Van 't smokkelfront oud nieuws Oost- en Westduitse vertegen woordigers uitgenodigd Kalmer aan bij de bewapening in de Ver. Staten Olagen Kaarten kwamen op tafel. Resultaat ruim 3,5 ton. Dat was rats St. Nicolaas verrassing mac Woensdag 5 December 1951 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Apostolaat door de K. A. B. Nationale herdenking in 1952 op 3 Mei Betoging tegen Adenauer Goede slagen aan de Zuidelijke grenzen Politieke Commissie en de Duitse verkiezingen Meer geleidelijke uitvoering der plannen WEERBERICHT Tegen geloofsafval onder arbeiders SURPRISE DER GOEDHEID Honderdduizend op 18750 H. A. VULINK TREEDT AF De weerverwachting, geldig tot Donderdag avond, luidt: Zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Krachtige tot harde Zuid-Westelijke wind, maar later ln het Noord-Westen van het land tot matig afnemende Westelijke wind. Zacht weer. Donderdag 8 December: Zon op 8.31 uur, onder 16.30 uur: Maan op 13.23 u„ onder 0.32U. Het bestuur van de K.A.B. heeft naar de aangesloten bonden in de bisdommen Breda en Den Bosch een circulaire doen uitgaan, waarin het aan de betrokken bonden opdracht geeft in het bijzonder toe te zien op de geloofsafval, welke he laas maar al te veel voorkomt als leden van de ene naar de andere streek verhui zen, in het bijzonder van het platteland naar de stad. Voorzitter De Bruijn heeft tijdens een spreekbeurt te Etten over dit onderwerp uitgeweid en in verhand daarmede ge sproken over de taak, die de K.A.B. als organisatie met godschenstig-zedelijke, culturele en sociaal-economische doel stellingen op het gebied van het geloofs- behoud heeft. In de toekomst zal de K.A.B. zich nog veel meer aan dit onder deel van haar taak wijden, aldus spreker. Het aantal on-geldige stemmen be droeg nog 9.999. Het was aalmoezenier van Croonen- burg, die getroffen door zulk 'n gran dioos succes, waarop men werkelijk niet had durven rekenen sikeen dankte. In deze tijden, zeide hij, kunnen de Neder landers voor zich zelf haast niet meer kopen, maar voor anderen geven het is gebleken dat gaat wel. Een buiten gewoon compliment! Geroerd bracht hij dank aan allen, die in de „Baas boven Baas" hadden meegeholpen: de lijsttrek kers, de tellers van wie er velen een snipperdag hadden genomen de kaar- tenbezorgers, de pers, de bidders spe ciaal en voor alles en allen de KRO. Al leen omdat we een eigen katholieke om roep hebben, is dit resultaat ln de actie „voor onze jongens" zo overdonderend kunnen worden! DOOR de loop van het jaar plegen w» in deze rubriek nog al sociale, econo mische en culturele pepernoten te strooien. Ter voorlichting, ter aansporing, ter aanmoediging en het is gedurfd ter bestraffing. We willen immers mèt U een schone wereld, waarin men God en de naaste kan dienen; een goed georganiseerde maat schappij met graag geschonken rechten tegenover prachtig vervulde plichten. We wensen voortreffelijke huisgezinnen met eerste klas vaders, eerste klas moeders en een super-kiasse kinderen. Maar men weet het: voor dit alles zijn zware factoren ter vervulling nood zakelijk. I Voor één der facetten vragen we van- 1 daag in kort bestek want de krant is klein, even de aandacht. We leven in de dagen der geschenken en naar we voor onze Analyst hopen, in de tijd «er cadeau-spreiding. Op voorbeeld van St Nicolaas willen wa extra goed zijn, goed doen. We getroosten ons een offer van per soon en geld om wel te doen, om vreugde gezichten te zien, om verrassing van een stralend gelaat te kunnen aflezen. Kunnen we die mildheid van hart, dat wegcijferen van onszelf, die 5-Deceimber- offervaardigheid niet vasthouden voor het hele jaar? Laten we het gezamenlijk proberen. Mogen velen in onze omgeving gaan ge nieten van onze suprise der goedheid. HENK VAN DER MAZE. De ministerraad heeft besloten als dag voor de nationale herdenking van de ge vallenen in 1952 aan te wijzen Zaterdag 3 Mei en derhalve niet Zondag 4 Mei. De wijze van herdenking zal dezelfde zjjn als sedert 1949 het geval is geweest. De koper(s) van het lotnummer 18750 van de zevende lijst, vijfde klasse in de 514e Staatsloterij krijgt(en) een pracht van een St. Nicolaasverrassing. Op dit num mer is n.l. de honderdduizend ge vallen. Met antieke hand bellen, waarbij ieder zijn eigen noot bijdraagt tot de melodie, studeren deze vijf Amerikaanse jongens en meisjes Kerstliederen in. Ze bezoeken een muziekklas je in het Kindermuseum te Boston, waar se geleerd wordt door middel van deze methode melodieën voort te brengen. Voor de ambtswoning van de Britse premier, 10 Downingstreet te Londen, had zich Dinsdagochtend een aantal demonstranten verzameld, die anti-Duit se leuzen riepen, toen kanselier Adenauer arriveerde. Jongelieden, die pamfletten van de Londense, door com munisten gesteunde, vredesraad ver spreidden, werden gearresteerd. Men riep onder meer: „Sieg Heil!", „Terug naar Duitsland" en „Wij willen geen nieuw nazi-leger!" krachten behoorden, werden teruggevon den. De Britten hebben thans controleposten uitgezet op alle wegen naar Suez. Het verkeer wordt aan een onderzoek onder worpen en alleen burgers mogen passeren. Een hoge Britse officier gaf, ondanks de bloedige ongeregeldheden in Suez, als zijn mening, dat in het algemeen de situatie in de kanaa'zöne is verbeterd. Hij beschouwde de incidenten als op zich zelf staande „paniekgevallen". als voorzitter Katli. Bond Overheidspersoneel Op 1 Januari zal de heer H. A. Vu- link, voorzitter van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel aftreden in ver band met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. fie komen op deze manier uit België ln Duitsland terecht. De douane aan beide zijden van de grens is uiterst actief en doet al liet mogelijke om de smokkel te beteugelen. Maar al brengt de douane de smokke laars herhaaldelijk rake klappen toe. de zaken gaan toch gewoon voort. Ook per auto wordt veel gesmokkeld. Vele keren maakte de douane auto's buit die van geheime vakken waren voorzien. Dezer dagen legde de Duitse douane be slag op een Nederlandse auto met 4000 sigaretten. Aan de Duits-Belgische grens onder Aken werd een wagen met ruim 150 kilo koffie aangehouden. Te Muntze- nich leverde een onderzoek van een luxe- wagen een groot bedrag aan deviezen en fouden artikelen op. Deze deviezen be- roegen liefst 60.000 Mark. Het gehele zaakje was eigendom van buitenlanders Verder werd uit een kleine wagen 120 kilo gehaald. Dit feit speelde zich even eens aan de Duits-Belgische grens af Na op een auto geschoten te hebben en deze te hebben geraakt nam ten slotte de douane een fonkelnieuwe Opel in beslag en arresteerde meteen de beide inzittenden. Dit zijn enkele geslaagde acties van de douane, doch aangenomen kan worden dat dit slechts een druppel op een gloeien de plaat is. Vooral in verband met de komende feestdagen wordt een toenemen van de smokkelhandel verwacht. Meer dan ooit is met Kerstmis koffie in Duits land een danig gewild artikel, waaraan de smokkelhandel een flinke duit kan verdienen. Bijna al de gesmokkelde koffie komt uit België en wordt of via Limburg of rechtstreeks daar waar België aan Duitsland grenst verder getranspor teerd- De smokkelhandel aan de Duits-Ne derlandse en Duits-Belgische grens tiert welig voort. Grote hoeveelheden sigaret ten, sigarettenpapier en vooral koffie worden vrijwel dagelijks op deze wijze Duitsland binnengevoerd. Goed georgani seerde groepen smokkelaars overschrij den elke nacht de grenzen en keren met een flinke portie koffie etc. terug. Deze koffie gaat dan verder en wordt in Duits land in bepaalde grote plaatsen aan de man gebracht. Tienduizenden kilo's kof- voering van de oorlogsproductie, waar door niet alleen te veel grondstoffen zou den worden geabsorbeerd, doch ook het „Pentagon" verplicht zal worden grote hoeveelheden wapens te maken, die snel zouden kunnen verouderen. Niettemin zal de Amerikaanse produc tie van oorlogsmateriaal toch nog in snel tempo gaan stijgen. E* waarde van deZe productie, die thans 2 milliard per maand bedraagt, zal einde 1952 zijn ge stegen tot 4 milliard per maand of meer. Inmiddels zal Amerika zich bijzon dere inspanningen getroosten om Europa het toegezegde oorlogsmaterieel te leve ren. De gematigden, die gekant zijn tegen een te ver doorgevoerde mobilisatie van de Ver. Staten, welke de burgerlijke eco nomie schade zou berokenen, hebben het pleit gewonnen. Volgens welingelichte kringen te Washington heeft Charles Wilson, de directeur van de industriële mobilisatie, de volledige steun van presi dent Truman verkregen voor zijn pro gramma. Amerika zal thans de program ma's van het „Pentagon" uitvoeren, doch in een geleidelijker tempo, dan sommige senatoren en generaals wel wensen. Wilson heeft reeds de aandacht geves tigd op het gevaar van een te snelle op-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 1