Everse „tergde" Limburgia Xerxes won een ware voetbal veldslag met 5—0 H.B.S. kwam te laat Ook DWS-record gesneuveld S.Y.V. KREEG REVANCHE HAARLEM WAS STERKER Rotterdam verloor op twee fronten Portsmouth struikelde in de modder \f Feyenoord kansloos tegen Willem II Grote zege van Bordeaux Inter verloor POLITIE OP XERXES-VELD Cobben en Everse van het veld gestuurd Pienter voorkw am Be Quick-debacle Maar Langelaan voorkwam nederlaag Monster-nederlaag van M.Y.Y. Grof geschut in eerste klasse Zwakke plekken in N.A.C.-defensie En.... maakte tegen zich zelf gelijk! Noren kieskeurig Ook Sparta verloor VOETBAL IN HET BUITENLAND R. B. C. uit impasse MAANDAG 17 DECEMBER 1951 Smeulend krijgsvuur Wageningen won verdiend Xerxes gaf toon aan Twee penalties Geen Olympus-Gestapo Voor de Cup Eerste divisie Tweede divisie In Italië In Frankrijk In België Sparta: met ere Verdiende zege op Sittardia G Bereden politie op het voetbalveld'. Het ging niet bepaald fris toe in de wedstrijd XerxesLimburgia. Tien minuten lang heerste er iets van een veldslag. Twee spelers gingen naar de kleedkamer en de strafcommissic kan weer in actie. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, Zondag Kort voor het einde van de eerste helft, midden in een wilde Limbur- giaanse charge op het Xerxes-doel, sloeg dan eindelijk de vlam in de pan. Met al de kracht van een heiersbaas uit het Hollandse polderland nam Jan Everse, de Rotterdamse stopperspil die met zijn felle en radicale ingrijpen heel de eerste helft al het complete Limburgia-binnentrio had lopen kwaad maken, zijn wraak op het geweld waarmee de Limburgse linksbuiten Cobben hem als met een mijnwerkersinoker had neergehouwen. Nog half groggy rees Everse in al zijn woede op en sloeg met één rechtse directe Cobben pardoes knock out. En dat was het sein voor een massale vecht partij, die minuten lang voor het Xerxes-doel aanhield. Beide elftallen lie pen te hoop, grepen elkaar aan of trachtten elkaar af te houden. Met vijf man sterk moest men Everse van verdere aspirant-slachtoffers weg dringen; en toenwipte aan de lange zijde een lange groene regenjas over de draad, sprong de reus Van Huizen in de rug en sloeg de gebroeders Cox voor hun hoofd, waarna het tumult met assistentie van ijlings aansnellende bestuurders en toeschouwers een nieuwe climax bereikte. Twee politie-agenten te paard moesten over het veld komen draven om de spe lers uiteen te jagen en de andere boksen- den over de lijnen te drijven. En toen kon men eindelijk weer redelijk gaan praten. Willy Groen, de iJimburg'ia-captai.n. deed dat onmiddellijk met heftige gebaren, toen hem bleek, dat scheidsrechter Schol ten het door Limburgia in het prille be gin van die vechtpartij gescoorde doel punt niet toekendeEn weer ontstond er een oploop! Na 10 minuten pas werd er weer gevoetbald.... Wat had Everse tot zijn onbezonnen daad bewogen? Zoals gezegd had hij, delende in het ontembare élan waarmee heel Xerxes zich ook deze middag weer in zijn speciale gelegeniheidsvorm van ..reuzendoder" stortte, met zijn stoere en robuuste spel al lang de woede opgewekt van de Limburgia-voorhoede die het voortdurend tegen hem moest afleggen. Met middenvoor Feijen leefde hij al heel gauw op voet van oorlog en de Cox-broers Frits en Leo namen spoedig ook een deel in de vijandelijkheden. Physiek sterker (Van onze correspondent). WAGENINGEN ZONDAG. In de eerste helft van deze aantrekke- Hike wedstrijd had Wageningen het ini tiatief en moest de Groningse verdediging meermalen de buitenspel-val openzet ten om gevaarlijke attaques te voorko men. Overigens was deze Be Quick-de- fensie weer uitstekend op dreef en vooral spil Pienter toonde zich een rots in de branding. De Wageningse goal-getter Charley van der Weerd werd sterk ge dekt en ook Bieyenberg had weing in te brengen. Toch nam de thuisclub na 38 minuten de leiding, toen Van der Weerd met een strak schot een voorzet van Bieyenberg benutte (1—0). Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft doorzagen dé Wa- geningers de Groningse tactiek van de buitenspelval en nu ging het geducht span nen voor de Be Quick-defensie. Succes bleef voor Wageningen dan ook niet Uit. Na 12 minuten kwam uit een combi natie BieyenbergVan der Weerd de bal bij Gieltjes terecht, die met een vliegenn schot in de rechterhoek de stand op 2 0 bracht. De thuisclub bleef een aanhoudende druk op het Groningse doel uitoefenen en het was nu Pienter, die een debacle voorkwam. Maar ook hij kon niet velj- hinderen, dat Wageningen nog twee doel punten voor haar rekening nam. Eerst Vras het Bieyenberg, die na 28 min. de stand op 30 bracht, terwijl 7 minuten tater Van der Weerd eveneens nog een doelpunt °P zijn naam bracht, zodat het emde met een verdiende 40 zege kwam voor de Berg-bewoners. bleef Everse echter overeind tegen dit drievoudig geweld en bleef hij eike Lim- burgSa-aanval in de kiem smoren Zo kon het gebeuren, dat pas na 37 minuten het eerste wapenfeit van de Limburgers kon worden genoteerd: een hard en scherp schot van Leo Cox. dat echter door Mühring fraai werd gevangen. De twee de Limburgia-aamval die gevaar voor het Xerxes-doel opleverde, rolde 3 minuten voor de rust' aan, toen Frits de Graaf een scherpe voorzet inzond, die Mühring liet vallen, Cobben viel de Xerxes-keeper fel aan en kreeg de bal vrij. maar Everse liet zich voor de Limburgiaan glijden. Cob ben trapte toen Everse in de rug en stompte hem onmiddellijk daarna midden in het gezicht, waarop hij de bal in het net liep. Het antwoord van Everse is be kend; het vervolg ook.Beiden weiden weggestuurd. „Onder deze omstandigheden kon ik dat doelpunt niet toekennen'aldus de uit stekend leidende scheidsrechter Schol ten uit Groningen, toen w(j hem na de „krijgsverrichtingen'' evtft in zijn kleed kamer opzochten; „ik had reeds voor de tegen de Xerxes-keeper begane over treding gefloten, de bal werd echter doorgespeeld, maar het doelpunt kon niet geldig zijn. Van wat onmiddellijk daarna gebeurde, was ik echter con fuus; en ik kon niets anders doen dan het allemaal maar langzaam laten luwen". Wel, het luwde ook; maar Je tweede helft was vaak ook nog vol „vijandelijk heden", waarbij de Coxen na Everse's vertrek in Barzilay een nieuwe zondebok vonden, Van Huizen herhaaldelijk zijn kilo's in het ge ding bracht te gen de veel snel- jlere Xerxes- linksbuiten Mid„ deldorp en ook t e Limij ïrgiia- stopper Spanjer met de Xerxes- captain Koers enige „gebaren" wisselde. Pas ver in de tweede helft, toen Lim- burgia's aanvoer der Willy Groen zich „leeg ge praat'' had in protesten tégen dé onverstoorba re heer Sc'holten en de Brunss'um- se ploeg gedemo raliseerd naar 't einde verlangde, werd het rusti ger, matigde een van de zege ze ker Xerxes zijn aanvalslust, kreeg de Limburgia-midvoor Feijen een open doekje van de ruim 12.000 Rotter-: damse toeschouwers voor enige sportieve gestes en kon men in het Limburgse kamp met sympathie glimlachen voor het klei ne Rotterdamse jongetje dat na afloop om de handtekening van keeper Jacobs kwam vragen. Verder geen commentaar van de Brunssumse officials, die toegaven dat hun ploeg speltechnisch verdiend had verlo ren, het liefst „alles zo gauw mogelijk vergeten" wilden en de incidenten be treurden. Inderdaad, Limburgia verloor verdiend, Xerxes gaf in de hele eerste helft over alle Unies de toon aan. Spelers van nor maal formaat als Barzilay en Cammeraat rezen in de „reuzendoders"-mentaliteit zo hoog, dat zij met de strateeg Coen Rijs- houwer het middenveld konden opeisen. Zij dreven de Limburgia-kanthalves Groen en Eggels terug in hun eigen ver dediging, waar zij de vroegere binnen- speler Piet Bruist en spil Spanjer her haaldelijk moesten assisteren. Doelman Jacobs kreeg druk en moeilijk werk, zag een fraai schot van Middeldorp, die de oude reus Van Huizen gemakkelijk voor bij liep, maar nauwelijks voorlangs naast vliegen, moest zijn beste talenten in de strijd werpen om een serie hard en zui ver gerichte schoten van Dame en Rijs- houwer uit de hoeken te plukken. Na 25 minuten was echter zelfs deze klasse-doelman kansloos tegen het schot dat Dame in vrije positie en op korte afstand afvuurde, nadat Rüshouwcr met een snelle doorbraak de hele verdedi ging uiteen had gerafeld en met een listige en zuivere trekbal een onmisbare kans ha-d gecreëerd. En na 32 minuten werd hij wéér verslagen, toen Dame een door Cammeraat scherp geplaatste vrije schop ineens tegen de lat kanjerde en Coenraats de terugstuitende bal in het net kon lopen. Daartegenover werd het Lim burgse binnentrio door Everse per manent in be- diwang gehouden en kon ook Frits de Graaf op de rechtsbuiten plaats ondanks al zijn snelheid niet van zijn bewaker Van der Valk los komen. In de 3 minuten na de vechtpartij en na dat zowel Everse als Cobben van het veld waren gestuurd, zag Dame nog l kans om wederom een van de veie fraaie passes vmn Coen Rijshouwer (die onge twijfeld de ster van het veld was) met een onhoudbaar schot ai te werken. RIJSHOUWER ster van 't veld Na deze spannende en fraaie eerste helft (want tussen de „vijandelijkheden" door werd er soms zeer goed en in hoog tempo gevoetbald) stond de tweede helft op een aanmerkelijk lager peil Scheids rechter Scholten, die alle gelegenheid gaf tot pittig en mannelijk spel, greep nu voor alle zekerheid vaker naar de fluit dan voorheen en werd strenger in zijn straffen. Zo kreeg Van Huizen nog twee penalties tegen zich; na 5 minuten wegens een ontoelaatbare charge op Dame. maar Koers (ook nu de zwakke plek bij de Zebra's) schoot hoog over; en 3 minuten voor het einde, toen Middeldorp voor de zoveelste maal was getorpedeerd en Van der Valk geen pardon kende. Daartussendoor had Dame nog met een solo-doorbraak (uit scherp gekozen po sitie. volgens Limburgia buitenspel) suc ces, toen hij Jacobs omspeelde en de bal in het doel liep. Zo werd het 50, vol komen verdiend. WILLY GROEN praatte zich leeg (Van onze correspondent) NIJMEGEN, Zondag Panne met de lius is er de oorzaak van geweest, dat bet Haagse H.B.S. op het randje van de nederlaag heeft gestaan tegen het Nijmeegse N.E.C. Want met grote moeite slaagden tien leden van het elftal er in, juist om drie uur op het veld aanwezig te zijn, terwijl de keeper nog geen kans had gezien zich in sporttenue te steken. De onverbiddelijke scheidsrechter Klaas Schipper, hield zich echter aan de reglementen en blies om klokke drie het aanvangssignaal. De Nijmegenaren wilden blijkbaar dit voordeel uithuiten, want met een enorm élan brachten zij het Haagse doel in gevaar en was 't niet Langelaan geweest, die een oerhard schot van Oerlemans on schadelijk niaakte, dan zou H.B.S. met een onverdiende nederlaag naar huis zijn gestuurd. Nu bleef de stand doordat de krach ten van beide ploegen elkaar volkomen ophieven met 00 gelijk. De Haagse verdediging scheen door dit incident geheel van de kook, want slechts met fantasierijke maar Weinig technische in terpretaties konden de verwoede aan vallen van NEC worden gekeerd. En kele minuten later, toen keeper Van der Land kwam opdagen, kwam het herstel van de ach terlinie en vooral van Zoutendijk, die in Nijmegen grote be wondering afdwong door zijn zeldzame intuïtie, zich steeds op de gevaarlijkste plaatsen op te stel len. Deze stopper- spil werkte voor zijn beide backs mee, maar hij deed dit zo rustig, beheerst en in zulk een fraaie stijl, dat er hoege naamd geen bal voor het Haagse doel kwam, die niet door hem werd wegge- die tegelijk met de doelpunten verstek liet gaan, werd door het aanschouwen van het werk van deze sportieve figuur volkomen vergoed. Voor het overige was de wedstrijd, zeker gezien het uiterst gladde veld, fraai, maar zeer rustig. Vooral in het begin liet H.B.S. zich al te dikwijls de kaas van het brood eten. Langzamerhand echter kwamen de partijen op gelijke voet en beurtelings" stonden de vier backs nagenoeg op de middenlijn. Al met, al is NEC meer op de Haagse helft geweest, maar de aanvallen van de gasten, waren aanmerkelijk beter opge zet. gis voetbalweer. Tal van terreinen had den de jongste capriolen van de, onze voetbalcompetitie dit jaar wel bijzonder goed gezinde weergoden toch niet al te best overleefd. En de sfeer was wat grauw.. En er zijn tal van wedstrijden geweest waarin vooral in de laatste twintig minuten de mist zich van het voetbalveld meester maakte en men dat wat er tussen de witte lijnen verder nog gebeurde, voornamelijk slechts van horen-zeggen had. Doch niettemin had men er links en rechts in de vaderlandse eerste klasse kennelijk behoorlijk pleizier in, hetgeen ons dan een vracht opwindende uitsla gen opleverde. Dat begon al in A waar D.W.a. volkomen onverwacht in de thuis wedstrijd tegen Frisia het ongesla gen record verloor, zodat de Am sterdammers nog op hun hart mochten kloppen, dat de runners-up Haarlem en 't Gooi het niet onver wacht op een draw hielden. EDO miste nu, door een nederlaag tégen Heerenveen dat aardig in de lift zit, een fraaie kans om aansluiting met de kopgroep te krijgen. Hetzelfde geldt voor Elinkwijk, dat van de Volewijckers verloor. Go Ahead moest Velocitas een puntje laten, zodat Theole, dat normaal van Ensch. Boys verloor nog wat een zamer op de laatste plaats kwam te zitten. In B omzeilde Ajax in Utrecht een gevaarlijke klip, doch de Amster dammers kwamen met 01 maar net met de hakken over de sloot. De Wageningse kanonniers schoten te gen Be Quick vier maal raak, zodat op de Berg de hoop op een kam pioenschap levend bleef, vooral ook omdat RCH uit tegen VSV opnieuw een kostbaar punt verspeelde. Vites se hield zich in de middenmoot door een royale zege op Sneek. dat tevre den toezag hoe ook Achilles twee punten aan Enschede had af te staan. Niet onverwacht deelden Oosterparkers en Zwolse Boys ds punten. In C was het gisteren een vro lijke voetbal-keuken. Het régende doelpunten. Willem II strafte Fejjen- oord met 50 af en vergat daarmee de nederlaag tegen Bleyerheide vol ledig. Concurrente M.V.V. ging het daarentegen bijzonder slecht. De Maastrichtse roodwitten sneuvelden in het spervuur van Van Melis en de zijnen, leden een uiterst zware nederlaag en zouden de tweede plaats al weer kwijt zijn als toe vallig ook Juliana niet twee punten in 't Bossche stadion had achter ge laten. Bleyerheide schoot van de weeromstuit zes gaten in de DHC- defensie, RBC won een wedstrijd- met-acht-goals van Sittardia, Quick bleef op het goede pad door, zoals wjj verwachtten, een draw tegen ADO te forceren en SVV still going strong won zowaar de uit wedstrijd tegen NAC. In D won WV zowaar van het zwakke Chevremont en ervoer ver der met genoegen, dat Limburgia in een nogal opgewonden wedstrijd door Xerxes met 5—0 was ge kraakt. Hermes bestreed Longa eveneens met grof geschut en won met overtuigende meerderheid. Maurits hield Brabantia er met één doelpunt verschil onder, NEC ont futselde HBS opnieuw een punt, Emma en PSV deelden niet onver wacht de buit en Sparta stelde zijn aanhang wel teleur door de uitwed strijd tegen Noad te verliezen. A D.W.S14 21 Haarlem 14 20 't Gooi 14 19 EDO 14 13 Heerenveen 13 16 Elinkwijk 14 16 AGOVV 13 15 Ensched. Boys 14 15 Volewijckers 13 12 GVAV 12 11 Frisia 13 9 Go Ahead 14 9 Velocitas 14 6 Theole 14 3 B Ajax 13 22 Wageningen 14 22 R.C.H14 19 Be Quick 13 16 Leeuwarden 13 Vitesse 13 D.O.S14 Zwolse Boys 14 V.S.V14 Blauw Wit Enschede Oosterparkers Achilles Sneek C Willem II M.V.V 14 14 14 13 13 14 13 Juliana 14 N.A.C. Eindhoven Bleyerheide Feyenoord A.D.O. S.V.V 14 12 14 13 13 14 16 16 15 15 13 12 12 6 3 3 22 17 17 16 15 15 14 14 14 B.V.V. 13 Sittardia «*«-- 14 R.B.C. 14 D.H.C. 14 Quick 14 D V.V.V. 14 Hermes DVS 14 Limburgia P.S.V. Emma Sparta Maurits Xerxes 13 12 9 7 5 Longa ......M- 13 Brabantia Noad N.E.C. H.B.S Chèvremont VAN DER LAND maar juist op tijd werkt. De sensatie (Van onze correspondent) Breda, Zondag. Met een paar in prima vorm zijnde buitenspelers en een stuwende midden linie heeft SW het heus niet slecht spe lende NAC op de knieën gedwongen. Van Schijndel was de grote man op het mid denveld. Tactisch dirigeerde hij zijn mannen naar de juiste en zwakke plaat- ton in de NAC-defensie en in de tweede helft wist men met deze tactiek de be geerde doelpunten in de wacht te slepen. Voor de afwerking zorgden de buitenspe lers. Zowel linksbuiten Van Pelt als rechtsbuiten Schrumph lieten mooie din gen zien en van hun voeten kwamen dan ook de drie puntjes. Aanvankelijk zag het er niet zo ge makkelijk uit. Het was een rommelig begin waaruit NAC al^ beste te voorschijn kwam en de SVV-veste onder vuur nam. Toch was het SVV, dat de eerste schoten lanceerde. Köne- man en Goosens probeerden het van verre af stand, maar voor lopig bleef suc ces uit. Doelman De Haan van SVV kreeg min der werk te ver zetten dan zijn opponent. Slechts eenmaal moest wMÏ vóór rust een keihard schot van midvoor v. d. Langenberg onschadelijk maken en de manier waarop hij dit deed, bewees zijn betrouwbaarheid. Na de rust brachten de eerste tien minuten geen verandering in de stand. Toen bezorgde een misver stand tussen twee Bredanaars Van Pelt de kans van de dag. Hjj glipte langs de achterspelers, en doelman Kools, die te VAN SCHIJNDEL meester van middenveld (Van onze verslaggever). HAARLEM, ZONDAG. Het ls in de wedstrijd Haarlem't Gooi SeHJk spel geworden, omdat 't Gooi de 'erste en Haarlem de tweede helft ge ronnen heeft. Met dien verstande, dat het Haarlem-overwicht na de rust overtuigen der was, dan de superioriteit van 't Gooi jd de eerste speelhelft. De 22 voetballers jjadden na de rust eigenlijk genoegen biinen nemen met een half voetbalter- r6|n, want op enkele kortstondige uitval- !e» na heeft de bal niet op de llaarlem- ™e|ft gerold. Daartegenover wisten de '"odbroeken in de eerste helft zo weinig Productief spel op te brengen, dat men phelgd is, om de 1—1 uitslag bevredigend e noemen voor beide partijen. 0 *)e wedstrijd was nog geen kwartier of de midvoor Poort profiteerde van ■j.*1 fout in de Haarlemse verdediging en de linksback Laan op keeper Snij ders terugspeelde, verzuimde deze laat ste uit te lopen. Poort had toen maar voor het inschieten en scoorde met een gemak kelijk schot (01). Ook na dit doelpunt bleef men in een hoog tempo spelen; de Hilversummers demonstreerden een kor date balbehandeling en hun spel was vepl feller dan de vrij lakse partij voetbal, die de Haarlemmers te zien gaven. Het Haarlems elftal leek na de rust als herboren en de zwart-gele Gooi-mannen kregen de tal practisch niet meer over de middenlijn. Het trio Mentink, Bak en Van Dam deed verdienstelijk werk, maar de roodbroeken trokken zo verwoed van leer, dat alle andere Hilversummers nood gedwongen bij de verdediging kwamen assisteren. De zware druk van Haarlem op het Gooi-doel bracht de rechtsback Van Dam zo overstuur, dat hij 3 minuten voor het eindsignaal, bij een aanval van de roodbroeken pardoes in eigen goal kop te. Keeper Mosterd kwam toen.helaas als mosterd na de maaltijd! zag de bal in ver voor zijn doel stond, een boogje over zjjn handen vliegen 101). Nog geen tien minuten later was het weer Van Pelt, die totaal ongedekt de bal kreeg toegespeeld en voor de tweede maal de SVV-aanhang deed juichen (0—2). Ondanks een fel NAC- offensief bleef een tegenpunt uit. Van Schijndel leidde de verdediging op uit stekende wjjze en doelman De Haan gaf geen krimp. Toen 4 minuten voor het einde rechtsbuiten Schrumph met een solo-ren de stand op 03 bracht, was het iedereen duidelijk, dat de Schiedam- fers op royale en verdiende wijze hun revanche voor de 2—0 nederlaag op eigen terrein genomen hadden. WENEN, ZATERDAG. Haider, de bekende Oostenrijkse skilo per, heeft naar aanleiding van een pro test van Noorse zijde inzake zijn deelne ming aan de Olympische Winterspelen te Oslo, verklaard, zich terug trekken als lid van het Oostenrijkse skiteam. Haider werd beschuldigd, als Gestapo- agent gedurende de bezettingsjaren in Noorwegen te zijn opgetreden. Van Noor se zijde werd, toen bekend werd, dat Haider als lid van het Oostenrijkse team naar de winterspelen zou komen, daarte gen geprotesteerd. Haider heeft gezegd, dat hij inderdaad als soldaat in Noorwe gen had gediend, maar dat hij In gener lei vorm diensten voor de Gestapo had verricht. Het Olympisch Comité van Oostenrijk heeft aan Oslo medegedeeld, dat het pro test zal worden onderzocht. Intussen heeft de skiloper zelf reeds verklaard, dat hij zich terugtrekt. „Het is onmogelijk voor mjj om deel te nemen, na deze unfaire en onjuiste beschuldigingen", aldus Haider. (Van onze corespondenten) TILBURG, Zondag. De dubbele slag Tilburg-Rotterdam heeft op beide fronten een Rotter damse nederlaag opgeleverd. Sparta ging met ere (21) tegen Noad ten onder, maar het spel van de Feijenoord-ploeg was zo slap en zo weinig enthousiast dat men hier gerust van een volledig falen tegen de energieke Willem Il-ers mag spreken. Het is totaal mis met Feijenoord! Practisch elke positieve daad was aan deze Feijenoord-ploeg vreemd. Het spel was aarzelend en nerveus, zonder wilskracht en enthousiasme. Daarenboven speelden de Rotterdammers te defensief. Ook dit defensief was echter weinig solide. Wanneer de Rotter dammers slechts één ogenblik de idee hebben gehad, zó de strijd tegen de aalgladde en snelle Willem II-ers tot een goed einde te kunnen brengen, dan zijn ze toch wel sterk bedrogen uitgekomen. Zagen zij dan niet, dat dit veelvuldig opdringen en dit herhaald buitenspel- zetten de snelle Willem Il-vleugels kan sen bood? En zagen zij dan niet, hoe prac tisch steeds een twintigtal spelers op de Willem li-helft werd saamgedrongen? En zagen zij evenmin, dat Willem II's de fensie met stopper en aanvoerder v. Loon aan het hoofd wel trek had in dat trage, kort gehouden aanvalsr-pel van de gasten? De Willem II-ers lieten zich in de regel niet lang aan hun eigen helft kluisteren. Bovendien hadden ze al na vijf minuten een rust gevende voorsprong van 10. Het was de kleine, pittige rechtsbuiten Verreyt geweestondanks zjjn geringe LONDEN, Zaterdag Portsmouth, leider in de eerste divisie van de Engelse League werd met flinke cijfers in een thuiswedstrijd tegen Liverpool geslagen en Rotherham United, leider in de tweede divisie, verloor in een uitwedstrijd van Notting-, ham Forest: twee verrassende resultaten, die misschien niet helemaal on verwacht kwamen. De velden waren slecht, de dooi had de grond modderig gemaakt en het gevolg was, dat er doelpunten bij bosjes vielen, in het bijzonder in de wedstrijd tussen Stoke City en New Castle United, door laatstgenoemde met 5-^1 gewonnen. Het meest opmerkelijke resultaat be haalde Manchester United. De gasten, West Bromwich Albion, namen na 15 sec. de leiding met een doelpunt, waar geen speler van Manchester United aan te pas was gekomen. Met een 10 voorsprong voor de Albion kwam de rust. In de twee de helft werd de verdediging van West Bromwich volkomen onder de voet gelo pen en de voorhoede van Manchester Un. scoorde 5 doelpunten. Ondanks de nederlaag bleef Portsmouth de leiding behouden met 29 punten. Man chester United en Arsenal volgen met 28 punten ieder. Rotherham verloor zijn lei dende positie in de tweede afdeling door de 42 nederlaag tegen Nottingham Fo rest. In twee achtereenvolgende wedstrij den werd de Rotherham-verdediging in totaal 9 keer gepasseerd, zodat het doel- gemiddelde van de leiders lelijk in elkaar zakte. Rotherham is nu naar de derde plaats gedaald met Sheffield United en Brentford als nummer 1 en 2. De vierde club met 27 punten is Sheffield Wednes day, zodat de strijd voor promotie naar de eerste divisie hier wel zeer scherp is. De negen clubs, die niet in de league spelen, hebben met wisselend fortuin hun tweede ontmoeting voor de F.A.-beker gespeeld. Twee van deze clubs, Buxton en Stockton, bereikten door overwinnin gen met de oneven goal de derde ronde. Beide verenigingen hebben bij de loting voor de derde ronde de kans tegen een eerste- of tweede-divisie-club te moeten spelen. Drie andere elftallen, o.a. de enige amateurvereniging Leytonstone. zijn ge dwongen, in verband met een gelijk spel, in de loop van de week de wedstrijd over te spelen. Zeven van de 20 ontmoetingen eindig den onbeslist. Wakefield van Southend United scoorde de hattrick tegen Oldham Athletic, waartiij de Oldham de pech had zijn doelverdediger te verliezen, die met een gebroken been naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Aston VillaBolton Wanderers 11„ BurnleyCharlton Athletic 10 Chelsea —Blackpool 21, Huddersfield TownAr senal 2—3, Manchester Un.—West Brom wich Albion 51, PortsmouthLiverpool 13, Preston North EndFulham 01, Stoke City—Newcastle United 45. Sun derlandDerby County 30, Tottenham HotspurMiddlesbrough 31, Wolver hampton WanderersManchester City 2—2. BarnsleyHull Oity 22, Brentford- Leeds United 21, BuryBirmingham 30, Coventry City—Notts County 02, Doncaster RoversSheffield Wednesday .1—1, Ncytts Forest—Rotlieriiam Un, £-3, Sheffield UnitedBlackburn Rovers 11, Swansea Town—Luton Town 0—3, West Ham UnitedQueens Park Rangers 42, Everton—Southampton 30, Leicester City—Cardiff City 3—0. De uitslagen van de Italiaanse eerste klasse wedstrijden: Bologna—Lucca 2—1, Como—Pro Patria 01, FlorenceSpal 0—0, Legnano— Atalanta 22, MilaanJuventus 11, Na pelsTriëst 00, PalermoPadua 41, Turijn—Sampdoria 20. (JdineInterna- zionale 21, NovaraLazio 22. Milaan en Juventus gaan samen aan het hoofd met 20 p.. voor Palermo dat 18 p. telt. Internazionale verloor door zijn ne derlaag in de uitwedstrijd tegen Udine contact met de leiders en bezet de vierde plaats, met 1 p. achterstand op Palermo. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Franse ere-divisie: StraatsburgBordeaux 25. Le Havre Roubaix 20, ReimsNancy 00, Metz Lens 11, NiceSochaux 01, Marseille Rennes 1—1, Rijssel—Sète 61, Racing St. Etienne 13. LyonNimes werd na de rust bij de stand 00 gestaakt wegens mist. Bor deaux en Rijssel hebben zich op de eerste plaats van de ranglijst gehandhaafd. Bei de clubs hebben thans 24 punten. Le Havre heeft zich een plaats naar boven gewerkt en is thans derde met 23 punten. Metz en Nice delen de vierde plaats met elk 22 punten. De uitslagen van de voor de Belgische ere-divisie gespeelde wedstrijden luiden: BeerschotF. C. Luik 02, Antwerp F.C.S.C. Anderlecht 02, Standard Union St. Gilloise 12, La Gantoise—F.C. Mechelen 02, Racing MechelenS.C. Charleroi 50, Olympic CharleroiBer- chem Sport 1—0, Racing Brussel—Tilleur F.C. 21, Daring BrusselU.S. Doornik 4—0, De overwinningen op resp. Beerschot en Berchem Sport hebben F. C. Luik en Olympic Charleroi, tezamen met Bercherrf Sport aan de leiding gebracht lichaamsafmeting dit keer een der groten in de Willem Il-ploeg die v- Roessel in de 5e minuut al tot het scoren van een juweel van een doelpunt (kopstoot) had aangezet. En had v. Roessel het niet op menig moment te kwaad gehad met het gladde veld, de score zoo vrij spoedig ruimere afmetingen hebben aangenomen. De kansen waren er volop. In de regel uitstekend combinerend beheersten de Willem II-ers hét veld. met bij herhaling Verreyt als de gevaarlijkste figuur. Het was dan ook deze knaap, die in de 24ste minuut een uitnemend samenspel met zijn andere vleugelman linksbuiten Becx besloot met een fraaie treffer. Wat Feijenoord daar tegenover stelde, was matig. Enkele verre schoten heeft doel man Botermans (in goede vorm) te ver werken gehad van v. Kilsdonk en v. d. Korput. Dichterbij gekomen, bleken de meeste Feijenoord-schutters het hoofd kwijt. Na de pauze had het er even iets van, dat de Rotterdammers het over een an dere boeg zouden gooien. De lange stopper Blankenheim stuud zijn mannen met lange passes naar voren en zelfs kon midvoor v. d. Velde een ge vaarlük schot loslaten. Maar toen na een kwartier Oldenburg (rechtsachter) on attent terugspeelde was Mommers er als de kippen b(j dit fortuintje uit te buiten; en toen Feüenoord twee minuten later dorr deze zelfde Mommers met een fraaie kopbal na voorbereidend werk van Verreyt en v. Roessel opnieuw werd geslagen, stond de débacle voor de deur. Zeker toen v. Kilsdonk en Luyten hun kansen weer om zeep brachten. En toen dan v. Roessel zes minuten voor het ein de. opnieuw samen met Verreyt, voor een prachtig doelpunt (weer kopstoot) zorg de. was de kous af. Stukken beter deed Sparta het tegen Noad. Het plaatsen en het samenspel van deze Rotterdamse ploeg deed het wel te genover de wat te individuele opzet van de Tilburgers. Zo kon het gebeuren, dat tegenover de talrijke Noad-aan vallen steeds een voldoend, aantal Spartaanse stond, tewijl de Rotterdammers (zonder Landman) wisten, dat de stugge, soms wat ruige, Terlouw menige aanval kon onder breken. En zo gebeurde het ook. Noad trok het eerst aan de touwtjes die, bij een beter benutten van de kansen, al aan stonds strak hadden kunnen worden aan gehaald. Voor v. d. Sanden (stopper!) no teerden we een schot tegen de lat. Vrij onverwacht nog kwam Sparta in de 21ste mnuut 'aan een doelpunt, toen een voor zet v. Ede (rechtsbuiten), verwarring stichtte in de Noad-defensie en Doorn- heim klaar stond deze aanval af te wer ken. Lang plezier beleefden de gasten echter niet van deze voorsprong, omdat Rombout reeds in de opvolgende minuut zijn hoofd plaatste onder een voorzet van Jansen. Zo werd het 11, een stand, die, ondanks wisselende kansen tot aan de rust en ook lang daarna, toen inmiddels het spel wat harder was geworden, bleef bewaard. Juist nadat Noad een lange pe riode van Sparta-cverwicht was te boven gekomen en vooral via de snelle v. d. Meys haar aanval opnieuw formeerde, viel de beslissing. Met nog een kwartier te acelen. miste Terlouw een vrij gemak kelijke bal en de snel oplopende Walhout was de man die deze ten tweeden male achter doelman Dufourné plaatste en uit eindelijk zijn ploeg ondanks geforceer de pogingen der Rotterdammers aan de zege hielp. (Van onze correspondent). ROOSENDAAL, ZONDAG. Op de Luiten heeft RBC fraai revanche genomen tegen Sittardia waarvan de Roo sendalers in Limburg met 43 verloren- nadat men 'n 13 voorsprong had gehad. In Roosendaal werd met de rust een 1—1 stand bereikt „genoeg" voor Sittardia. maar te weinig voor RBC. dat een uitgesproken veldmeerderheid bad, welke echter niet in doelpunten kon worden omgezet. Di verse schoten gingen juist naast of over. Sittardia scoorde het eerst door rechts binnen Notermans; twee minuten later scoorde rechtsbuiten Vermunt de gelijk maker. Kort na de rust scoorde linkshalf, Ka- rel Pirard, met rechtshalf G. Knobel uit stekend aanvallend en verdedigend, en een goed kwartier later deed hij dat opnieuw, (3—1). Sittardia ging alle zeilen bijzetten en liep, via Notermans, de ach terstand tot 32 in. Toen bood RBC de rekening aan, en voerde met een roller en een strak schot van midvoor Rivière Verninas de voorsprong tot een veilige 52 op. De thuisclub, qua tempo en op vatting de malaise zichtbaar te boven, vond het toen welletjes waardoor rechts buiten Ritzen nog een kans kreeg voor 53. Rechtsback Cools moest nog twee maal de bal van de doellijn koppen, maar midvoor Ehlen van Sittardia kreeg bij de koelbloedige stopper Gilesse geen gele genheid gevaarlijk te worden. Met 50 versloeg Willem II het ongelukkige Feijenoord. Het ttveedê doelpunt. Vd.nJM Bècx, Van Roessel beiden Willem TIJ* d. Bijl en w t.JES. T Oldepburg Feijenoordssü&üü^

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 3