DWS nam ook hindernis-GVAV Elinkwijk's achtste gelijke spel Limburgia-PSV volgens traditie Chèvremont schoot uit! D.W.S. en Ajax liepen uit M.V.V. bevocht rehabilitatie Be Quick's kanthalves Appel en Duit dicteerden de strijd LEEUWARDEN BEGREEP ER NIETS VAN r De enige goal viel echter pas een kwartier voor het einde S>port«§ patten Eindhoven kreeg aan de bospoort slechts 1—1 gelijk spel Friezen domineerden maar werden door Ajax met 7-0 (-!) geklopt Nog altijd Bartali Frisia forceerde draw Dick Herberts scoorde Gelijk spel in Veisen (T K. Tien top-scorers Zó vielen de punten J Haarlem-keeper Snijders maakte fouten Fransen schiep vergeefs kansen: 0—0 -J Emma verrassend met 5—3 verslagen Eerherstel aan de Bospoort -J Ook Du Buy geslagen Sneek's voorhoede machteloos Venlo-scliutters voerden Batavieren naar zege MAANDAG 31 DECEMBER 1951 PAGE*A Str afschop bracht de gelijkmaker voor Volewijckers Vitesse sloeg Achilles (Van onze correspondent) I1MN1& Thoolen zorgde voor 1-1 uitslag Voetbal-uitslagen der Eerste-klassers sw Chèvremont Sparta toert in Duitsland Onbegrijpelijk schotloos Bij de rust reeds 41 Ontreddering Antiverpen met 2-3 geklopt Italië selecteert zeven beste wegrenners Van een speciale verslaggever) GRONINGEN, Zondag. Het lileef in Groningen'» Oosterpark bij de met veel belangstelling tegemoetgeziene ontmoeting tussen GVAV en DWS tot één doelpunt voor de Amsterdammers, een kostbaar doelpunt dus, maar ook een treffer, die welsprekend was voor het spel van beide ploegen. De Groningers, iets be neden hun gebruikelijke vorm spelend, wisten tegen de hechte achterhoede van de gasten niet voldoende, intelligentie en doortastendheid op te brengen om zich aanvallend sterk te kunnen laten gelden; en omgekeerd bleek, bij alle goede opbouw van de kanthalfs en binnenspelers aan de zijde van de bezoekers, ook bij DWS de afwerking van de stormlopen niet tot de sterkste punten te behoren. Verdiend was deze povere 1—0 zege van de thuisclub dermate doorzichtig, dat missen zonder enige twijfel: hef voe'bal DWS met deze speelwijze geen onmatige risico's nam, integendeel. De beslissing viel, toen Bulder ongeveer een half uur ia de rust de bal van Meyer door kreeg, daarbij ongedekt kwam te staan en Rof- ?el geen kans gaf (0—1). (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, Zondag. De Frisianen hebben, opnieuw met hun enige twijfel van de Westelijker was daarvoor wei zoveel meer ge acheveerd,verzorgd en technisch beter, dat de thuisclub enk zelfs op een deel van de winst geen aanspraken mocht laten gei den. Met dat a duurde het tot diep i:i de tweede helft eer deze kostbare goal, van de voet van Bulder, tot stand kwam, en zo werden de toe- BULDER, schouwers althans enige goal in voldoende mate in onzekerheid gehouden, om althans aan soanning te ontvangen, wat men aan goed voetbal te kort was gekomen. Trouwens, goed voetbal was ook wér- ke'ijk wel heel moeilijk deze stormach tige, miezerige Zondagnamiddag. Dat b'êe'k al heel gauw. toen de gasten het initiatief namen, ook wel goed door de Groninger defensie wisten te komen, naar het m afwerking lieten zitten. Het g'adde veld en de vette bal maakten deze bi werking ook wel heel lastig. GVAV Lek even gevaarlijker te worden, toen c 2 v'r.gge De Grooth tot diep in de Am- s. ernm.se defensie doordrong, doch uit een te scherpe hoek faalde zijn schot. Wel bleven de Noordelijken proberen, met lange ballen zich ruimte en kansen te verschaffen, doch deze balien werden veelal te hoog gespeeld, om de hoofdste delijke defensie uit haar evenwicht te brengen De gasten deden het zelf aanvallend anders: met meer zorg, met grotere zui verheid in de opbouw, doch op he.t punt van schieten Weef men toch te traag en te zwak van richting. Oppervlakkig be keken, werden de gasten na halftime wat in de defensie gedrongen, doch bij harde tegenwind bleven Fanger en Wiertz te recht waj meer terug. Het spel van de Westelijken bleef wel zo bekeken en dat Geheel tegen de verhouding in, maar met dat al op verdienstelijke manier, trokken de Noorderlingen de leiding aan zich, eerst door Samtema en. even voor de rust door Brada (21). Deze stand verleidde de gastheren na halftime tot nog meer verdedigend voet bal, gekenmerkt door veel corners en kansen voor de Amsterdammers. De ver diende gelijkmaker ontstond evenwel pas uit een strafschop, door Backers veroor zaakt en door Kuiper benut (22). ARNHEM, Zondag Vitesse sloeg het Assense Achilles welis waar met 20, doch daarmede is het dan ook gezegd. De Arnhemmers speelden een tamme partij voetbal en schenen zich allerminst van Assense zege-plannen aan te trekken. Want die plannen waren er terdege. De Drentenaren demonstreerden een goed veldspel, maar uiteindelijk ont brak het schot. Alleen middenvoor De Jong probeerde het zo nu en dan eens, terwijl verder de Arnhemse spil Hendriks al het Achilles-gezwoeg in de kiem smoorde. Overigens liet ook de Vitesse- voorhoede haar beste spel deze middag zeker niet zien. Middenvoor Faber wan delde maar een beetje doelloos rond en ook de activiteit van Epie Jansen leverde maar weinig resultaat op. Toch nam Vitesse juist tijdens een Achilles-offensief de leiding. Het ge beurde na 26 minuten, toen v. Voorst goed voorzette en Dick Herberts op hel kritieke moment tegen de vlakte gewerkt In Ajax' merkwaardige 7— Van Dijk 0 zege op Leeuwarden scoorde de oud-internanonaul (links) aldus het eerste doelpunt. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN, Zondagmiddag De striemende regenvlagen over het Kennemerland hebben het enthousias me van de 22 spelers in het sportpark „Schoonenberg" te Velsen niet kunnen bekoelen. De wedstrijd tussen VSV en Blauw-Wit werd gekenmerkt door een hoog tempo en een flinke dosis span ning. De speltechniek was niet verbluf fend, maar aan beide zijden werd hard gewerkt, zodat de 11 uitslag een juis- t6 weergave geeft van de krachtsver- houdingen. Vooral in het begin waren de aanvallen van Blauw Wit beter opgezet en de Zebra's schenen ook in betere conditie te zirjn. VSV maakte een kwieke indruk en vooral de rechtshalf Hazeveld speelde zeer actief. Tien minuten voor rust wist Blauw Wit's linksbinnen Van Dijk te pro fiteren van een verwarring in het straf schopgebied en scoorde met een zacht en gemakkelijk schot in het verlaten VSV- doel. Direct na de rust drongen de Velsena- ren de Amsterdammers op hun eigen helft. Keeper Van Raalte verrichtte een paar prachtige saves en ook zijn collega Van de Wint liet zich niet onbetuigd. De mannen van het stadion vormden een hecht team en ze lieten hun tegenstan ders maar weinig vrijheid door ze uit stekend te dekken. Het zwoegen van de Velsenaren werd 25 minuten na rust beloond, toen rechts buiten Thoole, die de vleugelplaats voor die van de midvoor verwisseld had, een mooie solo-run besloot met een voor kee per Van Raalte onhoudbaar schot-(11). anvalslmie van slechts vier man ope- j werd. Nu was Faber er snel bijf om de I-erend, op de Volewijckers een kostbaar penalty te benutten: 10. In de tweede puntje in de wacht gesleept, doch als men j helft gaf Achilles de moed nog lang niet vraagt, of deze draw voor de N-oorder- 1 op. Vitesse werd opnieuw in de verdedi- lingen verdiend mocht heten, dan mag - ging gedrukt en eenmaal bood rechts- men wel heel bedachtzaam met het hoofd schudden. Afgemeten naar het spelbeeld. hadden de Amsterdammers zonder enige twijfel ver-uit het meest te vertellen, maar het veel meer constructieve voetbal van de gasten bleef afstuiten op het elan van de Friezen. Bovendien waren de Volewijckers bij hun-afwerking noch gelukkig, noch doel matig. Dat bleek al heel sterk, toen stop per Backers na 20 minuten Baselaar vrij liet en er ipas een goal voor de gasten ontstond, doordat de in eerste instantie reddende Bylinga even later toch nog door v. d. Ruit werd gepasseerd. Op Oudejaarsdag 1951 ziet de Ijjst van de 10 beste Nederlandse schut ters in de eerste klassen van de voetbalcompetitie er als volgt uit: Bleyenberg (Wageningen) 30 Lenstra (Heerenveen) 19 C. v. d. Gijp (Emma) lg Van Melis (Eindhoven) 17 (GVAV) 15 van Roessel (Willem II) 14 Van der Weerd (Wageningen) 14 Franssen (Psv) 13 Roozen (Haarlem! 13 Gallis (RCH) 12 A: Klink wijkHaarlem 2—2 Heerenveen—Velocitas 6—1 GVAV—DWS 0—1 FrisiaDe Volewijckers 22 B: Vitesse—Achilles 2—0 Be QuickSneek 30 AjaxLeeuwarden 70 VSV—Blauw Wit 1—1 C: MVVEindhoven 1—1 Feijenoord—BVV 0—0 D: LoessSparta 05 LimburgiaPSV 00 Chèvremont—Emma 5—3 buiten v. Zand zijn medespelers de kans van de dag, maar ook nu was niemand thuis. Vitesse hapte nu beter toe en na 11 minuten scoorde D. Herberts met een vliegend schot: 20. Hierna zakte het peil snel en sukkelden beide ploegen naar het einde. Kort voor tijd moest de Achil- les-Speler v. Zand zich wegens een ver wonding laten vervangen. Het jaarlijkse districten-tournooi vol leybal te Haarlem leverde een overwin ning op voor Den Haag bij de dames en voor Noord-Holland bij de heren. De bekende linksbuiten van B.M.T. en van het Ned. Jeugd-elftal, Alex Rijnvis, heeft overschrijving aangevraagd naar A.D.O. Andere mutaties in Den Haag: Hageman van GDA naar Graaf Willem II, Verseput van VVP naar VCS, Van der Lans van IW naar Quick Steps. De Noor Falkanger, favoriet in het ski-springen op de Olympische Winter- (Van onze sport-correspondent) ZUILEN (Utrecht), Zondag. Het ziet er naar uit, dat Elinkwijk dit seizoen het record van gelijke spelen op zijn naam gaat brengen. Te gen een volledig Haarlem werd heden middag de achtste draw geforceerd. Een mooie prestatie, welke in een fel licht komt te staan als wü u vertellen, dat de promovendi dit succes met vier invallers voor elkaar spijkerden. Op linksback Winters na gaven zij het vollepond en werkten als paarden, zodat het tekort aan routine volledig werd (Van onze sport-correspondent) BRUNSSUM, Zondag Het moet blijkbaar traditie zijn, dat de wedstrijd Limburgia-PSV altijd met regen gespeela wordt. De laatste drie jaren was dit steeds het geval en Zondag was het niet anders. Maar by deze wind kwam nog een miniatuur Zuidwestertje en dat beeft zijn stempel op deze wedstrijd gedrukt. Zowel Limburgia als PSV waren niet m staat, de daardoor ontstane handicaps op een behoorlijke manier te overwinnen. Beide teams speelden de bal te veel door de lucht en dit kwam het spel niet ten goede. De spanning maakte echter veel goed en dat de wedstrijd tenslotte eindigde zoals nq begonnen was kon aan diverse factoren worden toegeschreven. In de Brunssumse voorhoede zat hoe genaamd geen schot; en de man, die enige fantasie in het spel van de thuisclub had kunnen brengen, Frits Cox n.l., stond wegens afwezigheid van de geblesseerde Willy Groen te stop peren en maakte het Fransen dermate lastig, dat de Eind- hovense kanonnier maar zeer weinig JACOBS, steeds in vorm kans kreeg om zijn geschut in stelling te brengen. Fransen probeerde het voor de rust toen met enkele schoten van verre afstand, maar daarmede moet men bij een doelman als Jacobs niet aankomen. En de andere voorwaartsen van PSV ont namen zich zelf een schietkans, door de combinaties te ver doorvoeren, wat te gen Huizen c.s. uit den boze was; Huizen die het aanvoerderschap vervulde, gaf de snelle v. Elderen weinig kans, om ge vaarlijk te worden. In de eerste helft mocht PSV dan een stevige veldmeerderheid hebben, verder dan een aantal corners en een paar verre schoten van Fransen en Brusseleers brachten zij het niet. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid en oefende Limburgia een stevige druk op het Eind- hovense doel uit, maar de Brunssumse aanvallen waren te doorzichtig om succes te kunnen hebben; en wanneer Scholtes en Wouters te kort schoten, stond er al tijd nog een Steiger in doel, die zich door de vurigheid, welke de Brunssumse aanvallen weliswaar kenmerkte, niet van de wijs liet brengen. Tegen het einde van de wedstrijd gooi den beide teams, zoals men dat pleegt te noemen, er nog een schepje op teneinde een zege te forceren. Het stond vast, dat degene, die een doelpunt maakte, zich overwinnaar zou kunnen noemen. Door een grotere beweeglijkheid van Fransen ontstonden een paar behoorlijke kansen voor de Eindhovense aanval, maar Quick zorgde niet voor de juiste afwerking, terwijl aan de andere kant Steiger op bijzonder fraaie wijze een oerhard schot van Bruist, dat naar de bovenhoek zeilde, onschadelijk maakte. Nog deed zich een 18 karaats kans voor Cobben voor, die de Brunssumse club aan een zege had kunnen helpen, indien hij de bal niet voor open doel langs de ver keerde kant van de paal had geplaatst. En daarmede hadden wij het gehad. /Van onze correspondent) CHèVREMONT, Zondag Emma trof Chèvremont op eigen veld in een van die schaarse maar dan ook onweerstaanbare bevliegingsbuien en werd daarvan verrassend maar niet minder verdiend bet slachtoffer. De Geitenbergers hadden bij de rust reeds een flinke voorsprong en daar viel daarna voor de Dordtenaren zelfs ondanks hun windvoordeel niets meer te bereiken. En toen Chèvremont bovendien na de hervatting nog een doelpunt scoorde, stond de sensationele Dordtse nederlaag reeds muurvast. gecompenseerd. Zij durf den uiteraard geen en kel risico te nemen, hetgeen tot gevolg had, dat de biauwwitten on. middellijk een hoog tempo inzetten, waar door de Haarlem-defen sie uit haar voegen werd gerukt. Voor de gastheren was het bovendien een grote morele steun, dat doelman Snijders op onbegrijpelijke wijze uit een hoge inzet van linkshalf Bloemendaal van het middenveld af de bal volkomen onge hinderd in het doel liet belanden. De roodbroe- ken, die een matige wedstrijd speelden, ge raakten nog meer van de kook. Geleidelijk aan werd echter het evenwicht hersteld en werd het gevaarlijk voor beide doelen. Na vijf en twintig minuten vergrootte Elinkwijk de voor sprong. Doelman Van Elk trapte de bal uit naar Vonk, die op rechts was afgedwaald. Deze zette onmiddellijk voor; reageerde niet snel genoeg bij spelen, brak bij de training een sleutel been, maar de doktoren menen dat hij tijdig genoeg hersteld zal zijn en aan de Olympische Winterspelen in Februari a.s. te Oslo alsmede aan de selectiewed strijden-vooraf zal kunnen deelnemen. VWS hèd het moeilijk bij GVAV maar won toch en liep in A een punt méér uit omdat Haarlem niet on verwacht de helft van de 'bwt bij Elinkwijk moest laten. Frisia vorm de ook voor De Volewijckers een hindernis die maar ten halve loon worden genomen en Heerenveen Het nog eens blijken, tegen Velocitas, dat het van de Noordelijke clubs nog altijd de primus is. Ook in B drie normale uitslagen: de overwinningen van Vitesse en Be Quick op resp. Achilles en Sneek alsmede de herhaalde draw tussen VSV en Blauw Wit. Heel raar was echter de zware nederlaag die Leeu warden tegen Ajax leed'; zij wend dan ook heel merkwaardig tot stand gebracht, zoals uit het wedstrijdver slag moge blijken. Intussen verheugt Ajax zich aan de kop nu in een voorsprong van niet minder dan 4 punten. Géén' nieuwe débacle van MW aan de Bospoort tegen Eindhoven in C: de Maastrichtenaren bevochten met een gelijk spel een fraaie ge deeltelijke rehabilitatie. Feijenoord en BW noteerden de laagst moge lijke „score" en deden dus wat ver wacht werd. Een opmerkelijke nederlaag leed Emma in D in de te elfder ure in gelaste uitwedstrijd tegen Chèvre mont Werd in Dordt destijds (23 September) met 74 gewonnen, ook nu vielen er flink wat goals, maar deze keer was de meerderheid voor Chèvremont, dat een. fraaie uitschie ter noteerde. Sparta 'kréég met zijn gewijzigde voorhoede zijn produotiviteitsbevlie- gimg ten 'koste van Longa en het duel tussen de sedert drie jaar in hevige (sportieve) rivaliteit levende candi- doten voor de derde plaats, Limbur gia en PSV, -gaf zulke aan elkaar ge waagde krachten te zien, dat er geen doelpunt kon worden losgewurmd. EERSTE KLASSE DWS 16 Haarlem 15 't Gooi 15 EDO 15 Heerenveen 15 AGOW 14 Elinkwijk 15 Ensch Boys 15 GVAV 14 Volewijckers 15 Frisia15 Go Ahead15 Velocitas 16 Theole 15 EERSTE KLASSE Ajax Wageningen RCH Be Quick 15 15 15 15 A 25 21 20 20 19 17 17 16 13 13 10 9 6 4 B 26 22 21 20 Vitesse 15 20 Leeuwarden' 15 18 Zwolse Boys. 15 16 DOS 15 15 Blauw Wit 16 14 VSV 16 14 Enschedé 15 12 Oosterparkers 15 6 Sneek 15 5 Achilles 15 S EERSTE KLASSE C Willem II 15 24 MVV 15 18 Eindhoven 14 17 15 17 Feijenoord 15 17 14 16 NAC 15 16 BVV 15 16 Rleyerheide 15 15 Sittardia RBC DHC Quick (N.) 15 15 15 15 15 EERSTE KLASSE VW 15 Hermes DVS 15 PSV 15 Limburgia 15 Sparta 14 Maurits15 Emma 16 Xerxes 15 Noad 14 Brabantia Longa NEC HBS 15 15 15 15 16 15 14 11 7 5 D 23 22 19 19 17 16 16 15 12 12 12 11 9 7 (Van onze correspondent) MAASTRICHT, Zondag De duizenden die het M.V.V.-terrein omringden hebben zeker de eerste 7 minuten koude rillingen gekregen, denkende aan de 09 nederlaag een veertien dagen geleden. Want de Eindhovenaren begonnen wederom aan stonds de Sterdragers in de verdediging te drukken, waar op een gegeven moment wel 10 M.V.V.-ers op een kluitje stonden. Evenwel deze druk bracht geen succes en geleidelijk wist de thuisclub los te komen en zelf tot aanvallen over te gaan. Er lag evenwel een loomheid in haar spel, gepaard met een te veel afwachtende houding, om tegen de snel spelende en goed ingrijpende Eindhovenaren succes te hebben. SNIJDERS, fouten Snijders het on derscheppen en linksbuiten Blom had maar voor het inknallen (02). Na dit doelpunt ontketende de thuis club een flink offensief. Uit een van de weinige Haarlemse doorbraken werd het echter 21 door rechtsbuiten Jacob, die na een cross-pass invaller Winters „stil" liet staan en met een welgemikt laag schot de roos trof. De tweede helft was geheel voor Haar lem, dat toen de felle wind in de rug had. Het grote overwicht was overigens voor een zeer groot deel het gevolg van onmiddellijk defensief opereren van Elinkwijk, dat, behoudens een zeer korte periode, tot het eindsignaal met de rug tegen de muur vocht. De gasten begin gen de grote tactische fout het trage spel van Winters niet Rit te buiten; alles ging over links. Een kwartier voor het einde kwam de gelijkmaker. Groeneveld schoot in, waar na rechtsbinnen v. Duin de bal van richting veranderde (22). Toch kreeg M.V.V. meer zelfvertrou wen. De wederzijdse aanvallen brachten goede scoringskansen, maar zowel Ven- donschot als Ummels aan de ene en v. Melis en Snoek aan de andere zjjde Wisten hiervan geen gebruik te maken. En als iedereen al dacht aan een punt loze eerste helft, profiteerde in de 38e minuut v. Melis van een uitstekende voorzet van Schmidt om rust te doen ingaan 01. Ook de tweede helft namen de be- i zoekers aanstonds het initiatief maar M.V.V. sloeg fanatiek af. Een plotse- I linge uitval der thuisclub bracht Bon- i frére in een goede positie, doch zijn schot j ging rakelings over. Even later mist Snoek grandioos en dan is M.V.V. aan het woord. Goed sluitend, laag over de i grond zijn haar aanvallen. Een aantal corners bracht niet het gewenste resul taat. In de 15e mi nuut zagen we dan prachtig werk van v. Est; zijn voor zet belandde bü t Dresens, die via het hoofd van Bon- frére de stand ge lijk maakte. Er zat toen nog alles in. M.V.V. had weder om haar oude vechtlust herwon nen. Verdonschot en Ummels stelden keeper Hanssen op de proef, doch v. Melis liet keeper Essers ook nog zien dat hij pre sent was. Zijn ko gel kon de Maas trichtse keeper met moeite corner wer ken. M.V.V. zette alles op de aanval en in deze periode brak v. Melis door, doch keeper Essers voorkwam een voltreffer. In de laatste minuten zag het er voor M.V.V. nog benauwd uit, doch de verdediging hield stand en zo kwam het einde met 11. De dames-athletiekinterland Duitsland- Nederland is thans definitief vastgesteld op 8 Juni 1952 te Oberhausen. De Zwitsers Von Buren en Bücher eindigden met 1 ronde voorsprong in de 100 km koppelrace te Zurich, gevolgd door hun landgenoten Plattner-Roth en Diggelman-Zehnder en de Belgen Bru- neel-Debeukelaere. De Nederlanders Van Est en Derksen werden be op 2 ronden, Schulte-Peters 7e op 2 ronden. Voor de schaak-competitie hoofdklasse is de uitslag van Middelburg-Dordrecht 5V24% geworden. Voor zijn eerste wedstrijd in Duitsland kwam het Amsterdamse Sparta, tafel- tennis-kampioen van Nederland, uit te gen de T. C. Wanne Eickel (Westfalen die zich versterkt had met Vossebein uit Bochum, kampioen van West-Duitsland. Vossebein won zijn drie partijen en het was goeddeels aan hem te danken dat de gastheren in deze ontmoeting met 6—3 zegevierden. De partij Vossebein- Van Zoelen was het glanspunt van deze wedstrijd. Uitslagen: Vossebein—Stoop 2—1, VossebeinDu Buy 20, VossebeinVan Zoelen 20, WozikkowskiDu Buy 2—1, Van ZoelenKiel 21, StoopZiegen- fuss 20, Van ZoelenKamphart 2-0. KielStoop 21, KielDu Buy 21. Sparta heeft ook zijn tweede wed strijd verloren, en wel tegen de P.S.V. Borussia uit Dusseldorp, versterkt met Braun (Wuppertal) en Srihlippers (Rheydt). De Amsterdammers kwamen technisch goed voor de dag, maar ze schoten in tactisch opzicht te kort. waardoor hun aanvallen niet tot volle ontplooiing kwamen. De kunst, van de verdediging over te schakelen naar de aanval, waarin de Duitsers uitblon ken, bleken ze niet voldoende machtig, en herhaaldelijk lieten ze zich verras sen door harde terugslagen. Borussia won de ontmoeting met 81; Cor du Buy was de enige Amsterdammer die een partij won. ESS®RSt voorftewaxn nieuwe nederlaag (Van onze sport-correspondent) AMSTERDAM, Zondag Neen, deze overwinning was zelfs voor de meest verwoede Ajax.enthousiast wel wat te gortig Met 70 te winnen van een tegenstander die het grootste deel van de wedstrijd in het offensief was geweest Het was voor de spor tieve Leeuwarder ploeg een wel zeer bittere pil. De gehele eerste helft waren de Friezen hun gastheren in ieder opzicht de baas. Het plaatsen was beter verzorgd, het onderling begrip was uitstekend; en wat op een zwaar veld een belangrijke zaak is: zij lieten de bal het werk doen, wat bij vele aanvallen zich duidelijk manifesteerde en Ajax van het kastje naai de muur werd gestuurd. Maar wanneer dan uiteindelijk iemand zich geroepen voelde een schot te lossen, dan geschiedde dit zo bedroevend slecht, dat menige Leeuwardenaar zich bij 't hoofd greep van vertwijfeling. En keer op keer werd er op deze wijze geblunderd, zodat al het schoons dat werd vertoond niet het minste resultaat opleverde. Een totale schot loosheid moet zich van de Friese voorhoede hebben meester gemaakt. Het was niet te begrijpen hoe spelers als v. d. Ley en Hoekema opgelegde kansen op enkele nieters voor open doel konden missen. Chèvremont liep hard van stapel en narri ha 11 minuten door Becholz de leiding. Maar geen minuut later was het al gelijk toen C. v. d. Gijp een corner fraai in- kopte. De Chèvremont-verdediging kwam jlermate goed op dreef, dat de Emma-voor- uoede, hoe goed ook combinerend, niets Yermocht te bereiken. De attaques van de Geitenbergers waren veel feller en direc- •*7; en het waren Habets, Hanneman en j ditgens die de gastheren aan een onge kende 41 rustvoorsprong hielpen. Ai werd dan reeds na 4 minuten door v. Dijk het eerste en enige doelpunt vóór mtu vochtte doelman j^gt gescoord uit een goede lage voor wal tz enige voortreffelijke saves, waar- zet van Michels, het was Leeuwarden dat „ifv v" ï-111 l06® een kart onder de riem <je foon aangaf. Met snelle aanval-len werd g a bij 'het afweren van de nu door de het potharst c. s. danig moeilijk 'gemaakt. wind hard aankomende Emma-aanvallen. Kramer was degene, die na 10 minuten de lage voorzet van Bakker liet Schaafsma in moei lijke positie zeer tactisch lopen voor de op en kele meters van open doel opgestelde v. d Ley; deze was blijkbaar zó verrast, dat hij vol komen over de bal heer Zelfs slaagde Hanneman erin om de stand eerste grote blunder maakte, toen een schot schoot. Kramer deed eer nog op 51 te brengen! De Dordtenaren gingen echter niet bij de pakken neerzit ten; hun doorzetten werd beloond met twee doelpunten van Hardenbol en W. v. d. Gijp, waarmee zij de Chèvremont-voor- sprotig nog danig in gevaar brachten, maar verder dan 5—3 lieten de gastheren het niet komen. van Hoekema onder de keeper door via de paal het veld weer inkaatste en voor zijn voeten kwam; in plaats van onmid dellijk in te schieten treuzelde hij zo lang dat Potharst hem de voet dwars kon zet ten. Doch wat v. d. Ley zes minuten, later presteerde was nog even erger: een goede minu.ut later ongeveer hetzelfde en weer en kele minuten later richt te v. d. Ley te veel op keeper Visser, zodat ook deze kans verloren ging. Dit was een rege'ma- tig terugkerend ver schijnsel gedurende de eerste helft en het was jammer dat 'het uitstekende spel van de Friese gasten' met geen mogelijkheid op het scoringsbord tot uitdrukking kon worden gebracht. Met evenveel energie begonnen de Friezen aan de tweede helft, waarbij voor de Ajax-goal alle zeilen moesten wórden bijgezet om een doorboring te voorkomen. Doch reeds na twee minuten kwam het succes aan de overzijde. Op een goed opgevangen through-pass liep De Groot recht op doel af en zijn schot, van ruim 20 meter, was zo zuiver en hard, dat keeper Koopmans geen kans zagsde bal zelfs maar aan te raken (20). Reeds 4 minuten later zette Bakker hoog voor en met een enorme sprong kopte De Groot in prachtige stijl het derde doelpunt in. (Van onze sportcorrespondent) I GRONINGEN, Zondag. Op volkomen regelmatige manier hebben de Be Quiekers het jaar met een 30 zege op de Snekers beëindigd. De grondslag voor dit succes werd al gelegd door de 20 voorsprong, die de Groningers per halftime noteerden, en waaraan de gasten, bij de machteloos heid van hun aanval, niet meer ver mochten te tomen. Dèt was het grote verschil tussen beide ploegen: terwijl de thuisclub een redelijk gebruik van haar kansen wist te maken,-) konden de Snekers ipraetisch nimmer ge vaarlijk worden. Hun opbotvw van het spel was zeker niet kwaad, al liep het alles een tikje trager en moeilijker dan bij de gastheren, doch hun gemis aan pro ductiviteit was toch wel de doorslag gevende tekortkoming. De Be Quiekers mochten zich geluk kig achten, dat Rozema weer van zijn blessure, opgedaan tegen VSV, was her steld. Zijn bezetting van de midvoor- plaats bracht weer verband in de aan- valslinie, die bovendien in de snelle en doortastennde Van Dijken en de nuttig werkende Fabels goede steunpunten had. Er achter speelden Appel en Djlit als kanthalves weer een degelijke par tij, zo doelmatig, dat door hun beheer sing van het middenveld de Groningers het grootste deel van de eerste speel- helft de strijd konden dicteren. De ontmoeting Was een half uur oui toen Brugts, een voorzet van Fabels d?> zijn hoofd nemend. VAN DER LEU, zeifs lilj was zijn schot kwijt! Hiermede was het met Leeuwarden ge daan. Een totaal ontredderde ploeg was nu nog overgebleven van de 'geestdriftige frisse ploeg van voorheen. Niemand stond er meer op z'n plaats en van openingen maken in de Ajax-defensie was geen sprake meer. En toen na ruim 10 minuten De Groot uit een pass van Michels er 40 van maakte, waarbij de gehele Leeuwarder-defensie bleef staan, daar zij meende op buitenspel aanspraak te ma ken, toen was het laatste vleugje hoop op herstel van de Friezen verdwenen. Ajax was in één slag boven zijn tegen stander uitgegroeid en speelde het spel van de overwinnaar. Na 25 minuten pro fiteerde Bakker van een te late reactie van de Friese goalie toen zijn strak dia gonaal schot onder de vallende Koopmans heen vloog, Schaafsma kreeg 8 minuten later nog een sublieme kans, doch een j futloze reactie deed deze in rook opgaqn. j Vier minuten vóór het einde maakte Mi- che's er via de deklat 60 van en vlak vóór het einde was het weer Michels die, na' zich eerst beheerst vrijgespeeld te heb ben de stand op 7—0 bracht. Zaterdagmiddag heeft een ploeg van de Batavieren met 32 gewon nen van het Antwerps elftal, nadat de rust met 00 was ingegaan, In de eerste helft ging de strijd gelijk op, en konden de verdedigingen de voor hoeden in bedwang houden. De tweede helft begon met 'n duidelijk over wicht van de gastheren die de score in de 5e minuut openden door toedoen van hun linksbuiten Van den Hout. Een klein kwar tier later wist de Antwerpse rechtsbuiten De Laet de voor sprong te vergro ten tot 2—0. De Batavieren dienden onmid dellijk van re pliek; en nadat linksbuiten Van Gasselt (Venlo) binnen een mi nuut de achter stand verkleind had, speelden zij steeds beter. De ploegen hieldei elkaar in even wicht tot in de 30e minuut toen midvoor J. Derckx de thuisclub de leiding verschafte. Even voor de pau ze zag trien een uit stekend doelpunt van de overigens minder .opvallende Lugthart: hij schoot uit een voorzet van Van Dijken op fraaie wijze lings de Sneker keper (2O)- Met goed open (gehouden spel bleven de gastheren het spel beheersen, en toen zij halver wege de tweede helft door Brugts nogmaals het net vonden, was Sneek wel definitief ge slagen. Wel hielden de Friezen op prij zenswaardige ma nier vol, doch z(j konden de hechte LUGTHART, viel niet op, maar scoorde achterhoede der thuisclub niet overmees teren (30). NEFKEaó, winnende goal (Venlo) met een zeer scherp schot de Belgische doelman passeerde. Twee minuten later kon de linksback P. Nefkens (Venlo) uit een strafbully het winnend doelpunt voor onze landgenoten scoren. MILAAN, Zondag. De sportcoimnissie van de Italiaanse wielerbond heeft een seleetiegroep ge vormd waartoe zeven renners behoren: Gino Bartali, Antonio Beviiacqua, Faus- to Coppi, Fiorenzo Magni, Giuseppe Mi nardi, Lorcttu Petrucci en Renzo Sol- dani. De in deze groep ondergebrachte ren ners zijn verplicht aan de vijf wedstrijd, i deel te nemen welke meetellen voor het kampioenschap van de weg in 1952. Bij af wezigheid zonder gegronde redenen m'. de betrokkene in de volgende zeven dage-, 11 in geen enkele wedstrijd mogen uitkomen. Voorts is reglementair vastgelegd dat de geselecteerde renners in de drie dagen, voorafgaande aan een kampioenswed strijd, nergens elders mogen starten. De volgende vijf wedstrijden zijn door de sportcommissie aangewezen voor het wegkampioenschap van Italië 1952 3p MaartRonde van Toscane, 1 Mei ronde van Emelia, 3 Augustus Criterium van de Apennijnen: GenuaPontedecimo, 14 Sep tember Ronde van Reggio (Calabrie); 1* October Race om de Bernocchi-beke- (Legnano). Voor de West-Europa-Cup won HHIJt} te Krefeld met 2b van de K.E.V. (tus* senscores 12 00 12) door doelpunc ten van Klein, Hebenton, Camrw Schwencke, n

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1951 | | pagina 5