m Heeft voor U anse Kinderen behoeven niet meer bang te zijn Van spookhuis naar vriendelijke afdeling de juiste Vulpen PAGINA 2 JIInSDAG 8 JANUARI 1952 AANRIJDINGEN CAPITULATIE IN DE ZUID-MOLUKKEN Tweeduizend man legden PASSAGE SCHIEDAM Gisteravond om kwart voor 7 is de wielrijder de H. door een hem passerende vrachtauto met aanhangwagen gegrepen, toen hij van het rijwielpad daar ter- plaatse op de hoofdweg moest gaan rij den. De chauffeur stopte onmiddellijk. H bezeerde zijn zitvlak door de val en heeft zich onder behandeling van de E.H.B.O. bij Wilton gesteld. Hij werkt daar. Doordat een agent 'vari politie de chauf feur B. er Zondagavond op de B.K.-laan op attent wilde maken, dat een van zijn koplampen weigerde bij het geven van knipperlicht-signalen, remde B. af, niet begrijpende wat de agent bedoelde. Hem achterop kwam V. eveneens uit Rotter dam, die niet zo krachtig kon remmen of hij gleed door tegen de achterzijde van de wagen van B., die dank zij het andere wegdek ter plaatse minder last had van de gladheid. Er was schade aan de ben zinetank en de bumper. De voorzijde van de wagen van V. werd beschadigd. Beide auto's waren taxi's. even langs de oude afdeling kwam en hier de- kinderen niet ten onrechte hoorde huilen. Al was het alleen maar van de noodgedwongen eenzaamheid, waar een kind. wel het minst tegen kan. Een nieuwe tijd is in dit opzicht voor Schiedam aangebroken. Schiedam zal niet bang behoeven te zijn voor de ongunstige beïnvloeding van de ziekenhuis-statistiek door dè kindersterfte. Een beïnvloeding, die naar de heer In 't Veld meedeelde, een vijftigtal jaren geleden de oorzaak was van de weigering van kinderen onder de twee jaar in een ziekenhuis. Zij beïnvloedden de statistiek te ongunstig. Advertentie de candidaten komen dus voor de gros lijststemming niet meer ln het geding. Kringen 12 3 4 Den Bosch 5 2 S 3 Tilburg 4 16 Arnhem-Nijmegen 4 1 5 2 Amsterdam Rotterdam A 4 16 2 Den Haag Leiden Dordrecht 3 14 1 Middelburg Haarlem Den Helder4 1 T 2 Utrecht Zwolle Groningen Leeuwarden S x Assen Maastricht 5 2 8 3 onö< l>aa mak naua keet „öai In 1 gedi vera avor Plaa Advertentie. Vond gisteren op de tafel van de re dactie „De Zwachtel", een gestencild maandblad van het personeel van het Gem. Ziekenhuis. Zo eens bladerend ont dekte ik, dat het een feestnummer icas n.a.v. de opening van het nieuwe kinder paviljoen. De clou. van het blad zat ach terin, waar verscheidene mensen aan het woord gelaten werden om hun commen taar te geven op dit nieuwe paviljoen. Ik vond dit zo geslaagd, dat ik enkele op merkingen waag over te nemen. De burgemeester: „Bet is weer eens iets anders dan een brug of een rioolge maal". Boefje: „Fcrrot jammer, dat we van die ouwe zaal geen fikkie mochte make": De chirurg: „Het heeft wel iets van een appendix (blinde darm). De röntgenkamer een beetje kiftend te gen de operatiekamer: „De kinderen zijn zowat beter als ze van ons op de zaal terug zijn". De badkamers op de klasse-afdeling: Kinderen zullen wij wel niet meer krijgen". Dr Duyster: „Ja, wat wil je, 't is de eeuw van de jeugd, hè". Een thermometer tegen een beker: Ik ben zo zenuwachtig, als toe het nu nog maar mogen beleven". Dr Nolet StichtingWe reiken elkaar nu zowat cle hand De Schiedamse jeugd: We komme lekker toch niet. we blijve liever gesond". De Stad Schiedam: „Als die nieuwe rönt- genafdeling klaar is, mogen ze het hele ziekenhuis wel eens bestralen, want het ziet er dan nogal puisterig uit met al die uitwassen". Ik vond deze opmerkingen tvel waard onder meer ogen te komen. LEO DAGBLAD VOO ft SCMIIDAM tM OMSTAtAtN 74ste Jaargang No. 21738 X*, Den 1 hesisc ö*«egi De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R.K. Volksbond. Lange Haven 71. Schiedam. Telefoon Administratie 66152. Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V. De Courant De Maasbode, Rotterdam. Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal, 2.per maand, 0.47 per week. Advertentie-prijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele .p-'te f 0.30 per millimeter hoogte. 1 -ri gelden lagere tarieven, welke v-i'.ii istratie of bij de erkende reaux verkrijgbaar zijn. oanen (kleine advertenttën) tot 20 woorden 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen Directeur: J. Kuijpers. Hoofdredacteur; Leo J. M. Hazellzet, Een ooggetuige verklaarde, dat gisteren in enkele minuten tijd een warenhuis, een grote garage en een deel van het stadhuis in brand stonden. De hitte was zo intens, dat men niet rechtop in de hoofdstraat kon lopen. De mensen kropen op hun buik langs de grond om hun huizen te bereiken en te redden, wat ei te redden viel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 2