Wolfabrikanten eisen schade vergoeding van f 2 millioen e weer verbeterd N.V. ATO OVERTRAD DEVIEZEN BEPALINGEN Klaas Schenk is tevreden Bloementeelt in Kennemerland in gevaar Staat aansprakelijk gesteld voor bezettings maatregel Indonesisch kabinet bestudeert Ned. nota Nu al grote belang stelling Sport" Spatten vermouth Torino PAGINA 5 DONDERDAG 10 JANTTART 1952 Grote schade door industrie- gassen Grof verdiend? POST VOOR KOREA- vrijwilligers Geen commentaar" Gancia Advertentie CAR BO VIT (Actiave Kool -Dragêes) reinigt maag en Ingewanden van kwade stollen. Per doos 41 ct. Flacon I 1.03. Blijkens onlangs verschenen officiële rapporten lijdt de bloembollenteelt la Midden-Kennemerland ernstige schade door de niet afgewerkte gassen van de vele industrieën in dit gebied. De toppen van de bladeren van irissen, gladiolen, tulpen en andere bolgewassen vertonen een bruine kleur en sterven af, waardoor de bloemen voor de verkoop waardeloos worden. De streek waar deze schade voorkomt beslaat de gemeenten Bever wijk, Heemskerk en Velsen, maar het hevigst gedupeerd zijn de kwekers in het gebied van het voormalige „Holland op zijn smalst". De planten worden ver woest wat sommige tuinders al duizenden guldens heeft gekost. Onderzoekingen hebben aangetoond, dat de P.E.N.-centrale te Beverwijk de voornaamste verwekker is van deze gif tige gassen. Stappen die door de Kenne- mer bloembollenkwekers bij de directie van dit bedrijf zjjn ondernomen, hebben echter niet tot resultaten geleid, zodat men thans een bezwaarschrift aan Gede puteerde Staten van Noord-Holland voor bereidt, waarin een beroep gedaan wordt op de bepalingen van de hinderwet. De meest voor de hand liggende maatregel ter bestrijding van dit ernstige euvel is het verhogen van de fabrieksschoorste nen, waardoor de zware gassen minder snel' naar de grond zakken. Met het oog op de nadering van het voorjaar beplei ten de kwekers snel ingrijpen. taald uit de schatkist. Doch de schatkist kreeg er waardeloze Marken voor terug. Op 1 April 1945 had de Nederl. Bank 6 milliard gulden aan waardepapieren m bezit. Anderhalf millioen was slechts echt bezit, de rest waardeloze marken. Sprekende over de billijkheid van de vordering betoogde de raadsman dat de fabrikanten grof hebben verdiend op de orders voor Duitsland. Bovendien hebben zij extra voordeel genoten van achterge houden spinafval, dat in de zwarte handel is terecht gekomen. Daardoor zijn zij in wezen reeds schadeloos gesteld, meende de raadsman. De uitspraak werd bepaald op 13 Februari a.s. klassementsproeven ditmaal niet ver plichtend is. Naast dit alles heeft men ook op het zuiver technische terrein winst ge boekt met een nieuwe indeling-in-groe- pen van de deelnemende wagens. In een verre van orthodox schema komt men dit jaar tot een indeling in niet minder dan 9 groepen met practisch gelijke kan sen. Zo legde de RAC West met dit nieuwe reglement de basis voor het suc ces dat ook de vierde Tulpen Rallye stel lig wel oogsten zal. Brieven voor de militairen van het aanvullingsdetachement Nederlands De tachement Verenigde Naties op weg naar Korea moeten uiterlijk 0p de vol gende data in Nederland ter post wor den bezorgd: 11 Januari, 20 Januari, 24 Januari en 3 Februari. Het adres moet de volgende gegevens bevatten: rang, naam en voorletters, legernummer, aan boord Empire Fowey" Amsterdam, Schiphol Militair. Na 3 Februari moet het adres als volgt luiden: rang, naam en voorletters, legernurnmer, Ned. de tachement Verenigde Naties NAPO 5100 Amsterdam, Schiphol Militair. Brieven tot en met 10 gram en en kele briefkaarten kunnen tegen binnen lands tarief worden gefrankeerd. Het Indonesische kabinet heeft ln een vergadering van Woensdagavond het ver slag aangehoord van de beide door de delegatie van prof. Supomo uit Den Haag naar Djakarta gezonden koeriers. Voorts heeft het kabinet de Nederlandse nota inzake de in beslag genomen wapens op de „Blitar" en de „Talisse" bestudeerd. Op eei; vraag van Aneta. of de Neder landse nota met Instemming is ontvan gen, antwoordde de minister van Voor lichting, de heer Mononutu, dat hij „geen commentaar" had. Wel reide hij, dat de koeriers naar Nederland zullen terug keren en dat de besprekingen tussen de Nederlandse en de Indonesische delega ties ten spoedigste kunnen aanvangen. was niet in staat te zeggen, hoeveel ttid de besprekingen in beslag zullen nemen. Hoewel de RAC-West vandaag pas een folder met de voornaam ste gegevens omtrent de 4e Tul pen Rallye in see liet gaan, lopen de organisatoren nu al rond met liet prettige gevoel, dat de belang stelling nu al niet minder groot dan in vorige jaren. Uit Engeland kwamen reeds rond tachtig aan vragen voor gegevens binnen. In Duitsland heeft men grote inte resse (vandaar ook de startplaat sen Düsseldorf en München) en naar verluidt, is er zelfs een geest driftig Nederlands automobilist inHongkong die hardnekkig van plan is, aan onze eigen Neder landse Rallye deel te nemen. Advertentie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5