PSV doorstond Hermes-beleg Knap schot van Franssen nivelleerde de geslaagde free-kick-truc van Van der Tuyn en V an Buitenen Hermes verdrong WILLEM II stak in grootse vorm Van Ede besliste derby sa'ïwne É«r> »- V.V.V. wilde te kunstig doen Venlo weer hockey-kampioen Zijn elfde Zuidelijke titel door verdiende 3—2 zege op HTCC Volendain in opmars naar titel W Van Overbeek benutte penalty Daar was SVV kansloos tegen: 4-1 Sparta versloeg Xerxes op moreel Feijen scoorde 0—1 voor Limburgia Defensies blonken uit Grote score van Eindhoven en ADO: DWS verloor twee concurrenten Huizen en auto's voor voetballers Concurrent Zeeburgia met 2-3 geslagen BMHC dwong TOGO een gelijk spel af En dat bracht BW de zege op NAC MAANDAG 14 JANUARI 1952 PAGINA SteigerBakersScholtens bij P.S.V., Poulus bij Hermes MOTORRACES-DATA JJ BONDSELFTAL—BOLTON IS THANS DEFINITIEF Chèvremont B.M.H.C.T.O.S.O. 2—2 HOCKEY-ELFTALLEN VAN OOSTEN EN NOORDEN (Van onze speciale verslaggever) SCHIEDAM, Zondag 'n Grappig incident, kort voor de rust, gal n goede illustratie van liet spelbeeld in de eerste speclhelft van de belangrijke match in Schiedam tussen landskampioen P.S.Y. en 't naar de top strevende Hermes-D.V.S. Van der Tuyn ving 'n hoge schuine pass van Jacq. Heyster kort voor het doel met de handen op en wierp de bal in het net. Hot typeerde de on macht van heide partijen 0111 het leer op normale wijze over de doellijn tc krijgen. HERMESP.S.V. 11 Doelman Steiger van P.S.V. mocht niet over geluk klagen bij dit schot tegen de paal. Verder v.l.n.r. Van de Molengraft, Scholtens half zichtbaar), Jame, tan Tuyl en Stolk. Dit had verschillende oorzaken. Dat de gevaarlijke Schiedamse aanval maar niet los kon komen, vond eensdeels z'n oor zaak in de scherpe dekking door de Phi- lips-roodwitten. Vooral de massieve Be rend Scholtens was een ware waakhond voor de snelle Joop Heyster, terwijl ook diens broer Jacques aan Bakers geen ge makkelijke tegenstander had. Maar ook de geringe vuurkracht van Janse en van der Tuyn (beiden gehinderd door blessu res) speelde aan Schiedamse kant een grote rol. In de Eindhovense stomurjn, evenals de Schiedamse beschikkend over goede „bouwers" in v. Elderen en Brusse- iers, vond het Peellandse kanon Franssen een geduchte opponent In Poulus, die „""geen voetbreedte ruimte gaf: en i,wam er toch eens een kansje, dan bleek Ook zijn schot zeer slecht gericht. Doelkansen waren er in de overigen? matte eerste helft. Zo in de 16e min. toen rle talentvolle FSV-rechtsbuiten Quik Teer fraai de bal wist mee te nemen en vrh op Tap afstoof, maar z'n schot net naast de paal zag scheren. «„knUeiiR en Poulus bleven imponeren, ntLr na een half uur, toen Joop Heyster toch even de kans kreeg, ,n^S meteen razendgevaarlijk voor de goed keepende Steiger. Z«n goede voorzet vin,, Jacques op en een daverende kogel, waar naar Steiger slechts wijzen kon, scheerde de bovenlat. En even later had dezelfde doelman het geluk van de goede doelverdedigers, toen hij een schot van Lex Janse, na een snelle combinatie met Van der Tuyn, met de voet wist te stoppen. Maar alia, deze schoten bereikten tenminste de doelman, Iets wat Franssen niet kon beweren, toen Quik hem weer eens een kans bood. De enige safe, die Tap moest verrichten was op "een schot van Brusselers, maar dat was dan ook weer een staaltje van knap reageren. Zou Van der Tuyn het dan meteen na oe rust toch klaar krijgen? Fel was de Schiedammer erdoor, doch z'n goede schot wist Steiger subliem te stoppen. De Schiedamse machine liep wat soepeler in dat eerste kwartier, zij het dan dat Joop Heyster en Van der Tuyn doelrijpe kan sen om zeep brachten. Maar na 10 minuten deinden de Dam- laan-tribunes, wellicht tot grote angst van de materiaal-commissaris! Van der Tuvn en de solide PSV-half d'Hooglie kwamen in botsing en scheidsrechter Ausum wees een vrije trap toe aan Her mes even buiten het strafschopgebied. Terwijl elke. vol spanning toeziende PSV'-er meende, dat Van der Tuyn do trap zou nemen, sprong deze razendsnel over de bal heen en de achter hem toerennende Van Buitenen trapte keihard langs de verraste Steiger (1—0). Meteen was Hermes los want een vol gende felle attaque konden Scholtens en Bakers slechts door een uiterst fraai staaltje combineren klaren, waarop Tap meteen een schot van Van Elderen moest stoppen. Slechts vijf minuten duurde evenwel de Schiedamse voorsprong, want toen de blauwwitte verdediging even onattent was in de 15e minuut, lanceerde Quik een goede voorzet, waaruit Franssen beheerst in de hoek schoot (11). Er kwam toen wat meer verve in de strijd, het tempo liep op en Hermes kreeg een overwicht, doch de vorm van het trio Scholtens-Wouters-Bakers steeg met het gevaarlijker worden van de Schiedamse aanvallen, uitstekend gelanceerd vaak door de zwoegende Van Buitenen. Om van de lange Steiger niet eens te spreken, die voorzetten van de Heyster's als rijpe appelen van de boom plukte. Na ruim een half uur kreeg Van der Tuyn een fraaie kans uit een voorzet van de af gezworven Janse maar hij kopte juist in Steigers' veilige handen. Tegen het einde groeide het overwicht van Hermes uit tot een belegering, waar bij de corneiverhouding steeg tot 83, maar toen het grootste gevaar uit een vrije trap tegen Wouters overleefd was, daar Jacq Heyster ontzettend hard naast kogelde, wist, de goed ruimende PSV-ver- dediging tot het eindsignaal stand te hou den. IP ILLEM IIS.V.V. 41 Gedekt door zijn backs Corvelijn en Steen bergen en geflankeerd door Van Kan en de Tilburgse middenvoor f an Roessel onderschept S.V.V.'s doelman De Haan half missend) een aanval van Willem II, waarbij de teruggekomen Gosens rechtsvoor de verdere expeditie zal moeten zorgen. (Van onze sport-correspondent) TILBURG, Zondag Een dicht bevolkt Tilburg» Sportpark heeft de Tilburgse tricoloren weer eens in uitzonderlijke vorm gezien. En omdat S.V.V., vooral in de eerste helft, uitnemend partij gaf, groeide deze wedstrijd naar een slechts zelden gekende hoogte. Mede tengevolge daarvan kon Willem II pas in de tweede helft definitief en afdoende toeslaan. De Tilburgenaren had-den de strijd te gen SVV ernstig opgevat. Wetende, dat de Schiedamse linkerwing de meest ge vaarlijke was (v. PeltGosens) hadden zij Mommers (linksbinnen) ditmaal als rechtshalf opgesteld enMommers heeft daar de wedstrijd van zijn leven ge speeld. Practisch heel het middenveld was voor deze aalgladde technicus en tacticus, en samen met zijn rechtsbinnen De Brui- ckere eveneens een „gladde jongen" wist hij de ballen steeds weer in de rich ting van zijn voorhoede te stuwen. Dat daarbij pas zo .laat succes werd geboekt (Willem II scoorde eerst enkele minuten voor de pauze) was een gevolg van tegen slag enerzijds en gedegen defensief optre den van de technisch zeker eveneens knappe SW-ers. Becx kreeg de meeste kansen en zijn schoten waren stellig niet van gevaar ont bloot, maar anderzijds was het optreden van v. Roessel (te traag en moeilijk wend- (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, Zondag Het moet voor Tony van Ede een grote voldoening zijn geweest, dat HIJ het was, die na Sparta's enige en beslissende doelpunt in de 3e minuut van de tweede helft door zijn makkers om de hals werd gevlogen; immers dat doelpunt was wel voor 95 procent zijn werk geweest, al had dan uiteindelijk Terlaak voor de laatste 5 procent gezorgd. De T.T.-races te Assen zullen dit jaar °P 28 J-uni worden gehouden. Verder ko men er internationale motorraces op 18 Mei en 27 Juli te Zandvoort, op 15 Juni ie Markelo (terrein), op 22 Juni te Schijn cel (terrein), op 10 Augustus te F,tten (weg), op io Augustus te Lichtenvoorde i terrein) en op 23 Augustus te Tubbergen (weg). De K.N.M.V.-voorjaarsrït zal plaats vinden op 5 April, de K.N.M.V.- •rondrit en reünie .naar Breda op 13 Juli en de K.N.M.V.-kampioensrit op 17 en 18 October. Hoo fdklasse-competitie schakenPdl- las-Unitas 1,-5 voorl, Eindhoven- Den Tiaar, 2—7 VOOrl. Op een moeilijk, om niet te zeggen slecht m-er^aan "ïelkwaliteittekort^kwam^In verSenswaardiger dingen of het moest zijn het overdreven- autor'itaire op treden van scheidsrechter Karei van der Meer in een situatie die voor de onder havi-ge „zondaar" Rrnus Terlouw onnodig vernederend werd gemaakt. In weerwil van het uitstekende spel der beide stoppers (Everse bij Xerxes en Terlouw bij Sparta) kregen de wederzijdse voorhoeden toch wel enige kansen, die echter alle schrome lijk werden gemist. In de 3e minuut na de rust werd. zoals later zou blijken, deze strijd beslist. In een onstuitbare rush dribbelde Van Ede door de hele Xerxes-verdediglng, kreeg op een kritiek moment een onvrijwillig hulpje door éen fout van de Xerxes-back Van der Valk, zette op de achterlijn de bal dwars door de ontredderde Zebra- geiederen onmisbaar voor en mocht toen juichen. Met zijn neus op de doellijn kon Terlaak deze gedroomde kans niet meer missen. Van Ede ondernam nog een paar van die snelle doorstotende rushes, die echter geen verder succes opleverden; en verder willen we van hem (die we ook wel ge kend hebben als een nogal driftig „kruidje- roer-me-niet") noteren een voorbeeldig sportief gedrag in enige „moeilijke" situa ties. Men zou de bet-ere waarden van de sport onrecht aandoen, wanneer men dit veronachtzaamde. Na dat doelpunt was Xerxes lange tijd sterker, maar een fantastisch knappe drib bel van Coen Rijshouwer werd door zijn kornuiten domweg om zeep gebracht en Dame had pech met een knalharde kopbal op de lat, terwijl Sparta ook met veel geluk een overigens door hemzelf subliem hersteld „zelfverzekerdheids-foutje" van Landman overleefde. Hadden de Xerxes-aanvallers wat min der „gemopperd" en zich wat meer door de energie van Jan Everse laten stimule ren, zij zouden er mogelijk nog een -■ NU -nto ovs? e£WbS; moreel bleken te beschikken het, die op hun 01-zego hadden. gelijk waren zij eerlijk recht Een 100 km koppelrace te Antiveroen werd gewonnen door de Fransen Godeau- Goussot voor de Belgen Dcpauw-Glo- rieux en Buyl-Ollivier en de Duitsers Hörmann-Schorn. Terwijl de Australiërs Strom-Arnold 1 ronde achter lagen, moesten Dekkers-Wagtmans en Schulte- Petcrs alsook Van Vliet met de Belg Adriaenssens genoegen nemen met de resp. 13e, 16e en Ue plaats op 2 ronden. baar) en Van Verreyt (wat onattent) een gerede aanleiding tot ingrijpen voor de stugge Schiedamse defensie met Steen bergen aan het hoofd. Dit nam niet weg dat de meerderheid van Willem II over duidelijk was en dat de pogingen van de ijverige en overal op het middenveld aan wezige Van Schijndel om zijn voorhoede in het bezit van de bal te stellen in de regel schipbreuk leden. Daar miste men het raffinement en het vlotte tempo der Willem II-ers, zodat de Tilburgse verde diging met de excellente stopper v. Loon aan het hoofd, -zich nimmer ernstig be zorgd behoefde te maken. Willem II kreeg vele malen de kans de leiding te nemen. Wat b.v. was die vrije trap van Becx, na 17 minuten wegens hands van doelman De Haan niet uitne mend genomen (onderkant lat). Wat b.v. te zeggen van het falen van Verreyt drie minuten later met alleen doelman De Haan nog voor zich. Maar tenslotte ein delijk dan drie minuten voor de rust, sneed een pass van Formanoy door de Schiedamse linies. Becx zette voor en via het hoofd kwam de bal bij Verreyt, die zijn kans dit keer benutte. Even mocht Willem II toen na de pauze verslappen. Er werd wat a'l te veel risico genomen, speciaal door linksachter Mer- tens, maar hiervan wisten Köneman en zijn makkers geen gebruik te maken. Weer verkreeg Willem II een duidelijk overwicht. Verreyt. maar speciaal Forma noy, kreeg prachtkansen. In de 19de minuut werd het 20. Een hoekschop van Verreyt werd door v. Roessel (veel actiever dan voor de thee) gekopt naar De Bruickere die weer in het Schiedamse net kon koppen. Vijf mi nuten later, nadat Formanoy de paal had Om de ijver van zün voetballers te stimuleren heeft de president van dc Braziliaanse voetbalclub Bangu F.C. aan ieder van hen een huis en een automobiel beloofd, mits hun club er in slaagt het kam pioenschap van Rio te winnen. De huizen zullen eventueel gebouwd worden te Bangu, op een terrein dat eigendom is van de president van dé club. bewerkt, werd het S0 dank zij een eminente kopbal van v. Roessel op een voorzet van Verreyt en na goed een half uur zelfs 40 toen Verreyt een vlotte aan- valscombinatie met een treffer besloot. Vlak daarop liet SVV door rechtsbinnen Meidam een tegenpunt aantekenen waar bij arbiter Biegelaar een geheid buiten spel over het hoofd zag. Voor Willem II was er echter geen vuiltje meer aan de lucht. De voetbalwedstrijd tussen een Neder lands Bondselftal en de Engelse tweede divisie-club Bolton Wanderers zal defini tief doorgang vinden. Zoals destijds is be kend gemaakt, zouden de Engelsen alleen dan naar Nederland kunnen komen, wan neer zij voor de F.A.-cup zouden zijn uit geschakeld. Zaterdag j.l. werd Bolton Wanderers in de derde bekerronde met 40 door West Bromwich Albion gesla gen, zodat de wedstrijd op 5 Maart a.s. te Rotterdam thans vaststaat. VW is in D eindelijk van zijn troon gestoten. De Venlonaren kre gen thuis klop van Limburgia en moesten de leiding afstaan aan Her mes DVS dat thuis een knappe pres tatie verrichtte door met .een gelijk spel concurrent PSV op de veilige afstand van 4 punten te houden en dat nu door betere deelcijfers (49 22 tegen 3820) de lijst aanvoert. De drie andere- koplopers: DWS, Ajax en Willem H handhaafden zich. Voor twee van DWS' drie volgers in A kwam dan de verrassing: EDO thuis verslagen door Frisia dat een aardige reuzendoders-reputatie aan het opbouwen is, 't Gooi zag thuis de enige goal nu eens naar de tegen partij in casu Go Ahead gaan. Haar lem echter maakte geen fout, hield Theole onder de duim en is met 2 punten achterstand nu nog de enige club die DWS kan bedreigen. Elink- wijk-Heerenveen en Volewijckers- AGOVV gaven in de uitslagen inder daad vrijwel gelijke krachten te zien, al ging in beide gevallen de kleine zege naar de gasten. De meerderheid van GVAV bij de Enschedese Boys was duidelijker verwacht. Ajax won in B zelf normaal bij Sneek en had weinig last van het duel dat Wageningen en RCH om het bezit van de tweede plaats uit vochten en dat wederom door Wa peningen (met dezelfde cijfers als tuit) werd gewonnen, want met hun voorsprong van 5 punten kunnen de Amsterdammers zich voorlopig veilig voelen De Zwolse Boys toonden weer eens hun kracht op eigen veld v,ipvpn Be Quick de baas en dat er zowel tussen Blauw Wit en Vites se als bil Oosterparkers-Enschede in het geheel geen goals vielen mag als een luccesje voor de thuisclubs wor- nansemerkt. AfgGlsst w©iQ©n Leeuwarfen-VSV en Achilles-DOS. Be Quick 17 Willem H behoefde ditmaal niet te „consolideren". De Tilburgers gin gen de strijd tegen SVV met open vizier aan en dwongen deze gevaar lijke tegenstander tot een duidelijke capitulatie. Daardoor zakten de Schiedammers eventjes terug in hun „lift", Willem H kwam een stap dichter bij de titel in C. Zij hebben die echter nog lang niet binnen, want in Eindhoven komt een gevaarlijke concurrent naar voren, de enige ploeg die in Tilburg nog zorg baart. Met groteske cijfers veegde Eindhoven de ex-concurrent Juliana van de kaart en de score was een van de sensaties van deze dag. Het andere vuurwerk werd in deze zelfde afdeling C ontstoken door ADO, dat op verrassende wyze Sit- tardia met een al even daverende score verpletterde. In de staart zijn nu DHC en Quick, de twee debutan ten, zeer eenzaam, DHC door de be tekenisvolle nederlaag tegen mede- staartclub RBC en Quick door de vergeefse reis naar Feijenoord dat nu weer op de derde plaats is ver schenen. Bleijerheide onthalsde MW's laatste illusie op een rol aan de top en BW zette zijn moeizame klimpartij voort met een zege in de traditionele veldslag tegen NAC dat naar de middenmoot afzakt. Behalve de twee topmatches WY- Limburgia en Hermes-PSV is in D vermeldenswaard de onverwachte en bovendien royale zege die HBS bp Maurits wist te boeken en waardoor de Kraaien hun afstand op Chèvre- mont vergrootten. De Rotterdamse derby Xerxes-Sparta was er een van gelijke krachten (al won Sparta met miniem verschil), het treffen tussen NEC en NO AD ook en hier tekenden de gasten bovendien tegen de enige goal nog protest aan, terwijl Longa na zijn goede nu weer zijn zwakke beurt had en van Brabantia verloer. Haarlem- EDO Heerenveen 'tGooi AGOW Ensched. Boys Elinkwijk GVAV Frisia Theole Velocitas B Ajax Wageningen j-' RCH 1( Vitesse 17 27 17 25 17 22 17 22 17 21 16 19 17 18 17 17 16 15 17 14 17 13 17 11 17 6 17 6 17 30 17 25 17 23 17 23 Zwolse Boys Leeuwarden DOS VSV 17 16 16 17 Blauw Wit18 Enschede 17 Oosterparkers 17 Sneek 17 Achilles 16 C Willem n 3,7 Eindhoven 16 Feyenoord 17 BW 17 MW 17 ADO' 16 Juliana 17 NAC 17 Bleyerheide 17 22 20 18 16 15 15 14 7 5 3 27 21 21 20 19 18 18 17 17 SW17 Sittardia 17 RBC 17 Quick (N.) 17 DHC 17 D Hermes DVS 17 VW 17 Limburgia17 PSV17 Sparta16 Emma17 Xerxes17 Maurits 17 Brabantia 17 NEC Longa NOAD HBS 17 17 16 17 17 17 14 13 7 7 24 24 22 20 19 18 17 17 16 15 33 12 12 7 (Van onze sport-correspondent) Zondag VENLO. V.V.V. heeft een talrijk publiek en het bijna voltallige coHeiinkwam bezich- dat de met gemeentelijke subsidie uitgebreide outillage aan de Hraa gt «een. niet op een overwinning kunnen onthalen. Integendeel n®f, AenIollaren het j„ vele opzichten merkwaardige wedstrijd hebben de nederlaag i» nuntie van hun eens zo trotse voorsprong verloren door een 0-1 nederiaag ver jongde Limburgia-ploeg, die geen moment uit haar evenwieht Keraame JeS s"f nver- 'eku..stelde spel van V.V.V. en tenslotte dank zij een doortastenne nil schieter met de kostbare punten ging strijken. te zo ingewikkeld opereerde, maar wk^zo langzaam in de richting y_aa„)QtT Ver- ne geschorste Van Huizen was bij Lim- De gesc en door Timmermans en burgia ve nroi ook al een nieuw Scat mrwijl men op de rechtsbuiten- gezicht, te ergh had opgesteld. Met plaats thousiasme en doortastend- KW heeft Limburgia voor haar heid dan ,en Haar tactiek was veel kans ëest uitvallen van Limbur- ifjori de mijnwerkers meer schiet- gia b°d®. VVV er zelfs bij langdurige kansen d van jaCobs' veste wist te segccri T imburgia paste haar beproef de tactiek toe: met diep uit de verdediging de tact; hoogballen werd gepoogd ver- gepcrin? te zaaien in de Venlose vefdedi- cine en vooral Bruist vertegenwoordigde dènr ziin fel doorzettingsvermogen en ércte schotvaardigheid een permanent fevaar voor de Venlose verdediging. Nu was het trio Lommen-Van Roy-He eer uitstekend op dreef en doelman Til- mans heeft dan ook heel wat minder ge vaarlijk werk op te knappen gehad dan ziin collega Jacobs. De nederlaag van VW is dan ook uitsluitend het gevolg van het onmachtige gepeuter der Venlose voor hoede, die met haar kort spel in de breed- (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM, Zondag. Het was weer zo'n onschuldige u'tzien- de aanval van de Volendamniers een kwartier na rust, een aanval zoals er at zo vele waren geweest, doch die meestal dood liepen op de hechte Zeeburgia-ver- dediging. Het was rechtsbuiten Tol die de bal te pakken kreeg en na zich goed te hebben vrijgespceld hoog voorzette. In de kluwen van spelers stond de lange magere Koning die zich van de verwar ring voor het doel niets aantrok. Met (jzige kalmte pikte hjj de bal uit de kluwen van spelers en schoot deze keihard in. Via de paai vloog de bal over de lengte van de doellijn doch passeerde deze een halve meter. Dit was voldoende voor de uit stekend leidende scheidsrechter v. Leeu wen om pertinent naar het midden te wijzen, ondanks hevige protesten van de Zeeburgianeu. Dit doelpunt was ontstaan nadat door beide partijen, reeds voor rust. tweemaal Na 17 minuten spelen had punten\an Sf6-113 voorsPr°ng uit doel- Jrin,,iL ?ri rtcker en Nieland, doch tien minuten later maakte Tol er 2—1 van en T-TLl-, T2ï n }'ater was de stand gelijk uit een goed geplaatste kogel van Koning. Zo nerveus als de Volendammers begon nen waren, zo zelfverzekerd speelden zij toen het eerste halve uur eenmaal ver streken was. Na rust 1 '"achtte Zeeburgïa een doel punt te forceren doch hun spel was te doorziclhtig. Toen d'an de Wijdbroeken een 32 voorsprong hadden verkregen werd alle aandacht aan de verdediging gewijd en was er voor Zeeburgia ondanks het enorme offensief geen doorkomen aan. Volendam, de enige katholieke tweede klasser in het Westen, heeft nu het kam pioenschap m eigen hand. Met nog vijf wedstrijden te spelen hebben de Volen dammers 3 punten voor op hun enige con current Zeeburgia doch hebben één wed strijd meer gespeeld. Zou het hun dit jaar lukken-«n-2 (Van onze liockeymedewerker) Venlo bel Laaide de twaalfde achtereenvolgende zege in dit seizoen (3—2 op H.T.C.C.) en daarmee het elfde kampioenschap van het Zuiden sinds 1940, slechts één jaar onderbroken door H.T.C.C. Het is ongetwijfeld een prestatie die respect afdwingt. YY as het aanvankelijk bovenal de vecht lust, het Zuidelijk élan, dat tot deze krachtsuiting leidde, van jaar tot jaar steeg ook de techniek; cn thans heeft Venlo een ploeg die ook in technisch opzicht voor H.H.Ij.C. niet onderdoet, zodat de landskampioen zich op een geduchte tegenstand in de aanstaande kampioens-eompetitie kan prepe- reren. Van de huidige ploeg maakten P. en W. Nefkens in 1940 ook al deel uit van de kampioensploeg. Venlo moet nu nog twfee wedstrijden van de competitie spelen. Zij zal er prijs op stellen ook die beide ontmoetingen nog te winnen. H.T.C.C. beeft de Venloërs de zege niet cadeau gedaan, al leek Venlo eerst gemak kelijk tc zullen win nen. Er was een dui delijk technisch over. wicht en nadat W. Nefkens uit een straf hoekslag V. H. C. de leiding gegeven had, maakte Reyntjes er 2—0 van. Brouwers kon toen echter uit 'n strafhoekslag tegen- scoren, dooh nog voor rust werd het 31 door Reyntjes. In de tweede helft consoli deerden de Venloërs hun voorsprong, doch moesten nog even op passen toen de rechts binnen der gasten de stand op 32 bracht. Hartelijk was de hul de voor de kampioe- REYNTJES, 2 van de 3 goals verraste met een 12 tegen Breda, waar door Eindhoven wel niet meer aan het spelen van degradatie-wedstrijden ont komen kan, zoals uit de stand mogejjlijken: Venlo12—24 Breda 13—10 H.T.C.C12—18 Zwart Wit 13—10 Tilburg M.O.P. 12—11 12—11 E.M.H.C. Eindhoven .12— 9 12— 5 B.M.H.C. stelde met snel en goed com binatiespel T.O.G.O., dat geen grootse in druk maakte (vooral de internationals Van Beaumont en Anjema niet!) voor een moeilijke taak. Het werd 01 door Esser, 11 door Hage, na rust 12 door Van Beaumont en tenslotte 22 uit een door Hage tegen Drijver genomen strafbully. De uitslag gaf de verhouding goed weer, maar had er één moeten winnen, dan B.M.H.C.! Tilburg rukte op door een 1—0 op T.O.G.O.'s kans is nu vrijwel verkeken. Wint II.H.Y.C. op Klein Zwitserland van Be Fair, dan is T.O.G.O.H.H.Y.C. van nen na 't eindsignaal j geen belang meer. Voor deze kampioens naar de derde plaats competitie wist Laren aan de Eemnesser- M.O.P- en Zwart Wit weg met 3—1 Be Fair te slaan, dank zij iets betere techniek en grotere schotvaar digheid. Voor de B-groep verraste Amsterdam met een degelijk partijtje op Groenendaal tegen een teleurstellend H.D.M. De hoofd stedelijke withemden wonnen met 41. H.G.C. won in de academie-hofstad met 21 van S.C.H.C. De strijd om de eerste plaats, met zekerheid in A te blijven, zal wel gaan tussen Gooi en Amsterdam, die elkaar te Bussum moeten bestrijden en tegen de 4e en 5e plaats (automatische degradatie naar afdeling B) tussen S.C.H.C. en beide Haagse clubs. In de Westelijke eerste klasse zijn de standen van beide groepen na de gisteren gespeelde wedstrijden: GROEP A: GROEP B: H.H.Y.C11—20 Amsterdam. 11—10 T.O.G12—19 Gooi 10— 9 B.M.H.C12—13 H.D.M12— 8 Be Fair12—11 H.G.C11—7 Laren12—11 S.C.H.C...,. 11—6 Voor de Oostelijke en de eerste klasse vonden geen plaats. Noordelijke wedstrijden Voor de op Zondag 20 Januari a.s. te Den Haag tegen het Westelijk elftal te spelen wedstrijd is het Oostelijk hockey- elftal als volgt samengesteld: Gouka (nv- megen); Leefink (DKS) en Leenen (Union); Sybrandy (Hengelo), Winters (Union) en Wagener (Arnhem Wisse- link (PW), Koenderink (DKS), Camps (Deventer), Be<*k (Nijmegen) en ïrans sen (Union), Reserves: De Ruytet Hasselback (Wageningen), Unger (Arnu hem). Voor de wedstrijd tegen liet ^'^jk elftal, Zondag 20 Jan. a.s., )s de Noorde lijke hockey-ploeg als volgt Mmengeatcld. Gischler (Dash); Tolhoie" Wypkema (HVA); Broers (Gron Stud.). Gravendeel (Groningen) en Atnsen (CHBS^De Roo (Gron Stud), otGk (Hurry Üp), Sprenger (Groningen) Weer stra (LHC) en Galema (Groningen). Re serves: Vis (LHC, Bouwman (Groningen) en Keus (MHV). De wedstrijd Noord-Zuid wordt niet te Tilburg gespeeld, zoals eerst in de be doeling lag, maar te Groningen op het terrein van de Hockeyclub Groningen. derde, dat men de indruk kreeg een ver. traagde film te aansch°^^n- i han(iig- Als men dan eïnd(Ajk ^t®afschopgebied heidjes zich tot bij het s^r?: n:ngel met gemanoeuvreerd had, werf «"PW een klare eenvoudige trap dOM mo_ burgianen uiteengerukt. Er wa menten, dat men bi] Limburgia een voudig de kluts kwijt was„ VVV de ongewone inspanningen,a zich getroostte: met de bal ten gekleefd beschreven de Venlo:se aa^ valleis meermalen een wyde bo g het gehele verdedigingsblok. d j„den voor Jacobs had geponeerd. .bh..rrif,. dat zonder enige zin, want de Lim verdediging hield de ring gesloten, zy dat doen omdat de overige VW-ers toch geen kans zagen om zich vrij te lopen en practisch ieder duel verloren. Zo verstreek de eerste helft met slechts één waarlijk groots moment: een onge looflijk hard schot van Sijbers, waarnaar Jacobs met een katachtige sprong zyr vuist deed uitschieten. Het kwam zo hard aan, dat de op de grond gevallen Jacob, „bijgewerkt" moest worden, eer de strij' mét een corner voor VW hervat kon worden. Nadat VW In de tweede helft veelbe lovend was gestart en eindelijk kans had gezien een doorbraak te forceren, waarbi' Van Rhee onder een scherpe hoek juis; achter de uitgelopen Jacobs maar nog juist voor langs het Limburgia-doel schoot viel de beslissing. Een overrompelende uitval bracht mid- voor Feijen in vrije positie juist binnen het Venlose strafschopgebied en met een hard en fraai schot in de uiterste boven hoek werd Tilmans kansloos gepasseerd. Het antwoord van VVV was fel en ze nuwachtig en zelfs het short-passing ging aan kortsluiting lijden. Toen tot over maat van ramp Carlier wegens een ver stuikte enkel moest uitvallen, kwam he' op de vleugels in het geheel niet meer tot activiteit. Alle aanvallen gingen over het midden, men bereikte er niet meer mee- dan een off-side goal van Verberk en enige corners. W lGENINGENR.C.H. 2I Doelman Wille en linksback Wülemink beiden terslagen door de eerste Wageningse voltreffer in het R.C.B.-doel. (Van onze correspondent) RREDA, Zondag De traditionele N.A.C.B.V.V. ontmoeting hebben de Bosschenaren in hun voordeel weten te beslissen. Dank zij een strafschop, 20 minuten na de hervatting, ingeschoten door Van Overbeek, kon B.V.V. het overwicht, dat zij in de tweede helft duidelijk demonstreerde, in doelpunten uil- drukken. Het was vooral deze helft waarin de Bosschenaren aardige staaltjes voetbal lieten zien. Voornamelijk was dit te dan ken aan de omzetting in de voorhoede. Tot kort voor de rust speelde Van Over beek namelijk center-voor, wat de aanval niet ten goede kwam. Toen hij zijn oude vertrouwde rechtsbuitenplaats opzocht, bleek dit direct een verbetering te zijn. Vlijmscherpe passes sneden door de NAC- achterhoede en met veel kunst en vlieg werk wist de Bredase defensie stand te houden. Vrij fortuinlijk kwamen de Bredanaars in de eerste helft aan een doelpunt. Na een kwartier kreeg midvoor Bruyninckx de bal in vrije positie toegespeeld. Alleen probeerde hij de BVV-verdediging te doorbreken, waarin hij dankzij veel ge luk, doordat de bal steeds weer terug sprong van een BVV-speler, slaagde. De afstand was te klein om Saris toen nog een schijn van kans te geven (01). Met deze stand kwam de rust, al scheel de het 1 minuut hiervoor maar een haar of de gelijkmaker had achter doelman Koole gelegen. Heymans miste namelijk jammerlijk een mooie voorzet van Van Overibeek. De tweede periode was nog geen vijf minuten oud of BW zag de kans van de dag van rechts komen. Het was weer v. Overbeek, die met zijn afgemeten voorzet Van Beurden de bai op het hoofd ..aan gaf". Een fraaie kopbal, machteloos na gekeken door de NAC-doelman. werd het resultaat (11). Wie zou nu het winnende puntje voor zijn rekening nemen? Jammer was het, dat deze vraag even een onaangenaam tintje kreeg, omdat enkele «pelers te ver hit aan de strijd gingen deelnemen. De straffe hand van de scheidsrechter voor kwam erger en zoals boven vermeld moest uiteindelijk een penalty de beslissing brengen. Een strafschop voor de bezoekende club Brindisi was in het Italiaanse plaatsje Catanzore aanleiding tot een vechtpartij tijdens een voetbalwedstrijd waarbij 1,0 personen, o.w. 12 politieagen ten, werden gewond en 22 gearresteerd. De rugby-interland Schotland-Frank- ryk te Edinburgh is met 1113 gewon nen door de Franse n, die b# de rust reed- met 38 voor stonden

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3