Nieuws uit STAD en OMTREK LANGS DE i3D Heeft voor U R.K. Middelbare Meisjesschool Amerikaans ballet en Weense Staatsopera? Nieuwe BELGISCHE regering gereed Bi ©scope© LAATSTE BERICHTEN Wie behoren tot de groep- Steenberghe? IJN te Rotterdam NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAG 15 JANUARI 1952 VLAARDINGEN DOOD GEBLEVEN BURGERLIJKE STAND PASSAGIERSSCHEPEN VEEMARKT TE ROTTERDAM IEDEREEN WAS VERONTWAARDIGD BELASTINGVERHOGING VOOR DEFENSIE NEDERL. ANTILLEN Vrije valutamarkt te Londen Uitbreiding tot Scandinavische landen en Frankrijk Onrustig, gej aagd f NED. VRACHTENMARKT de juiste Vulpen „Stella Matutina" Nieuw gebouw aan Walenburgerweg wordt morgen door Deken J. H. Niekel geopend OORLOGSSCHADEVERGOE DING AAN INDONESIë Overeenstemming met Japan? AFSCHEID VAN Mr. B. TH. W. VAN HASSELT Haags Holland-Festival Strawinskys 70ste verjaardag wordt herdacht met uitvoeringen van zijn werken Concerten Wijkt slechts weinig af van de vorige Morgen ben ik rijk (Passage) Specifiek vrouwelijk onderwijn Churchill: „Engeland niet in, maar naast Europees leger" Opera, ballet, toneel PAGINA 2 De heer De Bruijn tot Verbondsvergadering: houdt de ogen open Grieks schip strandde hij Noordereiland Andriessen toekomstige Verbondsvoorzitter? SCHEEPVAARTBERICHTEN Noordwijk krijgt reddingboot „Kurt Carlsen" Vorstelijke gift van industrieel De vaart door het Suezkanaal Geen officieel verzoek aan Nederland L Uitverkoop! Dames-dames, wat een adembenemende tijd! Mevrouw Sebastiaan is van de week thuis gekomen, stijf van de pakjes! Het een was „haast voor niks", het ander „zo goed als cadeau", het volgende .bespot telijk goedkoop", het vierde „voor een belachelijk prijsje"het vijfde „moet je 'eens raden", het zesde „nog niet voor de helft vtao normaal"en zo rolde he! ene koopje na het andere de kamer in. oen tuinparasol (we wonen op een bo venhuis), een nest vuurvaste schaaltjes (we hebben geen oven in ons 'gasfornuis), drie potten scheerorème (ik scheer me electriseh), een paar herehhandschoenen (waar ik desnoods met mijn voeten ook nog in kan), een kalender van het vorig jaar (vanwege de mooie foto's erop), zo'n mal flanellen herenhoedje (dat ik voor geen goud zou durven dragen)een schaakspel (voor een krats omdat er de paarden van zoek zijn) en veertien kop jes zonder schotel (om er plantjes in te zetten). Ik denk dht ik niet erg enthousiast (ge keken heb toen al die kostbaarheden voor me werden uitgestald. Mevrouw Sebastiaan liet zich snikkend op een stoel vallen. „Als jij er maar mee thuis gekomen was hé?" verweet ze me. Het enige waar ik ooit mee thv.is kom is met bloemen voor haar of met sigaren voor mij Maar hebt U daar ooit „uitverkoop" gezien? „Kom kom", suste ik om ons huwelijk bij elkaar te houdenKijk eens" en in een krampachtige, poging om grappig te zijn, trok ik een van de handschoenen over mijn orenMisschien kan ik ze van de winter als ijsmuts gebruiken?" Tenslotte kunnen we van het flanellen hoedje wel eierwarmers maken en als we het volgend jaar een fornuis met een oventje hebben, komen die vuurvaste dingen ook goed te pesdat schaak- •pel geven we aan d;e eerste fancy-fair die zich aan ons opdringt en de scheer- creme is uitstekend tegen schrale han den Ach ja, met een beetje goede wil kun nen mevrouw Sebastiaan en ik het zelfs m uatverkooptijd! best samen vinden SEBASTIAAN LOODGIETERS IN HET GEWEER Men schrijft ons: „De plaatselijke loodgieterspatroons hebben met verontwaardiging kennis ge nomen van het besluit van de raad dei- gemeente Vlaardingen in zijn vergade ring van Donderdag 10 dezer (men zie ons blad van Zaterdag j.l. red.) waar door een verkeerde voorstelling van za ken een crediet van B. en W. is toege staan ten bedrage van 96.000 voor het aanbrengen van 480 geyzers in een aan tal gemeentewoningen. Zij hebben besloten, onmiddellijk aan Ged. Staten een uitvoerig schrijven te zenden, inhoudende het verzoek om ge noemd raadsbesluit niet goed te keu ren, resp. te vernietigen, en wel op de volgende punten: le Omdat dit besluit indruist tegen het algemeen belang; Omdat de loodgieterspatroons tenge- gevolge van dit besluit de kans lopen op niet reële wijze te worden be concurreerd; Omdat, aangenomen dat een verhuur van geyzers tegen 50 cent per week een feit wordt, dit eigenlijk een ver kapte huurverlaging van een aantal gemeente-woningen betekent; Omdat op deze wijze een groep bur gers bevoordeeld wordt ten kiste van het overblijvende deel der bur gerij". 2e 3e 4e Gistermorgen om ongeveer half 5 is op de Rotterdamse Dijk ter hoogte van het Rode Hek, plotseling in eltkaiairgezakt en doodgebleven de 52-jarige borstelmaker G. v. Veen uit d'e Tof'lensstraat. De over- tedlene is door de G.G. en G.D. naar het Gem. Ziekenhuis overgebracht. GEBOREN: Robert, z. v. M. v d Heu vel en M. Groen; Karei A., z. v. J. Schol- ten en M. W. M. Jansen; Maria Th., d. v. P. C. J. v. d. Water en L. H. Vredenbregt; Gij'sfoertba C. A., d. v. C. P. de Vette en A. M. C. Sebel; Adriaan W„ z. v N Koo- revaar en M. C. C. v. d. Beng; Joseph, z. v. A. Faasse en A. van Rij; Pie ter M., z v. L. van Eij,k en C. J. Wijkhuizen; Adriia- nus, z. v. L Schotten en T Weij OVERLEDEN: J. F. A. Gokke 63 j. Bonaire, Amsterdam naar W. Indië, 14 od «00 mijl NO. van Barbados. Cottica, Paramaribo naar Amsterdam, 14 on 630 mijl ZW. van Plymouth. Siibajak, Rotterdam naar N. Zeeland, 14 op 300 mijl NW. van de Galapagos eil. Waterman. Sydney naar Rotterdam, 14 op 120 mijl ZZO. van Kreta. Willemstad, W. Indie naar Amsterdam via Antwerpen, 14 van Plymouth. ROTTERDAM, Dinsdag 15 Januari. Vee- marlet. Aangevoerd werden: 950 vette koeien en ossen: 1071 gebrulksvee; 30 vette kalve ren; 201 graskalveren; 939 nuchtere kalveren; 141 varkens; 182 biggen; 161 schapen ol lam meren; 60 bokken of gelten; 206 paarden; 12 veulens. Aanvoer in totaal 3953 dieren. De prijzen waren als volgt: vette koeien le kw. f 2,65—2,85, 2e kW. 2,40—2,60 3e kw. 2,10—2,35; vette kalveren le kw. 2,70 2,90, 2e kW. 2,50—2,70, 3e kW. 2,30—2,50; slachtpaarden le kw. 2,05, 2e kw. 1,95, 3e kfr.f 1,90, alles per kg. Graskalveren le kw. 350, 2e kw. 260, 3e kw. 200; nuchtere kalveren le kw. f 62, 2e kw. 58, 3e kw. 55; biggen le kw. 55, 2e kw. 52, 3e kw. 45; schapen le kw. 145, 2e kw. 125, 3e kw. 105; lammeren le kw. 120, 2e kw. 110, 3e kw. f 90; kalf- koeien le kw. 1000 2e kw. f 900, 3e kw. 770; melkkoeien le kw. 1000 2e kw. 900, 3e kw. 770; vare koeien le kw. 700, 2e kw. 640 3e kw. 570; vaarzen le kw. 700, 2e kw. 650 3e kw. 560; pinken le kw. 550 2e kw. 450, 3e kw. 350. Alles per stuk. Vette koeien aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen ruim prijshoudend; vette kal veren aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen iets oplopend; graskaiveren aanvoer als vorige week; handel redelijk, prijzen iets stijver; nuchtere kalveren aanvoer flink, handel willig, prijzen iets stijver; biggen aanvoer klein, handel matig, prijzen onver anderd: slachtpaarden aanvoer tamelijk, han del levendig, prijzen Iets hoger; schapen en lammeren aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel goed, prijzen als gisteren; kalfkoeien en melkkoeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen constant; vare koeien aanvoer iets minder, handel redelijk, prijzen prijshoudend vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen ruim prijshoudend. Iedereen was eigenlijk verontwaardigd in het zaaltje van de Haagse politie rechter. De beide verdachten zaten af keurend nee te knikken toen de ge tuige aan het woord was, de getuige maakte misprijzende gebarentoen de ver dachten het woord hadden, de officier van justitie en de politierechter laak ten om de beurt hetgeen verd- gedaan hadden. De broers N. B. en E, B. uit Delft stonden n.L terecht omdat zij of een overleden man, of diens weduwe, of een der dochters beledigd hadden. In een ver verleden had N. B. n.l. eens een portefeuille met 186 vernist en hij was overtuigd dat een lid van de fami lie W- dit gedaan had, want deze familie belastte zich destijds met het schoon houden van zijrn woning en was in het bezit van een sleutel. Verd. was jaren lang huisvriend geweest_ N. B. gaf de zaak aan bij de politie, maar hoorde er nooit meer iets van. Sedert die tijd zou hij in het open baar tegen verschillende mensen heb ben gezegd, dat de fam. W. hem besto len had en zijn broer, de grondwerker E. B„ had tegen de oudste dochter van de fam. W. beledigingen geuit. De politierechter kon zich wel voor stellen dat men over het gemis van het geld ontstemd was, maar tevens tracht te hij de woordenrijke broers duidelijk te maken dat men zo maar niet iemand beschuldigen mag. In zijn requisitoir wees de officier van justitie op de omvangrijke span ningen die de verhouding tussen beide families beheersen en hij achtte herha ling waarschijnlijk. Hij eiste tegen elk der broers 10 subs. 2 dagen. De politie rechter deed er een riks af De landsregering van de Nederlandse Antillen heeft een aantal ontwerp-lands- verordeningen bij de Staten ingediend, die de invoering van nieuwe belastingen en verhoging van die bestaande beogen in verband met de verhoogde kosten voor de defensie der Antillen. Met de invoe ring van een omzetbelasting hoopt men Cf 1.200.000 tot Cf 1.500.000 te verkrijgen. Van verhoging van' het aantal opcenten op de winstbelasting verwacht men Cf 900.000 en van verhoging van de motorrijtuig- en motorbootbelasting Cf 400.000. De Bank van Engeland heeft be kend gemaakt, dat zij de marges, waar binnen locotransacties in de Scandina vische valuta zijn toegestaan, heeft ver ruimd. D.w.z. dat ook voor deze valuta de vrije markt voor loco en termtjn- transacties is hersteld. Voorts heeft de Bank bekend ge maakt, dat voortaan weer valuta-trans acties tussen de markten te Parüs en Londen zijn toegestaan. Men meent te weten, dat de Britse autoriteiten voornemens zijn weer va- lutahandel toe te staan tussen de markt te Londen en die in Zwitserland, Bel gië, Nederland en Luxemburg. Daarenboven wordt ook een multi laterale vrije markt in het leven ge roepen voor de z.g. „unspecified" va luta, d.z. landen, die buiten het schema vallen, afgezien van Canada en waarvan de valuta niet door de Bank of Eng land worden genoteerd. Het betreft hier Duitsland, Italië en een aantal minder belangrijke landen. De nieuwe marges voor de Zw. kroon zijn 14.3760 (14.4749) per pond ster ling voor de Noorse kroon 19.85—20.15 (19.9820.00) en voor de Deense kroon 19.20—19.48 (19.32—34). Advertentie. Mijnharde', Zenuwtabletten «terken en kalmeren Uw zenuwen. ROTTERDAM, 14 Januari 1952. 12 Januari namiddag: 210 ton meel Nijmegen; 230 ton grondnoten Delft; 88 ton koper Amsterdam; 273 en 103 ton tinerts Arnihem; 148 ton blik Krommenie; 130 ton schilfers Veghel; 130 ton div. granen Deventer; 631 ton mais Zaanstreek; 100 ton super Middelhamis; 90 ton papier Velsen. Totaal 39 reizen, 14 vletreizen. 14 Januari voormiddag: 110 ton dlv. granen Doesburg; 1300 en 100 ton tarwe Sas van Gerat; 2 X 375 en 200 ton tarwe Veere; 4 X 150 ton tarwe Oude Tonge; 350 ton tarwe Weert; 200 ton bevr. vlees Amsterdam; 3 X 400 ton suiker Amsterdam; 1188 en 505 ton granen vletten; 31 stand hout Litfeoyen; 24S ton kunstmest Franeker; diverse partijen- uien Heilevoetsluis. Advertentie PASSAGE SCHIEDAM •r„ 9P kët terrein tussen het klooster van de zusters Dominicanessen en de MeUieïïemi aam de Walenburgerweg 35 is de eerste R.K. Middelbare l i J I-°I (erd?n" yerrezen. die met de naam „Stella Matutina" (Morgen- om htilf llf a "?,1S KeIpI^t^.v,an de Moeder Gods en die morgenochtend om half elf officieel door deken J. H. Niekel zal worden geopend. Daarmee gaat een hartewens van de deken in vervulling en wordt tevens een ™ürinbKZ£aS,aP SCIet tot VerbCterinS 1* opteiding dcr ^hollek" De eerste stap op deze weg werd gezet in September 1947, toen deken Niekel een klas van dertig meisjes van deze school installeerde, welke voorlopig onderdak had gevonden in de zusterschool aan de Verspdenstraat. Reeds toen stond de deken, die in samenwerking met de zus ters Dominicanessen van de Walenbur gerweg het initiatief tot de oprichting van een katholieke Middelbare Meisjes- ,de eerste en n°S steeds enige m Rotterdam had genomen, het plan voor ogen om deze school in een eigen gebouw onder te brengen. „Ik had ge dacht', aldus zei hij in zijn installatie rede „aan een nieuwe school in de tuin van de zusters aan de Walenburgerwec uitgerust met de modernste leermiddelen Maar ik heb, sinds ik in Rotterdam ben' al zoveel gedacht en toch heb ik nog to-rie" ^een e'£en kerk en geen eigen pas- De laatste wens van de deken is al sinds enkele jaren in vervulling gegaan en morgen zal ook de eerste voliedi" worden verwezenlijkt. pe plannen voor het nieuwe school gebouw, waarvoor op 7 Maart van ver leden jaar de eerste steen werd gelegd, Volgens een Maandag door het Ja panse ministerie van buitenlandse za ken gedane mededeling is er overeen stemming bereikt tussen de Japanse re gering en de Indonesische delegatie, die voor dit doel reeds enige tijd in Japan vertoefde, over een overeenkomst be treffende de door Japan aan Indonesië te betalen oorlogsschadevergoedingen. Zoals enige tijd geleden reeds werd gepubliceerd, is met Ingang van 1 Ja nuari 1952 de heer mr B. Th. W. van Hasselt afgetreden als directeur-generaal van de Koninklijke Nederlandse Pe troleum Mij. Gisteren heeft de heer Van Hasselt officieel afscheid genomen. Het perso neel bood de scheidende directeur-ge neraal een bloemenstilleven aan van de schilder Chiem van Houweningen. De oud-geëmployeerden schonken de heer van Hasselt twee boekwerken. Het Hollanil Festival heeft zijn centrum verplaatst naar Den Haag. Men weet waarom. De gemeente Amsterdam lieeft het niet nodig geoordeeld een subsidie voor het Holland Festival 1952 beschikbaar te stellen. En daarom zal het Holland Festival, dat van 5 Juni tot 4 Juli a.s. zal duren, op Den Haag en Scheveningen worden geconcentreerd. Dit deelde mr. Reinink, de voorzitter van het bestuur van het Holland- Festival Zaterdag op een persconferentie mede en hij voegde erbij dat het jammer zou zijn wanneer Nederland, pas aangesloten hij het Europese cul turele centrum te Genève, in de Europese festivalgids die dit jaar voor het eerst verschijnt, zou ontbreken. Het Festival zal ditmaal een speciaal karakter krijgen in verband met twee belangrijke data: hef vijfde eeuwfeest van Jacob Obrecht en vooral de 70ste ver jaardag van Igor Strawlnsky. Te zijner ere worden symphonie-concerten. ballet uitvoeringen, operavoorstellingen en kamermuziek uit zijn oeuvre ten gehore gebracht. Hoewel het Haagse Holland Festival op versmalde basis zal moeten worden ge geven, zoals wethouder Van Zwijndregi verklaarde, valt er toch het nodige te ge nieten. In het Kurhaus te Scheveningen wor den elf orkestconcerten gegeven, zes door het Residentie-Orkest en vijf door het Concertgebouworkest. Het Haagse orkest zal behalve door Willem van Otterloo worden geleid door enige gastdirigenten, vermoedelijk Leopold Stokowski, Guido Cantelli en Leonard Bernstein. Het Con certgebouworkest wordt geleid door Bruno Walter, Rafaël Kubelik, Eduard van Beinum, Otto Klemperer en Pierre Monteux. Op het gebied van de kamermuziek zijn de plannen nog maar vaag. Zeker is, dat het nieuwgevormde Hollands Strijkkwar tet tijdens het festival zal optreden De Ned. Bachver. zal Bach's Hohe Messe m de Grote Kerk te Naarden uit voeren. Voorts zijn er besprekingen gaande omtrent een uitvoering van de Bachvereniging in de Goudse St Jans- kerk. In verband met de Obrechtherden- king zullen werken van Obrecht worden vertolkt door het Ned. Kamerkoor o.l.v. Het lot van de gemiddelde bandels- epeelfilm hangt veel meer af van de kracht van de intrige dan. een roman of een toneelstuk. De auteurs hiervan 'kun nen immers het gebrek aan originaliteit van 'gegeven goed maken door meester lijke beschrijvingskunst of een menigte van schoon gebouwd proza of dialoog. In een film is het vuurwerk van woor den niet meer dan aantrekkelijke bij komstigheid. Op de eerste plaats moet er de 'kwaliteit zijn van datgene wat gezien wordt en wat gezien wordt hangt voornamelijk af van de situatie, waarin men wordt geplaatst". Dit citaat namen wij over uit „Cinema 1951", waarin de scenario-schrijver van „Morgen ben ik rijk", T. E. B. Clarke, onder de titel „Just an idea", ,.Zo maar een ideetje" ,lets vertelt van het tot standkomen van zijn scenario's .die lang- DAODIAD VOOA SCHIEDAM VN OMSTAVAVH 74ste Jaargang No. 21744 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 71, Schiedam. Telefoon Administratie 66152. Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V. De Courant De Maasbode, Rotterdam. Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal, 2.— per maand, 0.47 per week. Advertentie-prijs op gewone kolombreedte t 0.13 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele ko ombreedte 0.S0 per millimeter hoogte. Bii contract gelden lagere tarieven, welke bij de administratie of bij de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. Directeur: J. Knijpers. Hoofdredacteur: Leo J. M. Hazelzet. zamerhand enige vermaardheid hebben verworven. N* ketsen van de film „Morgen ben «k rijk begrijpt men zijn opmerking ten volle, maar men vraagt zich ook af. of Clarke verkerende in de mening, dat er aan het visuele „hoe" weinig te doen viel en zich daarom voornamelijk wend de tot het visuele „wat" zichzelf niet ernstig handicapte. Wie de film gezien heeft, zal zich niet aan de indruk van een zekere „gewild heid" kunnen onttrekken. Men heeft zich vermaakt en toch is men niet ge heel en al bevredigd. Er is een grote mate van visuele humor. Ongetwijfeld. De scènes bij de afdaling van de Êiffel- toren zijn allerkostelijkst en meer naar veren in de film is er ren scène tussen de goudtransportieider Holland en de fabrikant van snuisterijen, die een grap pig effect oplevert door zijn verwijzing naar diverse verleidingsscènes door de duivel ap het toneel en in de opera. En toch is de film brokkelig en zon der een sterke interne samenhang, d.w.z. een samenhang door een bespelen van de rredegevoelens van de toeschouwer. Tus sen de hoogtepunten van de film, op hu moristisch, of op spanningwekkend, of op satyr isch gebied ligt geen verband. Hierin blijkt tegelijk de kracht en de zwakte van Clarke's stelling. Wie zich primair stelt op het „wat" van de situa tie, dreigt het toch beiangrijkekr ..hoe" van de instelling t.o.v. die situatie te vergetep en voor de toeschouwer geldt primair niet wat hij beleeft, maar hoe hij het beleeft. Met zijn grote gave tot het doen van „vondsten", heeft Clarke nog niet die samenwerking met Chrich- ton de regisseur gevonden, die nodig is, om van de vondsten een werkelijkheids illusie te maken, die zo sterk van con structie is. dat er door de hele film een meeslepende eenheid zit. En niemand zal deze film. „meesle pend" en wij bedoelen nu niet adem benemend. maar wel onafgebroken van het ene „dramatische" accent naar 'het andere leidend willen noemen. Maar grappig is het geheel ongetwijfeld, dit verhaal van de man ,die zijn hele leven siechts een doel heeft, n.l. eens zijn slag t» «laan in de -goud-transporten, die hem worden toevertrouwd ter begeleiding en dit die kans schoon zit ,al* hif «en pen- i .ngast ontmoet, die souvenirs voor Frankrijk maakt. zpn ontworpen door de architecten Jos. en Alph. T. J. Margry in samenwerking met A. J. M. Jacobs, terwijl de bouw is uitgevoerd door de firma G. J. Evers te Bloemendaal. Met het oog op het beschikbare bouw terrein en op de bouwvoorschriften, die slechts één verdieping toestonden, hebben de architecten het nieuwe gebouw de vorm van de letter T gegeven. Het bevat 10 klaslokalen en vier vaklokalen. Op de begane grond van de lange vleugel be vinden zich de kamer van de directrice, de bibliotheek en toiletten en op de eerste verdieping de leraarskamer en eveneens toiletten. In het verlengde van deze vleugel liggen het natuur- en schei kundelokaal en op de eerste verdieping is het handwerklokaal ondergebracht. Op de plaats, waar de beide vleugels samen komen. is de hoofdingang met hal en trap. Daar bevindt zich ook de kanier voor de concierge, die tegelijk als wacht kamer kan dienen. In deze hal staat een bjjzonder fraai Maria-beeld, uitgevoerd in terra-cotta en vervaardigd door zuster M. J. v. d. Lee O.E.S.A. Boven deze hal bevindt zich op de eer ste etage een tweede, zeer rv.ime hal, welke als overblijflokaal kan dienen en d-ie tevens kan worden gebruikt a-ls ..aula". Hier zal morgen dan ook de offi ciële openingsplechtigheid plaats vinden. Tenslotte is er nog in de lange vleugel op de begane -grond een ruime fietsen- stalling, die met hekken kan worden af gesloten. In de brede gangen zijn garde- robenissen aangebracht. Terwijl het gymnasium op verdere studie voorbereidt en de H. B. S. meer is gericht- op het zakenleven en de tech nische wetenschap, is het onderwijs aan deze Middelbare Meisjesschool speciaal aangepast aan de specifiek vrouwelijke karaktereigenschappen en streeft zij er naar, de jonge vrouw geschikt te maken voor haar toekomstige taak in de maat schappij. eventueel als de echtgenote van een ontwikkelde man. Daarom wordt aan bet onderwijs in de moderne talen bijzondere aandacht be steed. Voorts wordt er onderricht gege ven in wiskunde (alleen de eerste twee jciren), biologie, aardrijkskunde, maar ook in handwerken, tekenen, zang en muziekgeschiedenis. kunstgeschiedenis, elementair Latijn (kerklatijn) en gods dienst, terwijl er op het rooster ook een ruime plaats is ingeruimd voor lichame lijke oefening. Als men in het Ibezit is van het eind diploma van deze school, kan men zon der voorbereidend examen voor de acte M. O. gaan studeren, terwijl alle be trekkingen. waarvoor een middelbare opleiding wordt geëist, voor d'e bezitster van het diploma der school openstaan. Voor deze nieuwe vorm van meisjes onderwijs blijkt grote belangstelling te bestaan. Begonnen met 30 leerlingen in 1947. telt de school thans 211 leerlingen, die afkomstig zijn uit a-lie denkbare mi lieu's en uit alle delen van de stad tot uit Delft (19) en Dordrecht (16) toe. Reeds in 1948, het tweede bestaansjaar van de school, meldden zich 53 nieuwe leerlingen, zodat de vorming van een parallelklas noodzakelijk werd. In 1949 bedroog het aantal nieuwe leerlingen 60, in 1950 69 en in 1951 74, zodat ini beide laatste jhren drie klassen moesten wor den gevormd, dae van 20 docenten les ontvingen. Een dergelijke groei heeft de stichting vrn een e'ren rsbciuv niet nilsen wen selijk, maar zelfs noodzakelijk gemaakt. (Telefonisch van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL. Dinsdagmorgen 10 uur Zojuist heeft kabinetsformateur Van Houtte In het paleis van Brussel aan Ko ning Boudewjjn de officiële samenstel ling van de nieuwe Belgische regering voorgelegd. De Koning heeft zijn instem ming met het voorstel betuigd. Deze der de homogene CVP-regering verschilt zeer weinig van de vorige. Slechts twee figuren zjjn niet in de regering-Houtte opgenomen, nl. de heren De Boodt (we deropbouw) en Brasseur (binnenl. zaken). De nieuwe Belgische regering ziet er als volgt uit: Minister-president, prof. dir J. van Houtte; buitenlandse zaken, prof. dr P. van. Zeeland; transportwezen en PTT, dr F. W. Sogers; openbare werken, A. Be- hogne; openbaar onderwijs, dr P. Har mei; gezondheidszorg. A. de Taeye; eco nomische zaken, dr J- Duvieusart; kolo niën, L. Dequae; justitie dr J. Pholien; binnenl. zaken, dr L. Moyersoen; defensie kolonel De Greef; handel, A. Meu.risse, financiën, prof. dr A, E. Janssen; arbeid. J. van den Daele; landbouw, dr M. He- ger; wederopbouw, prof. dr A. Coppé. De premier lichtte de lijst als volgt toe: „Ik heb voor alles de zwaartekracht van de nieuwe regering gelegd op de econo mische, de financiële en de maatschap pelijke problemen. Wij hebben dus naiar die zijde een versterking gezocht van de vorige CVP-regering, wier algemene po litieke gedragslijn ook de onze blijft. De aanwezigheid in de nieuwe regering van de gewezen minister-president Pholien is daar trouwens een bevestiging van". De nieuwe ministers zullen vanmiddag nog op het paleis van Brussel de grond wettelijke eed in de handen van de ko ning afleggen. Vandaag ook zal de eer ste ministerraad worden gehouden. De nieuwe regering zal a.s. Dinsdag voor hef parlement verschijnen. De nieuwe Belgische premier, Jean van Houtte, is 44 jaar oud. Hij behoort tot de beste tweetalenkenners van België en is als professor aan de universiteit van Gent en Luik verbonden. In 1949 werd hij lid van de senaat, een jaar later minister van financiën in het kabinet van Pholien. In de CVP vormt hij de schakel tussen de conservatieve en de democratische vleugel. Het nieuwe Belgische kabinet telt acht Vlamingen en acht Walen. De Britse premier, Winston CchurchlU, heeft gisteren aan een diner te Ottawa een toespraak gehouden, waarin hjj o.m. zelde: „niet terug zou schrikken voor enige maatregel, nodig voor het herstel van het vertrouwen in het land en de handhaving van de solvabiliteit." De moeilijke tijd voor Engeland zou zwaar en niet van korte tijd zijn. De regering zou doorgaan met drastische maatregelen te nemen, hoe onpopulair deze ook mochten zijn. Van het Atlantisch pact zeide Churchill, dat dit de zekerste garantie vormde „niet slechts voor de handhaving van de vrede, doch ook voor het behalen van de over winning, indien de hoop op de vrede de bodem ingeslagen mocht worden." „Om deze reden", aldus Churchill: „dienen de vrije landen alles in het werk te stellen voor een verenigd Europa en de vorming van een Europees leger, waaraan ook Duitsland deelneemt. Ik ben reeds lang een openlijke voorstander van beide denkbeelden geweest. Wij zullen alles wat in onze macht ligt doen, om de plannen hiertoe te doen slagen. „Dit betekent echter niet, dat Engeland een deel van een Europese federatie zal worden, noch dat zijn leger, dat reeds op het vaste land paraat staat en nog steeds groeiende is, op een dergelijke wijze zal worden opgenomen, dat het zijn zelfstan digheid verliest. Wij staan tezamen met Amerika schouder aan schouder naast het Europese leger", zo zeide de premier. Felix de Nobel, en het ensemble „Pro musica antiqua" te Brussel o.l.v. Safford Cape. Natuurlijk is de Ned. Opera van de partij. Voornamelijk met werken uit haar repertoire, zoals „Jenufa", „Un ballo in maschera" en „Philomela". Maar ook met de traditionele première, ditmaal van twee moderne werken: Strawinsky's „Le rossig- nol" en Bartok's „Blauwbaard", die op één avond worden uitgevoerd. Als dirigen ten treden op Rafaël Kubelik, Viftorio Gui, Paul Pella en Charles Bruck. Buiten landse solisten zullen voor enkele van deze opvoeringen worden uitgenodigd. Voorts worden onderhandelingen gevoerd met de Weense Staatsopera. Het balletprogram belooft bijzonder in teressant te worden. In het Gebouw voor K. en w. zal het New York City Ballet o.l.v. George Balanchine enige voorstel lingen geven met solisten als Maria Tall- chief, Nora Kaye, Janet Reed, Andre Eg- levsky, Jerome Bobbins en Nicholas Magal- lanes, merendeels oude bekenden van het vorige bezoek van dit ballet aan Neder land. Behalve klassieke werken zal dit ensemble balletten van Strawlnsky, Bar- tok, Bernstein, Britten, Hindem'ith en Ravel uitvoeren. De décors zijn o.a. door Marc Chagall, Georges Rouault en André Derain ontworpen. „Elckerlyc" in Delft begint een traditie van het festival te worden. Men hoopt de traditie in 1952 te kunnen voortzetten. Verdere toneelplannen staan nog niet vast, maar verwacht mag worden, dat de Nederl. Comedie onder regie van Joh. de Meester weer een Griekse tragedie ten tonele zal brengen en dat de Haagsche Comedie met een belangrijke première voor de dag komt. Het Haagse gemeente museum zal een bijdrage leveren in de vorm van een grote tentoonstelling, en in het Kurhaus-cabaret zal Cruys Voorbergh zijn costuumshow geven. Men hoopt ook in het sfeervolle Muiderslot weer een uit voering te doen plaats hebben. Zo is men er, ondanks het gemis aan Amsterdamse steun, toch in geslaagd een aantrekkelijk program samen te stellen. Het is te vroeg om te oordelen of het Amsterdamse besluit wijs is geweest, maar de mogelijkheid bestaat, dat de moed van het Holland-Festival-bestuur om toch door te zetten en de medewerking van Den Haag zullen resulteren in een éclatant suc ces voor de Residentie dat Amsterdam zal bewegen het volgend jaar niet opnieuw achter te blijven. Hetgeen iedereen zou verheugen. (Van onze redacteur). Alvorens vanmorgen in de Verbonds vergadering van de K.A.B. op Nieuwenoord de besprekingen werden hervat, heeft de heer A. C. de Bruijn gewezen OP ''et artikel van prof. mr Dujjnstee gister avond in De Maasbode", waarin commen taar geleverd werd op het communiqué van de K.V.P. inzake het overleg met de groep-Steenberghe. In het artikel, aldus de heer De Bruijn, na eerst enige passages geciteerd te hebben, wordt ver der gesuggereerd, dat het misschien wenselijk zou kunnen zijn om de namen te noemen van hen, die tot de groep- Steenberghe behoren. Inderdaad, aldus spr., het zou interessant zijn, maar ook van belang te weten, wat die groep- Steenberghe is, wat er achter staat. Het wordt bekend verondersteld, dat met de heer Steenberghe ook meegaat mr E. Sassen, die zich destijds heeft bezig gehouden met de doorbraakgedachte, wat geleid heeft tot de Partij van den Arbeid. Het schijnt verder ook, dat de heer Van Spaendonck tot de groep behoort. Het zou van belang zijn en voor de goede ver houdingen wenselijk te weten, wie tegen- gadering, tot wie de heer De Bruijn een speciaal woord van welkom richtte. „Het kan geen kwaad om te zeggen, hoe de persoon van de heer Andriessen en zijn kwaliteiten in onze kring worden gewaar deerd. Het is goed dat ook de buiten wereld weet, dat hem is aangeboden om ""J °P te volgen, hetgeen de heer An driessen niet heeft aangenomen", aldus de voorzitter. „Daaruit blijkt, welke positie die heer Andriessen in de kring van de K.V.P. inneemt". Vervolgens ging de vergadering accoord met de wijziging van de statuten van „Herwonnen Levenskracht", waardoor deze instelling zich richt op de beharti ging van de volksgezondheid in het alge meen. Het sanatorium „Berg en Bos" wordt in een stichting ondergebracht, evenwel niet los van de K.A.B. Zowel' het beginselprogram als het urgentie- program, die aan de vergadering waren voorgelegd, werden goedgekeurd. (Van onze verslaggever) Ook Rotterdam kreeg vanmorgen zijn „Franicggen"-affalre: om goed hallf tien namelijk is de Griekse vrachtvaarder „Anna" uit Piraeus (5173 ton) blijven steken dwars voor het Antwerpse Hoofd wie cegeo- (de Oostelijke punt van het Noorder over, naast of achter ons staan (inter- e.lland tegenover de Olivier van Noort- ruptie: of boven ons?). Prof. Duijnstee beseft de betekenis van die rechtse groep van de K.V.P. heel goed. Inderdaad, zoals hij schreef, moet men de vaan van de klassestrijd overwinnen op basis van vertrouwen. Dat vertrouwen schijnt bij de heer Steenbergen niet aan wezig te zijn geweest, hetgeen wel blijk! uit de vorming in feite van deze rechtse groep binnen de K.V.P. Ik meen in aan sluiting op de gisteren gehouden bespre kingen de aandacht van deze wetgevende vergadering op deze feiten te moeten vestigen. Hieraan voeg ik toe, aldus de heer De Brujjn, dat w(j verstandig zullen doen door goed uit onze ogen te zien, als K.A.B.-ers, die direct betrokken zij" bij de sociaal-culturele organisatie »ls katholieke staatsburgers en als leden der K.V.P. Het zou niet verstandig ?jj]J reeds nu conclusies te trekken. Wij moeten afwachten, waartoe t»et S?m' promis in de praktijk zal lelden Maar het is goed nu en dan te doen blqken. zoals wij ook in deze vergadering heb ben gedaan, dat wij belang stellen in wat op politiek terrein gebeurt. Even later kwam de voorzitter der K.V.P., de heer W. J. Andriessen, ter ver- ROTTERDAM aangekomen 14 Januari: Schictoau, Hamburg, stg., Ned. Transp. Bur., Parkk.; Olympic Star, Mena al Ahmadi, olie, Vinke. B. P. M„ st. 11; Hurricane, N. York stg., Watermanlijn, Waalh. Q. D.; Axel, Man- tyluoto, ledig, Muller, 2e Katdrh.; Hidalgo, Hampton Roads, kolen, Oudkerk, Waalh. 100 Lissekerk, Basra, stg. en graan, V. N. S. Wilhelminak.; Hartel, Hamburg, stg., P. A. v. Es, Parkh.; Euroland, Hamburg, olie. v. Ommeren, B. P. M., st. 7; Athel Duchess, Curasao, olie, v. Ommeren, B. P. M. st. 10; Heerengracht, Mantyluoto, hout, Rott. Scheepv. bedr., Merweh.: Dione, Bilbao, stg., Eurovracht, 2e Katdrh.; DotteTel, Manchester stg., P. A. v. Es, Merweh.; Tergnier, Rouaan, ledig, Worms, Waalh. 93; Westlaan, Hamburg, stg., Niev. Goti'driaan, Blnnenh.; 15 Januari; Frisian Coast. Newcastle, stg., Burger, iJselh.; Dahooney Palm, Hamburg, stg.. A. V. K., Lek'h.: Wikla, Raumo, stg.. Burger, Lekh.; William Cash. S'horeham. ledig. R. K. C., Waalh. Fr. Sw.; Unitas, Gent, ledig. Vermaas. 2e Kadrh.; Black Falcon, Antw,, stg., Niev. Goudriaan, Lekh.: Weisse- see, Newport News, kolen, Bergtranship, Waalh. 9; Jessie Maerak, Philadelphia, stg., v. Ommeren, Merweh.; Heywood Broun, Nor folk, kolen, Dammers en v. d. Heide, Waalh. 102; Traquair, Grangemouth, stg., Burger, Uselh.; Spica, Walvik, cellulose, Wambersie, Waalh. Q. D.; ïmmen, Karlstad, stg., Buys, Merweh. vertrokken 14 Januari: Svea Reuter, Stock holm; CaLtex utrecht, Sidon; Charles Dickens Galveston; Commodore Rivadavia, Noordzee (proeftocht); Else S-kou, Torrewieja; Helder. Bremen; Libelle, Avonmouth: Greenfinch. Antw.; Yewforest, Londen; Ellen, Bremen; Surte, Hull; Malatya, Istanbul; Latona, Antw.; Maine, Hamburg; Prins Willem van Oranje, Tanger; Norma. Londen; Geziena Hendrika. Manchester; Echo, Adam; Export. Londen; Goldfinch, Southampton; Vrijburgh, Casablanca; Shamrock, Adam; Selby, Goole; Admiraal Nelson, Rostock. 13 Januari; Olympic Thunder, Mena el Ahmadi: AmsïeicrikN. York; Agamemnon Paramaribo; Glanton, Savona; Ois», Boston (L.) IJMUIDEN aangekomen 14 Januari: North- down, Dublin, vee; Gemma, Baltimore, kolen Dundrum, Swansea, kolen; Bucklaw, Grange mouth, stg.; Lingestroom, Liverpool, stg.; Bittern, Liverpool, süg.; 15 Januari: Alsmeer, Stettin, kalizout; Hydra, Antw., stg.; Eoho, Rottm, stg.; Sham rock. Rottm, stg.; Oorona, Kotka, stg.; Albert D, Whitstable, ledig; Agamemnon, Antw., stg.; Dione, Swansea, kolen, alle voor Amstm; vertrokken 14 Januari: Libelle, (Duits), Bremen; Delftnus, stavanger; Rana, Calais; Frisian Coast, Newcastle: Cap ell a. vejle: Kathe Oltmann, Hamburg; Wi'kla, Helsinki; 15 Januari: North Down, Dublin. DELFZIJL aangekomen II Januari: Alja. bijligger, Hamburg; Frieda, bijligger. Sarps- borg; Heron, bijligger. Bremen; H Januari: Lydia. Wismar; Minna, Hsm- b rg vertrokken 12 Januari: Vorwarts, Svend- borg: Skagerrak, Sarpsborg; Tuko, Rottm; Armin, Kopenhagen; Tietie, Korsor; 13 Januari: Regina, Bohus: Skald, Lemvig; Deo Duce, Londen; Alja, Garston; Deo Gloria Dundee: 14 Januari: Friesland. Bohus; Nagekomen tüdlngen: Algarve verm. 15 v. Cuxhaven n. Billing- ham; Almdijk 13 te Galveston; Alpherat 14 te Galveston; Amsteldijk 15 v. Rottm n. New York; Appingedam 15 v. Loctudy n. Casa blanca; An;ndo 14 te Galveston. Bali 14 v. Djeddah n. Palembang; Barra cuda 15 te Lubeck verw.Batavier III P- Kaap St. Vincent, n. Rottm via Duinkerken. Betty 13 te Agadir; Bianca 14 te Bordeaux; Brinda 13 te Kastrup; Brouwersgracht 15 (nm) te Rottm verw.; Caland 14 te Las Palmas; Cateli 15 te Treport; Crescendo 13 te Bremen. Davina Goedkoop 14 te Gaasten; Dent 1.) v. Faxe n. Lubeck; Depa 14 v. Hamburg naar Dover; Dombuggh 13 te La Rochelle; Dulven- dreeht 17 te Curacao verw.; Elsenburgh 14 te Casablanca. Frederik 14 te Strood; Frisla verm. 15 van Heysham n. Ardossan. T, Gaasterland 14 v. Bremen n. Hamburg: Gaasterland (8SM) 13 te Kingslynn; Garoet p. 14 Flnisterre. Hada 13 te Cassabianca; Haskerland 13 te Goole; Hast l 15 v. Southampton n. Gent; Holendrecht verm. 16 v. Kragero n. Par. Ittersum 14 te Baltimore. Jagersfontein 15 te Amstm verw. Katwijk p. 15 Flnisterre, n. Amstm; Kemp haan verm. 15 v. Bristol n. Waterford. Lemsterkerk 15 v. Bahrein n. Rottm; Leo- poldskerk 15 v. Londen n. Rottm; Marcella 15 te Vlaardingen verw.; Markab N. 15 v. Shell ha ven n. Rottm; Matar N. 14 te Newcastle; Matthew 13 te Casablanca; May- star(eh) 14 te Par, Mirzam N. 14 v. Bordeaux n. Casablanca; Mizar N 14 te Antw.; Monica 14 te Dublin. Nelly 14 te Hamburg: Nieuwland 14 te =n?nK.m01! Ït'u ord verm. 15 v. stanlow n, Biilmgham; Nijenburgh 13 v. Oscarhamn naar Rottm via Antw Overijssel 14 te Hongkong. Falma 14 v. Drogheda n. Manchesterkanaal Prinses Wilheiml-,a 13 te Stettin. Rema 15 te Fostock; Rossum 14 v. Huelva n. Rieme; RPS 13 te Londonderry verw- Seaham 14 v. Antw. n. Hull; Spora 14 te Londen n. Rayonne; Sporota 14 v. Rottm naa" Ayr; Spurt 15 te Dublin. Tarakan 13 te Halifax; Texel 14 v. Ham- burgn. Bremen; Tom van der Heide 14 te Marseille; Trianga 15 te Rostock. Violette Erica 14 v. Vlaardingen naar Gal- way: Vivo 14 te Goole; Vrouwenpolder 14 te Lissabon. Walenburgh 13 te Havre. Zaan p. 14 Flnisterre; Zijpenberg p. 14 Spartivento, n. Civita Vecchia. TE ROTTERDAM VERWACHTE BUITENLANDSE SCHEPEN AOAPENOR v. Hongkong 11 v. Fenarvg. ANNFMIA.ME 10 v. Valencia. ASTYANAX v. Hongkong, p. 1» Gibraltar. BF.AU v. Mena al AhTOadi, p. 13 Gibraltar. BERKELEY VICTORY 10 v. Hampton Roads, (of n. Amstm); BUCKEYE STATE 10 v. San Francisco. CELESTIAL v. Vancouver, p. 12 Cristobal. CITY OF BROOKLYN v. Adelaide 10 v- Aden. city of canterbury v. Beira, 11 v. Tene- riffe. dEMTHHAN pjrae,us 11 v. Algiers. dENBÏGSiHire V Japan, 11 v. Colombo BASSE 11 v. Valencia. HMSOUFF 10 v. Hampton Roads. FILADelfos 11 v. Narvik. GEBDA TOFT 10 v. Setubal. gLENR'Oy v. Japan, 13 te Londen. HAUlCBFJEUL v. Mena al Ahmadi 13 v. Giibr. LNDJaiN ENDEAVOUR v. Calcutta, 12 v. Aden. WDIAN SHIPPER V. Calcutta, 12 v. Port Sudan. KENYA v. Beira, 12 v. Tanga. LAGOA 12 V. St. Michaels. QANDAUR'A v. Karachi, 13 te Londen. LOIDE S DOM1NGOS V. Santos, 12 V. Sal- vador. MAGDALA 12 v. Rangoon. MArpo V. Chill l'l V. Cal'iao. MAiRIA 'BIBOLIN7 11 v. Casablanca. MARTHA RUSS v. Istanbul, 12 v. Bona. FANAGHIA 11 v. Hampton Roads PARAGUAY V. Vancouver, 11 te San Franc. RIO SEGUNDri 11 v. Rosario. ROBERT MABRSK 11 v. N York. RODOP1 v. Istanbul 3 te Piraeus. ROSKV-A 11 v. Valencia. SAN FELICE 111 v. Huleva. SBACOROtNET 11 v. Victoria (B.C.) SOUTHFORT to v. Baltimore. TALABOT v. Japan, 12 te Port Sudan. TRAVANCQRE 11 v. Calcutta. VALTELLTNA v. Genua, 13 v. Napels. V'RETAHOCJM 11 v. Houston. WASHINGTON v. Vancouver, 11 te Los Angeles. ZANE GREY 10 v. Philadelphia. TE AMSTERDAM VERWACHTE BUITENLANDSE SCHEPEN RpRXjSABES Vi Djakarta, 11 v. Singapore. FLINTSHIRE 10 v. Makassar PSARA v. Vancouver, 10 v. Los Angeles. HOOGWATER TE ROTTERDAM. 16 Januari: ie tij 6.56 u. 2e tij 19.29 u. WATERSTANDEN VAN IS JANUARI. Rheinfelden 2.31 (—0.08); Breisach 1.76 (-6.26); straatsburg 2.88 (—0.12); Maxau 4.90 (-0.41); Mannheim 420 (—0.50); Mainz 4.19 (—0.07); Btagen 331 (—0.06); Caub 3.92 (+0.01); Trier 4.% (—0.49); Coblenz 4.95 (—0.15); Keulen 5.54 (von.); Ruhrort 8.03 (+0.25); Lobtth 13.88 (+0.48); Nijmegen 11.34 (+0.53); Arohem 10.85 (+0.49): Eefde (iJssel) 5.72 (+0.49); Deventer 4.54 (+0.44); Monsin 57.80 (-6.10); Visé 52.85 (—0.35); Borgharen 43.97 (—0.46): Belfeld 16.66 (—0.47); Grave (beneden de sluis) 8.45 (+0.24): Namen 3.10 (—6.30); Maastricht 44.42. (—0.44); Venlo 16.06 (—0.40). AHa stuwen zijn geopend. SLEEPBEDRIJF. Ebro 15 te Istanbul. Oceaan, op reis naar Duinkerken, wis 1' in de Golf van Biscaye. Thames, op reis naar Bangkok, was I op 506 mijl ZW. van Sabang. straat) De „Anna", die in de richting zee voer, wilde van de Nieuwe Maas de Konings haven binnenvaren. Daar de hef brug en de Koningsbrug nog open stonden, om dat daar j uist enige boten onder door waren gevaren, maakte de Griek haast. De omhaal, die de kapitein daarbij maak te om een sleep, die op dat ogenblik uit de Koningshaven kwam, te ontwijken, was echter te groot en stroom en sterke Z.W.-wind maakten, dat het schip op een kleine afsatnd voor het hoofd, waarop de terreinen van het Scheepvaart- en Expeditiebedrijf „De Telegraaf" zijn ge vestigd, vast bleef zitten. Dit laatste voorkwam dat de Griekse reus een klein motorschip de „Telegraaf 16", dat voor het hoofd lag, volkomen kraakte. De f'11 kreeg nu slechts een flinke duw en er was niet onmiddellijk te zien of ze schade had opgelopen. zou zeker ver in de middag wor- dsn, voordat het water, dat vanmorgen dog zakkende was, voldoende hoog zou zijn om de „Zeeland van P. Smit, die van het begin af aan in de buurt was, en enige andere slepers de gelegenheid te geven de „Anna weer vlot te krijgen. In ieder geval was er voldoende tijd voor de havenautoriteiten, die vrij snel aan boord van de Griek waren, om enige hartige woorden te wisselen met de kapitein. Daarentegen leek het weer te kort e zullen duren om bij deze nieuwe „Frameggen" met redelijk resultaakt één of meer koffietentjes te kunnen exploi teren. Onder de indruk van de moed, getoond bij de redding van de opvarenden van de ,Flying Enterprise" de hardnekkige po gingen om het schip te behouden en de onversaagde plichtsbetrachting van kapi tein Kurt Carlsen en stuurman Kenneth Dancy, heeft een Nederlandse industrieel, die onbekend wenst te blijven, de Konin klijke Noord- en Zuid-Hollandsche Bed ding-maatschappij verblijd met een gift, bestemd voor de uitrusting van een com pleet reddingstation te Noordwijk aan Zee, t.w. boothuis, motorstrandredding- boot met daarbij behorende w?gen en waterdichte tractor. De nieuwe motorreddingboot van Noordwpk aan Zee, die de aldaar thans in dienst zijnde roeireddingboot zal ver vangen, krijgt de naam van de kapitein van de „Flying Enterprise Kurt Carlsen. Dank zij deze prachtige schenking is de Kon. N.Z.H.R.M. thans in staat gesteld haar laatste daarvoor in aanmerking komende reddingstation met modern reddingmateriaal uit te rusten. Een bericht uit Osi° meldde, dat de Britse regering °°k vhi Nederland, als een van de ondertekenaars van de Suez kanaal conventie van 1888, zou hebben, verzocht te willen nagaan in hoever het op grond van bepalingen van deze con ventie zou kunnen medewerken aan de bevordering van de vaart door het ka naal. Een zegsman van het ministerie van (buitenlandse zaken heeft ons thans des gevraagd medegedeeld, dat te Londen een informele gedachten wisseling over deze aangelegenheid beeft plaats gehad tussen het Foreign Office en de Nederlandse ambassade. Fen officieel verzoek is ten deze niet gedaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 2