rivier cie raoe Washington vertrouwt meer op W .-Duitsland dan op Frankrijk Politiek beraad over Maher Pasja's koers Positie van Wafd onzeker Rijkspostspaarbank verwacht viermillioenste inlegger Het zit nog niet goed tussen Marianne en Michel De camera op 't buitenland Zaterdag 2 Februari 1952 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM HARDNEKKIGE MELKOORLOG Franse onmacht: tragiek van Europa W inkelsluitingswet 1 Oct. in werking WEERBERICHT In Erica nog steeds geen vrede E>e weerverwachHr.fr tot Zondagavond, luidt: Vanavond en vannacht opklaringen en tempe raturen om het vriespunt. Morgen overdag hall tot zwaar bewolkt en plaatselijk regen- of sneeuwbuien en over het algemeen Iets la gere temperaturen dan vandaag. Zwakke tot matige wind tussen West en Zuid. Zondag: 3 Februari: Zon op 8.19 uur, onder 17.30 uur. Maan op 10.46 uur, onder 2.40 uur. Maandag 4 Februari: Zon op 8.17 uur, onder 17.33 uur. Maan op 11.12 uur, onder 3.56 uur. Advertentie (Va-n onze correspondent) De bevolking van het Drentse dorp Erica munt in elk geval uit door hard nekkigheid. Al bijna vier weken is een groot deel ervan bezig aan een honger staking, tenminste wat zuivelproducten betreft. Dit gebeurt om de zes plaatse lijke melkboeren te dwingen hun wijk- verdeling op te heffen. Maar de melk- slijters hebben zich heoht aaneengesloten, delen de Aanmerkelijk gedaalde in komsten samen en blijven op hun stand punt staan. Het gaat er vurig toe op de vergade ringen die het mannelijke deel van de bevolking, mede in naam van de dames, houdt. Nadat het comité uit de bevolking te vergeefs had getracht een onderhoud te krijgen met B. en W. van Emmer., tot welke gemeente Erica behoort, wil men nu door middel van een petitionnement, waaraan door zoveel mogelijk handteke ningen kracht moet warden bijgezet, de gemeentelijke overheid bewegen tot in grijpen. Ook zal minister Mansholt be richt gezonden worden over de gang van zaken. De ontevreden bevolking is op het ogen blik in het offensief. Zij wil nu trachten een zevende melkboer te creëren, een man uit de het dorp die dit bedrijf no? nooit heeft uitgeoefend maar voor wie men een vergunning schijnt te kunnen krijgen. MC LPT DE BISSCHOP KERKEN BOUWEN.' In het Staatsblad ls Vrijdag afgekoc- digd de winkelsluitingswet 1951. Bepaald is, dat zij In werking xal treden op 1 October 1952. want de Franse regering zelf heeft ver klaard. dat het kader geheel in Indo- China wordt opgeteerd. In deze opvatting vindt men weer terug datzelfde wantrouwen, dat, zeker niet ge heel verdiend, in Amerika ten opzichte van Frankrijk wordt gekoesterd. En dat gewekt is. eerstens door de gebeurtenis sen in Mei en Juni 1940 en vervolgens door de permanente politieke crisis in Parijs sinds het einde van de oorlog. Welke kracht en macht staat achter de voortdurend wisselende kabinetten, ach ter het eeuwig twistende parlement, ach ter de partijen welke alleen het partij- en gebruik te maken, dat bevolkingscentra worden gemeden. Ter vervanging van de hoofdweg IsmailiaTel el Kebir heeft het leger onlangs een nieuwe woestijn weg, de „Grote Westelijke weg", aange legd, die bulten het dorp Aboe Soewiir, een beruchte plaats van hinderlagen, om loopt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1