KAMPIOENEN leis parket (WJia&ieKcC wowCety Êmê De avonturen van (IERTJA1V en MAAKT JE NET R.K. MEISJE Elke 10 seconden gebeurt er Kampioenen Record-diefstal in Amerika f een verrassing voor U BRLNOTT®^ Wim Slijkhuis Fanny Blankers—Koen Abe Lenstra BETSIE ENGERS Wanordelijkheden te Kowloon Advertentiën De krant kunt U niet missen I Als U vloerbedekking gaat kopen dan heeft MAANDAG 3 MAART 1952 S PAGINA d HET KOPEN VAN EENH0RL00E IS EEN ZAAK VAN VERTROUWEN Goederen aangeboden LOU BANDY ALS ACTEUR DIEVEN STALEN WAGENS VOL JENEVER VEILINGDIRECTEUR VAN VERDUISTERING VERDACHT SCHEEPVAARTBERICHTEN riviertijdingen Jn Uw eigen omgeving, in verre streken. Het is l]w dagblad, dat al deze be richten verzamelt, controleert, rangschikt en snel publiceert. Er is bijna geen onder werp te noemen of Uw krant schrijft er over. Wie elke dag Ac krant leest, raakt niet „achter" en hoeft niet te zeggen: „Had ik 't maar geweten!" Bijvoorbeeld: U ging naar een bepaalde voorstelling terwijl elders iets beters werd vertoond U miste een wedstrijd, een lezing, een concert... Een winkelier deed een aan bieding, waarvan U had kunnen profi teren Raadpleeg elke dag Uw krant. Elke dag brengt Uw dagblad het nieuws in velerlei vorm. Op de redactionele pagina's, maar óók in de advertentie kolommen Zoals iedereen met goede smaak heeft U natuurlijk ,t liefst Bruynzeel parket. Toch bestaat de kans, dat U andere vloer bedekkingen koopt en er niet aan denkt, Bruynzeel eens te vragen wat zaln prach tige parketvloer nu eigenlijk kost. En dat zou heel jammer zijn, want er wacht V dan een grote verrassing. DIT MOET U EENS DOEN. AU U prijzen vraagt voor vloerbedekking schrijf dan tegelijkertijd een brief kaartje aan de Bruynzeel Parketvloeren te Zaandam om prijsopgave voor par ket. Het antwoord zal U verrassen, want Bruynzeel parket is thans onder veler bereikook van U l Wacht niet te lang schrijf nu I Dat kleine nest - »ga i Uü Onxe 50 jarige reputatie is voor U een waarborg van de soliditeit yan de MERCEDES HORLOGES i ....A. ..l.* nnhr. etas, anti* 1 y steens anker. onbr. glas. anti- magnetisch JJ'JJ idem, waterdicht, stofvrij idem. luxe, goud plaque 52.50 Schr. «arantieyerh.remlwurs 0.50 2 Jaar verzekerd tegen verlies en dief stay N BINNENWEG 195 R DAM BEROEMDE NAMEN! Gij moogt er gerust onze aan toevoegen, want op het gebied der publiciteit munten ook onze kleine advertentiën door hare merk waardige prestaties uit. Neemt er de proef eens van! geeft de Hoogste prijzen voor net gedragen Dames- en Herenkleding Tel. 50932. Ie Mlddell.str 23 Pfaff Naaimachines. Nieuwe Binnenweg 213, H'dam-C, Hll- levliet 61, R'dam-Zuid. Een Pfaff Is af!!! In de stad Reno, gelegen in de Ameri kaanse staat Nevada, is Vrijdag een van de allergrootste diefstallen in de Amerikaanse geschiedenis gepleegd. Dieven, die een safe weghaalden uit het huis van de millionnair Redfield, maak ten aan contant geld, juwelen en effec ten een waarde van in totaal bijna 2.500.000 dollar buit. Ze waren overi gens voor hun doen tamelijk bescheiden geweest, want ze hadden een koffer met nog een millioentje aan effecten onaangeroerd gelaten. Redfield. die de ontdekking deed toen hijvan een feestje thuis kwam moest toegeven, dat het „tamelijk dom" was ge weest om een dergelijke waarde in huis te houden. Hij had trouwens nog een tweede dwaasheid begaan: het gestolene was niet verzekerd Toen de politie in Redfieid's huis kwam zag zij de waakhond bezig met het af kluiven van een been, dat de dieven vooi hem uit de ijskast hadden gehaald.... Te Kowloon, dat op het Chinese vaste land ligt en deel uitmaakt van de Britse kroonkolonie Hongkong, zijn Zaterdag ernstige ongeregeldheden uitgebroken, toen de politie een „commissie van ont vangst" tegenhield, welke een afvaardi ging uit communistisch China aan de grens zou gaan verwelkomen. De dertig leden van deze missie zouden „de Chinese slachtoffers van de brand, die in November j.l. te Hongkong hééft gewoed, willen bezoeken", maar het be zoek werd „uitgesteld". Vijfduizend Chinezen namen aan de wanordelijkheden deel. Twaalf personen werden gewond, o.w. twee agenten. Na veel moeite slaagde de politie er in, de ordeverstoorders, met behulp van traan- gasbommen en het gebruik van de gum mistok, te verspreiden. Voor de eerste maal in zijn carrière trad Lou Bandy Zondagavond in Grand Théatre Gooiland in Hilversum niet op als humorist. Bandy, die enige tijd gele den reeds het voornemen te kennen had gegeven over te willen gaan naar het toneel, vertolkte te Hilversum namelijk de rol van een gefortuneerd bankier in een toneelspel „Elias weet het beter dat door de toneelgroep Max Tailleur voor het voetlicht werd gebracht. 1 au- leur zelf speelde de rol van Elias m dit van Joodse „gein" doortrokken Amen kaanse blijspel, waarmee Jan Musch in rijn glorieperiode, vijf en twintig jaar geleden, successen behaalde. Het applaus, waarmee een welwillend, voor een belangrijk deel uit artisten be staand publiek, het spel honoreerde, gold uiteraard de vertolking van Max Tailleur, die met zijn specifieke humor een belangrijk aandeel in dit succes had Lou Bandy's spel was niet onaardig, hoewel zijn gebaren de revue-artist niet deden vergeten. De Amsterdamse centrale recherche heeft drie mannen gearresteerd en hier mede een inbraak „geidaard", waarbij uit een distilleerderij in de hoofdstad voor een waarde van duizenden guldens aan ïene- ver en likeur is gestolen. Ook is hierdoor Hudig ei. Veder. Lekh.; Luban, Kaliningrad, graan, v. Uden, Maash 4; 2 Maart: Trompenberg, Houston, stg., Vinke Merweh.; Cronenburgh, Bilbao, erts, Muller. Waalh.; Kieidrecht, Antw., stg., VWS., Rijnh Nz.; Leemans, Southampton, ledig, James. Farkk.; Ton S, Amble, kolen, R. K. C„ Waalh.; Veenenburgh, Middlesbro. stg., Mul,- ler, Merweh.; Badzo, Antw., ledig, Wagen borg, Parkk.; Rapid, Parijs, stg.. Mul,er, Merweh., Gheimrat Sartori, Liverpool, ledig, H. Hanno, Rijnh. 5; Batavier H, Londen, stg. Muller Jobsk.; Fauvette, Londen, stg., V. A. M..' Merweh., Asperity, Londen, ledig, Pakhuismeesteren, Lekh.; Brem, Oporto, stg,. Hudig en Pieters, Merweh.; Abbekerk, Syd ney, stg., V. N. S„ Rijnh. Nz.; Mizar N. Gothenburg, stg.. v. Ommeren, Merweh.; Hercules, Piraeus, stg., Hudig en Veder, Lekh.; Cornelius Ford, Newport News, kolen, Cornelder, Waalh.; Suorva, Narvik, erts, Ruys, Waalh. 96; Bree Helle, Londen, stg., V. A. M„ Merweh.; Mjolner, Stockholm, stg. Burger, IJsselh.; Polly M, Londen, stg., Ruys Lekk.; Menhir Braza, Tunis, fosfaat, Oud- kerk, 2e Katdrh.; Jaba, Londen, stg., Utrecht —Londen Lijn, Binnenh.; Ceres. Boston, ledig Dirkzwager. Maassluis: Frema, Beckton, kolen, Fuorness. Waalh.; Ceres, Maassluis, ledig. Wagenborg, Merweh.; Alpha, Swan sea, kolen, Damco, Waalh.; Isa Parodi. Hampton Roads, kolen, Damco. Waalh. 34; Stad Maassluis. Casablanca, stg., Halcyn, Vulcaanh Melrose Abbey, Hull, stg.. Ver. Humber Agent, Farkh.; Missouri, St. Malo, stg., E N. C. K:, Vlaardingen; Haskerland, Kingslynn, stg., S. S. M„ Merweh.: Thomas Nelson. Newiport News. kolen, Waterman. Waalh. 10»; Livrio, Split, stg., Kuyper en Dam Smeer, Merweh.; Frank Lykes. Houston, stg. en graan, Lykesllnes. Merweh.: Esso Amsterdam, Aruba, olie, Esso Nederl.. Esso st 2; Tiba, Antw., stg., Havenlijn, Maash. 7: Basra; Amstelvaart 2 950 mijl O. v. Bermuda; Annenkerk p. 2 Gibraltar; Arkeldijk 1 te Baltimore; Arnedijk 1 v. Rottm n. New York, Ary Scheffer p. 2 Land's End; Arundo 1, 200, mijl O. v. de Bahamas; Atlas p. 2 Finisterre; Audacia 2, 20 mijl N.O. v. Ouessant; Axel- dijk 2, 950 mijl Z. v. Land's End, n. Rottm. Baarn p. 2 Sombrero-ell. n. Amstm; Bali 2 te Makassar; Batavier III 2 v. Bordeaux n. Casablanca; Bennekom 2 te Guyaquil; Bill S. p. 2 Vigo; Blommersdijk 3 te Rottm; Boschlontein 2 v. Port Sudan n. Beira; Bos koop 2 v. Curasao n. Port of Spain. Caltex Delft p. 2 Kaap St Vincent, n. Rottm, Caltex Nederland p. 2 Kreta, n. 2 te Antw.; Hast 5 1 te Huil; Heelsum 28 te New Orleans; Hestia 2 te Amstm; Hoogeland 29 v. Sboreham n. Huil; Horst 27 te Lubeck. Ingeborg 2 te Bergen; Ittersum 2 te New Orleans. Jakob Oorburg 1 v. Casablanca n. Port Lyautv; Java 2 te Hamburg; Jo 2 te Delfzijl. Kortenaer 2 te Hamburg. Lark 28 v. Middlesbro n. Kopenhagen; Lies 1 v. Brest n. St Nazaire. Macoma 29 te Brisbane; Markab N 1 te Bordeaux; Mary 29 te Boston; Mentor 1 v. Bremen n. Bilbao; Michel Swenden 29 v. Antw n. Middlesbro; Mies 1 te Presten; Mirzan N. 1 v. Casablanca n. Nantes; Moby Rottm; Caltex Perriis p. 2 Kreta, n. Rottm; Diek 28 te Houston; Modjokerto p. 2 Point Caltex the Hague p. 2 Kaap Bon; Caltex de Gale, n. Rottm; Molenkerk 28 te Tako- Utrecht p. 2 Kaap St Vincent; Casablanca 2 radi. bij Oporto; Ceram p. 1 Finisterre; Cleodora Nato p. 28 Dover; Nettie 2 te Aberdeen; p. 2 Thursday-ell.; Coolhaven 1 te Cherbourg; Noord 2 te Stanïow; Norma 2 te Lysekil. Cornelia B, 1 op de Schelde; Cornelia B II. Orion 2 v. Piraeus n. Volos; Overijsel 3 3, 250 mijl Z. v. Kaap Verdische ell.; Cor nells Houtman p. 2 Walcheren, n. Dordrecht; Crescendo 2 op de Humber; Cronenburgh 2 te Rottm.; Cumulus 2, 230 mijl Z.W. v. Reyk javik, n. Rottm. Daje Bohmer 2 in de Gorte Belt; Delfland 2 te Paranagua; Delft 3 v. Valparaiso n. Lebu; Deo Duce I, 20 m. ZW. v. Skerries; Dido p. 3 Ouessant; Doklaan 2, 30 mijl N. v. rherbourge; Dorinda p. 1 Skerries. Eendracht p. 2 Kaap St. Vincent; Elisabeth B. 2, 10 mijl Z. v. Startpoint; Eljo 2 in de monding v. de Gironde; Ellewoutsdyk p. 2 Casquets; Eslenburgh 2 te Londen; Ena 2 v. Aalesund n. CurasaoEnggano 2 te Muscat; Esso Amsterdam 2 te Rottm; Esso Rotterdam 1 v. Aruba n. Vado; Farmsum 1 v. Baltimore n. Nederland; Friesland (SSM) p. 3 Lissabon n. Ned.; Garoet 2 v Pladju n. Semarang; Graveland 3 te B. Aires. Haulerwijk 1 v. Sagua La Granda n. Ned.; Havik 2 60 mijl W. v. Liverpool; Hector 2 te Rio Primero, Bahia Blanca. graan, Wamber- Tei Aviv; Helder 2 te Barranquilla verw.; sie, Schieh.; Pan Enterprise, Baltimore. Henrica 2 op de Theems; Hecules 2 te graan, v. Ommeren. Maash. 8; Penmarch, Rottm; Hermes 2 v. Paramaribo n. Trindad; Antw., ledig, Worms, Waalh. 97; Romeja. Londen, ledig, Slavenburgh, Binnenh.: Bern- hard Howalt, Newport News. kolen, Berg- traship, Waalh.; Nieuwland. Grangemouth, kolen, S S. M„ Merweh.; Fairwood, Elm Swansea, kolen, Anker Kolen Mij., 2e Kat.- drh.: Brygada, Makowskiego. Stettine ledig. NTB, Rljnb.; Antares. Izmir, stg., Wambersie Schieh.; Barok, Oslo. stg., Burger, IJsselh Sac Coruna, Vlaencia, pyriet. Muller. 2e Katdrh,: 3 Maart: Naviclla, Thameshaven. ledig, v. Ommeren, Petr.h.: Blommersdyk, Baltimore, stg. H. A. L., Wilhelminak.Black Heron. N. York, stg., v. Nievelt Goudriaan, Lekh.; Escaut, Hamburg, stg.. Muller, Merweh.; Thisbe, Caen, erts, Oudkerk, Waalh., North Down, Dublin, vee, Hudig en Veder, Merwe- hav.; Express, Middlesbro, stg.. Muller, Jobs- hav Kordun, Joegoslavië, bauxiet, Oudkerk. Waalh.; stafforshlre, Colombo, stg., Ruys, Lekh,; Delfinius, Bergen, stg.. Burger, IJsselh.; Noriland, Hamburg, stg., Wagen borg. Waalh.; City of Karachi, Antw., stg., Hoyman Schuurman, Merweh.: Jossing- fjo'rd, erts. Kersten Hunlk. Waalh.: Veendam, N. York. H. A. L„ stg., Wilhel minak.; Elma, Kaolmar, hout, Sche.len, 2e Kat.dr'n.Quintin, Grangemouth, stg., Burger IJsselh. Oz.; Jam, Lissabon, erts, Ned. Rijnv Ver., Maash,; Gatchlna, Kaliningrad, graan, v. Uden Maash, 5; Mirak N., Lekkerkerk, ledig, v. Neivelt Goudriaan, Parkk.; Hertha Schaa, Hamburg, stg., Vermaas, Riinm: Frank Delmas, Hamburg, stg., Worms, Wilton Schiedam; Wilma, Curasao, olie. v Omme ren B. P. M. st. l; Euroland, Hamburg, olie, v. Ommeren, B. P. M. boei G; Hast 1, Beck ton, cokes, Furness, Waalh. vertrokken 1 Maart: Transpan N. York; Elfnas, Aarhus; Black Condor, N. York; Weissesee, Hampton Roads; Danae, caen, Hassel, Kopenhagen: Ropkesien. Hamburg; Wolanda, Warnemunde; Tomori, Hampton Roads; Titama, Hamburg; Ntjenburgh, Stock holm; Dubrovnik, Barletta; Elsenburgh. Casablanca: Avenir, Hamburg: Mids and. Grangemouth; Milford. Mena al Ahmadi. Capella, Helsinki; Hovding, Blyth: Arnedyk N York: Noordam, N. York; Narwich Tra dér, Yarmouth; Melrose, Leith: Helga Schroe der, Malmo; Helios, Alicante: Canopus, Hel sinki; Ptarmigan, Londen; Indian, Endeavour Hamburg; Glashaven, Kopenhagen; Com- finch Sopthampton; Triton, Hamburg; Hout man,'Hamburg: Remmert. Lissabon; OUvian Coast, Newcastle; Pelican State, Bremen. Springcrag, Londen; Dan-y-Bryn, Londen. Hestia, Alicante: Jonex 1. Roscoff: Lac Pavin Nantes; Maiden Greek, Mobile: Oranlepolder Londen; Loke Michigan, Havre; Henrica B. Lnoden; Sheringham, Harwich; Nottingham Harlingen; Angso, Bremen; Olse, Kingslynn; Fiat, Londen; Hornfels, Hamburg: Westlaan Hamburg; Ask, Blyth; 2 Maart: Oceaan Star, Hampton Roads, Rother, Hull; Hoc Vinees, Stanlow; Thomas Lykes Tampa: Citta Dl Vlareggio. Duin kerken; Hagno, Dublin; Alice, Nantes inbraak opgehelderd in een juweliers- SHL^'-^^^^D^nkérrnrLongv' zaak in de Van Woustraat te Amsterdam, waar voor een waarde van 20.000 is ont vreemd. De gearresteerden zijn de 20-jarige J. de W„ de 22-jarige B. en de 25-jarige P. W. Een van hen was in dienst bij de dis tilleerderij en liet een valse sleutel maken. Des nachts reden zij meermalen met een vrachtauto voor en maakten voor duizen den guldens aan drank buit, die zij ver beneden de waarde doorverkochten. Het gestolen goed uit de juwelierszaak ;s voor het grootste deel teruggevonden. Het bestond voornamelijk uit reparatie- -werk. Enige tijd geleden werd op vermoeden van gepleegde verduistering door het be- .stuur van de Coop, veiling „De Tuin bouw" te Leeuwarden in zijn functie ge schorst de heer H R. uit Huizum. Nadat vanwege het Centraal Bureau voor de Veilingen over^de laatste twee jaren con trole was uitgéoefend. waarbij geconsta teerd werd dat een bedrag van ƒ25.000 was verduisterd, ongeacht de verdwenen 3000 fruitkisten, is de inmidde's ontslagen directeur door de politie gearresteerd Daar de fraude over een groter aantal jaren loopt oestaat het vermoeden dat het verduisterde bedrag veel hoger ligt. ROTTERDAM aangekomen 1 Maart; Her cules, Bremen, ledig, Wambersie, Maash Nz. Wota, Halmstad, hout, Wagenborg, Parkk.; Gezlena. Zweden, hout, Holscher, Voorh.; Olympic Torch, Mena al Ahmadi, olie, Vinke Petr.h.; Manse, Halmstad, erts, S.E.A.M.. Vulcaanh Irene, Londen, stg., Invotra. Bin nenh.' Davilae, Tetngmouth, ledig, v. Omme ren, B. P. M. st. 1; Venus, Amstm. ledig, Holscher, Parkk.; Draco, Hamburg, stg., Curagao: Breezand. Duinkerken; Longvleuw. Victory. Hampton Roads; Rudolf Kaufman Houston: Aequltas 2, Spezia; Cavop'atanos. Hampton Roads: Lisa Essberger. Nordenham Kenilworth, Hampton Roads. 1JMUIDEN, aangekomen 1 Maart: Berkel- stroom, Hull, stukg., Sigrid S, Aalesund, rep.: Spaarnestroom, Fowey, stukg.; Trema, Huelva, pyriet. 2 Maart: Pulkovo, Kaliningrad, gerst; Aals meer Par, klei; Holdernlle, Gools, stukg. E A. Scheer, Swansea, kolen; Bovgny, Hamburg, rep.; Grebbestroom, Londen, stkg. Hestia, W. Indlë, stukg.; Swift, Londen stkg Vechtstroom, Hull, stukg.; Jans, Londen, stukg.; Feronia, Oporto, stukg.; Tyro, F-nvey, klei; John Gallup, Norfolk, kolen. He-siha, Antwerpen, stukg. 3 Maart: Suffolk Coast, Newcastle, stukg.; IJstroom, Fowey, stukg.; Herrlot, Leith, stukg.: Wormo, Stockholm, stukg.; Blu Mas ter, Oslo, rep. Vertrokken 1 Maart: Innaren, Kopenhagen: Breda, Chili; Titus, Hamburg; Deo Favente, Gdvnia; Eemstroom, Leith; Falcon, Londen; Mlolner Stockholm; Stad Leiden, Cuba; Doha, Plymouth; Libelle, Bremen; Martha Ahrens, Hamburg; Rtjnstroom, Londen: Wes terdok, Londen; Heros, Malmö; Oramefon- tein Bremen: Deni, Hamburg: Spar, Londen; 2 Maart: Berkelstroom, Hull; Turmoil (ex Rana), Key West. DELFZIJL aangekomen 29 Februari; Res- nova, Hamburg; Herta Schaa, Hamburg; 1 Maart: Tubo. Stettin; vertrokken 29 Februari: Noordster, Kopen hagen: Caribia, Kopenhagen; 1 Maart: Kaap Falga, Sarsborg; Lena, Ham burg; Ria. Hamburg. NEDERLANDSE SCHEPEN Aagtekerk 2 150 mijl Z.Z.O. v. Bahia; Aagte- kerk 29 v. Marseille n. Rottm; Aaardijx 1 v. Tampa n. New Orleans; Abbekerk 2 te Rottm; Alamak 3 te Colombo verw.; Alblasserdijk 2 v. Hamburg n. Bremen; Albireo 2, 160 mij) Z.Z.O. v. Bahia; Aldabl 2, 370 mijl Z. v. Kaap Verdische eil.Alhena p. 3 St Vincent (C.V); Almdijk 1 v. Lissabon n. Aruba; Alphacca 2 te Boston; Alphard p. 1 Palm.v Alpherat p. 3 Key West, Amasus Fluvius p. 1 Skagen; Amsteldijk 2, 110 mijl Z.W. v. SclllyAmstelkerk p. 2 Ouessant, n. Amstm; Amstelland 1 op de Elbe; Amstelstad 3 te Hersilia 2 te Amstm; Hoogkerk 2 350 mijl Z. v. Nagasaki n. Rottm. Iris 4 te Amstm verw. Jagersfontein 2, 380 mijl W. v. Kaap Frio; Japara (KiRL) 1, 400 mijl ONO v. Bermuda: Jaston 3, 40 mijl W. v. Kaap St. Vincent; Java 2 v. Djakarta n. Belawan; Jokurna p. 2 Dungeness; Jonex 1 p. 2 Dover; Joziena 2. 10 mijl Z v. Land's End: Julia Mary 2, 50 mijl Z. v. Kaap St. Vincent; Jupiter 3 te Alexandrië verw. Keizcrsgacht p. 1 Startpoint; Kemphaan 2. 100 mijl NNW. v. Bilbao; Kertosono 2 te Port Said; Kieldrecht 2 te Rottm; Kitty 2 te Leith; Klipfontetn 3 te Kaapstad verw.; Koningin Juliana 2 v. Cork n. Newport; Kota Agoeng p. 2 Madeira; Kota Baroe p. 2 Mar tinique; Kota Inten 2, 75 mijl W. v. Djeddah n. Rottm; Kunlabori 3, 120 mijl O. v. New- csstlc Laagkerk 2 v. Aden n. Rottm; Larenberg 2 te l»akar; Leersum 2 v. Mobile n. Savan nah; Lekkerkerk 3 te Karachi verw.; Leo- poldskerk 2 te Damman; Lissekerk 1 te Genua; Loenerkerk 2 te Madras; Loosdrecht p. 1 Kreta n. ORttm: Luna 1 v. Palermo n. Phillppeville; Maartje 2 te Hamburg; Maas 2 v. Limasol n Famagusta; Maaskerk p. 2 Ouessant; Maasland 2 te Las Palmas; Madoera 2 v. Lorenzo Marques n, Zanzibar; Malea 2 v Liverpool n Perz. Golf; Malvlna I v. Curagao n Venetië; Mapia p. 2 Kaap Roca n. Amstm; Markelo 3 te Freetown: Mascotte p. 1 Wight; Matar N 2, 150 m;l NO. v. Kaap Finisterre; Meerkerk 1 nog te Chittagong: Mentor p. 2 Ouessant; Merwehaven 2, 15 mijl ZW. v. Finisterre; Mudo 1 te Ipswich; Mutua Fldes 2 op de Tyne. Neptunus 2 in Klelerkanaal; Nero 2, 40 mijl NW v. Algiers; Nieuw Holland 3 te Semarang; Nlgerstroom 1 v. Duala n. Lagos; Nyenburgh 2 in Kielerkanaal. Oberon 2 360 mijl ZO. v. -Kingston; Odys seus 2 in de Golf n Biscaye; Omlandia 2, 80 mijl N v, Pasajes; Ophir 3 te Djakarta; Oranjefontein 2 te Bremerhaven: Orestes p. 2 Kaap Hatteras; Ovula 2 te Shellhaven Pavo 2, 70 mijl N. v. Santander; Peto p. 1 Nordemey; Pieter Geertruida 2, 40 mijl W. N.W. v. Kaap St Vincent; Polyphemus p. 2 Gibraltar; Poseidon 2, 200 mijl Z, v. Kaap Hatteras; Prins Alexander 2 270 mijl Z.O. v. Kaap Race; Prins BernhaTd p. 2 Dungeness; Prins Johan Willem Friso 1, 335 mijl Z. v. Kaap Race, n. Rottm; Prins Maurits p. 2 Royal Sovereign; Prins Willem II 2, 230 mijl N.W. v. Bermuda, n. Ned.; Prins Willem V 2 90 mijl N.N.O. v. Finisterre, n. Rottm: Prior 1, 100 mijl Z.O. v. Kaap St Vincent. Radja 2, 780 miijl W.Z.W. v Flores; Ransel 1 bij Aalesund; Rema 2 te Sunderland; Rid derkerk 4 te Teneriffe verw.; Roebiah 2 v. Belawan n, Djakarta; Roepat 2 v. Alexandrië n. Amstm; Rondo 1 v. New Orleans n. New York; Rossum p. 1 Ouessant, n. Sluiskil; Rottl 2 te Genua; Ruys 2 v. Kaapstad n. Rio Janeiro; Rijnland 3, 150 mijl W. v. Tenetiffe. Salawati 1 v. Pondlcherry n. Penang; Sal- land 4 te St vineent (C.V) verw.; Samedon 2 te Paramaribo; Skagerrak p. 2 Borkuni; Sliedrecht p. 1 1 Kaap Frio: Spurt 3, 150 mijl NO. v. Kaap Vilano; Stad Dordrecht 4 te Porto Sempedocle verw.; Stad Haarlem p. 2 Finisterre n. Rottm; Stad Maassluis 2 te Vlaardingen; Straat Malakka 2 te B Aires. Tabtan 2 v. Diakarta n. Cheribon: Tamo 1 v. St Vincent (C.V.) n. Rottm; Tawalt p. 2 Vlissingen n. Londen; Tegelberg 1 260 mijl Z. Z O. v. Rio Janeiro; Ternate 1 v. Rottm n. Djakarta; Terschelling p. 1 Firth of Forth; Teucer 2 te Cheribon; Themisto 2, 185 mijl W.Z.W. v. Lizard: Tiba 2 te Rottm; Tiibesar p 1 Recife: Tomini 2 te Kopenhagen: Tomori p. 2 Dover; Tongkol 2 v. Algiers n. Surabaja; Trompenberg 2 te Rottm; Twee Gebroeders 3 40 mijl W. v. Casquets. Violette Erica p. 3 Kaap Vilano: Vrijburgh 2 Wight. Waal 2 v. Trinidad n. Havre: Waterland 2 v. Rio Janeiro n. B. Aires; Weltevreden 2 te Djakarta; Westerdok 2 op de Theems; Wester Eems 1 v. Uddevalla n. Aalborg; Westpolder p. 2 Finisterre: Wieldrecht 2 te Ras Tanura; Wim 1 bij Harwich; Winters wijk p. 2 Gibraltar, n. Amstm; Woensdrecht 1 te Curagao verw. IJssel p. 2 Ouessant; IJstroom p. 2 Wight. Nagekomen tijdingen: Abbedijk 1 te Antw.; Aldebaran 28 te New- ourgh; Aldo 2 v. Boston n. Southampton: Algarve 3 te Viana; Amstelland 2 te Ham burg; Amstelveen 3 te Amstem verw.; Andijk 1 te Coatzacoalcos; Arendskerk 2 v. Singapore n Japan: Arnoudspolder 2 v. Lissabon h. Antw.; Att S, 3 v. Londen n. Lissabon. Banka 28 te Hamburg; Bemina te Kopen hagen; Blanca 1 v. La Palllce n. Port Lyau- tey; Blitar p. 2 Straat Messina, n. Rottm: Brandaris 29 te Exmouth; Breda 1 v. Amstm n. Chili. Ceram p. 3 Gibraltar. Danae 1 v. Genua n. Oran; Deneb 2 te Kalundborg; Deo Favente p. 3 Holtenau; Depa 3 te Hamburg verw.; Dora 2 te Go thenburg; Dorinda 2 te Palnackie; Douro I v. Barcelona n. San Feliu; Draco 1 te Rottm: Duiveland 2 te Antw.; Dulvendrecht 2, 360 mijl W.Z.W. v. Prins Edward-eil., n. Cura cao, Duivendijk 1 te Los Angeles; Duurswold 28 v. Cork n. Swansea. Fakir 28 v. de Tyne n. Hamburg; Ferocla 1 te Bavonne; Frejo 1 te Preston. Gordias 1 v. Stanbul n. Thessaloniki. Hada 1 v. Marseille n. Port Lyautey; Hartei Penang n. Rottm. Palma 2 te Brake; Peter 2 te Southamp ton; Peter Swenden 29 te Belfast; Prima 1 te Bayonne; Prinses Margriet 29 te Aber deen; Prins Wilhelmina 1 v. Bayonne n. Londen. R. P. S. 2 te Sas van Gent. Saba 1 te Beignmouth; Salatiga 28 te N. York- Schle p. 2 Ouessant n. oRttm; Sham rock'l te Rostock; Singkep 28 te Astoria; Spes 1 te Bergen; Spora 2 v. Bordeaux n. Londen; Stad Arnhem 1 v. IJmuiden n. Cuba, Straat Soenda 29 v. Hongkong n. Kobe Strabo 1 v. Carthagena n. Cadiz; Swallow 1 te Bordeaux Tasman 29 te Kobe; Theseus p. 3 Holtenau n. Amstm; Titus 2 te Hamburg: TJipondok 28 te Nagoya; Ton S 1 v. Rottm n. Gent. Utmjo 1 te Cardiff. Van Brakel 1 te Huil; Van Gelder 1 te Bridport; Van Heutsz 29 v. Hongkong n. Kobe. Winsum p. 1 Finisterre. TE ROTTERDAM VERWACHTE BUITENLANDSE SCHEPEN AMERICAN JUDGE v. Baltim. 28 te N. York. ANGRA v. Necoehea 27 v. Teneriffe. ANNEMARIE v. Nemours, 28 V. Oran. ASIA vertrekt 5 v. Antw. ATREUS v. Hongkong, 28 v. Port Said. BENLAWERS v. Kohsichang, 24 te Singapore. BURG SPARRENBERG 27 te Tampico. BRITISH ARDOUR v. Fao, 28 v. Port Said. CAPRINUS 22 v. Mena al Ahmadi. CLAN MACINTOSH v. Calc., 28 te Vlzaga- patnam. EQUATEUR 20 v. Galveston. FALSTRIA v. Bangkok, 28 v. Penang. GRANADA 24 v. Limassol. [RAK 27 V. VigO. JANUS v. Mena al Ahmadi, 23 v. Port Said. KOLLGRIM 27 te Las Piedras. LOCH GARTH v. Vanc., 28 v. Port Albemi. MAGDALA v. Calvutta, 29 v. Beyrouth. MAGNOLIA STATE 28 v. San Francisco. MAI RICKMERS 28 v. Hampton Roads. MAJORIAN 25 te Mena al Ahmadi. MANCHURIA V. Calcutta, 29 v. Madras. MARECHIARO v. Genua, 28 te Napels. MOMBASA v. Vancouver, 28 v. San Franc. MONT ALTA 26 te Halifax. PICARDIE 20 te Duala. PULA v. Ryeka, 28 Nemours. REILI v. Mutzuma 28 v. Gibraltar. SOMALI v. Japan, p. 29 Gibraltar. SOUDAN v. Japan, 29 v. Port Swettenham. SPIGA 27 v. Baltimore. TEMNAREN 27 te Lobito. WAR HAWK 27 v. Baltimore. TE AMSTERDAM VERWACHTE BUITENLANDSE SCHEPEN BEYLA 16 te Pointe Noire. DALOA 16 V. Duala, GLAUCUS V. Djakarta, 28 te Aden. KAIPAKI v. Port Lincoln, 28 te Las Palmas. MEMNON v. Djakarta, 28 te Belawan. ST MATTHIEU 23 V. Duala. TALTHYBIUS v. Djakarta, p. 29 Gibraltar. HANSWEERT, 1 MAART 1952. Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor: ROTTERDAMZeeland, Roete; Celebes, Schreuders; Express 101, Terschure; id. 84, Muller; Damco 53, ten Napel; Toiler 4, Ver hoek; Geertruida, Bevelander; Damco 24, v. d. Westen; id. 89, Simonis; Divinitus, Adriaan sen; Dalmatia, Wilting; Full Speed, Koe nen; Italia, Bijl; Flat, Hut; Knollendam, Duynmeyer; AMSTEiRDAM; Olievos 4, Volk; Eider, de Bruyn; WERKENDAM; Variatie, Versluis; GOUDA: Vigila, Breevoort; DOR DRECHT: Tourane, Heissler; DELFT: Elisa beth, den Boer; VLISSINGEN: Eljo, Fluyt; GOES: Cecile, Fluyt; DraohteN: Frede- rika. Drost, DELFT; Hoop op Zegen, Meden- dorp; GOIRINCHEIM: Adma, v. Leeuwen; Onrust, Schram; BERGEN OP ZOOM: Tanja Vermeulen. DUITSLAND: Revenir, Stoutjesdijk; Damco 40, Roelofs; Rhenus 112, Schwan; Pluto, Radecke; Avenir, de Jonge: Express 29, Beek mans; Capelle, Burm; Rentor, Dullaert. STRAATSBURG: Chateau Pavier, Wilbert. BASED; Express 58. Driess; Piz Roseg, Frledmann; Primula, Hess; Wiljo, v. Wijn gaarden; Rheinunion 6. de Volder. BBLGIë: Lilly, v. Kerkhoven; Hubert Marie, Rensen: Rio, Ruitenberg; Hollandia, Verluis; Saneta Maria, Hoogendoorn; Ambu lant, de Waal: Trijntje. Pleket; Alvracht 10, V. Deurzen; Nooit gedacht, Dubbe'man; Storrto, Wagenmakers; Bertha. Broekaart: Florida, Landa: Spes, Koreman: Antonio, v. Ommen; Toiler 5, v. Geest; Neska 6. v. d. Berg: Rlbeauville, Grassel; Comptolr 3. Meyer; Marie. Kerkhof-: Charles Reibel, Riff Salf 15, v Gurp; Clos Vougeot. Jansen; Va leriana, ^eters: Chinoln. Vaeth: Rival, v. Kaam: Amstel 4. v. d. Veen; Cotes Roties, de Jong; st, Estephe, Haubrich: Riesling. Adrtchem: Robert, Maes; Truus, Touwslager Oldenburg, Fisbach HOOGWATER TE ROTTERDAM. 4 Maart: ie tij 10.09 u.; 2e tij 22.49 u. WATERSTAND TE DORDRECHT. Dinsdag 4 Maarf 1352 le hoogwater 10.54,, 2e hoogwater 53 32l le laagwater 5.48, 2e laagwater 18.13. WATERSTANDEN VAN 3 MAART. Rheinfelden 2.15 (+0.01); Breisach 1.55 (+0.05); Straatsburg 2.33 (+0.1): Maxau 3.99 (—0.07): Mannheim 3.10 (+0.05): Mainz 3.28 (+0.09); Bingen 2.34 (+0.02): Caub 2.59 (+0.O1); Trier 2.51 C0 07); Coblenz 2.98 (—0.05); Keulen 3.12 (—0.04); Ruhrort 5.40 (—0.12); Lobith 11.68 (—0.06); Nijmegen 9.45 (—0.07): Arnhem 9.21 (—0.04); Eefde (IJsel) 4.42 (+0.02); Deventer 3.39 (+0.06): Monsin 55.55 (+0.15); Visé 57.39 (+0.09); Borgharen 41.62 (—0.03); Belfeld 12.53 (—0.12); Grave (beneden de sluis) 5.25 (—0.09); Namen 1.85 (—0.03.) SLEEPBEDRIJF. Humber, Nantes, n. Stamboul, 1 bij eil. Andros. Noordzee, 2 v. Brisbane te Townsville. Oceaan, Oran n. Rottm, p. 2 Wight, 4 ta Rottm verw. Poolzee, Sydney n. Alexandrië 1, 200 mijl O. v. Aden. Rode Zee, Rottm n. Bermuda, 1 600 mijl OZO. v. Bermuda. Met droefheid geven wij U kennis, dat na een kortstondige ziekte, geheel onverwachts, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, zacht en kalm ls overleden, onze dierbare Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Broeder, Behuwd-broeder en Oom De Heer WILHELMUS WESTDIJK Weduwnaar van Mevrouw \rnolila Cornelia Fetronella Liestlng in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam: B. J. J. WESTDIJK Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen Schiedam, 2 Maart 1952 W. Frankenlandsestr. 73. Rozenkransbidden Dinsdag avond in de Parochiekerk van de H. Liduina, Nleu- wenhaven 119, na het lof van 7 uur. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Woensdag 5 Maart a.s. In de parochiekerk van de H. Liduina. De stille H.H. Missen om 7 en 7.45 uur en de gezon gen H. Mis van Requiem om 9.30 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk op de R.K. Begraaf plaats te Schiedam zal olaatsvlnd^n. 16 Jaar in het bezit van Mulo- ilipl. en kunn. typen, b.z.a. v. werk in de avonduren. Event, babv-sit. Br. no. 41091 D bur. N.S.C., L. Haven 77, Schiedam. PUBLICATIE VAN HET „CEBUCÖ", CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTENPUBLICITEIT BRUYNZEEL a De volgende ogenblikken ging alles onge looflijk snel in zijn werk. Met behulp van Maartje tilde Gertjan de koffer van de twee bandieten de bagageruimte in en daarna zetten ze de koffer van de professor weer terug in de wagen. De verwisseling van de beide koffers ging zo geruisloos en snel, dat de dieven niet de minste onraad bemerkten. Met een klap sloeg de rugleu ning weer terug. Als door een wesp gesto ken keerde Willem zich om. „Wat doe jij?" snauwde hij tegen Maartje. „Niks, niks!" hakkelde Maartje, „ik word van links naar recht gegooid omdat u zo bard rijdt", wik vertrouw jou voor geen cent", vervolgde Willem, terwijl hij Maartje onderzoekend aankeek. „Wacht maar kleintje, we zullen jou wel krijgen!" „Och, wat kan ze doen", stelde Franc hem gerust. „Ze zit veilig daarachter, laat dat kleine nest maar zitten. Kijk Willem daar zie ik de grenspalen al, nu komt het er og aan!"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 6