gman Spelautomaten in Epe taboe! ROOFMOORD IN ROTTERDAM BERECHT aiyyw' R^, ONVERBETERLIJK 1 J ORANJEBOOM BIER Sport-Spatten Arnhemse jongens drie dagen in Vreemdelingenlegioen Amerik. aanvallen op Mandsjoerije Mantelcosfumes ERTELS, Dam s Werelds sterkste „amateur"-tennisser Politieverordening dekt Raadsbesluit fflode fl/agazijnén VRIJDAG 7 MAART 1952 PAGINA 4 Nieuwe Chinese beschuldiging: handweef- stolfen etamine GEEN PREMIE VOOR SCHEUREN VAN GRASLAND Biaii e,UL- Glasgordijnen SCHEEPVAARTBERICHTEN FELIX EHRENHAFT OVERLEDEN DE RUYTER VERLOOR Om de driebanden-titel „DORUS RIJKERSKOMT BUITEN DIENST ANDERSEN WON IN TOENSBERG In Pan Muen Djon kwamen de com munistische en geallieerde onderhande laars geen stap verder bij de bespreking van het krijgsgevangcnenproblecm. Na een klein uur ging de conferentie uiteen. „Het V. N -voorstel tot vrijwillige re patriëring is voor ons absoluut onaan vaardbaar", zei de communistische gene raal Li. Morgen komen de onderhande laars weer bijeen. Radio-Peking heeft vanmorgen de beschuldiging geuit, dat in de periode tussen 29 Februari en 5 Maart vierhon. derd acht en veertig Amerikaanse vliegtuigen dagelijks steden in Mand sjoerije hebben gebombardeerd en be schoten en daar grote hoeveelheden met bacteriën besmette insecten heb ben uitgeworpen, In Lien-Kiang zou den twee personen gewond en twee hui. zen verwoest zijn. Bang avontuur in Parijs voor het eten verdwenen was. Hij was gewoon de poort uitgelopen, langs de schildwachter. Deze hadden het toen veel te druk met de staking van de métro Nu was er nabij dit fort een station van de ondergrondse en daar verza melde zich een grote menigte stakers. Van die drukte heeft deze Arnhemmer gebruik gemaakt om te verdwijnen. Hij had nog 800 francs en daarmede ver schafte hij zich een plaatsje in de inter nationale Expressse. Hij verschool zich voor de douane onder een zitbank, doch door de hitte van de verwarming viel hij in slaap. Zo heeft hij zes uren bekneld gelegen in de kleine ruimte. Hij werd wakker in Antwerpen, Van daar heeft hij zich liftend een weg naar hui; gebaand. Ondertussen zat zijn kameraad nog steeds in Chateau Vincennes. Hij werd ter verantwoording geroepen. Waar zijn vriend was? Hij is er zeker van door. „Heb jij misschien ook plannen om er tussenuit te knijpen?" ..O neen. ik ben eenmaal hier en het bevalt me uitstekend". ..'t Is je geraden". De Arnhemmer, wiens eerste ontsnap ping mislukte, leende daarna van een Zwitser 100 francs en liet zich brutaal weg naar de Nederlandse ambassade rij den. Daar was men via de Nederlandse kinderpolitie al op de hoogte en toen was ook voor hem het leed geleden. In Roo sendaal heeft de politie hem nog een nacht opgesloten, waar hij tenslotte door zijn papa in ontvangst werd genomen. m zuiver wollen kamg. Onberispelijke coupe en afwerking isse streep en grote collectie .20 cm2.29 per meter 2.85 Fraaie collectie in crème en wit p. m, Hoewel het scheuren van grasland zou kunnen leiden tot een opvoering van de produchie van veevoeder, zou minister Mansholt toch niet dan in het uiterste geval te willen overgaan tot het opleggén van een scheurplicht. In verband met een lopend gerucht verklaart hij echter in de M. v. A. over zijn begroting aan de Eerste Kamer uit drukkelijk, dat er evenmin een plan voor het geven van scheurpremies bestaat. Hij is er niet van overtuigd, dat dit onder de huidige omstandigheden uiteindelijk tot een inkrimping van het daarvoor ih aan merking komende areaal grasland zal leiden. Bovendien geeft onder de huidige om standigheden het scheuren van grasland in vele gevallen nog zodanige recht streekse voordelen, dat hij het niet juist zou achten hiervoor nog een premie be schikbaar te stellen. iantrekL antasjc_ 80 cm. br. doorge weven ln groen, rood, blauw per meter, 155 cm. hoog, volle met zeer mooie rand, per meter ln fant. ruitjes p. m. HOOGSTRAAT 155-157 - Hoek K. Dam ZIE ONZE ZES ETALAGES. Advertentie NEDERLANDSE SCHEPEN Aagtekerk 6 v. Cadiz n. Rottm vla Antw. Abbekerk 6 te Bremen: Adm. Nelson 5 te Londen; Afiena 6 te Dublin; Akkrumdyk 8, 380 mijl N.W. v. Fremantle; Aktjo 2 te Eger- sund; Alamgk 7 v. Colombo n. Madras; Albireo 7 te Rio Grande; Alblasserdvk 7 te Rottm; Alhena p. 6 Fern, Noronha; Alja 6 bij Holtenau: Alkadt 6 v. Rio Janeiro n. Rottm: Almdyk 6, 1200 mijl N.O v. Barbados; Alpha 7 te Hull; Alphard 6, 800 mijl N.O. v, St Pauls Rock; Alpherat C, 220 mijl O. v. Bermuda: Amazone 5 te Avonniouth; Amsteldiep u, 7S0 mijl Z.W. v. Land's End; Arak 6, 100 mijl Z.W. v. Scilly; Avgo 4 bij Havre; Argos p. 7 Finisterre, n. Rottm: Arion 4 v. Londen n. Dublin; Arnoudspolder p. 6 Casquets: Arv Schetter 6 v. Liverpool n. Rouaan: Att S. 9 te Lissabon verw.; Axeldyk 6 v. Havre n- Rottm via Antw. Baarn 6, 870 mijl Z.W. v. Azoren; Banka 5 op de Tyne; Barbara 4 te Newport; Bellatrix 4 v. Belfast n. Kilkeel; Bennekom 6 te Eten (Peru); Bemisse 8 te Preston verw.; Blom- mersdyk 7 te Antw.: Borneo 6. 90 mijl O. v. Minicoy; Bornrif p. s Lizard; Boschfontein G, 100 mijl N.W. v. Guardafui; Brandaris p. S Dungeness: Breda 6, 340 mijl N.O. v. Azoren; Britsum 6, 150 mijl Z.W. v. Land's End. Callisto 8 te Rottm verw.: Caltex Nederland 6 bij Tunis; Caltex Pernis p. 7 Gibraltar; Capri 4 te Goole; Celebes 7 te Palembang verw.; Celebes (Kajuiter) 6, 50 mijl Z.W. V. Casquets; Coen 5 te Methil; Cornelia B. 6 v. Antw. n. Civita Vecchia; Cornells Hout man 6, 20 mijl N. v. Texel; Corona 7 ,e Kopenhagen; Cronenburgh p. 7 Ouessant; Curacao 4 v. Middlesbro n. Hamburg. Da Costa 5 v. de Tyne n. Middlesbro: Delf land 2 te Paranagua; Delfs-haven 6, 480 mijl Z.O. v. St Pauls Rock; Delta 4 v. Honfleur n. Sunderland: Deni 6 te Cuxhaven; Deo Faivente 6 v. Gdynia n. Amstm: Dido p. 6 Oporto; Doklaan p. 6 Oporto; Dongedyk 6 te Hamburg: Drente 6 ter rede v. Semarang: Duivendrecht 6, 100 mijl Z.W. v. Kaan de Goede Hoop; Duurswold 4 v. Cardiff n Arklow. Eljo 6 in Golf v. Biscaye; Ellewoutsdijk 7 te Roscoff; Ena p, 6 Beachyhead n. Curacao; Eos 6 v. Valencia n. Rottm; Ertnna 6, 260 mijl N.O. v. Singapore; Essso Amsterdam 6 dwars v. Plymouth; Esso Den Haag 7 te Aruba. Felipes 7 te Pladju; Flevo 5 te Port Talbot; Fortuna 4 v. Hull n. Berwick; Franka 4 te Londen; Frans 0 bij, Southampton; Fraternité 6, 40 mi.il Z.W. v. Hanstholm; Friesland (KRL) 6 dwars v. Port Sudan. Gadila 6 v. Kopenhagen n. Rottm; Garoet 6 v. Semarang n. Cheribon; Glory p. 0 Holtenau; Grootekerk 6 v. Mombassa n. Amstm. Zeepost. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indonesië m.s. „Tawali" (li Maart); Nieuw Guinea s.s. „Rempang" (22 Maart); Canada m.s. „Westerdam" (13 Maart); Australië en Nieuw Zeeland via Engeland (8 Maart); Zuid-Amerika m.s. „Alnati" (11 Maart). f Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende 1 AKKER'» Dr Felix Ehrenhaft, wereldbekend we gens zijn uitvindingen op het gebied van electriciteit en physica in het algemeen, is op 73-jarige leeftijd te Wenen over leden. Professor Ehrenhaft heeft de oor logsjaren als Joods emigrant in Amerika doorgebracht, In 1949 keerde hij naar Wenen terug om een professoraat aan de universiteit aldaar te aanvaarden. In de strijd om het Nederlandse kam pioenschap le klasse groot biljart drie banden, waarmee Donderdagmiddag in Den Haag een aanvang werd genomen, leed de Waalwjjkse crack De Ruyter een nederlaag tegen de Hagenaar De Leyter die 50 punten scoorde rnet een moyenne van 0.505. De Ruyter bleeft na 45 pun ten steken. Heemskerk (Amsterdam) verloor van de Utrechtenaar Koenders (0.472) die tevoren reeds met een moyenne van 0.617 van v. Dillen gewonnen had. Van Dillen rehabiliteerde zich door 's avonds met 0.666 te winnen van de Rotter dammer Bornkamp die 's middags het tornooi had ingezet met. een goerje over winning op zün stadgenoot Popeijus die ook zijn partij tegen de Hagenaar Lu- bahe verloor. Als voorwedstrijd voor de Parijse zes daagse hield men Donderdagavond een koppelrace voor amateurs waarin de Nederlandse ploeg Anraad—Plantaz de derde plaats bezette. Wereldkampioen achtervolging Bevilacqua werd in een poursuite verslagen door de Franse kam pioen Mattéoli. Zaterdagmorgen om half 12 zal de nieu we motorreddingboot „Prins Hendrik" die in de buitenhaven van Den Helder ligt, officieel worden overgedragen aan de commissie van plaatselijk bestuur der Kon. N.Z.H.R.M. Schipper P. W. Bot, van de thans in Den Helder gestationneerde motorreddingboot Dorus Rijkers, wordt met het bevel over de „Prins Hendrik" belast. De „Dorus Rijkers", die sedert Augustus 1923 te Den Helder dienst deed zal, na revisie van de motor, te Amsterdam als reserve-redding boot beschikbaar worden gehouden. Met deze boot zijn sedert de indienststelling 598 schipbreukelingen gered; een aantal dat nog nimmer door een der reddingboten van de Kon. N.Z.H.R.M. is bereikt. Het programma voor het ijshockeytour- nooi om het wereldkampioenschap B- landen, dat deze maand te Luik wordt gehouden, is nu bekend. Nederland speelt de volgende wedstrijden: 15 Maart tegen Frankrijk, 16 Maart tegen Oostenrijk, IS Maart tegen Groot Brittanniè. 19 Maart tegen Italië, 22 Maart tegen België. Aalsdyk 5 raidgracht s te Baltimore Appingedam Op de tweede dag van de internationa le schaatswedstrijden te Toensberg sloeg Aas de wereldkampioen Hjalmar Ander sen op de 1500 meter met gering ver schil. De beide Nederlanders Gerard Maarse en Anton Huiskes werden op deze afstand respectievelijk zesde en achtste. De 5000 meter was voor Andersen in 8 min. 14.8 sec. met op de ^|ede plaats Anton Huiskes in 8 min. 30,8 sec. Ge rard Maarse eindigde op dit nummer als tiende. De uitslagen luiden: 1500 meter: 1 Aas (Noorwegen) 2.21.6, 2 Andersen (Noorwegen) 2.22.5, 3 Asp- lund (Zweden) 2.24.0, 6 Gerard Maarse (Ned.) 2.24.9, 8 Anton Huiskes (Ned.) 2-26-8- O „.O 5000 meter: 1 Andersen 8.24.8, 2 Anton Huiskes 8.30.8. 3 Asplund 8.34.8, 10 Ge rard Maarse 9.08.5. Het eindklassement luidt voor de eerste vier: 1 Andersen 192.347 pnt, 2 Aas 194.973 pnt., 3 Asplund 195.747 pnt., 4 Anton Huiskes 196.446 pnt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 4