naam Tien jaar van z'n leven verknoeid "VJ Kies de ■êj lékkere ZWITSAL BEZITTINGEN GESTOLEN VAN VERGASTE MENSEN TERUGLOPENDE PRIJZEN VOOR WALVISTRAAN ititodec Mermans gewond aetherpiraten weer *S pórt-Spatten iveet, wat ze wil Resultaten Unilever- concern in Duitsland SS-officier krijgt anderhalf jaar „Verwalter" dook onder in Den Haag Toch wetenswaardig Niet tegeii Nederland! Chelsea-Arsenal in halve eup-finalc PAGINA 5 Winst wordt op nieuwe rekening geboekt SPELEND KIND ONDER AUTO Kinder-Hoest HONING SIROOP DUW-CONFLICT IN DE PEEL TWEE LIMBURGERS VERDWENEN Op iveg naar Vreemdelingen legioen? AUSTRALIË ZOEKT ANDERE MARKTEN VOOR ZIJN VLEES AANKLACHT WEGENS MEINEED „DE HARTEKAMP" IN VEILING Eerste bod van drie ton HET MILITAIR ELFTAL VOOR ATHENE VAN RAALTE HANDBALLER? BETRAPT FRANSEN LEIDEN IN PARIJSE „SIX-JOURS" Dun gesneden of geraspt - dus zuinig in het gebruik Door Otfrid von Hanstein De algemene vergadering van aandeel houders der „Margarine-Union" Vereinig- te Oei - und Fcttwerke A. G. te Hamburg (behorend tot het concern van Lever Brothers Unilever N.V.) heeft de Jaar stukken over 1950 goedgekeurd en beslo ten de winst van 5.60 millioen D.M. met inbegrip van een winstsaldo AP ad 3.2 millioen D.M. op nieuwe rekening over te brengen. In het boekjaar 1950 stegen de verplich tingen tot 144.13 (61.31) millioen D.M., waarvan nog te betalen grondstoffen 10.37 (9.85) millioen D.M. en concernverplich- tingen 85.19 (14.0) millioen D.M. Voor de financiering van de gestegen grondstof- fenvoorraden werd in het bijzonder op de middelen van de Margarine-Verkaufs Union GmbH teruggevallen. Wissels staan credit voor 32.82 (30.17) millioen D.M. en bankschulden met 0.88 (3.59) millioen D.M. Het bedrijfskapitaal is gestegen tot 192.19 (76.38) millioen D.M., hetgeen bij de grondstoffen, halffabrika ten met 117.85 (27.71) millioen D.M. en bij het tegoed bij de bank dat tot 42.26 (7.53) millioen D.M. steeg, wel het sterkst tot uiting komt. Het vijfjarige zoontje van de heer J. S. te Steenbergen (gem. Zuidwolde) :s gisterenmiddag, toen- het voor het ouder lijke huis met zijn autoped speelde, on der een zwaar beladen vrachtauto geraakt van de houthafldel K. in Groningen. Het ventje was vrijwel op slag dood. Advertentie die vastzit maakt de kleine moe en prikkel baar. Laat 't niet van kwaad tot erger wor den, doch geef ze dade lijk de slijmoplossen- de, zeer werkzame en toch zo smakelijke en verzachtende (Van onze correspondent). Van een 150-tal DUW-arbeiders uit Friesland, Groningen en Drente, die in het DUW-kamp te Horst-America ver leden week Vrijdagmiddag hadden ge weigerd 2 uur langer te werken dan zij gewend waren en die daarop wegens sta king waren ontslagen, is er Maandag avond slechts één teruggekeerd. De DUW handhaafde echtér het eenmaal gegeven ontslag en zond de man vandaag naar huis terug. Vrijdag was voor de mensen van het kamp de zomerdienstregeling ingevoerd, hetgeen voor hen betekende, dat zij pas 2 uur later dan tot nog toe naar huis mochten vertrekken, namelijk om kwart voor drie. Ongeveer 150 van de 20Q arbei ders legden echter reeds om kwart voor één het werk neer en maakten Zich reis vaardig. De DUW beschouwde dit als staking. „Deze man heeft zijn zak gespekt met het geld van mensen, die door de Duit sers zijp vergast", vervolgde hij „Zes jaar na de oorlog wil ik voor kleine politieke vergrijpen geen zware straffen meer eisen, maar voor delicten, die in wezen niet van vermogensrechtelijke zijn te on derscheiden wel". Wegens het bekleden van de functie van Verwalter. eiste hij vervolgens 2% jaar met "aftrek en ont zetting uit alle openbare rechten. De verdediger, mr J. v. Asch v. Wijck. bepleitte clementie,, omdat verdachte de laatste jaren als onderduiker in Den Haag getracht heeft in zijn levensonder houd te voorzien door een klein come- stibleswinkeltje en al jaren in angst heeft geleefd. De uitspraak is bepaald op 24 Maart a.s. Twee Limburgers gingen de vorige week per fiets naar België, doch zij keer den tot nu toe nog niet terug. Het zijn de twee gebroeders Jac. Smeets uit Moorveld Geulle en Jos. Smeets uit Haanrade. Eerstgenoemde is 26 jaar, gehuwd .en vader van drie kinderen. Hij was werk zaam op een der Belgische mijnen bij Luik- en moest aldaar op ziekencontrole. Zijn 21-jarige ongehuwde broer ging met hem mee. Deze zou er de laatste tijd her haaldelijk over hebben gesproken naar het vreemdelingenlegioen in Noord-Afrika te vertrekken. Nederlandse e*i Belgische politie tracht de beide mannen op te spot ren. De Australische minister van landbouw, heeft de Australische vleesraad verzocht een meer winstgevende markt te zoeken voor varkensvlees en bacon, omdat Enge land niet bereid is de prijzen te betaler, die Australië wenSt. De door Engeland aangeboden prijsverhoging van 4 Austra lische pence per 1b voor varkensvlees en van 3% pence voor bacon blijft nog aan. zienlijk beneden de prijzen welke Australië wenst te ontvangen. De heer J. Heijbers te Rijswijk (Z.-H.) heeft bij de offiCjer van Justitie te 's-Gra- venhage een aanklacht wegens meineed ingediend tegen de op wachtgeld gestelde hoofdcommissaris van politie te Bandung, de heer B. 3. c. D, Volgens aanklager heeft de heer D. zich aaii deze meineed schuldig gemaakt tijdens de behandeling door de Haagse rechtbank op Donderdag jl. van de beledigingszaak tegen de voormalige uitgever en waarnemende hoofdredacteur van de „Leidse. Bost'', de heer H. L, De heer D. had de heer L. wegens be- lediging'aangeklaagd naar aanleiding van een in de „Leidse Post gepubliceerd artikel over de moord op vaandrig Aer- nout. Bovendien had hij in dit blad een ingezonden stuk opgenomen dat was ondertekend dpor de heer Heijbers en waarin d'cze laatste d-e heer D. ër van beschuldigde te zijnen nadele een valse aifibtelijk# verklaring te hebben afgelegd. Als getuige a charge in deze zaak heeft de heer D. volgens de heer Heijbers verklaringen afgelegd over het vertaek van laatstgenoemde van Pematang Sian- tar naar Java, welke lijnrecht in strijd waren met de waarheid. De heer Heiiber$ meent, dat de heer D- geen aanklacht tegen hem, dc schrijver van het ingezonden stuk, heeft ingediend, omdat.hij. Heijbers, in staat zou zijn het bewijs van de waarheid te leveren. Paasverrassing voor „Piet Hein". In verband met de komende Paasdagen bestaat van 10 tot en met 22 Maart ge legenheid tot bet verzenden van klei ne pakketten uit Nederland aan op varenden van Hr Mr torpedobootjager >.Pjet Hein" in de Koreaanse wateren. De pakjes worden verzonden tegen in ternationaal tarief zonder heffing van luchtrecht en mogen ee'n gewicht van 500 gram niet te boven gaan. Adres sering als volgt: naam, rang of kwali- teit, aan boord van Hr Mr torpedoboot- jager „Piet Hein" Amsterdam C. S.. Ma rine. Britse „jet"-tekenaars in staking. Maandag zijn in de fabriek van de „Eng lish Electric Cy" te Preston 130 tekenaars in staking gegaan uit protest tegen de weigering van de directie.om een werk week van 38% uur in te voeren. De heift van de stakers werkte aan de productie van de „Canberra"-straalbommenwerper. De staking wordt door de vakvereniging gesteund. Voorts zijn ruim 350 arbeiders van slachthuizen in Manchester in sta king gegaan, omdat drie sous-chefs wei geren lid te worden Van hun vakvereni ging. In Frascati te Amsterdam is gisteren de veiling begonnen van het landgoed „De Hartekamp", gelegen op de grens can Heemstede en Bennebroek. De hoog ste bieder was een Amsterdammer met f 300.000. Over veertien dagen volgt de afslag. Sinds 1940 staat dit landgoed practisch leeg. Het was twintig jaar lang de resi dentie van een der meest gefortuneerde vrouwen, die ooit in Nederland hebben gewoond: Catalina von Pannwitz. Argen tijnse van geboorte en meervoudig mil- lionnaire. Toen zij op het landgoed woon de, werd dit een geliefd verblijf voor gezanten, ambassadeurs en zelfs vorsten van het oude Europa. In de volksmond heet het landgoed dan ook nog altijd „Het Paleis". In de eerste helft der achttiende eeuw .oehoorde ,.De Hartekamp" toe aan de Amsterdamse burgemeester Clifford. Lin naeus heeft toen als gast van de burge meester in de tuin rondgewandeld en er aantekeningen gemaakt. (Van onze sportcorrespondent). Het Nederlands militair elftal, dat samen met Griekenland, België en Turkije van 19 tot 22 Maart in Athene (Grieken and) aan een speciaal tournooi deelneemt, is als «olgt samengesteld: Doel: Kouters (Spartaan '20); Achter: Van Mourik (Ajax) en Meines (Frisia); Midden: Roubos (Emma), Kammeiier (GVAV) en Klaassens (VVV); Voor: Röhring (HBS), De Jong (Willem II), Michels (Ajax), Willems (ADO) en Vermunt (RBC). Reserves: Den Hertog (Excelsior), Louer (Noad). Kolkman (Go Ahead) en Kers- sens (BVV), De ploeg staat onder leiding van de kapitein E. A. Verduyn Lunel en zal op 13 Maart uit Nederland vertrekken om op 27 Maart terug te keren. De eerste wedstrijd is op 19 Maart tegen Griekenland. Naar „De Telegraaf" hedenmorgen meldt, zou -de Blauw Wit-keeper Van Raalte wegens een reeds lang bestaand conflict met zijn clubbestuur de Zebra's willen verlaten. Hij zou nog niet weien of hij overschrijving zou aanvragen naar een andere voetbalvereniging (welke, nog onbekend) dan wel wederom zou gaan handballen (zoals hij voor zijn voetbal carrière deed). (Van onze sport-correspondent.) In de eredivisie-wedstrijd tussen Ander- Iecht en de F. C. Mechelen, waarin de Brusselse kampioenen eindelijk weer eens een overwinning noteerden, is j.l. Zondag hun middenvoor Jef Mermans na 25 minuten uitgevallen. Het bleek dat hij bü een botsing met een Mechelen-speler een armblessure had opgelopen. Aanvankelijk vreesde men een breuk, doch de blessure bleek een scheuring in het been te zijn, boven een oude wond die Mermans reeds eerder had opgelopen. Mermans zal nu voor een maand of misschien zelfs zes weken met zijn arm in het gips moeten lopen. Consequentie is, dat hij noch op 23 Maart in Wenen tegen Oostenrijk noch op 6 April in Deurne tegen Nederland zal spelen. bondag heef de opsporingsdienst van PTT, in samenwerking met de rijkspoli tie ter plaatse, de clandestiene reclame- zender Texas UI opgespoord m Hessen (gemeente Dalfsen). Proces-verbaal werd opgemaakt teBen de 30-jarige straatmaker L. P. en de 23- jarige straatmaker B. P_De installatie, benevens de versterxei, uc gramofoon en een aantal gramo oonp a ten, werden in beslag genomen. Tegen deze beide «ether-pirateft werd op Zondag 6 Januari ook al proces-ver baal opgemaakt toenTZÜ werkten met z.e zich nu ^"Verantwoorden zuHen hebben wegens het plegen van dit misdrijf dij herhaling. Dé loting voor de halve eindstrijden van de FA-Cup, welke Zaterdag 29 Maart a.s. zullen worden gespeeld, had het vol gende resultaat; Op het terrein van Sheffield Wednes day: Blackburn RoversNewcastle United. Op het terrein van Tottenham Hotspur. ChelseaArsenal. Advertentie Hans Hartina won te Hilversum de Maple Leafe veldloop in 19 min. 10.7 sec. over dé 5 krp,, gevolgd door Van der Weyden op 10,5 en Huizinga op 25,4 sec- De te Parijs gespeelde ijshockeywed- stryd ParijsH.H.Y.C. (Den Haag) werd door de gastheren met 75 gewonnen. De auto-Grand Prix i'an Buenos Aires over slechts Ijl km. werd (uiteraard) gewonnen door de Argentijn Juan Fangio, wiens Ferrari een moyenne van meer dan 109 Ic.m.u. haalde. =S Als eerste renner op de startlijst ran de Ronde van Nederland werd Wout Wagtmans geëngageerd. Neuhausde Duitsekampioen van Europa zwaargewicht die Zondag jl. zijn titel op de Belg Sys veroverderoerd door zijn rivaal zo toegetakeld,, dat hij voorlopig gedurende enige maanden niet meer m de ring zal mogen verschijnen. Tal van experts, waaronder ex-wereld kampioen Max Schmeling, vinden overi gens, dat de nieuwe kampioen zijn titel voornamelijk aan een zonderlinge beslis sing van de Franse referee Vaisberg te danken heeft. De beschadigingen van Herr Neuhaus: een aan flarden geslagen wenkbrauw, een gekneusde duim en (o.m.) een beschadigd trommelvlies van het linkeroor. Het is thans officieel, dat de Alfa Romeo-fabriek in het seizoen 1952 niet aan de Grand Prix-races zal meedoen. Naar verluidt, zouden redenen van finan ciële aard niet vreemd zijn aan dit be sluit. Woensdagmorgen hopen Whn van der Voort, Anton Huiskes en Gerard Maarse van hun jaarlijkse trip naar Scandinavië in Nederland terug te keren. Van 20 tot en met 23 Maart a.s. wordt te Lyon het tournooi gehouden om het kampioenschap van Europa cadre 47IU Van Nederlandse zijde neemt alleen de nationale kampioen Piet van de Pol aan deze wedstrijden deel. Maandag werd te Genua de eerste heat gezeild van de strijd om de Giova- nelli-Cup, een wedstrijd voor 5.50 m.- jachten. Winnaar werd de Amerikaanse prof. Chance, die met de Compleode 10 mijl aflegde in 3 uur, 19 min., 10 sr<\ Het Nederlandse jacht „De Ruytrr". met aan boord de heren W. de Vries Léntsch, mr Stutterheim en F. H. Schv-crrs, be zette de vierde plaats. Dinsdagmorgen vroeg luidde de stand in de Zesdaagse van Parijs: 1. CarraraLapebie (Fr.) 353 pnt. Op één ronde: 2. StromArnold (Austr.) 158 pnt; 3. Schulte—Peters (Ned.) 71 pnt Op twee ronden: 4. Bruneel—Van Steen bergen (Belg) 279 pnt.; 5. Coppi—Terruzzi (It.) 230 pnt.; 6. GillenNielsen (Lux.- Den.) 80 pnt. Op 3 ronden: 7. GodeauGoussot (Fr.) 238 pnt.; 8. Koblet—Hoermann (Zwit.- Dld) 98 pnt. De overige koppels hadden 5 of meer ronden achterstand. Juffrouw Seremus, ais lk niet ge trouwd was en een oude kerel ik zoq u om uw hand vragen. Beate glimlachte raadselachtig. Ik zou u niet kunnen trouwen. Jammer; dan moest u toch eigen lijk maar met mijnheer Dornbusch trou wen. Egon werd eerst verlegen; toen zag hij Beate strak aan. Ik zal nooit van mijn leven nog eerts trouwen. Dat „nog eens" hoorde Kirkhövel niet. want Beate zei, terwijl zij Egon eveneens aanzag met een overmoedig lachje: Het zou ook absoluut onmogelijk zijm, dat i£k met mijnheer Dornbusch trouwde. Kirkhövel vroeg verbaasd: Waarom onmogelijk? Ijc ben namelijk al vier maanden met mijnheer Dornbusch getrouwd. Wij hebben het beiden echter volkomen ver geten. daar het zo maar terloops ge beurde bij onze landing in Buenos Aires. Om dat te begrijpen ben ik te dom! Voor de laatste maal vertelde Beate de geschiedenis van haar huwelijk. Wat 'n historie! Maar wacht eens, jonge dame, nu heb ik u gevangen! Het hele contract is ongeldig! U hebt ondertekend met Beate Serenus, dus met een valsen naam. Dat hindert niet, mijn man heeft mee ondertekend. U bent het meest verbijsterende persoontje, dat ik ooit ontmoet heb- Toen keek zé Egon aan cn op dat moment wisten ze beiden, dat' ze het ongelukkige woord scheiding nimmer wilden gebruiken. Kirkhövel stond op. Ik weet niet of wij er goed aan ge~ daan hebben, deze zaak aan te pakken, maar u - bent in ieder geval de rechte persoon om er wat van te'maken. Beate knikte. Daarvan bet"1 ik o°k overtuigd. Ze wendde-zich tot Egon: XI gaat toch mee, waarde directeur? Hoe bedoelt u: directeur? Zij haalde wanhopig (je schouders op. Nuweet de man nog niet eens. dat hij technisch directeur is! Geef hem maar het bedongen voorschot, dan zal hij het wel begrijpen. Hoe vrolijker Beate werd, des te ver- legener, werd Egon. Eindelijk'stapten ze in de auto en gingen naar de notaris. HOOFDSTUK XXIV De volgende dag stond, tot grote ver bazing van de vaste klanten Beate niet meer bij de ijswagen. Haar hospita ver kocht de wafels alleen. Er werd rustejoos gewerkt. In een van de hoofdstraten, in de Rue de 18 Septem- bro stond toevallig een leegstaand huis met geschikte achtergebouw. De heer Kirkhövel had een bankrekening geopend en bleef voorlopig zelf ook nog. Spoedig was een kantoor ingericht. Beate zat achter de schrijftafel en commandeerde. Meubelmakers, schilders, behangers kwamen; in de tuin werd een werkplaats ingericht; alles werd onder de ogen van, de cheffin" gemaakt. Schilders ontwier pen een groot uithangbord; een gewel dige ijsbeer, onder Egons leiding vooi> zien van electrisch licht, met daaronder het opschrift: „Chileens-Duitse consumptie-ijsfabriek". De machines werden' telegrafisch be- EINIDiE'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5