an,qa /^HUNTER rokenJ Landbouwbeleid is net een lappendeken™ maalt en wrijft.... ERNSTIGE BEDREIGING VAN HET ZONNIGE WEER BRONZE STAR" VOOR PATER VAN DE VRANDE Persberichten Nederlandse praalgrietgaat moeder de vrouw helpen Geleidelijke verhoging van melkprijs gevraagd Chefarine „4,# doet wonderen Hoogovens verbouwde hoogoven PAGINA S met commentaar Rode productiviteit Het ivordt pijnlijk Liever Turks dan paaps Voor het kind (Van onze foto-medewerker) Harry Prikker. HANDELSVERDRAG MET OOSTENRIJK Goederenruil van f 100 miRioen Heuse kok De Virginia voor export, ook de Virginia voor VI DE LEVENSOPVATTING in de com munistisch geregeerde landen gaat zover, dat zelis de behandeling van de zieken, die in de gasthuizen worden verpleegd, daaraan moet worden dienstbaar ge maakt. De volgende bekendmaking, die in het grote gemeentelijke ziekenhuis van Praag zo juist werd opgehangen, spreekt voor zichzelf: „In de kapitalistische landen is de ver zorging in de ziekenhuizen zo slecht, dat de familieleden wel gedwongen zijn de patiënten bij hun bezoek iets te eten mede te brengen. In onze volksdemo- cratische inrichtingen is zo iets gelukkig niet nodig en dus overbodig. Onze patiënten hebben ook geen last van ver veling, wanneer hun familie niet bij hen op bezoek is. De verpleegsters lezen hun immers uit de dagbladen voor en geven hun daardoor de gelegenheid tot het voeren van dezelfde politieke discussies, die in de fabrieken worden gevoerd en die onze zieken thans uiteraard moeten missen. Door deze overbodige bezoeken gaat veel kostbare werktijd verloren, ook des Zondags. De familieleden kun nen deze tijd beter besteden door zich aan te sluiten bij de Zondagse vrijwil lige arbeidsbrigades". Ziekenbezoek afschaffen is derhalve weer een nieuwe stunt. Belangrijk boven dien voor de productie. Tjonge, tjonge, wat zullen die lui daar gauw rijk zijn Of doodarm? DE KATHOLIEKE Arbeidersbeweging van West-Duitsland houdt op 29 en 30 Maart een buitengewoon congres te Reck linghausen om zich over actuele vraag stukken van sociaal-politieke aard te be raden. Speciaal wenst het congres zich bezig te houden met het vraagstuk, dat in het brandpunt der belangstelling staat: verhouding tot het Duitse Vakverbond. We schreven daarover al meer. Ook daar zal 't slot wel zijn, dat katholieke stands- en vakorganisatie in 1952 heus nog niet overbodig zijn. OFSCHOON de H. Stoel tegenover het na-oorlogse Duitsland onafgebroken blijk heeft gegeven van sympathie voor het Duitse volk en als eerste weer een vol waardige diplomatieke vertegenwoordi ging in Bonn heeft gevestigd, heeft de regering der Duitse Bondsrepubliek nog steeds geen kans gezien deze vriendschap pelijke houding van het Vaticaan ook maar door een hoffelijke geste te be antwoorden. Inmiddels heeft de socialis tische vice-kanselier van West-Duitsland Franz Blüeher de ware redenen verraden, door uitgerekend bij gelegenheid van de herdenking der Pauskroning te verklaren, dat een bezetting van de Duitse diploma, tieke post in het Vaticaan geen „levens kwestie" voor het Duitse volk is en daar om ook niet als urgent mag worden be schouwd. Het „Passauer Bistumsblatt" noemt deze uitlating van de socialistische vice- kanselier een „belediging van de H. Vader en van de Duitse Katholieken" en protesteert ertegen, dat wel prompt diplo matieke betrekkingen werden uitgewis seld met de communistische kerkvervol- ger maarschalk Tito, maar dat de H. Stoel, die toch alles heeft gedaan om Duitsland, weer in normale onderlinge betrekkingen tussen de beschaafde volkeren te doen opnemen, op deze grievende wijze wordt beledigd. Goed zo, doorstoten. De tijd is voorbij, dat we alles maar namen. Maar dan scho ling en in wapenrusting. HET DIRECTORAAT van 't Internatio naal Katholiek Bureau voor Kinderbe scherming heeft besloten tegen het einde van 1952 een internationale gebedsdag uit te schrijven voor de kinderen van de gehele wereld. De intentie zal zijn: wereldvrede en het einde van het lijden, dat millioenen kinderen als oorlogsslacht- offers lijden. Het directoraat heeft twee nieuwe com missies ingesteld: één voor de opvoedings kwesties, die zich in de kleutertijd voor doen, en één voor de kindergemeenschap pen. In 1953 zal in Duitsland het vierde congres worden gehouden van de organi saties, die zich met kinderbescherming bezig houden. Thema van behandeling is: Opvoeding van het kind voor de maat schappij geschiedt in het gezin. Abbé Charles Bourgois werd benoemd tot vice- voorzitter. Hij werkt in Canada, waar hij als directeur van de stichting „Hulp aan het onverzorgde kind" optreedt. Plaatselijk, nationaal en internationaal moeten we wenken als katholiek. Onver saagd, met ruime blik en zonder zelf genoegzaamheid. maar één recept om tot een goede foto te komen: een flinke scheut zelfstudie, een lepel-vol goede smaak en een behoorlijke dosis practijk. Wees gerust, het zal u niet veel moeite kosten om dit drankje te slikken! Tot nu toe was u misschien gewoon om ieder kiekje „leuk" te vinden. Ook als het onscherp was of vol pikzwarte schaduwpartijen en krijtwitte luchten. Als de afgebeelde personen pal in de zon stonden, stijf in de houding geplant tegen het afschuwelijke decor van een bakstenen muur. Kortom, als er uit foto grafisch oogpunt geen goed woord over te zeggen viel. J~\E beste raad die wij in dat geval voorlopig I geven kunnen is: ga eens naar een kennis die al langer het fotopad bewandelt, die zelf ontwikkelt en vergroot. Hij zal u met plezier want zo zijn echte amateurs alle handgrepen leren. Trek er eens met hem op uit, de natuur in, maak samen met hem een serie opnamen en breng een avondje door in zijn donkere-kamer. Wedden dat u dan óók enthousiast wordt! Kiek toch niet in het wilde weg, tracht te weten wat uw camera doet en wat er gebeurt met film en fotopapier. U krijgt dan hart voor de zaak en uw liefhebberij komt in korte tijd op een hoger plan. Feilloze techniek alléén geeft weliswaar geen garantie voor een goede foto, maar ze is wel een onmisbare grondslag. aandacht op de situatie in de tuinbouw. De tuinbouw is zeer bezorgd voor de gang van zaken bij de export naar Duits land. Als hierin op korte termijn geen op lossing wordt gevonden, zal de tuinbouw in grote moeilijkheden geraken, zoals zij in de zomer een zware klap zal krijgen, indien de Engelse invoerbeperkingen ge handhaafd blijven. Morgen komt he minister aan het Woord. AD INT. DEN HAAG, 18 Maart 1952. van de agrarische bedrijfsgenoten. D. Advertentie TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F 0.75 Het K.N.M.I. deelt mede: Nederland bevindt zich sinds gisteren in het overgangsgebied tussen tivee luchtsoorten, namelijk zachte vochtige lucht uit het Oosten, die de laatste dagen langs de flank van een hogedrukgebied boven Scandinavië over het Oostzeege bied naar het Westen stroomde. In Oost- Europa is het nog volop winter met ma tige tot strenge vorst. In Noord-Rusland vriest het 's nachts op vele plaatsen nog meer dan 25 graden. Gelukkig stroomt het grootste deel van deze koude lucht over de Noordzee weer weg naa- het Noorden, zodat in bijna geheel Nederland voor de tijd van het jaar hoge maximum temperaturen voorkwamen. Alleen langs de Waddenkust bleet het overdag koud en daar steeg b.v. het kwik gisteren niet tot boven 5 graden. In het Zuiden van het land was de verwarming door de zonnestraling zelfs zo groot dat plaatselijk buien tot ont wikkeling kwamen, die hier en daar van onweer vergezeld gingen. Inmiddels is de algemene luchtdruk- verdeling nu aan belangrijke wijzigingen onderhevig. Een nieuwe zeer diepe de pressie is namelijk op het Noordelijk deel van de Atlantische Oceaan tot ontwikke ling gekomen. Deze breidt zich tamelijk snel over de Britse eilanden uit en vormt een ernstige bedreiging voor het rustige en over het algemeen zonnige weer van de laatste dagen. In tegenwoordigheid van de president- directeur van de Hoogovens, ir H. A. Ingea Housz, de bedrijfsdirecteur van de staal fabriek, ir F. Spies en enkele autoriteiten, is gisteren door de echtgenote van een der opzichters de verbouwde derde hoogoven aangestoken. Op 22 Januari jl. werd met de verbou wing van deze hoogoven begonnen en het werk werd in recordtijd uitgevoerd. Door de vergroting van de thans in gebruik zijnde oven (de vergroting van de andere twee volgt spoedig) kan een veel groter kwantum ruw ijzer aan de staalfabriek worden afgeleverd dan tot dusver mogelijk was, waardoor uiteindelijk de walserijen tot een sterk verhoogde productie van stal- len platen kunnen komen. Van 3 tot en met 16 Maart werden te Den Haag tussen Nederfindse en een Oostenrijkse delegatie besprekingen ge voerd over een tussen beide landen af te sluiten nieuw handelsaccoord. Overeenstemming werd bereikt over de te volgen procedure en over de bjj bet accoord behorende goederenlijsten, welke, inclusief de geliberaliseerde sec tor, voorzien in een goederenruil van ongeveer 100 millioen gulden. hoop geld hebben gekost. Dat doet (tus sen haakjes) deze „praalrobot" ook. Je schroeft er een stuk van voren aan en later weer een bak van achteren en dan doet deze robot heel iets anders. Ge brengt hem na de schoonmaakbeurt naar de keuken en ge laat hem de boerenkool snijden of cocktail mixen of advocaat maken, of vruchten in mootjes snijden. En vervolgens kunt ge hem meenemen naar de badkamer om uw haar te laten drogen als ge het gewassen hebt. Stel u dus voor dat ge een stofzuiger hebt, waarmee ge ook het parket kunt wrijven en vervolgens de bruine bonen mee kunt malen. En de kok, die het ons voordeed en er allerlei heerlijkheden mee bereidde, was heus een echte kok. Er zijn al duizenden van deze „praal- robots" geëxporteerd naar België en vooral naar Frankrijk. Zeven wereld patenten zijn op de apparatuur aange vraagd. De oplossing van het probleem om een stofzuigermotor voor diverse acties geschikt te maken, werd gevonden door de as van de motor zodanig te construeren, dat deze als aandrijving kan dienen. Na de Jaarbeurs, waar het apparaat de volgende week te zien zal zijn, komt de „praalgriet" ook in ons land de zorgen van de huisvrouw verlichten. En dan zal uw stofzuiger de bruine- bonenpuree voor uw baby maken en zal uw dochter vragen als ge met hetzelfde apparaat doende bent uw parketvloer te polijsten: „Mag ik even de „praalgriet" ik moet mijn haar drogen!" Misschien kunnen we dat apparaat straks ook gebruiken in de politiek voor het samenstellen der lijsten bii de verkiezingen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3