„Interneringswef' is al aangenomen veron NOG DIT JAAR KOLEN UIT DUITSE BODEM? Europees kolentekort zou in 1952 overwonnen ziin Al zegt de Bilt ook: kouder weermorgen is l Zondag Laetare Minister Beel praatte bezwaren van Tweede Kamer weg KOUDER WEER OP KOMST SPAAK IN HET RUBBERWIEL Zware tornado over Arkansas DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Zaterdag 22 Maart 1952 Vermoedelijk 44 inzittenden gedood Op Schiphol werd vanmiddag om twaalf uur hekend door een mededeling uit Frankfurt, dat de DC 6 „Prinses Beatrix", het lijntoestel uit Johannesburg, tegen het middaguur in Duitsland is verongelukt. De „Prinses Beatrix" zou volgens schematijd om 12.20 uur op Schiphol hebben moeten landen. Volgens de eerste berichten, welke binnenkwamen zijn 44 van do 48 inzittenden om het leven gekomen, terwijl de anderen werden gewond. Het ongeluk moet zijn gebeurd in de huurt van Sachsenliausen. Zo spoedig mogelijk vertrekt een commissie van vooronderzoek onder leiding van ir Falkenhagen van de rijksluchtvaartdienst per extra vliegtuig naar het terrein van de ramp. In verband met dit tragische nieuws werd de huldiging van de heer Sillevis, die vandaag dertig jaar bij de K.L.M. werkzaam is, tot nader order uitgesteld. „EN MORGEN „Rode Vloot": „Flying Enterprise" had geheime lading Met opbrengst van 17gestolen auto s en Sophia-schacht bijna klaar Honderden slachtoffers BLOEMBOLLENPAKKET X„.k.ry BAKKER-VAN DIJK heLPr DE BISSCHOP keuken BOUWEN/ geen bezwaar, zodat hij dit voorstel over- ram. Dinsdag zal er dus worden voortgegaan net de behandeling der artikelen eri amen. cementen. Maar het resultaat staat al bij voorbaat vast. Dat wil zeggen: aangeno men .met alleen de stemmen der commu nisten tegen. Het toestel is tussen Frankfort en de bedrijfsleider van de Metro Goldwyn Neu-Isenburg ongeveer 8 kilometer van Mayer uit Johannesburg, de heer Morris Frankfort 'in de bossen neergestort. Davies, de machine verlaten om er deel In Rome had de „Prinses Beatrix" een te nemen aan de internationale confe- tussenlanding gemaakt. Daar heeft o.a. rentie van zijn maatschappij aldaar. „En moryen is het weer Zondag", zou Harry Prikker zeggen. En wy zeggen liet deze „prikkel-limo nade"-collega na! Morgen is liet Zondag-Laetare en er is in ons klein menselijk bestaan reden om verheugd te zijn. Op de eerste plaats betekent Laetare zo'n beetje, dat de Vasten half weg is en nu zijn wij nog zo materialistisch om de vasten niet zo'n leuke tijd te vinden. Normaal kunnen wij een slagersivinkel heel goed hebben, doch op (rithoudingsdagen kunnen ivij bij al die vleeswaren in de etalages onze mond schier niet droog houden. Dan is het de lente; de ivinter is voor bij met in het vooruitzicht twee Paas dagen; in de winkels pronken al echte cn imitatie Paaseieren en nog is het vasten. Wanneer nu de lente niet zo winter achtig wordt als de winter lente-achti'g was, kan de kachel uit en als deze niet meer behoeft te roken, kunnen wij wat meer roken, want èn de kachel èn wij volop roken.daar kan de schoorsteen niet van roken. Ja en dan zijn er van die verheugende buitenlandse nieuwtjes. Stalin zou een politieke reuze-zwaai maken aan de di plomatieke rekstok en Schuman, Ade nauer en Hofmann zijn tevreden; waar over hindert niet! En de Tweede Kamer beraadt plannen om revoluties te bestrijden.Nu ja, er zijn zoveel plannen, waar niets van komt. Hopelijk dus ook niet van de revoluties! Enfin, wij scheiden er mee uit. Wij laten onze „laetare" niet bederven. Want morgen is het r -r Zondag.... Lees U verder het stuk ie van Harry Prikker maardat is veel degelijker. ANALYST. Het K.N.M.I. in De Bilt deelt mede: Vanmorgen drong een krachtige Zuid westelijke luchtstroming tot ons land door. Deze luchtstroming, die vrij zachte en vochtige lucht aanvoert, hangt samen met een diepe depressie tussen Schotland en IJsland. Achter deze depressie om stroomt kou dere lucht uit het Noordwesten naar de Britse eilanden en deze zal de zachie lucht spoedig weer uit onze streken ver drijven. De temperaturen zullen dus iets lager worden en in de koude lucht kunnen enkele buien voorkomen. Aangezien de koude lucht echter droger is dan de zach tere lucht, zullen morgen ook opklaringen optreden. Moskou heeft een aardig antwoord be dacht op de vraag, waarom de gekapseis de „Flying Enterprise" niet naar de Franse haven Brest werd gesleept inplaats van naar een verder gelegen Britse haven. „Rode Vloot", het officieel orgaan van dè Sovjetrussische marine, weet namelijk te melden, dat kapitein Car'sen van Ameri kaanse zijde „per radio de opdracht had gekregen in geen geval naar een Franse haven te gaan. omdat de aard van de lading van zijn schip niet aan de Fransen bekend mocht worden". Het blad weet zelfs waaruit de geheime lading bestond: uit in Duitsland vervaardigde richt- toestellen voor bombardementsvliegtuigen en onderdelen van raketprojectielen. Waarschijnlijk de grootste klok ter wereld wordt over enkele weken geplaatst op de gevel van de nieuwe Amer-centrale van de P.N.E.M. te Geertruiden- berg. De minutenwijscr is 6.j0 meter lang en voorzien van Jf8 lampjes; de uurwij zer meet 3.50 meter. Zij is vervaardigd door de firma Eysbouts te Asten. Op de foto de beide wijzers van deze monsterklok. schieden. indien dat mogelijk blijkt. Hier van zal het afhangen of de ondergrondse personeelsbezetting van de mjjn moet worden uitgebreid. Men rekent er op een voldoend aantal nieuwe ondergrondse mijnwerkers uit de naaste omgeving aan te kunnen trekken, wanneer daar be hoefte aan toestaat. Een belangrijke rol bij de exploitatie van de Melanieconcessie vervult de Sophiaschacht in het Langveld. met de aanleg waarvan enkele jaren geleden een begin werd gemaakt. Bij het bepa len van de plaats van deze schacht werd reeds met het verkrijgen van de Melanieconcessie rekening gehouden. Hij is inmiddels, wat de voorlopige plannen betreft, bijna gereed gekomen. Eind April zal hij een diepte van 320 meter hebben bereikt. Zoals bekend, heeft ook de mijn „Julia" te Eijgelshoven, welke wordt geëxploi teerd door de maatschappij „Laura en Vereniging", uitbreiding van haar con- cessieveld verkregen. Zij kocht van de Eschweiler Bergwerksverein een gedeel te van de concessie „Vorwarts Erweite- rung" aan met een geschatte kolenvoor- taad van ongeveer vier millioen ton ess- kool. Deze concessie-overdracht werd eveneens geregeld in bovenvermeld ver drag. Een zware tornado woedde gisteren boven de Amerikaanse staten Arkansas, Tennessee en Missouri. Wervelwinden trokken van Zuid-West naar Noord- Oost over dit gebied en richtten er hevi ge schade aan. Het stadje Georgetown (Arkansas) werd practisch weggeblazen. Het daarbij gelegen Judsonia is met de grend gelijk gemaakt. In de staat Arkansas zijn tot nu toe 123 lijken geborgen, waarvan alleen reeds 62 in het gebied der Witte rivier, 80 km. ten Noord-Oosten van Little Rock terwijl men spreekt van een 700-tal Ge wonden. In In Caruthersville (Missouri) zijn 14 doden te betreuren: in Tennessee, waar vooral het gebied van Dyer ernstig werd getroffen, kwamen 23 personen om het leven. De communicatie met de getroffen ge bieden is zeer bemoeilijkt doordat de telefoonlijn enwerden vernield. Men treft maatregelen voor hulpacties op grote schaal om de ergste nood. te lenigen. Advertentie. £xtra goedkoop 50 grootbloeimge gladiolen. 100 Franse ranonkels, i Totaai #7^% 100 „klavertjes vier'' 1 375 ir 60 Montbretia s. fhf£M 25 enkele anemonen, f 25 dubbele anemonen. 10 rijkbloeiende dahlia's, 1 Volledige piantaanwljxing 15 rijkbloeiende vaste planten/ wordt bijgevoegd. Gratis als raclama5 pakjes bloemzaad. Betaling ondar rembours, per postwissel of op giro 48991 7 HILLEGOM 50 -A» TELEF. 5396 Vraagt uitgebreide prijscourant met gekleurd# afbeeldingen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1