Walcheren door mijnenvelden ingesloten Alle goud van de „Koningin Juliana" terecht Men hoorde geklappet' in K. F. P.-vleugels. In Bruijn-ei geen trek Vijftien kinderen gewond f 68,5 min voor werkverruiming Mr Van Scliaik in ziekenhuis Donderdag 27 Maart 1952 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN „Bandeau 3": mijnenleg- en -veegoefeningen Duitse redders hebben klachten over M.P.'s Man overboord van Nederlands schip Eén zwaluiv maakt nog geen zomer Etalageruit ivcrd ingedrukt DRS A. ThTboGAARDT Commandeur in Je Orde van St. Silvester ONVEILIG SEIN! ue premie VERKLARING EN TOELICHTING MEJ. GAUTIER WEER BIJ BEWUSTZIJN Viaduct Stadhoudersiveg Geheel volgens de plannen' Maar twee (Van onze correspondent). Niet minder dan vijftien Haarlemse scholieren, die zich gistermiddag temid den van honderden jongens en meisjes voor de étalage van een ledcrwarenwin- kcl verdrongen, zij,, verwond geraakt door de glasscherven van een étalage- ruit, die door de opdringende jeugd werd ingedrukt- De winkelier had reeds en- l.elc dagen tevoren het enthousiasme van de schooljeugd gewekt, daar hij met grote letters had aangekondigd, dat er Woensdagmiddag gratis duizend porte feuilles en duizend chocolade-repen uit gedeeld zouden worden. De verwonde kinderen werden later in het Grote Gast huis verbonden. Na behandeld te zijn, konden alle kinderen huiswaarts keren. Het was de politie wel bekend, dat er een gratis uitdeling zou plaats vinden, doch tengevolge van een organisatorische fout was de dienstdoende politiechef van deze reclamestunt niet op de hoogte. Dit misverstand beschouwt de politie als de oorzaak van het feit, dat de chef niet tijdig het vereiste aantal politieagenten het consigne heeft gegeven, om het ver keer in de Grote Houtstraat te regelen. Door Z. H. de Paus is 'benoemd tot commandeur 111 de orde van St. Silvester, drs A. Th. Bogaardt, oud-staatssecreta ris van Sociale Zaken in Nederlandsch- Jndië en oud-burgemeester van Batavia, thans woonachtig te 's-Gravenhage. 71/f EN kan moeilijk volhouden, dat er IVl niet getracht wordt, in deze som bere tijd in kleine dingen zoveel mogelijk geur en kleur aan het leven te geven. Zo zijn er prentbriefkaarten van de bollenvelden, welke behalve de groe ten ook de geur overbrengen. Het wachten is nu maar op adverten ties, welke voorzien zijn van reuk van liet geannonceerde product; dat kan ccn heerlijk allegaartje worden. Voor elke smaak wat! Denk maar eens aan siga retten, sigaren, koffie, thee en andere dranken! Ook is er nieuws over luiers, doch dit maal betreft het de kleur. Tot nu toe had men veelal tenminste vóór het gebruik witte luiers. Dat gaat anders worden. Op de textielbeurs liggen Tuicrs in vele kleuren uitgestald, welke dus gekozen kunnen worden in de kleur van de wicq of rammelaar. De baby zal het minder kunnen sche len, welke kleur zijn luier heeft, als deze maar droog is. Maar voor de moeder lijkt een kleintje in ccn passend gekleurds luier ons wel iets. Intussen zijn gekleurde luren niet he lemaal nieuw, want reeds heel wat jaar tjes wordt geprobeerd om het Westen in rode luren van het fabrikaat Stalin ie leggen. Maar de animo voor rode luren is gelukkig niet groot. Die rode lappen tverken als een onveilig sein. Wat zij dan ook inderdaad zijn ANALYST 'mnm Dc regering heeft liet plan een bedrag van 68,5 milliocn gulden beschikbaar te stellen ter finan ciering van maatregelen in 't belang van dc werkverruiming. t De indiening bij de Staten-Generaal van een suppletoire begroting voor het dienstjaar 1952 kan vermoedelijk spoedig worden tegemoet gezien. Gedacht wordt aan de mogelijkheid om een bedrag van 200 aan eigen inkomsten in ieder geval buiten de aftrekregeiing te houden. Verder wordt rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de gemeente- classificatie, die voor de noodwet ouder domsvoorziening geldt, wordt afgeschaft. In een volgende paragraaf wordt nage gaan, welke premiën zullen moeten wor den opgebracht voor de toekomstige ouderdomsverzekcring. Uitgaande van een verzekering voor het gehele volk en van uitkeringen voor gehuwden van 1080 (of 900) per jaar en voor ongehuwden van 576 (of 480) per jaar zou de premie 3 per weck (of 2.50 per week) moe ten bedragen. Wanneer de verzekerde arbeider is. zal de premie door hemzelf tezamen met zijn werkgever moeten worden opgebracht. De zelfstandigen zullen zelf de premie geheel moeten opbrengen. Voorzover sprake is van onvermogen zal het Kijk de premiën moeten bealen. Vastgesteld wordt voorts dat de in voering van de algemene ouderdomsver- zekering niet los gezien kan worden van de economische toestand van ons land. Ook wordtnagegaan of en in hoeverre behoefte aan compensatie zal bestaan in verband met de premiebetaling voor de ouderdomsverzekering. Hierbij wordt er op gewezen, dat de premie voor de invali diteitswet verlaagd zal kunnen worden en dat verlaging van de vereveningsheffing overweging verdient. Aangezien de invaliditeitswet thans een verplichte ouderdomsverzekering bevat, zal deze verzekering uit de invaliditeits wet moeten verdwijnen; bestaande rech ten zullen echter gehandhaafd moeten blij ven, terwijl ook aandacht geschonken zal moeten worden aan de herziening van de invaliditeits- weduwen- en wezenverzeke- ring. (Van onze parlementaire redacteur). Gistermiddag is oud-minister Van Schaik tengevolge van een val onwel geworden en door de E.II.D. naar bet ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag overgebracht. Hij zal daar enige tijd in observatie blijven, doch verwacht, dat hij het ziekenhuis spoedig zal kun nen verlaten. Het Nederlandse eskader, dSt o.m. hot vliegdekschip „Karei Doorman" omvat, is Woensdagmorgen uit Lissabon vertrok ken. Op weg naar Nederland zal het met eenheden van de Britse thuisvloot uit Gibraltar tweedaagse oefeningen in de Atlantische Oceaan houden. Staatssecretaris mr dr A. van Rhijn zal Vrijdagavond om kwart over zeven in de rubriek „Verkla ring en Toelichting" over Hilver sum II een toelichting geven op de nota en de vraagpunten voor een nieuwe ouderdomsverzekering. deze mijnen buiten werking zijn geraakt- Van de 8500 door de Duitsers langs de kust gelegde „Kaethy"-mijnen moeten er nog 150 worden opgeruimd voor de Noor delijke kust van Walcheren en voor Noord-Holland. De mijnenopruimings- dienst is druk doende deze laatste on schadelijk te maken. dus heeft de vertegenwoordiger van de K. L. M. te Frankfort meegedeeld. De negen kilogram, die een waarde vertegenwoordigen van bijna dertigdui zend gulden werd door Duitse politie beambten onder de wrakstukken van het toestel teruggevonden. De staven zjjn naar de safe van dc vrachtafdeling der K. L. M gebracht waar de andere 491 kilo liggen opgeslagen. De gehele goud lading zou gisteravond per vliegtuig naar Amsterdam worden gebracht. In een open brief in de linksgeoriën teerde „Frankfurter Rundschau" wordt een beroep gedaan op de Amerikaanse militaire politie om wat vriendelijker jegens de bevolking op te treden. In deze brief wordt gewag gemaakt van klachten van de vier Duitsers, die het eerst bij 't wrak van de verongelukte „Koningin Juliana" aankwamen en er in slaagden zes overlevenden in veilig heid te brengen (vier van deze gered den zijn. zoals bekend, inmiddels ge storven). Volgens deze Duitsers heeft de Amerikaanse militaire politie, zodra zij op het terrein van het ongeluk was aangekomen en de leiding van de red dingswerkzaamheden op zich had ge nomen hen zonder plichtplegingen weggestuurd. Deze klachten zijn Dinsdag in vier oladen van Frankfort bekend gemaakt. Zoals bekend, heeft de K. L. M. aan de betrokken redders beloningen toegezegd.- Bij de K. L. M. is gistermiddag bericht binnengekomen uit Frankfort, dat mej. Truus Gautier bij bewustzijn is. Dr Slotboom van de geneeskundige dienst van de K. L. M. heeft met haar gespro- Ken. Mevrouw Horn, wier toestand onveran derd gunstig blijft, wordt morgen naar een ander ziekenhuis overgebracht. De negen kilogram goud, die nog ver mist werden van de 500 kilogram, die zich aan boord van het bij Frankfort verongelukte vliegtuig „Koningin Julia na" bevond, is thans teruggevonden, al en zal in Mei van het volgende jaar zijn voltooid. Daarna zal het emplacement Rotterdam-Noord nog verder worden uitgebreid voor de bediening van alle havens aan de Rechter Maasoever, het geen thans grotendeels door het em placement Fejjenoord op IJsselmonde ge schiedt. De treinen uit Utrecht zullen voorlopig via de bestaande Ceintuurbaan, dus uit Westelijke richting het D. P.-station binnenkomen. In Rotterdam blijft men echter vasthouden aan een yerbindmg uit Oostelijke richting dóór middel van een nieuw te bouwen viaduct tussen het Boezemkanaal en het bestaande viaduct bjj het Hofplein, omdat de Ceintuurbaan de ontwikkeling en uitbreiding van de stad in Noordelijke richting belemmert. Niettemin ziet men In, dat aan dit plan wegens de hoge kosten voorlopig geen uitvoering zal kunnen worden gegeven. Daarom zal in de Ceintuurbaan in het verlengde van de Stadhoudersweg een onderdoorgang worden gemaakt, die aan sluiting heeft op do rijksweg naar Den Haag. Met de aanleg van deze onderdoor gang, waarmee men in Mei a.s. denkt te beginnen, zal men in dezelfde maand van het volgende jaar klaar zijn. Alle tot dusver ter hand genomen plan nen konden, naar ir S. Noyon, het hoofd van het Bouwbureau Rotterdam van de N.V. Spoorwegopbouw, ons tijdens een onderhoud, dat wjj met hem over de spoorwegwerken in en om Rotterdam mochten hebben mededeelde, geheel vol gens de ontworpen plannen worden uit gevoerd. Doen zich bij de voltooiing van de nog ter hand te nemen werkzaamhe den geen onvoorziene tegenslagen voor, dan gaat het Maasstation het volgende jaar dicht, in Mei voor het goederenver voer en in October voor het personen verkeer. D&n zal de eerste directe trein uit de richting Gouda in het D. P.-station stop pen en dan zal het niet lang duren, eer Rotterdam eindelijk zijn lang be geerde en node ontbeerde nieuwe station krijgt. Door de bouw van tunnels onder de nieuwe, verhoogde perrons, die wor den aangelegd, wordt daarmee thans reeds rekening gehouden. Bij de ingang van het Kanaal ongeveer 50 mijl Westelijk van Cherbourg is gister morgen van het Nederlandse s s. „Leuve- kerk" een lid der bemanning overboord geraakt. Het was de hofmeester Van S. uit Rotterdam. Zodra men de man vermiste heeft de „Leuvekerk" aan alle schepen in de omgeving verzocht naar de drenkeling uit te zien. Zelf heeft men hem niet meer gevonden, doch men hoopt, dat een vis sersboot hem heeft opgepikt. Van S. is gehuwd en heeft twee kinde ren. In Blsrick op een draad achter de woning van de familie Brouns aldaar, is gisteravond om tien minuten over zeven, een zwaluw gesignaleerd. Even later kwam een tweede aangevlogen. Vermoedelijk zijn deze vogels op doortocht naar Noordelijker streken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1