Zoals in New Castle: slechts één doelpunt voor elf vinnig strijdende Engelse cracks Bobet leidt „koers naar de zon" ZWEDEN begon zijn Olympische voetbal-campagne met succes Oranje boog voor een penalty De enige kans voor ambitieuze Engelse aanval bennaars uit EEN BRANCARD voor ODENTHAL fÈaiÉaP" OFFICIALS-OPINIES ZIEKENHUIS Uniek voetbal-feest in Brussel Wagtmans zestiende, Van Est gaf op Noodlot achtervolgt Ned. Elftal en ....Haarlem Frankrijk, in Parijs met 0-1 verslagen Het mineraal water door de natuur met uitzon derlijke hoedanig heden begunstigd. Altijd aanbevolen. Overal verkrijgbaar. Hockey-team in „De Kuil" Terlouw schakelde Vaughan uit; Alberts en Odenthal stopten grimmige wings Proef met voetbal voor televisie V. J DONDERDAG 27 MAART 1952 P Neer als een blok Terlouw op dreef Bijna feilloos Eervol verloren Tevredenheid in de kleed kamers Tottenham en Austria op neutrale grond PAGINA 5 Olympisch Stadion, "Woensdagavond. zeer"- Zwaar parcours Felle jacht Het klassement Engelsen schoten slecht Oranje-offensief Gehandicapt Oranje verloor -■*— «chl Wa« li af «,„4 1-. at rtntr r\r\ rla wro/V zware oefenmatch SÏÏSrfï- .-v v ^•v,-t De Engelse linksbuiten Mitchell (geheet links) over liet fatale moment na 65 muntten zonder doehnmjamfcr< doe|| dc w met zijn vuis> romptelde onze defensie en Alberts (liggend voo uitstekend leidende scheidsrechter Horn had xvcgstompon. Terlouw maaide, de bal nog ovei de i al gefloten voor de penalty die Mitchell-zelf onhoudbaar voor Landman m de touwen zou jagen. (Door MARTIN 1F. DUYZINGS) AMSTERDAM, Woensdagavond. Er restten nog slechts twintig minuten van de semi-interland tegen elf Engelse voetbalcracks die, ten overstaan van Sir Stanley Rous-himself, met 'n vinnigheid als gold het in feite niet „slechts" een oefenwedstrijd doch een Cup-Final vergeefs om een voorsprong gevochten hadden. Toen liet publiek in liet stampvolle stadion waarin, bijtend en guur de JVoord-Ooster over de tribunes gierde, liad juist zich zelf èn het Oranje team in een minuten durend aanmoedigingsgeliuil een „warming-up" gegeven goochelde Mitchell, de keiharde linksbuiten van Luton Town, de bal langs Wiertz, vond hij eindelijk in onze achterhoede het wijd gapende gat waarop hij al die tijd zonder succes had zitten loeren, lokte hii Landman uit het vaderlandse doel en gaf hij vervolgens een schuiver in de rechterbenedenhoek. Alberts zelden zag men een moediger debutant dan de jonge, blonde Arnhemmer - gooide zich in wanhoop met zijn volle lengte naar de bal, doch alleen zijn vuist kon nog redding brengen. Mitchelhzclf nam de penalty, en zelfs een pantersprong van Landman kon Oranje niet meer redden: de Engelsen hadden eindelyk htm zin; zij leidden met 0-1, en zelden heeft men een gezelschap anders nogal onbewogen Engelse profs zo uitgelaten gezien als toen Landman met trage gebaren dit Engelse doelpunt uit de Nederlandse netten plukte. BIESBROUCK, goede captain Mitchell had zijn weg naar het Neder landse doel eigenhandig gebaand Hij was het geweest die in de eerste helft onze rechtback Odenthal zo plompverlo ren tegen de vlakte liep, dat we opnieuw met een brancard binnen de lijnen moes ten. Er was toen ruim een half uur gespeeld en het Oranje-team had juist de Engelsen die vrijwel direct na het eerste fluit signaal op volle kracht aan de slag waren gegaan, wat tot bedaren ge bracht. Terlouw had toen de Charl- ton-midvoor Vau- ghan, diens repu tatie ten spijt, al duidelijk gemaakt, dat er deze avond tegen het onver- j woestbare brok Sparta-graniet wei. nig te beginnen viel. Biesbrouck en „wit- Wiertz hadden nu vat op de druk swn chende, listige binnenspelers Taylor ei Harmer, Odenthal liet Mitchell weinig or geen speelruimte; debutant Alberts hau ook het laatste spoor van plankenkoorts achter gelaten in zijn duels met de wa- tervlugge Engelse rechtsbuiten Berry, wiens opdracht het kennelijk was, zo veel mogelijk paniek in onze defensie te veroorzaken; en Landman, in het begin nog wat onzeker, won met iedere succesloze Engelse aanval aan zelf vertrouwen. Het was toen dat, eindelijk, onze voor hoede zich wat meer op haar gemak be gon te voelen in het Engelse doelgebied waarin zes, bijna feilloos spélende En gelsen zonder bepaald boven op de tenen van hun tegenstanders te gaan staan toch elk gaatje dekten. Een uitstekende achterhoede. Een defensie .waarvoor ook het Engelse A- team, waarvoor de Engelse Football As sociation onder deze B-elf van „young stars" niéuwe gegadigden zoekt, zich niet zou behoeven te schamen. Een stug verdedigende spil, Greenwood die Noud Van Melis een van de moei lijkste wedstrijden van zijn interland- serie bezorgde. Twee snelle, onvermoei bare en bijzonder „elastische" halfs. Wheeler en Boyd die Van Schijndel voortdurend uit positie joegen en hem zijn zelfvertrouwen ontnamen en die zelfs ons aller Abe Lenstra geen enkele hans gaven op enig soïo-gegoochel waar mee de Fries zich anders steevast 'n stuk of wat open doekjes verdient. Twee backs, Rutter en Withers die zich de weelde veroorloofden, twee snelle en handige buitenspelers als v. d. Kuil en Clavan ruimte te geven, doch die niet temin dank zij hun techniek, hun adem benemend flegma en hun zeldzaam goed positie-spel elk dreigend gevaar al uitmoordden nog voor 't de lange, koele doelman Ashcroft, die niet zo-maar een crack is doch een ster van allereerste jfrootte, had kunnen bereiken. Temidden van dit d^^fdeNandse gon, na twintig minuten, de Nederlandse voorhoede verrassend goede ding, doen. Van der Kuil Lenstra.eniCTavan stootten steeds verder en govaai P door op het Engelse terntormm e:n ver kwam het al, dat, bij een Ahcroft derlandse uitvallen doelman Asncro" zUn enige fout van heel deze wedstrijd maakte. Hij liep nèt iets te vroeg uit zUn doel en prompt wipte Lenst:ra 1 bal over de Engelsman heen. Dat Jie' toen niet 10 werd dankten de uitsluitend aan de lengte van *>un nmv,^lan'i.Lfnstra moest de hal zo ver halen dat hij net over de lat Wka Cn Aet Tloet vooral op dat ogen- Srtn Hnt Engelseu duidelijk geworden Horinnal S61 dit Proef stomende Né- spotten viel. after-all toch niet tC hon'mmiS'^ee? déze wetenschap Mit- wilt lüu !1ard doorhollen toen, slechts enkele minuten later, Odenthal de bal nog juist voor de aanstormende links buiten had weggemaaid. De Haarlem mer gmg neer als een blok Mitchell ging er voor de goede orde én de show even nf^ 'ggen doch hij kon dat liele bomvolle Olympische stadion niet wijs maken, dat hjj met zwaar comedie speelde. De brancard met de bewusteloze Oden thal was nog met van het terrein of Mitchell zat al weer in de wedstrijd met een vaart en een vuur alsof hij die hele botsing glad vergeten was, en intus sen zakte bij Oranje kennelijk de geest drift met enige graden, en het duurde tot vrij ver in de tweede helft voor het Nederlandse elftal, nu aangevuld met Be Jong, weer voluit en niet geïntimideerd ten aanval ging. Er kwam ook in deze tweede helft geen Nederlands doelpunt, ook al bezorgden Clavan en Lenstra (onder meer met een juweel van een vrije schop die dwars door 't Engelse muurtje naar de rechter benedenhoek ging) deelman Ashcroft nog enige bijzonder angstige ogenblikken. Zo bleef het dan 01; en hoewel het met iets méér veine voor de onzen en zonder 't jammerlijke ongeval van Oden thai misschien nog beter had gekund ma» men het Oranje-team na afloop van' deze „oefenmatch" enige complimenten niet onthouden. uel Want men mocht ons dan de volksbode ren onthouden om ons vooral duideliit te maken, dat het hier geen werkelijke interland gold: het Nederlandse elftal heeft het in officiële interlandwedstrii den wel eens gemakkelijker gehad dA tegen deze elf „young stars" die stuk vnr. stuk om hun grote kans vochten- en men maakt ons niet wijs. dat Sir Stanlev Rm, met een gezelschap Engelse journalisten experts helemaal naar Amsterdam knmt vliegen alleen maar om te zien hoe eezél lig zijn boys met een voorlopig NerieA lands elftal staan te „sparren" de' Wie nu ruim twee jaar geleden ons No derlandse elftal in New Castle aan de sifö zag tegen een B-elftal dat ook toen was samengesteld uit lieden die nog kanso„ voor het Engelse A-team maakten wiJt trouwens wel beter, Dn zoals toen ié nA Castle, zo gunden we ook ditmaal elf naa doelpunten en successen hongerende Fn gelse profs slechts één enkel doelpunt' En een, uit niets dan mannetjesputtérs bestaande Engelse voorhoede kwam te gen een, altijd nog min of meer improvi serende Oranje-defensie nuchter bezien slechts héél zelden tot een waarlijk goed schot. En in een Brits defensieblok dat men onder het vergrootglas moest léggen om er zo nu en dan eens een bescheiden foutje in te ontdekken zat de Nederland se voorhoede ook al had Van Schijndel dan een slechte dag en ook al kon Van Melis zich met al zijn ijver slechts zelden van zijn schaduw, Greenwood, ontdoen soms dichter bij een voltreffer dan de be roemdheden aan de overkant! Meer „adeni Neen, deze sparring-partners gaven het Oranje-team niets cadeau. En In dit op zicht was het, met het oog op de wed strijd tegen de Rode Duivels die ons straks in Antwerpen evenmin iets cadeau zul len geven, stellig een nuttige krachtme ting voor de Nederlandse Elftal Club. Een krachtmeting waarin de dragers van hel Oranje-shirt toonden, dat zij althans in één sector opmerkelijke winst hebben ge boekt; het uithoudingsvermogen van de spelers bleek sterk vooruit gegaan, en voor het eerst sedert enkele jaren bleef ons de, langzamerhand gebruikelijk ge worden inzinking in deze zware oefen match gespaard. AMSTERDAM, Woensdagavond. Na afloop van de wedstrijd tegen En- geland-B vroegen wij een aantal offi cials naar hun mening over het vertoon de spel. Sir Stanley Rous, de secretaris der Engelse Football-Association: Als uit blinkers zou ik de beide doelverdedigers willen noemen; zij hebben vooral in de laatste twintig minuten fraai werk ge daan. Ik geloof dat de Nederlanders over het resuitaat tevreden mogen zpn. In het Engelse kamp betreurt men echter het gebrek aan schotvaardigheid van de Engelse voorhoede. Scheidsrech ter Horn was wellicht iets te punctueel, waardoor hij de wedstrijd soms iets rem- de, doch voor het overige had hij de match uitstekend in de hand. Itarel Lotsy: Hen levendige strijd tus sen twee ploegen met elk een eigen speeltype. De Engelsen zijn ons in lichaamsvaardigheid en balbehandeling nog steeds ver voor, maar productief wa ren zij allerminst. Ons Oranje-elftal had nog vele tekortkomingen, doch er is reden voor optimisme. Het' elftal kreeg door het uitvallen van Odenthal opnieuw een morele klap doch het heeft zich later uitstekend hersteld. Rat Veripgh: De wedstrijd demon streerde duidelijk de kwaliteiten en de, 1ortkomingen van. onze spelers. Er schuilen perspectieven in dit Oranje team. Maar er blijft nog veel werk te doen Jaap van der Leek: Dit zeer verdien stelijke resultaat zouden wij nooit be haald hebben als de lichaamsconditie van onze spelers niét sterk verbeterd ware. Rinus Bennaars (lie in de wedstrijd Rode DuivelsZwaluwen, Dinsdag 26 Februari in Gent gespeeld, een zware hersensqhudding opliep, en in bet Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom werd verpleegd, beeft Woensdagmorgen, dus na eep verblijf van juist vier weken, gebeel hersteld, het ziekenhuis kunnen ver laten. Na enkele dagen rust zal bij reeds zijn arbeid kunnen hervatten. (Telefonisch van onze Brusselse sport-correspondent BRUSSEL, Woensdagavond. België'hoofdstad Brussel had het initiatief genomen t.ot iets dat uniek in de voetbal-historie genoemd kan worden. Het organiseerde een wedstrijd tussen twee buitenlandse ploegen waargeen Belg aan te pas kicam. Het is een bur ger-initiatief, dat niet van de Belgische bond is uitgegaan, maar van twee voet bal-liefhebbers, (de ex-Oostenrijker Ho- ronitz, die 30 jaar in Brussel woont en het Brusselse gemeenteraadslid Coorc- mans), die de ambitie en het geld heb ben om luchtkastelen na te jagen. Zo'n luchtkasteel is, dat zij hun stad Brussel kennis willen laten maken met het beste voetbal dat er ter wereld wordt vertoond. Nu hebben de Belgen wat dat betreft, niet te klagen.. De initiatiefnemers wil den het echter anders: niet een Belgische ploeg tegen een buitenlandsemaar twee buitenlandse clubs tegen elkaar, in Brussel! En zo ging dan vanavond de wedstrijd tussen de grote Oostenrijkse kampioen Austria en de niet minder grote Engelse kampioen Tottenham Hotspurs. Met een keur van internationals: Ocwirk, Sto- jaspal, Melchior, Iluber, Schlager aan Austria's kant. Ramsey, Ditchburn, Baïly, MedleyNicholson in Tottenham's ploeg. En hoezeer de Brusselaars dit op prijs stelden, bleek uit de opkomst van jjS.OOO toeschouwers toen om 7 uur de elftallen onder het licht van de schijn werpers het Heizel-stadion betraden. De uitslag doet er minder toe. Tijdem het Festival of Britain had Austria niet 12 gewonnen; werd het een 22 gelijk spel. 'inderdaad werd van voetbal op het hoogste niveau genoten. En m rijk Brus sel nam men zich voor, een hele serie van. dergelijke wedstrijden te organi seren. ANNONAY, Woensdagavond. Louison Bobet, de Franse kampioen, heeft in de tweede etappe van de wedstrijd ParijsCöte d Aznr op 'n uiterst zwaar traject dat de renners driehonderd kilometers verder naar bet Zuiden voerde, zijn gevaarlijkste concurrenten een uiterst zware neder laag toegebracht. De Breton veroverde in deze etappe die vele slachtoffers eiste ook onze landgenoot Wim van Est staakte de strijd meteen vijf minuten voorsprong op zijn meest gevaarlijke concurrenten en alleen de vrijwel onbekende Italiaan Zampini, die met Bobet de eerste plaats in de algemene rang schikking deelt, maakt in feite nog kansen op de overwinning. Wout Wagtmans leverde opnieuw een goede prestatie, bezette in deze tweede etappe de 16e plaat* en zit in bet algemeen klassement nog tussen de eerste twaalf. .ij bofraitron U. a wij betreuren het allen (Van onze verslaggever) tend jammer, Naast Odenthals bed ln het mlhel. Volgens de doktorenim he^ilhelmma- mina-Gasthms lag op een nachtkasje Gasthuis heeft Odenthal een lichte her- „Laat concnhiidding opöelopen onaer comph- j. .11' d O W fl f liggen et iff 1 II plan om het af te staan". Na zijn ongelukkige^-botsing het Oranje-shirt. „Laat het daar"mZar sAéschudding «P^^echtrAüiah11^^ - Zei de Haarlemmer tot zijn be- caties; men heeft hem slechlts ve;dig)herds- zoekers. ben uoorlopip ^g „iet halve opgenomen over ee da of veer KOBLET figurantenrol In de tweede etappe, die als gevolg van allerlei wijzigingen in het aanvanke lijk gekozen parcours nu 325 km lang is, verschenen 121 renners aan de start. Over nauwe en bochtige wegen ging het naar Fourchambaut (7 k.m.) waar de bomen van een overweg gesloten werden toen een kopgroep van 22 man. bij wie de drager van de gele trui en Louison Bobet, was gepasseerd. Het grote peloton viel daar door uiteen in drip moten, maar even voorbij Lurcy-Levy (47 k.m.) reed men weer in gesloten gelederen. Dit bleef zo tot Bourbon-Larchambaut toen De Feyter, Datto en Gnazzo een uitlooppoging waag den. Ze voerden het tempo hoog op, te hoog voor Gnazzo die spoedig afzakte. De oeide anderen, liepen steeds verder uit. Na 100 k.m. \Vas hun voorsprong ruim 3 minuten en te St. Germain (129,5 k.m.) bedroeg het verschil al meer dan 9 minu ten! In het peloton begonnen de cracks zich nu t.è roeren. Vooral Bobet en Ge- miniani toonden zich actief. Het parcours voerde door heuvelachtig terrein en alhoe wel de hellingen niet erg steil waren, bleken ze door het grote aantal fataal voor vele renners. De gebroeders Lazarides raakten ver achter; Rioland en Guy Lapébie hadden al eerder opgegeven. Intussen was door het felle jagen de voorsprong van de beide vluchtelingen Advertentie. ""SPA (Telefonisch van onze Parijse sport- correspondent) PARIJS, Woensdagavond. Het Franse nationale voetbal-elftal is het nieuwe jaar slecht, het Zweedse daarentegen goed begonnen. In weerwil van alle verwachtingen, in weerwil ook van alle handicaps voor de gasten, is 't Zweedse elftal er vanavond voor 35.090 Parijzcnaars onder het schijnsel van een splinternieuwe lichtinstallatie in het Pare des Princes in geslaagd om de Fransen met de enige goal te verslaan. Handicaps voor de Zweden? In Scan dinavië is het voetbal-seizoen na de win- terpauze niet herbegonnen. Er ligt nog volop sneeuw en alleen in Zuid-Zweden is men sinds twee weken al kunnen be ginnen met veld-training, terwijl de com petitie pas in April hervat wordt. Voorts beschouwt men het huidige Zweedse na tionale team altijd nog als een „derde' elftal, na de omvangrijke exodus naar Frankrijk en Italië van 's lands grootste cracks. En tenslotte speelde Zweden nog nooit een wedstrijd bij kunstlicht (als zo danig geldt deze interland ook wel als een unicum), al verklaarden de Scandina- viërs na hun training dat het hun zeer was meegevallen en al had de directie van het Pare des Princes speciaal ten ge rieve van de gasten een fonkelnieuwe lichtinstallatie laten aanleggen. Zweden is zich bewust van de verplich tingen, welke aan zijn eerste plaats in het Olympische voetbal-toumooi van Londen 1948 kleven; het wil daarom die titel straks in Helsinki zo goed mogelijk ver dedigen. En het startte vanavond in Parijs met een „Olympische campagne". we:ke een serie zware interlands bevat, o.a. te gen Nederland, tegen Schotland en Zwitserland. Het was een prachtige start tegen de Fransén. Op instigatie van de Engelse trainer Cork had men alleen spelers uit Zuid-Zweden opgesteld. En het was in dit team vooral de verdediging die excelleer de en waarin de driemanslinie Malm- stroemAhlundGustafsson de Franse voorhoede weinig of geen kansen bood. Frankrijk's keeper Vignal kreeg meer werk te doen dan Svensson en vooral bij acties van Sandberg en Lofgren kwam hij er nauwelijks zonder kleerscheuren af. De Fransen konden tegen het stoere spel van de robust en secuur ingrijpen van de Zweden hun norma le spel niet ont plooien, zelfs een mannetjesputter als Flamion en een ha zewind als Alpsteg niet. Toch was Doye heel dicht bij een doelpunt, toen Gus tafsson de plaats van Svensson moest overnemen.Maar Baratte miste ettelij ke kansen, zelfs toen onder het misbaar van het ontevreden publiek de blauwe aanval furieus storm liep en paniek voor het Zweedse doel zaaide. Er was werkelijk geen goed woord over de Franse aanval te zeggen en zo werd het een wedstrijd op zeer matig interna tionaal peil en met bitter weinig con structief spel. In het laatste kwartier kreeg Zweden de kans op de zege, toen Huguet geblesseerd moest uitvallen. Het ging rammelen in de Franse defensie, die van haar rechtsback en mentor was be roofd. Firoud kon Sandberg niet houden en een rush van de Zweedse linksbuiten leidde het enige doelpunt in; hij haalde spil Jonquet uit positie en zijn voorzet werd toen door de invaller-middenvoor Westerberg onhoudbaar voor Vignal inge kopt. aanzienlijk geslonken. Op de Col van Beaulouis lagen ze nog zes minuten voor op een groepje, bestaande uit Bobet, Geminiani, Teisaeire. Robic, Impanis, Bonnavenfure, Barbotin en Decaux; en zeven tot acht minuten op de rest van bet lang uitgerekte peloton. Maar ook de achtervolgers leden verliezen en bij dege nen die veel terrein verloren, waren ook Darrigadc. die de gele trui al lang kwijt was, en Robic die wegens bandenpech het contact met de hoofdgroep verloor. Bij de bevoorradiingspost van Boen-sur- Lignon (212 k.m.) werden De Feyter en Dotto ingehaald en er ontstond een kop groep van 13 renners: Teisseire. De Feyter, Impanis, Geminiani, Dupont, Jean Bobet, Louison Bobet, Gomez. Dotto, Zampini, Antonin, Rolland, Bonnaventure en Barbo- Lin. Met een achterstand van twee minuten passeerden Blomme, Rosseel.'De Cock en De Hertog die hard achter de leiders aan jakkerden en geleidelijk het verschil ver kleinden. Enkele kilometers voor de finish te Annonay kregen de renners de laatste en zwaarste hindernis van deze etappe te overwinnen, de Col de la Republique. Al in de eerste lussen ging Lonis Bobet on weerstaanbaar naar voren en op het hoog ste punt had hij 33 secenden voorsprung op Zampini, 1 min. 50 sec. op Teisseire, 3Vi min. op Impanis en De Feyter. 3 min. 55 op Keteleer en Antonin Rolland, Na deze renners zagen we o.m. Molineris, De Cock, Schils, Wout Wagtmans, die lang niet slecht reed en, met 12 minuten acn- terstand op Louis Bobet, de Zwitser Koblet, die met een zware inzinking wor stelde. Tijdens de afdaling kwamen er slechts kleine wijzigingen in de positie. De Italiaan Zampmi kon Bobet inhalen maar ret voorbij komen, en in de eindspurt was Louison tot grote vreugde van het publiek de snelste van de twee. Teisseire werd derde, gevolgd door de Belgen De Feyter, mpanis en Keteleer. Met 40 min. achter stand op Bobet werd Wagtmans 16de. 1. Bobet (Fr.) 14.48.59: 2. Zampini (It.l z.t.; 3. Teisseire (Fr.) 14.50.43; 4. De Feyter (B.) 14.52.35; 5. Impanis (B.) 14.52.39; 6. Keteleer (B.) 14.52.42; 7. Remy (Fr.) 14.53.48; 8. Barbotin (Fr) 14.54.14; 9. Zelasco (Fr.) 14.56.19; 10. Dotto (Fr.) 14.56.49; 11. Schils (B.) 14.57.26; 12. Wagt mans (N.) 14.57.35. ALPSTEG, hazewind werd geremd. AMSTERDAM, Woensdagavond. Het voltallige Nederlandse hoekey- elftal met reserves en nog andere can- üidaten voor de nationale ploeg woon de Woensdagavond in het Olympische Stadion te Amsterdam de voetbalwed strijd van het voorlopig Nederlands elftal tegen Engeland B bij. Onmiddellijk na afloop van de wedstrijd begonnen zij op de verlichte grasmat aan de centrale training onder leiding van conditietrainer Theo Vriesinga De Nederlandse hockeyers zullen iedere Woensdagavond in het stadion present zijn. Zü zullen er rondjes lopen, vrije oefeningen in het kunstlicht uitvoeren en tevens getraind worden met stick oefeningen, in de h°op, dat hun conditie op het Olympisch hockeytornooi niets te wensen over zal laten. Na de training op het veld kwamen de spelers bijeen in de vermaarde „kuil" in de catacomben van het stadion. Daar was het. dat hun mentale trainer, de heer L. J. Quarles van Üfford, die geen enkele Woensdagavond ontbreekt, de jongens met een informele redevoering het heilige vuur en een goede morele ruggesteun gaf. tien zal hij met Mitchell was Odenthal op een brancard naar de kleedkamer en vandaar naar het ziekenhuis gebracht. Hij was bij de botsing finaal knock-out gegaan; de Engels man had met de schouder op zijn hoofd gebeukt en daarna W3S °denthal nog met zijn achterhoofd hard wen de grond gesmakt, als een blok en hij was roerloos blijven liggen (Mitchell ging er prompt naast liggen maar d' t was maar „theater" zoals ook al gauw bleek). Na de wedstrijd zijn de leden van de Keuze- en de ODENTHAL hebben, maar in België-Ne- derland kan hij natuurlijk niet meespelen eji het zal al gauw een week of vier duren alvorens er weer aan voet ballen gedacht kan worden. Overigens is de Neder landse Elftal Club de laat- j ste tijd wel zeer onfortuin lijk in officiële en semi-offi- ciële interlands. Eerst waren het Schij venaar en Van de Bogert die in Nederland- België voor geruime tijd werden uitgeschakeld, daar na Bennaars in Rode Dui- vels-Zwaluwen en nu Oden thal. Bijzonder onfortuinlijk is Technische Commissie de onfortuinlijke Clnfaf'I"'k^mSens?UeT !n ^en Haarlemmer toaa opzoeken. En Sir Stan- jja^en tijd twee van haar beste spelers ley Rous, de secretaris van de Engelse verioor: Roozen tegen DWS en nu Oden- voetbalbond, betuigde de deelneming van thai tegen Engeland B. De roodbroeken de Engelse spelers en officials; „Ontzet- hebben *t wel tégen zitten. (Van onze verslaggever) OLYMPISCH STADION, Woensdagavond. Het w-as zeker géén „holiday"-voetbal, zoals zoveel Engelse ploegen tijdens uitstapjes in vaeantie-slemming op het Continent plegen te vertonen, waarmee dit B-elftal al direct van de aftrap'af op het Nederlandse doel aanstormde. En het was zeker niet in .(holiday"-stemming, dat de Engelse linksbuiten Mitchell na 35 mi nuten onze rechtsback Odenthal tegen de vlakte en in het ziekenhuis werkte; in een desperate poging om een al onbereikbare bal schijnbaar tóch nog te spelen sprang de Engelsman in een onzinnig wilde charge vierkant in op de pittige Haarlemmer die hem wéér eens een keer te glad af was geweest. En misschien lag dridr 10 minuter voor de rust, de basis voor het enige doelpunt, dat de Engelsen vanmiddag, na 55 minuten in de tweede helft, de overwinning bracht. Want invaller-rechtsback De Jong ivas tegen de snelle en gevaarlijke Londense Anker vleugel bijna steens vrijwel „onzichtbaar". En met name was hij „nergens toen j Mitchell de rush ondernam welke hem vrij voor doel bracht en het schot loste dat j door Alberts slechts kon viorden gestopt ten koste van de penalty die door Mitchell zelf tot de 01 werd gekroond. backs, de voortreffelijke debutant Alberts en de agressieve Oldenthal gaven hoe genaamd geen bewegingsvrijheid aanhuil Duitensnelers Berry en Mitchell; midden voor Vaughan, die toch een der beste middenvoors van heel Groot-Brittannië is en op de nominatie staat voor de center voorplaats in het elftal van het Verenigd Koninkrijk in de jubileumwedstrijd van de Welshe voetbalbond, kwam niet of weinig in het stuk voor, en dat is wel een zéér groot compliment voor Terlouw die weer een eminente partij stopperspil stond te spelen; ondanks het uitstekende werk van aanvoerder Biesbrouck en het vasthouden van de aanvallend niet altijd even sterke Wiertz waren eigenlijk de oinnenspelers Taylor en Harmer de ge vaarlijkste mensen, maar ook zij konden ae Oranje-defensie niet op de knieën krijgen. Zo moest deze voor vier-vijfde Lon dense aanval (twee spelers van Luton Town, één van Charlton en één van Tottenham) tenslotte uit een penalty ver in de tweede helft zijn enige doel punt op het bord brengen. De Engelsen moesten dat voor een groot deel ook aan hun opvallend slechte schot wij ten; en het is de pech van Landman, dat bij noch tegen de Bolton Wande rers noch tegen dit Engeland B een serie schoten heeft moeten verwerken, Neen, het was geen „holiday"-voetbal. Hier stonden wel degelijk elf spelers n het veld, die met al hun energie en hun capaciteiten vochten voor hun kans om hun eerste officiële „England-cap" te krijgen. Een naaf Engelse verhoudingen inderdaad „jor.g elftal, al lag de ge middelde leeftijd ervan rond de 25 jaar. want de ge middelde leeftijd van Engeland's irote internatio naals ia het genre Milburn-Wright- Mortensen-Finney Mannion-Lofihoure ligt royaal rond de 30 jaar. Een ..jon ge" ploeg, met dui delijke ambities, dus. En een ploeg boordevol erkende kwaliteiten. Maar al had dit Engeland B dan .n de eerste helft een overwicht op de Oranje-hemden, toch slaagde de voorhoede er maar enkele keren in om onze verdediging het hoofd op hol te brengen. Onze ALBERTS, voortreffelijke debutant waarbij hij zijn grote klasse kon illus treren. De twee enige gevaarlijke situaties voor het Nederlandse doel in de eerste helft ontstonden toen Landman door uit lopen moest beletten dat er een Engels man in vrije schiet-positie kon komen; de eerste keer werd hij door de razend snelle Taylor gepasseerd, maar de Luton- man schoot voor open doel naast; de -weede keer, na een misverstand tussen Landman en Terlouw, kon Alberts nog op'de lijn redden. Hoe vinnig en agressief, aan beide zij oen, er ook werd geopereerd, meests) speelde de strijd zich tussen de twee strafschopgebieden af, de door twee voor- treffelijke kant- halvee en een for midabele keeper gesteunde Enget- se driemansver dediging bleet even goed mees ter van haar ter rein als Terlouw en de zijnen aan hun kant. Er kwamen ook voor de Oranje-aan vallers twee kan. sen: na 'n fraaie combinatie tus sen Lenstra en Van Schijndel schoot de naar binnen gezwenk te Clavan op de rechtsbinnenplaats rakelings over, op zuiver aangeven van Van Schijndel 'een van de weinige keren dat zijn pas ses op maat waren) lepelde Lenstra de bal listig precies over de uitgelopen Ashcroft maar ook juist over het doel heen. Een keiharde en zuiver gerichte schuiver van Clavan, welke bovendien nog een beetje wegdraaide en vol ge vaar school, accentueerde het offensief, waarmee Oranje, enthousiast aange moedigd, na de :ust 20 minuten lang het Engelse doel bestookte. Ashcroft kon de bal maar nauweiyks uit de hoek stompen, maar botste daarby met het hoofd op de paai en moest door Bolton-manager Ridding langdurig worden „opgelapt". Ashcroft liet een VAN SCHIJNDEL, zwak plaatsen keiharde vrije trap van Lenstra van zijn beide vuisten uit het doei dansen, weerde een nieuw schot van Abe, na een geraffineerde aanval van Van Melis en Van der Kuil, slechts ten dele af, kon een onmiddeliyk terugkomende kopbal van de Fries flechts met grote moeite van de lijn graaien. Toen scoorde Engeland B zijn enige doelpunt, 20 minuten voor het einde. Mitchell sneed in een razende rush door onze rechter verdedigings-flank, Land man kwam uit zijn doel, maa. werd om speeld, Mitchell kwam nog iets naar bin nen voor zijn schot, intussen was Alberts opgedoken en hij kon het doelpunt welis waar voorkomen, maar gebruikte daarbij zijn linkerarm. Uitstel van executie: Mit chell-zelf schoot de elf-meter-trap feilloos laag in de hoek. Ashcroft moest nog éénmaal zijn talen ten tonen op een scherp en hard schot van Lenstra en in de laatste 5 minuten kreeg Landman eindelijk kans tot klasse-stunts, toen in het Engelse slo'- offensief niet alleen Vaughan en zijn bin nenspelers Taylor en Harmer, maar ook rechtshalf Wheeler enig „vuurwerk'' gin gen afsteken. De Sparta-panter verbleek te er niet onder en de Engelsen kregen slechts hun 01. Een voor Nederland eervol en bevre digend resultaat (vooral door de manier waarop het werd verkregen), voor de „keurploeg van Engeland's toekomstige internationaals" echter géén prestatie die reden geeft tot optimisme ten aanzien van een herstel van Albion's toch wel iets gedeukte voetbal-prestige. Op Zaterdag 29 Maart wordt in het Olympisch Stadion te Amster dam een voetbalwedstrijd gespeeld tussen twee juniores-eiftallen van Blauw Wit met het doel proef- opnamen te maken voor de tele visie. De bedoeling is dat tijdens deze ontmoeting gezocht zal worden naar de plaatsen, waar de appara ten voor televisie-opnamen het best kunnen worden opgesteld, zonder dat deze de toeschouwers het zicht kunnen belemmeren. Deze opnamen worden gemaakt met het oog op de mogelijkheid, dat de besprekingen, welke reeds geruime tijd worden gevoerd tus- 5"1 Je K.N.V.B. en de Televisie- Stichting over het uitzenden van interlandwedstryden in de toe komst, een gunstig resultaat op leveren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5