KAMPIOEN-AD VERTENTIEN Slijterij A.J.v.d. VEN TEL. tV I S I E. - U' I 1 Z'L N D.I N G NR 3 BRENGT PAGINA 5 Verzoeningspogingen inzake Triëst Communistische dreiging het ergst in Azië Nog geen Indonesisch kabinet Radiobedrijf heeft verschot van tonnen REGENJASSEN 39.- 49.- 55.- 69. DEMI'S 59.- 69.50 79.- 89.- Greve, „Stuntstarter no. I De Melkweg kent toch een wegenwacht N. BINNENWEG 201 TEL. 52232 VISSER CO's Oude Genever Likeuren Wijnen Bier Limonade Hoogstraat 51 Telef. 66821 SPELEND KINDJE ONDER AUTOBUS Zij dragen haar naam met ereonze Nadat eergisteren de geallieerde be zettingsautoriteiten te Triëst reeds de ernstig geschokte Italiaanse publieke opinie tegemoet gekomen waren door de uitschrijving van gemeenteraadsverkie zingen tegen 25 Mei a.s., dezelfde dag waarop in Centraal, en Zuid Italië eveneens dergelijke verkiezingen zullen worden gehouden, en door verder de re geling van deze verkiezingen in over eenstemming te brengen met de huidige Italiaanse kieswet, welke het systeem der lijstverbindingen kent, publiceerde het Italiaanse ministerie van buiten landse zaken gisteravond een communi qué, waarin wordt medegedeeld, dat de regeringen van Groot-Brittannië, de V. S. en Italië „besloten hebben gezamenlijk maatregelen in „Zóne A" (onder Brits- Amerikaans millitair bestuur) van het vrüe gebied van Triëst te bestuderen teneinde te geraken tot naujvere onder linge samenwerking en samenwerking met de plaatselijke autoriteiten in de geest van de vriendschappelijke betrekkingen, die genoemde landen in het atlantische bondgenootschap verenigen". Nog steeds vinden dagelijks in ver schillende grote Italiaanse steden mas sale betogingen plaats voor de terugkeer van Triëst en uit protest tegen de Brits- Amerikaanse politiek aldaar. Botsingen tussen politie en studenten zijn in Rome en Napels aan de orde van de dag. In Milaan had een grote demonstratie plaats onder leiding van de burgemeester zelf. menen B. en W. dat er niet langer ge wacht mag en behoeft te worden. Met instemmingsbetuigingen van de Commissie van Advies voor het Haven bedrijf en de Commissie voor de Finan ciën, stellen B. en W. daarom aan de Gemeenteraad voor, accoord te gaan met hun voornemen, om voor de bouw van de vier genoemde walradar-stations in het gebied van de Nieuwe Maas een be drag van 1.265.000 gulden ten laste van het Industrie- en Bouwfonds beschik- haar fp ^fpllpn Dit bedrag is als valgt gespecificeerd: radar-uitrusting voor de vier stations 780.000 gulden; reserve-onderdelen 39.000 gulden; voorzieningen aan gebou wen 85.000 gulden; communicatie-appara- tuur (radio-telëfonie schip-wal) 300.000 gulden; installatiekosten 60.000 gulden. Mevrouw Roosevelt heeft enige dagen in Indonesië vertoefd. Op een persconfe rentie heeft zij gisteren gezegd, dat de Verenigde Staten nooit de bedoeling heb ben gehad de morele of geestelijke leiding in de wereld op zich te nemen. De Ver enigde Staten zijn slechts in staat econo mische hulp te bieden aan de landen, die zulks nodig hebben. Het vraagstuk van het communisme be sprekende, legde mevrouw Roosevelt er de nadruk op, dat het niet juist is bepaal de bevolkingsgroepen in verschillende landen als communisten te beschouwen, maar, dat het duidelijk was. dat zij on bewust de communistische practijken dienden. De Amerikanen zo vervolgde zij, beginnen zich er rekenschap van te geven dat niet in Europa, zoals men gewoonlijk denkt, de communistische bedreiging het ernstigste is, maar in Azië. Mevrouw Roosevelt vertrekt vandaag naar Manilla op weg naar'de Verenigde Statén. Londen, ledig; Maiori, Immingham, ledig; Rijnstroom Londen stg.; Holderness, Goole, stg.Harvard Bratt. Swansea, stg.; Flora, Hamburg stg.; Berkelstroom, Huil, stg.; 28 Maart: Itnber, Hottm, stg.; Surte, Lon den, ledig; vertrokken 27 Maart: Borneo. Aarhus; Am- stelstroom, Bristol; Deo Favente, Gdynia; Gertrud, Bremen; Alpl*a* Biemen; Hollan- dia, Rottm; Wormo, Stockholm; Bomma, Oslo; American Judge, Boston; Vygosero, Antk.: st. Matthieu. Hamburg; Marieborg, Helsinki; Beyla Hamburg; Lingestroom, Liverpool; 28 Maart: Blue Master, Halifax. DELFZIJL aangekomen 26 Maart: Excel sior. Stade; Barbara, EHesmereport; 27 Maart: Wiema, Londen; Coeta, Harlingen vertrokken 27 Maart: Romeia, Londen; Spesmen, Hamburg; Jupiter, (Duits), Ham burg. NEDERLANDSE SCHEPEN Aagtèkerk 27 v. Hamburg n. Bremen; Aals- riyk 28 te Antw.; Aalsum p. 27 Socotra; Aar- dyk 27, 240 mijl N.O. v. Azoren; AbbeJyk 27, 250 mül Z.W. V. ouessant; Adm. de Ruyter p. 27 Norderney; Afiena 26 te Kalmar; Age- memmon 27, 650 mijl w- v. Fmisterre; Agatha 27 v. Singanore n. Saigon; Alcyone 27, 470 mijl w. v. Sharksbay: AUoth 27, 240 mijl Z.W. v. Rio Grande; Alja 28 te Delfzijl; Alkaid 27. 155 mijl Z W. v. ouessant; Almdyk 27 van Coatzecoalcos n. Tampico; Alnati 27, 270 mijl Z.O. v. St. Vincent (CV); Alpha 27 op de Humber; Alphacca 28 te Trinidad: Aludra p. 27 Wight n. Rottm: Ampenan 27 v. Suraba.ia n. Bintang; Amsteldyk 27, 960 mijl Z.W. van ScillyAmstelland 27, 100 mijl N.O. v. Fmis terre; Amstelpark P- 27 Dover; Anna Heriny P*. 27 Wight: Annenkerk 27, 600 m. z. v. de Cocosei].; Arendsdyk 27, 240 m. N.W. van Recife Armilla 27 v. Singapore n. Saigon; Arundo p, 27 Azoren; Atlantis 27 in de Sont; Aiidacla p. 27 Kaap Vilano; Baarn 27 v. Hamburg n. Antw.: Bab T 28 v. Gent n. Malmo; Bali p. 27 Aden; Ban tam 28 te Semarang vel3': Barendrecht 27. 220 myi z.O. v. Lorénzo Marques; Barracuda P' 27 Tuscar Rock; Bengalis 27 v. Durban n. Mauritius; Bill s 27 v. IJmuidén n. Stockholm Bloemfontein 25, 570 mijl N.o. v. St. Helena; Born rif p. 27 Holyhead; Boschfontein 27 van Zanzibar n. Dar Salaam: Boskoop 27 te Bremen; Bvandaris P- 27 Dover: Breezand p. 28 Blnistefre. Callisto 27, 110 mijl Z-O. v. Turks ell.; Cal- Van Schijndel, Van Bladel, Blok van Hei.jst Van Bommel 1- en 2- rij model uitsluitend zuiver wollen stotfen Donkers, Sportieve trenchcoat De A.N.W.B. ontving dezer dagen een hartelijk bedankje van hfct Commando luchtverdediging voor door een wegen- wacht aan de luchtvaart bewezen dien sten. Onlangs wilden de motoren van twee van vier op het vliegveld Beek (L.) start klaar gemaakte Spitfires niet aanslaan. Wat er ook gebeurde, in deze „vuurspu- werijes was geen vonkje leven te krij- gen. Een ganse nacht bleven machines en bemanningen op het vliegveld. Totdat in de ochtenduren dewegenwacht kwam opgedraafd. Het euvel was be trekkelijk gering, want de machines kre gen niet genoeg voltage voor de starter motoren Wegenwacht M. Claassens four neerde een paar flinke starterkabels en kort nadien brulden de motoren. Bedankt, wat krijgt u", brulde de commandant tegen het lawijt van zijn nu vuhjge vogeltjes in „Niets, dat is onze service", brulde sch?SS~ns terug- En in zijn dagrapport j. hij: ,,Twee vliegtuigen met goed R°lg geholpen met starten", v eeds eerder 'bracht Claessens een ver. ®rsvliegtuig op het veld bij Beek op eang Egn zjjner couega's slaagde er in om een op de weg Utrecht-Den Bosch ge strand sportvliegtuig weer luchtvaardig krijgen. Zo kent de Melkweg dan toch een wegenwacht Claassens draagt onder zijn vrienden de erenaam „stuntstarter no i„. Trueform, Smits, Mannaerts, Avang, Whippet handwerk The perfect boots en Jongenslaarzen bij: Zuiver wollen West ol England' opgevangen, zonder genoodzaakt te zijn de productie te verminderen, hetgeen een vermindering van de werkgelegen heid zal betekenen. Deze invoerverboden in het buitenland tasten ook de Nederlandse betalings- balanspositie in ongunstige zin aan, zowel direct door vermindering van de export als indirect door vermindering van de werkgelegenheid. Niet alleen de textielindustrie wordt door deze maatregelen getroffen, maar andere takken van nijverheid en de landbouw evenzeer. In het belang van het bedrijfsleven van Nederland en van andere door deze maat regelen getroffen exportlanden is het noodzakelijk - aldus wordt van de zijde der Nederlandse textielindustrie opge merkt - dat, wanneer dergelijke invoer verboden wórden gesteld, er een regeling bestaat, welke een ordelijke liquidatie van in het buitenland bestelde goederen mogelijk maakt, zodanig, dat het stellen van een dergelijk verbod geen mogelijk heid opent om met een beroep op force majeur een order te annuleren. Door de Nederlandse regering zullen eventueel in samenwerking met andere landen op korte termijn terzake stappen moeten worden ondernomen, omdat an ders de totale werkgelegenheid in Ne derland in ernstige mate zal verminde ren, in het bijzonder in de textielindus trie. (Van onze correspondent) In de Jan van Galenstraat te Gronin gen reed het driejarige meisje A. M. D. gisternamiddag plotseling met haar auto ped de rijweg op, vlak voor een autobus, t Kind geraakte onder de wielen en was cp slag dood. De 'bus maakte deel uit van een reclame-actie, die aldaar Werd gehouden voor de réntespaarbrieven. De actie werd in die buurt onmiddellijk ge staakt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5