Nieuws uit STAD en OMTREK LAATSTE BERICHTEN BERV0ETS BERICHTEN, Reclame AFBOUW-BEDRIJF BIJ WILTON GEHEEL ZELFSTANDIG DEEL Stoffelijk overschot van A. de Koning ter aarde besteld Het beste lis confectie r> UZs ooeafs Maakt Kraan van dok gestort Ook vrouwen kunnen beroepsofficier worden Oostenrijk is het moe w Nieuwbouw en nieuwe investeringen De koninklijke reis De moord op 't Zeeuwse boertje te B. o. Zoom Noors vliegtuig in nood Japan exporteert meeste katoenen weefsels Pinay sloeg aanval af C. P. N. richt zich tot Weiter Katholieken beledigd „Veilig" West-Java Textieldiefstal opgelost Staatsloterij DONDERDAG 3 APRIL 1952 PAGINA i WAARDERING VOOR WERKER EN COLLEGA Machinist kwam er nog goed af IN KETHEL IS DE D.U.W. MET AANLEG RECREATIEOORD BEGONNEN MR P. B. COS OP DE VOOR DRACHT IN UTRECHT ETALAGE-WEDSTRIJD BRAND IN DE HOOFDSTRAAT JONGEN HING AAN AUTO Door passerende wagen gedood DOOR DUIZELING BEVANGEN BUITENGEWONE BEIAARDBESPELING NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT R. K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLOTHEEK ZATERDAGMIDDAG H.D.V.S.—QUICK BURGERLIJKE STAND F. 39.75 zen- RIVIERTIJDINGEN Het programma voor vandaag Diner in Carlton Rechtbank verklaart vrouw schuldig India werd van de eerste plaats gedrongen Samenwerking voor Nederlands redding gevraagd Maar auteur W. F. Herman» i vrijgesproken (Van onze Amsterdamse redactie) De Amsterdamse rechtbank heeft he denmorgen de auteur W. F. Hermans vrij gesproken van het hem ten laste gelegde. De aanklacht luidde, dai enige passages uit zijn boek „Ik heb altijd gelijk", welke in „Podium" zijn gepubliceerd, beled1* gend moesten worden geacht voor hei katholieke volksdeel. Rubberonderneming door rovers in as gelegd Uit woninginrichting verdween voor 10.000 aan goederen De Rotterdamse recherche heeft de in' braak bij de woninginrichting A. v. H aan de Voorschoterlaan, waar voor 1(1.00" aan textiel werd gestolen, nagenoeg op£e' iost. De 26-jarige koopman M. A. v. I- werd aangehouden en in het bureau aa" de Hoflaan opgesloten. ADENAUER VREEST MEER BOMAANSLAGEN UITBREIDING GROENTE TEELT IN DUITSLAND BLOEMENCORSO OM KOUDE UITGESTELD PASSAGIERSSCHEPEN NED. VRACHTENMARKT Tegenover het bedrijf, waarvoor hij vier maanden geleden naar de Zuidelijke IJszee vertrok, is gistermiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de constructeur-tekenaar A. de Koning, slachtoffer van de vliegramp met de „Koningin Juliana" bij Frankfort. Honderden van zijn collega's en werk nemers van Wilton-Fijenoord hadden het werk een ogenblik gestaakt om aanwezig te zijn bij de begrafenis van een goede griend. De belangstelling bij het vertrek van het sterfhuis was reeds groot en tij dens de tocht door de stad werden velen herinnerd aan het droeve gebeuren. Tal van kransen en bloemstukken bedekten de zware, ongewoon grote kist van Duit se makelij. In de aula van de Algemene Begraaf plaats aan de Viaardingerdijk was vrij wel de gehele directie van Wilton Fijenoord aanwezig. Wij zagen ir S. v. West, ir B. Wilton, ir J- E- Woltjer en Willy Wilton Sr, bovendien E. Vinke en G. Wamderin-k Vinke Jr. directeuren van Vinke's cargadoor's bedrijf, dat de Wil lem Barendsz. uitzendt en dat ook de nreuwe bij Wilton te bouwen traanfabriek zou gaan exploiteren. Het was in verband met deze nieuwbouw, dat wijlen de heer De Koning naar de Zuidelijke IJszee voer om er een studie van enkele maanden aan boord van de Willem Barentsz te maken. Ook dr R. Oor«, dir. van de Rijks HBS was aanwezig. Een delegatie van de KLM bestaande uit de heren J. E. P. v. d. Kun, Palte en v. d. Lugt, verte genwoordigden de KLM. Nadat de heer W. Houtman op het orgel Aase's Tod had gespeeld, nam ir S. v. West als eerste het woord. „Terugko mende van een verre reis, vol nieuwe in drukken en ideeën, verlangend naar zijn gezin en verlangend weer in het bedrijf aan het werk te gaan, was de overledene plotseling weggesleurd uit zijn omgeving. Het antwoord op het waarom is slechts te vinden in berusting. Wilton Fijenoord verliest in hem een kundig medewerker en een voortreffelijk ambtenaar, die voor het bedrijf nog veel had kunnen beteke nen. De opdracht, die hij meekreeg, toen hij per Papendrecht uitvoer, pleit meer dan woorden voor het vertrouwen, dat in hem gesteld werd". Een collega, de heer H. Vermeulen, feveneens constructeur-tekenaar van de afdeling werktuigbouw, roemde de vriendschappelijke en gemoedelijke sfeer, welke de overledene rond zich had weten te scheppen. Spr. had bijna 32 jaar met hem samengewerkt en het zal moeilijk zijn de lege plaats te vullen. De verte genwoordiger in Rotterdam van de KLM, de heer v. d- Kun, sprak namens zijn directie woorden van deelneming en troost tegenover de familie en ook tegen over het bedrijf en die er in werken. Namens een vriend uit Californië, die zeer nauw contact had met de overledene voerde de heer Kaptein het woord. Een zuster van de overledene sprak over de Gisterenmorgen om ongeveer 11 uur was de 53 jarige kraanmachinist H. Stoel uit de Tarwestraat, in Rotterdam, bezig in het grote dok van Wilton Fjjenoord, dok IV met behulp van de kraan op de linker wand een last oud ijzer te ver slepen. Hjj hees deze op, toen de kraan in schuine stand stond, reed ermee naar het einde van de baan en draaide toen de arm tot deze zo ver mogelijk uitge zwaaid stond. Op dat moment zagen omstanders, hoe de wielen van de kraan aan de buitenzijde van de rans getild werden. De kraan kantelde en viel langs de dokwand ongeveer 20 me- ter naar beneden. De kraan-arm sloeg een gat in de dokvloer, terwijl het con tragewicht uit de korte arm werd ge smeten, als werkte deze als een bleide. Dit gewicht kwam op de neergestorte last terecht. Stoel, wiens cabine voor de kraan zit, werd door toegeschoten arbei ders onmiddellijk uit zÜn netelige po sitie bevrijd. Hij bleek een hersenschud ding, een gebroken been en een shock opgelopen te hebben. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld. De Officier van Justitie kwam in de loop van de mid dag ter plaatse en nadat een deskundige alles had opgenomen, kon de ravage worden opgeruimd. Het was immers noodzakelijk, dat het dok gisterenavond naar naar beneden gelaten werd. Tegen 8 uur gisterenavond was de schade her steld. De oorzaak is nog niet bekend. Het mag nog een wonder heten, dat het ongeluk in dit drukke dok, waarin zo veel arbeiders werken, niet meer slacht offers gemaakt heeft. plaats, die wijlen de heer De Koning niet alleen in het leven van zijn gezin, maar ook in dat van zijn vader en moe der had ingenomen. „Als we allen eens probeerden te zijn, zoals hij was"'. De va der kon niet spreken. Namens hem las de heer Hensel een afscheidswoord voor, waaruit vooral bleek, hoe groot de be wondering van de vader voor zijn kind was. Juist in de afgelopen maanden en weken was gebleken, tof welke prestaties hij geroepen was. Toen de vererende op dracht kwam om weg te gaan, was de zoon eerst bij zijn vader om raad geko men. Met grote moeite bracht de vader aan het slot van zijn voorgelezen woor den nog een „Dag Arie" uit. Ds Firet Gereformeerd predikant te Bergambacht las een deel voor uit de Romeinenbrief en hield de achterblijven- den voor, dat hun zware lijden te dragen was en betrekkelijk klein was, vergele ken bij het lijden, dat Gods Zoon Zelf te verduren had. ,,In dat lijden kan men kracht vinden om eigen smart te dragen Namens de familie dankte een broer van de overledene voor de woorden en de belangstelling. Bij het uitdragen van de baar uit de aula speelde de organist ,Wenn ich einmal soil scheiden" uit de Matth. Passion. Aan de groeve werden bloemen gestrooid. Ds Firet bad er nog de Twaalf Artikelen des Geloofs. Dicht bij het Sportpark aan de Oude Dijk heeft een dezer dagen een D.U.W.- arbeider de eerste spade in de grond gezet en al spoedig was men volop bezig met de werkzaamheden tot aanleg van het recreatie-park Kethel. Een plan, dat eerst in de oorlog geboren werd, na de annexatie van Kethel. krijgt op wel zeer korie termijn nu dus verwezenlijking, want men weet het van de Volkstuinen, als men eenmaal begint, vordert het werk snel. Over een jaar of 5 zal dit nieuwe recreatie-oord het Sterrebos geheel moe ten vervangen, afgezien natuurlijk van de •hoofdboulevard, die tegen die tijd toch ook wel een heel stuk gevorderd zal zijn. Het werk in Kethel wordt uitgevoerd door de Nederl. Heide Maatschappij met medewerking van de Dienst Uitvoering Werken en onder toezicht van de Plant soendienst van Gemeente Werken. Mr P. B. Cos, kantonrechter alhier, komt voor op de lijst van aanbeveling ter voorziening in de vacature van kan tonrechter in Utrecht. In alphabetische volgorde staan hierop verder vermeld: mr A. Jonker, kantonrechter te Emmen en mr J. v. Konijnenburg, kantonrechter te Oud-Beijerland. De Federatie van Schiedamse Slagers- patroons-organisaties hebben voor de Paasdagen een etalage-wedstrijd georga niseerd, die op Witte Donderdag, Donder, dag 10 April, zich afspeelt in 33 deel nemende slagerijen Vannacht om kwart voor 3 werd de brandweer gealarmeerd voor brand in de drogerij van H. aan de Hoofdstraat. Hier werden op dit moment zakken gedroogd onder toezicht van de knecht v, H Een der zakken was op de eest gevallen en had vlam gevat. De knecht was begonnen met een slang op de waterleiding het vuur te bestrijden, maar de brandweer moest met drie slangen meehelpen om er definitief een einde aan te maken. Onder leiding van de commandant Ir S. Moesker waren drie brandweerauto's uitgerukt. De schade was klein en wordt door verze kering gedekt. Om 4 uur kon de brand weer inrukken. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend, dat voorzieningen bevat ten aanzien van vrouwelijke militairen. In de toelichting zegt de regering o.a., dat zij voornemens is in de toekomst niet slechts mannen, doch ook vrouwen, en wel op gelijke voet als mannen, voor te dragen voor een benoeming tot beroeps- dan wel reserve-officier. Het onderhavige wetsontwerp beoogt in de eerste plaats ten aanzien van vrouwe lijke officieren enige voorzieningen te treffen, in afwijking en ter aanvulling van de bestaande wettelijke regelingen. Voorts beoogt het ontwerp de verplich ting tot het vervullen van werkelijke dienst van het vrouwelijk reserveperso- neel van de Koninklijke Landmacht in tijd van vrede te regelen op overeen komstige wijze als deze verplichting is geregeld voor de Kon. Marinereserve. De Oostenrijkse nationale vergadering r eeft eer. resolutie aangenomen, waarin wordt geprotesteerd tegen de voortge zette militaire bezetting van het land, tegen de militaire gerechtshoven, die Oostenrijkers berechten, en tegen de „economische uitbuiting van Oostenrijk door de bezettende mogendheden". De minister van buitenlandse zaken, Gru- ber. verklaarde, dat zijn regering voor nemens is de kwestie van het staatsver drag te zijner tijd voor de V. N. te brengen, doch hij beloofde het parle ment te raadplegen alvorens hiertoe over te gaan. Zcals gemeld^ gaat de Oostenrijkse kanselier, Figl, binnenkort een bezoek brengen aan Londen, Washington en Parijs om over de nog steeds slepend gehouden onderhandelin gen over een staatsverdrag te spreken. Een elfjarige jongen uit Brunssum kwam Woensdagmiddag om het leven doordat hij zich in de Maastriohterlaan aldaar vasthield aan een rijdende auto. Toen de knaap "de wagen plotseling los liet, werd hij gegrepen door een passe rende vrachtauto- In zorgwekkende toe stand werd de jongen overgebracht naar liet ziekenhuis te Heerlen. Korte tijd later overleed hij daar. De 71-jarige H. is gisterenmiddag om kwart voor 6 door een duizeling bevan- gen, toen bjj over de Lange Nieuwstraat liep. Per ambulance van de G. G. en G. D. is hij naar huis gebracht. Het programma voor de beiaardbespe ling, die op Zaterdag 5 April a.s. van 10^- 11 v.m. op de St. Janstoren naar aanlei ding van de Van Riebeeckherdenking door de stadsbeiaardier, Ferdinand Tim mermans, gegeven wordt, luidt als volgt. 1. Zuid-Afrikaanse volkslied (Die stem van Suid-Afrika) van M. L. de Villiers; 2. Oude Wilhelmus; 3. Die vierkleur van Transvaal (1881) van J, S. de Villiers, 4. Unielied van Henri ten Brink; 5. Trans vaalse volkslied van Cth. F. van Rees; 6. Vijf liederen van Anna Lambrechts- Vos: A. Van waar Sambesie dreun; B. Ta felberg; C Die ou hande van my Moeder; D. Sing uit jou lied; E. Kom dans met my- 7. A. Kom ons gaan blomme plukt B. My'harfbeeshuisie; E. Summers; C Nooi van die velde; D. Lae tit iaJos- Schuma cher; 8. A. Gertjie (oorsprong van woor- de en muziek nie bekend nie) B. Sarie Marais, J. v. Niekerk; C. 'n Afrikaanse bruiloftlied, N. Hofmeyer; D. Hoe ry die Boere; 9. A. By die ou Meulstroom Teil Taylor; B. 'n Eenvoudig liedje, Gerrit Bon- C. Bosveldhuisie, S. ie R. Marais; D. Daar kom die wa; 10- Zuid-Afrikaanse volkslied. BAdilAP VOOH SCHUD'» 0«'" 74ste Jaargang No. 21812 De kantoren der Redactie en Admi- nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 71. Schiedam. Telefoon Administratie 66152. Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van de N.v. De Courant De Maas Dode, Rotterdam. Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal, 2.— per maand, 0.47 per week. Advertentie-prijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.30 per millimeter hoogte. Bij contract gelden lagere tarieven, welke bij de administratie of bij de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar zijd. Kampioenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen. Directeur: J. Kuijpers. Hoofdredacteur; Leo J. M. Hazelzet. In Maart werden in de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek St Liduina uit geleend: Ned romans 2141 (1962), Studie boeken 625 (619), Jeugdboeken 1471 (945), totaal 4237 (3526) boeken. De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn die van Maart 1951. Zaterdag a.s. speelt Hermes-D.V.S. op de Damlaan een vriendschappelijke wed strijd tegen het Haagse Quick Aanvang te 4.00 uur. GEBOREN: Ingetje d. van A. v. d. Waal en E. van Suijlekom; Sebastiaan A. M., z. van J. Boks en C. van Strien; Maria Th d van J J Overgoor en H Valck; Antoinetta M d van B Over de Vest en C M Franken; Louise W d van J Jansen en W L Fonk; Nicoiaas z van W C Dekker en C M W Bart. Royale trench coat. Poplin, gevoerd met dezellde stol moderne tinten Vanal Schiedam: Broersvest 59-61 ROTTERDAM aangekomen 2 April: Som- melsdijk, Galveston, stg., H. A. L., Wilhel- minak.; Caltex Pernis, Sidon, olie, Ruys, Petr.h.; Hamava, Middlesbro, ledig, Anth. Veder Waalh. 24; Duisburg, Lobith, ledig, Ackermans. Parkh.; Otto, Hamburg, stg., Muller, Merweh.; Cibria, Oxelosund, erts, Nubel stroom ten anker; Aagtekerk, Antw., stg. V. N. S., Rijnh.; Munster, Cherbourg, erts', Muler 2e Kath.; Ondina. Yarrow, ledig, v. Ommeren. B. P. M. st. 2; Chantiile, Faw- ley, olie, Esso Nedo., 2e Petr.h.; Daje Bohmer Liverpool, ledig. Hudig Veder, Merweh.; Cebu, coprah, Cons. Reunis, Maash. 8; Methan, Jossingford, erts, Kersten Hunik, Waalh. C. Swartouw; Berlin, Norfolk, kolen Lijnzaad, Waalh. S. H. V.; .Amazone. Midd lesbro ledig Holscher, Parkk.; Skodsborg, •Bilbao' erts, Vulcan. 2e Katdrh.; Veendam, N. York, pass, en stg. H. A. L., Wilhelminak. Poortvliet. Harburg, potas, Soetermeer Fek,- kes. Korte Noordse haven; Astra, Garston, kolèn. Slavenburg Huyser, 2e Kath.; 3 April: Alkaid, Porto Alegre, stg., v. Niev Goudriaan, Lekh.; Egret, Adam, stg.. v. Ommeren, Merweh.; Alpha, Newcastle, erts, Slavenburg Huyser, 2e Katdrh,; Sigvard. Malmo, stg., Burger, IJsselh.; Averdyk, N. Orleans, stg., H. A. L., Wilhelminak.; Midsland Grangemouth, stg., S. S. M., Trinidad, Khorramshahr, stg., Cornelder, Maash.: Alex v. Opstal. Bremen, stg., olie, Herfurth Pakhuismeesteren. st. 2; Wester Eeras, Duinkerken, peulvruchten, Wagenborg Merweh.; Aisen, Hamburg, olie. Slavenburg Huyser Park.; Marie Hamill, Houston, stg., Muller, Merweh.; Lumme, Kotka, stg., Burger Lekh.; Malatya, Hamburg, stg., Anth. Veder, IJsselh.; Planet, Ejerslev, aarde, v. Uden, Binnenh.; Skagerrak. Antw., ledig, Furness, Maash.; Trompenburgh, Stockholm, stg. Muller, Parkh.; Fiat, Londen, stg., Invotra, Binnenh.; Rijn- kei;:, Londen, stg., V.N.S., Rijnh.; Oranje- nolder, Londen, stg., Müller, Jobskade; Ptar migan, Londen, stg., Ver. Agent. Mij., Mer- wehaven; Frank Sprenger, Norfolk, kolen, v. Ommeren, Waalh. C.; Lydia, Antwerpen, ijzer, Invotra, le Kat.h.; Osterbotten, Schie dam, ledig, N.B.K.. Waalh. 7; Elisabeth, Puttershoëk, ledig, Vermaas, le Kat.h.; Cro- nenburgh, IJmuiden, ledig, Müller, Jobsh.; Artemidi, Baltimore, kolen, S.E.A.M., Waal haven, Fr. Swartouw; vertrokken 2 April: Karachi, Genua; Eschersheim Emden; Sigbritt, Malmo; Wil lem Ruvs, Tj. Priok; Burgundia. Gothenburg Akka, Narvik; Skaraborg, Adam; Maria Theresa, Hampton Roads; Port Victor, Lon den; Escaut. Parijs; Juno, Bristol; Sambre, Parijs; Proteus, Bremerhaven; Mcrcurius, Hull; Hasan, Gdynia; William R. Davie, Houston: Lucy Essberger. Hamburg; Westsee Hampton Roads; Batavier II. Londen; Sheringham, Harwich; Livarden, Duinkerken Waal, Adam; Vaires, Genua; Puck. Gdynia; Jaba Londen; van Brakel Goole; Satco Minor Newcastle; Noordkaap, Boness; Oda, Bruns- buttel; Dido, Londen. 3 April: Leersum. Hamburg; Sperber, Bre- m-; Soya Maria, Stockholm; Fano, Antw.; Robert Eckelmann, Hamburg; Walenburgh, Aberdeen; Geert Bodewes, Stavanger; Bravo. Oslo; Golden Wets, Antwerpen; Lillian Dan, Helsinki; Holland (slbt), Terschelling; Kali- gera, Formosa; Express, Middlesbro: Latirus. Stockholm; Somali, Antwerpen; Merak, Port Talbot. IJMUIDEN aangekomen 2 April: Jupiter, Gibraltar, stg.; Frieda, Swansea, kolen; Er gebeurt op de Werf Wilton Fijen- I langs de afbouwkade rijden, cord behalve wat -betreft scheepsbouw- J Voor de Maasdam, die. zoals wij reeds en reparatie zoveel aan de uitbreiding enkele weken geleden meldden, Zater- van de werf-accommodatie, dat zou betzelfde werk midden in de stad gebeu ren iederèen verstomd zou staan over de omvang van uitbreiding en investe ringen. Nu blijft alles verborgen achter de toegangspoort en alleen wie vanaf de rivier een prisma-kijker van 'beste kwa liteit zou hanteren, zou iets wijzer wor den. Het Wilton Fijenoord-nieuws heeft een lipje van de sluier van de arbeidslust en uitbreiding opgelicht. Deze uitbreiding is vooral belangrijk in verband met de 'bouw van de nieuwe walvisvaarder, die moet komen in plaats van de Willem Barendsz. De 'helling is afgebouwd en daardoor is pl.m. 40 M. hellinglengte gewonnen. De kraanbaan tussen helling V en VI is ver- lengd. Waar tot voor kort een -geleidelijke glooiing van het terrein in een soort strandje uitliep, Is r.-u een afbouwkade gemaakt, zoals kort geleden ook bij de Machinefabriek gereed kwam. In normale omstandigheden zullen, de opgangen naar de af te bouwen brede gangways langsscheeps zijn. Daardoor wordt de kraanbaan niet onderbroken i cn kunnen deze over de gehele lengte dag a.s. om 'half 2 van de helling zal lopen, zullen nog twee extra opgangen aan voor- en achterschip komen. Men weet uit onze berichtgeving, dat de af bouw van het schip reeds verder gevor derd is op het moment van de stapelloop dan bij de Rijndam het geval was. Voor het lossen van- materiaal is bij de Vijfsluizen een nieuwe kade gemaakt, waardoor de scheepsbouwkade van dit werk -bevrijd wordt. Het is de bedoeling, dat de afbouwka de aan de rivierzijde wordt gebruikt voor de afbouw van nieuwe schepen. Na het vertrek van de kruiserdie momen teel in aanbouw is, zal de bouwdokkade overgaan naar de afdeling reparatie. Voor de afbouw zij-n bij de Vijfslutzen verscheidene nieuwe gebouwen- verre- Dit nieuwe deel van het bedrijf, de afbouwkade, is eigenlijk een nieuwe fa briek op de werf, in zoverre mogelijk gedecentraliseerd en slechts op ertlcele punten van andere delen afhankelijk. Dat dit onbekende stukje Schiedam voor de stad van enorme waarde is, be hoeven We niet duidelijk te maken. Dat het -goed is er wat meer van te weten, ligt evemens voor de hand. Bjorke, Rottm. ledig; Unden, Dordrecht, ledig; Westerdok, Londen, stg.; Midas, Venetië, stg.; Andane, Rottm, stg.: Robert Fultan, Newport News, kolen; Londen, Ham burg St., alle voor Amstm; Surte, Londen, ledig; Kathleen, Antw., ledig, beide voor Z&snd^in 3 April: Toos, Fowey, klei; Eemstroom, Leith, stg.; Sambre, Rottm, stg.; Badzo, Goole cokes; Waal. Rottm, stg.; Lydia, Goole, cokes, alle voor Amstm; vertrokken 2 April: Helene, Karlstad, Muiderkerk Breuocn; {Ueopianna, Alexan- drlëf wilhelm Nubel, Philadelphia; Elma, Kalma; Sigvard. Malmo; Egret, Liverpool; Fairsea, Australië; Jans, Londen; Westland. B. Aires; Frieda, Antw.; Sarpedon, W. Indië; Eimina, Hamburg; 3 April: IJstroom, Plymouth DELFZIJL aangekomen 1 April: Jutland. Londen; Pavonis, Aalborg; 2 April: Wubbiena, Hamburg; vertrokken 1 April: Setas, Antw.; 2 April; Delta, Londen. Nagekomen tijdingen: Albert D. 2 dwars v. Rlngkjobing; Albireo 30 te Rosario; Algarve 4 te Rottm verw.; Altair 31 te Santos; Arkeldyk p. 2 Lizard; Arnoudspolder vertrekt 3 v. Antw. n. Rottm; Ary Schetter 3, 160 mijl NO. v. Kaap vllano; Att S 5 te Garston verw. Bab T 3 te Norrkoping verw.; Barendsz 1 v. Fowey n. Gluclcstad; Barracuda 3 te Rottm verw.; Bernina 2 v. Malmo n. Naks- kov; Bernisse 3, 20 mijl NW. v. Brindisi; Betty p. 2 Wight, Bill S vertrekt 3 v. Stock holm n. Hamburg; Billiton 31 te San Fran cisco; Birmingham 2 te Amble; Breezand 2 te Grimsby. Caland 3 te Grangemouth verw.; Campen 3 te vesteraes; Carpo p. 3 Lizard; Cistula 30 v. N. Orleans n. Bombay; Claes Campaen 5 te Hamburg verW.Cornelia B, p. 3 Gibral tar; Cornelia B II 3 ter rede v. Povena. Dalerdvk l v. Tacoma n. san Francisco; Deneb 2 te Londen; Deo Favente 2 v. Gdynia n. Kopenhagen; De Ruyter 3 te Rottm verw.; Dido 2 te Kopenhagen; Doklaan 2 te Bo'ness; Dorinda 3 v. Antw. n. Bilbao; Douro p. 3 Ouessant; Duiveland 3 te Kopenhagen; Duivendyk 2 te Antw. E A Scheer p. 2 Kaap de Gata; Eben Haezer 2 v. Rostock n. Hamburg; F.cho 3 tc Dublin; Eemdyk 2 te Hamburg; Eitnina 2 v. Amstm n. Hamburg; Esso Amsterdam i (2 u.) te H. v. Holland verw. Fraternité 3 dwars v. Oslofjord; Frcjo 2 v. Glasgow n Nantes; Frisia 3 v. shellhaven n. Purfleet; Gaasterland 3 te Harlingen verw.; Gordias 3 te Bremen. Hebe Nobel 2 te Rochester; Henrlca 3 v. Belfast n. Manchester: Henrlca B 2 te Hel- singborg; Hoflaan 3 100 mijl N. v. Santander Holendrecht 2 v. Bergen n. Thameshaven; Hondsrug 2 te Rostock; Houtman 2 v. Leith n. Newcastle; Hulst 3 v. Genua n. Bona. Jagersfontein 2 v. Hamburg n Antw.; Jan Kreumer verm. 3 v. Londen n. Hamburg; Jo 3 te Delfzijl verw.; Julia Mary 3 dwars v. Alicante; Laurenskerk 2 te Suez; Leersum 2 v. Rottm n. Hamburg. Maartje 2 v. Cardiff n. Belfast; Marcella 3 te Fawley verw.; Maine 4 te Rottm verw.; Meliskerk 2 te East London; Menkar N 2 te FeFdalah; Merwehaven 3 te Port Lyautey verw.; Mizar N 2 v. Portsmouth n. Rottm: Monica 3 te Workington verw.; Mulan p. 2 Brunsbuttel n. Rottm. Noorderhaven 2 te Antw. Plato 2 v. Cadiz n. Amstm; Prinsengracht 2 v. Cork n. Falmouth. Roelf 2 te Bordeaux; Rotula 1 te Sydney; Rijnkerk 3 te Rottm. ij Saba 2 v. Rouaan n. Swansea: Sarpedon 2 v. Amstm n. Maracaibo; Sliedrecht 3 v. Suez n. Aden; Stad Breda 2 te N. Orleans, Talisse 2 v. Hamburg n. Amstm; Titus 2 te Tel Aviv; Ton s 4 te Leixoes verw. Valbella 2 v. Nantes n. Bordeaux; Violette Erica 2 v. Partington n. Sevtlla. Waal 3 te Amstm. Zwerver 2 te Blyth. TE ROTTERDAM VERWACHTE BUITENLANDSE SCHEPEN. ALICE BiROWN 30 v. Baltimore. AMERICAN COUNSELOR 31 v. N. York. ANTILOCHUS v. Hongkong, 1 v. Genua. ARABELLA v. Calcutta, 1 v. Cochin. ASKILD 30 v. Malaga via Lnoden. AU-RAY v. Haiphong, 28 te Beyrouth. BEBNLAWERS v. Kohsichang p. 1 Gibraltar CALL A 27 te Huelva. CITY OF PARIS v. Beirda, 1 te Londen. CLAN MACINTOSH v. Calcutta, 1 te Londen CO-PIAPO v. Chili p. 31 Cristobal. ELENI STATHAT'OS v. Dairen, 1 te Suez. GRUNEWALD v. N. York, 30 te Baltimore HAVOR'N v. Philadelphia, 31 te Baltimore J'ES-SIE MABRSK v. Philadelphia, 29 te Baltimore. JULIA l v. Pepel. KNEYA 1 v. Tanga. KOSMOS V v. Mena al Ahmadi, p. 1 Gibr. LA SALLE 30 v. N. York. MAID-EN CREEK 30 v. N. Orleans. MA-RGARETHE BECKMANN v. Gandla, 30 v. Ceuta. MATIN A 25 v. Puerto Cortez. MEKONG v. Brisbane 1 te Suez. MODASA v. Beira. 1 te Londen. MOLDANGER 30 v. Portland (Ore.) PAiSRAMATTA v. Melbourne, 1 v. Kaapstad RIO DIAMANTE v. Rosario, 31 te L Palmas SACIHSENWA'LID 26 v. N. York. SH'ILLONG v. Japan, 31 v. Aden, s. N. A. 8, 31 v. Algiers via Rouaan. sOCOTiRA v. Japan. 1 v. Penang. TABOR v. Bombay. 31 te Suez. tj TARIFA v. Japan. 31 te Hongkong. TARONGA v. Sydney, 31 te Melbourne. THRVOSK v. Japan, 30 te Otaru. TBOJA v. Melbourne, 31 te Suez. TE AMSTERDAM VERWACHTE BUITENLANDSE SCHEPEN. MIEDON v. Djakarta, 1 v. Padang. LOBITH, i APRIL 1852. Gepasseerd voor 13 uur en bestemd voor; -ROTTERDAM: Maco. Pik: Roerland, v. Baaien; Maaike Maria, Veerman; Ernst, Schweckendick Marlewitz; Augusta, Lang; Lisa v. Kekeren; Constantin 16, Heckhoff; Vater John, Cockel; Ingrid, Reimers; De Hoop, v. Gent; Mineral 9. Roelofs; Mineral 10, Ambagtsheer; H. Neuerburg 4. Weidemani ld. 9 Rapptnger ld. 12, Haub; Haniel 87, Meis ter; ld. 82, Koks; Dameo 17, Jacobs; id. 123, Brugman;' ld. 124, Bothof; Herta, v. Woer- com; Ruhr, de Groot; Stad Utrecht, Wey; Vulcaan. 104, Vroom; Esso 3, Stein; Hardl, Sbrands; Gonda, v. d. Wljngaarde; Catha- rina, IJzendoorn; Nautilus 1, Dung; St. An- tonius Visser; Ja-plco, Prins; Rheinfahrt 121 Heek;' Zephir, de Lange; Maria Jacoba, Kamps; Pieternella Schoenmakers; Agatha, Desage; Janny, Durinck; Felix, Wagen makers; Morgenland, Dekkers; Roelflna, Renninga; TILBURG; Karang, Poot; DE ZAND'E: Adrians, Sprier; MAASTRICHT: Vertrouwen, Koster; Duvi, v. Maaren. BBLG'Ië: Morea, v. d. Berg; Bastine Huber- dina, Paauwe; De Kijn, Kielen; Sophia, de Vries. DUITSLAND: Margriet, de Boom; Rhenus 144, Riebold; Barba, Kriek; Schlat, Knappe; Frisia, Schijvens; Damco, Wanders; Dion, v. Woercom: Damco 25, Schelling; Obi, Lesage; Moldau, de Jonge; Frans, Huisman; Ernst, Scholten; Franz, Kroos; Rhenania, Gerhard: SCtromvogel, Meissner; Stromeijer 9, Haug; Urdard, Spiering; Tarpen 54, Erlenbach; Spontlni, Jaspen; Taglla, Lesage; S. H. V. 77, de Wit; Helvetia, den Ouden; Wim 2, de Boer; Aravis, Starre; Minos, Klompken; Louis Kwiek; St. Antonius, Bongers; Mathilda, Smits; Tosti, Panne; Pasolt, Klassen; Roemer Visser, Meeuwsen; Pucini, Meeuwsen; As- gard, Stavast; H. S. V. 86, Schuitenmaker: Jaga v. d. Garde; Bavaria, Busker; Germa- nia, Harreman; Intritas 3. Valkenburg: C. E. M. N, Leeuwenstein; Alice, de Ruyter, BASEL: Thuringia, Maessen; (Rex -Rhenl. v. d. Graaf; Zaanbrug, Eenenaam. HANSWEERT, 2 APRIL 1952. Gepaseerd voor 4 uur en bestemd voor; ROTTERDAM: Wilhelmlna, de Render; Volnay, Schnepf; -Broedertrouw, Broeken; Gerdina, Kreeft; Express 73, Schoch; Mark- stein, Jacob; Telegraaf 8, Lindhout; id. 17, Snoek; Lucia, Stoop; Gean, Sehuilenburg; Lugano, Ducoffre; Johanna, Boer; E-ljo, Boer; Syria, David; Meza, Zaman; AM-STER- DAM:è Vlist, Kaat; Valkyrie, Waardenberg; Secunda Spes, v. Zoest; DELFT: Zeelands Luister 1 v. d. Vliet; MOERDIJK: Elize Maria, Kreeft; DORDRECHT: Trots Alles, Boersma; BEVERWIJK; Orion, v. d. Veen; GORINCH-EM: St. Petrus, Zwaga; HAAR LEM: Rival, Roukema; doeSiBU-R-G: Hoop op Welvaart, Sandifort; ALKMAAR: Volharding, Diepeveen. DUITSLAND: Leonardo. Super; WWotan, v. d. Laan; St. Gallen, Kohier; Stico, Groen; Express 24, Nysse; Schleswig Holstein, Duron hardt; Mystere, Faber; Fulda, Lemmens, Slavia, Vr'oegindewey. ,rero- BAS-F.L: Petrenolla Maria, Meesters; vei niea. Bauwens. de BELGIë: Animo, Brockschmidt; Rafal=-pp. Kimpe: Bereslna, Kaan; EnuPhatuH„heth' Jiljo, de Jonge; Vosta, de Boer; den Boer; Pro Patrla. Bosma: JoseP". hoeven; Sagittaire, Ebljng; Vlos. zen; Mercurlus, Heymen; Daumier. kei: Moretto, van Holt; Maroc, Neue Gel derland 5, v. oversteeg: jaeeofa. v. Dongen; Baden 57 berger; Richebourg, August, s fil ters; Res Nova. Zylstraj Nfily. Smits Suzanna 3 Schelling; Cathali *aleh, Toiler 2. Boot; Chopin, v. ^^aaf ia i' Smits; Jober, Didden; Telegraaf is v> d Mast: id. 12, de Jonga; tC0i&uns De;, Ier 4, Verhoek: Robert,Jyjeimv p0i0ma. Maasbommel: Zegerina Klein, Gruno, den Braber; Energie, C3rjpwl®JiSf »ds' palinckx Brigitte Behren; Taxanflrai. Baan; Anna. Gort; Goeland, de Haas; Muretto, Cftlfenbout 3 Gebroeders, .J?.4*1», Bijl; Mar- glena, Boertlen: S't. A"'0™1u». v. Gils; Robert Maas: Pax, Bos; Nelly, Egas; Ri0j Ruiten berg; Hubert -Marie, Rensen; Fata Morgana, de waai; -Beaume. Fortmn; Leba, v. Vijven; Sancta Maria, Hoogendoorn. WATERSTANDEN. VAN 3 APRIL. Rheinfelden 3.26 (—6.12); Breisach 3.19 (—4).21); Straatsburg 4.58 (-0.52); Maxau 6.90 (+0.22); Mannhemi G.60 (—0.15); Mainz 6.00 (+0.16); Bingen 4.91 (+0+8); Caub 6.16 (+0.26); fr,a'' 5 21 (—0.29); Coblenz 6.54 (—0.21); Keulen 7.09 (—0.19): Ruhrort 9.65 (—0.03); Lobith 15.17 (+0.13); Nijmegen 12.43 (+0.23): Arnhem 11.90 (+0.16): Eefde (IJssel) 6.63 (+0.18); Deventer 5.33 (+0.13); Monstn 56.00 (onv.): ViS*. (—0.08); Borgharen 42.7 7(~0è05); Belfeld 14.06 (—0.35); Grave (beneden de sluis) 6:34 (—0.21); Namen 2.28 (—0.02): Venlo 13.54 (-r*''5- Stuwen open te Roermond. Belleto, sam- beek en Lith, Te Lobith is hedenmorgen de topstand bereikt, t.m. 6 April zal slechts geringe val optreden. SLEEPBF.DRIJF Hudson passeerde 2 KaaP Noord-Holland was 2 op 130 mijl N.o. van Ras al Hadd. c. Schelde 2 van Dover naar Sheerness. Thames, naar Rotterdam met s. Ocean Leader" op sleeptouw, was 2 bij M»lt«. Witte Zee was 2 bij Acapulco. Zwarte Zee, op reis naar Antwerpen met m.s. „Sonnavind op sleeptouw, was 2 op 600 mijl z.W. v Ouessant. Het programma voor heden van het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan Washington is druk be zet. Reeds te half tien zouden de Konin gin en de Prins het Witte Huis per auto verlaten voor een bezoek aan Mount Vernon en de nationale begraafplaats Arlington. Te Mount Vernon zou Hare Majesteit een krans leggen bij het graf van George Washington en het huis van de eerste president van de Ver enigde Staten bezoeken. Kort na het middaguur zouden Ko ningin en Prins zich naar het Capitol begeven voor een van de belangrijkste gebeurtenissen van het bezoek. H. M. zou daar namelijk, evenals haar Moeder dat eens deed, het Amerikaanse Congres toespreken. Later in de middag zal Hare Majesteit de gast zijn van de Federatie van Vrouwenclubs en om vier uur zullen in de tijd van iets meer dan anderhalf uur 1600 prominente Amerikanen met een snelheid van ongeveer vijf seconden per persoon aan de Koningin en de Prins worden voorgesteld. Vanavond geeft de minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, in Anderson House tot besluit an de dag een diner ter ere van het Koninklijke Paar. In Carlton-hotel heeft president Tm- man gisteravond aan Koningin en Prins een diner aangeboden. Er zat een zestig tal gasten aan. Koningin Juliana, die een blauw-grijze avondjapon droeg met een diamanten diadeem en collier, zat tussen de president en minister Stikker, In een toast heeft H. M. gesproken over de vriendschap tussen het Amerikaanse 011 het Nederlandse volk en zij vervolgde o.m.: „U, mijnheer d-e president, staat aan het hoofd, van een groot land van lieden, die zeer menslievend en van goe den wille zijn en die ons een onschatbare steun hebben verleend gedurende en na de oorlog. Zij hebben zelfs een deel van ons land bevrijd. De graven van uw sol daten zijn voor ons gewijde plaatsen. Uw regering en Uw volk hebben ons opnieuw op het moeilijke pad naar de welvaart ge bracht. Wij zijn vol van dankbaarheid je gens het Amerikaanse volk". President Truman antwoordde In een korte, geïmproviseerde tafelrede, waarin hij Hare Majesteit met een „sprookjes- koningin" vergeleek en in dit verband aan het bezoek herinnerde van een „sprook- jesprinses", prinses Elizabeth van Enge land, thans Koningin van dit land. De Bredase rechtbank heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 42-jarige weduwe J. G.H., die wordt verdacht van moord op het 80-jarige Zeeuwse boertje K. S. op 26 Augustus 1946 in Bergen op Zoom gepleegd. Overeenkomstig de eis werd zij veroor deeld tot tien jaar gevangenisstraf en on voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Een vliegtuig van de Noorse maat schappij „Olsen", zo seint A.F.P. uit Bor. deaux, heeft wegens motordefect op het strand b\i Mimizan een noodlanding gemaakt. Het toestel vloog op de route MadridAmsterdam. Er wordt geen mel ding gemaakt van persoonlijke ongeluk ken. Volgens de handelsbrief van de Britse Cotton Board is Japan weer het voor naamste exportland in de wereld gewor den voor katoenen weefsels. Het heeft (ndia verdreven van de eerste plaats op de lijst van exporteurs cn voor het eerst na de oorlog zijn traditionele positie weer ingenomen. India is afgezakt naar de vierde plaats. Engeland is opgeklom men naar de tweede en Amerika naar de derde. Japan heeft 1951 1-082.000.000 vier kante yards manufacturen uitgevoerd (in 1950 1.088 miïltoen), Engeland 865 mil- lioen vierkante yards (v. j. 822 millioen), de V. S. 807 millioen vierkante yards (v. y 56 millioen). In net overzicht wordt nog medege- ceeld, «ia.1 de Japanse binnenlandse en exportprijzen voor katoenen manufactu rer! sedert April van het vorige jaar voortdurend zijn gedaald. Op de tweede dag van het debat „om de redding van de Franc" in de Franse Nationale Vergadering is pre mier Pinay er in geslaagd een aanvan kelijke weigering van de vergadering om een van zijn voornaamste voor stellen in behandeling te nemen, on gedaan te maken. Het betrof een machtiging aan de regering om bij decreet, bezuinigingen door te voeren tot een bedrag van 10 milliard francs. Pinay, zonder openlijk met de vertrouwenskwestie te dreigen, liet toch merken, dat Dij heen zou gaan, als hij op dit punt zijn zin niet kreeg- Nadat Pinay had toegezegd, dat hij be reid was ook de nadere uitwerking van de te treffen bezuinigingsmaatregelen te bespreken, kreeg hij de vergadering als nog mee. Ook 'n tweetal communistische moties, gesteund door de socialisten en enkele linkse M. R. P.-leden wist hi) te doen ver werpen. Pinay ondervond ook gigteren weer de steun van de grote meerderheid der Gaullisten. Het partijbestuur van de communistic sche partij-Nederland heeft zich in eerr brief gericht tot de besturen van de P. v. d. A., de V.V.D., de C.H.U. en de Katho liek Nationale Partij van Weiter, waarin een beroep wordt gedaan op deza partijen om in de a.s. verkiezingsstrijd ons volk voor een regering „van oorlog, fascisme ■en armoede, in de gedaante van een ka binet— Romme, te waarschuwen". Wij doen een beroep op uw partijen zo zegt de brief om datgene op de voor grond te stellen en op opbouwende zin te richten, wat alle Nederlanders verenigt, die prijsstellen op de nationale zelfstan digheid van ons land en die de vrede in de wereld wensen. Wij hopen zo besluit de brief van de C.P.N. dat de moeilijke levensomstan digheden, waarin het grootste deel van ons volk verkeert, voor uw partijen aan leiding moge zijn. hun houding in boven genoemde geest te bepalen, opdat betere vooruitzichten voor de toekomst van ons volk geopend mogen worden. In de motivering van het vonnis word1 gezegd, dat de gewraakte passages in derdaad beledigend zjju. Daarbij wordt echter opgemerkt, dat de persoon, die deze woorden uitspreekt in dronken schap verkeert en bovendien een psycho paat is. Hetzelfde punt dus waarop de verdediger zijn pleidooi baseerde. De rechtbank is verder van mening, dat de onbevooroordeelde lezer, niet de indri'-k zal krijgen, dat Hermans zich acheer zijn hoofdpersoon schaart- De officier van Justitie, mr B. Kist, had twee weken geleden vrijspraak ge- eist, subs, geldboete. Een bende van onbekende sterkte viel Woensdagmiddag de rubberonderneming „Sindangsari" aan, gelegen in het onder district Mandirandjang (Cheribonse). Ro vend en plunderend trokken de terroris ten ov-er het ondernemingsterrein en ten slotte werden alle fabrieksgebouwen in de as gelegd. Verdere berichten over deze aanval op klaarlichte dag ontbreken nog en evenmin is bekend hoe groot de schade is. Er vielen geen slachtoffers. In het Bogorse werd dezer dagen de thee-onderneming „Surade" (regentschap Djampang Kulon) 's avonds door een bende van d-e beruchte ,-Tjitarum-groep'' aangevallen. Van de circa vierhonderd bendeleden waren er vijftig in uniform gestoken en volledig bewapend. De ts.' brieken werden geplunderd en de instal laties grotendeels vernield. -Een deel dei bezittingen van de ondernemingsarbei' ders viel eveneens in handen van de plunderaars. I Een andere bendo van de „Tjitarum- groep"ter sterkte van achttien man, deed een aanval 00 de rubberonwderne- ming ..Mranginan", eveneens in het re gentschap Djampang Kulon, Behalve een complete machine werd er door de ban dieten een -groot aantal „rubber-sheets" geroofd. Nadat gisteren in de loop van de dag verdenkingen tegen de koopman waren gerezen, werd vannacht een onderzoek in zijn woning ingesteld. Vrijwel de geheJ- partij van honderden meters gordijnstof- weef- en meubelstof en Brabants bont werd teruggevonden. Het onderzoek word', voortgezet. In de Staatsloterij zijn vandaag de vol* 8erme twee hoge prijzen gevallen; op no 9200 15.000 en op lot no 17706 10.000. In parlementaire kringen te '{o"n bevestigt men de juistheid van nilltM' dagbladbenchten, dat kanselier Adenauer de parlementsleden heeft gewaarschuwd, dat nieuwe aansllugen, ook op het leve» van parlementsleden, mogelijk zij»- Adenauer zou deze waarschuwing oP een geheime bijeenkomst tegenover fractieleiders geuit hebben en geen blieatie gewenst hebben, omdat hij nift wilde, dat zijn bezorgdheid in w ijder'' kring bekend werd. Volgens een onderzoek van het sta tistische bureau der Bondsrepubliek wil len de Westduitse boeren hun groente- teel); dit -1aar met dertien procent uit breiden. Vrijwel alle soorten groenten zouden in deze uitbreiding betrokken zijn. Sedert 1948 is een inkrimping van de Duitse groenteverbouw te constateren geweest. De ontwikkeling bewoog zich daardoor in de richting van een aan passing bij het normale vooroorlogse peil. Nog altijd produceert Duitsland thans veel meer groenten dan het vroe ger gewoon was en de nieuwe uitbrei ding kan aantonen, dat de Duitse boe ren willen trachten hun aandeel aan de groentemarkt zo krachtig mogelijk te verdedigen, Gouden professlefeest. Op de psychia trische inrichting Coudewater te Rosma len zal rector Remigius Freulich S.S.C.C. 20 April a.s. zijn 50-jarig professlefeest vieren. Hoorspel over Pater Donders. Op Zon dag 25 Mei zal de K.R.O. een hoorspel over Pater Donders uitzenden. De auteur hiervan is de bekende oud-missionaris van Suriname, pater H. Helmer, Re demptorist. Zoals wij gisteren reeds verwachtte»' is 't bloemencorso in de Bollenstreek, da' op 19 April zou worden gehouden, i» verband me^ de weersomstandighede» thans definitief verschoven naar 26 Apri1 Gezien het koude weer van de laat' ste week was men bevreesd, dat d® bollen niet op 19 April in volle blo«' zouden staan. Bonaire, W. Indië naar Amsterdam, 2 oP 470 mijl ZZW. van de Azoren. Fairsea 2 van Amsterdam naar Wellingtor1- Indrapoera, Djakarta naar Rotterdam, pa®' Eeerde 2 Alexandrië. Johan van Oldenbarnevelt, Sydney naff j Amsterdam, 2 op 120 mijl West van SabmP' Nieuw Amsterdam 2 te New-York. Noordam, Rotterdam naar N. York, 2 of 660 mijl O. van Kaap Race. Oranje, Djakarta naar Amsterdam, 2 of 510 mijl Z.o. van Socotra. Oranjestad, w. Indië naar Amsterdam, op 320 mijl ZW. van de Azoren. Veendam 2 van N. York te Rotterdam. Westerdam, N. York naar Rotterdam 2, 560 mijl zo. van Kaap Race. Willemstad, Amsterdam naar West-Indië, 1 te Madeira verwacht. ROTTERDAM, 2 April 19752' 1 April nam.: 152 ton soda Arnhem; 205 to» ld. Breda; 440 ton suiker Roosendaal; 500 te" ld- Stampersgat; 200 ton oud Ijzer iJmuide»; 100 ton schroot Utrecht; 100 en 85 ton K8',, den Bosch; 313 en 287 ton id. Veghel; 1°?» ton kolen Arnhem; 300 ton ld. Zutfen; 1 ton id. Boskoop; 150 ton id. Numansdo'"''' Totaal 38 reizen; 23 vletrelzen. 2 April voorm.: 60 ton mais Tilburg; 60 t" oud Ijzer Alblasserdam; 100 ton soyaschi'"". Weespercarspel; 200 ton kolen NederhemC'; I diverse partijen loslaat vletten; 150 ton 7° I Zwijndrecht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 2