NEDERLAAG IN HEL VAN DEURNE Niet Terlouw doch ons hinnentrio verloor deze Rode Duivels wonnen verdiend De derby D Oranje niet naar Helsinki? TERLOUW verloor duel met COPPENS Van Melis en Lenstra faalden in de aanval l v-p a Air Lef geweest, had- hleef staan den een beter aan- bleet staan... J V= De „vier punten" niet gehaald België's nieuwe verdediging minder sterk dan de roep die zij genoot V.. Zó vielen de goals MAANDAG 7 APRIL 1952 PAGINA - LM Het fatale moment Oranje's grote kans Het grote duel nuttig en safe z,l7fe J?ï<JaKr Tóch Landman? Gewoon maar Lenstra En zowaar de leiding! Beste voorhoede won Anoul opende de score Van Melis „abonnement He 35ste minuut )vas de enige wan r- IKIMi Va" Melis ■BW» miWW. met hoofdletters noteerde. Op een i'asje van Lenstra omspeelde de Eind- Kraak bleef staan Coppens-Lemberechts Falende Oranje-aanval Achttien karaats I i en yd in 25 iij- ïze ?e- ran Ebal B. ier ;cn Lan sit- ro- 'an j^n 3a r $n die ul- ijn. OP. rlif :se- ma ila- pns ing De ar- ee- ol- ila- na- er- de be- het OP erd oe- ge- ster W- ire- an- ;rk, de red- rluP ïing itie, 44- ling dn- siek mc- ïaar het n. irta. ver- 662 2,90 2.60: kW- ndel «ens vlot. Rik Coppens was België's match-winnaar door MARTIN W. DUYZINGS ANTWERPEN, Zondagavond. ANK U!, -wij mogen niet mopperen Wij zijn niet, zoals zo dikwijls in het met roem en lauwerkransen overladen verleden van ons Nederlandse elftal, uit de Hel van Deurne teruggekeerd in een triomphantelijke, zonnige karavaan van gul lachende ge- Zlchten en vriendelijk wuivende rood-wit-blauwe vlaggetjes. Er lag niets triomphantelijks meer in het vader- andse supporterslegioen dat vanmorgen nog, gedragen door zijn onblusbaar optimisme, de zon-overgoten Kei- Zerlei veroverd had, doch dat zich na afloop van de krijgsverrichtingen, stil en druipnat en geslagen, door de treiterende motregen op de snel vallende avond naar het Noorden worstelde. Doch deze sombere aftocht na een even bittere als verdiende 4—2 nederlaag tegen onze oude rivalen was ongetwijfeld nog een féést, vergeleken Ir' met"van"ec t-te-onderscheiden massa-begrafenis-stoet welke gij, ploeterend door een wijde poel van wan- niet zo vnlvF vanavond over de Nederlandse grens hadt kunnen zien trekken als de voetbalgoden bijgeval Deurne star!' i warel* geweest, ons iet iloederige drama te besparen dat ons deze middag in dat grauwe tJeurne-stadion heel even boven het duizelende hoofd hing! nan'61^ ''Pn npnuten vóór de onverstoorbare refereeTopliss de derby ten einde floot? Geen mens die dat nog «lp m Cnng wcet* mens in dat volgepiopte Deurne-stadion die nog oor en oog had voor wat anders dan voor tfiim3)1"™/3310? Belgische midvoor Rik Coppens, de nijdige kop diep weggezonken tussen de stevige simt 't0? viermaal achtereen onze voormalige rots-in-de-branding, Rienus Terlouw, met één enkele, dood rook C 'c|we8'n? omspeelde. En hoe de moedige Sparta-reus zich tenslotte, kapot gespeeld in een eindeloze s an harde en enerverende duels, gewonnen gaf. Voor het eerst in zijn lange internationale loopbaan had - n landelijke midvoor onze stopperspil de held van zovele, opwindende derby-duels volkomen klein. eerst had men de Sparta-man het commando in het Nederlandse doelgebied volledig ontnomen Het drama dat ons op dat ogenblik vn ude een razen<i snelle Belgische wcj ede die 20nder moeite door een vbd gapend gat in onze defensie kon "een-dartelen werd ons, tot meerdere en glorie van ons gebeente, geluk kig onthouden. Zelfs Piet Kraak die zich erimmig en zonder enige reserves steeds e°r in het strijdgewoel stortte, zelfs gen muur van woedend verdedigende ^rfmje-shirts zou in die laatste minuten een catastrophe vermoedelijk niet voor komen hebben als de voorhoede der fode Duivels toevallig op het briljan te denkbeeld gekomen ware ons koel p1!,nuchter en dóódsimpel af te maken, f ciukkig voor het Nederlandse sup- Porterslegioen: deze voorhoede die de 2 overwinning kennelijk nog niet royaal genoeg vond en die overduidelijk naar nog méér triomphen hongerde, raakte verstrikt in haar eigen daden drang. Zij miste, als gevolg van enige volkomen overbodige nummertjes acro- oatiek-voor-de-tribunes, een paar opge legde kansen en dat bekoelde haar. Dat ook gaf de Nederlandse defensie gelegen heid, haar, hier en daar reeds op hol fe t?8erliZ^?!1Wen weer onder controle stroDh»en D redde ons van een cata- moment e ^Ulvels hadden het onze ploeg in die laatste minuten nog even aan flarden te spelen, ongebruikt voorby laten gaan Merci!, mercidoch het dient ter- wille van een waarheidsgetrouwe ge schiedschrijving gezegd, dat het Belgische legioen geen kwartier tevoren in feite hetzelfde had meegemaakt. Het lag er allemaal niet zo dik boven op en het leek niet zo angstwek kend en boven dien hadden de Belgen toen al veiligheidshalve met 3—2 de lei ding. Maar onze kans leek er niet minder om. Het was alsof de Bel gische voorhoede niet dit derde doelpunt 't laat ste had vertoond wat zij aan adem benemende din gen nog opleve ren kon. Anoul, de grote motor van de stoottroep der Rode Duivels in de eerste helft, liep plotseling er gens verloren op het middenveld. Linksbuiten Thiis kreeg van aanval tot aanval meer S°ed debuutontzag voor de TERLOUW .verloren duel. koele manier waarop De Jong hem nutte loos en onbeduidend stond te maken. De nieuwe rechtsbinnen Bensch scheen leeg- gezwoegd. Het nog altijd zo vinnige man- netje-Lemberechts stond, eenzaam op zijn rechtervleugel, minuten achtereen vergeefs op een verdwaalde bal te wach ten. Wat déérde ons die 32 achter stand? Hadden wjj in de eerste helft niet, met twee flitsen van onze voorhoede en twee voltreffers van Van Melis en Clavan, in slechts enkele minuten (en temidden van een alles behalve kinder achtig Belgisch offensief!) een 1—0 ach terstand in een 1—2 voorsprong omge zet?Zou nu een enkele legendari sche Lenstra-kogel niet voldoende 2Un om onze voorhoede weer in vuur en vlam te zetten, met zelfs een kans op zo'n ouderwets „Holland kwartiertje Het doelpunt dat onze nederlaag inleidde. Coppens (links) passeerde zijn rivaal Terlouiv (midden voor doel) en gaf Lemberechts (geheel rechts) een scoringskans. Prompt gierde de bal langs Kraak en dc haastig toegesnelde Alberts voor de derde maal in het Nederlandse heiligdom. De kans lag daar. Zij lag weliswaar niet voor het grij pen, want wij hebben nu eenmaal geen voorhoede meer die zich gemakkelijk aan de boeien van een consequent, af dekkende vijandelijke defensie weet te ontworstelen, doch van de andere kant hadden wij in de Hel van Deurne wel eens sterkere Belgische defensies ont moet enoverrompeld. Helaas: Oranje miste deze kans. Onze ploeg liet de Belgen de gelegenheid, zich over hun inzinking heen te ploeteren. Er was 'n moment waarop Diricx een pas klaar Nederlands doelpunt nog maar juist van de doellijn kon trappen. Er was een ander moment daarop doel man Meert een kogel van Van der Kuil maar nauwelijks verwerkte. Doch dat was al! En daar, tussen de twintigste en de dertigste minuut van de tweede helft en vóór Coppens tenslotte onder oorverdovend geloei der Belgische sup- porters zijn pnvé-overwinning op zijn hem zijn eigen club-doelman, Landman bewaker Terlouw vierde met een vor- stelijk doelpunt, het was daar dat de Ne derlandse voorhoede deze wedstrijd de finitief verloor. Onze voorhoede, inderdaad Het is best mogelijk dat men na af loop van deze wedstrijd, Rinus Terlouw ter slachtbank voert als zijnde de man die in feite de vier Belgische goals ver- °?°5zaakte. Afgezien van het feit, dat Riet Kraak het tweede Belgische doel punt misschien nog had kunnen voor komen als hij niet zo verbijsterd naar net krankzinnig harde schot van Cop- had staan staren, is het inder- z°. dat alle Belgische doelpunten op practisch dezelfde wijze ontstonden: Coppens won een duel met Terlouw en deponeerde vervolgns de bal in een onbewoonde ruimte temidden van de uit positie ge- speelde Neder landse defensie. En stellig zou het met deze in terland wel 'n beetje anders ge lopen zijn als de Beerschot-man niet met zoveel meesterschap en list de Rotter dammer figuur lijk tegen de vloer had ge speeld. Hij bezorgde de Sparta-crack een BIESBROUCK bijzonder onplei- middag. Hij bleek niet geïntimideerd door al die stoere kilogrammen waarvoor zelfs Jef Mer- mans zoveel ontzag had. Hij speelde een voudig beter en intelligenter voetbal en hij bracht onze stopperspil zo ver, dat deze in wanhoop zo nu en dan wat al te nadrukkelijk met zijn kilogrammen in het rond sprong, hetgeen hem niet alleen het gebruikelijke geloei van het Belgi sche publiek, doch bovendien enige wijze vermaningen van mister Topliss ople verde. Overigens. Rienus Terlouw zal U des gewenst met de hand op het hart kunnen verhalen dat de heer Coppens eveneens over een bijzonder uitvoerig arsenaal van meer gestyleerde prof-trucs beschikt, hetgeen gelukkig ook mister Topliss ont dekte, weshalve hij in een openbaar pleidooi voor iets meer wellevendheid de Belg met vergat Tegen deze midvoor een onuitput telijke bron van inspiratie voor een rus teloos swichtchende voorhoede speel de Terlouw een ongelukkige wedstrijd en merkwaardig genoeg paste hij een van de weinige wapens die hem onder deze omstandigheden nog restten, niet toe. De Rotterdammer die anders bij- zonder gul is met terugspoel-ballen op zijn eigen doelman en die zich daar mee juist ditmaal meer dan eens van een lastig tegenstander bad kunnen ontdoen, vroeg nu slechts één enkele maal de assistentie van Piet Kraak. En het zou interessant zijn te vernemen of de K.N.V.B. keuze-commissie onderhand toch niet van mening is dat men Ter- louw tegen deze razend 'gevaarlijke mid voor (van wie men tevoren weten kon, dat hij in staat was Terlouw in een gevecht van man-tegen-man te ver slaan) vermoedelijk wat meer op zijn gemak had gesteld als men vlak achter de belangen van ons nationale heilig dom hadden laten behartigen. Overigens speelde juist Piet Kraak met veel bravour een uitstekende wed strijd. Hij was niet altijd even klemvast, doch zijn „timen" was voortreffelijk en over drie der Belgische doelpunten be hoeft hij zich geen gewetensbezwaren te maken. Zoals gezegd: naar het tweede Belgische doelpunt stak hij geen hand uit. Hij werd er volkomen door ver rast en het blijft een vraag of hij, als hij er wèl op had gereageerd, aan dat enorm harde schot van Coppens iets beters had kunnen doen danvoor de tweede maal in zijn internationale voetballoop baan een hand te breken. Ook aan hèm lag deze neder laag niet. Zij lag evenmin aan onze backs, van wie Alberts het tegen de listige Lembe rechts stukken moeilijker had dan zijn buurman De Jong die linksbuiten Thijs onmiddellijk héb ben kon; het lag zeker niet aan onze halfs Bies- brouck en (voor al) Wiertz die beiden enorm ANTWERPEN, Zondagavond „Als jullie uit de interlandwedstrijden welke wij vóór de Olympische Zomerspelen nog te verwerken krijgen, vier punten weet te halen, gaat het Nederlandse elftal naar Helsinki", zei bondscoach Jaap van der Leek toen hij bij de aanvang van dit seizoen de eerste training van de Nederlandse elftal-club inleidde. Het leek niet eens zo'n bar moeilijke opgave. Het betekende niet méér dan een moyenne van slechts één punt uit de vier wedstrijden welke wij dit -eizoen spelen moesten: tweemaal tegen de Belgen, eenmaal tegen de Finnen en, straks, thuis tegen de Zweden. Helaas: slechts eenmaal haalde het Oranje-team dit moyenne. Dat was in de eerste de beste wedstrijd toen wij, teleurstellend, tegen de zwakker geachte Finnen gelijk speelden. Volgde de ietwat ongelukkige nederlaag tegen de Belgen in het Feyenoord-stadion toen Oranje gehandicapt was door het uitvallen van Schijvenaar. Nu Oranje ook in Deurne verloor, verdween daarmee meteen de laatste kans om de vier punten welke Van der Leek (namens het bondsbestuur?) als conditie stelde nog te halen. Zelfs al zouden wij op 14 Mei a.s. te Amsterdam van de Zweden winnen (en wie hoopt daar nog op na deze nederlaag en nadat de Zweden onlangs in Parijs van Frankrijk wonnen?), dan komt ons punten totaal uit dit interland-seizoen op niet hoger dan drie. Officieus heeft Oranje dus in Deurne niet alleen de derby doch bovendien reeds het Olympische voetbaltournooi verspeeld. Een grauwe, sombere Zondag voor voetbal-minnend Nederland WIERTZ veel werk heb-weer uitblinker ben verzet en tot de, zeldzame, uitblinkers van ons elftal behoorden. Neen: het lag aan onze voorhoede. Het lag met name aan ons binnentrio. Van Melis maakte weliswaar een goed doelpunt en trok twee maal drie kwar tier ijverig zwoegend door het Belgi sche doelgebied, doch nuttige dingen deed hij zelden. Van der Tuyn bereikte ook in deze interland zijn clubvorm niet en Abe Lenstra demonstreerde even duidelijk als in de wedstrijd tegen Engeland-B dat hij bezig is, met verbijsterend veel haast van zijn voetstuk te tuimelen. Zijn passes waren slechts zelden op maat en nimmer om er een jubelgedicht over te schrijven; zijn schot lag thuis, in Heerenveen; en het zou overdreven zijn, te zeggen, dat hij in de duels-op-korte afstand welke hij leverde, dingen ver toonde die de scouts der buitenlandse profclubs onmiddellijk naar hun cheque boek deden grijpen. De signori van de F. C. Fiorentina die de Heerenvener geen half jaar geleden nog een ton-cash als mede het aanverwante ministers-salaris boden, zullen er vermoedelijk wel geen spijt van hebben, dat Abe destijds de ge meente-secretarie van Heerenveen boven de Lires prefereerde. Het was dit binnentrio dat ditmaal de dash van debutant Van der Kuil miste en dat evenmin beschikte over de beweeglijkheid en de vinnigheid welke Clavan demonstreerde als hij, opmerkelijk weinig, eens in het spel betrokken werd. Het was dit binnen trio dat niet in staat bleek, toe te slaan toen de Belgen ons tijdens hun spreekwoordelijk geworden baisse daartoe in de tweede helft de kans boden. Toen, en toen alléén had een Van Melis-in-topvorm of een Lenstra- anno-1951 de wijde kloof kunnen overbruggen die er in technisch en tactisch opzicht nog steeds tussen het Oranje-elftal en de Rode Duivels gaapt Nu verloren wij terecht. Een neder laag zonder excuses. En zonder enige roem.... Toen Oranje nog juichen mocht. Clavan (uiterst rechts) heeft met een vinnig schot in de uiterste hoek de Belgische doelman verslagen. Nederland leidt met 12. Lenstra, Van Melis, Van der Tuyn en v. d. Kuil hollen juichend naar de maker van het doelpunt, het laatste dat onze voorhoede in deze wedstrijd scoren zou. (Van onze verslaggever) ANTWERPEN, Zondag. Er was luim een kwartier in de tweede helft gespeeld, toen scheidsrechter Topliss een aatste verzoeningspoging ondernam en Terlouw en Coppens samen hij zie i ontbood. Het moest verder helemaal uit zijn met de ruzie, anders zom c.n '?Y van 'let veld worden gezonden. En bij liet bedaren van de vijan e ij leden tussen de Oranje-stopper en de Belgische aanvals- I leider gif? oppens grotere voetbal-klasse de doorslag geven. Dat kwam - uJmkkino- in de :van Bensch, vlak daarop klaarde Alberts tot uitdruKK „ste minuut, toen de Beerschot-virtuoos de stand op een moeilijke situatie ontstaan uit een 4—2 bracht en daarmee de Belgische zege veilig stelde. Maar ook daar- i voorzet van Thys die naar binnen was ge- hii reeds ruimschoot» ,i„„„ ..r 1 komen en gemakkelijk van Wiertz dan voor n J - aandeel geleverd in deze zonder twijfel van pe jong los was gekomen. De Jong verdiende overwinning van de Rode Duivels: hij legde de basis voor het eerste, scoorde ze iet tw eede en gaf driekwart van de stof voor het derde doelpunt. Zo wer^ Coppens, het enfant terrible van de Belgische voet balwereld, de held van deze match. En aan Jef Mennans denkt al bijna niemand meer Nog geen minuut later had Neder land zelfs de leiding! Van Melis was op links doorgebroken, zijn voorzet bracht benauwde deining voor het Belgen-doel waar men de bal niet weg kon krijgen, Lenstra maakte zich er van meester, zijn pasje op Van Melis werd terug naar Clavan gespeeld en de A.D.O.-er schoot toen uit de hoek van het strafschop gebied ineens met een diagonale schui ver dwars door de opeenhoping van spe lers heen scherp binnen de verste paal; 12 na 36 minuten. De Belgen antwoordden furieus. Kraak moest een corner weggeven op een schot Het werd een zege voor de ploeg met de beste voorhoede. Want m de Belgische linie werd ster-van-het-veld Coppens dan weliswaar geflankeerd door een linksbui ten Thys die tegen Aad de Jong met zo hppi veel in te brengen had en door een Bensch die zijn uitstekende dribbels slecht afwerkte) daar opereerde ook een Torke Lemberechts die zjjn motiefje" nog altijd eer aandoet en on danks de voortreffelijke back-party van Alberts nog een aartsgevaarlyke rechts buiten bleek en daar speelde linksbinnen Pol Anoul vooral in de eerste helft zich naar een verdiend doelpunt toe. Een voor hoede met goede en zwakke plekken maar vooralmet een match-winner, waarmee de Belgen nu ook een figuur hebben zoals wjj in Faas Wilkes hebben gehad; een voorhoede die als geheel de Nederlandse aanval stukken overtrof. Wel lanceerde Oranje vart de aftrap af de eerste aanvallen, waarbij Van Melis uit een knappe voorzet van an der Kuil tameljjk dom en hoog over kopte en waarbij Lenstra na een solo-rush ook te hoog mikte, maar al heel gauw moest Alberts met pittig ruimen aan een Iraai interland-debuut beginnen en kort daarop was Kraak pas gerust toen een hard diagonaal schot van Bensch de paal aan de verkeerde kant was gepasseerd. Terlouw won zjjn eerste pnve-duel met Coppens, maar de Beerschot-man zag tóch kans om Bensch aan de bal te bren gen; het lage schot sprong van Kraak s benen weg. Zo hadden de eerste precaire situaties zich voor het Nederlandse doei afgespeeld en de Belgen gingen onmid dellijk door met een serie driftige en luid aangevuurde aanvallen, die Kraak ver plichtten om met één vuist een instor- mende Anoul de bal boven de kop weg te stompen, die Terlouw en De Jong in het I geweer brachten om schoten van Cop- j pens niet anders dan met hun botten te smoren, die Bensch opnieuw een ver knoeide schietkans bezorgden, die Ter louw toén al zó ver brachten dat hij Coppens ging vasthouden. Steeds weer Coppens. In de 26e mi nuut dreigde de eerste goal. Coppens was langs Terlouw gegleden en bood Anoul een vrije kans: over. Lemberechts zette snel voor en van korte afstand prikte Anoul het leer dwars door een barrière van zes zeven man heen: 10 na 28 minuten. He intermezzi van Nederlandse aan vallen waren zeldzaam. Van der Tuijn werkte hard en gaf goed af, maar zijn eigen schot was slecht. En de kleine Van der Kuil dito. Van Melis kon zich niet aan Carré's bewaking onttrekken. Len stra was in man-tegen-man-duels met Van Kerkhoven dikwijls de mindere, Cla- van's voorzetten smoorden in de secure dekking. Alleen een dribbel van Abe wek te enige hoop, maar er zat te weinig vaart in de schuiver en Meert stopte hem feilloos. Ihovenaar op ver bluffend eenvoudi ge en daarom zo verrassende wijze zowel Carré als Saeren om zijn ac- «et op tien meter ichuiver te bèslui- Zo scoorde Van 'lelis dan tóch weer 'ijn traditioneel ge- ivorden goal-per- interland-volgens- ibonnement, maar helaas is hij verder hoegenaamd niet VAN MELIS één treffer, veel teleurstellingen. meer in liet stuk voorgekomen.... onderscheidde zich door met een snelle sprint tot op dertig meter van de Belgische achterlijn door te stoten en daar een uit stekende cross-pass af te geven naar Cla van die over schoot en b\j de tegenaanval een halt toe te roepen aan Thys die door Coppens listig was gelanceerd. valsspel vertoond, hun verdediging had door een secure en consequente dekking weinig of geen ruimte geboden voor de Nederlandse voorhoede die nochtans door de in het middenveld uitstekend opere rende kanthalves Biesbrouck en Wiertz naar beste vermogen was gesteund, hun verbindingsspelers waren scherper paraat geweest in de kansen die hun match winner met kwistige hand had geboden. De tweede helft was nauwelijks 2 minuten oud, toen Coppens opnieuw ge vaar stichtte. Met een prachtige schijn beweging liet hij Terlouw meters achter zich en hij besloot zijn rush met een listig tikje naar de naar binnen ge zwenkte Lemberechts die met Alberts op zijn hielen Kraak op minder dan vier meter kansloos sloeg: 23. Toen laaide de vete tussen Terlouw en i Coppens een vete die nog niet ouder jdan een uur kon zijn maar desondanks al I een „volwassen" wraak-en-weerwraak- affaire was geworden pas hoog op. In zuivere voetbalkunde rees Coppens een klas of drie boven de Rotterdammer uit; Terlouw trachtte te compenseren met li chaamskracht, Coppens lokte met demo nische list steeds weer overtredingen uit, betaalde Terlouw's openlijke bonkigheid met verstolen geniepigheden terug. Het werd zo erg, dat na een regen van vrije schoppen scheidsrechter Top liss in de 13e minuut Terlouw een „laat ste waarschuwing" gaf om die enkele minuten later door een „allerlaatste" te laten volgen. Het werd iets rustiger, al eindigde haast elk duel ineen vrije trap, de ene keer tegen Terlouw, de andere tegen Coppens. Het werd tè rustig. In de dreiging van ernstige incidenten verslapte bij beide ploegen de controle en verminderde de concen tratie. Zo kwamen er kansen voor Nederland! Want in de Belgische vier-mans-backli- nie (rechtshalf Van Kerkhoven vierde man ter be waking van Oran je's „tweede mid denvoor" Lenstra) was alleen spil Carré (de enige van de oude kern) toe aan een vorm die de roep van België's geslaagd hetende „defensie politiek door ver jonging" rechtvaar digde. Ondanks de straffe dekking kwamen er kansen. Niet voor Van Melis die door Carré volledig in bedwang werd gehouden. Maar wel voor Lenstra, die zich echter een doorloop-kans door een spectaculaire sprong van de uitgelopen Meert zag afvangen, ook voor Van der Kuil, jviens schot door Diricx pas óp de doellijn werd gekeerd, wéér voor Lenstra, doch Meert ving de kopstoot safe. Als Clavan meer naar binnen had durven zwenken, als Lenstra nog de zelfde verrassende vuursnelheid had kunnen opbrengen als een jaar geleden, als Van der Tuijn na zijn zwoegen ach ter de „dubbele spits" wat meer stoom had overgehouden en als de overigens pittige Van der Kuil minder aan de buitenlijn was blijven kleven dan had deze voorhoede het falen van de aan reflex-verlies lijdende Van Melis nog kunnen compenseren. Nu echter kreeg de Belgische defensie alle gelegenheid om zich te herstellen. En weer namen de Rode Duivels het offensief. Na het „dringend onderhoud" van mister Topliss met Coppens en Ter louw kwamen de grotere capaciteiten van de Belgische aanvalsleider nog meer tot gelding. Na 29 minuten gleed hij opnieuw langs de Spartaan, maar Biesbrouck ver sperde hem de weg en Kraak kon nog juist redden. Ook een scherpe trekbal van Lemberechts werd door Kraak lang uit onschadelijk gemaakt, Wiertz voor kwam onheil bij een doorstoot van Bensch. CARRE struikelblok ANTWERPEN, Zondag. Hoewel de Belgen ook in de eer ste helft reeds het beste van het spel hadden, haalden zjj, na een gelijke ruststand, hun overwinning pas in de tweede helft binnen. Het score-verloop was aldus: Eerste helft: Na 28 minuten: Anoul 10 Na 35 minuten: Van Melis 11 Na 36 minuten: Clavan 12 Na 38 minuten: Coppens 2—2 Tweede helft: Na 2 minuten: Lemberechts 32 Na 32 minuten: Coppens 42 Opvallend was voorts dat er geen enkele maal gestopt werd voor een blessure en dat Nederland In totaal slechts één corner beeft genomen (tegen de Belgen vier, in elke helft twee). Nauwelijks was Van der Kuil eindelijk in goede schietpositie gekomen op een center van Abe (wiens aangeven vaak de befaamde zuiverheid misteen had Meert slechts met een pracht-save in twéé etappes de schuiver van de Velse- naar uit de hoek gewurmd, of Coppens gaf Oranje de genadeslag. Het was een solo-goal van klasse formaat. In één ruk gleed hij langs Terlouw èn langs Alberts en liet de uitgelopen Kraak met een schuiver via de paal kansloos: 24 en nog 18 minu ten te spelen. Het laatste kwartier was weinig boeiend meer. De Belgen speelden als zekere overwinnaars en veroorloofden in de gemakkelijkheid waarmee zij nu com bineerden zich nóg een stuk of vier kan sen te missen. Kraak voorkwam een gro tere nederlaag door een prachtig schot van Lemberechts met één vuist over de lat te tippen. Voor één ding waren de Belgen nog bevreesd; voor Abe's eindrush. Onmid dellijk na een lange solo-attaque, waarin hij waarschijnlijk zijn laatste stoom ver bruikte, liet rechtshalf Van Kerkhoven, zonder tekenen van een blessure, zich 10 minuten voor het einde door Mees ver vangen. Een „verse" privé-bewaker voor Lenstra: géén uiting van kracht in de te vroeg geprezen nieuwe Belgische defen sie. Maar overigens was deze maatregel overbodig: Abe is geen match-winner meer Snel ebde in de laatste minuten het leven uit de wedstrijd weg. Onze laatste notitie betrof de onverkwikkelijke scène toen Terlouw en Coppens op een haartje na ordinair slaags raakten. Dat was dan het overheersende beeld: de in twee uur tijd gegroeide „vete" tus sen Rik Coppens en Rien Terlouw, een strijd die beslissend voor deze interland is geweest en waarin Coppens de match winner was. Geen blaam voor Terlouw: hij speelde zo goed als hij kon. Maar alle lof voor Coppens: hij was de ster van het veld. Nederland zal ook nu nog niet zonder Terlouw kunnen. België is met Coppens ,op de voetbaliparkt gestegen,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3