Opnieuw revolutie in Huidige bewind door leger en Lal politie omvergeworpen v^s litie arresteerde twee spionnen Rusland antwoordt Donderdag 10 April 1952 {DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Wereldgezondheids WEERBERICHT De weerverwachting, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende buien, hoofdzakelijk In het Westen van het land. Overwegend matige wind uit Zuidelijke richtingen. Nog weinig verandering ln temperatuur. Vrijdag 11 April: Zon op 5.53 uur, onder 1931 Vrijdag 11 April: Zon op 5.53 uur, onder 19.31 Uur. Maan op 21.35 uur, onder 5.45 uur. De Engelse minister van onderwijs, miss Horsbrugh, heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat haar overleg met de btvoegde kerkelijke en wereldlijke auto riteiten over een passende subsidie-rege ling van de confessionele scholen in En geland op het punt staat in gunstige zin te worden afgesloten. De minister verklaarde spoedig met voorstellen te zullen komen, die welis waar de wet van 1944 niet zouden aan tasten, maar toch in ieder geval een aan zienlijke tegemoetkoming voor de katho lieke scholen zouden betekenen. In zijn adventsbrief van vorig jaar heeft Kardinaal Griffin de katholieken van Engeland verzekerd, dat de actie voor betere subsidiëring van de bijzon- Dc voorverkiezingen voor het Ameri kaanse presidentschap in de staat Illinois hebben, in het republikeinse kamp, een overweldigende zege voor senator Robert Taft opgeleverd. Hfó verenigde 532.458 stemmen op zich tegenover Stasscn 91.530 en Einsenhower 78.826. Vermoede lijk zullen 48 van de 50 republikeinse kiesmannen uit Illinois op de nationale partijconventie te Chicago hun stem op Taft uitbrengen. Dit is sinds het begin der voorverkie zingen ongetwijfeld de ernstigste „set back", die generaal Eisenhower heeft opgelopen. Weliswaar stond de generaal niet officieel candidaat en moest zijn naam op de biljetten worden ingevuld, maar deze extra-moeite was in New' Hampshire en Minnesota geenszins een In de 515e Staatsloterij fvi klasse, 12e lijst) is op no 14853 prijs van 50.000 gevallen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1