SPARTA bleef zichzelf en verdiend won P.S.V. vond haar vorm niet en verloor al vóór de rust P. S. V. uitgeschakeld Haarlem verloor z'n voorsprong PEC haalde eerste slag binnen Sr VOLENDAM ging verdedigen Hermes was al snel winnaar En wel na amper... tien minuten; bij de rust reeds vier goals Willem II won in eerste helft Derby zonder goals Maar D.H.C.'s tegenstand brak pas negen minuten voor liet einde Clièvremont en Velocitas degraderen Theole velde 't vonnis over Velocitas Hooirezand met 3—4 geslagen En E.B.O.H. greep kans op gelijkmaker Ook V.V.H. '16 kampioen -J Daarna helaas een nodeloze lijntrekker ij Scliptte spurt-winnaar in Parijs-Brussel Haarlem verloor aan E.D.O. een punt MAANDAG APRIL 1952 u PAGINA Sparta effectief 1 terlouw. Zwakke plekken Sparta onbedreigd Gemiste kansen HHsiflKK NIEUW ZWEM-RECORD Er Belgische groep domineerde 15 14 1» 18 \1 15 18 2 14 13 11 10 14 11 1 EINDHOVEN, Zondag Drie minuten vóór de rust van een wedstrijd waarin men, niet alleen in de gespannen sfeer op de stampvolle PS.V.-tribunes doch ook binnen de witte lijnen, de even pikante als gewichtige situatie op de rang lijst van de eerste de beste seconde af drie mijlen tegen de wind in had kunnen ruiken drie minuten vóór de rust reeds zakte in feite, mèt de zenuwen van de tot wanhoop gedreven Eindhovense defensie, P.S.V.'s warm gekoesterde kanipioensdroom met luid gekraak door de knieën. Twee minu ten tevoren slechts had Brusselers met een vinnig, laag schot, waar zélfs een kandman-in-topvorm niet tegenop kon, de reeds veilig lijkende 02 Sparta- Voojrgprong tot 12 verkleind, en het was of. in de orkaan van aanmoedi- £'ngen die toen van de tribunes over het veld wervelde de P.S.V.-ploeg ge- Tpd stond eindelijk de vorm te vinden waarnaar zij drie kwartier lang vergeefs had lopen zoeken. Opeens ging nu de P.S.V.-aanval in Iwee, drie Óitsendp attaques op het Sparta-heiligdom af en onmiddellijk verloor men in de Rotterdamse defensie iets van de verbluffende superioriteit welke men lot dan toe had gedemonstreerd. Toen het kwam voor P.S.V. als een ijskoude douche zond Rinus Terlouw een vrije trap hoog voor het Philips-doel, raakte de uitgelopen Steiger klem tussen een wirwar van spe lers, kreeg vervolgens Terlaak een scoringskans die hij handig benutte en kon daar al Sparta deze zo belangrijke wedstrijd. beste vorm in de kleedkamers had achter gelaten. Scholtens had vooral vóór rust bijzonder veel moeite met Sparta's snelle rechtsbuiten. Bakers gat linksbuiten Van Male permanent onverantwoordelijk veel ruimte en Steigers timen" was vandaag helaas waarlijk niet "om er een loflied op te dichten. Het was in deze defensie alleen spil Wouters die een voortreffelijke wedstrijd speelde, ook al werd hij slechts matig gesteund door zijn halfs d'Hooge en Van Tuyï, die juist vandaag in de alge mene malaise deelden. Men vond die malaise ook in de voor hoede terug. Slechts de bmnenspelers Brusselers en Quik bleken niet geïntimi deerd door de rustige, veilige manier waarop Terlouw en de zijnen het bparta- doelgebied voortdurend weer on ruimden. het ook niet. de PSV-voor- niet alleen vond zij Land- doch bovendien heeft .De PSV-ploeg had in deze eerste helft duidelijk haar zwakke plekken getoond 7" en de Spartanen hadden met opmerke lijke koelbloedigheid deze zwakke plekken uitsLekend uitgebuit dat alleen een steeds schaarser wordende voetbal wonderen de sterk gedemoraliseerde ^hiiipsmensen nog kon redden. Zwakke plekken? Terwijl PSV in de allereerste minuten van deze big-match voornamelijk nog met *ijrx zenuwen worstelde, had Sparta zich wr- w ....bedwong héél de PSV-aanvafc zelf onmiddellijk onder controle en t'eageenie men daar de spanning af tn een vinnig stukje voetbal zonder veel franje, het Sparta-spel mocht dan technisch niet *0 adembenemend knap zijn: het was '-éker effectief en het was van een ge- adenheid die de PSV-defensie direct al hit haar gewone doen haalde. Sparta Profiteerde daarvan. De wedstrijd! was nog geen 5 minuten ®Ud of rechtsbuiten Van Ede won, dank zyn snelheid, zftn eerste duel met SV's anders zo dikwijls onpasseerbare back Berend Scholtens en terwijl Steiger in paniek uit zijn doei holde, liet men Terlaak volkomen ongedekt voor het PsV-heiligdom staan, zodat hp waarlijx «een moeite had, met een rustige. Semikte kopbal de Rotterdamse hitten aan hun eerste doelpunt hen: 0—1. De Sparta-voorhoede kon van viit frünt wat leren Zij kon er onder meer van leren, dat de PSV-achterhoede haar Zy trof hoede. Want man in topvorm, men Terlouw, die midvoor Fransen prac- tisch ff een kans ff af, zelden zo rustig, zo zelfbewust en zo knap zien spelen als vandaag: in het Philips Sportpark. Hy leek nauwelijks op de, sedert de jongste veld slag te Deurne ietwat berucht geworden „rots-in-dc-branding". Hier stond een spil die al zijn robuste kilogrammen niet nodig had om niettemin, in feilloze samen werking met zijn backs, zyn halfs en (vooral zyn doelman, de PSV-aanval lam te leggen. Het was de spoedig verkregen voor sprong èn deze perfect georganiseerde defensie die PSV intimideren bleef en die de rest van de Sparta-pioeg rustig liet voortbouwen aan een offensief waarin de Rotterdammers zich ietwat verrassend zowel tactisch als technisch superieur toonden. PSV kwam niet verder dan enige verrassende uitvallen, waai bij Landman onder meer een hard, scherp schot van Quik uit de hoek moest graaien, doch de dreiging aan de overkant woog stukken zwaarder en het was niet onverdiend toen, vijf minuten voor rust, Bennings- hof, na een goede combinatie over rechts, een aarzeling in de PSV-defensie met een fraai schot afstrafte: 0—2. In de vijf minuten die daarop volgden werd, zoals gezegd, deze wedstrijd beslist. Brusselers verkleinde de achterstand, doch zonder een spoor van zenuwen, ging Sparta opnieuw in het offensief en vlak voor rust hees men door een doelpunt van Terlaak de latere eindstand al op het scorebord: 13. F,r zat na rust meer dash in de PSV- attaques, doch elk begin van een offen sief liep telkens weer dood op Terlouw en de zijnen; en zelfs toen men later de Philips-voorhoede reorganiseerde, zodat Fransen nu voornamelijk als linksbuiten opereerde, verloor de Sparta-ploeg geen ogenblik de veilige rust die zij uit haar voorsprong putten kon. Sparta bracht het zélfs nog iot een offensief, waarin vooral Wouters PSV voor nieuwe vijandelijke doelpunten behoedde; en slechts éénmaal kreeg PSV nog een kans om de wedstrijd in een andere rich ting te forceren. Dat was toen Bijen hard tegen de paal schoot en Quik de terug gesprongen bal maar hoefde in te schie ten. Quik schoot echter recht in Land- mans veilige handen. Toen alsof beide ploegen zich al bjj de voor de rust verkregen score hadden neergelegd zakte aan weerszijden het spel. Sparta legde het accent wat meer op de defensie en daardoor gingen we naar het ietwat tamme einde met iets dat in de verte op cen PSV-offcnsiefje leek, doch het in feite niet eens was. Zo bleef dan de stand 1—3. Zo won. in een wed strijd vol fair spel, de ploeg die 1UIS' 'JJ deze big-match zich zelf bleef en Ibv geen ogenblik gelegenheid gaf, haar eigen spel te spelen. Spartas eerste doelpunt. Steiger is uitgelopen en Terlaak (tweede van links) mikt de bal in het onbeschermde doel; Oerlemans en Bakers komen er niet meer aan te pas. (Van onze correspondent). TIEL, Zondag. In een vooral aan het eind fel ge speelde wedstrijd, dip overigens voor de bezoekers weinig aantrekkelijks bood heeft Theole dat éne punfc dat het nog nodig had, inderdaad thuis we ten te houden. De Tielenaren hadden hun opstelling gewijzigd cn het zwaar tepunt op de verdediging gelegd, maar waardoor de voorhoede aan kracht in- boe.te. Theole speelde kennelijk op een gelijk spel, Velocitas daarentegen gooide alles op de aanval want moest per se winnen! i)e Groningse backs drongen steeds zeer ver op cn als gc- Y0,1^ d^anYan MPPelde Theole herhaal- dciqk in do buitenspelval. Maar on- verkrampte karakter van de mï i jVai. .™cl1 wel zichtbaar, dat Theole de betere plocg had. Door onvermoeid werken verwierven de gastheren ,z!ch in de eerste helft een cuidelijk veldo ver wicht, maar verder can acht hoekschoppen kwamen zij niet. z,elfs moest Hendriks in laatste instantie ten zeer penibele redding verrichten om -L„aV°01u°mT dat Theole een achter- m! gTithnf v,n de overkant had doel- njan Kolthcf het vooral met schoten van De Kieyne een paar maal benauwd. De tweede helft werd allengs feller. Bij een scherpe Velop.itas-aanval was wcl- rood- te hel- HOOGEZAND, Zondag. (Van een spec, verslaggever) Dat hadden de Zwollenaren ook niet gedacht, dat zij na een eerste helft van vrijwel voortdurend overwicht en een 41 voorsprong als verdiend resultaat, nog zo lil de knoei zouden geraken! Kr kwam een totaal veranderd Hoo- gezand uit de box, en toen de Gronin gers al heel snel ophaalden tot 43, werd weer alles mogelijk. Maar het is hij deze score gebleven, en dat is gezien het aan weerskan ten vertoonde voetbal voor de gas- ten ook wel verdiend. Het hiel tot halftime aan de gastheren mnriliik te zien, dat zij voor promotie streden Het ging allemaal maar wat orevS» verloren een tik tegen z'n hun toch als een voor 50 pet v—»- maar Aef moest kardbnfLfs°tbtare°^n- aangerekend, dat zij het kostna mid stoot in denveld vrijwel zonder slag of handen lieten van P.E.C. Het ploegverband was aan de kant de Oostelijken beter verzorgd en het dan ook helemaal geen wonder, dat deze al binnen het half uur door hun midvoor Schuman, dank zij een lange schuiver, de voorsprong teniet deden die door de Noordelingen na een kwartier bij een van hun weinige aanvallen door Struik hadden genomen (11). Tal van hoekschoppen voor P.E.C. ge- tuigden van het durende overwicht van de gasten en nadat Horst van dichtbij zijn ploeg een 21 voorsprong had ver schaft, kwam het aldra door deze zelfde rpéler 1-^3 te slaan. Bij deze treffer ging de Hoogezand-doelman Aten, die aller minst betrouwbaar werkte, zeker niet vrij uit. De thee stond al ingeschonken, toen het zelfs nog 14 werd ais gevolg van een fout van slopper Huizing. Door Mul der werd de strafschop in een doelpunt omgezet (14). Met WTrkema voor de geblesseerde Sehoitens als aanvalsleider, had men, bij deze grote achterstand, het ver trouwen in de thuisclub bij de hervat ting al goeddeels verloren. De Gronin gers zelf evenwel dachten er anders over! Zij drongen nu, met veel meer enthou siasme en'grotere hardheid 'van de kant van Koster al te' grote hardheid!), hun tegenstanders terug, en nadat het door diezelfde Koster uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied 24 was geworden, haalde men door Werkema spoedig er na zelf op tot 3—4. Het werd een verbeten, enerverende kamp, waarbij sonis de gelijkmaker, soms een grotere voorsprong voor de gasten in de lucht hing. Tenslotte bleef het evenwel bij 34, en zo gingen de dodelijk vermoeide, maar juichende P.E.C.'ers toch nog als overwinnaars van het kleine terrein. De ploeg van de Rotterdamse Zwem- club, bestaande uit Ria van der Horst, Hel Garritsen en Irma Heyting- Schuh- maeher. is er in het Sportfondsenbad te Rotterdam in geslaagd het Nederlands Vec.ord 3 X 100 meter wisselslag estafet te. dat sedert' 1 Dec. 1950 met 3 min. 43.2 sec öp haar naam staat, te verbete ren tot 3 min. 43.0 sec. Dr Fransman Famechon dwong de En gelsman Clayton in 5 ronden tot opgave en bleef Europees veder gewicht-kam - pioen. «eaaasia <Van snee verslaggever) t wegens hinderen geannuleerd. Kn ioen nnpnpvrHT 7nnda" maakte Volendam cen fout Beroofd van DORDItECHl, Zondag. ag Smi( (wegens cen blessure door vervangen) gaan de wjjdbroe- Het stampvolle sportpark beleefde "og een staartje. Na afloop van de nor male 80 minuten tussen E.B.O.H. en Volendam protesteerden de Noordhol landers tegen het niet toekennen van een strafschop wegens hands van de Dordtse hack Oosthoek in de eerste helft. Hoewel de scheidsrechter, Ivarel van der Meer himself, Oosthoek de hal met zijn borst had zien stoppen, liet hij de strafschop nemen. Klaas Koning mikte hem secuur in het net. Maar ge zien het feit, dat Karei van der Meer geen hands geconstateerd had, maakt Volendam weinig of geen kans om het protest te winnen. Het zal dan ook w el hij J2 blijven. Daar hadden de gasten iri het begin van deze sensationele strijd, d P fóhe promotie-sfeer ademde, n Jielemaal op gerekend. Het eerst lvas immers aan E.B.O.H., óat minuten succes had bovendien. Rij beek een fijne combinatie tusse in ers en Scheurwater en hemzelf me Ihstig en zuiver schot afwerkte. n Palf uur enorm hard werken kreeg iehdam de balans gelijk; het was Hl ?biit die met vier Dordtenaren op .bid toch nog een gaatje zag v°°r ZH 'timende schot. Kort voor de rust ne borstbal van Oosthoek, toen Dordt s ke. Broere door een schot van Van J.oi ®°Passeerd was, maar geen doelpunt. Met energiek voetbal was Volendam ?.a de rust, de sterkste ploeg. Linksbuiten koning was de grote man, met zijn uit gebreide arsenaal van technische handig-1 beidjes glipte hij steeds door de reehter- ;'ank van de Dordtse verdediging, zijn ?choten bleken van een daverende kfacht. Hij beukte er de houtkruising b?«e, dwong Broere tot een corner en b'ste ook van Mertens enige hoekschop- fan op. Mertens? Ja, want bij een inge- ri'kkelde scrimmage voor het Dordtse '°el werd keeper Broere zo ongelukkig ?e,,aaktdat men het wijselijk achtte om bfPli in een ziekenhuis ter observatie te bfen opnemen. Mertens kreeg zijn handen vol, moest f't'b eenmaal op de lijn door Karregat J ten assisteren, was kansloos tegen het 'arde schot van Freek Smit uit een cor- ftvan Klaas Koning. Zo ham Volendam leiding en kort daarop scoorde het uit h corner opnieuw, maar deze goal werd Veerman ken zich op de verdediging toeleggen. E.B.O.H. greep de gelegenheid tot cen sterk slot-offensief met beide handen nan. Een mooie combinatie tussen Scheurwater en Hijbeek en het was Wou- ters die dc gelijkmaker in het Volen- damse net knalde. Volendam kwam nog even terug, im- nnneerde nog door vloeiende aanvallen van het duo Koning-Tol, kwam echter tijd te kort, en moest met een gelijk spel genoegen schop! nemen. Tenzijdie straf- De laatste kampioen in dc tweede klassen is nu ook bekend: het is VVH '16 uit Heerlen, dat in Zuid II me{ de titel is gaan strijken, doordat hel zelf de laatste wedstriji tegen RKONS roet 1—2 won en dus van Kimbria's grote 06 finale bij Willielmina '08 niets meer te vrezen had. Het zou de eerste keer zjjn, dat VVH '16 aan de poort van de eerste klasse komt kloppen: het speelt tegen Sportclub Emma en TEC. Alcmaria Victrix won de beslissings wedstrijd om de laatste plaats in West i A zodat Baarn nu moet degraderen, in Noord B wonnen Musselkanaal en Mun tendam beiden (laatstgenoemde twee pun ten meer en beiden nog één wedstrijd). Borne won de beslissingswedstrijd om de voorlaatste plaats in Oost A zodat UD1 degradeert. In Oost B een ingewikkelde finale. De drie laatste clubs wonnen alle drie! Ge volg is dat AZC tóch hekkensluiter bleef en dus degraderen moet, terwijl op de voorlaatste plaats Robur et Velocitas en SCH gelijk zijn .geëindigd en een beslis singswedstrijd moeten spelen; de Arnhem se °Boys hadden aan hun gelijke spel inist genoeg om de dans te ontspringen. En in Zuid I B dégradeert Vlissingen, want het won weliswaar met 43 van MOC '39, maar Alliance won ook! En verder wachten we altijd nog op de beslis singswedstrijd Heerlen—Kolping om de laatste plaats in Zuid II B. een schot van Westerdiep al geteld, toen Hendriks toch nog een wonder-save ver richtte Aan de andere zijde was Kolt- hof al gepasseerd, toen Willems op de lijn als reddende engel opdook. Theole drong ran, Lelyveld kogelde voor open doel naast, wéér kroop Kolthof uitgelo pen door het oog van een naald, maar het rustige zuivere schot van Barneveld, op aangeven van Lelyveld, was voor de Groningse verdedigers onhoudbaar. Scheidsrechter Horn moést kwistig worden met vrije schoppen. Velocitas lanceerde ,een wanhopig alles-of-niets- slotoffénsiei. Lang hield Theole stand, maar 5 minu-ten voor het einde dwong Velocitas twee corners achter elkaar af en uit de scrimmage trof Eimers doel. Maar hoezeer de Groningers in de matste Theole bracht hoezeer de minuten nog storm liepen hield het op een gelijk spel, zichzelf veilig en.... verwees Velocitas (het oude roemruchte Veloci tas) naar de tweede klas. PSV verslagen. En uitgeschakeld, naar men mag aannemen. En met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid kan men zeggen, dat er dit jaar drie Westelijke ploegen tegen één Zuidelijke om het Lands kampioenschap zullen strijden. Op eigen terrein werden de Philips- mannen geklopt door Sparta, dat nu aan de kop vaii afd. D. gaat, samen met Hermes, dat de lastige uitwedstrijd tegen VVV in een zege omzette. In afd. A staan DWS en Haarlem weer gelijk, want terwijl DWS van Go Ahead won, moesten de Haarlem mers niet onverwacht in de derby tegen EDO met een gelijk spel ge noegen nemen. Daarentegen wist Willem II door zelf van DHC te winnen zijn voor sprong in afd. C te handhaven: twee punten meer dan Eindhoven, dat tegen Feijenoord hard en met succes voor zijn kans bleef vechten. Twee beslissingen omtrent de laatste plaats. Chèvremont won weliswaar van Maurits, maar Longa had aan het gelijke spelletje tegen NEC juist genoeg, zodat Chèvre mont in D degradeert. En hetzelfde lot onderging Velocitas in A, want de good old Groningse had aan het gelijke spel tegen Theole niet vol doende; men zal Velo missen in de eerste klas. En in B zag inderdaad Sneek, door de Zwolse Boys te kloppen, zich in veiligheid komen. Oosterparkers en Achilles leden hun verwachte neder lagen tegen resp. Leeuwarden en Be Quick en staan nu samen onderaan. In C behield Quick nog een theore tische kans, want de Nijmegenaren wisten tegen NAC de volle buit thuis te houden en staan nu twee punten achter op DHC met nog één wed strijd te spelen. Voor de overige, niet meer belang rijke uitslagen, waaronder monster- scores in G'VAV—Frisia, Leeuwarden —Oosterparkers, SittardiaJuliana verwijzen wij naar de rubriek: vielen de punten". Zó Eerste DWS.. Haarlem EDO klasse A: 25 38 25 25 AGOVV 25 Heerenveen 25 Ensched. Boys 25 't Gooi 25 Frisia25 Volewijckers 25 GVAV 24 Elinkwijk24 Go Ahead 25 Theole 25 Velocitas 25 38 31 30 29 20 27 26 25 21 19 16 11 8 Be Quick 24 Vitesse 24 DOS 24 Zwolse Boys 25 Enschedé 25 VSV 23 Blauw Wit 25 Sneek 25 Achilles 25 Oosterparkers 25 Eerste klasse C: Willem II 25 Eindhoven 25 Feijenoord 24 BW 25 MVV 24 Bleijerheide 24 Juliana 25 NAC 24 SVV 24 Eerste klasse B: Ajax 25 42 RCH 25 32 Leeuwarden 24 31 Wageningen 25 30 Volgende week de laatste en be slissende wedstrijden. In A: DWS—GVAV en Ensche- dese BoysHaarlem. In B: Oosterparkers—Blauw Wit en AchillesVitesse. 29 25 22 29 Sittardia 25 20 27 RBC 24 18 24 DHC 25 15 24 Quick 25 13 21 21 Eerste klasse D: 14 Hermes-Dvs 25 35 10 25 35 10 25 33 Limburgia 25 31 24 28 40 Emma 24 25 38 Xerxes 24 23 29 NO AD 23 22 29 HBS 24 21 26 NEC 24 21 24 Maurits 25 21 24 Brabantia 24 18 23 25 16 23 Chèvremont 25 13 In C: Willem H-Blei)erheide, Eind hovenQuick en Juliana DHC. In D: Hermes-Dvs—Brabantia ChèvremontSparta. en (Van onze sport-correspondent) VENLO (Kraal), Zondag. .En toch winnen we nog", riep een Venlose supporter toen de wedstrijd ongeveer tien minuten aan de gang was. Maar er klonk weinig overtuiging in zijn stem, en niemand van zijn buren geloofde liet ook, want na die eerste tien minuten konden de Schiedammers reeds terugzien op twee doelpunten, wis en waarachtig een aanzienlijke en moedgevende voor sprong. Toen scheidsrechter Nijs echter voor rust floot en Hermes nog twee goaltjes er hoven op had geplakt, „piepte" de Venlose supporter anders, of heler, hij piepte helemaal niet meer. weinig spectaculairs gebeurd in Ook het doelpunt van eën mooi doelpunt van Van Roessel (uiterst links) plaatst de eerste treffer in het D.H.C.-doel deze wedstrijd, linksbinnen Stolk, verre afstand gescoord, zeker niet onhoudbaar, kon nog weinig beduiden, of schoon toen ai stemmen opgin gen dat VVV niet de minste fut toonde, en dat daarentegen Hermes best op dreef was. De tiende minuut bracht eigenlijk de beslissing. Jack Heyster nam cen hoek schop en de rest van de Hermes- voorhoede stond zo opgesteld dat VVV eerst pas een stap verzet te, toen Kokkie van der Tuyn zijn hoofd onder de bal plaatste. En dat was te laat. Doelman Tilmans sloeg finaal en onbe grijpelijk langs de bal, 20. De toestand werd daarmee glashelder: een pingelende Venlose ploeg was aller minst opgewassen tegen een technisch en tactisch uitstekend Hermes, dat door deze twee doelpunten nog zekerder van zich zelf werd. Voor de rust kwam VVV slechts hoogstens tien minuten „erin", maar dat bleek maar een bevlieging, die Hermes wei kon doorstaan; spil Poulus geflankeerd VAN DER TUIJN, beslissende goal na tien minuten. (Van onze speciale verslaggever) X)ELFT, Zondag. Negen minuten voor het einde durfden de talrijke Willem li-supporters hun clublied over de tribunes aan het Delftse Laantje van V ollermg te doen klinken, want toen kon men in het Tilburgse kamp gerust zijn op het eindresultaat, i.e. een degelijke overwinning voor de Zuidelijken. Op dat moment bracht Becx de stand op 14 en hiermede was de hard nekkige tegenstand van de Delftenaren definitief gebroken. II dc Stellen we Vast, dat Willem betere spelopvatting demonstreerde cn op de hoger opgevoerde techniek bo gen mocht, maar heé zo langzamer hand befaamd geworden enthousiasme van DHC vormde oorzaak, dat de su perieur geachte bezoekers hun overi gens verdiende overwinning de cij fers waren ietwat geflatteerd! zeker niet cadeau kregen. Met v. Galen op de linksbackplaats ter vervanging van de geblesseerde Ba- velaar en een onzeker werkende stopp- perspil als de Jong. gaf de Delftse ver dediging aanvankelijk maar al te duide lijk blijk van angst voor roemruchte aanvallers als v. R'opssel. Mommers, Becx.etc. en toen eerstgenoemde drie minuten na aanvang vrij spel kreeg, was hem een simpel boogballetje voldoende om Willem II op vrij goedkope wijze ran een nuttige voorsprong te helpen; 0lt Geljiaelijk aan zakte bij DHC echter de paniekstemming cn konden de gast heren ook aan de opbouw van aanvallen gaan denken. Van Ditmars kwam er een keer door, doch werd m het Tilbungse doelgebied ten val gebracht en scheids rechter Ausum wees het appèl voor strafsehco" met een resoluut gebaar ven da hand. Nadat v. d. Klooster uit een voorzet van Aukes de bal in de vei lige handen van Botermans gekopt had, miste nij even later een niet gemakke lijke kans. maar nu was „doordrukker" v. Ditmars er als de kippen bij om de partijen op gelijke voet te brengen; 11. De eerste helft was op dit ogenblik 22 minuten oud en van nu af werd het toch wel duidelijk, dat techniek over élan ging zegevieren In de 32ste minuut strafte Mommers met een rustig schot foutief opstellen van keeper v. Schayck af (12); een mooi doelpunt van v. Roessel werd af gekeurd. omdat de grote man op het mo. ment van produceren °en overtreding ,e2en de Delftse keeper beging; doch een minuutje voor half time kreeg Forma- roy in het middenveld de bal te pakken om het ding van zeker twintig meter afstanu met een formidabel schot in DHC's touwwerk te jagen: 13. Omtrent de tweede helft valt weinig meer te vertellen dan dat het tempo in beide kampen nu danig zakte en DHC's rechtsback de Ruyter zich negen minu ten na de wisseling door Borsje moest laten vervangen. Willem II nam kenne lijk genoegen met de 13 voorsprong. De bezoekers ontwaakten weer uit de dommel, toen uit een door Vollebregt kundig genomen vrije trap A. de Wit inkopte en Botermans een fraaie zweef- rtuik moest presteren om onheil te vér- hoeden. Vlak daarop miste dezelfde Vol lebregt de kans van de dag door in vrije ■rositie naast te schieten. Zekerheid kreeg men in het Tilburgse kamp negen minuten voor het einde en .inksbuiten Becx had alle reden, om het hoofd te schudden over de néïvieteit, waarmede DHC's keeper zich door zijn tamme schotje verschalken liet; 1—4, Het doelpunt, waarmede Mommers een nalve minuut voor het einde de stand op T5 bracht, was van heel wat beter standing, - door Burger en Schenk wist wel raad met de korte prutserige, veel te individuele opgezette aanvallen van de geelzwarte voorhoede. Tien minuten voor halftime werd het dan 3—0. Jack Heyster verschalkte doel man Tilmans met een scherp schot. En tenslotte kwam het vierde doelpunt, ander, maal uit een corner. Weer stelde de Her mes voorhoede zich op die speciale manier in een langgerekte lijn voor het Venlose doel op, en weer kreeg VVV geen kijk op de lage voorzet. Via Jack Heyster belandde de bal bij broer Joop en deze wipte hem in het net. Na de hervatting werd het spel aan trekkelijker. Door de geelzwarte gelede ren voer eindelijk een beetje meer vuur. Na ruim tien minuten werd dan de eer gered uit een vrije trap. Sijbers plaatste de bal voor het Hermesdoel, waar pries- sen hem in het net prikte. Hermes ging nu, eigenlijk onnodig met zulk een ferme voorsprong, hardnekkig verdedigen en de wedstrijd traineren. Het werd eigenlijk een beetje lijntrek- kerij van de Schiedammers. Elke hal werd hard of hoog buiten de lijn getrapt, elke ingooi kostte minstens een minuut en de keeper nam lang en op zijn dooie gemak een uittrap. Dit was overigens ook niet naar de zin van de scheidsrechter, die de Hermes-spelers meermalen een waarschu wing gaf, niet alleen voor het telkens en telkens weer appelleren tegen zijn beslis singen, maar ook voor het opzettelijk ver tragen van de wedstrijd. Voor de 38e wegwedstrijd Parijs Brussel gingen 173 renners van start. De Nederlander Van Breenen behoorde tot degenen, die verstek lieten gaan. De uitslag luidt: 1 Schotte (B.) 296 km. in 8.32.43; 3 Dussault (Fr,) 8.22.53; 3 De Corte (B.) z.t.; 4 De Baere (B.) z.t.; 5 De Iïijcke (B.) z.t.; 6 Impanis (B.) z.t. 7 De Mul der <B.) z.t.; 8 De Vos (B.) z.t.; 9 Bon- naventure (Fr.) z.t.; 10 Sterckx (B.) z.t. Wim van Est werd ex aequo 20/29 ge plaatst in 8.23.19. Fausto Coppi (It.) werd 50e in 8.23.40 en Rik van Steen bergen (B.) 57e in dezelfde tijd. In het internationale tennis-tournooi te Rome won Sedgman de finale heren enkel tegen Drobny 75 63 16 6 in het heren-dubbel wonnen Sedgman- Drobny van Cucelli en M. del Bello 36 75 36 63 62. (Van onze speciale verslaggever) HAARLEM, Zondag. De twee bestuursleden van D.W.S., die de wedstrijd Haarlem-E.D.Ö. bijwoonden, snelden na afloop met een tevreden gezicht naar de telefoon, om de uitslag van deze ontmoeting door te bellen: 00. Niet flat zij bang zijn geweest, dat E.D.O., om de kans op bet afdelings-kampioenschap tenminste in eigen stad te houden, Haarlem maar zo'n beetje zijn gang zon laten gaan daar is de sportmentaliteit van E.D.O. veel te gezond voor maar deze cijfers vielen toch wel precies in D.W.S.' straatje. Minder voldaan waren de 20.000 toe schouwers. Goed voetbalspel viel er niet te bewonderen; hoogstens het enthou siasme waarmee aan beide zijden gespeeld werd en de risico's die men durfde te nemen. De wedstrijd moest herhaaldelijk vóór valpartijen worden onderbroken en meer lichaamsbeheersing en, zelfcontrole is, vooral voor EDO, wel gewenst. Direct na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Bronkhorst ging EDO fel van start. Roodselaar was het, die doel man Snijders van Haarlem het eerste werk gaf, wat hij overigens zonder veel moeite klaarde. Haarlem sloeg hard terug maar tot gevaarlijke aanvallen brachten ook de roodbroeken het niet. Ook Groeneveld kreeg tegen de ver dediging van EDO uiteindelijk geen kans. De blessure, die De Voogd in de eerste helft opliep, bleek van dien aard te zijn. dat hij zich tien minuten na rust moest laten vervangen. Odenthal nam het van hem over en hét publiek juichte hem bij zijn komst op het veld hartelijk toe. Het spel bleef hetzelfde beeld vertonen. Nu eens EDO, dan weer Haarlem. Men miste wederzijds de kracht tot doorstoten. Naarmate de tijd verstreek, keken de Haarlem-supporters meer en zenuw achtiger op hun horloges. Hun aanmoedi gingen werden luider. Maar EDO hield stand en de twee nullen op het'score bord bleven staan. De kopbal van Cock van der Tuijn (tweede van links) die hel beslissende tweede doelpunt van Hermes opleverde. V.V.V.'s doelman Tilmans, geheel rechts, is finaal uit positie gespeeld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3