LAATSTE BERICHTEN DAM no. 18. telefoon 66152 NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Duiven en zwarte vlag voor O.-Duitsland PAGINA 2 DONDERDAG 1 MEI 1952 BRAND IN KOFFIEBRANDER HAVENARBEIDER BEDREIGDE ZIJN VROUW Door rechtbank tot 2 jaar veroordeeld DUIVENSPORT BURGERLIJKE STAND De kantoren van de redactie en de administratie van de K. A. B. EN DODEN HERDENKING zijn thans gevestigd op de en abonnementen kunnen worden alwaar advertentiën opgegeven. DE DIRECTIE, MELKL02E WOENSDAG Hedenmiddag om half één brak brand uit in de koffiebrander van de firma D- aan de Nieuwe Mathenesserstraat. De brandweer, die met de gereedschapswa- gen en «ie Machyrusladder uitrutke, kon met een straal op de waterleiding het vuur in een van de containers blussen. De brand is waarschijnlijk door over verhitting ontstaan, maar beperkte zich na aanvankelijk de arbeiders de schrik op het lijf te hebben gejaagd, lot een zeer klein gedeelte van de machine. Onder leiding van de heer De Jager was men die schrik spoedig te boven. De Rotterdamse rechtbank heeft van morgen de 42-jarige havenarbeider M. van O- uit Rotterdam tot een gevangenis straf van twee jaar met aftrek veroor deeld. Hij werd ervan verdacht op 7 Ja nuari zijn" vrouw met een mes te hebben gedreigd, doch dit kon hem afgenomen worpen. Voor de rechtbank was gebleken kacheldeksel naar zijn vrouw hebben ge worpen. oor de rechtbank was gebleken, dat verdachte die avond beschonken was thuis gekomen. De eis was een gevange nisstraf van drie jaar met aftrek. De P V. ,.De Vrijheid" Schiedam hield op Zondag 27 Aprii een wedvlucht vanaf Eindhoven, waarvan de uitslag is als volgt: B Breur 1 16 22 23 24. J. Janssen» 2 3 4 6 14 15 18 28 32, A. H. Bakker 5 7 21. J. van Oers 8, Kiela v. d. Moer 12 13 19 30 W VVoermeyer 17 25 23 31, Du Chate- nièr 20, Nagelkerken-v, Wijk 27. Tevens werden in C.C.R.-verband van dezelfde wedvlucht, waarin 1262 dt.iven in concours stonden, de volgende resul taten behaald: G. Breur 2 93 137 150 157, J. Janssenis 5 12 15 19 80 91 113 183 209, A. H Bakker 16 20 132 223 245. J van Oers 37, Kiela v. d. Moer 43 56 61 203 236 243 248, J. Weymans 74 76 127 215, W. Woermeyer 97 169 192 319, Du Chate- nier 128. Nagelkerken-van Wijk 190, Mid dendorp 238. Geboren: Cornelia M., d. v. P. M. Her tog en J. C. M. Leliveld: Rudolf, z. van M. H. Houtzager en P. G. Hofman: Johannes, z. van T. Rijsdam en K. M. Westra. Overleden: I. J. Sas, 76 j, weduwe van A. Goedvolk: C. Vermaat, 71 j.. vr. C. Korsman: J. Viveen. 90 j; W. C. Wessling, 58 j., vr. van J. C. Pil. Advertentie. Zaterdag 3 Mei a.s. heeft de jaarlijkse dodenherdenking plaats. Het bestuur van de K.A.B. zag gaarne een flinke groep om de afdeling Schiedam te vertegenwoordi gen. Het roept dan ook allen op, aan de heHenking deel te nemen. Deze heeft plaats voor hen, die alles gaven voor de bevrijding van ons land. Wij hebben dus aan hen en aan hun nabestaanden grote verplichtingen. Aantreden en samenstelling van de stoet in de Boterstraat, vla Kreupelstraat Zaterdagavond om kwart voor zeven. schaalmodel is inmiddels gereed ge- komen. ning geworden. Deze ontspanning is ech ter dermate ingewikkeld, dat men Al was er helemaal niets te doen geweest, dan nog zou de Koninginne dag van gisteren geboekstaafd blijven als een der meest geslaagde, want het was een zeldzame 31e Augustus pardon 30e April. Het weer, dat ons andere jaren juist om deze tijd zo ln de steek kan laten, was niet alleen zon nig, maar het was zomers. Vandaar, dat overdag reeds honderden genoten op de terrasjes en langs de zonnige kant van de straat, terwijl er toch geen trekpleisters waren, waarheen zij hun schreden konden richten. Op het Broersvest-podium werd een kinder-programma opgevoerd, dat door vele honderden kinderen gevolgd werd. Hier traden op Awiletto, de goochelaar. André Gilbert, John Vermeulen en Harry Kloeg, terwijl Cor Don de lei ding had. In de middag werden er wedstrijden gehouden. De meeste hier van waren nogal snel afgelopen. Met, versierde fietsen bekampte men elkaar In de Warande. Er waren er, die veel werk gemaakt hadden van hun kar retjes. De mars van de drumband der gre nadiers vond niet om half 7 plaats. Deze drumband bestaat, in tegenstelling tot de K. M. kapel, uit dienstplichtigen, die gisterenmorgen in Arnhem parade hadden moeten lopen. Toen de jongens ln de kazerne kwamen, bleek er voor hen geen eten te zijn. Onmiddellijk be gon men de officieren te zoeken, maar geen van deze bleek aanwezig. Na alle bekende Arnhemse restaurants en de „officers mess" te hebben afgezocht, was men nog niets wijzer. Eten had men intusen „versierd", maar er was geen vervoer. Zodat men tenslotte over ,4 moest vertrekken met een wagen, die nog niet ingereden was en die beslist niet harder mocht rijden dan 30 km. OAGBIAO VOOR SCHtlOAf* IN OfAGTNfKfN 74ste Jaargang No. 21835 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn gevestigd op de Dam no 18, Schiedam, Telefoon 66152. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V. De Courant De Maasbode, Rotterdam. Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal, 2.per maand, 0.47 per week. Advertentie-prijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.30 per millimeter hoogte. Bij contract gelden lagere tarieven, welke bij de administratie of bij de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentlïn) tot 20 v/oorden 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen Directeur: J. Kuijpers. Hoofdredacteur: Leo J. M. Hazeizet. In West-Berlijn is op het „Plein va1] de republiek". 75 meter van de Ooste' lijke zone verwijderd, een Mei-betogiiw gehouden. Er werden duizenden pos duiven met boodschappen voor Oos Duitsland losgelaten en een zwai'„ vlag, als teken van rouw voor de Oof' duitse bevolking, gehesen. Britse soldaten beschermden in Britse zone het Sovjet-russische o0 logsgedenkteken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 2