Kraak redde weerloze Oranje-Elf Perspectiefloze draw tegen teleur stellende Zweden Ganeia Geen geestdrift in het btadionl£ffi»ïr^tt:a?s3 Nederlandse voorhoede faalde De Zweedse ook, ondanks beter spel en meer steun, doch tegen sterkere defensie Ir 4 J - toch óók HUNTER token? Nog pas één maal eerder 0-0 Kraak en Alberts voorkwamen nederlaag Duizend wagens gestrand Keuze-commissie teleurgesteld DONDERDAG IS MEI 1952 PAGINA S Door MARTIN W. DUYZINGS. Ztveden uit vorm Traag en nutteloos Vierkantverdween Terlouw geblesseerd Kanthalves de basis Bijna nog Van Melis Nederland terug om te proberen om verder van te genieten Kraak: geluk en klasse! Zwakke Oranje-aanval Weinig winst Juiste uitslag Onze spelers voetbalmoe? AMSTERDAM, Woensdagavond. Slechts één was er, die nog juichte Terwijl het legioen-der-teleurgestelden op de tribunes van het Olympische stadion, waar ééns, in de Bakhuys- periode, de roem van een nu legendarisch Oranje- team werd gesmeed, zwijgend en met een schouderophaal luisterde hoe het operette-achtige mannetje-Orlandini dat met dartele danspasjes en kinderlijk-ongelovige ogen de meest tamme wedstrijd van heel zijn opgewon den, want Italiaanse, scheidsrechterscarrière had geleid, deze interland ten einde floot; terwijl één-en-twintig vermoeide spelers zonder één blik op het score-bord waarop in een akelige, beschuldigende leegte nog altijd slechts twee nullen prijkten, hun weg naar de kleedkamers zochten, stak in ]!Ct ]yederlandse heiligdom Piet Kraak zijn beide, stevige vuisten jubelend in de lucht: hij had getriompheerdIn een zonderlinge wedstrijd die geen ogenblik in het stadion de anders soms zo vurige vlam der geestdrift deed ontbranden en waarin zowel Zweden als Nederlanders tweemaal drie kwartier aan één stuk hadden rondgelopen in een onverklaarbare sfeer van doffe, irriterende matheid, had Piet Kraak van de eerste tot de laatste seconde gevochten als een leeuw. Hij was het geweest een doelman in topvorm die zelf verzekerd en autoritair en met soms fantastische saves de Zweedse aanvalslinie had geïntimideerd. Hij was het geweest die de Zweedse aanvallers een belangrijk stuk van hun vertrouwen in hun schot ontnomen had en hen daardoor verleidde tot het soms eindeloze en trage lik-tak-in-een-driehoek-spel waartegen sedert mensen heugenis toevallig juist een stoere Nederlandse defensie behoorlijk opgewassen is. Hij was het die in een, door vijf technisch vaardiger Zweden soms zwaar bedreigde Oranje-verdediging koppig de weerstand wakker hield. Hij was het, tenslotte, die een zwaar teleurstellend Nederlands elftal dat de Zweden zonder élan en overtuiging aanviel, maar dat zich al improviserend moedig verdedigde, voor een nederlaag behoedde. s e "I 1 I Want dit middenveld was deze Woens- O moeite in bedwang hield, had daar met zijn beide kanthalfs het rijk meer dan eens voor zich alleen en als de Keuze- Commissie van de K.N.V.B. de toeschou wende menigte bijgeval tijdens deze in terland heeft willen duidelijk maken, dat wij nz zes jaren vol stopperspillerjj er nog altijd niet in geslaagd zijn, een Nederlands elftal te creëren, dat dit sf opperspilsysteem met zijn befaamde „magische vierkant" inderdaad kan spelen dan is zij daar uitstekend in ge slaagd. „Wan t zo gauw als Biesbrouck en Wiertz welke laatste nog het meest achter onze voorhoede heeft aangezeten, onder de druk van de ijverig zig-zaggen- de Zweedse voorhoede naar ons defensie- Zó zo zeker van zichzelf, zo autori tair. zo briljant, zo uitdagend haast tegenover een vijandelijke aanval (Z0 heb ik Piet Kraak niet meer gezien PIET KRAAK held van de avond sedert men hem destijds in New Castle teger. een enorm sterk Engels B-elftal de ene dodelijke kogel na de andere uit zijn d< el zag ranselen. Zó ook. met dezelfde robuste overtui ging, had bet gehele Oranje-elftal deze avond voor de hongerig doch vergeefs naar doelpunten speurende lenzen der televis'e-camera's het Zweedse elftal te lijf moeten gaan, en dan zouden de Scan- dinaviërs ons op beter, nuttiger, .feller voetbal hebben moeten vergasten als zij toch met een draw naar Zweden hadden willen terugkeren. Want vóór er een onverbeterlijk opti mist in de rijen der K.N.V.B.-officials op staat die ons, als bestond het vader landse voetballegioen voornamelijk uit onnozele kinderen, voorrekent, dat deze -0 uitslag alles in aanmerking genomen n'et onbevredigend is; vóór men ons bieidt dat wij het tegen dit Zweedse elftal dan toch maar net zo goed gedaan hebben als de Italianen (die er tegen S'üju speelden) en béter dan de Fransen (die er in Parijs met 1 van verloren), ^1th.et weIlicht nuttig terwlUe van de h er op te wijzen, dat dit Zweedse speelt, Ver heneden zijn normale vonn _e en flat het bovendien niet eens Advertentie» een flauwe schaduw meer Is van het team dat vier jaren geleden in Londen met elf gouden Olympische medailles aan de haal ging en dat vervolgens een dank baar jachtterrein werd voor de Franse, Spaanse en Italiaanse voetbalclubs. Een periode van nauwelijks tien minu ten in de tweede helft uitgezonderd, toen de Zweedse voorhoede kennelijk trachtte een öoelmint te forceren, speelde dit Zweedse elftal haast net zo tam en on bezield als het onze. Het was alsof het gezelschap naar Amsterdam gekomen was om er een gezellig avond-oefenpar- tiitje te spelen, en hoewel men indivi dueel soms vinnig te keer ging de Zweden speelden in man-tegen-man gevechten soms harder dan het op het eerste oog wel leek en zij mochten van gfluk 1_sPreken dat signor Orlandini op dat gebied in Italië wekelijks wel ergere dingen ziet liep het Zweedse ensem ble herhaaldelijk te doezelen in een nut teloze traagheid van korte, overdreven combinaties in de breedte: en dat er des ondanks meer dan eens ernstige gevaren dreigden voor het Nederlandse doel, was minder te danken aan het tactische ver mogen van de Zweden, dan aan de in dividuele capaciteiten van rechtsbuiten Raaberg. de ijverig switchende links binnen Brodd en de befaamde linksbuiten S&ndberg, die met veteraan-stopperspil Nillsson wel de beste man in 't Zweedse team was. HET was tegen deze voorhoede een traag opererende linie die frappant weinig tactische varianten te beden ken wist dat wij een Kraak-in-top- vorm nodig hadden om ons van een nederlaag te redden Kraak rédde dat. Hij redde het dank zij een verbluffend reactievermogen en een alles overrompe lende flair die hem terecht het handjevol „open doekjes" bezorgde dat het legioen vandaag te vergeven had. Hij redde het bovendien dank zij de assistentie van een defensie die met voortvarendheid im proviseerde en die daarnaast niet over gebrek aan veine te mopperen had. Hef was deze voorhoede ook, die na een zéér tam begin, de druk op het Nederlandse doel geleidelijk aan ver- hoogde, onze halfs méér dan ons lief was in de defensie drong en.... z.ic'h daar door royaal van ruimte en arbeidsterrein op het midden/veld verzekerde. blok werden gedreven, overleed daarmee meteen dat magische vierkant van ons zonder enig gerucht en liet het op het middenveld een gapende leegte achter. Lenstra noch Bennaars stukken min der dan verleden week tegen Sunderland bleken in staat dc kloof tussen defen sie en attaque te overbruggen. In deze leegte bouwde de Zweedse halflinie on verstoord en onbewogen steeds weer nieuwe attaques op. Men gaf haar zowel de ruimte als de tijd voor precisiewerk. En men vermoordde daarmee automa tisch dat, wat onze voorhoede in deze interland aan aanvalskracht nog restte. Ook na de rust waren de eerste storm lopen weer voor Oranje, doch dit tweede openings-offensief zette al evenmin zoden aan de dijk en het was sneller voorbij ook. Er kwamen weer twee gemakkelijke afge weerde corners uit voort, plus een schot van Clavan, nadat Bennaars en Lenstra tegen Zweedse bodies hadden gedramd, dat over het doel verdween. De Scandi- naviërs namen nu sneller het initiatief over en dwongen eveneens twee corners af, ook vergeefs. Toen eensklaps kwam Terlouw naar de zijlijn, geblesseerd. Bfl een kopduel was even tevoren een bloedende wonde bo ven het rechter oog ontstaan en Land man en Van der Leek begeleidden hem naar de kleedkamer. Applaus voor Ter- louw, applaus ook voor Hendriks die hem kwam vervangen. En die dat goed deed. Er gingen wat aanvalletjes over en weer, Van Melis ondernam een veelbe lovende dribbel die echter verzandde op de onverzettelijkheid van Nilsson, hij liet een center van Lenstra van zijn schoen glijden, maakte een goede combinatie van Bennaars en Lenstra ongedaan, Kraak redde een gevaarlijke schuiver van Sand- berg en had het benauwd toen Westerberg ondanks een moedige sliding van Hendriks (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, Woensdagavond. In alle tot cn met heden Se" sneelde 193 officiële interland wedstrijden van het Nederlands elftal is deze 09 pas de tweede d geboekt werd De enige vAnr<ran?pr was d© »>Dril van Hl Mei 1923 te Hamburg tegen Duits- laWaren het vanavond doelman Kraak en back Alberts die samen met Odenthal onze tegen-scoreop 0 hielden, toen waren het Harry Denis (de H.B.S.-er en beste back die wij ooit in het Nederla e1*- tf.l gehad hebben, met 56 inter landwedstrijden) en keeper Boer (Ajax) die samen «iet Van oer Kluft (Blauw Wit) het gelijke spel uit het vuur sleepten En waren het nu Van Melis en de binnenspelers Lenstra en Ben naars aan wie de 0 van onze aan val moet worden toegeschreven, toen was het het binnentrio Heij- nen (H.V.V.)-Bieshaar Haarlem )- Addicks (Ajax) dat al evenzeer faalde. Tegen Zweden was de laagste score tot nu toe tweemaal 1 voor Nederland geweest: op 13 No vember 1927 en op 9 Juni 1948, beide malen te Amsterdam. de houtkruising trof. Het overwicht van de Zweden werd groter en het zag er zeer dreigend uit. toen Odenthal en Hendriks beiden een bal wilden koppen en samen down gingen, maar Kraak liep goed uit en verijdelde met de voet de doorbraak poging van de naar links gekomen rechts buiten Raaberg. Allengs sterker werden de Zweden, die toen eventjes, een kwartiertje lang, ln een hoger tempo schakelden en vinnig naar een doelpunt gingen streven. Het overwicht van de Zweden begon b(j hun twee zeer goede kanthalves Lindt en Hansson, na linksbuiten Sandberg de besten in hun elftal, die elke door hun backlinie afgeweerde bal opvingen en na een kort opdrijven met een goed ge plaatste pass in hun voorhoede brachten. Lindt cn Hansson hadden op dat mid denveld vrijwel vrij spel; Bennaars en Lenstra kwamen tempo te kort om hen Een der weinige- gevaarlijke Nederlandse attaques. Svensson kwam uit zijn doel cn kon de bal nog juist voor de aanstormende Van Melis (geheel links) het veld intrappen. Clavan (uiterst rechts) werd door twee Ziveedse verdedigers bewaakt en kreeg geen kans om de bal te bemachtigen. Een der vele malen waarop Kraak met een tijgersprong Oranjes doel van doorboring redde. Alberts wacht in spanning af en betvaakt intussen de doellijn. voor de benen te lopen, Biesbrouck en Wiertz werden door de Zweedse druk te ver achter gehouden. De Zweedse backs behoefden zich niet druk te maken over aan de zijlijnen altijd wat moeilijker constructief voetbal, zij konden de aan vallen van de Nederlanders simpelweg afbreken, hun kanthalves (en ook spil Nilsson, in het centrum meer medespe lers in zijn vizier hebbend om aan te spelen) deden de rest. Nederland moest steeds meer terug, de Zweden bouwden hun aanvallen steeds gemakkelijker op, konden soms met hun tegenstanders „spelen". En men kreeg de indruk alsof er gaandeweg steeds meer blauwe hemden en steeds minder oranje shirts in het veld waren. Zo was het wéér Kraak die het grootste werk in onze ploeg moest doen. Wéér had de Stormvogel het geluk der sterken op zijn hand, toen hij reeds gepasseerd was doch Odenthal de center van Raaberg on derschepte, toen hij over een schuiver van Sandberg heen dook doch de bal juist naast ging, toen hij ver naast zijn'doel de bal aan de handige Sandberg moest laten doch diens vrijwel parallel met de ach terlijn lopende schuiver op de onbe schermde paal afsprong. Gelukkige mo menten. Maar verder toch weer de grote klasse: bij een keihard en scherp schot van Lindt dat hij langs de buitenkant van de paal ranselde, bij een correcte vang vlak voor de instormende Westerberg en Sandberg op een voorzet van Raaberg, bij een kogel van Sandberg, bij schitterend uitlopen en radicaal ruimen toen Brodd was doorge broken. De Zweden vuurden nóg een paar schoten van zwaar kaliber af: dat van Brodd vloog naast, dat van Loefgren was zó hard dat Kraak de bal niet klem kon stoppen cn Hendriks ten koste van een corner moest redden. En nóg was het gevaar niet geweken: zowel Kraak als Odenthal werden door hun makkers omhelsd, nadat zjj door moedig ingrjj- ?en„. °P doorbraken van Raaberg en Sandberg twee bijna zekere doelpunten hadden voorkomen. heerlijke HUNTER'S alle 20 van export-kwaliteit Eii na het eerste pakje volgen zonder twijfel vele andere! (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, Woensdagavond. Piet Kraak's indrukwekkende uitlopen had geen effect meer, toen Zweden's midvoor Westerberg halverwege de eerste helft hem met een harde kopstoot verrassend versloeg; zo hard was Westenberg's kopstoot echter omlaag gericht, dat de hal hoog van de grond terug sprong en. over de lat veerde. Het was het enige moment in de eerste helft waarop Kraak, machtig en imponerend, keepend met gezag en met stijl, groots als in zijn allerbeste dagen, de situatie niet meer meester was. Hij werd gered door het geluk dat altijd met de sterken is. In al die andere moeilijke situaties had de Stormvogel geen geluk nodig, kon hij met zijn toch maar weer evident gebleken klasse alle gevaren overmeesteren. Zoals op de eerste kopbal, die Westerberg kon afvuren, nadat Terlouw door Raaberg weinig elegant was gehaakt en Loefgren secuur had kunnen centeren. Zoals ook op de scherpe indraaiende corner van Sandberg en op een paar harde schoten van Westerberg en Brodd. En hij was Precies op tijd toegesneld, toen weer een van die verraderlijk inzwaaiende hoek schoppen van Sandberg tegen de paal etste. Hij voorkwam tenslotte kort voor TUst twee normaal gesproken reeds f,d* doelpunt én, toen hij uitlopend de terhS Wi®rtz en Terlouw gegleden Wes- erDerg het schot op de schoen smoorde van SP118 met één vuist de voorzet bokste g ver buiten zi»n doelgebied pen\Kduidt opdeenWerk """u 0Pknap" Zwpfler „o overwicht, dat de demonstreerden kWna:ti" duid(>11«k waren voor het Oram* C ™nTMe? geus de heersende - dat vo1" openingsoffensief iancee^deYo'ch S. „it ditmaal inplaats van een portie moedeloosheid meenam Het was namelqk al ras duidelijk dat de Nederlandse voorhoede tegen deze slecht trappende maar stug afbrekende cn dicht „Op de benen" spelende Zweed se verdediging een heleboel tekort kwam: tempo en intelligentie, balcon- tröle en positiespel. Want al mochten dan Lenstra en Van der Kuil en later ook Van Melis een cor ner afdwingen, de opmerkelijk rustige Scandinaviërs, die trouwens tóch veel over de lijnen trapten, konden het risico van deze corners gemakkelijk aan, physiek in 't voordeel als zij waren tegen de lichtgewichten in de Oranje-aanval. En hoe kansloos deze aanval ook door eigen tekortkomingen was, bleek uit de kan sen, drie op een rij, die Van der Kuil on beheerst hoog over het doei joeg, bleek uit de kinderlijke missers, eveneens drie op rij, waarmee Van Melis de pasjes van Lenstra verknoeide, bleek ook uit de mis lukte dribbels van Bennaars en de steeds afgeremde rushes van Clavan. De Zweden vreesden deze aanval, die zijn eigen kansen de hals om draaide, niet in het minst; zij konden het gemak kelijk af, al beperkten zij zich tot afbre ken en uittrappen en al gebeurde het slechts hoogst zelden dat zij uit hun eigen verdediging een aanval opbouwden. De oude ervaren stopper Nilsson (de man die in 1948 zo'n groot rumoer verwekte toen hij op de vuilste wijze ooit gezien het Oranje-idool Faas Wilkes bijkans ón der de grond werkte) behoefde er niet eens veel bij te lopen; hij kon zijn gebrek aan snelheid voldoende maskeren door i goed opstellen en dreigend met zijn robus te gestalte pronken. Vóór Kraak: Alberts! Zo hielden de Zweden onze voorhoede in toom. En bjj hun bezoeken aan Kraaks veste dwongen ook zi) snel drie corners af, maar daar school gevaar in: Kraak had er een prachtig getimede vang cn. de paal bij nodig. Vóór hem ontwikkelde de jonge Jack Alberts zich tot de beste back, prima ruimend met beide benen, onvervaard in de tackles waarmee hij Raaberg en Westerberg afremde, goed de situatie aanvoelend toen er tweemaal in derdaad niets anders op zat dan corners weg te geven. En bij Zwedens vijfde hoek schop was het wéér Alberts die Loefgren een gerede schietkans ontnam. Op rechts was het vooral Wiertz die zich althans in de eerste helft onderscheidde; méér dan Joop Odenthal, die te gen de snelle en behendige links buiten Sandberg, de beste man in de Zweedse ploeg de handen méér dan vol had; méér ook dan Terlouw. die ondanks een ook nu weer wel dadige rust en pogingen tot con- structief spel tóch van allen de meeste moeite had tegen het overigens niet zó zuivere en bo vendien vrij star re korte combine ren van de Zwe den; méér dan tenslotte ook dan aanvoerder Bies brouck die niet meer zo ad rem is ais weleer. Enige ma len door het oog van de naald kruipend hield onze verdediging stand, ook al om dat de Zweden geen variatie in hun aan vallen brachten en op enkeie gevaarlijke schoten na slecht afwerkten. Speerloos en stil. Die aanvalskracht leek trouwens toch al niet van het bovenste-beste! Onze aanvalslinie was zwak, Zjj bleek niet alleen niet opgewassen tegen de herhaalde spoorloze verdwijning van het mr rische vierkant, doch zij miste ALBERTS, onze beste back. bovendien elke dash. Zij bracht het nim mer tot een werkelijk gevaarlijke ka- nonnade van Svenssons doel, zij had zélfs weinig of geen van haar gebruikelijke briljante bevliegingen, zij liet zich ken nelijk intimideren door de weinig elegan te destructiepolitiek der beide Zweedse backs die opbouwend niet veel bijzon ders hebben verricht. Deze voorhoede een falend binnentrio en twee vleu gelspelers wier geestdrift snel weg stierf temidden van de algemeen heer sende malaise was bij voorbaat kans loos tegen een waarlijk niet weergaloos- sterke Zweedse defensie, en het was of heel de Oranje-ploeg dat besefte nadat het begin-offensiefje van Oranje zon der veel sensaties verlopen was. Het was alsof men toën al onbewust méér op een draw dan op een overwinning gokteen dat moet men ook op de tribunes hebben geproefd. Want waren dit wel dezelfde tribunes die in het verleden meer dan eens ge dreund hebben onder de orkaneii-van- aannioedigingen waarmee het legioen „zijn" Oranje-team telkens opnieuw weer in de aanval joeg, ook tegen sterkere tegenstanders, neen: juist tegen ster kere tegenstanders? Was dit hetzelfde legioen dat onlangs nog, tijdens de jongste thuiswedstrijd tegen de Belgen, op een golf van nog niet vergeten emo ties werd heen en weer geslingerd tus sen tnomph en teleurstelling?.... Het was soms allerakeligst stil op de tribunes. Het was zo rustig, dat het „Heya -geroep van de paar honderd Zweedse supporters met holle echo's van de Marathon-tribune terugkaatste. Het was soms zo akelig stil, dat men zich afvroeg of liet ons dan allema&I onverschillig liet, dat wij met een fris en overrompelend oud-Hollands offen sief maar niet konden heenbreken door dat eenzijdige, al gauw saaie short-pas sing van elf, zonder geestdrift balgoo- chelende Scaiulinaven Zo sleepten wij ons dan docu- deze interland. De sfeer was koel en mat. tiet spel van onze tegenstander was niet om er een trilogie vol gejubel over vol te schrijven. En het enige waar men zich aan warmen kon, was de manier waarop onze achterhoede het Zweedse voorhoede-spel telkens toch Weer aan flarden speelde en hoe men daar dit onbevredigende gelijke spel uit het vuur sleepte ook al verloor men dan in de tweede' helft als gevolg van een lichte blessure Rinus Terlouw die goed (doch niet zo briljant 'als in de wedstrijd tegen Sunderland!) door de Vitesse-man Hen driks vervangen werd. En het enige wat men van deze wed strijd slechts hopen mag, is, dat men zich in het buitenland toch 'n beetje blind staart op de voor ons elftal zo op het v.erste oog niet onverdienstelijke uit slag, zodat men wellicht bereid zal zijn ons weer iets hoger te noteren op de internationale voetbalmarkt. Dat zou de winst van deze ont moeting met de Zweden dan kunnen zijn. Doch véél is het niet. Want voor de rest ervoeren wij opnieuw, dat er in dit Oranje-team eigenlijk nog steeds maar hijzonder weinig per spectief zit, dat de Zweedse amateurs op hun Nederlandse collega's nog altijd een royale voorsprong hebben op het gebied der techniek en der lichaamsconditie en...., dat wij het uitstekende werk van spelers als Kraak, Alberts, Odenthal, Terlouw, Hendriks en Wiertz ten spijt tegen deze Zweden stellig met onvriende lijke cijfers ten onder zouden zijn gegaan als ook onze gasten in het Olympisch stadion niet hadden zitten worstelen met een inzinking welke zij nimmer geheel te boven kwamen! AMSTERDAM, Woensdag. Op de parkeerplaatsen bjj het Olym pisch stadion te Amsterdam werden vanavond bij de Interlandwedstrijd Ne derlandZwellen ruim 9000 auto's, ruim 200 bussen en ongeveer 8000 fietsen ge parkeerd. Dit was meer dan bij de wed strijd Nederland—Engeland-B. Tegen half vier reden do eerste bezoekers de stad binnen en om vjjf minuten voor zeven was al het rijverkeer voor het stadion afgelopen. Een groot aantal be zoekers, die per auto uit do richting Den Haag kwamen, en die geen parkeer ,.P" op hun voorruit hadden, verdwaal den in de Aalsmeerbuurt. Wat de reden is geweest, dat deze bezoeker» de bij de toegangsbwijzen behorende P" met is uitgereikt of niet hebben ontvan gen, was de verkeerspolitie niet be kend. Het gevolg was echter, dat on geveer 1000 personenauto's op en in de naaste omgeving van het Hoofddorp- plein hieven steken en daar maar wer den neergezet. D© rijkspolitie leidde op de Ryksweg van Den Haag het verkeer voor het sta dion vi' Schiphol en Amstelveen. Toen het parkeerterrein voor het verkeer uit de richting Den Haag maar half vol was, toog de politie op onderzoek en vond de gestrande wagens in de Aals meerbuurt. De gestranden hadden reeds eerder In Wassenaar lange tijd in de klem gezeten. n LENSTRA, Toen pas liet de Zweedse druk een beetje af, luwde de Scandinavische vin nigheid. Oranje kwam tot tegenstoten. Een goed schot van Van MeUs (het eerste goede wat wij zagen) vloog rakeling» naast, een combinatie tussen Van der Kuil en Van Melis mondde uit bij Clavan die ver voorlangs naast schoot, ook van Van der Kuil een bar slecht schot meters en meters naast, tenslotte ook nog twee goe de doorbraken van Clavan en Lenstra, maar Nilsson grendelde in laatste instantie de weg naar Svensson's doel secuur af. Nog één keer kwamen de Zweden te rug, maar Alberts redde, ten koste van de zesde na-rust-corner (drie voor Ne derland) en van.... een blessure. En nog één kans voor Oranje en zowaar was Van Melis dan tóch nog heel dicht in de buurt van zijn traditionele goal-per-wed- strijd (waarop hij overigens vanavond zjjn „abonnement" moest opzeggen) na dat Van der Kuil en Lenstra hem de weg hadden geëffend, maar nu kreeg Svensson dan eindelijk gelegenheid om te bewijzen dat hjj uit het goede kee- pers-hout is gesneden en hij plukte de Eindhovenaar de bal fraai van de schoen. In de laatste minuten moest Kraak nog .tot. buiten het strafschopgebied uitlopen om Raaberg de voet dwars te zetten, n.j ging noodgedwongen zelfs nog een partij tje „pingelen" met de Zweed, speelde toen beheerst en „bekeken" terug op Alberts, die de zaak verder klaarde. Dat was het laatste. Een interland zon der goals. Een vreemde gewaarwording, tot nu toe voor en na de 00 van ibis tegen Duitsland in de geschiedenis van het Oranje-elftal on gekend. Maar onge twijfeld een juiste uitslag. Ten opzichte van de 0 tegen Ne derland juist, omdat onze kranige verde diging met Kraak en Alberts aan 't hoofd dit verdient. Ten op zichte van de 0 voor Nederland ook juist. -zilveren jubileum. omdat onze slappe dieptepunt, voorhoede (met een steeds matiger wor dende en vanavond met een dieptepunt worstelende ex-matchwinner Lenstra, die hier zijn 25e officiële wedstrijd voor het Nederlands elftal, tevens zijn slechtste, speelde; een ongelukkig jubileum!) AMSTERDAM, Woensdagavond De leden van de Keuzecommissie en van de Technische Commissie van de K.N.V.B. konden moeilijk enthousiast zijn over het vertoonde spel aan Neder landse zijde tegen Zweden. Zowel de heren A. W. Verlegh, ff. Mommers en O. de Vries, leden van de Keuzecom missie,i als verscheidene vertegenwoor digers van de technische commissie had den slechts één mening: teleurstellend. De heer Mommers vond, dat er iets looms over de oranjehemden had gele gen. want waar was in het Olympisch Stadion dat enthousiasme gebleven, die felheid om een ongetwijfeld betere te genstander te overwinnen f Was het voetbalmoeheid of ivaren de spelers te veel over zichzélf tevreden na de match tegen Sunderland Wat ook opvallend is geweest, zo re deneerde men verder, was het gebrek aan teamverband in het Oranie-elftal. Waar was b.v. het vierkant op het viid- dcnvedf Het merkwaardige feit deed. zich voor, dat de Zweden er anders over dachten. Zeker, het was geen prima wedstrijd ge weest, dat geven zij toe, maar was het tempo wel zo langzaam als me,nieren deed voorkomen? Aanvoerder Nilsson liet zich over de eigen spelers niet uit, maar zwak was beslist de voorhoede ran Nederland, zeker een klasse minder dan de achterhoede. Zweedse officials wierpen steeds maar de schuld van hun zwakke voorhoede op het ontbreken van een goede midvoor. De keuze van Westerberg was verkeerd zo zeiden ook de Zweedse journalisten. Scheidsrechter Orlandini. die zijn eer ste wedstrijd in Nederland flootvond het een zeer faire wedstrijd. En het pu bliek vond hij zo rustig! Hij vond het jammer, dat Terlouw had moeten uit vallen, maar zo verklaarde de Italiaan - het was een ongelukje, waar niemand iets aan kon doen. Zo dacht Terlouw er zelf ook ofej- toen wij hem na afloop in hotel de VEuropr met een grote pleister naast zijn rechteroog zagen zitten, lachend en i'icl. T)v rE}i oaap "ho.d hem 'vctzcJccvd, d-ot *-■r-rhtr blessure was, die zeer snel zal genezen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3