ONS D UBBEL VERSPEELDE DE KANS Van Swol stelde te Parijs teleur 5 Land.' Oorlog tussen Magni en Ferdinand Dolle De aanval van HHYC weer onweerstaanbaar THORN PRIKKER WON.... MET MARSMUZIEK KARL KLING EN MERCEDES VEROVERDEN BERN n ELEN DE PUNTEN e wielersportweekend SFTBTil ppwara i Conterno leidt Ronde van Italië. Nolten vierde in „Route de France De Gooisclie HC. en de Eindhovense MHC gedegradeerd N/* i 3 MAANDAG 19 MEI 1952 PAGINA 1 - m SRI mi Misère Van Suiol tegen Destremau Helmond redde zich Ondanks fanatieke Heerlen attaques (Van on re correspondent) D'C-resultaten DE TENNISUITSLAGEN JtzdfÜMAX ioc&t nr> ARHEM VIERT VITESSE- JUBILEUM Klappen en boelen P.S.V. Brabants athletiekkampioen Nollen vierde De Route de France voor amateurs beleefde Zondag haar laatste etappe, van Mende naar Aurillac. Nog slechts 64 van de 116 gestarte renners arri veerden aan de finish. De Belg Adriaens- sens won deze laatste etappe. Het eind klassement werd gewonnen door de Franse amateur Bernard, voor zijn landgenoot Julienne En de Belg Adriaen- sens. Zege voor Van Est BDHC tv int de Dr Exalto-beker Geen surprises in Zandvoorts motorraces Norton-zege in Norg Duitse coureur Carraciola opnieuw zwaar gewond Sn UTSnTij .-&£? «f Hoog moyenne Opnieuw Jan Ligtvoet België overrompeld Nederland icon korfbal-interland ZUID I rrrw I (Van onze tennismedcwerher) PARIJS, Zondag. De glans van liet perspectief van ecu nederlaag-op-liet-kantje, 23, van een kleine mogelijkheid op een zege, inderdaad, is op de tweede dag, Zaterdag, verdoft door een raak, troosteloos verlies van liet dubbelspel. Een verlies, dat de Fransen als een verloren punt voor zich hadden be schouwd en dat nu door beu met de sprekende cijfers 61 64 63 werd gewonnen.En al speelde Van Swol in de vierde partij, zijn enkelspel, belangrijk beter dan beide vorige dagen, bij trof een Destremau, die zich hersteld bad en die hem na een spannende, vinnige, soms geëmotioneerde strijd met 57 75 16 75 sloeg. Op deze 31, de zege dus voor Frankrijk, volgde een weinig interessante partij van Wilton tegen de reserve van Frankrijk, Haillet, weinig interessant, omdat Wilton zich niet uit een zekere placiditeit kon opwerken en met 62 3—6 62 6—3 geslagen werd. Het verlies van een eerste set, zelfs al k het 1—J8. speelt in een partij, <4ie tot vijf sets kan gaan. niet zo zwaar. Zelfs niet indien dit verlies veroorzaakt wordt door spelers, die onzeker in hun slagen zijn. Maar hier was de vorm van Van Swol zo matig, zo pover, dat er weinig aspecten in lagen en dat hij Rinkel in de misère meenam. De twee pittige Fransen, Remy en Abdessalam, waren zichtbaar geladen; zij hadden keer op keer de net- positie, zij speelden geen groot, dynamisch dubbelspel, maar wel met een vinnig élan. Voor de onzen ging service na ser vice verloren, was de volley zelden af makend, was de smash te weinig een scorende slag, was de lob slechts nu en dan gevaarlijk. Uiteengeslagen werd onze combinatie. Slechts in het begin van de tweede set leek het even of de openingen beter gedekt werden, of Rinkel zijn be kende schot in het midden vond. Doch na 33 verloor Van Swol wederom de ser vice, zoals hij dit in elke game gedaan had.En na de 4—6, die daardoor volg de, na de enkele service-game, die Van Swol in de derde set na zeven deuces •won, en die 32 gaf, volgden twee Franse doorboringen op love! Op 5—3 voor Frankrijk gaf Van Swol de Fransen de zege door een dubbele fout en driemaal de volley in het net. Het onvoldoende dubbelspel gaf som bere voorgevoelens voor de partij tegen Destremau. De vraag was alleen of de Fransman zich hersteld zou hebben van de matige vorm van de eerste dag. Bei den, Van Swoi en Destremau. dit bleek na enkele games, hadden herstel van hun slagen, daardoor ook een beter gevecht. Bij Van Swol kwam die betere vorm iets later dan bü Destremau. Het werd 1—3 door twee dubbele fouten, doch daarna ging zUn forehand vegen geven, ging hij TEGELEN. Zondag. De eerste en de laatste vflf minuten van de tweede beslissingswedstrijd, die tussen Kolptng en Heerlen moest worden gespeeld om uit te maken welk team er naar de derde klas ral verhullen, waren beslissend. Want daarin punten, die het behoud v«t de »elmondse tweede klaesers betekenden. *0?rdat" drie minuten gespeeld waren. 43 kwam Van Swol; op 54, na lange ralleys op love, maakte Destremau, die zichtbaar nu de aanval ging inzetten, 5— 5En toen opende Van Swol met een dubbele fout, toen ging zijn volley te laag en de game verloren. En Destremau vierde zich met diep, goed gespeeld spel snel uit; 75. Waarna Wilton, met minder gevaarlijke slagen, met minder inspiratie ook dan hij tegen Destremau getoond had, van Hail let verloor met 26 63 26 36. Zodat deze 19-jarige Franse reserve goed voor de dag gekomen is, want hij sloeg Zater dag in een. exhibitie ook Van Meegeren 6—1 9—7 6—1. Meer dan zesduizend toeschouwers volgden op deze laatste dag het spel. Meer dan een millioen francs aan entree alleen op deze dag! De situatie na dit Davis-Cup-weekend is als volgt: Argentinië en Frankrijk spelen op 13, 14 en 15 Juni te Parijs hun kwart-eindstrijd; Italië speelt tegen de winnaar van Z.-SlaviëGr. Brittannië; Denemarken speelt tegen Duitsland te Kopenhagen. In Belgrado leidt Gr. Brittannië nu met 1—2. Motram en Gregory wonnen het dubbelspel. Pallada had Zaterdag in het enkelspel tegen Paish het eerste Zuid- Slavische punt gescoord. In Monte Carlo won Denemarken zonder moeite met 5—0 van de Monegasken. België won met 41 van Hongarije. Opmerkelijk was de 36 7_5 64 6—0 overwinning van Jacky Brichant op Asfooth. In Rome behaalde Italië een 5—0 overwinning op Egypte, terwijl Duitsland te Düsseldorf met 3—2 de Brazilianen versloeg. Ook Zweden be haalde een 5—0 zege, ten koste van Chili. In- Lausanne tenslotte leidt Argentinië met 03 tegen de Zwitsers en is daardoor reeds zeker van zijn plaats in de kwart finale. Hoofdklasse A. Leimonias II—Leimonias I 0—6 voorl. Thor RW I—DDV I 3—9. Hoofdklasse B: Festina I—NMC I 4—5 voorl. Enschedese LTC IHilversumse LTC I 6—6, Het Spieghel I—Philharmonie I 26, Dash IHaarlemse LTC I 75. Eerste klasse; Thor RW II— Victoria I -7, Park Marlot I—Metselaars I 91, Joy I—Thor RW III 3—7, Leimonias III— Hillegersberg I 64, Oranje TC ISobrl I 4—6, Quick I (Nijm.)Woburnpark I 64, Alta IRhijnauwen I 55, GLTB IGroen Wit I 28. Logisch, in het nerveuze zaken leven heb je wel eens een verkwik king nodig. En dan te bedenken, dat de prijs nog VERLAAGD is tot snel van start gaande Kolpmg de D se achterhoede reeds overrompeld, houdbaar benutte Van den Eynd® kans en dat was het sein voor eenlenthou staat volgehouden Kolping-offensicf, waar btj Heerlen alle moeite had om het de ene goal te beperken. Voor da rust behoefde De Haas in het Xolplns-doel slechts tweemaal dreigend gevaar het hoofd te bieden en hoog op springend bezwoer hij dit met z'n vuisten gestrekt over de rond hem heen dansende Heerlense hoofden. Toch zou deze beslis- aingsweditrijd, die een record aantal toe schouwers uit beide kampen naar het Sp. Irene-terrein te Tegelen had gelokt, niet zonder de traditionele emotievolle sfeer blijven. In de tweede helft stroopte Heer len nl. de mouwen nog eens op en begon mat een geweldige krachtsinspanning aan de laatste poging het tweede klasserschap te behouden. Ook nu bleef het Heerlense •pel opportunistisch maar onder de hevige druk begon men voor de Kolping-veste toch z'n zekerheid te verliezen Bijna fanatiek, zwoegden beide partijen in deze beslissende faze van de wedstrijd. Scheidsrechter Van Vugt moest het volle gewicht van z'n gezag in de schaal werpen om ontsporingen te voorkomen. Toen gaandeweg bleek, dat ook Kolping dit enthousiasme het hoofd kon bieden, ebde de vloed van Heerlense aanvallen langzamerhand terug. De Helmondse verdediging werd zwaar versterkt, waardoor Heerlen in het laat ste kwartier toch weer in het offensief kon gaan .Fel vochten de Zuid-Limbur gers toen nog voor een derde beslissings wedstrijd, althans verlenging van het „lij den", maar in de laatste minuten was het weer v. d. Eynde, die kans zag van dicht bij de bal tussen de benen van keeper Giepmans door in het doel te schieten. Toen pas durfden de Helmondse suppor ters hun papieren feestmutsen te voor schijn te halen en zich luidkeels te roe ren! (Van onze correspondent) De Arnhemse voetbalclub Vitesse heeft in de afgelopen week zijn 60-jarig be staan gevierd. Woensdag organiseerde het estuur een sociale dag. waarbij aan alle VAN SWOL matige dulbbel beter manoeuvreren en een interessant, geheel gelijk opgaand gevecht, deels van de achterlijn, deels van het voorveld, ont wikkelde zich. Ondanks een dubieuze be. slissing, die hem de game ontnam, en Destremau 53 gaf, voerde hij zijn spel op door lage drives, scherp opjagen van de Franse speler, meer dan eens een korte, onhaalbare stopvolley, na 35 door een uitstekende service-game en goed spreidend spel, sterk ook op backhand, komen er drie games bij de laatste in een vinnig volgehouden gevecht, ondanks twee het moreel ondermijnende dubbele fouten. Van Swol eindigt met een diago nale volley na goed opengemaakt veld: 7—5. Doch het verlies van deze set scheen een stimulans te zijn voor Destremau. Sneller werd diens spel, dieper en lager schoot hij in de Nederlandse backhand hoek Zó scherp, dat de lijnrechters aar zelden met hun beslissing en dat het levendige publiek roerig ging protesteren. Het scheen Van Swol te hinderen en hem ook zelf tot een appèl te verleiden. Maar inmiddels was Destremau tot 5—2 opge kropen doch evenals in de eerste set ging Van Swol zijn slagen nu beter vin den. Hij won de service van Destremau en puik vollerend zijn eigen op_ love: 5—5. Om toen opeens in de controle op zijn aanvalsslagen te verminderen en twee games achtereen te verliezen: 57. Wellicht wekte dit reactie. Wellicht deed vermoeidheid zich, in de hitte van het omsloten veld, gel-den. In de derde set had Destremau het initiatief. Vooral op de nu kwetsbare backhand van Van Swol en tot gevaarlijke tegendruk kwam deze niet. Hij liet met 1—6 de set aan de Fransman. En daarop volgde een vinnige strijd, gelijk opgaand, gelijk ook in type, in stijl, in de vierde set. Geen van beiden mocht de overrompelende aanval. Het was ten nis, waarin de kansen gepeild werden. Op V I R G I N I A C I G A R E TT E S Te Leeuivarden won Fanny Blankers- Koen Zaterdag de 80 m horden in 11.5 sec. Op de 100 Yards bezette zij de eerste plaats in 11.1 sec. Te Berlijn liep de Duitse athleet Doh- row de 8Ó0 m in 149.6, een der beste tijden van het jaar. (Van onze Italiaanse sportcorrespondent) MILAAN, Zondagavond. Op wel zeer sensationele wijze is Zaterdag de Ronde van Italië ingezet. De 112 renners die Zaterdagmorgen op de Piazza del Duomo te Milaan van start waren gezonden, zorgden in deze eerste etappe weliswaar met voor een grootse strijd, doch niettemin had de jury te Bologna, de finish van de eerste rit, de grootste moeite om een kluwen van vechtende renners te ontwarren en.om een draaglijke uitslag samen te stellen. De hoofd rollen van het handgemeen te Bologna waren in handen van de Italiaan Fiorenzo Magni en de Zwitserse favoriet Ferdinand Kuehler die er geen doekjes om heeft gedraaid, dat hij deze Ronde van Italië op zijn naam wil schrijven. (Van onze correspondent) Te Roosendaal werd P.S.V., Eindho ven, met 91,5 p. Brabants athletiek clubkampioen vóór T.H.O.R. Roosendaal (62,5 p.) en Kunst en Kracht (Tilburg) 47,5 p. Vierde werd Volt Tilburg (39 p.), 5e Sprint, Breda (31,5 p.) en 6e D. J- A. (Breda), 22 punten. De K.M.A. kon niet deelnemen we gens een gehouden driedaagse. De drie best geplaatste clubs komen Zondag 25 Mei te Eindhoven uit tegen de drie beste Limburgse. De heren ontmoetten elkaar in een bewogen eindsprint die verrassend door de Italiaanse outsider gewonnen werd, voornamelijk omdat de twee snelste sprinters in de kopgroep, Kuebler en Magni, elkaar met grote voortvarendheid zaten te hinderen. Kuebler bezette ach ter Albani toch nog de tweede plaats vóór Magni, Coppi, Minardi, Grosso, Schils, Fornara en Thjjs Roks, de een zame Nederlander die in de laatste kilo meters mèt de groot heden handig gebruik had gemaakt van een gesloten spoorweg overgang om enkele seconden voorsprong te nemen. Nadat de jury enige uren ver gaderd had, bleef Al bani winnaar, werd Magni tweede, kwam Thijs Roks op raad selachtige wijze op de He plaats terecht en werd Kuebler (mèt een boete van 2000 Lires) naar de 17e plaats terug gezet. Magni kreeg een boete van 5000 Lires, doch hij vond die tweede plaats belangrijker. Er was in deze eerste etappe slechts één gevaarlijke uitlooppo ging geweest. Carrea, Volpi, Frosini, De Santi en Corrieri hadden na 100 K.M. 6 min. voorsprong op het peieton, doch zij werden 60 K.M. voor de finish inge lopen. De tweede etappe begon met een openbare vrede tussen Kuebler en Magni, die elkaar ten overstaan van de fotografen stonden te omarmen. Con terno won de etappe in een eindsprint voor De Philippis, Geminiani (Fr.), Zarn- pini, Close, Zampieri, Astrua en Huber. Met 1.45 min. achterstand won Coppi de sprint van het peieton. Conterno nam meteen de leiding in het algemeen klassement. Onze landgenoot Jan Nollen die enige tijd de leiderstrui in zijn bezit had, bezette in het eindklassement een zeer verdienstelijke vierde plaats. Nadat Maenen te Montpellier de strijd bad gestaakt, was Nolten de enige Nederlan der in de race. De voorlaatste etappe, van Montpellier naar Mende over 180 K.M., werd gewonnen door de Frans man Buchaille. Met een klein groepje, waaronder de latere winnaar van bet algemeen klassement, Bernard, had hij het peieton verrast. Dat peieton, niet o.a. Adriaenscns en Nolten, arriveerde met 14 minuten achterstand. Het was in deze etappe, dat Nolten zijn tweede plaats in het algemeen klassement on nodig verspeelde omdat zijn chef d'equipe, de Deen Falck Hansen hem niet tijdig van de situatie op de hoog te bracht. Wim van Est heeft de Ronde van Belgisch-Limburg gewonnen, een wed strijd over 209 kilometer waaraan 69 renners deelnamen. Bij de eerste tien bevonden zich nog drie Nederlanders want Faanhof werd derde, Voorting vijfde en Dekkers zevende. Henk de Hoog kwam als 16e binnen met 2 min. 51 sec. achterstand. De uitslag: 1 Van Est (N.) 209 km. in 5 uur 29 min. 2 Van der Zande (B.) op 45 sec. 3 Faanhof (N.)4 Storms (B.) 5 Voorting (N.); 6 Van Dormeel <B.): 7 Dekkers (N.); 8 Schaeken (B.) op 2 min. 51 sec.; 9 Loyaert (B.); 10 Hoef- kens B.16 De Hoog (N.). MAGNI handgemeen (Van onze hockey ■medewerker) Het is een verblijdend teken, dat de aanval van HHY*. zulk een fraai «pel demonstreert in de laatste weken, omdat dit quintet grotendeels bestaat uit spelers van de nationale ploeg. Algemeen werd verwacht, dat lOG-O, dat voor de competitie twee keer tegen HHYC gelijk speen e, iHYC voor een zware taak zou stellen. Zo was het ook vóór de rust toen Kruize tegen Anjema en Van Beaumont tegen Havelaar succes liad en het verder vrijwel gelijk opging. Maar in de tweede helft kwam de internationale aanval los, waarbij vooral linksbuiten Wery en midvoor Bromberg prachtig op dreef bleken. Togo werd overspeeld, zells Anjema en Drijver stonden machteloos. Uit voorzet ten van Wery werd het door Bromberg 3—1 toen nam Wery zelf nog een goal voor zijn rekening en tenslotte werd door nóg twee treffers van uitstekend gehalte van Bromberg, na aangeven van Kruize het halve dozijn vol gemaakt. Als HHYC werden sociale instellingen geschenken rangeboden. Donderdag kwamen uit alle delen van het land de reünisten naar Arn hem, om onder aanvoering van de drie nog in leven zijnde oprichters, mr F. Cou- vee, uit. kol. b.d. D. Gouvee en dr W. F. sselink, nog eens de roemruchte ge- iedenls van Vitesse te herdenken. Het g 'neentebestuur van Arnhem zorgde voor eon klinkende ontvangst ten stadhuize. Zaterdagmiddag recipieerde het bestuui in Musis Sacrum. Hoe groot de belangstel- ling was, bleek wel uit het feit, dat de receptie anderhalf uur langer duurde, dan was vastgesteld. Onder de talrijke sprekers merkten wij op: de burgemeester van Arn hem, de heer Ch. G. Matser, bondsvoor zitter K. Lotsy, ir H. F. Hopster, voorzit ter van het districtsbestuur Oost en drs Reysiger, namens de ver. van eerste klas- sers. Des avonds werd in de concertzaal van Musis Sacrum een Vitesse-revue gegeven, gevolgd door een kermis d'été. Zondag middag organiseerde de jubilerende ver. een veteranen-tournooi, dat na strafschop pen door het Apeldoornse Robur van HFC Haarlem gewonnen werd. (Van onze verslaggever) ZANDVOORT, Zondag. Meer dan 50.000 mensen genoten van daag op het circuit te Zandvoort van de zon, de zeelucht en natuurlijk ook de mo torraces, hoewel die weinig spannende momenten opleverden. Terwijl de K.N.M.Y er naar gestreefd heeft, zoveel mogelijk deelnemers van gelijke kracht in het veld te brengen, was practisch geen enkele uit slag verrassend, omdat de overwinnaars meestentijds een grote voorsprong hadden op hun naaste concurrenten en vinnige duels hierdoor uitbleven. De 125 cc-race bleef intussen een Ne derlandse aangelegenheid. Direct na de start nam Heineman met Eysink de lei ding, op 10 seconden gevolgd door Henoo.v. Hoe Renooy ook vocht, hij kon geen ver andering in de situatie aanbrengen. On bedreigd kwam Heineman als eerste aan, met een gem. snelheid van 104.5 km h. Wierda, die verleden jaar op weg naar het circuit bij een botsing ^ewond werd, had ditmaal eveneens v ,!nig succes Doordat hij zijn motor niet vlug genoeg op gang wist te brengen, verloor hij tiental len seconden. Ondanks de haast hopeloos schijnende achterstand, bracht hij nog voldoende spirit op, om als derde binnen te komen. Een opmerkelijke prestatie! Piet Knijnenburg heeft een zeer aparte stijl van starten. Rukkend aan zijn ma chine stuift hij van de lijn weg en meest al weet hij direct de kop te nemen. In de 250 cc-klasse kwam hij echter aardig wat pk's tekort, om het op te nemen tegen <je razend snelle Moto Guzzi van de DuiG ser Thorn Prikker, die met een gemid delde snelheid van 116 km'h rustig de 15 ronden draaide. Geen sprankeitje strijd viel er te bekennen. Thorn Prikker won de race. Piet Knijnenburg kwam als vier de aan. De burgemeester van Zandvoort, mr H. M. van Fenema, overhandigde Thorn Prik ker de lauwerkrans. Nadat de zwart-rood- gele vlag in top gehesen was, werd tot opluchting van de toeschouwers niet het Deutschlandlied gespeeld, maar vrolijke marsmuziek. In de 350 cc-klasse voerde de crack Gof- fin de boventoon. Op zijn Norton liet de Belg zich in de 25 ronden geen één keer passeren! Door zijn kennis van het circuit, zijn rijtechniek en betrouwbare machine kon Goffin een voorsprong nemen van honderden meters. Frits Klager, die ze ventien ronden in de tweede positie had gelegen, moest tenslotte in Dear (A.J.S.) zijn meerdere erkennen. Evenals vorige jaren vormden de zü- spanraces de sensatie van de dag. De acro batie-stunts, die door de passagiers in de bak moesten worden uitgehaald, waren en adembenemend en doorslaggevend voor de uitslag. De krachtsverhoudingen lagen niet ver uit elkaar en de toeschouwers zagen een aantrekkelijke strijd. Zes ron den reed men met de klok mee, zes ronden tegen de klok in. Steman en zijn passagier Hoenderbos wonnen deze spannende race. Ook in de 500 cc-klasse finishte Goffin als eerste. De nu 13 jaar oude B.M.W. van Piet Knijnenburg blijkt aan ouderdoms kwalen te gaan lijden. Na zes ronden moest Knijnenburg tenminste het gevecht staken, terwijl hij nog alle kans, zelfs op een overwinning had. Tienduizend toeschouwers zagen Zon dag int. terreinwedstrijden te Norg. De finale werd gewonnen door de Brit Archer op Norton voor de Belg Liekens en onze landgenoot Boudoin. Ook in de Grote Prijs van Zwitserland boekte Norton een overwinning. Duke won de 350 cc-klasse voor zijn landgenoot Co leman op A.J.S. De A.J.S.-ploeg boekte echter een fraaie overwinning in de 500 cc-klasse: Brett won voor zijn teamge noot Doram. Op de derde plaats pas arri veerde de Italiaan Bandirola met M.V. Ook in Bern werd de 250 cc-klasse een prooi voor Guzzi: Anderson (Eng.) en de Italiaan Lorenzetti bezetten hier de bei de eerste plaatsen. Tijdens deze races deden zich m de beruchte Eymatt-bocht opnieuw twee dodelijke ongelukken voor. De Italiaan Grigerio en de Engelsman Bennett vlogen uit de bocht en stierven spoedig daarna aan de bekomen verwon dingen. Zondag te Venlo zó speelt, zal ze ook het kampioenschap wei in de wacht slepen. Voor de promotie-competitie Westelijke eerste klasse A hebben Groen Geel yn Delftse Studenten gisteren op Klein Zwit serland na een sensationele strijd met 22 gelijk gespeeld. Met rust leidde Delft door goals van Hofland en Engel (een beauty!) met 2—0, doch daarna kwam de energieke Haagse ploeg geducht opzetten. Het werd 2—1 door Vintees en tenslotte in de voorlaatste minuut van de strijd 22 door dezelfde speler. In het Wagener-stadion won Gooi. na een merkwaardige partij met 32 van HDM (merkwaardig omdat HDM met de rust, dank zij twee fraaie goals van Van der Doll met 2—0 leidde), doch ondanks dit succesje degradeert; Gooi omdat ook voor de Bussummers het door Hilversum en Groen Geel bereikte totaal van 5 pun ten, te hoog is. Gooi eindigt met 4 punten en degradeert hierdoor naar de B-afde- ling. Het is wel merkwaardig dat van de Westelijke le klasse van 10 clubs (die dus nu op 8 gebracht wordt) er vier degrade ren, namelijk HGC (Den Haag), HDM (Den Haag) SCHC (Bilthoven) en Gooi- sche HC (Bussum). Deze clubs gaan dus over naar de B-afdeling. Het gaat dus nu verder tussen Hilver sum, Groen Geel en Delftse Studenten om 2 plaatsen in de Westelijke eerste klasse A. A.s. Donderdag wordt Delftse Studenten —Hilversum gespeeld. Wint Hilversum spelen de Hilversummers gelijk, dan P moveren Hilversum en Groen Geel. echter Delft, dan volgen nog beslis wedstrijden tussen Hilversum. Gro en Delftse Studenten! naar de Voor de promotie-competi» reedg Westelijke eerste klasse B heeft^ gepromoveerde Kampong *uLaren en met versum II gewonnen, nl. te güversum n (Eigen berichtgeving) BERN, Zondag. Terwijl het Mercedes Benz-teani, dat twee weken geleden in de Italiaanse Duizend Mijlenrace de nieuwe Mercedes-sportwagen, de „300 SL niet zonder succes ten tonele voerde, vandaag bezig was, op vooroorlogse wijze (onbedreigd op de drie eerste plaatsen!) de Grote Prijs van Bern op het bemebte Brrmirarten-rirmiit te veroveren, ging Rudolf Carraciola, de aanvoerder van liet team, met zijn Mercedes uit een bocht, sloeg zijn Mercedes tegen een hoont en werd „Karratsch" voor de derde maal tijdens zijn loophaan, ditmaal met een dijbeenbreuk, liet ziekenhuis binnengedragen. In 1935 verongelukte Carraciola met zijn Alfa Romeo tijdens de training voor de Grand Prix van Monaco. Met een hekken fractuur bleef hij toen bijna een jaar in het ziekenhuis. In 1946 werd hij zwaar gewond tijdens de training tooi een race in Buenos Aiies 10, Hierdoor eindigen gespeeld moeten mmSiiPSMiiW ->4 4- U op onzijdige terreinen W0Indhnet Zuiden viel de «sing In het Euchthc° EMHC - eenader pioniers v^Tet Zuidelij ke hockey het tegen Gee, Zwart Vcghel niet verder kunnen brengen Boeiender dan de finish! Het veld der 359 cc-klasse bestormt de Htinzerng tijdens de Zandvoortse races die weinig spanning brachten rpn maakten op het laatste nippertje ge- lijk') waardoor EMHS degradeert en Geel Zwart haar entree zal maken in de Zui delijke eerste klasse. BDCH wint de dr Exalto-beker On Klein Zwitserland vond ook de eind strijd der dames om de Dr Exalto-beker plaats tussen BDHC en TOGO. De Bloe- mcndaalse dames slaagden er voor de der de achtereenvolgende maal in te winnen en daardoor de beker definitief in bezit te krijgen. TOGO gaf uitstekend partij en hield er tot het eindsignaal de spanning jn. BDKC won slechts met 3—2, alle drie goals waren van mej. Jurrissen (de keep- stcr van de nationale ploeg!), beide tegen- punten van mevrouw Anjema. Te Apeldoorn heeft voor de Amster dambeker de damesploeg van Alliance (Haarlem), de eindstrijd tegen Ijsvogels (Amsterdam) met 2 0 gewonnen. Om het dameskampioenschap Venlo Girls won te Venlo van de Oos telijke kampioen, Quick-NIjmegen, na een boeiende en spannende strijd van behoor lijk gehalte met 2—1. Aanstaande Donder dag wordt nu gespeeld QuickBD HC en vervolgens Zondag BDHC—Venlo Girls, zodat op dezelfde dag het kampioenschap 1 heren zowel als het kampioenschap der dames beslist kan zijn. Het Oostelijk elftal dat op 25 Mei a.s. te St Quentin tegen N.O. Frankrijk speelt, werd als volgt samengesteldJan sen (NEC); achter Herberts en Alberts i (Vitesse); midden: Groothuis (Ensch. B.), Hendriks (Vitesse), Dijkgraaf (AGOVV); voor: Moddejonge (Ensch.). t\ d. Eist (Theole), Hauskamp AGOVV) Jansen (Vitesse) en Looys (AGOVV). Intussen: Ir Naubeuer, de Mercedes- race-manager, mocht voor het overige nie mopperen. De nieuwe 3000 cc-wagens, g - reden door Karl Kling, Hermann Lang en de nieuwe stèr Fritz Reiss, een touwtje over het circuit. Kling bezette rip apycfp met eer* moyenne van meer dan 145 km.u. Het Mercedes-team werd niet bedreigd Geoffry Duke, die me een Aston Martin de vierde plaats bezette. Hoe hard het Merccdes-gezelschaP wel rond het Brem- garten-cirouit gegaan was, bleek pas goed tiidens de Zwitserse Grand Prix voor racewagens die vandaag op hetzelfde cir cuit verreden werd. Helaas kwamen hier ae Argentijnen Fangio en Gonzales, als mede de Italiaan Ascari niet aan de start, piero Taruffi stuurde nu zijn 2 liter Fer rari onbedreigd naar de overwinning met een moyenne van 149 km.u.; slechts 4 km.u. hoger dan dat van Kling! Tweede werd de Zwitser Fischer eveneens met Ferrari. Farina, die lange' tijd de leiding had gehad, moest met motorstoring uit vallen. Aan het slot van de zware Drie Pro- vinciënrit van de R.A.C. Noord stond gisteren de Eindhovenaar Jan Ligtvoet, samen met zijn kaartlezer Verlaan uit Breda, voor de zoveelste maal gelukkig lachend te midden van de kransen en de prijzen. Met slechts 24 strafpunten en een grote voorsprong op alle overige deel nemers had dit Brabantse Jowett-duo ook deze rit op zijn naam geschreven. Hoe zwaar het in deze Drie Provinciënrit mei een moyenne van 48 km.u. wel toeging, moge wel blijken uit het feit, dat een er 109 deelnemende equipes aan de «n te Veendam arriveerde, doorbuigend een vracht van3166 stran- De rest van het klassemerrt luidt. 2 Van Wijngaarden-Verhagen, Steenwijk, 100 strafp.; 3 Timmer-De Jonge Assen 129; 4 Coenen-Butter, Delft-Schiedam 162; 5 Maas-Faber. Leeuwarden. 182: 6 Van S!oo_ ten-Sterk. Rotterdam, 232; 7 Bnov-Lint, R'dam-Hillegersberg. 282. De clubteam- prijs was voor de R.A.C. Noord met 522 strafpunten. DEN HAAG, Zondag. Niet minder dan 12.000 toeschouwers waren er vanmiddag getuige van hoe het Nederlandse korfbaltwaalftal in de 33e in terland tegen de Belgen, onze Zuiderbu ren reeds in de eerste minuten overrom pelde door verrassend goed aanvalssnel van Schoonderwoerd en Munnekes, wsjke laatste Nederland direct al de leiding •'af. Het bleek, dat Nederland nog steeds tech nisch superieur is ten opzichte van de Belgen en hoewel de gasten er na 5 min. in slaagden door een ver en gelukkig schot van mej. Cauwenberghs gelijk te maken, had Nederland met rust reeds een 7—1 voorsprong door doelpunten van S'oeitie, mevr. Koper, mevr. Merk, Mulder, Mun nekes en mevr. Tit. Na rust had het Ne derlandse twaalftal uiteraard wel iets van zijn fighting-spirit verloren. Het werd door mevr. Koper 81, waarna de Belgen door Berens van grote afstand hun twee de puntje konden scoren, terwijl Verdonck zowaar nog de achterstand tot 9—3 ver kleinde. Toen hadden de Belgen hun rol gespeeld, en maakte Nederland zonder moeite het dozijn vol. Het Nederlandse twaalftal won verdiend (de 29e overwin ning op de Belgen!) en verraste door goed spel, ook al moest men deze wedstrijd spelen zonder voorafgaande training. De Golfbeker werd dit jaar gewonnen door Frans Otten van de Eindhovense Golfclub. Uit een totaal van 350 deelne mers. verdeeld over 16 banen, won hij met het fraaie resultaat van 5 up. Kvalto BrUcr (Kin.) BDHC-TOGO 3—2 Kromntle Derde Klasse DCL-HOV 0—2 Blauw Zwart- Wassenaar 11 Derde Klasse D De Musschen- BEC 2—3 Promotie Vierde Klasse Poortugaal- Waddinxveen 1—1 CKC-SSW 3—0 Celeritas- Wilhelmus 1—2 Vierde klasse C Texas-Transv. 12 VDV-DDC 2—2 Zwart Blauw- Quick Steps 23 BTC-Oliveo 1—2 Voorburg-RVC 21 Wes tandia- Het Noorden 02 Vierde klasse' F HWD-Zwersv. 6—1 Tweede klasse A Nicator- Friesland 03 Promotie Derde Klasse Eext-ZNC feser Boys- Steenwijk O—l 3—1 Derde klasse D Biervliet- Corn Boys 61 RCS-ÜDIO 1—1 Tweede klasse B KolpingjSDW- 2—0 Promotie Derde Klasse Minor- Standaard 30 Derde klasse C Armaia-SVHR 3—6 Promotie Derde Klasse BVC-VVG 4—1 Derde Klas»© B Roda-GFC }~i Doesburg-VVO 2—3 Derde l;'"»"1 p ESCA-MV.R 4—5 Winterswijk- Varsseveld 02 Promotie naar West A Gooi-HDM 32 Delftse Stud.- Groen Geel 2—2 Prom. West B Hilversum II- Kampong 01 Zuiden rromotie Promotieklasse EMHC-Push 3—3 HTCC-Beker (Fin.) HHIJC-TOGO 6—1' Interlandwedstrijd Ncderland- België 12—3 Kampioenschap van Nederland VKC-AKC 11—3 Noord Eerste Klasse Sparta- Wordt Kwiek 76 rromotie hoofdkl. dames: Actief-Sagltta 1—3 District West B lieren le klasse Hellas 2- Turnlust Kampioenschap van Nederland Venlo Girli- Qulck 2—1 Dlst«i«tt Noord lii^ klasse damed Bnmhilde- Hygiea 7—f HCG-HEW 4—i Olympus- Stormvogels 22 Actief- Voorwaarts 53

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 4