ZWARTE DAGEN VOOR DE LUCHTMACHT Daders van moordaanslag op Harjono in arrest Italië geeft les in verkiezingstactiek. Maak gevolgtrekking Zaterdag 24 Mei 1952 {DAGBLADVOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN P.A.W.A.-vliegdienst Amsterdam-N ew-Y ork gestaakt Nieuwe agressie in Korea? S.E.R. over de huren HET DUITSE VERDRAG Na succesvol speurderswerk Eén hunner bekende reeds De haringrace gaat door Uitspraak over „Juliaua'-ranip van WAAR DE KINDERBIJSLAG BLIJFT! Advies op kortste termijn De Staatscourant bevatte intussen deze week reeds een beschikking, vol gens welke in gevallen dat de rente van het voor de bouw van woningwet woningen opgenomen kapitaal hoger is dan 4 pet., de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting kan toe staan, dat een toeslag wordt gegeven op de rijksbijdrage, die voor dergelijke woningen wordt verleend. De bedoeling hiervan is, te voorkomen, dat door de stijging van de kapitaalrente boven 4 pet. de huren van nieuw te bou wen woningwetwoningen te hoog zouden worden. ER wordt wél eens beweerd, dat de kinderbyslag in hoofdzaak gaat naar de grote gezinnen, welke nog een beduidend aantal kinderen beneden de leeftijdsgrens hebben en dan worden er vaak wonderlijke verhalen verteld over de besteding van die bijslag, waar bij men de indruk krijgt, dat die grote gezinnen wonderen kunnen doen met het geld, terwijl de practijk toch is, dat het geld reeds bijna uitgegeven wordt, voor dat het ontvangen is. Daartoe dwingt veelal de bittere noodzaak. In ,JIet Gezin", het orgaan van de Katholieke Bond voor het Gezin, vinden wij uitgerekend, waar de kinderbijslag voor loontrekkenden blijft en dan komt men tot een heel andere wetenschap dan de losse bewering van het profiteren door de grote gezinnen. Wanneer wij als grens nemen, dat een gezin met vijf kinderen met bijslag een groot gezin is, blijkt, dat bijna ZOO mil- ïioen gulden gaat naar gezinnen met min der dan 5 kinderen en 75 millioen naar de grote gezinnen. Oftewel 7S pet. der kindertoeslagen naar de kleine en slechts 28 pet. naar de z.g. grote gezinnen. Het orgaan maakt expres mélding van dit feit om vooral de valse mening te bestrijden, dat het meeste kindergeld in de grote gezinnen komt, aangezien tegen deze bewering niet genoeg gewaar schuwd kan worden. Welke waarschuwing wij hier over nemen met de toevoeging, dat het bedrijfsleven in zijn geheel de premie betaalt en de belastingbetalers er niet aan te pas komen. Immers, ook is onjuist de schampere opmerking, dat ongehuwden en kleine gezinnen de kin derbijslag zouden betalen. ANALYST. De directie van de Pan American World Airways heeft thans in ver band met de gevolgen van de nog met geheel geëindigde staking van de ar beiders in de Amerikaanse olie-industrie besloten een vrij groot aantal lijn- diensten tijdelijk te doen vervallen. Tot de voorlopig gestaakte diensten behoort de lijn New York—Amsterdam vice versa Naar Reuter uit Washington meldt, hebben de V. S. tien dagen geleden een waarschuwing gezonden aan de 16 lac- den van de V. N. met strijdkrachten in Korea, om op hun hoede te zijn voor mogelijke nieuwe ..communistische agressie in het Verre Oosten". Naar wij vernemen, heeft dezer dagen de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting tot de Sociaal-Economische Raad het verzoek gericht op zo kort mogelijke termijn advies uit te brengen over het vraagstuk van de huren. De commissie uit de Soc. Ec. Raad, welke tot taak heeft prae-advies aan de raad uit te brengen naar aanleiding van het verzoek om advies van de ministers van Economische Zaken en van Sociale Zaken en Volksgezondheid inzake de te volgen werkgelegenheidspolitiek is sa mengesteld als volgt: prof. dr J. Tinber gen, voorzitter, a. Biewenga, mr C. Bloembergen, drs P. Bogaers, A. C. de Bruijn, drs J. H. Derksen, H. Harmejjer, drs C. P. Hazenbosch, dr M. W. Holtrop, prof. dr J. Horring, prof. H. A. Kaag, prof. H. W. Lambers, C. J- van Mastrigt, mr A. Mauritz, H. Oosterhuis, drs J. de Pous, drs D. Roemers, ir H. Vos en prof. dr J. zyistra. De regering doet haar best om de pohtieke onrust, die over de verdragen ontstaan is, te camoufleren door de ondertekening met veel feestelijk ver toon te omgeven. Zelfs een fakkeloptocht staat op het program. Van Bonn uit is schoolvrij gedecreteerd, maar daarvan zal slechts de helft der schoolkinderen profiteren, want in de door socialisten bestuurde Lander zal het voorschrift wel niet worden opgevolgd. Ook de onder tekeningsplechtigheid zelf zal een toon beeld zijn van de tweedracht in Duits land. De Bondsraad zal er niet vertegen woordigd zijn. Zijn socialistische presi dent en de vice-presidenten hebben laten weten, dat zij geen tijd hebben. In Berlijn heeft Nuschke, de vice- president van de Volkskamer, intussen de heilige strijd tegen de verdragen aangekondigd. In Bonn neemt men aan, dat deze Maandag zal beginnen met de verheffing der zonegrens tot staatsgrens. Wat op een sluiting der grens zou kunnen neerkomen. HUPr OS BISSCHOP KEKKEN BOUWEN.' De haringrace voor de schepen, die vandaag en Maandag zee zullen kiezen, gaat normaal door. Zoals bekend ontketenen de bemannin gen van de Nederlandse haringschepen ieder jaar een sportieve strijd om de premie, die de gemeente Velsen heeft beschikbaar gesteld voor de logger, die de eerste haring aan de vaste wal brengt. Men verwacht, dat de eerste „jager" Woensdagmiddag of Donderdagmorgen zal binnenvallen. De Amerikaanse raad van deskundi gen. die een onderzoek heeft ingesteld naar de omstandigheden waaronder het viermotorige D.C.-6-toestel van de KLM, de „Koningin Juliana", op 22 Maart jl. te Frankfort is verongelukt, heeft, na een twee maanden durend onderzoek, waarbij dc raad werd bijgestaan door Nederlandse luchtvaartdeskundigen, Vrij dag meegedeeld géén oorzaak voor d« ramp te hebben kunnen vinden. Hex or derzoek zal mogelijk worden heropent wanneer de Nederlandse ste wardess, mej Gautier. voldoende is her steld van de door haar bekomen ernstige verwenningen om getuigenis te kunnen afleigen drag zou overeenkomen met de tijd. waar in het Atlantische pact van kracht is. Schuman herinnerde er aan, dat de periode van 17 jaar, die genoemd was in verband met het Atlantische verdrag, niet de eindtermijn van dat verdrag is, doch de periode waarna een lid om uittreding uit het Atlantische verdrag zou kunnen verzoeken. „Natuurlijk", aldus voegde Schuman er aan toe, „moet men wel goed begrijpen, dat wanneer er sprake is van het op nieuw overwegen van de toestand dit niet betekent, dat een lid van de E.D.G. dan het recht zal hebben uit te treden. Men is het er alleen over eens, dat wij ons alsdan geplaatst zullen zien voor een nieuwe situatie, waarover men zich zal moeten beraden". Op 13 Mei 1952 werd de Pensioen- en Spaarfondsenwet in de Eerste Kamer der Staten-Generaal aangenomen. Intussen is gebleken, dat er nog enkele moeilijkheden kunnen ontstaan voor ondernemingen, die pensioenverplichtin gen hebben aangegaan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1