Rafaël Geminiani bedwong de Gele Vogezen trui opnieuw voor Magni Sedgman en Drobny in eindstrijd Klassementen Tour de France Ondanks brokken en bandjes: het ging niet zo gek NERGENSHUIZEN Sedgman met momenteel leiderschap Jfauetul! Onze Olympische wieler-ploeg S PORTS PJTTEN De MAN van TOUR DE FRANCE 1952 Pakhuis vol pech voor Nederland Rafaël tijgt ten aanval Snelle klim van Wagtmans Van Est bij val geblesseerd Coppi trok de sprint aan Tenniskampioenschappen van H imbledon Drobny 11a zeer zwaar gevecht met Fiam Ongelukken I(14 -wen TV Ongeluk komt nooit alleen Géén Amerikaan in de finale lieren-enkel! Etappe-klassement Algemeen klassement Ploegen-klassement Drobny opnieuw bedreigd De dubbelspelen Overuren voor de mecauo's WILLY LUST SPRINGT Faas Wilkes wil niet in Italië blijven Voorkeur voor Franse clubs door VICTOR BRIDGES (Xordt vervolgd). Pakistan superieur aan versterkt Haags team Bromberg nam fraai afscheid DEN HAAG, Woensdagavond Het hockey-elftal van Takistan heeft zijn eerste vóór-Olympische oefenwed strijd in ons land Woensdagavond te Den Haag tegan een versterkt Haags elftal met 3—1 gewonnen. BARCELONA WINNAAR VAN DE „COUPE LATINE" DONDERDAG 3 JULI 1932 PAGINA 4 Door MARTIN W. DUYZINGS. MULHOUSE, Woensdagavond. Er Iiiug, ademverstikkend, een enorme, bruin-gele stofwolk ergens benoorden Kruth op de Zuidelijke hellingen van de Col d'Oderen. Daar, in een smalle, van serpentine naar serpentine slingerende afdaling, bet gemeenste stukje Vogees, dat ge U slechts denken kunt, had van middag de Tour-karavaan haar vuurdoop-der-bergen gekregen. Véél rauwer, véél nerveuzer en véél gevaarlijker ook dan later in de meer beschaafde ren-naar-het-dal, waarin ge U tomeloos naar beneden kunt storten als ge eenmaal de door de zon verschroeide top van de zo gevreesde Balon d'Alsace hebt bereikt, was het daar in die helse kilometers naar Kruth in de karavaan toegegaan. Meer dan honderd, met gillende banden en loeiende uitlaten door de hairpins gierende volgauto's hadden een fantastisch rookgordijn van opdwarrelend stof en vinnig wegspattende stenen gecreëerd en geen tien minuten later was élk gezicht in deze, zo geplaagde karavaan niets anders dan een grauw, grijnzend masker van gruis en stof; en het enige, dat men, omlaag loeiend met snelheden van soms meer dan tachtig kilometer per uur, zo nu en dan kon waarnemen was, dat er opmerkelijk veel borden met waarschuwende doodskoppen langs de weg stonden en dat er zo nu dan een volgwagen met veel gedruis tegen een stuk Vogees opknalde. Het was in deze hel-van-stof-en-stenen, dat Rafaël Geminiani eindelijk gehoor gaf aan de smeekbeden, waarmee Marcel Bidot, zijn ploegleider en de verzamelde Franse sportpers hem nu al dagen achtereen had achter volgd; het was in deze afdaling, dat hij in één dolle, alles riskerende rush niet alleen de Spanjaard Perez, die dertig kilometer te voren aan de haal was gegaan, inhaalde en versloeg, doch dat hij bovendien het tot dan toe nog zo homogene peleton met zóveel geweld aan stukken hakte, dat men het gekraak, bij wijze van spreken, hier in Mulhouse met het blote oor kon horen, waar de Fransman zegevierend door de finish ging, maar waar niettemin Magni voor de Squadra Azuri de gele trui heroverde. ■wilde slip die hem, heel even, een toe vallig ter plaatse zijnde rots deed om armen. En de Spanjaard heeft, terwijl hij zich zelf een beetje zat te ontwar ren, vermoedelijk niet eens gezien hoe de brave Rafaël Geminiani daar. met meer dan een minuut voorsprong al op een uit elkaar gereten peloton omlaag stortte, zonder ook maar één oog voor de omringende ravijntjes en de overal heersende risico's! Toen Geminiani (alleen nog vaag her kenbaar aan zijn rugnummer) in Kruth levend en wel Het peloton had, zoals eergisteren in de etappe van Namen naar Metz vele aanvallen élke aanval! in opmer kelijke eensgezindheid bestreden. Daar om had het vanmorgen, toen het in alle vroegte in het altijd weer boeiende décor van Nancy's beroemde Place Stanislaus aan deze achtste etappe begon (een der langste en zwaarste van heel de Tour), het gevecht zo lang mogelijk uitgesteld. Terwijl toen al, dreigend, drukkend en broeiend het onweer, dat laat op de avond de hemel boven Mulhouse in vlam zoi> zetten, de karavaan op haar tocht naar de hellingen van de Vogezen ver gezelde, had het peleton zich honderd kilometer achtereen een saaie promenade gegund en alleen de héél zwakken, zoals de zwaar gedevalueerde Noord-Afrikaan Abdelkader Zaaf. die al dagen lang kreunde van het heimwee naar de rust en de geur van ezelsmest van zijn ge boorteplaats Bab-el-Tazza of, zoals de radicaal leeggereden Belg Van Kerkho ven, die later met zijn teamgenoot Van der Stookt wankelend van wanhoop om een zitplaats in de uitvallerswagen vra gen zou, alleen de allerzwaksten hielden gedurende de eerste honderd kilometer zelfs het simpelste tempo niet en waren al aan een bijzonder dramatische lijdens weg bezig toen, na honderd kilometer, de karavaan met meer dan een half uur achterstand op het tijdschema, langs het rimpelloze, lachende meer van Gérard- mer trok en men, vlakbij, de eerste, na derende Vogees al dreigend kon zien op doemen tegen de van hitte rwangere hemeL Het was, zoals gezegd, de Spanjaard José Perez die daar. in de klim tegen de Grosse Pierre, met een ietwat kinder lijke demarrage de alarmsirene over het nog rustig sluimerende peloton deed loeien. Hij reed er een paar honderd me ters voorsprong uit, bereikte inderdaad als eerste de top, liet zich dan, als werd hij door de Guarda Civil wegens een politiek vergrij-p achterna gezeten, met een opmerkelijke minachting voor de be langen van zijn levensverzekeringmaat schappij aan de andere kant weer naar beneden vallen en dankte het vooral daéraan, dat hij, twintig kilometer ver derop op de top van de Col d' Oderen nog altijd honderd meters voorsprong over had. Hij verdween .zonder veel overtuiging Jn een stofwolk en maakte dan ook geen driehonderd meters verder al een een versnellingsapparaat, dat akelig wei nig goeds voorspelde. Hoewel: Wagtmans was in deze klim na Geminiani wellicht de snelste var. de hele karavaan! Meer dan vier minuten liep hij in op het restant van het pele ton, waarin nu.met alle felheid gevochten werd. Hij was toen Thijs Koks, die met Robic gévallen was en vervolgens een nieuwe band moest leggen. Faanhof, die op Roks wachtte en die later eveneens een lekke band zou krijgen. Voorting, die het nog altijd met zijn maag te kwaad had en Van Breenen, die vandaag matig klom, al weer voorbij gegaan. Slechts Wim van Est hield het gedu rende de gehele klim uit in het peleton. Nolten kon twee kilometers voor de top het tempo niet meer houden, doch hij was in ieder geval langer in het restant van het peleton gebleven dan erkends klimmers als Robic, Rosseel, Carrea en het, mannetje-Marinelli dat later, in ds afdaling tegen de wereld ging en minu tenlang bewegingloos naar zijn precies in tweeën gebroken fiets zat te staren. Acht minuten voorsprong op het ont roerend klein geworden peleton met Coppi, Magni, Bartali, Lauredl en Van Est, had Geminiani op de top van de Bal- lan d'Alsace. Nolten zat op zeven min. van het peleton, Wagtmans en Dekkers passeerden na 8.30, Voorting en Gold» schmidt ploeterden met 9.25 achterstand omhoog, Faanhof zat op iets meer dan 12 minuten, gevolgd door Van Breenen (12.40) en Thijs Roks (13.45). En nóg groeide de voorsprong van Geminiani In het dal, tussen de Ballon d'Alsace en de Hundsrück, zat de concurrentie, bestaande uit het 21 man sterke peleton nog altijd tevergeefs on de spreekwoor delijke inzinking van Rafael Geminiani te wachten. Hij had toen al meer dan dertien minuten op Coppi en de zijnen die, juist toen Wagtmans het peleton bijna te pakken had, de vandaag wel bij zonder ongelukkige Bredanaar weer ach terlieten met een lekke band. Waarna Nederland ook op alle fron ten van de, vandaag bijzonder veel voor komende valpartijen, zijn portie kreeg. In de' afdaling van de Hundsrück stortte Van Est boven op een vallende Italiaan, scheurde daarbij zijn rechter arm wijd open, klom niettemin op zijn zwaar uit bet lood geslagen fiets, viel enkele kilometer verder opnieuw, kreeg toen de fiets van Hans Dekkers en reed, nadat hij tot driemaal toe het pe leton weer achterhaald had, nog een band lek, die hem hier in Mulhouse oen waarachtig onverdiende achterstand bezorgde. Ook Wagtmans en Voorting, welke laatste in de klim tegen de Ballen d'Al- sac weer beter was gaan rijden, waren in de afdaling bij een valpartij betrokken en nadat Hans Dekkers op de fiets van Van Est nog twee aan flarden gereden banden had moeten vernieuwen, mocht Nederland zich op het hart kloppen, om dat het er aan de finish in Mulhouse, alles in aanmerking genomen, nog niet zo heel gek had afgebracht. Toen Geminiani. dertig kilometer voor de finish, eindelijk zijn inzinking kreeg, had hij dertien minuten voorsprong, ge noeg om er zonder risico's de helft van af te geven. Hij won de etappe met nog altijd meer dan vijf minuten voorsprong opFiorenzo Magni, nadat Coppi zelf de sprint voor hem had aangetrokken, die de tweede plaats veroverde vóór Ockers, Coppi, Weilenmann, De Hertog en Lauredi. Aan deze tweede plaats en de daar mee gepaard gaan de tijdbonificatie van een halve mi nuut had do cam- pionlssimo uit Monza juist genoeg om zijn gele trui weer te heroveren. Hij reed al zijn ere- ronde toen Wim van Est, elf minu ten nadat Geminia ni de etappe ge wonnen had, toch nog 'n 23ste plaats FIORENZO MAGNI behaalde, slechts Geel is m'n kleur twee minuten later gevolgd door Voor ting, die tenslotte zijn inzinking te bo ven kwam. Nolten verspeelde tussen de Ballon d'Alsace en de finish veertien minuten, doch wist met twintig minuten achter stand toch nog veertigste te worden; Van Breenen maakte als 42ste dezelfde tijd, direct gevolgd door Faanhof, die er slechts vier seconden langer over deed. Pas vijf minuten later arriveerden Roks (51ste), Dekkers (57ste) en als 59ste Wout Wagtman-s, die vooral van de bles sures, opgelopen bij zijn laatste val partij, zeer veel hinder had ondervon den. De Belg Van der Stockt is in het hospitaal van Thanrt opgenomen; ver moedelijk is hij het slachtoffer gewor den van een zonnesteek. De Franse regionaal Dussault (N.O.C. Frankrijk) werd door een volgauto aangereden en met een schedelbasisbreuk in een zie kenhuis te Mulhouse opgenomen. Ver der werd een toeschouwer doodgereden door een Belgische auto, die van der Stockt volgde. RAFAEL GEMINIANI Braaf geweest Ha, dat i« je warel Bij zo n tour moetje zo nu en dan even de lede maten strekken en dan natuurlijk met 'n Strand tussen de lippen opdook, had hij al meer dan drie minuten op een peloton van nog slechts veertig man, waarin van Ne derlandse zijda Wagtmans, Nol ten, Van Est, Van Breenen, Dekkers en Roks in strijd lust niets voor de hen omrin gende groothe den (Coppi' Bartali, Laure di, Magni. Ro bic, Marinelli, Ockers en meer van dat be roemds) onder deden. Op 4 min. 25 sec. zat Faanhof, Gerrit Voorting, wiens maag vandaag alles behalve op dreef was, op te beuren en wat daar in groepen en groepjes ïiog achteraan ben gelde (Van, Kerkhoven b.v. met 22 mi nuten achterstand) kon toen de even tueel nog resterende hoop op redding gerust laten varen. Geminiani zat toen al met steeds stij gende voorsprong in de nijdige, scherp stijgende bochten die, langs een eindeloze haag van duizenden volledig gestoofde toeschouwers, leidde naar de top van de Col de Bussang. Het peloton verloor ook daar weer enige zielen, onder wie de Franse regionaal Papazian, die in de tijd- race van Metz naar Nancy kennelijk grof boven zijn krachten was gegaan en er vandaag helemaal niet naar uitzag, dat hij gisteren zo frappant dicht bij een overwinning had gezeten. En Intussen zat de Nederlandse equipe nog steeds iu de eerste rijen en stellig zoudt ge, vanavond In Mulhouse, achter de ditmaal ontembare Geminiani, meer dan één Nederlander op de allereerste plaatsen hebben gevonden als we, negen tig kilometer vóór de finish, in Saint- Maurice-sur-Moselle, vlak voor de be klimming van de Ballon d' Alsace, niet begonnen waren aan een sombere reeks van valpartijen, lekke banden en tot poe. der getrokken derailleurs. Het begon daar in Saint-Maurice-sur- Moselle met Woutje Wagtmans. De Bre danaar duikelde, nadat zijn voorband iet wat overhaast van de velg gelopen was. Hij smakte tegen de grond en verspeelde een wiel en begon met vele minuten ach terstand aan de klim tegen de Ballon met een slingerend achterwiel en met (Van onze tennismedewerker) WIMBLEDON, Woensdagavond. De eindstrijd, die op papier verwacht was, de strijd tussen de spelers, die als no. één en no. twee geplaatst waren, komt er. Vrijdagmiddag zullen Sedgman en Drobny Juin vijfde grote gevecht van dit jaar leveren. 1 wee maal wonnen zij bcidfcn, maar nu vormen de plekjes gras, die nog op het centercourt over zijn, het speelveld en hierop is Sedgman iets beter dan Drobny. In de halve eindstrijd had deze al zijn morele en technische reserves nodig tegen Flam, de teruggekeerde Amerikaan. Twee snel ge wonnen sets werden genivelleerd door twee verlorene. In de vijfde bevocht een verbeten Drobny de zege: 62, 64, 06, 810, 6—4. Sedgman won, in cijfers moeilijker dan zijn werkelijke overwinning te zien gaf: 64, 64, 75, van zijn landgenoot Rose. moesten stoppen wegens duisternis (het wordt steeds heel laat in Wimbledon...) niet kunnen voortzetten. Zij haalden nog slechts één game en werden met 62 36 7—9 8—6 6—1 geslagen. De halve eind strijden gaan tussen Segdman en Mc Gregor en Drobny en Patty in de ene helft, Seixas en Sturgess en Hoad-Rose» wa!l in de andere, In het gemengd dubbelspel voegden zich mevrouw Long en Morea bij de drie Óaren, die reeds in de laatste vier waren. Zij sloegen in een weinig interessante hors d'oeuvre van deze middag mej. Head en Hoad 86 63. De halve eindstrijden zijn: mej. HartSedgman tegen mevrouw ToddCandy, mevrouw LongMorea tegen mej. BroughMcGregor. Deze laatsten zijn op de rand van de nederlaag geweest tegen mej. Vonnolly en Rose: 2—6 97 75, na matchpoint en tegen in de tweede set. In de troostwedstrijden verloor Rinkel van de Engelse Daviscupspeler Paish 16 16 en mej, Harmsen van de Egyptisch- Zuidafrikaanse speelster mevrouw Abbas 3—6 2—6. Het klassement van de 8e étappe NancyMulhouse (252 km.) luidt: 1. Geminiani (Fr.) 8.17.21; 2. Magni (It.) 8.22.40; 3. Ockers (B.); 4. Coppi (It-K 5. Weilenmann (Zwits.); 6. De Hertog (B.); 7. Lauredi (Fr.); 8. Close (B.); 9. Le Guilly (W.Z.Fr.); 10. Gela- bert (Sp.); 11. Molineris (Z.O.Fr.); 12. Bartali (It.); 13. Serra (Sp.); 14. Van Ende (B.); 15. Ruiz (Sp.); 16. Carrea (It.); 17. Franchi (It.) aller- in dezelfde tijd. 23. Van Est (Ncd-) 8.28.36; 28. Voorting (Ned.) 8.30.57; 40. Nolten (Ned.) 8.37.11; 42. Van Breenen (Ned.) z.t.; 43. Faanhof (Ned.) 8.37.15; 51. Roks (Ned.) 8.42.09: 57. Dekkers (Ned.) 8.42.33; 59. Wagtmans (Ned.) z.t. Na de 8e étappe luidt het algemeen klassement: I. Magni (It.) 46.25.45; 2. Lauredi (Fr.) 46.26.05; 3. Coppi (It.) 46.2948; 4. Close (B.) 46.30.59; 5. Carrea (It.) 46.33.55; 6. Bartali (It.) 46,36.44; 7. Ockers (B.) 46.38.21; 8 Ruiz (Sp.) 46.40.16; 9. Geminiani (Fr 46.41.02; 10 Weilenmann (Zwits.) 46 42.58; II. Van Est "(Ncd.) 46 43.02; 12. Moli neris (Z.O.Fr.); 13. Goldschmidt (Lux.) 46.43.46; 14. Robic (Fr.) 46.45.55; 15. Dotto (Fr.) 46.46.07; 16. Voorting (Ned.) 46.46.24; 33. Roks (Ned.) 47.05 55: 44. Dekkers (Ncd 47.15.20; 46. Wagtmans (Ned.) 47.16.16; 50. Van Breenen (Ned.) 47.18.49: 64. Nolten (Ned.) 47.30.14; 67. Faanhof (Ned.) 47.32.39. Het ploegenklassement ziet er thans als volgt uit: 1. Frankrijk 139.15.11; 2. Italië 139.15.39; 3. België 139.20 38; 4. Spanje 140.07.44; 5. Nederland 140.09.14; 6. Z.O.-Frank rijk 140.17.48; 7. Zwitserland 140.32.45; 8. Parijs 140.36.53; 9. N.O C.-Frankrijk 140.40.35; 10. Luxemburg 140.45.15; 11. W.Z.W.-Frankrijk 140.48.43: 12. Noord- Afrika 141.37.00. Opgegeven hebben in de 8e étappe 9 renners, t.w. Meunier (N.OC.-Fr.), Ca- navese (Z.O.-Fr.), Moineau (W.Z.W.- Fr.), Cieliczka (N.O.C.-Fr.), Sciardis (Parijs), Van, Kerkhove (B.). Van der Stockt (B.). Dussault (N.O.C.-Fr.) en Huber (Zwits Bcrg-klassement. Her bergklassement ziet er als volgt uit: 1. Geminiani (Fr.) 18 pnt.; 2. Gela- bert (Sp.) 12 pnt.; 3. Bartali (It.) 10 pnt.; 4. Le Guilly (W.ZAV -Fr.) 7 pnt.; 5. Coppi (It.) 7 pnt.; 6., 7. cn 8. De Gribaldi (N.O.C.-Fr.), Lauredi (Fr.) en Serra (Sp.) 1 pnt. Winst en verlies In het algemeen klassement zijn Van Est (van 9 naar 11), Voorting (van 10 naar 16), Wagtmans (van 24 naar 4b) en Roks (van 25 naar 33) in meerdere of mindere mate gezakt. Winst boekten Dekkers (van 45 naar 44), Van Breenen (van 63 naar 50). Nolten (van 80 naar 64) en Faanhof (van 83 naar 67). Als geheel maakt onze ploeg nog een uitstekend figuur, omdat ze tot nu toe ongerept bleef, wat voor het overige alleen nog van de Italiaanse squa/ra kan worden gezegd. De Belgen zijn al vijf man kwijt, de Parijzenaars zeven, de Franse Noord- Oost-Centrum-ploeg Ses. de Franse nationalen en de Spanjaarden ieder een man, om van de uitgesproken zwakke ploegen maar niet te spreken. Van de 124 renners zijn er nog 90 in de strijd. Kende Rose de kracht van Sedgman uit de nederlagen in Australië tegen zijn landgenoten ondergaan? Die in druk werd gewekt door het forcerende, doch niet slagende spel van de lange linkse speler, minder sterk als dit spel was dan tegen Savltt, dis hij zo kranig geslagen heeft. Maar Savitt was niet zo'n gevaarlijke netspeler als Sedgman zijn kan. Rose voelde blijkbaar, dat hij boven zijn normale kracht had uit te gaan, tenzij hij Sedgman in kwetsbare vorm zou vinden. Maar al had de sterke Sedgman lang niet altijd de gaafheid van zijn netspel, kwetsbaar was hij toch op geen enkel punt. Zijn grote kracht, zijn beheerste drives, zijn anticipatie, zijn buitengewoon beheerste volleren zétte hij telkenmale in op de momenten die gevaarlijk konden worden. En met succes op 34 in de eerste set, op 4——5 in de derde. Een lovègame op zijn ser vice, onweerstaanbaar in alle slagen, gaf hem 5—5. Een doorbraak tegen een Rose, die zich desperaat verweerde, gaf hem 6—5. Bij het eerste matchpoint was zijn durf zo groot, dat zijn landgenoot, zoals zo vaak gebeurd was. tot missen geforceerd werd en met 46 46 57 in drie sets verloor. Een snelle driesetter leek ook in zicht, toen Drobny de eerste twee sets_van de Amerikaan Flam gewonnen had. Want die twee sets waren bereikt met mees terlijk spel, fors en gaaf en zuiver op vrijwel alle slagen. De Amerikaan, sterk in strijdend terugspelen en geen over wegend netbestormer, zoais enkelen van zijn landgenoten, mocht nóg zo trachten Drobny met wisseling van vaart (een laag doorschietende hal van de back hand. een hoogspringende minder snelle op de forehand) te ontregelen, deze was in grimmig-resolute stemming en vorm. Afstraffing op afstraffing volgde, met vliegende drives langs de lijn, met ser vice-aces, nu en dan mer de dropshot. meer dan eens met nimmer missende smashes. Hij was tot het einde van de tweede set de grootmeester, die het gevarieer de spel doceerde in theorie en practijk: 6—2 6—4. Maar in de derde set kwam een rfc- actie, die aan het einde van de tweede reeds door Drobny-kcnners mogelijk geacht was. En een hevige reactie. Slui pend in eigen spel. Want in Flams spel was niets veranderd. In Drobny's spel werd echter de vaart iets minder, bleek de controle niet meer zo zuiver. Sterk was de wisselwerking. Flam, de rustige doch verbeten vechter, kwam onder die minderende druk tot ontplooiing. Zijn toch niet zo sterke service won wonde- plekken op Drobny's service.^ Zijn nu doorgevoerde netaanval, tactisch heel .luist gezien, sloeg de volleys buiten de iets trager anticiperende tegenstander. Grootmeester gaf geen college mger. In- tegendeel, hij werd tijdelijk de student op de banken. Hij verloor service op service 06! Hij herstelde zich in de vierde. Maar niet tot de hoogte van zijn eerste sets. En hij had nu een Flam tegenover zich in wiens brein de kansen van een min der sterke tegenstander gerealiseerd le ken te worden. Die ook het morele voor deel had te mogen verliezen, iets wat voor Drobny een ondermijnende factor is. Services domineerden in die vierde set doorlopend. Zo sterk dat er na 43 voor Flam (die het voordeel had met de service te beginnen') lovegame na lovegame volgde, vijf achter elkaar! Dat Drobny overigens niet de beheersing van zijn slagen voelde, bleek hieruit dat hij geen dropshot, zijn sterke en deli cate wapen, inzette. Het was de strijd, bij beiden, van de volley, het passeren, de lob. Na de vijfde lovegame, bij 76 voor Flam, had Drobny moeite zijn ser vice te winnen. Hij slaagde na twee deuces. Doch na 89 en nog wel na 30.0 manoeuvreerde Flam zo tactisch, zo wisselend, demoraliseerde hij Drobny zó door twee onverwachte, perfecte lobs dat deze daarna tweemaal aarzelde met oplopen, de game en de set verloor: 8—10. Maar de verloren set gaf, als zo vaak de verliezer een stimulans. Wat ham heel die lange vierde set niet gelukt was, ge lukte nu meteen: bij won met venijnige returns en met afmakende stopvolleys de service-game van Flam. Won jaarna zijn eigen op love: 20. Bleef vóór, hoewel twee maal een doorbraak dreigde: twee maal 0.30.... Op 54 en zijn service moest zijn kans nu komen En wéér komt hij op 0.30, weer door die fnuikende lobs van Flam, listig gelanceerd. Maar nu ■aarzelt Drobny niet roet zijn aanval en op 30.30 blijft zijn kans leven. Een pn- gelofeliike passeerschot van Flam geeft echter 30.40. Doch daarna is Drobny's spel zo scherp, dat Flam twee maal val lend mist. En op het eerste matchpoint smoort Flams derde passeerpoging in het net. Mulhouse,. Woensdagavond. De pechduivcl heeft de Nederlandse Tour-equipe in deze achtste etappe, waar in het in alle opzichten ruw toeging (Dussault b.v. smakte zó hard tegen een rots, dat bij met een schedelbasisfraetuur naar het ziekenhuis van Mulhouse over gebracht moest worden) op wel zeer hardnekkige wUze achtervolgd. Voor het eerst sedert het begin van de Tour kwamen onze twee mecano's vanavond in Hotel Terminus tijd en handen te kort om de geleden schade aan de strijdrossen van ons dapper achttal te herstellen. Van Est met een pijnlijk vertrokken gezicht als gevolg van een op ietwat Spartaanse wijze gehechte recbteraim verhaalde aan tafel nog eenmaal m aue détails ziin lijdensweg. Hij vond, nat hij in deze Tour nog niet z° gemakkelijk gereden en geklommen bad als van daag- Mét Van Est en Pellenaers bleek ook de rest van onze ploeg het er mee eens, dat wij het er vandaag, alle pech in aanmer king genomen, waarlijk nog niet zo gek hebben afgebracht. Alleen Gerrit Voorting nog steeds geplaagd door een weerspannige maag en Wout Wagtmans, die bij zijn tweede val een behoorlijke klap heeft gekregen zagen met meer dan gebrui kelijk" ontzag op tegen de moeilijkheden, die ons deze week, voor we Zaterdag a.s. in Aipe d' Huez eindelijk eens van een rustdag genieten mogen, nog resten. In het herendubbclspel hebben Mottram en Raich de verrassende prestatie van Dinsdagavond, toen zij met twee sets tegen één en 6—6 tegen Drobny en Patty de maak zouden zijn. De Nederlandse wieler-ploeg voor de Olympische Spelen te Helsinki zal be staan uit de volgende renners: Sprint: Jan Hüzelendoom (Amster dam), reserve Jan Plantaz (Eindhoven). Tijdrit: Jan Hijzelcndoorn, reserve Arend van 't Hof (Sassenheim). Ploegachtervolging: Jan Plantaz. Adri Voorting (Haarlem), Daan de Groot (Amsterdam) en Arend van 't Hof, re serves Jan Hijzeiendoom en Giel Maenen (Valkenswaard). Wegwedstrijd: Jan Plantaz, Adri Voor ting, Giel Maenen en Arend van 't Hof, reserve Daan de Groot. Ais chef d'equipe zal de tweede secre taris van de Sportcoinmissle der K.N.W.U. Max Koot fungeren, als verzorger Piet van der Heijden en als mecanicien Piet Gomman s. Het gezelschap zal op 23 Juli per vlieg tuig naar Helsinki vertrekken. Aan de opgave mui de samenstelling van de Nederlandse nthletiek-plocg die aan de Olympische Spelen te Helsinki zal deelnemen, dient nog te worden toege voegd, dat Willy Lust (Zaanland) ook op het nummer vèr-springen voor dames ons land zal vertegenwoordigen (Willy Lust we-d tweede hij de Europese kam pioenschappen 1,950 te Brussel!). Naar in Milanese kringen steeds ster ker verluidt, zal Faas Wilkes in de vol gende voetbal-competitie in geen geval meer voor zjjn club „Intemazionale" uit komen. YV'ilkcs wil uit het Italiaanse voetbal weg en zou het liefst voor een I ranse profclub gaan spelen. Hij wacht thans op aanbiedingen uit Frankrijk, waarvan er reeds enige in De wereldranglijst van alle tijden op de 1500 meter (die op de Olympische Spelen het sterkst bezette van alle num mers zal zijn!) ziet er nu als volgt uit: Haegg (Zweden) 3.43; Strand (Zweden), 3.43: Luegg (Duitsland) 8-43; Slijkhuis (Nederland) 3.43,8; Andgfrssoh (Zwe- den) 3.44; Eriksson (Zweden) 3.44,4'» Lundqvist (Zweden) 3.44,8; Dohrow (Duitsland) 3.44,8. De Fransman Bonino werd kampioen 100 meter in 10,6 sec., Alain Mimoun noteerde 14 min. 30 sec. op de 5000 m. Bij de Belgische athletlek-kampioen- schappen liep Frans Herman de 1500 meter in 3 min. 4,8 sec. en ging Gaston Retiff in 14 min. 50,5 sec. over de 5000 meter. De Franse middengewicht Humez ver loor door opgeven in de vijfde ronde een Partij tegen de Amerikaan Tony Janiro. De Brif Ted Gardner behield zijn Euro pese titel vlleggewleht door een punten- zege op de Italiaan Belardinelli. De Zuidafrikaanse athlete Edna Mas- kell, die tijdens dc tournee van Fanny Blankers wegens ziekte niet kon uitko men, liep nu te Pretoria de 80 meter horden in 11,4 sec. In een wedstrijd over 165 km. te O ver spelt (B.) werd onze landgenoot Vos in de sprint door de Belg Van Loosbrocck geklopt; Mangelaers en Dielissen werden tiende en elfde. Een uit Oekrainse loopsters bestaande pioen verbeterde te Kiev het wereld record 3 X 800 nieter estafette dames (op Russische naam) tot 6 min. 38A sec. Na de Wimbledon-kamploenschappen zullen de Amerikanen Dick Savitt en Budge Patty alsmede de Tjechischs Egyptenaar Jaroslav Drobny naar Noord- wijk komen om daar op., de banen van de Noordwijkse Tennisclub op Zondag 6 Juli enkelé demonstratiepartijen te spelen, voor de Nederlandse tennislief- heb'oers ongetwijfeld e<Si grote attractie. De Roemeense ploeg voor de Olym pische Spelen zal uit 240 koppen bestaan. (38) 'Zeker, mijnheer. Ik zal het in de eet zaal laten opdienen. Déze kant, heren. Wij gingen de trap af en een grote kamer binnen, die vrij overdadig was be hangen met afbeeldingen van beroemoe renpaarden, afgewisseld door portretten van de gehele Koninklijke familie. Binnen enkele minuten bracht een Suf- folkse schone, een reuzenblad binnen de thee was tip-top complet en bestond, behalve dan uit dit geurig mengsel, uit jam. waterkers, geroosterd brood, boter en enige soorten cake. Terwijl wij met deze Ingrediënten mond en maag in staat stelden, zich nuttig en aangenaam bezig te houden, overlegden wij ons „plan de campagne" en maakten naar beste weten, de meest praktische afspraken. Wij kwamen overeen, dat ik de volgende morgen voor het ontbijt Ashton zou verlaten en Billy op de hoofdweg van Woodford ontmoeten. Hij zou in die tussentijd alle mogelijke in lichtingen, betreffende Maurice en zijn omgeving inwinnen en speciaal scherp navraag doen, of er soms een heer met een gebroken neus of een «portman met schouders van ongelijke hoogte, getracht hadden het landschap dezer schone om geving door hun aanwezigheid verder op te tooien. Ik zal mijn auto bij, jou laten, Billy en een rijtuig nemen, om naar Maurice te gaan. Ingeval wij er een overhaast ge bruik van willen maken, hebben wij 'm steeds tot onze beschikking. Maar, opperde Billy, zouden ze je niet, vragen, waar je de wagen hebt ge laten? Ik zal hun de waarheid zeggen, of tenminste ongeveer. Ik zal zeggen, dat de motor nagezien moest worden en' wij de auto in de garage achtergelaten hebben. Wij bestelden een rijtuig waarin ik mijn bagage borg; daarna gaf ik Billy nog enige bankbiljetten, uit voorzorg en met een ernstige vermaning om de appél- ronde Norfolkse schone, die ons bediend had, niet het hof te maken, stapte ik in het rijtuig en reed in de richting van het buiten van mijn gastvrije neef. met een mengeling van nieuwsgierigheid en ongerustheid over wat de komende dagen zouden brengen. AShton zag er uit als een welgevormd huls, half steen, half hout. Het stond op enige afstand van de weg; het was om geven door een mooie tuin en had hoog geboomte op de achtergrond. Toen Ik door de oprijlaan reed, zag ik twee heren op een bank in de tuin zitten en toen lk naderbij kwam ontdekte ik, dat een van hen Maurice was. Zodra mijn rijtuig voor de deur stilhield, stonden zij 'oelden op en «taken het grasperk over om mij te verwelkomen. Bonjour, zei Maurice, zeg, ik dacht dat je met je auto zou komen. Ik gaf hem 'n hand en evenzo zijn met gezel, een gezet fleurig gelaat; hij maakte op mij de indruk van een bookmaker, die zijn schaapjes op het droge heeft, maar het was duidelijk dat hij mij kende. Ik ben ook met mijn auto gekomen, antwoordde ik, maar ik heb 'm in Wood ford laten staan. Er mankeert iets aan de motor, want hij heeft aldoor slecht ge werkt. Dat Is zo vervelend met motoren, zet de welgedane bookmaker, elk ogenblik mankeren ze iets. Heb je de chauffeur meegebracht, vroeg Maurice, toen er een bediende kwam om mijn bagage uit het rijtuig te halen. Ik schudde mijn hoofd. —'Neen, zei ik. Ik vond het ditmaal niet nodig hem mee te nemen. Dit, zal iedereen toegeven, was volkomen waar. Misschien is het verbeelding ge weest, maar ik meende een glimp van voldoening op het gelaat van mijn neef te zien verschijnen. Laten wij in de tuin gaan zitten, of wil je liever thee of iets anders gebrui ken? zei Maurice. Baradell is naar de stad en blijft daar vannacht; York en Lady Baradell zijn uit, maar tante Mary Is thuis. Weet je niet waar zij Is, Vane? De dikke bookmaker streek zijn knevel omhoog. Rozen «puiten, antwoordde hij laco niek. Miss York ls bij baar. On» gesprek werd afgebroken door het plotseling verschijnen van de twee da mes in kwestie, die van achter een hees- tergroep te voorschijn traden en naar ons toe kwamen. Tante Mary was een dame van middelbare leeftijd, met een kalm gelaat en grijs haar; haar metgezellin een grote bevallige jonge vrouw van onge veer acht en twintig in een keurig tailor- made costuum. Het was een angstig ogenblik voor mij, want ik vermoedde dat ik verondersteld werd hen beide te kennen, doch de wijze waarop zij mij groetten nam alle twijfel op dit punt weg. Ik ben blij dat U kon komen, zei tante Mary, zonder enig zichtbaar enthou siasme aan de dag te leggen, 't Gebeurt maar zelden dat ge U van Londen kunt losrukken. 't Gebeurt ook maar zelden dat ik zo'n hartelijke uitnodiging ontvang, ant woordde ik, terwijl ik haar hartelijk de hand schudde. Zij keek mij enigszins verrast aan en plotseling schoot het mij te binnen, dat ik wel een beetje te vriendelijk in mijn op treden was voor de echte Northcote. Of tante Mary farrjilie van mij was, bleef mij ten enenmale onbekend, maar waarschijnlijk kende zij mijn dubbel ganger tamelijk goed en in dat geval zou zij zonder twijfel op de hoogte zijn van zijn karakter.Ik moest dus terdege op mijn hoede zijn. Miss York toonde meer neiging tot vriendelijk zijn. Ik heb gehoord, dat V uw auto heeft meegebracht, mijnheer Northcote. Ik hooip, dat zij groot genoeg is, om ons allen te bergen. Ik lachte. Ik heib het juist tot Wood ford kunnen brengen, zei ik, cn toen raakte de motor defect. Binnen, een paar dagen zal een en ander wel weer in orde zijn, denk ik- 'n Aardig smoesje, vindt U niet, miss York? lachte de metgezel van Maurice, die Sir George Vane bleek te heten; ge heel onbewust van de waarheid, welke in zijn scherts lag opgesloten. Nu, 't komt er niet op aan, viel Maurice hem in de rede. Je zoudt de wagen toch niet gebruiken, als hij hier was. Wij gaan morgen op jacht, over morgen is er een tuinpartijtje bij Cuth- berth en de volgende dag cricketwed strijd; daar moet Berty revanche halen. O., cricket, zei miss York minach tend, Bertie is dol op cricket. Speelt U het ook, mijnheer Northcote? Heel weinig, zei ik ernstig en 'k hoorde Maurice in zichzelf lachen. Er klonken nu voetstappen in de op rijlaan en wij keken allen op. 't Is Bertie met Lady Baradell, zei miss York; !k ben nieuwsgierig te horen, waar zij geweest zijn. Ik herinnerde mij plotseling de bete kenisvolle grijns, waarmee Maurice de naam Baradell had genoemd, toen hij bij mij in Park-Lane op bezoek was; daar om nam ik de naderbij komen den met be grijpelijke belangstelling en nauwkeu rig op. x Door betere techniek en grotere snel heid namen de gasten, na een openings offensief van Den Haag, de wedstrijd in handen, waarbij vooral hun uitstekende samenspel en hun oersolide verdediging opviel. Naarmate de strijd 'verstreek speelde men dan ook steeds meer op de Nederlandse helft en kwam Den Haag er steeds minder aan te pas. Weliswaar had Den Haag de leiding genomen door oen voortreffelijk doel punt van Bromberg (het mooiste doel punt van de avond) waarmee Bromberg tevens afscheid nam van internationaal hockey, maar Niaz maakte spoedig gelijk, waarna Aziz en Habib in de tweede helft voor de 31 zege van Pakistan zorgden. (Van onze Parijse sport-correspondcnt) De Coupe Latins, beker-tournooi voor de voetbalkampioenen der vier Latijns- Europese landen, werd voor de vierde maal ditmaal te Parijs verspeeld. De Spaanse kampioen Barcelona werd win naar. De uitslagen waren: Nice (Frank rijk)—Sporting Club (Portugal) 4—2, Bar celona (Spanje)Juventus (Italië) 42, Juventus—Sporting Club 3—2, Barcelona —Nice 1—0. Wat het nieuwe seizoen voor de Ne derlandse voetballer3 za' brengen: zoals bekend gaat Arie de Vroet (ex-Feijenoord) van Le Havre naar de tweede-klasser Rouaan, terwijl Theo Timmermans (ex- A.D.O.) niet naar Roubaix gaat doch bij Nimes blijft, al zal hij door zijn gewenste aanwezigheid te Den Haag. waar hij een familie-zaak moet drijven, slechts een be paald aantal wedstrijden voor Nime» spelen. Verder zal er in bet komende seizoen een nieuwe Nederlander op de Franse velden opduiken: een zekere Hofman, die in het afgelopen seizoen in de Spaanse club Taragona heeft gespeeld en die nu een contract met de Franse tweede-klas ser Alès heeft getekend. De Franse tweede klasse zou oorspron kelijk dit jaar uit 20 i.p.v. 18 clubs be staan, omdat twee nieuwe professionals- clubi zijn toegetreden: Perpignan en het Parijse Red Star. Het aantal i* intus sen tot 19 teruggebracht, omdat de club Le mans failliet ls verklaard en niet meer aan beroepsvoetbal zal doen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 4