Nieuws uit STAD en Op zijn vierde jaar wilde hij Witte Pater worden Gezelligheid kende geen tijd van Excelsior Gisteren stond hij aan het altaar Hermes wint na Boltiiii had de jeugd op zijn hand KETHEL Brand te Kethel VIER DAGEN GEZONDE ONTSPANNING EN ALS TOPPUNT VAN GENOT DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID/ MAANDAG 21 JULI 1952 GEVONDEN VOORWERPEN burgerlijke stand VEEMARKT TE ROTTERDAM inenting. HENGELWEDSTRIJDEN VOOR DE JEUGD stropdas, Alberts, A. Mupsstraat 13; bad tas met inhoud, C. Gouka, Rozenburgse- straat 27b; 1 paar witte gehaakte hand schoenen, L. Brouns, L. de Colignystraat 40; bruine tas, v. d. Tas, Broersvest 52b; bruin lederen portefeuille inh. foto's en papieren, C. Meure, F. van Bourgondië- straat 41b; gladde gouden ring, Th. Hoen derkamp, Th, a Kempisstraat 48a; bank biljet van 10 gulden, C. van Driel, v. Esveldtstraat 18b; geruite damestas met inh., Dijkstra, Geert Reinderstraat lc; 50 rentèzegels, J. v. Wijk, Flat Nieuw- land 4e étage; bruine portemonnaie inh. f 0.20, Buijs, Rembrandtlaan 93a; ver chroomd heren-polshorloge, Kreft, Rid- derkerksestraat 43b; klein medaillon, G. Frijlink, Buijs Ballotsingel la; medaille (Goudse stadhuis), de Groot. Mariastr. 94a; vulpenhouder, v. Ravens, Slacht- huisiaan 25a; zilveren damesbejarsje, mevr. Winkelman, L. Kerkstraat 33; portemonnaie met inh., J. v. Rpsbergen, Villastraat 32; bruin kinderschoentje. H. Krupsjes, Rembrandtlaan 45; 2 kinder schepjes. Mark, Frans Halsplein 8b; zw. kinderschoen, .T. Ram, Hellevoetstraat 2a: autostep, Hoorman. B.K.laan 235; rode autostep met luchtbanden, v. Har- melen, v. d. Elststraat 18a: verrekijker, A. Daalmeüer, v.m. Hofje van Belois 9; bonte kanarievogel, Oosterhof, Rubens plein 25; 2 jongensbrillen, badmeester gem. zwemplaats; rozenkrans in dop. v. Buitenen, Geervlietsestraat 35b; bril. C. Meuren. Lorentzlaan 18; ring met 2 sleutels T. Oostrom, IJsselmondesestr. 44. Na afhaling van voorwerpen bij de vinders gelieve men het hoofdbureau van poltie hiervan in kennis te stellen. Gedeponeerd aan het hoofdbureau van politie Zwembr.oek met handdoek; paraplui- hoes; groene ceintuur; witte ceintuur; badhanddoek met zwembroek; Police insigne „Junior"; muntbiljet van 1; kinderportemonnaie inh. 5 spaarzegels; vulpen; hangslot; autostep; autostep met luchtbanden; tabakspijp; zak met aard appelen; autostep; sleuteltje in etui; ring met 2 sleutels; huissleutel; Yale sleutel; 2 contactsleuteltjes aan ring; Lipssleutel; ring met 3 sleutels; contactslot. Bovenstaande voorwerpen kunnen iedere werkdag tussen tl en 4 uur asm 't hoofd- van politie worden afgehaapd. Te bevragen bjj de vinders: Rood-met-wit windjack, P. Morel, Pol derweg 62 Kethel; groen badbak, Maan, IJsselmandestraat 20; Zwembroek (rood) en handdoek, L. Hollemans, Hogenban- weg 31; kinderjasje met capuchonp J. A. Krowinkel, A. Mujjsstiaat 67; tas met motorkleding, L. P. Vogelenzang, Edi- sonstraat 27; jongenswindjack, 3. Ger- ritse, Pernissestraat 9a; grijs jongens windjack, A. v. Ofipnen, Houtstraat 16a; blauw geruit jongensjasje, A. W. Stijn, Lange Achterweg 30a; 2 kinderjasjes en 2 zakdoekefi. portier, Alg. Begraafplaats; br. wollen kinderpullover, J. Schrumpf, Wattstraat 49; linnen regenjas, W. v. d. Krigt, Broersveld 149; grijs kapje, Kik kert, Mesdaglaan 25b; rood-gestreepte Dat was gisteren weer eens ouderwets cricket aan de Damlaan. Hoge totalen, schitterende vangen en spanning tot het laatste ogenblik zorgden ervoor, dat. de vele toeschouwers bij de match Hermes- ACC hun eten vergaten en tot over zes sen deze spannende kamp volgden. Toen Hermes dan tenslotte met 2 runs in de meerderheid was gebleven ontlaadde deze spanning zich in spontane toejui chingen, de mensen stroomden het veld op en omringden de spelers van Hermes. Dat was cricket op zijn best! Hermes be- neomist gecelebreerd werd. assisteerden de kapelaans van de parochie Pater Roghmans en Pater van Aubel OP. De bestemming van de jonge missio naris is reeds bekend. Hij zH zeer waarschijnlijk in September naar Ta- male aan de Engelse Goudkust vertrek ken, naar het enige bisdom van de Con gregatie van de Lavigerie. in het diocees van de Frans-Canadese 'bisschop mgr Bertrand. Voor deze taak is de jonge pater reeds jaren geleden bestemd. Immers, na be ëindigen van het Noviciaat in 's Heeren- berg,*werd Jan van Re3t naar Jedburg Rox in Schotland gestuurd om er zijn op leiding gedurende vieir jaar te voltooien en vooral het Engels goed machtig te worden. Bij de Witte Paters is er een sterk streven naar Internationalisering, dat inhoudt, dat de novicen van verschei dene landen bij elkaar worden gebracht, zodat er een sterk gemengde groep ont staat. Toen Jan van Rest 4 jaar was. droeg hij burnoes en fez van de Witte Pa ters. Dat was ter gelegenheid van de Eerste Plechtige H. Mis van de neef van zfjn moeder, pater v. d. Meer. Het was 's avonds moeilijk het ongewone pak uit te krijgen; het vaste voornemen werd geboren om Witte Pater te wor den, maar hoe vaak zijn zulke kleuter plannen luchtkastelen gebleken? Niet in dit geval. Gistermorgen stond aan het altaar van de parochiekerk van St Jan de Doper, Wittc Pater Jan van Rest om zijn Eerste Plechtige H. Mis op te dragen en de Pater, die eerste aanleiding werd tot zijn roeping, assis. toerde hem als subdiaken. Voor de parochie was het een haast even groot feest als voor de familie. Don derdag reeds was de neomist uit Schot land teruggekeerd in Nederland. Hij had twee dagen, op de crocuur in Rotterdam doorgebracht en wais Zaterdagmiddag om 5 uur in de familiekring ingehaald. Ver kenners, gidsen, welpen en kabouters stonden gistermorgen tezamen met de bruidjes op de jonge priester te wachten om hem door h-'un erehaag de kerk te doen betreden. Tijdens de Plechtige H. Mis zong het koor ..Lof en Stichting" onder leiding van de heer A. Ranke de Mis van Loots. Pastoor A. Oorsprong fungeerde als pres byter asjsistens. de overste van het Phi- losophicum. Pater J. Geerdes. assisteerde als diaken en Palter v_ d. Meer van de Propagainda-'procuur in Rotterdam als subdiaken. Pa'tor Lid'uinus O.F.M. Cap., een heeroom, van de neomist, hield de predikatie, waarin hij als uitgangspunt nam de strofe uit het Magnificat; „Want de Machtige heeft grote dingen aan mij gedaan". De predikant legde die nadruk op de sterke overeenkomst, die er bestaat tussen Maria's plaats in dte heilsorde en die van de priester. Tijdens de receptie waren er tallozen, die hun persoonlijke gelukwensen kwa men aanbieden, onder wie ook leden van de Schiedamse Priester Studenten Ver eniging. Tijdens het Lof. dat door de (Advertentie) GEBOREN: Robert A. z- v- M. Maan en A. de Haas: Lamber.ta L-, d- v J. G. Roijers en J. van Hoogdalem: Erwin, z. v J. A. van Til en E- Pronk: Johanna d v L. van Vliet en C- van Eijk: Ege z. v. H Klop en W- H- v d Geer; Maria J. P., d v A". J- Meijer en C. v d Knaap; Antonie G z. v. B. C- G. van Hagen en L. J. v. d- Zouwen. herinneringen aan een gezellige middag niet teniet. Vooral de kinderen zullen er nog we kenlang van spreken Het tempo van de voorstelling was allegro flna non troppo. Voor de avondvoorstelling moet men op minstens 3% uur uit en thuis rekenen. Ouden van Dagen voor 50 ct De Ouden van Dagen kunnen door een speciale bespreking met de directie van het circus voor 50 cent het paardenspel bezoeken. Circus Boltini geeft vanavond om 8 uur pn morgen om 4 en 8 uur nog voorstellingen op het Doelenplein. VEEMARKT te Rotterdam. Maandag 21 Juli 1952. Aanvoer in totaal 1467 dieren. Vette koeien en ossen (naar schatting 988). Var kens 479 Vette koeien le kw. 2.70/2.85 2e kw 2.50/2.70. 3e kw. 2.20/2.40. Varkens (le vend gew.) le kw. 219, 2e kW. 2.17, 3e kw. 2.15; prijs in cents per kg. Vette koeien: aanvoer 'ruim, handel kalm prijzen niet ge heel prijshoudend, prima's boven notering. Varkens aanvoer als v.week, handel tamelijk, prijzen van vorig week vertoonden neiging tot dalen; enkele zeer goede exemplaren werden voor 1-20 verhandeld. Morgenmiddag van 4 uur tot 4-30 uur, bestaat voor inwoners van Kethel, de gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken, ten huize van dr P. v- d. Ruy, Nonrdeinde 5- trouwboekjes der ouders of geboorte bewijzen der kinderen meebrengen. zodat hp in hel midden van het schip bij de wa tertank (150 liter), de ke- rosinevoorraad (100 1.) en de benzine (50 liter) kon worden onderge bracht. In de woonruim te is met enkele handgre pen ruimte te maken voor vier bedden, twee aan twee boven elkaar. In het eigenlijke slaapvertrek kunnen nog 2 c.q. 4 men sen slapen. De Brudermo- tor is geheel gereviseerd in de fabriek; loopt op kerosine. Het is niet de eerste boot, die de heer Witter bouwde. Er gin gen twee houten jollen aan vooraf; op het pro gramma staat nog een jolletje om mee te ne men aan boord van de „Carpe Diem". Mevr. Witter, die zelf zoveel aan de bouw deed, heeft een fles Pommery op de romp kapot gegooid op het moment, dat de wa gen door de motorlier ge vierd zover was, dat de kiel in het water lag. Na mens de vereniging werd aan de gelukkige eige naars van dit zelf-ge- houwde schip, 'n scheeps klok overhandigd. de platen, het klinken en het lassen. Avond aan avond kon men het ge hele gezin op de werf vinden. Vanaf die ge^ denkwaardige 29 Juli 1950, toen begonnen werd lot de tewaterlating op Zaterdagmiddag. In het begin viel hel werk nogal mee. Het was zwaar, maar men zag het groeien. Toen echter het casco klaar was en de eerste groei eruit was, bleek het wel eens moeilijk om door te zetten. Dat het de moeite loonde bleek ons Zater dag. Gedoopt „Carpe Diem", een spreuk, die wel zeer toepasselijk is, voor deze scheepsbouwers van de vrije uren, is het schip een pronkjuweel, dat voor een groot deel uit oude materialen kon worden opgebouwd. Hét is 10 meter lang en 2.96 meter breed. In de boeg is een watercloset inge bouwd, daarachter is de kombuis met mogelijk heid tot koken op Buta- gas, de gas-cylinder is door een buizennet met het comfoor verbonden, Op de werf van de .jachtvereniging „De Nieuwe Waterweg" was het Zaterdagmiddag drukker dan anders. Er liepen nog wel geen tien duizenden mensen rond, zoals bij de tewaterlating van een Maasdam, maar het medeleven van de le den van de vereniging met de tewaterlating van de Maaskruiser van de heer D. Witter een elec- triciën uit de Zwarte- waalse straat, was zeker niet minder groot. Zp hadden hem immers met vrouw en zoon, verloofde en vriend, dagelijks aan het werk gezien bp de bouw van dit unieke stuk, dat vanaf de ruwe scheepsplaat van 4 m.m. werd opgebouwd. De eigenaar van de werf, de heer Piet Ouwens, ont wierp deze Maaskruiser; de heer Witter en zijn helpers werkten het ont werp zelf uit en brachten het in bestek.' De heer-G. de Jong stond zpn loods af als constructie-werk plaats zonder enige ver goeding te vragen. Toen begon het knippen van Aan de oevers van die Westerkade was het Zaterdagmiddag ongewoon druk. Tientallen jongens tussen de 8 en de 14 jaar stonden er met hun hengels en vis- uitmisting, of hadden al ingelegd in de hoop een prijs te verschalken. Er waren door verscheidene belangstellenden prij- zij 'beschikbaar gesteld en de heer Voets, die de leiding van 't concours had. dankte hen daarvoor. In het bijzonder maakte hij nog gewag van de bijzondere mede werking. welke was ondervonden van de heer B. Visser, die 'hoewel gebonden aan zijn invalid'ewagen. geestdriftig met voorbereidingen en de eigenlijke wed strijd had meegeleefd. De wedstrijd ver liep sportief, hoewel er figuurlijk hard gevochten is om in de prijzen te komen. Dat was ivteind'elijk toch met alle deelnemers bet geval, zodat ook in dit opzicht dit jeugdconeours volkomen geslaagd was. telegram tot een balletje in zyn hand. Met een kort, onaangenaam lachje voeg de hü zich ons. Ja. f'atJ.s. een vervelende boodschap, verklaarde hij. In koor klonk nu de vraag: Wat Is er aan de hand? Het spijt mij, maar ik moet van avond nog naar Londen. Er schijnt iels niet m orde met een maatschappij, waar van ik commissaris ben zo iets moet het zyn het telegram is niet erg dui delijk, maar zij vragen of ik onmiddellijk wil komen om een conferentie te hou den. Allen,-behalve ik, gaven te kennen, dat ZÜ het jammer vonden. O, zei Maurice, 't is niet zo erg. Ik geloof, dat ik morgenavond en op z n allerlaatst overmorgenochtend terug ben. Blijven jullie nu allen hier. Ik ben over tuigd, dat de besprekingen misschien niet langer dan een paar uur zullen vorde ren en nu vooral zal tante Mary bljj zijn U allen om zich heen te hebben. Ah, daar is tante. Tante Mary, die inmiddels was gena derd en omtrent het nieuws ingelicht, gaf blijken van grote teleurstelling. Moet je werkelijk weg, beste Mau rice? sprak zij. Wat vreselijk verve lend! Je moet zeker met de trein van negen uur vpftig. Natuurlpk mag niemand zijn bezoek verkorten. Stuart zal wel zo goed willen zijn, je plaats van gastheer waar te nemen en wij zullen proberen, ons zo goed mogelijk te vermaken Ja zei Maurice met een vriendelijk glimlachje tot mij, JU zal wel goed (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 2