Enorme belangstelling voor de vierde ILSY Kwalijke socialistische manoeuvres in België Troebele agitatie tegen de „24 maanden'' Duisternis rond de kabinetsforma tie landMüwër~plèegde DRIEVOUDIGE MOORD Voorbereidingen voor Peron's begrafenis Eva r I DAGBLAD VOOR SCHIEDAM Olympisch vuur gedoofd. Nu agitatie- vlammen in België Schatting: tweehonderdduizend toe schouwers - maar de helft zat huiten Nieuwe ondei han delingen over Nieuw-Guinea? k' S STAKINGSOPROEP BELGISCHE VAKBOND Steekpartij in Antwerpen Maandag 4 Augustus 1952 V_. Nederlands trots: F okker-straaltrainer Samenzwering op Cuba Een gesprek van 13 km. "N Prof. Beel bracht verslag uit aan de Koningin Tijdens begrafenisplechtigheid gearresteerd Broer van moordenaar ontsnapte aan v ergiftigingsdood Zwaar vergif in middag eten Meisje door trein overreden WEERBERICHT .Niets bijzonders, alleen maar routine-aangelegenheid", zegt Indonesische minister Straalbommenwerper Zondag: Amerikaans openings- (Van onze Brusselse correspondent) Nederlanders niet de mindere Oceaanvlucht van helicopters I - yv Het blijkt nu, dat de drie personen twee landbouwers, de ge broeders B. en H. Te Lindert en hun zuster - die in de buurtschap Heelweg onder Varsseveld tussen Doetinchem en Winterswijk in de Gelderse Achterhoek, Dinsdagmiddag, naar men eerst aannam, stierven door bet eten van vergiftige andijvie, op lafhartige wijze door een buurman, de landbouwer D. J. L., zijn vermoord, met het doel om het gezin te beroven van een niet onbelangrijk bedrag aan geld, dat in de woning aanwezig was. De man heeft een zeer sterk bmdbouwvergif in het eten van de Te Linderts gedaan. 1 Morgen viert H. K. H. Prinses Irene haar dertiende verjaardag. Ter gelegenheid hiervan publiceren wij hierbij de nieuwste foto van het jarige Prinsesje. Waardevolle adviezen? Het is intussen wel opgevallen, dat prof. Lieftinck reeds tweemaal een bezoek heeft gebracht aan prof. Beel. Er was niets bekend van zulk een nauwe relatie tussen beide staatslieden, noch van een vriendschap, die dit herhaald bezoek van prof. Lieftinck, zo gauw hij in Nederland zou zijn teruggekeerd, zou kunnen ver klaren. Nu zullen deze bezoeken geen direct verband houden met de kabinets formatie. Prof. Lieftinck heeft reeds een andere functie aanvaard en hij doet dus niet meer mee. Maar het kan wel zo zijn, dat hij waardevolle adviezen heeft kun nen geven óf in de richting van de P. v. d. A. óf in de richting van de bezetting van financiën. Tot zulke gedachten komt men in politieke kringen op grond van de overtuiging, dat prof. Beel ai die dagen niet werkeloos kan hebben gezeten. Weervcrwachting geldig tot Dinsdagavond: Droog, overwegend zonnig en vrij warm met matige Zuidelijke wind. Dinsdaer 5 Augustus: Zon op 5.08, onder 20.23. Maan op 20.24, onder 4.08 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT v U '-v-.f.v r." Boven: Een formatie van 36 Neder- landsc Thunderjcts davert over. Onder: Ovenveldigend ivas de be langstelling. Dr Plesman, minister Wemmers, de Amerikaanse a,n^SS deur en minister-president volgen geïnteresseerd de verr tingen van de vliegers. In de Indonesische pers doet het be richt de ronde, dat de Indonesische rege ring de Nederlandse regering zou hebben meegedeeld, bereid te zijn de onderhan delingen over de Unie en Nieuw-Guinea voort te zetten. De minister van Voor lichting, Mononutu, deelde echter aan Aneta mee, dat hem niets bekend tvas van een dergelijke mededeling. Hij achtte het evenwei niet onwaarschijnlijk, dat het ministerie van Buitenlandse Zaken en dergelijk voorstel deed, „want voort- van de onderhandelingen tussen ïmlonesie en Nederland, die gestaakt werden bij het aftreden van de regering- cukiman. is geen bijzondere zaak, doch een routine-aangelegenheid". De minister wees er overigens op, dat besprekingen pas kunnen worden (Van onze verslaggever) Er waren niet minder dan dertien F-86 Sabre pijlvleugelstraaljagers van de Royal Canadian Air Force voor nodig om de vele tienduizenden JL„ bezoekers murw-gestraald door bet niet aflatende, reeds uren durende geloei in de lucht nog te doen schrikken. Onverwacht cn onhoorbaar de snelheid van de in Korea tegen de Russische Migs gebruikte Sabres evenaart die van bet geluid kwamen de jagers uit bet Zuid.W eslen aangedoken, wipten ze over de bomen van de rijksweg Den Haag-Rotterdam en spoten plots bun vervaarlijke rookslierten over het groene penburg- terrcin, waar bet publiek angstig reageerde door even weg te duiken in de kragen van de regenjassen, die men juist bad aangeschoten, omdat enkele regenspatjes en een donkere lucht een fikse bui leken aan te kondigen. Die bui wachtte even met loskomen, de straaljagers niet Wat die twaalf Canadezen in drie groepen van vier daar boven Ypenburg klaar-,.straalden'", was verbijsterend. En nog verbijsterender werd bet, toen nummer 13 op enorme hoogte wat solo-werk ging doen: draaien om eigen as in een val, een ijzig snelle duik en daarna een voor liet oog baast verticaal optrekken. op hun ritje naar het vliegveld. En toen om drie uur 's middags het festijn met een vlaggennarade door manschappen van de MLD was begonnen, waren lang nitl allen binnen. De dertien Sabres vormden echter niet de enige luchtsensatie-schotel, die de chef de cuisine van deze vierde ILSY-feesten zijn in veel groter getale dan vej-wacht opgekomen gasten alleen Zaterdagmid dag waren er naar zeer voorzichtige schat ting reeds meer dan vijftigduizend aan wezigen! had voorgezet. Dat er meer mensen dan verwacht werden, opkwamen, heeft ook de politie gemerkt, die Zaterdagmiddag trachtte enige orde te scheppen In de verkeers opstoppingen op dc drukste rijweg van het land. In üubbcle rijen stonden de auto's te waentcn om af cn toe wat metertjes op te mogen schuiven. Tot in Rijswijk stonden lange files. En de wagens, die nu toevallig net niet naar de. ILSY moesten/sukkelden steeds ver der in de verdrukking cn gaven luid- clavonnerend uiting aan hun intense verontwaardiging over dit onaangename oponthoud, wat hun wel op een klein uurtje kwam staan. Reeds ver vwo.- dc m'ddag was dc IITM met non-stop- hussen van Den Haag uit begonnen met het vervoer van de duizenden, die in de omgeving van hei Hollandse Spoor in lange geduldige rijen stonden te wachten van het programma: wimpelhaken een soort „ringsteken" vuor vliegtuigen, een brandblusdemonstrat.e en ïormatiestunten van de befaamde Skyblazers". Een heel bijzonder nummer was dal van majoor Gerben Sonderman voor deze gelegenheid uit Helsinki overgekomen die Nederlands trots: de Fokker-straal- trainer S-14 op een fantastische wijze demonstreerde. Majoor Sonderman zorgde voor een van de hoogtepunten van de ILSY-dagen. Een Bristol-vrachtvliegtuig kwam „even twee nieuwe Engelse auto's aan de dealer in Nederland afleveren. Het toestel maakt deel uit van dc „Silver City Airways", een maatschappij, die een pendeldienst voor het vervoer van auto's over het Kanaal onderhoudt. De majoor-vlieger De Zwaan en de militaire vliegers Jolly en ELkerhout stuntten met Thunderjets en drie militaire zweefvliegers maakten met hun prachtige toestellen een landing, die in perfecte for matie werd uitgevoerd. Natuurlijk was de RLS vertegenwoordigd en verder de RAF met twee formaties van resp. drie rood- en drie blauw-gekleurde Vampire-straal- jagers. die in de meest knappe formaties het vliegterrein over huilden. Een heel aparte attractie vormt no altijd hogeschoolvliegen, waarvan Prins Constantin Cantacuzene, Louis Nettéghem en George Thornton, de laatste van de Havilland-fabrieken, enkele staaltjes lieten zien. Ronald Porteous deed daar met „crazy-flying" in zijn Auster-Aiglet nog een schepje bovenop. Het Nederlandse pu bliek maakte tenslotte kennis met een straalbommenwerper, de English Electric Canberra, die door een R.A.F.-piloot twee. maal op maximale en eenmaal op mm - male snelheid werd voorgevlogen. De snelheid van dit toestel is geheim. Er ^s echter bekend, dat de „Canberra" in -5 uur en 27 minuten van Engeland naar Australië vloog. voortgezet na de vorming van een nieuw kabinet in Nederland. Hij zei tenslotte, dat het Indonesische kabinet deze kwes tie nog niet ter sprake bracht. 1An 94. maan- De Op Cuba is volgens mededelingen van de politie een samenzwering ontdekt, die tot doel had de regering omver te wer pen en president Batista te vermoorden. Ex-president Prio, die in Maart j.l. na een geslaagde staatsgreep van de huidige president naar het buitenland moest vluchten zou de samenzweerders met geld hebben gesteund. Twaalf personen zijn gearresteerd, aldus de bekendma king. In een door president Batista uitgege ven verklaring worden de berichten van verscheidene radiostations tegengespro ken, volgens welke op Cuba een miütaire opstand aan de gang is. (Van onze correspondent) Dat men op de internationale Blindencpnferentie zijn niet in ledigheid heeft doorgebracht, moge hljjken uit het feit, dat de »wir®" recorder" waarop het gesprokene opgenomen, niet minder dan 24 ro Icn heeft verbruikt. Iedere rol is 525 meter lang, zodat men bijna ia km. draad „vol" heeft sesproken. Als men weet dat iedere rol drie kwartier onafgebroken spreektyd i dan blijkt dat de afgevaardigden der 30 landen een woordenvloed van 18 onafgebroken uren hebben geuit. Alle rollen gaan naar Amerika, waar rapporten worden samenge steld, welke naar alle landen zul len worden gezonden. laatste dagen hebben zich in Brnssel zoals bekend, in verschil lende kazernes incidenten voorgedaan, die werden uitgelokt door onbedek te sociaüstisch-communistische ctiiroe- (pen om tegen de 24 maanden diensttijd te protesteren. Militairen, die 18 maanden gediend hebben, hadden gehoopt, da: de redering de diensttijd tot deze periode zou verminderen en dat zij dezer dagen zouden kunnen afzwaaien. Toen dat niet gesi=Hiedde, zijn de socialistische „Jonge Wachten P - woord van de partijleiders natuurlij- en daarin gesteund door de socialistische pers, een campagne begonnen, die zekere zin een oproep tot insubordinatie en muiterij kan genoemd worden. Dat de communisten in deze actie een voorname rol spelen, zoals premier Van Koutte in zijn radiorede in het licht stelde, c'alt niet te verwonderen. De ondermij-;j ning van de Westerse defensie is nu een maal hun reden van bestaan. Wat echter niet minder de aandacht Ye9»ent. is het zich telkens herhalende feit, dat socialisten én communisten steeds broederlijk samengaan, wanneer er zich een kans voordoet om agitatie te verwek ken tegen de homogene CVP-rcgcring. de eens zo Patriottische liberalen hebben in het linkse koor tegen de 24- maanden hun rol meegezongen. Doel heiligt de middelen De socialisten weten heel goed, waarom de CVP-regering tot deze maatregel !s overgegaan. Dat was zeker niét, om zich populair te maken, maar uitsluitend omdat zij het als een nationale en Europese plicht beschouwde. Zijdeed het op uitdrukke lijk en dringend verzoek van de Atlanti sche en Westeuropese legeroverheden. De socialisten weten bovendien, dat diezelfde regering reeds sedert enige tijd op gelijkschakeling van de diensttijd voor In grote lijnen werd dit programma op de tweede ILSY-dag, gisteren, herhaald. Opnieuw zaten er zo om en nabij 50 000 kijkers op het veld en zeker het tweevou dige van dit aantal sloeg buiten de om heining het schouwspel gade!! De Neder landse luchtstrijdkrachten ontbraken vandaag op het appèl (een enkele jaren geleden genomen ministerieel besluit ver biedt het deelnemen aan demonstraties op Zondag). Derhalve zorgde de Amerikaanse luchtmacht voor een gigantische opening van het programma. In schitterende for matie vlogen achtereenvolgens zes Boeing B-50 bommenwerpers, 24 F-84 Thunder je!- straaljagers en 18 Douglas B-26 Invader Bommenwerpers over. Aan de parachu tisten-demonstratie, verzorgd door de leden van de Eerste Ned. Parachutistenclub, de den meer leden dan Zaterdagmiddag mee Toen was één Dakota voor de dropping voldoende. Zondag moesten er twee ku- hen. Even dacht de Residentie gistermid dag, dat er een vliegtuig verongelukt zou zijn. De stad werd namelijk door een luide knal opgeschrikt. Volgens een mededeling van de ILSY was deze ech ter het gevolg van het doorbreken van de geluidsbarrière door de „Sabres", die aan de ILSY meededen en ook gisteren dé sensatie van de dag waren. al de verbonden legers heeft aangedron gen, liefst op minder dan 24 maanden, maar als het niet anders ban, dan op 24 maanden, doch voor allen, alle socialis tische herrie ten spijt. Ware de politieke constellatie van zoda nige aard geweest, dat de socialisten in de [Sadden §ezeteld- ziJ zouden onge- ben de CVP de 24 maanden heb- goedgekeurd. Nu zij echter in de werden gedrongen, zijn die 24 oppositie maanden jeugd"! „een misdaad tegen de Belgische aJule/iot1Vrtden rnet het aansporen tot nnV nnc !^?zei'nen' lokten de roderi nu ook nog stakingen uit en hielden zij grote openbare betogingen tegen de 24 maan den. Neen: alweer tegen de CVP! De bedoeling is doorzichtig. In October worden gemeenteraadsverkiezingen gehou den en de socialisten wensen door een overwinning bij deze verkiezingen de CVP ook in het parlement te verzwakken. Dat de 24-maandentermijn met de gemeente politiek niets heeft uit te staan, deert de socialisten uiteraard allerminst. De regeringsgezinde pers, maar die overigens niet alleen, heeft op deze kwa lijke socialistische manoeuvres scherp ge reageerd. Men signaleert met grote be zorgdheid het veld winnen van de onzalige Volksfront-gedachte bij de socialisten, en men herinnerj a$P de rampzalige gevolgen, die het samengaan van socialisten en com munisten in dit z-g- Volksfront vóór de oorlog in Frankrijk, en na de oorlog in Oost- en Centraal Europa heeft gehad. Een R.K. Vlaams blad schrijft in dit ver band o.m.: „Wat het Front Populaire in Frankrijk heeft gedaan op de vooravond van de tweede wereldoorlog, pogen de socialisten opnieuw in het Europa van 1952, wanneer de internationale horizon inktzwart is van het grootste oorlogsge vaar dat Europa sedert eeuwen heeft ge kend. De Belgische socialisten, die vóór de oorlog de lof hebben gezongen van de Front populaire beweging die Frankrijk ontwapende in zicht van de Nazis. Het was minister Wemmers, die na een welkomstwoord door de voorzitter van de K.N.V.v.L., de heer C, Koiff, de vierde ILSY opende. Hij wees op de grote mili taire bijdrage van de militaire luchtvaart een teken des tijds. De ILSY is er, aldus de minister, om het Nederlandse volk te overtuigen van het nut van de burger luchtvaart en de noodzaak van de militaire. Prompt na 's ministers woorden moesten de aanwezigen, o.w. de minister-president dr W Drees en generaal Lauris Norstad, opperbevelhebber van de NAVO-luch!- strijdkrachten in Europa, voor de cers'e maal deze middag hun hoofden omhoog draaien,' zevenentwintig Harvards van het Commando Luchtvaart Opleidingen rond ten in een formatie, de letters ILSY vor mend, over. Dat geronk-werd al vlot weer overstemd door het gedaver van de Thun der jets van de Nederlandse luchtmacht die met een aantal Meteors, lieten zien dat onze vliegers in de straaljagers wat vlieg techniek betreft beslist niet de mindere zijn van de Amerikanen en anderen, Intussen waren op het vliegveld twee Skikorsky S-55 hefschroefvliegtuigen aan de grond gezet. Het waren do eerste helicopters, die de Oceaan zijn overge stoken. Daags tevoren waren zij na deze vlucht in Prestwick gearriveerd en Zaterdag maakten zij de laatste sprong over de Noordzee. De president-direc teur van de KLM, dr Plesman, introdu ceerde de bemanningen voor het front van de tribune. Later vlogen zij door naar Schiphol. Drie en een half uur lang kon men zijn ogen uitkijken op de ruim dertig nummers (Van onze parlementaire redacteur) 's GRAVENHAGE, Maandagochtend. De kabinetsformateur, prof. Beel, is Zaterdagmiddag door H.M. Koningin Juliana ten paleize Soestdijk in audiëntie ontvangen. Dit is het enige offi ciële bericht, dat omtrent de kabinetsformatie gedurende de afgelopen dagen kan worden gemeld. Men moet hieruit wel concluderen, dat prof. Beel zijn opdracht niet heeft teruggegeven, zoals door sommige bladen in het vooruitzicht werd gesteld. Intussen kunnen we met een gerust hart zeggen, dat de toestand we zitten al in de zesde week van de formatie- pogingen steeds meer duister wordt. raad moeten aangrijpen om het land ook nu nog in het ongewisse te laten. Na de mislukking van zijn opzet om op het program van dr Drees ons land weer een regering te geven, is van de werkzaamheden van prof. Beel niets naar buiten gebleken. En omdat we moeilijk kunnen aannemen dat de formateur ge durende de afgelopen vijf dagen rustig de terugkomst van de Koningin heeft afgewacht om daarna gezellig een week einde in Nijmegen door te brengen en ook nog een gedeelte van de Limburgse sociale studiedagen bij te wonen Pf° Beel woonde namelijk in Rolduc een deel van deze bijeenkomst bij zouden wij het niet vreemd vinden als er vandaag iets meer bekend wordt. Of de formateur zou de noodzakelijke Maandagse kabmets- He Belgische algemene vakbond heef tijdens een zitting van het bestuur te Luik, alle arbeiders opgeroepen tot een algemene staking van 24 uur op 9 Augustus uit protest legen de militaire diensttijd van twee jaar. Het bestuur der Belgische Socialistische partij, even eens te Luik in vergadering bijeen, steunde in een apar e verklaring het besluit van de vakbond cn gaf uiting aan ziin solidariteit met de stakers. De besluPen om het werk neer te leggen werden genomen tijdens het driedaagse „feest van de arbeid" da Zendag te Luik werd besloten met een grote demonstratie van leden van de vak bond. In verband met dit feest heerste er Zondag in Luik een ongewone drukte. Auto's vrach!auto's, tremen en u'ams voerden van de vroege ocitenduren ai- tienduizenden personen, uit alle hoeken het land naar de stad, niwaar om 10 uur de „optocht der hon derdduizend" begon. Praalwagens, gree- üeraa fanfares en mu- P.eVnge?d:„,w„° hebbe-i gedurende delegaties, SeVSrnvfn fe? Zuiden naar het Noor den door de stad gedefileerd. Ook tij dens de optocht werd voor het afschaf fen van de 24-maanden-diens uijd ge demonstreerd. In zijn stakingsoproep deelt hetna tionale comité van hei Algemeen Vak verbond o.m. mede, dat het ae kiach ten van de internationale vakbonden zal mobiliseren voor gemeenschappelij ke ac.ie in de zes landen van de Europese defensiegemeenschap en dat het tot alle gepaste middelen zijn toe vlucht zal nemen om zijn doel te berei ken. Achttien maanden acht het ver bond de maximum-tijd voor militaire opleiding. L. had Zaterdag deelgenomen aan de plechtigheid van de begrafenis van de drieslachtoffers. In Heelweg is het na melijk de gewoonte de doden uit te lui den: alle bewoners trekken dan tezamen aan het klokketouw. L. heeft zich waar schijnlijk om geen verdenking op te wek ken aan deze traditie niet durven onttrek ken. Het „klokkeluiden" nam echter een opzienbarend einde, toen rijkspolitie uit Terborg aan de ingang van de kerk post vatte en op het moment dat L. als een der laatsten het gebouw verliet, ingreep en de moordenaar arresteerde. De man legde in dc nacht van Zaterdag op Zondag na langdurige verhoren een volledige beken tenis af. Hü zal zo spoedig mogelijk voor de Officier van Justitie worden geleid. Opzet mislukte Toen het gezin Te Lindert aan het werk was heeft de ongehuwde 53-jarige L. kans f. wien «te woning binnen te dringen om zijn reeds enige tijd van te voren beraamd plan te volvoeren. In het middageten dat op het vuur te koken stond, strooide hij een hoeveelheid van het sterke landbouw- vergif. Zijn doel was om des nachts, wan neer de twee mannen en de vouw door het vergif zouden zijn gedood, opnieuw de woning binnen te dringen en het geld te stelen. Zoals bekend mislukte deze opzet, omdat het drietal nog iemand had kunnen waarschuwen, die de dokter ging halen Toen deze aankwam, was de 53-jarige B. te Lindert en zijn 52-jarige ongetrouwde zuster reeds overleden. De 45-jarige H. te L. werd onder hevige maagkrampen naar het ziekenhuis te Doetinchem vervoerd, doch stierf ook daar vrij spoedig. Bjjna is een broer van de moordenaar, die bjj hem inwoont ook slachtoffer ge worden van de voedselvergiftiging, hjj had Dinsdag bij de familie te Lindert n l- enig werk verricht. Als tegen-prestatie had het drietal hem uitgenodigd mee te blijven eten. De man had dit aa"ÏJ°, at" geslagen, niet vermoedende, dat hu daar mee aan de ve-giftigingsdood komen. (Opname W. Sohurman N.F.K.). Het is intussen ook mogelijk, dat de formateur het plan heeft gehad we! de opdracht aan H.M. terug te geven, maar dat de Koningin hem daarvan heeft weten te weerhouden in de hoop, dat hij op andere wijze toch nog zou slagen. Prof. Beel kan immers altijd nog de extraparlementaire richting uit. Nu is er paar onze mening tussen een parlemetair en een extra-parlementair kabinet in de practijk niet zo heel veel verschil. Het blad van prof. Romme scheen intussen al te hebben aangenomen, dat een extra-parlementair kabinet niet eens meer in aanmerking zou komen. De parlementaire correspondent van dat blad in tegenstelling tot de mening van prof. Romme zelf, zoals wij reeds eerder op merkten verkondigde namelijk reeds tot tweemaal toe de mening, dat het nu op een zakenkabinet zou moeten uitdraa ien. Het feit echter, dat de formatie van een zakenkabinet voor een uitgesproken politieke figuur, als prof. Beel, niet de meest geëigende werkzaamheid is, zou deze mening kunnen loochenen. Het kan natuurlijk zijn, dat de formateur naar een soort tussenvorm zoekt. Men moet toch wel aannemen, dat hij ergens mee doende is. De kabinetsformatie duurt al zo lang en dat is met het oog op allerlei ontwik kelingen in België heeft men dat reeds laten merken al meer dan lang genoeg We zullen dan ook dezer dagen wei horen wat het peinzen van prof. Beel heett op gebracht. zou ont- Het stoffelijk overschut van Eva Peron zal op 10 Augustus met plechtig ceremonieel uit het ministerie van ar beid, waar het thans ligt opgebaard, worden vervoerd naar het congres, waar liet in een kos baar grafmonu ment zal worden bijgezel. Men treft thans reeds uitgebreide maatregelen om de ontzaglijke menigte, welke dan op de been zal zijn, te kunnen verwerken. Men is o.m. bezig met de inr'Hh ing van zes hulp-hospitalen, terwijl de twee grote ziekenhuizen van Buenos Aires die dag een extra-capaciteit van 1000 bedden zullen hebben. Ook gedurende het afgelopen week einde bleef de toeloop naar het ministe rie van arbeid overweldigend. Zij neemt eerder toe dan af. Lange rijen van ge duldige bezoekers staan voor de ingang van het gebouw. President Peron stond ook Zaterdag weer naast het stoffelijK overschot van zijn vrouw om het rouw beklag in ontvangst te nemen. Meer dan een half millioen mensen heeft thans de baar reeds gepasseerd. Bioscopen en theaters zullen tot na de begrafenis; dus tot 11 Augustus geslo ten blijven, zo heef de vakbond van .heaterpersoneel besloten. De uitzen- din van amusement over de radio is tot 27 Augustus afgelast. Het Argentijnse algemene vakver bond heef, officieel verzocht van hel huis. waar Eva Peron werd geboren, een nationaal monument te maken. Het huis staat in Los Toldos, een dorpje in de provincie Buenos Aires. Jaloerse Nederlander steekt ex- verloofde en haar moeder neer Zaterdag omstreeks middernacht heeft in een café aan de Vleeschouwerstraat te Antwerpen de 37-jarige Nederlander F. van D. uit Breda, in een vlaag van ja loersheid zijn vroegere verloofde de 27- jarige D. D. en haar moeder verscheide ne messteken toegebracht. Van D. vluch- te na zijn daad en is tot nu toe niet op gespoord. De beide vrouwen, die ernstig gewond werden, zijn naar een zieken huis vervoerd en vandaag naar haar wo ning overgebracht. Het dochtertje van de familie S. te Mel- dersio-Horst (L.), die bij haar oom achter op dc fiets zat, is gisteren op de onbe waakte overweg te Melderslo van dc ba gagedrager gevallen, juist toen de trein EindhovenVenlo naderde. Het kind kon zich niet snel genoeg in veiligheid bren gen en haar oom, die ook ziin eigen doch tertje voor op de fiets bij zich had en de val van het meisje te Iaat bemerkt had, kon het meisje niet meer tijdig genoeg bereiken. De bestuurder van de trek' trachtte uit alle macht te stoppen, ma.r het kind raakte onder de trein en wer- op slag gedood voor de ogen van haa~ vader, die op enige afstand achter de fieta met een wagen takkenbossen volgde.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1