Nieuws uit STADeu Still Going Strong niet sterk genoeg voor Hermes SPORTNIEUWS uit Schiedam FRANKRIJK VEREERT VANOUDS DE MOEDER GODS Vrouwe Fortuna bedacht hardwerkende sexegenoten Excelsior begint zijn voetbal-campagne VLAARDINGEN Het Thuisfront wordt bedreigd S.V.V.-Sportweek Vooral in Bretagne leeft de devotie zeer d WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1952 PAGINA 2 PRIESTER-JUBILEUM DE STRIJD MET DE T.B.C. VERLOOPT GUNSTIG NED. VRACHTENMARKT DE RAMP MET DE „HOBSON" „Ernstige beleidsfout" Zondag naar S.V.V.'s tweede SPAARCIJFERS VAN JULI Van vriendelijke zijde wordt onze aandacht gevestigd op het feit, dat het in ons blad vermelde jubileum van Pa ter A. Kolenberg O.P.. geen gewag maakt van het feit, dat het hier gaat om een Sohiedanimer uit een gezin van v;er kinderen,- die allen de religieuze levensstaat kozen. Pater Albértus is jarenlang een ijverig en vurig zielzor ger geweest, o.a. van de Olde (Rotter dam). Toen reeds moest hij rusten we gens een geknakte gezondheid. In Schie dam is hij werkzaam geweest als rector van de Dr Noletstichting. Vele malen was hij tot diep in de. nacht in de kapel nm te bidden voor de bekering van zie ken. De schrijver van deze bijzonderheden voegt er aan toe. dat zeker vele-Schie dammers in deze dagen zullen willen bidden voor deze gouden jubilaris, die zich van Zijn féést' «wellicht zelf niet bewust is. In het jaarverslag van de Vereniging tot Bestrijding van de Tuberculose in Schiedam wordt o.a. geconstateerd, dat het gevaar van de T. B. C. bedwongen is en dat de gevreesde volksziekte hoe lan ger hoe meer wordt teruggedrongen. Het is in het bijzonder verheugend, dat het de Schiedamse patiënten aan niets behoeft te ontbreken en dat in alle drin gende gevallen doeltrefferyde hulp kan worden geboden. Jui|t in de particuliere en incidentele steunverlening blijkt het werk van de vereniging nodig. Daarin vervult zij een eigen taak, die door geen van de instan ties met welke zij in de stad haar arbeid verricht zou kunnen worden overgeno men. De samenwerking hiermee was ove rigens uitstekend. Het optreden van de Stichting „Tuberova" wordt in het ver slag geroemd. Er wordt dan voorts nog herinnerd aan de viering van het 40-jarig bestaan met het uitreiken van de pakketten aan Schiedamse patiënten en andere zieken huizen. Deze geschenkactie lieèft bij de patiën ten veel dankbaarheid geoogst en de sympathie van de bèvolking gewekt. De Emmabloemcollecte leverde 5.616.36 op en het verslag noemt dit be drag, gezien de moeilijker economische toestanden bijna „ongelofelijk". Mej. M. M. v. d. Schalk schonk uit. legaat aan de vereniging. In het bijzonder wordt in het vesrslag nog herdacht, de heer A. P. Adriaansens, het in 1951 overleden bestuurslid. Het aantal verpleegdagen in de lig- hallen bedroeg 2809. Het aantal patiën ten 9 vrouwen en 19 mannen. Om de 2 maanden gingen de patiënten naar het consultatiebureau voor controle. De kuur had gofde resultaten, ook wat de gewichtstoenéming betrof. De dames handwerkten en de heren maakten sche merlampjes etc. Het ging natuurlijk uit eindelijk vooral om rust en daartoe heeft het werk wel meegewerkt. Er zijn in de hallen geijsers aangeschaft, waar door de patiënten eens per week een warm bad kunnen nemen. Prachtig cricketweer begunstigde gis teren aan de Damlaan de jaarlijkse wed strijd tussen Hermes-DVS en Still Going Strong, een elftal van cricketers, die de leeftijd van 40 jaar hebben bereikt of overschreden. Dit SGS-elftal was nog tamelijk jong, alleen de volijverige secre taris van deze vereniging, de heer J. van Saatwij'k, kwam met zij.n 71 jaar wel een eind boven de veertig uit. In het veld leek hij wel 20 jaar jonger, daar hij het nog steeds niet kan nalaten om achter iedere bal. die hem passeert, afin te rennen. S.G.S. telde verder nog in haar gelederen de bij vele oude Schiedammers bekende Jan Offerman, Jan Heyligers, R. G. Ingelse. J. de Boer en F. Konert. Als gast speelde mee de Engelsman Rev. A. N. B. Sugden, die een prima wicketkeeper bleek te zijn. Hermes ging na een gewonnen toss het eerst batten en de beide SGS-bowlers C. Fiege (van het Nijmeegse Quick) en Jan Öfferman (thans spelende voor het Utrechtse Kampong) lieten niet 'veel vrij heden toe. Fiege kwam vinnig van de mat, deed lets in de lucht en Offerman mikte zijn slow-leg-breaks steeds op een voor de batsman lastige plaats van de mat. Dank zij een keurige 26 van A. Scheep maker, een nuttige 27 van Van Noortwijk en een goede 30 not out van B. Hoek be reikte Hennes nog een totaal van 95 runs. De beide SGS-bowlers deelden de wickets, C. Fiege 541 en Jan Offerman 5—36. Maar dit totaal bleek voor de oudjes vèeL te hoog. Een s«oringbord waarop na verloop van. nog geen kwartier een drie tussen twee nullen prijkte bewees, dat de Jlermes-aanval. bestaande uit Van Meurs en Scheffer, voor de SGS-ers wel enige moeilijkheden opleverde. En de debacle zette zich voor SGS, mede door het on gelukkig uitgaan van een paar batsmen, nog voort. Toen er reeds 8 wickets geval len warén voor 34 runs, vond de SGS- aanvoerder R. G. Ingelse het welletjes en -aloot hij de innings van zijn elftal. Zijn bedoeling was, Hermes in de tweede innings snel aan de kant te zetten en da.n tioor het in het gevecht brengen van zijn «waar geschut de match alsnog in de tweede innings van zijn elftal uit het vuur te slepen. Van Meurs nam 5 wickets voor 14 runs. Scheffer 3 voor 9. De opzet van SGS leek aanvankelijk kans van slagen te hebben. Want Fiege en Offerman veroverden ook nu weer wicket na wicket en geen moment kregen de Hermes-batsmen de overhand op de bow lers. Nu kwamen er slechts 2 batsmen n 1 W. Hoek met 11 en H. van Meurs met 10 in de dubbele cijfers. Toen er 58 runs gescoord waren voor het verlies van 8 wickets, waarvan Offerman er 5 veroverde De kabinetsformateur rnr L. A. Don ker heeft noch gisteravond noch heden ochtend bezoekers ontvangen of bezoeken gebracht. ROTTERDAM, 12 Augustus 1952, 11 Augustus nam.: 193 ton granen Wormer. veer: 95 ton id. Dóesburg: 415 ton kali Haarlemmermeer: 73 ton hout Huissen; 220 ton super Amsterdam; 207 ton. astbest Goor; 2 X 165 ton papierhout Renkum; 260 ton erts Budel: 200 ton vismeel Best; 2 X 315 ton papierhout Renkum. Totaanl 54 reizen, 14 vietreizen. 12 Augustus voorm: 550 ton kolen Breda; 400 ton id. Arnhem; 3 500 ton id. Roosen daal;. 3 X 600 ton id. Stampersgat; 1022 ton ld. Geertuidenberg; 1200 ton'id. Utrecht: 1100 ton id. Nijmegen; 100 ton grondnoten Delft. Een Amerikaans marinehof van onder zoek heeft verklaard', dat de enige oor zaak van de rampspoedige botsing tus sen het vliegjkaimpsohip ,.Wa®p" en de mijnenveger „Hob-son", waarvan 176 bemanningsleden oimfowamen, een „on verklaarbare wending naar bakboord van de mijnenveger" is geweest. Het hof zeide, dat de bevelhebber van de vergane „Hobson'', W. J. Thierney, een ..ernstige beleidsfout" had gemaakt. Alle andere officfenên zijn van iedere verantwoordelijkheid voor de ramp. die 26 Aipril op die Stille Oceaan gebeurde, ontslagen. Zoutendijk co. 62. 107; A. v. Wachtendonk S3. 79; A. de Man 64; A. Faas 67; T Schermer 73, 89; P. Gouweleeuw 76; A Mooy 79, 100; P. van Os en co. 86. 161 J. v. Beek oo. 90, 92, 103; Lancer 92. 148, 174; A. v. d. Grip 94; L. Tatijn 99; M. van Mourik 109; T. Wille-ms 156. 159. 182; A. Vis 133, 172; J. v. d. Tuyn 135 175; Gebr. van Hameien 140, 166; G. Stoof 141! J. Koogje 145, 176: J. Kazentoroot 146. 181; J. de Koster 153. 170; F. Koppenhagen 1(57; L, J, Grama 160; H. Sutfconp 163; C M. Donks 164; A. v. d. Tuin 167; N. in 't Hol 179; Vis diploma. Excelsior begint a.s. Zondag aan zijn voetbal-campagne voor het nieuwe seizoen. Het belooft een zware competitie te worden in de 3e klas B, maar de zwart-witten, die onder leiding van Coen Poulus serieus in training zijn, hebben vastbesloten plannen om opnieuw, nadat zij verleden jaar fraai als tweede eindig den. te trachten eeij gooi naar de titel te doen- Zij komen dit seizoen met een verjongd elftal. dat op vier plaatsen nieuwe gezichten bevat en wel in alle Unies; nieuwe vleugelspelers, wijziging van het binnen-trio. een nieuwe spil en een jongere familie-back- Zondag a.s. wordt om 12 uur op het SVV-terrein gespeeld tegen SVV 2 er. wel in de volgende formatie: Doel: G Kerklaan. Achter: B. Vlugman en Bunte (als in valler voor de verhinderde Fr. v- d. Lin den). Midden: H. Bosman. Th- Bierhuizen en A. Bierhuizen. Voor; F. de Leede, N. v. Huët, Th. Broeren, G- Dulfer en P- v. Buitenen. Misschien komen er nog kleine wij zigingen in het verloop van de competi tie, maar de bovengenoemde spelers vor men wel de kern van Excelsior's eersto elftal in het nieuwe seizoen. Voorts gaan het 2e, 3e en 4e elftal naar Zoetermeer voor een drietal wed strijden tegen R.K.D W.O. Bond, terwijl men bij de RFC-ers te vens aan het werk kan zien de beken de Rotterdamse werper Noscent. Een goede gelegenheid tioor de Schiedam mers om deze zomersport eens wat be ter te leren kennen, aangezien het ze ker tijdeng deze wedstrijd niet zal ont breken aan de nodige toelichting van enkele honkbal-officials omtrent de vaak voor het publiek nog onbekende spelregels van deze sport. In de rustpauzen van de verschillende voetbalwedstrijden, in deze week zul- ien diverse invitatie-athletiek nummers worden verwerkt, waarvoor de sterk ste athleten uit het district Rotterdam aan de start zullen verschijnen, zodat men, wat betreft de athletiek, eveneens van enkele spannende races zal kunnen genieten. De wedstrijden vangen aan om 7 uur. Het programma voor deze sportweek luidt als volgt Maandagvoetbalwedstrijd juniores SW CI—He-mes-DVS Cl; athletiek: estafette 4 X 300 M. juniores; 800 M. heren. Dinsdag honkbalwedstrijd VVRFC. Woensdag voetbalwedstrijd SVV- comb.Hermes-DVS, samengestelde terms uit spelers der KNVB-afdeling; athletiek: 3000 M. hardloop. Donderdagvoetbalwedstrijd SVV- comb.—Hermes-DVS. samengestelde teams uit spelers der KNVB-onderafde- lir.gen; athletiek1500 ,M. heren, 800 M. juniores A. Op Zaterdag zal, zoals reeds eerder vermeld, de voetbalwedstrijd plaats hebben tussen SVV I en Herme* DVS I. De vijand bedreigt het Thuisfront en er worden zware verliezen gele den! Wie die vijand is? Dat is de Slap heid-Onverschilligheid, die de jonge mannen en meisjes er van afhoudt zich actief in te zetten voor het 'Thuisfront. Toen ,,onze jongens" in Indonesië waren was er animo ge noeg. Vele meisjes, wier verlooftde eveneens in het apenland diende, zetten zich in als propagandiste van het Katholiek Thuisfront en verricht ten bergen werk. Kajottersafdelin- gen, Voortrekkers e.a. hielden hulp acties. Maar nu worden er zware ver liezen geleden aan het front, het Ka tholiek Thuisfront. Men .ziet de nood zaak van het Thuisfront niet meer in, vindt het overbodig, geeft zijn taak als propagandist(e) er aan. Terwijl het Katholieke Actie-werk onder de soldaten harder nodig is dan ooit te voren. In het kader van de Atlanti sche verdediging wordt ons leger gro ter. de diensttijd langer en.de in vloed van het kazerneleven 00 de jongens stérker. Er zijn vele militaire tehuizen nodig- Daar gaan tonnen geld in zitten. Tonnen geld. d.w.z. honderdduizenden guldens die met centen en dubbeltjes moeten worden Ingezameld. Ingezameld o.a. tijdens dé straat- en kerkcollecte op Zaterdag en Zon dag as- Wij vragen aan iedere jongeman, aan leder jong meisje da' iets voor een ander over heeft (wie zal zeg gen of die ..ander" je toekomstige man is?) overheeft om ons te komen helpen. De meisjes vooral op Zater dagmorgen als de meeste jongens door hun werk verhinderd zijn. Tot in de uiterste uithoeken van Schiedam moet de collectebus van Thuisfront rammelen. Geen Kajotter, geen Voortrekker, geen senior-Gids, geen J.G-ster mag ontbreken. Enne. ook die moeders die een paar uurtjes voor hun zoons willen collecteren zijn van harte welkom. Opgave bij J- v. d. Bergh, Tielman Oemstraat 6 en aan de Kajottershui- zen Nieuwe Haverl en Singel 68. Bussen afhalen op Vrijdagavond tussen acht en tien uur of Zaterdag morgen tussen acht en twaalf uur en tussen één en vier uur aan het Kajottershuls Nieuwe Haven naast de kerk. ERFPACHT. Burgemeester en Wethouders van Vlaardingen brengen ter openbare ken nis, dat op 29 Juli j.l. een aanvraag is in gekomen van W. van Vliet en P- Over- delinden, bouwondernemers,, alhiér, om uitgifte in eeuwigdurende erfpacht van een perceel gemeentegrond, begrensd ten zuiden door de Kethelweg en ten oosten door de Burg. Verkadesingel, breed 53 meter langs de Burg. Verkadesingel. MOTOBPOLOWED STRIJD. Onder grote belangstelling had Dins dagavond op het VFC-Sportpark de mo- torpolowedstrijd plaats tussen Vlaardin gen en Dordrecht. De Dordtmaren won nen deze zeer spannende strijd met 21. De Vlaardingers wisten voor de le maal te scoren, daarna kwam de Dordtse ge lijkmaker en tenslotte het winnende punt voor de .gasten,, LAMPIONOPTOCHT, Toen het donker geworden was begon de elk jaar opnieuw weer mooie optocht met lampions. Hieraan werd door een groot aantal kinderen deelgenomen. De stoet ging door de verschillende straten der stad en trok overal grote belangstel ling. Vooral in de omgsving Hof, gezien vanaf de Schied. Dijk bood de stoet een fantastische aanblik. HOFCONCERT. Heden (Woensdagavond) wordt het Hofconcert verzorgd door ,,de Pijpers" tenamen met „Vivezza" en „Jong Leven". VISSERIJ. Van de haringvisserij kwamen binnen: VL 86, H. J. Poot. 15 last; VL 205, H. Messemaker, 20 last, GESLAAGD. Voor het practijkexamcn Duitse Han delscorrespondentie slaagden de heren G. v. d. Windt en G. Dorsman, alhier. TENTOONSTELLING HANDELS GEBOUW. De tentoonstelling in het Handelsge bouw werd in de eerste week reeds door 13.500 p:rsonen bezocht. 11 te Uleaborg; Noordland 13 te Kotka; Notos 10 te N. York. Omlandia 12 v. Genua n. Nice; Ootmarsu™ 12 op 350 mijl W. v. Scilly, n. Rottm via Antw.: Ovula 12 te Ras Ghari-b. 'Parkhaven 12 op 450 mijl N. v. St. Paul's Rock; Peter Swenden 11 v. Sunderland n. Hernosand; Poelau Laut p. 12 Ouessant; Polydorus p. 12 Kaap de Gata; Prins Willem 11 12 op 60 mijl W. v. Scilly: Prinses Mar griet 12 v. Solvesborg n. Kotka. Quo Vadts 11 te Londen. Radja 13 te Boston verw.naki 13 te Sorong verw.; Regulus 0 v. Bordeaux n. Newport; Remmert 12 v. Lissabon n. Oporto; Rempang 12 te Amstm; R',a P- 12 Borneo; Roebia'h p. 12 Socotra; noepat 12 v. Pt. Sou dan n. Amstm; Rondot 12 v. Belawan n. N. York; Rossum P U2 Ouessant; Rotula 12 op 250 mijl N'W. y- Ftnisterre! Rijnhaven p. 12 Casquets n. Kings Lynn; Rijnkerk 12 te Amstm. Salland 12 Vlncent (C.V.) n. Santos: Scherpendrecht 11 te jan.; Schippers- gracht P- 12 Korderney; Slamat p. 12 Kaap Hatteras; Spes 12 te Barry: Sporota p. 12 Kaap Arcona; Stad Alkmaar 13 te Narvik vefV-\Stad Arnhem 12 v. Savona n. Melïlla: „rec*a 12 op 330 mijl ZO. v. Kaap Race; a;a?r Haarlem vertrekt 13 v. Lulea n. Rottm of vlaardingen; Stad Maastricht 12 v. Casa- Bianca n. Ned.; Stad Vlaardingen 12 op 50l> dujl W. v. Kaap Clear; Stentor 12 te Amstm: Straat Soehda 12 op 450 mijl ZW. v. Str. Sunda: Sumatra 13 ie Singapore vei w Sunetta 12 v. Balboa n. Auckland; SwalloW P. 12 Belle lie. Taüsse p. 12 Gibraltar: Tamo 13 1e B. Aires verw.: Teiresias 1.1 te Sandakan; Tela- mon 13 te Curacao verw.; Theodora 13 te Middlesbro venv.: Tiberius p. 12 Trinidad: Tibia 12 op 560 mijl NW. v. Kaapstad: Tillv 12 dwars v. Skagen: Tjipanas 12 op 430 mijl ZO. v. Diego Garcia; Tjitjalengka 12 op 200 mttl N. v. ell. Natuna: Tomlnl p. 12 Kaap Boticaroni: Tomori 13 v. Colombo n. Fottm; Tosari 12 op 280 mij] ZO. v. socotra; Triton 12 v. Maracaitoo n. Philadelphia: Van Brakel p. !2 Texel n. Swansea: Vio lette Erica p. 12 West Hinder n. Casablanca; Vlieland 12 op de Seine; Vrede p. 12 eil May. Westland 9 v. Yxpi'a n. King s Lynn: Westpolder 14 te Lissabon verw.: W'r'-pn- burgh 12 te Londen: Willem Barendsz 13 op 140 ml,11 W. v. Hanstholm: Winsum 13 te Amstm: Woensdrecht IS le Aden verw. I.lssel 12 v. Amstm n. Bremen. Zaan 14 (ea. 10 u.) te Amstm verw.Zee- land 'SSM1 12 ie Ro'.tm; Zonnrwljk 12 on 740 mtji O. v. Belle Isle; Zijpenberg 23 te Amstm verw. Nagekomen tUctingen: Algarve 12 te Hamina: Almkerk 13 v. Ma nilla n. Rottm: Amstelstad 13 v. Amstm n. Hamburg; Arak 13 v. Rottm n. Ceuta; Ar- noudspolcter 13 v. Lissabon n. Oporto; Atlas p# is Ooorto. Bab T p. 13 Hanstholm; Bermekom 13 van Antw. n. Bremen; Bernina p. 13 Brunsbuttel; Bill S 12 v. Glasgow n. Sv/anse; Bloemfon tein 12 te Lor. Marques; Brem 13 v. Grimsby n. Rottm. Carpo p. 13 Lizard n. Rottm: Catharina 12 v. Gent n. Aarhus; Coram 13 v. Suez n. Cal cutta: Coolhaven p. 13 Weight n. Casablanca Cornelia B 2 p. 13 Brunsbuttel. Oaje Bohmer 13 te Hamburg; Doklaan 13 te Bayonne; Dollarci 15 te Lcith verw. E. &r A. Scheer 12 te Port Lyautey: Elio p 13 Wicklow, n. Ardrossan; Escaut 13 v. Havre n. Bordeaux. Fre.io 12 v. R?iimo n. Zaandam. Harte! p. 13 Den Helder, n. Bremen: Ha«- kerland 12 v. Goole n. Harlingen; Haulerwijk 13 v. Amstm n. Rottm; Heerengracht p. 13 Brunsbuttel: Henriea 1 3te River Wear; Hera 12 te Antw.;, Hermes 12 te Bremen. Iris 12 te Gothenburg. Jacoba Catharina 12 v. Mostaganem n. Liverpool; Jason 13 te Koiping; Joost 13 dwars v. Yarmouth. Kuwi 12 v. Rottm n. Ahus. Larenberg p. 13 Gibraltar; Leopoldskerk 12 te Kuweit; Leuvehaven 12 te Malmo: Lies 11 te Fredericia; Luna 12 v. Tripolis n. Lattakia. Manto 12 v. Triest n. Rijeka; Marwit 12 te Benghazi; Merak N 12 te Casablanca; Midas 13 te Amstm; Midsland 12 v. Grangemouth n. Rottm; Mirfak N 14 te Boulogne verw.: Mlrzam N 12 te Rouaan; Mizar N 13 v. Kralingseveer n. Sralsund; Muiderkerk 13 v. Antw. nAmstm; Mulan 12 te Heroen. Nieuwehaven 11 te Casablanca; Niobe 12 te Rottm; Noord 13 te Stanlow verw.: Noorder haven 13 te Boston (L.) verw.; Norma p. 13 Brunsbuttel n. Norresundby; Nottingham 12 v. Harlingen n. Goole. Ondina 13 v. Vado n. Spezia; Ooster Eems p. 13 IJmuiden, n. Malmo. Roelf 13 te Amstm; Rose Marie 12 te Kopen hagen; Rijnland 12 te Recife. Sambre 12 v. Hamburg n. Bremen; Schip- persgracht 13 (nam.) te Amstm verw.; Sil- vretta 11 te Malta. Texel 13 v. Hamburg n. Rottm; Theseus 11 v. Hamburg n. Kopenhagen; Titus 12 v. Piraeus n. Volos; Tyro 12 te Ddrogheda. Veenenburgh 12 te Middlesbro; Vrouwepol der p. 13 Guernsey. Weetlaan 13 v. IJmuiden n. Rottm. In de afgelopen maand werd bij de Soaartoank Anno 1820 ingelegd 440.768.98 in 17.216 posten en terugbe taald ƒ456.277.47 in 5188 posten. Per ultimo Juli toedroeg het tegoed der 37.825 inleggers 12.652,885,04 tegen ƒ12.185.989.11 per ultimo Juli 1951. Het totaJe tegoed der .ieugdspaarders bedroeg eind Juli ƒ57.448.39. verdeeld over 5197 spaaa-bainklboekjes. Gedurende de maand Juli werd ge spaard; in de bedrijven 5869, via de e.fhiaaldienst 44.740,50. met spaarbusjes 8382.55. Uitgereikt werden 52 boekjes voor jonggeibarenen, oip welke boekjes door de Spaarbank gratis een eerst-e inleg werd ge laatst. ét»1 De liquiditeit der Spaarbank bedroeg ultimo Juli ƒ1.781.287.20. OAGBIAO VOOR SCHWOAM $H ORtSTRtRiM 74ste Jaargang No. 21922 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn gevestigd te Schiedam, Dam 18, Telefoon 66152. Giro-nummer 590943. Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal, 2.— per maand, 0.47 per week. Advertentle-prl)s op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter boogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte f 0.30 per millimeter hoogte. Bit contract gelden lagere tarieven, welke bil de administratie of Bij de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentlën) tot 20 woorden 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen, l'ardon" in het Bretonse binnenland

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 2