ïeuwe pogingen na aanvan keliike mislukking E.D.G. bereikte geen aecoord over uniforme diensttijd Stahlhelm dikke woorden, Chefarine 4 magere autoriteit VAN DELFT'S Spionnagenet over geheel China Formatie-Donker naar beslissend stadium België wil tot verlaging overgaan Directeur Toneelschool wil naar Suriname Koeien aan de pomp 4 middelen in 1 labiet doen wonderen! ONTBIJTKOEK BEROEMDE'GENEESMIDDELEH IN ÉÉN TABLET PAGINA 3 WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1952 De Anti-Revolutionairen Kort geding tegen Sticusa Pompen iw de weide eigen drinkwater op het Is de vraag of de K.V.P. deze ruil nog zal accepteren, als er daarnaast niets zal staan in de sociaal-economi sche sector het nieuwe departement zoals Beel zicli dat ingenieus had ge dacht of Buitenlandse Zaken, waarop Beel in ieder geval een tweede post had geschapen. Dat nieuwe departement schijnt weg te vallen, omdat de P. v. d. A. anders een stuk van Sociale Zaken zou moeten afstaan. Maar dan zal een tweede post op Buitenlandse Zaken misschien niet voldoende zijn en krijgt het bericht zin, dat een eerste post door de K.V-P. wordt verlangd als compensatie. Voorlopig is de formateur nog met de A.R. bezig. Na prof. Zijlstra gisteren ontving hij vandaag het Tweede-Ka merlid de heer Algera. Waarschijnlijk voor Verkeer en Waterstaat, dat naar de berichten luiden door de heer Kraay- vanger niet is aanvaard, omdat deze het te druk zou hebben met zijn eigen bu reau in Rotterdam, waaraan hij de han den vol heeft. Blijkbaar hoopt de formateur de A.R. dus te bewegen tot toetreden met Eco nomische Zaken en Verkeer en Water staat, maar dan zal hij toch èn de KVP èn de P. v. d. A. tot een overeenkomst moeten trachten te bewegen, wat de driemaal herhaalde bezoeken van prof. Beaufort en dr Drees in een helderder licht zet. Men kan echter intussen wel aan nemen, dat de formateur langzamer hand in het beslissende stadium is ge komen. In alle scholen, fabrieken, regerings organisaties en andere gemeenschappen in geheel communistisch China zijn zgn. „veiligheidscomité's" opgericht, die de be voegdheid hebben personen, die van mis drijven of „verkeerde opvattingen" wor den verdacht, te arresteren. Alle perso nen, die „geestdriftig gestemd zijn over de handhaving van de openbare veilig heid in het communistisch China", kun nen als comitéleden worden gekozen. Zoals verwacht werd, zijn de vertegen woordigers van de zes leden-staten van de Europese defensie-gemeenschap, die gisteren op verzoek van België vergader den om te spreken over de duur van de dienstplicht in de E.D.G.-landen, niet tot een accoord kunnen komen. Na afloop werd een communiqué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat men lot de conclusie is gekomen „dat het op het ogenblik niet mogelijk is tot overeenstemming te gera ken over het genoemde vraagstuk". Het resultaat van de besprekingen heeft vooral in Belgische kringen teleurstelling gewekt. Naar verluidt, zal de Belgische regering binnenkort de diensttijd vermin deren, nu de andere leden van de EDG Bij de president van de Amsterdamse rechtbank is een aanvrage binnengeko men voor de behandeling van een kort geding tussen de heer W. Ph. Pos, direc teur van do toneelschool te Amsterdam (eiser) en de Stichting voor de Culturele Samenwerking. Het gaat hier tegen een besluit van het algemeen bestuur van de Sticusa om een met de heer Pos aan gegaan contract voor uitzending naar Suriname niet te erkennen. Het besluit, van het algemeen bestuur zou gegrond zijn op de omstandigheid, dat de heer Pos enige lijd medewerker is geweest van communistisch georiënteerde bladen. De heer Pos eist, dat het contract wordt uitgevoerd. De heer Pos weigerde gisteravond en'u ge commentaar te geven op de in zijn opdracht genomen stappen en prof. Lo geman, de voorzitter van de Stichting voor de Culturele Samenwerking, zeide geen nadere mededelingen te kunnen verstrekken over het door het algemeen bestuur genomen besluit. Bij alle wonderen, die in de laatste eeuw met het rundvee zijn volbracht, voegt zich, thans een nieuwnamelijk dat evenals een put ter t je de koe in do weide haar eigen water oppompt. Een Duitse uitvinder heeft daartoe namelijk een pomp met een holle Zwengel ge construeerd. Aan het einde van die zwengel zit een drinkbakje, waarin zich onder een rooster een beetje water be vindt. Als nu een koe wil drinken, zal zij trachten dit water te bereiken. Daar door wordt de zwengel naar beneden ge drukt cn het water opgepompt. Dit wa ter loopt dan in liet bakje en de lafenis begint. Een contragewicht trekt de zwengel omhoog. Wil de koe dus meer water, dan zal zij, zoekende, opnieuw duwen en pompen. De koeien leren, naar men zegt, dit kunstje zeer gauw en gaan clan erg ..handig" met 'de pomp om. Gebleken is, dat rundvee op die manier water van zes meter diepte op kan pompen. Indien een filter in de stijgbuis wordt toegepast, wordt die diepte 'geringer. De kocienpomp wordt thans hier te lande op een proefbedrijf onder Putten (merkwaardige toevalligheidtoegepast. Als de proeven slagen, wordt tevens be reikt, dat door helder, fris drinkwater de gezondheidstoestand van het vee, to wel als de melkwinning gunstig worden beïnvloed. Advertentie. Wanneer U zich onbehaaglijk voeli, hevige pijnen hebi, doet 'n enkel tabletje Chefarine „4" wonderen. Door de samenwerking van 4 beroem de geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier Uw werk te doen. 'n 4ije doet wonderen.'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3