Nieuwe arrestaties in Z.-Afrika Zaterdag 16 Augustus 1952 Sachs in beroep Wolkbreuk zette Maas sluis onder water NOG MAAR ENKELE DAGEN Auto's botsten bij poging tot passeren WEERBERICHT STOKER IN ROTTERDAM VERDRONKEN MAASTRICHTENAREN GEWOND BIJ MOTOR ONGEVAL Regen als brandblusser neLpr de bisschop Fier van de inzittenden gewond Gisterennacht is de 23-jarige stoker Sidney Geong Williams, geboortig uit Crofty Village Gower (Wales), opvarende van het Engelse m.s ..Hollywood", ver dronken. Hij werd met een sleepboot naai- zijn aan boei 8 in de Nieuwe Maas liggend schip gebrrcht. Tijdens het meren van de sleepboot langszij van de „Holly wood" is Williams overboord geslaaen. Twee leden van de bemanning, die hern nasprongen, slaagden er niet in 'hem te redden. kledingindustrie, heeft tegen dit bevel beroep aangetekend bij het Hooggerechts hof te Pretoria. Hij verzocht het hof de hem gegeven bevelen Sachs werd tevens verboden politieke en vakvereni gingsvergaderingen bij te wonen ongeldig te verklaren. In zijn beroep verklaart Sachs, dat er geen gegronde redenen zijn om aan te nemen, dat zijn handelingen de doelstellingen van het communisme zouden bevorderen. Volgens Sachs heeft minister Swart. toen deze nog directeur van een uitgeverij was, hem verscheidene malen schadevergoe ding moeten betalen wegens laster. Hij meent, dat de minister bij het uitvaar digen van de bevelen zich liet leiden door persoonlijke gevoelens. Vijf motorrijders, onder wie drie Maas trichtenaren, zijn Vrijdagmiddag bij een aanrijding te Visé gewond. De 52-jan-ge Joh G. uit Maastricht werd vrii^ ern stig' gewond. Hij liep een schedelbasis- fractuur op en is voor verpleging naar het ziekenhuis te Maastricht overge- bracht. Zijn twee stadgenoten, de 35-ja- r'«e J- Gr en diens 15-jarige zoon H. werden ter plaatse verzorgd, evenals de Belgen C. en L. Een diepzwarte lucht, waaruit op verre afstand nu en dan de donder rammelde, liet voorzien, dat er een zware regenbui zou losbarsten. Maar dat het zó erg zou worden, had niemand in en om Maassluis vermoed. Het begon omstreeks half Zea met wat dikke druppels en toen ineens leken alle hemelsluizen open te staan. Een regengordijn, dat nu en dan werd voort gejaagd door harde wind-vlagen, welke nu eens uit het Noordwesten en dan weer uit het Oosten kwamen, maakte elk uit zicht vrijwel onmogelijk. En in een mini mum van tijd werden zowel in Maassluis als in Maasland de straten zo overspoeld, dat de riolen verstopt raakten en het water de huizen binnenstroomde. In sommige straten steeg het tot 40 a SO centimeter. Na een klein half uur was de bui uit gewoed en toen begon de grote schoon maak, die voor de jeugd natuurlijk een feest was. In de verdere omgeving, b.v. in Rotter dam was de bui wel zwaar, maar toch op geen stukken na zo erg als in Maassluis Zelden intussen zal een regenbui wel- komer geweest zijn dan gistermiddag in Berlicum het geval was. Daar was n.l omstreeks vijf uur brand uitgebroken in een hooimijt van M. va-n Z. en aangezien vlak in de buurt enkele noodwoningen stonden hadden de brandweren van Ber licum en Den Bosch de grootste moeite om overslaan van het vuur te voorkomen. Kort nadat de vlammen echter uit het hooi sloegen, ontlastte zich ook hier een fikse regenbui boven het dorp, met het gevolg dat de brand sneller en afdoender geblust werd dan de brandweerlieden hadden kun nen doen. De hooimijt ging echter ver loren. KERKEN BOUWEN.' Bjj een autobotsing op de verkeersweg AmsterdamZaandam zijn Vrijdagavond vier personen gewond, van wie een zeer ernstig. Ze zijn in het gemeentelijk zie kenhuis te Zaandam opgenomen. De ongehuwde Zaandamse verffabri- kant O. reed achter een vrachtwagen in Zuidelijke richting. Uit tegenoverge stelde richting naderde van de He-m- brugpont een personenauto, bestuurd door de heer Van A. ui-t de Spaarndam- merstraat te Amsterdam. De heer O- wilde de vrachtwagen passeren, maar de ruimte hiervoor was t.e klein In volle vaart reed hij dientengevolge op de per sonenauto. Uit de totaal verwoeste wagen is de heer O- met een hersenschudding be vrijd. Mevr. K. uit Amsterdam, die met haar 6-jarig dochtertje in de personen auto meereed, op weg naar het tenten kamp te Bakkum, liep een heupont wrichting en ernstige vleeswonden op. De heer v. A. kwam er nog het beste af' nl was het stuur van zijn wagen vele 'entimeters rmhoo™ geschoven. Voor hef leven van het fi-iarig doch- r''o v" n""/-. T^., f'f»* een po^oflel- basisfractuur opliep, wordt gevreesd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1