rrogramma -L>i\£j£jd basis voor nieuwe kabinet T.U.C. WAARSCHUWT tegen „onredelijke looneisen*' Lie's rapport is een stimulans om zaken breed te bekijken weer in Ministerie officieel benoemd Dinsdag 2 September 1952 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Avontuur van korte duur Eucharistisch Congres in 1953 te Rio Friesland krijgt een ijzeren long Twee mannen vielen flauw WEERBERICHT MYSTERIE! Toen auto een dame door winkelruit drukte MET 17 MILLIOEN WEG De weerverwachtlng van De Bilt, geldig tot morgenavond Wisselende bewolking en vrijwel overal droog weer. Vannacht in het binnenland jzwakke, overigens matige Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Woensdag 3 September: Zon op 5.55, onder 19.23 uur. Maan- op 19.01, onder 4.42 uur. TT ET is opvallend, hoe September _Tl dadelijk een geheel ander cachet aan ons leven geeft. Als wij het maandkdlenderblad afgescheurdl hebben zien wij met een rilling de „r" in de maanden en dat zegt ons duidelijker dan wat ook, dat het afgelopen is met het vacantie-seisoen. Er zijn altijd gelukki ge mensen, die hun vrije dagen bewaard hebben tot de tijd, dat iedereen werkt, maar het seizoen is ten einde. De vakantie op de scholen is op en haar poorten hebben ook de nieuwelin gen „verzwolgen". Dat was een zware gang: voor het eerst naar de grote school, waarbij zich de moeders over het algemeen ongeruster maakten dan het kroost zelf. Dat redt het wel.' Thuis worden de eerste dagen meer tranen ge plengd dan op school. Doch daar komen de moeders ook wel weer over heen. Aan alles komt een einde. Ja zelfs aan de kabinetscrisis! Wij hadden het haast niet kunnen denken. Echter vond men het blijkbaar tijd, dat het kabinet ook weer aan de slag gaat, nu het al September is. Men zou zo denken, dat na zoveel overwegingen en arbeid iets extra's voor de dag kwam. Nu, in zoverre is dit juist, dat het kabinet extra-parlemen tair schijnt te zijn. Verder echter is men niet zo extra te spreken over de kwali teit. Sommige perscommentaren zijn be paald onvriendelijk, wat wij echt on vriendelijk vinden ten opzichte van al die formateurs en informateurs. Men is niet over één nacht ijs gegaan en nu is de ontvangst ijs-koud nog om te bevrie- zen. „Wat doen die lui in de kou", schijnt men te denken. Hemel, voor de excellen ties om koud van te worden, te meer daar het gros van hen helemaal niet warm liev voor dr functie. Er zijn zelfs candidat.en, die zich liever niet aan een koud parlementair stortbad waagden. Wat wij van het ministerie denken f Wel, zolang het nog niets gedaan heeft, blijft het o.t. een mysterie. En de ont knoping van ren mysterie kan mee- en tegenvallen, Dus laten wij voorlnmg nog niet over het ministerie rallen. Mis schien valt het zglf nog eerder... ANALYST. Vaartuigen van de Franse kustwacht Het volgende internationale Eucha ristische Congres zal in 1955 te Rio de Janeiro gehouden worden, zo heeft de H. Vader beslist, aldus een A.F.P.-be- richt. Zowel de candidaat voor het president schap in Amerika van dc Republikeinen Dwight D. Eisenhower (links), als zijn democratische concurrent, Adlai Steven son schynt met zjjn mond vol tanden te zitten. Het lijkt ons ook moeilijk telkens weer een goed en nieuw antwoord klaar te hebben op de vele vragen, die hun dag m dag uit worden gesteld! In Friesland is de kinderverlamming de laatste weken in sterke mate toege nomen. Tot en met 28 Augustus zijn er dit jaar 53 gevallen waargenomen en in de laatste drie weken alleen reeds 2? De helft van deze patiënten is voor behan deling in het infectiepaviljoen te Leeu warden opgenomen. Zoals men weet, is een zeer ernstige complicatie bij deze ziekte het optreden vaivademhalingsver- lamming. Wanneer in zo'n geval een Ijzeren long niet voorhanden is, is de dood onvermijdelijk. Onder de tegen woordige omstandigheden is de genees heer-directeur van het stadsziekenhuis van oordeel, dat aankoop van een zgn. ijzeren long ten zeerste is toe .te juichen en daarom hebben B. en W. Van Leeu warden de gemeojjtprahd een voorstel in die zin voorgelezd- De kosten worden ge raamd op 8.000. (Van onze correspondent) Gistermiddag ongeveer kwart over drie, toen horderden dames in Arnhems winkelstraten inkopen deden, heeft zich in de Ketelstraat een ernstig ongeval af gespeeld. Een dame, die zich op het trot toir voor de etalage van de parapluie- handel Rötel ophield, werd plotseling door een uit de nauwe Zwanenstraat ko mende auto tegen de pui van deze win kel gedrukt. De grote etalageruit kwam kletterend in de druk belopen straat te recht. De dame werd ernstig gewond aan haar linkerbeen en hoofd. ïn ernstige toestand en met vèel bloedverlies is zij naar het Gem. ziekenhuis overgebracht. Een andere dame, die iuist passeerde, werd door vallend glas aan haar arm ge wond. Een man verloor bü het zien van dit ongeluk zijn bewustzijn en kwam zo ongelukkig te vallen, dat hij met een ernstige hersenschudding moest wor den opgeomen. Een tweede persoon, die eveneens getuige van het ongeval was, kreeg het met zijn zenuwen te kwaad en geraakte ook huiten bewust zijn. Door omstanders kon hij echter worden bijgebracht. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn doordat de bestuurder van de auto op het fatale ogenblik inplaats van de rem het gaspedaal gebruikte, waardoor de wagen het trottoir op schoot en de dame bekneld geraakte tussen voertuig en pui. In politiekringen te Madrid verklaart men, dat een officier van het Spaanse leger naar Frankrijk is gevlucht in verband met een diefstal van 17.000.000 pesetas uit dienstfondsen. Bij de zwen del zouden ook een aantal burgers be trokken zijn. De bekende Duitse vliegtuigbouwer Ernst Heinkel bevindt zich op het ogen blik in Londen, naar verluidt met het voorstel om in zijn fabrieken in West- Duitsland passagiersvliegtuigen met straalaandrijving van het type ..Comet" en straaljagers te bouwen. Te New York zijn gisteren de jaarver slagen gepubliceerd die Trygve Lie als secretaris-generaal der Verenigde Naties ten behoeve van de Algemene Vergade ring heeft opgesteld. Een der conclusies, waartoe Lie bij zijn overzichten over het werk der V.N. komt, is dat de volken in afhankelijke en niet-zelfbestuurde gebie den, alsmede volken uit onvoldoend ontwikkelde gebieden, zich steeds meer tot de V.N. richten om steun bij de ver werkelijking van hun aspiraties. De Al gemene Vergadering, de Beheerschaps- raad en de besturende autoriteiten heb ben deze gebieden voorwaarts geholpen op de weg naar zelfbestuur, aldus Lie, die meent dat dit „veel goeds belooft voor liet stelsel van internationale su pervisie." Over Korea zeide de secretaris-gene raal, dat tekenen er op wijzen, dat het totstandkomen van een wapenstilstands linie in Korea ongeveer langs de lijn van het huidige front, door de openbare me ning bij de meerderheid der leden van de V.N. met geestdrift ontvangen zou worden en veel zorg en desillusie weg zou nemen. Na vele teleurstellingen in het verleden heeft men over het alge meen weinig hoop op een spoedige ver mindering der internationale spanning, waartoe het achterwege blijven van overeenstemming over kwesties, bijv. de Duitse en Koreaanse bijdraagt. Niettemin, aldus verklaart Lie, geeft

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1