Bakkers-congres in Tilburg Amersfoortse buschauffeur gaat rijden in New-York De groene mannen van Lelir Groen-landers bakken niet langer zoete broodjes GIETHOORN BLIJFT „Venetië van het Nt Zij» Amerikaanse collega komt een maand naar hier Eén soort bloem voor wittebrood Grotere consumptie in Juli Minister Eden te Belgrado Amerikaanse rode leiders gearresteerd sie m zuurs fabriek Commando's voor het eerst naar Suriname PAGINA 3 Hoeveelheidsindexcijfer steeg tot 105 (v.m. 92) Twee personen gewond MONUMENT BIJ BAREN- DRECHTSE BRUG Onthulling op 27 September BONN: Soldateske politie zijn. Op deze vergadering werd medege deeld door de directeur van de Bakkers- patroonsbond, dat men met gelijkwaar dige patroonsorganisaties een adres aan de Federatie van Consumptie-melkvoor- zieningsbonden zal zenden. Vooral werd door alle leden veel aan dacht besteed aan het raadsbesluit van 's-Hcrtogenbosch, waardoor ook de klant na sluitingstijd veroordeeld werd. De bakkers besloten gezamenlijk om overal in het land te trachten om de gemeente raden een dergelijke beslissing te doen nemen. 's Middags werd het gezelschap ontvan gen door de burgemeester van Tilburg op het Paleis-Raadhuis. Volgens het C.B.S. heeft de waarde van de totale consumptie in Juli (basis 1949 is 100) bedragen 125 tegen 110 in Juni. Het prijsindexcijfer daalde 1 punt tot 119, zodat het hoveelheidsindexcijfer van 92 tot 105 steeg. De stijging is het grootst in de sector van de duurzame consumptiegoederen. Het indexcijfer voor de waarde steeg daar van 86 tot 119, dat voor de prijs daalde met 1 tot 114, zodat het hoeveel heidsindexcijfer met 30 steeg tot 103. Ook in de voedings- en genotmiddelen geeft Juli een vooruitgang te zien. De waarde-index der voedingsmiddelen was 129 in Juli tegen 124 in Juni, de prijsin dex daalde ook hier 1 punt tot 127. zodat de hoeveelheidsindex van 97 tot 102 steeg. De waardeindex der genotmidde len bedroeg 104 in Juli tegen 97 in Juni, de prijsindex bleef onveranderd op 113, zodat, de hoeveelheidsindex van 86 1ot_92 steeg. De waarde-index van de overige goederen en diensten bedroeg 131 (123). Hier veranderdS» de prijsindex (119> evenmin, waardoor de hoeveelheid van 102 in Juni op 110 in Juli kwam. lachend, die uiteraard alles van de tech nische kant bekijkt. „Wij werken hier met vier versnellingen, maar zij behoeven slechts op het gaspedaal te drukken en alles gaat zijn gangetje". Waarom Jan van Gent van de. twintig buschauffeurs juist die ene gelukkige is, weet hij niet te vertellen. „Misschien, omdat ik Engels spreek. In mijn vrije tijd heb ik met mondelinge lessen aardig wat bij elkaar weten te schrapen". Zakgeld heeft de Amersfoorter niet bij zich. „Het leuke ligt juist hierin, dat ik daar moet leven van het salaris van mijn Amerikaanse collega. Omgekeerd is dit ook het geval. De maat schappij, waarbij "ik kom te werken, be schikt over 3200 man personeel en vervoert per dag ongeveer één millioen passagiers. Genoeg te doen dus. De plattegrond van New York heb ik grondig bestudeerd en ik verbeeld mij deze stad op mijn duimpje te kennen". De collega's van Jan van Gent gunden hem zijn uitverkiezing van harte. Met z'n tienen waren zij gisteravond op Schiphol aanwezig, om te wuiven en goede raad gevingen te geven: „Jan vergeet vooral niet te toeteren". Mevrouw Van Gent en de kleine Marjan vinden het minder prettig, dat paps vertrekt, maar zij hopen zich straks schadeloos te stellen met zijn verhalen, die bij zijn thuiskomst zeker los zullen komen. Jan van Gent neemt een koffer vol Nederlandse goodwill-Pr°ducten met zich mee naar Amerika. Worstjes, Deventer koek en niet te vergeten echte Hollandse kaas. In ieder geval keek de douane be denkelijk toen hij hel rijtje opnoemde. Een geschenk voor de chef. van de Amerikaanse busmaatschappij een pop in de kledij van Marken gestoken hield Jan v. Gent in zijn hand. „Hoewel er niets boven een bus 'gaat zei Jan het reizen pet- vliegtuig lijkt mij ook niet onpleizierig". Woensdag is de Britse minister van bui tenlandse zaken, Anthony Eden, op het vliegveld Batajnitsja bij Belgrado aange komen voor ecu officieel bezoek van zes dagen. Eden werd verwelkomd door zijn Joegoslavische collega Kardelj en de mi nister van binnenlandse zaken, de twee meest op de voorgrond tredende leden van het politburo. (Van onze correspondent) Nederlanders, die toevallig met een bus van de 3th Avenue Transit Company door New York reizen, moeten niet vergeten uit te kjjken naar de 32-jarige blonde Jan van Gent, want dan hebben zij kans op een gratis ritje. Gedurende een maand zal deze Amersfoortse buschauffeur het stuur van een Amerikaanse collega overnemen. De Amerikaan, die met hem van plaats verwisselt, wordt Zaterdagmiddag in ons land verwacht. Hij zal dan het drukke ver keer van de wereldstad ruilen voor verkeer in een wat rustiger tempo en het Vrijheids beeld voor de Amersfoortse kei. „Maar het zal hem niet meevallen", zegt Jan v. Gent Het Amerikaanse departement van justi tie heeft meegedeeld, dat acWtien munistische leiders uit het Midden-We ten en het gebied'van de Westkust zijn ge arresteerd op beschuldiging van activi- teit, die gericht is op een gewelddadige omverwerping van de regering. Onder hen bevinden zich de partijleiders van Mis souri, Washington en Michigan. De toeristen die Giethoorn piepen te bezoeken en daar veel van hun vacantiegenot vinden in het punteren door de grachtjes van dit r.o water rijke dorp in de kop van Overijssel, alsmede de inwoners zelf. die het. voor al van de vreemdelingen moeten hebben, mogen juichen. Get is namelijk, zo gord. als zeker, dat Giethoorn als dorp zal blijven zoals het thans is, terwijl ook de plassen in de contreien van dit bekoorlijke dorp in stand zullen worden gehouden. Zoals bekend, berichtten wij dezer dagen, dal er vooral van de zijde van de boerenbevolking stemmen waren opgegaan, die zeer sterk pleitten voor een inpoldering. B. en IV. van Giethoorn had den zich daarop door een drietal deskundigen, die een sociaal econo misch rapport over dit probleem opstelden, laten voorlichten. Dit. rapport houdt, echter rekening met een instandhouding van de plassen en de rand gebieden, met inbegrip van de karaktrristirkr dorpen, als Giethoorn, enz. Het advies, dat aan B. cn IV. verstrekt is, kom t in hoofdzaak neer op verbetering van landerijen ten Oosten van Giethoorn, doch het laat het, dorp zelf. alsmede de plassen als TV ie de cn Molenpad verder onaangetast,. De voor verbetering in aanmerking komende landerijen zullen dan ook door wegen moeten worden ontslotendoch overigens zullen zij ook per vaartuig bereikbaar moeten blijven. Het zal er nu van afhangen of er inderdaad uitvoering aan deze plannen irordt gegeven, doch daar ook in het provin ciale streekplan voor Giethoorn en de plassen geen wijziging in de bestaan de toestand wordt, voorgesteldkunnen rrH varantiegangers en Giethoorn- se inwoners met een gerust hart de, zomer van het. volgend jaar tegemoet Vanmorgen om ongeveer half tien is een met gas gevulde fles, welke werd afgeladen op liet terrein van de firma Haring aan de Abtwoudseweg te Delft uit elkaar gesprongen. Dit geschiedde toen de vervoerder J. in 't V. uit Sehie- dam de cylinder overgaf aan zijn maat W. W., eveneens uit Schiedam, heiden in dienst van de firma Hoek aldaar. W. kwam onder de door de ontploffing vallende fles en kreeg een wonrl aan het aehlerlioofd en splinters in het li chaam. In t V.. die de fles in handen had. kreeg in het gehele lichaam splin tertjes. Beiden zijn naar het Gasthuis vervoerd, waar zij behandeld zijn. De ontploffing bracht, een grote ravage teweeg. Niet alleen sprongen de ruiten van het kantoor en van het magazijn, maar ook de asbestplaten, waarmede het dak van de bergplaats van deze cylinders was bedekt werden totaal vermeld. De stukken van de gesprongen cylinder ver nielden bovendien het dak van een W.C., waarvan de deur door de ontploffing was weggeslagen. Als voorzorgsmaatregel werden nog enkele cylinders, die met. gas en zuurstof gevuld en reeds warm waren geworden, in een sloot gedeponeerd. Het mag een wonder heten, dat er geen ern stiger persoonlijke ongelukken bij voor kwamen. (Van onze correspondent) Op 25, 27 en 30 September a.s. zal voor het. eerst een compagnie van het Korps Commando Troepen uit Roosendaal naar Suriname vertrekken. Dit is tevens ook de eerste maal dat een groep militairen als eenheid naar de West gaat, zij het dan flat in gedeelten per vliegtuig van Schiphol vertrokken wordt. In de toekomst wil men nu ook de Mariniers, die reeds in Suriname dienst doen, als eenheid doen aflossen. De zogenaamde 403e compagnie Com mando's, die naar Suriname gaat, aat o.l.v. kapitein R. de Graaf. Deze en enige kaderleden zi.in beroepsmilitairen. Voor de rest. zijn alien vrijwilligers, die hun dienstplicht vervulden bij hei Korps Commando Troepen te Roosendaal, waar Dinsdag a.s. afscheid genomen wordt op do Engelbrecht van NassaiWtazcme. (Van onze correspondent) „Lang, te lang heeft het comité U in het onzekere gelaten omtrent de uitvoe ring der plannen tot oprichting van een monument voor onze gevallenen aan de Barendrechtse brug", aldus een rond schrijven aan alle oud 3-G.B.-'ers van het grensbataljon 1938/1940, destijds te Roosendaal gelegerd onder commando van majoor A. Reijers uit Bergen op Zoom. Nu is het echter zover dat de defini tieve datum van onthulling is vastge steld op Zaterdagmiddag 27 September. De Rotterdammer Van Gils is de ont werper geworden van het monument dat bestaat uit een hardstenen muurtje met een plaquette, waarop de namen van de gesneuvelden die vielen bij Rot terdam, Dordrecht, Dubbeldam, Wiel- drecht, Rhoon, Heinenoord en Baren- drecht zelf. Het monument, waarvan de kosten aanvankelijk geraamd waren op 3500, gaat nu 200Ó kosten. Een laat ste actie werd inmiddels ingezet om het bedrag volledig bijeen te hebben.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3