Eerste gedeelte nieuwe haven Den Helder bijna gereed Van 20 voor 15 I gehele kust Keten van lichttorens langs gemoderniseerd Automatisering van de telefonie ALLE Utreclitse padvin ders in één huis DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1952 GRONINGEN HEEFT OOK VRIENDELIJKSTE JUF" DUITSE BONDSDAG NIEUWSGIERIG OUD-MIN. MULDERIJE NIET IN TWEEDE KAMER H uis v es tip ngspro bic men oorzaak van vertraging Er zün al enkele „vriendelijkste man nen" gehuldigd in Groningen in het ka der van de vriendelijkheidsmaand, maar thans is er in Groningen ook de vrien delijkste juffrouw. Mej. A. Brongersma, die in het hulppostkantoor in de Nieuwe Ebbingestraat dagelijks honderden men sen allerminzaamst to woord staat, is gis teren in tegenwoordigheid van de direc teur van de Posterijen te Groningen de heer G. H. Folmer door het vriendelijk heidscomité gehuldigd. Behalve harte lijke woorden kreeg ze een schitterende doos postpapier en verder een bouquet. Overigens zijn al 1421 mensen door een geheimzinnige mijnheer X van cadeaux voorzien omdat ze desgevraagd het ant woord wisten: „I k vind het een goed idee, heel Groningen is vriendelijk mee". In de Westduitse Bondsdag heeft de socialistische afgevaardigde Ritzel aan de staatssecretaris van Buitenlandse Za ken, prof. Hallstein. de vraag gesteld, om welke redenen de Duitse staatsburger Walter Weyer uit Arnhem werd uitgewe zen. alhoewel deze tegen het einde van 1946 van de Nederlandse autoriteiten een verblijfsvergunning ontvangen heeft. De staatssecretaris heeft daarop mede gedeeld, dat het de regering niet bekend was en men inmiddels de Duitse ambas sade in Den Haag om inlichtingen heeft gevraagd. De Bondsdag wacht nu met belangstel ling af, welke redenen de Nederlandse regering er toe genoopt hebben deze Duitser uit te wijzen. De oud-minister van Justitie mr H. Mulderije te Amsterdam, die benoemd was verklaard tot lid van de Tweede Kamer in de vacature ontstaan doordat de heer ir Staf wegens zijn benoeming tot minister van Oorlog en van Marine ontslag had genomen, heeft zijn benoe ming niet aanvaard. De voorzitter van het centraal stem bureau heeft thans benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer mr W. F. E. baron van der Feltz te Middelburg. De heer Van der Feltz had in de vorige zit tingsperiode reeds zitting voor de C.H.U. uitgebreid. Hierdoor wordt tevens be reikt dat de werktijden voor het perso neel van dit korps, welke tot nu toe zeer ongunstig waren, tot meer normale kun nen worden teruggebracht. Het korps mariniers vervulde de op gedragen laken tot volle tevredenheid, aan verschillende geallieerde oefeningen werd deelgenomen. Dit jaar zal voor een groep reserve-officieren een staf-oefe ning worden gehouden, terwijl bij deze begroting gerekend is op een in 1953 te houden herhalingsoefening. Voor voorbereidende werkzaamheden van de bouw van een marinehospitaal is een bedrag van 250.000 opgenomen. Voor de bouw van een comniissaris- woning met kantoren te Den Helder is een bedrag van 60.000 aangevraagd gangbare 20 ets dure tijdEn je zo lekker is zeJ Voor het jaar 1953 wordt in de P. T. T- begroting voor investering in de duur zame productiemiddelen 10 millioen aangevraagd. Van systematisch inlopen op de achterstand, welke nog steeds met betrekking tot de behoeftebevrediging op het gebied der telefonie bestaat, kan bij uitvoering der werkplannen, welke aan deze begroting ten grondslag liggen, echter niet worden gesproken. Daar het genoemde bedrag voorname lijk op de telefoondienst betrekking heeft, wijst de minister er op. dat de automati sering van deze dienst in een veel sneller tempo zou kunnen geschieden, wanneer het staatsbedrijf niet te kampen had met een grote achterstand in de gebouwen voorziening. De automatische apparatuur van de telefoondienst en de bij de benodigde kabelverbindingen behorende versterkapparatuur kunnen niet steeds in bestaande telefoongebouwen worden ondergebracht, in welke gevallen tot het plaatsen van nieuwe gebouwen moet worden overgegaan.. Onder grote belangstelling is Woens dagavond het Utrechtse padvindershuis officieel geopend. Door de voorzitter van de stichting, de heer G. Witteveen, werd het tehuis aan de padvindersorganisaties overgedragen. De hoofdcommissaris van „De Nederlandse Padvinders" de heer J. M. Ravesloot, de presidente van ,,het Nederlandse Fadvindstersgilde" mevr. J. van Nispen-van Wely en de aalmoeze nier van „de verkenners der Katholieke Jeugdbeweging" kapelaan B. Rohling aanvaardden Huize Witteveen". Zij spra ken hun vreugde er over uit, dat door het werk van de stichting ,,het Utrecht se Padvindershuis" het mogelijk is ge worden alle padvindersorganisaties in een tehuis bijeen te brengen. Utrechts burgemeester jhr mr C. J. A- de Ranitz onderstreepte het belang van dit feit. Zijn echtgenote mevr De Ranitz-Dc Brauw onthulde een gedenkplaat. De minister van Justitie heeft het voornemen, zo zegt hij in de toelichting op zijn begroting over 1953, een vrij in grijpende organisatie van de politie- technische dienst tot stand te brengen. Naar het zich laat aanzien zal de uit voering van deze reorganisatie nog vóór het einde van het jaar 1952 voor een aanmerkelijk deel zijn voltooid, terwijl in de loop van het komende jaar de nieuwe organisatievorm zijn beslag zal hebben gekregen. Gedurende het jaar 1953 zal de op bouw van de kinderpolitie bij het corps rijkspolitie worden voortgezet. De minis ter zal binnenkort overgaan tot de plaat sing van nog enkele vrouwelijke offi cieren, zodat dan bij elk van de vijf ge westen een op het gebied van de kinder politie leidinggevende vrouwelijke kracht aanwezig is. In afwachting van de te nemen beslis- Indië; Horizon,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 4