De verwaarloz Nederlandse vliegers verdienden lof in oefening „Ardent" voor De camera op 1 buitenland Meer deviezen voor toeristen DINSDAG 7 OCTOBER 1952 Hooggebergte Ontbinding van G riekse parlement ueviezenregemig vandaag van kracht REÜNIE oürgSTUDENTEN brakkenstein Geruelit te Cairo PASSAGIERSSCHEPEN EEN AGRARIËR EN EEN ARBEIDER NAAR K.V.P.- PARTIJRAAD Natuurlijk bronwater In hoge mate spijsverteiend. Ook voor Uw gezondheid onontbeerlijk Alom verkrijgbaar „Het betreft hier een boek, dat niet alleen voor priesters en religieuzen, maar voor ALLEN geschreven iverd..," Sfomery vr Dc dierenvrienden hebben de schrijfster Ditha Holesch al heel wat te danken voor haar mooie romans over het leven van dieren niet alleen in hun oorspronke lijke staat, doch ook onder de mensen. Haar jongste roman „Tschief de gemze- bok" (Zuid-Hollandse Uitg.-mij, Ad. M. C. Stok te 's-Gravenhage) speelt in het hoog gebergte. Tschief is een moederloos bokje, dat liefdevol verzorgd wordt door een geitenhoeder, Toni. Er ontstaat een hechte vriendschap tussen mens en dier. Zowel in de natuurbeschrijvingen als in het ont leden en weergeven van de verhouding tussen Toni en Tschief is de schrijfster op haar best. Een hoogtepunt wordt gevormd door het „conflict" waar het bokje zich voor geplaatst ziet als de stem van de natuur in hem gaat spreken, steeds sterker. Het moet kiezen tussen Toni of zijn vier voetige vrienden in de bergen. De laatsten winnen het, maar dat betekent niet het einde van de vriendschap, voor en hel ver trouwen in Toni, de mens. De intrige, die het frisse en leerzame verhaal ook boeiend maakt, is de rol die een stroper gaat spelen in het leven van zowel Toni als het bokje Tschief, in beide gevallen een gemene rol maar juist in de nood bewijzen mens en dier wat hun vriendschap waard is Het verhaal is levendig verteld en met grote liefde voor de natuur geschreven. Het is keurig uitgegeven, verlucht met vele mooie natuurfoto's. Voor jong en oud een prettig leesbaar boek dit laatste ook dank zij de goede Nederlandse bewerking door Co Kars. Koning Paul van Griekenland heeft Dinsdag premier Piastiras verzocht, een decreet, houdende ontbinding van het parlement op te stellen. Vrjjdag a.s. moet het decreet dc koning ter ondertekening worden voorgelegd. Premier Piastiras (liberaal) en vice-pre mier Sophocles (vooruitstrevend), die in September 1951 Cen coalitie vormden, menen dat verkiezingen nodig zijn omdat hun coalitie met 129 van de 258 zetels in het parlement, een te onzekere meerder heid heeft om de nationale vraagstukken te kunnen aanpakken. duidelijk erkenbare bedoeling in zien voor de gehele wereld te getuigen, dat de communistische wereld de kapitalistische nooit zal aanvallen. Nu is die kapitalisti sche wereld (dat is de Russische termi nologie, we geloven, dat het juister en eerlijker is van de vrije wereid te spre ken) tot een zekere eenheid gekomen on der de dreiging van het communisme; zij heeft zich voor een herbewapening bijna De nieuwe regeling inzake het verstrek ken van deviezen aan toeristen is zo vernemen wij van de zijde van het minis terie van Financiën met ingang van vandaag van kracht geworden. Zoals wij gisteren berichtten, is het jaarmaximum aan deviezen in het kader van de inter- Europese samenwerking voor personen van twaalf jaar en ouder van f verhoogd tot 600,—. Tijdens de reünie van oud-studenten van Brakkenstein ter gelegenheid van het gouden vestigingsjubileum der Congrega tie van het Allerheiligst Sacrament, is een studiefonds opgericht voor arme studenten. De eerste vrijwillige bijdrage bracht 360 op. Het is de bedoeling, dat de oud-stu denten door een minimum-bijdrage van 5 per jaar dit studiefonds in stand hou den en uitbreiden. Tevens werd besloten een vereniging van oud-studenten op te richten. Deze vereniging stelt zich ten doel de idealen en doelstellingen van de Congregatie van het Allerheiligst Sacra ment te propageren, alsmede steun te ver lenen aan oud-studenten, die in nood ver keren. De reünie, waaraan ongeveer 250 oud-studenten deelnamen, werd o.m. bijge woond door de generaal der Congregatie, pater G. Spiekman. Volgens het Egyptische blad ,.A1 Ahram overweegt ex-kpningin Narriman zich te laten scheiden van ex-koning Faroek. Zij zou haar familie in Egypte van dit voor- nenftn op de hoogte hebben gebracht en deze zou, aldus het blad, reeds advocaten raadplegen en om een snelle procedure van de ontbinding van het Mohammedaanse huwelijk hebben gevraagd. Bonaire, Amstm n. W. Indië, 6 op 220 mijl NNO v Finisterre. Cottica 6 v. Paramaribo n. Amstm. Fairsea, Rottm n. Sydney, 6 1e Melbourne. Groote Beer, N. York n. Rottm, 6 op 160 mijl Z.O. v.: eil. Sable. Indrapoera, Rottm n. Djakarta, 6 op 280 mijl W.'V. Sabang. Johan van Oldenbarnevelt, Djakarta n. Amstm. 6 op 740 mijl Z.O. v. Dondrahead. Nieuw Amsterdam, Ro:ttm n. N. York, 7 te Havre. Oranje, Djakarta n. Amstm 7 te Pt. Said. Oranjestad Amstm n. W. Indië, 6 op 230 mijl W. v. Kaap St. Vincent. Rvndam, Rottm n N. York. fi v. Cobh. Sibajak. Rottm n. Wellington, 6 op 390 mijl N.O. v. Sombrero. Veendam 7 v. Rottm n. N. York. Waterman, Rottm n. Melbourne, 6 op 180 mijl N.W. v Finisterre. Westerdam 6 v. Rottm te N. York. Willem Ruys, Rottm n. Djakarta, p:. 6 Oporto. Willemstad. Cristobal n. Amstm, 6 op 330 mijl NO v. Barbados. Zuiderkruis. N. York n. Rottm, 6 op 660 mijl ONO v. Kaap Race. Vóórdat de stemming werd gehouden in de vergadering van Zaterdag j.l. van de KVP kring Dordrecht over afgevaardig den naar de partijraad, stelde de afdeling Monster van de KVP voor, om als een der vier afgevaardigden een agrariër aan te wijzen. De afdeling motiveerde haar voor stel met de opmerking, dat in de kring Dordrecht zich verscheidene afdelingen bevinden met een sterk argarischo inslag. Niemand der aanwezigen kon tegen deze motivering iets inbrengen. Van arbeiders zijde werd gevraagd naast de agrariër ook iemand uit arbeiderskringen naar de par tijraad al' te vaardigen. Ook tegen dit voorstel kwam geen enkel verzet. Uit de uitslag der stemming bleek, dat de afge vaardigden in overgrote meerderheid beide voorstellen hadden overgenomen. Want bij eerste stemming werden behalve de heren Spieksma en dr Delfgauw gekozen de heren G. P. van der Valk te Poeldiik en Andriessen te Vlaardingen, voorzitter van de KAB aldaar. eerste plaats twee dingen nodig: over eenstemming over 'n algemeen geallieerd plan en het scheppen van een doelmatig werkende organisatie, die zich met het oplossen van het „koude-oorlog-vraag- stuk" kan bezig houden. Voor zover ik weet zijn geen van beide punten ver wezenlijkt. Wtj pakken wel een moge lijke werkelijke oorlog op geallieerde ha- sis aan, waarom doen we niet hetzelfde met de koude oorlog? Indien wjj er in zouden slagen de kou de oorlog te winnen, zal er mogelijk in afzienbare ttid geen krijg gevoerd be hoeven te worden", verklaarde veld maarschalk Montgomery,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5