RADIO-PROGRAMMA'S Farida is eenzaam PAGINA S KINDEREN BIJ AAN RIJDING GEDOOD NOODLOTTIGE RUZIE TUSSEN MAN EN VROUW PECHVOGEL BENNAARS ZUSTERS KRIJGEN EEN LEGAAT VAN 'N TON van ae iauuu. BIOSCOOPCONFLICT IN HOENSBROEK OPGELOST OOST-JAVA RUBBER MIJ. „dat niemand ooit aan mijn kinderen een woord uit mijn mond zal kunnen over brengen, dat hun vader in hun achting zal doen dalen." Geen klacht uit de mond van Farida..., Maar haar vader heeft de aandacht van het Egyptische volk er op gevestigd, dat Farida verkwijnt, omdat haar het kost baarste is ontnomen, wat een moeder be zitten kan: haar kinderen. Ze is momenteel ziek en de haar behan delende geneesheren hebben verklaard, dat ze slechts zal kunnen genezen, wan neer ze haar kinderen weer kan omhel zen. Een brief van het oudste dochtert Ferial, van Capri haar toegezonden, heeft haar nog erger geknakt, dan ze al was. Vader Zulficar liet het briefje aan een journalist lezen. Ferial zegt er in, haar moeder niet te kunnen vergeten en er rog steeds om te huilen, dat ze Egypte heeft moeten verlaten, zonder haar voor hot laatst te hebben kunnen omhelzen. „Allah zal het me besparen, nog eens zulke verschrikkelijke dagen als deze te moeten meemaken", aldus schreef dit kind, waar van men onwillekeurig zou vermoeden, dat het onbezorgd op het zonnige Capri ronddartelde. De Egyptische feministen hebben thans een actie ten gunste van Farida georga niseerd. Ze eisen, dat Faroek de drie meisjes aan haar zal teruggeven. Hij liet er in de omgeving van de py- ramiden een grote villa voor bouwen. Deze villa zullen ze wel nooit bewonen, want ze is in beslag genomen, evenals Faroeks andere bezittingen. Maar de Egyptische vrouwen willen, dat Farida, die al haar juwelen teruggaf en het paleis, dat Faroek haar indertijd schonk en die zo goed als niets over hield, haar kinderen terugkrijgt. Farida heeft er zelf niet om gevraagd.. IVARIDA IS EENZAAM. En., als voor- 1.' malige koningin is ze ook arm. Want de wet op de verdeling van het groot grondbezit, door Naguib afgekondigd, heeft ook haar eigendommen getroffen. Toen Faroek de echtscheiding had laten voltrekken, liet hij haar enkele landerijen en een jaarlijks inkomen van ongeveer een half millioen. Dit is, naar haar vader aan een journalist verklaarde, totaal onvol doende, om de ex-koningin volgens haar staat te doen leven. Maar wat erger is voor Farida, eens de schone, charmante gade van een jong, veelbelovend monarch, ze moet nu haar drie dochtertjes missc-n. Zoals bekend, heeft Faroek ze meegenomen naar Capri. Ook het jongste. Dit zou volgens de tus sen Faroek en Farida indertijd gesloten overeenkomst bij haar blijven tot het ze ven jaar was, doch Faroek heeft zijn woord niet gehouden en het meegenomen. De twee oudste meisjes mochten vroeger elke Vrijdag gedurende de middaguren hun moeder bezoeken en het jongste bleef vaak langer. Ten aanzien van dit kind hield Faroek zich spoedig niet aan de af spraak. Hij stond echter telkens toe, dat het bij de moeder logeerde. Tot degenen, die de ex-koning van al lerlei ongerechtigheden beschuldigen, be hoort niet .Farida Zulficar, wier leven ver woest is. Ze weigert, journalisten te ont vangen of zich op enigerlei denigrerende wijze over Faroek uit te laten. „Ik wil," zo heeft ze laten verklaren, Op de Deyenbroekerweg te Sittard werd gistermiddag liet dertien-jarig meisje O. door de laadbak van een pas serende auto gegrepen. Het meisje, dat op de fiets reed, werd tegen de grond geslingerd en liep zodanige verwondin gen op, dat het enige tijd later overleed. In Heelsum is gistermiddag de 13-jarige J. W. J. toen hij op zijn flets onverwacht de Utrechtse straatweg wilde oversteken, door een vrachtauto gegrepen. De chauf feur, die met matige snelheid reed en de jongen plotseling van tussen de bomen t» voorschijn zag komen, heeft door het stuur naar links om te gooien nog getracht een ongeluk te voorkomen, doch het was vergeefs. De rechterzijde van de auto raakte de knaap, die hierdoor tegen de grond werd geslingerd en op slag dood was. Anderhalf jaar geleden i» vrijwel op dezelfde plaats een zevenjarig zusje van het slachtoffer eveneens bij het over steken verongelukt. (Van onze correspondent) Enkele maanden geleden mishandelde de 25-jarige los-arbeider H. W. uit Stiens zijn vrouw, die ih verwachting was, dusdanig, dat korte tijd later een le venloos kind ter wereld bracht. Woens dag eiste de officier van Justitie bij de Leeuwarder rechtbank, anderhalf jaar gevangenisstraf tegen de man. W. was op de bewuste avond beschon ken thuis gekomen. Hij had voor hij in een café belandde, zijn weekloon ontvan gen. Thuis gekomen wierp hij zijn vrouw een portemonnale toe met 10, en zei „Hier moet je je deze week maar mee redden". In de daarop volgende twist mishandelde 'W. zijn vrouw zo erg, dat deze uit het dakraam vluchtte en van de dakgoot naar beneden sprong. Het ziet cr naar uit. dat Rinus Bennaars de grootste pechvogel wordt, die in hel na-oorlogse Ne derlands elftal heeft gespeeld. Na zijn vorige blessures, waarvan de zware hersenschudding in Gent wel de ernstigste was, werd hij nu tegen de Wolverhampton Wan derers opnieuw door een trap te gen het dijbeen zodanig gewond, dat hij het veld moest verlaten. Clavan viel voor- de laatste minu ten in. (Van onze correspondent) Ged. Staten van Limburg hebben een legaat van handerduizend gulden, dat in 1941 bij testamentaire beschikking door de heer Th. Hennekens uit Beek bestemd werd voor opvoeding van verwaarloosde kinderen, toegewezen aan het kloos ter van de zusters van de God delijke Voorzienigheid te Otter sum. Dit klooster werd in óe oorlogsdagen zeer zwaar beschadigd. Er zal een inter naat voor debiele kinderen worden ge vestigd. Kamerkoor. 14.20 Kamerork. 1.500 School- V lo. 15.SO Orgel. 16.00 V. d. zieken 17 oo Jeugd. 17.13 Kinderkoor. 17.35 Amuscm - 18 ,z. 18.00 „Vliegen op grote hoogte", caus. beetje bitter, „maar ik vind. dat de po litie weten moet, dat die referenties vals waren De deur naar de hall stond open en de kolcnel verscheen roe' oen teiegram in zijn hand. „Bellairs zegt, dat hij niet kan begon hij, maar de vrouw bemerkende, die met zijn dochter sprak, hield hij op. Hij probeerde stilletjes weg te gaan, doch Lady Maxwell riep hem. P® kolonel deed, of hij haar niet hoorde; hij sloot heel snel de deur naar zijn studeerkamer achter zich, maar niet zo vlug, Pointer, die op de loer jat, bemerkte een zekere vrees in de ogen van de kolonel. De bezoekster stond met een woord van verontschuldi ging op en volgde kolonel Scarlett in zijn kamer. Sibella scheen g®cn acht te slaan o-p dit voorval. Ze zat met het hoofd in de handen, de ogen gesloten. Even later kwam mrs Lane binnen. Zij was heel bleek met donkere schaduwen onder haar ogen. Zij Hep op het meisje toe, en haar arm om de smalle schouders slaande, be- i S°n zij: „Sibella, lieveling, ik dacht wel, dat je hier alleen zou zijn. Ik wilde je zeg- gen". Haar stom klonk heel lief, doch Sibella sprong overeind, terwijl zij haar lange, zwarte handschoenen op de grond liet vallen. „O!" nu brengen ze haar weg nu dragen ze haar van de trappen at die vreselijke kist! Spreek tegen me! Spreek tegen ine! Laat me in Godsnaam die zware voetstappen niet horen! Ik wil het niet!" kreunde het meisje, terwijl ze zich, hevig trillend, aan de arm van mrs Lane vastklemde. Deze ook zag er uit, of ze zich allesbehalve op haar gemak voel- Detective-roman van A. FULDING In de raad van de gemeente Hoemsbroek is opnieuw de kwestie van de vermake lijkheidsbelasting voor bioscoopvoorstel lingen in behandeling gekomen. Zowel van de zijde van de P. v, d. A. als van de K. V. P. - fractie waren voorstellen in gediend die beoogden het sedert Juli 1.1. bestaande bioscoopconflict, tot een be vredigende oplossing te brengen. Op voor stel van de heer van G. van Berghem (P. v. d. A.) werd na ampele discussie met tien tegen zeven stemmen besloten de belasting op bioscoopvoorstellingen in gaande 1 Januari van dit jaar, terug Te brengen tot 25 pet en de cultureel ge keurde films belastingvrij toe te laten. De drie plaatselijke bioscopen overleg gen thans met het bestuiur van hun or ganisatie of zij nog voor de goedkeuring ja afgekomen, tot heropening van hun za ken zullen overgaan. De rubberproductie over September 1952 heeft bedragen 61.944 kg. De koffie-oogst is afgelopen en heeft dit jaar 'n totaal uitgeleverd 1493 quintalen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5