NO AD gaf blijk van goede mentaliteit Fraai herstel en verdiende zege door sterk en goed spel B. V. V. vond de aanval Feijenoord verloor Van den Bijl door armbreuk; gedeprimeerd Theole: de grote stunt Be Quick deed weinig onder Longa verdedigde stug en goed Gemiste kansen m HBS STRUIKELBLOK voor EMMA Hendriks gaf er de brui aan THEOLE WON! Activiteiten van De Kort hielden Sparta lang in onzekerheid Maar Eindhoven viel tocli weer tegen.... Sprong naar de Nieuwe voorhoede-formatie seoorde vier doelpunten tegen Excelsior Slecht aanvalsspel leidde tot draw Maar na rust drong het TEC terug ADO en NOAD wettigden aanspraken, Stormvogels worstelt met handicap Buitenlandse arbiter MAANDAG 3 NOVEMBER 1952 PAGINA 4 LimburgiaXerxes 11 KRAAK IN LOOPGIPS Al gehandicapt Vitesse kansloos tegen t Gooi ill N.O.A.D. leidt iveer r> (Van onze speciale verslaggever) TIBURG, Zondag Die nederlaag tegen Xerxes van verleden werk, de eerste in dit seizoen, moet Noad wel lievig lieldicn dtvars gezeten. De Tilburgenarcn hebben ten minste al het mogelijke in liet werk gesteld om deze misstaji te doen ver geten. Zij zijn ten volle geslaagd, zelfs beter dan de eindcijfers in deze jongste kamp met Eindhoven aangeven. De spelopvatting, de spelkwaliteit ook, was van een dusdanig gehalte, dat de zege geen ogenblik in gevaar is ge.weest. Het tegenpunt van Eindhoven een strafschop van Frans van Tuyl in de laatste minuut kwam te laat om Eindhoven nog de weg naar glorie te wijzen. Noad speelde zoals het nog zelden gespeeld heeft. Onbe vangen, resoluut, met ruim gebruik van de hersenen. Daarbij in een hoog tempo en steunend op een vaak werkelijk zeer aantrekkelijk samenspel. Louer gaf voorbeeld In het begin had het de schijn, dat Eindhoven zich zonder meer de sterkste zou gaan tonen. Met een bruisend élan wierpen de gastheren zich in de strijd, waardoor al aanstonds alle inspanning van de Noad-delensie werd verlangd. Maar zo heel lang duurde ook dete be- j. vlieging niet. Men liep zo hard van sta- JL pel dat men nonchalant werd en onbe- ■V> suisd. Er werd slecht geplaatst en op cri- «jfètieke momenten ontbrak de afwerking. SpMaar toen linksbuiten Louer eenmaal zEr bewezen had dat Eindhoven geen won- ijS derploeg was en dat het mogelijk was Of openingen te forceren, prijkte even later Br reeds een 10 voorsprong op het score- géf bord. Feiteltjk de tweede aanval van Noad reeds had succes, toen Louer een vrije trap, recht voor het doel wegens bands ineens inkogclde. Doelman Hansen kon de bal slechts even beroe ren. En vanaf dat moment speelde Noad fris en frank omdat het zich nimmer de mindere voelde van de destijds zo hoog 1 geprezen Eindhovenaren. Keer op keer gleden de Tiiburgse aanvallers door de Eindhoven-defensie, waar de lange stop- i per v. Tuyl de handen vol had en inter- national Tebak meer moeite had met de wat aarzelende rechtsbuiten Jansen, S dan verwacht mocht worden. De grote man in die Noad-voorhoede was en bleef de steeds zwervende Louer, die overal opdook, niet aarzelend een schot te wagen. Het ging allemaal zo veel ver standiger dan b(j Eindhoven. Zo veel rustiger. Wat bereikten Snoek, Louwers, Schmidt, Fijen, ja zelfs wat bereikte v. Melis? Het leek er op alsof de heren bang waren een resoluut schot los te laten. Hun spel deed peuterig aan. aar zelend en traag. Een kans was er voor v. Melis in de 23ste minuut. Hij verzuimde zelf te schieten en Louwers stond zwaar gedekt. Aan de andere zijde stichtten kopballen van Walhout verwarring in de Eindho- venverdediging. Zoveel moeilijkheden werden veroorzaakt dat eenmaal een uit gestoken hand redding moe3t brengen. Louer zette zich toen tot i;et nemen van een strafschop, doch faalde dit keer. Doel man Hansen zag de bal recht op zich aan komen. Even brak Eindhoven toen uit, waarbij Schmidt, v. Melis en Louwers schoten loslieten die alle te slap waren om succes te sorteren. Maar weer verschenen de N'oad-aan- vallers voor het Eindhovense doel. Weer zoch men daar naar de uitweg, die maar De Zuid-Slavische voetbaltrainer Branko Pelcarsi heeft sich Zondag door een pracht van een sprong de vrijheid verworven. Aan de Ita liaanse grenswacht vertelde hij, dat hij naar de afrastering was gewandeld die de scheidslijn tus sen Italië en Zuid-Slavië aangeeft, zonder de aandacht van de Zuid- Slavische bewakers te trekken. Toen nam hij plotseling een aan loop. sprong over de afrastering heen en rende naar ren post op Italiaans gebied. ..Het was ren van de beste sprongen uit mijn hele loopbaan'', vertelde hij later. niet wilde komen. En in de 36ste minuut kreeg Eindhoven de tweede forse slag toegebracht. Louer duwde de bal, via het been van een der Eindhovenaren, in de richting van midvoor v. Hecswijk, die juist iets eerder was dan doelman Han sen.. En zo leidde dus Noad met 20 te genover een Eindhoven dat haar kans niet greep endeze ook maar nauwe- wciijks kreeg omdat de „klittende" Til- burgers vrijwel geen kans tot herstel boden. Tijdens de tweede helft kwam Eindho ven toch wat los. Niet uitsluitend door eigen kracht, maar meer omdat Noad het wat rustiger aandeed. In de 16de minuut kreeg v. Melis een eminente kans, die hem op een eminente wijzè door doelman Huisman werd ontnomen. Later zagen wij een schot van de ex-international tegen de paal belanden, maar deze perspectieven vielen in hét nipt bij de legio halfheden die Eindhoven geregeld in de \yeg ble ven staan. En bovendien Ekking, Rombaut en de Wilde gaven weinig cadeau. Even voor het einde bewerkte toen rechtshalf Engel de bal 'binnen de be ruchte lijnen met de hand met het gevolg dat stopper v. Tuyl naar vormen mocht komen om een strafschop te nemen. En hij redde tenminste de eer voor zijn ploeg. DEN BOSCII, Zondag (Van onze correspondent) Excelsior lieeft het tegen een fel op winst spelende B.V.V.-ploeg harder te verduren gehad, dan dc cijfers zouden doen vermoeden. Reeds na 20 minuten spelen kreeg de thuisclub een 20 voorsprong en de zege is geen ogenblik in gevaar geweest. Dat B.V.V. het na rust, die met een 31 stand inging, slechts tot een doelpunt heeft kunnen brengen, is te danken aan de huitenspelval die de gasten voor een grote nederlaag behoed heeft. De Bossche ploeg was nogal gcwjjzigd- Hujjbregts stond op de linkshalfplaats en op zijn plaats stond Fr. Janssen. Van Overbcek was tot aanvalsleider gepro- moveerd cn op de linksbuitenplaats had BRUNSSUM, Zondag De draw tussen Limburgia en Xerxes is geenseins een wapenfeit dat beide ploegen een hoge borst zal doen opzet ten. In tegendeel In 2 x 15 minuten kregen beide ploegen het klaar om zo veel kansen te missen, die als zij in een doelpunt waren omgezet, een korf bal-uitslag hadden geforceerd met als vermoedelijke winnaar Xerxes. De Rot terdamse ploeg was ongetwijfeld in het veld de meerdere van de Limburgers hetgeen vooral tot uitdrukking kwam in de comerverhouding van 122 in het voordeel van de Rotterdammers. Het doodenkele doelpunt, dat beide ploegen nu wisten te fabriceren, was slechts een exemplaartje uit. een groot arsenaal van mogelijkheden. Maar op het juiste moment, daar waar het publiek langzaam overeind veert, ontbrak het beslissende schot en meestal suisde de bal meters naast, of over het doel zodat zelfs niet gesproken kon worden van de bal scheerde de lat of millimeterde de paal Het waren over het algemeen me- 'ters'die het bruine monster van het doel afdreven. In tamelijk hoog tempo was gestart, een tempo dat echter niet constant werd volgehouden Tot tweemaal toe zag mid- voor Dame z;jn poging om de score te fopenen verijdeld toen Jacobs reeds ge- fpasseerd was. Op het kritieke moment ■stond stopper Lemmens in het verlaten -. doel om de kopbal van de Rotterdam- ?se midvoor weg te werken terwijl vlak daarop linksback Timmermans een schot van Dame vit doel kopte. In de 22e minuut kon Limburgia door Feyen de score openen toen de Rotter- i. damse achterhoede voor vermeend bui- Jttenspel bleef staan 10. In de tweede :#fhelft was Xerxes overwegend in de aan- vïval, kon echter aanvankelijk niet tot 7(5 scoren komen wegens het slechte schie- Kj,ten maar maakte tenslotte in de 15e mi nuut door Dame gelijk. Piet Kraak zal naar wij vernemen waar schijnlijk Woensdag a.s. het ziekenhuis «[mogen verlaten, waarna hij zich in een Jloopgipsverband zal kunnen bewegen. &Maar het zal wel enige maanden duren Nvoor men hem weer bij zijn club Storm- vogels tussen de palen zal zien staan. ~y3l DE WETTE, rechts van het Nijmeegse „muurtje", scoort hier uit een directe vrije trap 't enige doelpunt waarmee R.C.H. van N.E.C. won enwaarmee de Racingmen hun leidende positie behielden. (Van onze Haagse sport-correspondent) Ondanks de zwakke positie van HBS np de ranglijst blijken de Kraaien nog steeds zeer lastige tegenstanders te zijn vooral op hun eigen aloude Houtrust. Het is een soort traditie geworden, dat de Hagenaars, die reeds lang geen rol meer spelen in de jacht naar de eerste plaats, juist hijzonder hinderlijk kunnen zijn in wedstrijden tegen topclubs. Voor een kampioenscandiriaat. wiens gang naar Houtrust leidt, is het dus steeds oppassen geblazen. Dat was het ook voor Emma. dat zich met het gelijke spel in de handen mag wr(jven, want waren de Hagenaars op schot geweest en had vooral de oude göalgetter Anton v. d. Vegt, zo langzamerhand een veteraan met. zijn 36 jaren, iets van zijn vroegere vorm teruggevonden, dan had het er voor de kampioensaspiraties van de familie v. d. Giip lelijk uitgezien. Doch de technische tekortkomingen bij HBS waren zo veelvuldig, dat een overwinning beslist een teveel van het goede zou zijn geweest. Het is eigenlijk jammer voor de kraaien, die in het verleden zc'n grote rol hebben vervuld in de nationale voet balwereld en die thans al die jaren ploeteren om het hoofd boven water te houden, dat een vaste kern vol komen ontbreekt. De techniek is be droevend en slechts door een prijzens waardig enthousiasme kan de Haagse club zich voorlopig nog distanciëren van de laatste plaats. Deze beoordeling (let wel geen „veroordeling"!) sluit ook geen op wekkende conclusie in voor het vertoonde spel van Emma. Een pittige ploeg, snel en geestdriftig, maar met een- negatieve spelcpbouw, waardoor het maken van doelpunten tegen H.B.S. bijkans was uit gesloten. Vrijwel alles ging in de breedte, dat remde duchtig het tempo en het stelde de HBS-defensie (notabene met twee in vallers, voor spil Zoutendijk en links back Herklots) in de gelegenheid tijdig in te grijpen. De Dordtse verdediging was ook niet op dreef. Tenminste enkele malen kwam er een aanvaller van HBS bij een doorbraak geheel ongedekt voor doel te staan. Dat deze onvolkomenheden niet werden afgestraft, had Emma te danken aan de magere schietcapaciteiten van de tegenpartij. De strijd had overigens een zeer fel begin, te fel naar onze smaak. Maar toen na een kwartier een pass van Lange laan naar Kuneman een doelpunt opleverde, werd de sfeer in het veld vrediger. Mis schien ook door het straffe optreden van scheidsrechter Roomer. Veel moois viel er overigens niet te genieten. Er was een formidabel hard schot van spil Veldhuis, dat door doelman v. d. Land met een zweefsprong werd gestopt, er was een gruwelijke, misser van v. d. Vegt, die vrij voor het Dordtse doel de bal nog naast trapte. En tot besluit van de eerste helft probeerde Langelaan het met een schui ver, welke echter geen gang had en ge makkelijk kon worden gestopt door doel man Scholten. Drie minuten na de pauze had Emma zijn gelijkmaker, een raak schot van linksbuiten De Hatert op een pass van Cor v. d. Gijp, die de bal zeer handig had vrijgespeeld. Er kwam toen weer wat leven in het duel. HBS bleef zwoegen, maar de aanval miste elke doortastend heid en leverde het laatste half uur geen gevaar meer op toen v. d. Vegt uitge speeld raakte en Langelaan naar de spil- plaats trok om zijn geblesseerde clubge noot Withmakers te vervangen. Het aan valsspel van Emma had ook al geen lijn meer, zodat de 11 uitslag voor beide partijen de beste beloning was. Rotterdam, Zondag. Feijenoord, dat met twee invallers meest aantreden, n.I. voor tan den En gel en van den Hoek, zag daaraan na tien minuten nog een derde toegevoegd, toen Van den Bijl (die twce jaar gele den reeds een been bralt) 1>Ü een botsing met een tegenstan der zodanig kwam te valïen, dat hij met oen gebroken rech- t bovenarm naar lit ziekenhui» moest worden vervoerd. Horndien troffen dB Rotterdammers het met, dat Ker- kar.i daardoor gede primeerd raakte on ïn niet al te beste vorm was, want na dat Van Gessel in de negentiende mi nuut de Tielenaren de leiding had ge geven, kon zijn clubgenoot Kranen burg tot tweemaal toe heel gemakke lijk langs de Feijen- oorder glijden om beide malen Zon dervan onhoudbaar te passeren. Deze achterstand prikkelde Feijenoord wel tot iets grotere geestdrift, doch de tegenstanders bleven door snelheid en door stug verdedigen van hun ruime 30 voorsprong moeilijk te overwinnen. Eerst enkele minuten voor de rust kon Van Hoek uit een voorzet van Van der Velde de achterstand verkleinen. In de tweede helft had Feijenoord veelal een ruim overwicht, doch waak zaamheid bleef in de verdediging ge boden voor de snelle aanvallen van T.E.C., welke, naarmate de strijd vor- desde, echter tot uitvallen inschrompel- den. De Tienaren maakten het de voorhoede van de Rotterdammers, die toch al geen grote indruk kon maken, niet gemakkelijk, door de verdediging meer dan eens tot negen spelers te versterken. Na ongeveer twintig minuten zag Van Hoek in 'n lastige situatie in 'n klauwen van spelers juist 'n gaat om 23 te doen noteren. Het initiatief bleef aan Feijen oord, doordat T.E.C. hoe langer hoe meer de aanval ging verwaarlozen en vijf minuten voor het. einde kon Mijnsber- gen doelman Berense voor de derde maal passeren. In de laatste minuten was T.E.C. nog het meest in de aan val, maar het bleef 33. VAN DEN BIJL pechvogel Het Zuid-Slavische voetbal-elftal wow te Belgrado met S0 van Egypte, dat een week tevoren reeds met soortgelijke cijfers van Italië B had verloren. (Van onze correspondent) Arnhem, Zondag De ontmoeting Vitesse't Gooi heeft de vele duizenden voctbalenthousiasten, die de miezerige November-regen hadden getrotseerd, danig teleurgesteld, hetgeen voornamelijk viel toe te schrijven aan de wijze, waarop de Arnhemse verdediging faalde. Vitesse en dat willen wc eer lijkheidshalve hier aanvoeren had ook wel pech, want twee van zjjn beste krachten. n.I. rechtsback Hans Herberts en linkshalf Karei Weyand, werden zo danig verwond, dat hun meespelen in de eerstvolgende wedstrijden wel zeer du bieus moest worden genoemd. Bovendien verscheen stopper Wim Hendriks, die in de eerste helft zulk een blunder maakte, dat de Hilversummer midvoor Poort ge makkelijk kon doelpunten, na rust niet meer ten tonele. Vermoedelijk heeft hem dit te veel gedeprimeerd. De stand stond hiermede op 01. Zowel in de eerste als in de tweede helft was het steeds maar weer Hilver sum, dat op de voorgrond trad. Dc gasten drongen telkenmale met geweld op tot voor het doelgebied, cn ook Van Voortst die Hendriks verving, kon de kans niet doen keren. Na 8 minuten loste Wiggc- mans van dc rechtshalfplaats een ver schot, dat de uitgelopen De Bos niet kon wegwerken; Jan van Voorst probeerde nog op de doelllijn te redden, maar liep de bal zelf ln het net 02. Verder kwam 't Gooi overigens ook niet. S.V.V. (miste penalty.—) het eerste slachtoffer (Van onze sport-correspondent) TIEL, Zondag. Wat, niemand verwachtte, gebeur de, vandaag te Tie), waar de wedstrijd TheoleS.V.V. in een nederlaag voor dp, Schiedammers eindigde. En er was vanzelfsprekend d« nodige sensatie, ge zien de uitslag van deze kamp, welke noch door de Tielenaren, maar even min door de S.V.V.-ers verwacht was. Puttend uit een arsenaal van goede technische wapens, moesten de Schie dammers tegen de taaie energie van Theoio hun eigen ondergang deze mid dag aanschouwen. Spil v.an Schijndel was in zeer goede conditie, gaf z'n voorhoede aanhoudend werk, maar juis te afwerking of pech was even-zovele malen oorzaak dat er geen doelpunten6 konden worden gemaakt. Theole was na de rust welhaast onge naakbaar en het was toen vooral dat de verdediging onbarmhartig vele S.V.V.- aanvallen in de kiem smoorde. Keeper Hendriks was in goede vorm en met hem linksbinnen Teeuwse, die als zwer ver in de tweede helft dapper werkte. Het spel golfde lange tjJd °P cn neer, tot in de 20e minuut Theole wist door te breken en v. d. Garde met een prachtige omhaal de kans waarnam en Kouwen het nakijken ga^ 0). S.V.V. had enige malen geen gc'uK Een goed gericht schot van v. Schpnde! ging rakelings over de lat. In de 25e mi nuut ontstond er andermaal een scrim mage voor het Tielse doel, waarbij Schrumpf voor de gelijkmaker zorgde (1—1). Even voor rust maakte een der Tielse verdedigers hands m het straf schopgebied. hetgeen een penalty kostte. Van Schjjndel schoot tegen de paal!! In de tweede helft speelden de Tie lenaren vol zelfvertrouwen, zaten fel op de bal en gaven verdedigend geen kans meer weg. Onverwacht nam Theole de leiding töen bij een vriie trap Teeuw- se linea recta en onverwacht op 30 meter afstand in het gastendoel schoot (21). En in de 24e minuut was het Van Eist, die een goede kans benutte en voor Theole de stand op 31 bracht: de beslissing! Want wat S.V.V. ook probeerde, de Tielse verdediging hield onwrikbaar stand en wist haar doel zonder wijken schoon te houden. men F. Mees. een speler uit liet 2e elftal opgesteld met naast hem de snelle Heij- mans, terwijl de rechtervleugel door Quaad vlietv. Beurden werd gevormd. Dit aanvalskwintet heeft het de Exccl- siorverdediging reeds vanaf het begin zo lastig gemaakt, dat de huitenspelval als redmiddel werd toegepast en dat maakte de wedstrijd er niet mooier op. Integendeel, prachtige opgezette aanval len van de thuisclub stierven in deze door velen verfoeide methode. Toch kon Mees na een kwartier, daartoe door Van Overbeek in staat gesteld, scoren 10; en de geluk kige debutant kon nog geen tWee mi nuten later op nieuw zijn armen van vreugde om hoog steken, want toen Van Beurden een voorzet gaf en Heijmans en Van Overbeek over de bal schoten, kreeg hij opnieuw een kans die hij prompt benutte 20. De gevaarlijke Miedema, die met zijn lange passes de BVV-verdedi- ging voor moeilij ke problemen stel de, kon met een vén zijn passes Béaams bereiken inschoot 21. Maar BW bleef terugkomen en het was weer Mees, die een groot aandeel in het derde doelpunt had. Hij kreeg de bal van Huijbregts toegespeeld, gaf een voorzet, die door v. Overbeek met een kopbal werd benut 31. In de tweede helft kwam BW weer spoedig in het offensief, al bezorgden schoten van Bak, Schouten en Miedema doelman Saris veel werk. Toch kon de Rotterdamse verdediging nog bijna een kwartier stand houden in de stormloop van de in hun doelpuntenhonger niet te stuiten BW-voorwaartsen. Toen gaf Heijmans zo'n zuivere voorzet, dat Van Beurden zijn krullebol slechts onder de bal behoefde te zetten om de Excelsior- doelman Den Hertog opnieuw het nakijken e gevent 4—1. Dc bui'enspelval doodde daarna elke overige score-kans in de kiem. Rotterdam begint de reputatie te krijgen van een Waterloo voor de Brabantse clubs: Xerxes nam zijn anndeel door R.B.C. en NOAD te verslaan, Sparta kraakte Brabantia reeds en maakte nu ook Longa een illusie armer. Maar van Brabants nu bekend veronderstelde „kwartet" kwam NOAD opnieuw op de troon en wel vooral als gevolg van een fraai herstel dat een overwinning op Eindhoven opleverde. En verder is nu Haarlem de enige club die zich nog ongeslagen mag noemen, want Stormvogels ondervond 8p:i»sspjja.\ uaa paa| ua aijuasqn uba sdnaipunt; ajs.iaa ap spaar nederlaag tegen Enschedé. VAN OVERBEEK, weer middenvoor. die de bal onhoudbaar Volewijckers terug Volgens j,, verwachtingen wist R.C.H. zijn leiderspositie in afd. A onverminderd te handhaven, al was de 10 Zegè op N.E.C. wed heel be nauwd. Van de concurrenten be haalden D.O.S. tegen Zwolse Boys en G.V.A.V. tegen Sneek hun nor maal geachte overwinningen, maar tyagenmgen moest terug nu het Z. ,?°r Erisia liet verrassen en voor De Volewijckers was er inder daad gee,, herstel maar een ne- dej laag tegen het blijkbaar tot nu toe toch te laag geklasseerde V.S.V. Intussen zakte ook E.D.O ver te rug en overwinnaar Aja'x kreeg nu meer uitzicht op de kopgroep, samen met Heracles dat ri<T Fn- schedese Boys klopte., Be Quick op dreef Haarlem bedwong ook Go Ahead en nam nu de leiding in afd. B, mede door de verrassende 33 nederlaag van Stormvogels b(j Enschedé. Op de tweede plaats staat nu Hee renveen, dat overigens aan Leeuwar den de handen meer dan vol had maar door een doelpunt van Len stra toch aan de volle buit kwam. 't Gooi herstelde zich goed en wees Vitesse (dat ondanks Hendriks en Alberts de matige Hilversumse aanval niet kon bedwingen!) ver naar de achtergrond. Voor Blauw Wit inderdaad de eerste zege en hekkensluiter Achil les werd daarvan het slachtoffer, welks positie nog verslechterde door de sensationele stunt die BP Quick uithaalde door D.W.S. met 2—3 te verslaan! Des te gelukkiger prijst zich A.G.O.V.V., dat zich inderdaad van de staartgroep verwijderde en daartoe Elinkwijk onder de duim hield. Sparta aan de kop Een klinkende verrassing in afd. C. waar Theole eindelijk de eerste winst vergaarde en meteen maar twéé punten in de wacht sleepte. De Tielenaren deden dat met een inslaande 31 zege op S.V.V., dat daardoor meteen uit de kopgroep verdween. Koren op de molen van Sparta, dat op zijn beurt Longa een paar stappen achteruit deed wijken. En de Rotterdammers na men nu zelfs in hun eentje <le kop, want Emma verspeelde een punt in de voor koplopers altijd moeilijke visite aan H.B.S. Eerste klass A Voorts kwam eindelijk B.V.V. op toeren èn op schot, zodat Excel sior met een nederlaag huiswaarts moest. De Bosschenaren verlieten daarmee de hun niet passende staartgroep, maar daartoe zag Bra bantia, na een snelle opgang wel nog sneller gezonken, geen kans, nu het tegen V.V.V. opnieuw, maar niet onverwacht, verloor. De Landskampioen Willem II brengt het voorlopig niet verder dan de middenmoot en daatvoor is'de 3—3 draw met Sittardia dan karakteristiek. Beter doet het M.V.V., dat de moeilijke uitwed strijd tegen Juliana tot een goed einde hracht maar op zijn derde plaats toch een ietwat geflatteerde Indruk maakt. NOAD opnieuw aan de kop in afd, D. Zelfs wisten de Tilburgers zich dapper van de verléden week |>ii Xerxes opgelopen nederlaag te herstellen en aldus het blijkbaar in de derby tegen P.S.V. toch boven z-'.ln normale huidige kracht gerezen cn prompt teruggevallen Eindhoven >n de staartgroep gedrukt te hou- w' ÏJimT b°vendien hadden zij het geluk, dat. Fehenoord in een onfortuinlijk begonnen wedstrijd amper een geluk spel tegen T E C behaalde en dat P.S.V. zelfs de' ge hele buit moest laten schieten. P.S.V. verloor thuis van een fris en pittig A.D.O., dat zijn jongste kortdurende depressie juist op tijd te boven kwam en dat niet alleen nu met P-S.V. van plaats verwis selde maar bovendien ernstig zijn candidatuur voor de kopgroep stél de. Daarentegen is het met R.B.C. mis: de Roosendalers kregen met 03 raak klop van het in opmars zijnde N.A.C. en moeten zich hoe den voorstaart-perikelen! Staart roert zich Vooral nu T.E.C. verrassend een puntje binnen haalde, waren de gelijke spelen die de Limburgse staartclubs boekten, Maurits bij Hermes en Limburgia tegen Xerxes, des te kostbaarder. En nóg meer waard was de 10 overwinning die D.H.C. op Blejjerheide behaalde en waardoor de Delftenaren zich de eerste weken geen al te grote zorgen behoeven te maken. R.C.H 7 12 D.O.S 7 10 G.V.A.V 7 9 7 8 A.iax 7 8 Wageningen 7 7 N.E.C 7 6 Volewijckers 7 6 V.S.V 7 (i Ensch Boys 7 6 E.D.O 7 Frisia 7 5 Zwolse Boys 7 5 Sneek 7 4 Eerste klasse B Haarlem 7 12 He'erénveen 7 11 Stormvogels 7 10 7 9 7 9 A.G.O.V.V 7 7 Leeuwarden 7 7 D.W.S. 7 7 Elinkwijk 7 7 Vitesse 7 7 Be Quick 7 5 Blauw Wit 7 3 Go Ahead 7 3 7 1 Eerste klasse C 7 11 7 Ui M.V.V 7 10 V.V.V. 7 9 Longa 7 8 S.V.V 7 7 Willem II 7 7 7 7 B.V.V. 7 6 Excelsior 7 (i 7 6 H.B.S 7 5 7 4 Theole 7 2 Eerste klasse D N.O.A.D. 7 10 Feijenoord 7 9 A.D.O 7 9 P.S.V 7 8 Xerxes 7 8 Hermes Dvs 7 8 D.H.C. 7 8 Bleyerheide 7 6 R.B.C. 7 6 Limburgia 7 6 N.A.C. 7 6 Eindhoven 7 5 Maurits 7 5 T.E.C 7 4 (Van onze verslaggever) SPANGEN, Zondag Pas in de twaalfde minuut voor het einde maakte een rustig en bekeken doelpunt van Spartn's opvallende maar altijd nuttige linksbinnen Ben Terlaak een einde aan dc onzekerheid waaraan de Rotterdammers altijd nog ten prooi waren, xoen pas werd het 20 en mocht men aannemen dat Sparta de zege niet meer prijs zou geven. Dc wetenschap, dat het eerste doelpunt pas na een half uur u t een onnodig veroorzaakte penalty was ontstaan, maakt duidelijk, dat de heren en hun supporters wel degelijk reden hadden om lange tijd ongerus tezij Longa s verde diging toonde zich weer van haar beste zijde en de onop jke bedrijvigheden van de Tiiburgse middenvoor De Kort hielden voortdurend de mogelijkheid van een gelijkmaker verborgen. Dat het daartoe niet kwam, mag De Kort aan het ontbreken van voldoende assistentie toeschrijven. Maar benauwd voor Sparta was het. Sterke vleugels Uitstekende voorzetten van de snelle en handige buitenspelers Van Ede en van Male veroorzaakten van de aitrap ai direct al veel verwarringen en dreigin gen voor het Longa-doel en die bparta- aanvallen waren het uitvloeisel van de uitstekende partij voetbal die Zuidgeest en Sonneveld maar vooral Bennmgshof als verbindingsspelers demonstreerden en waarmee zij het middenveld tot hun on- bestreden domein en actie-basis maakten. Longa moest zich dus al direct schrap zetten en het. bleek daarbij dat het Tii burgse verdedigingsplan zich voorname lijk kenmerkte door een numeriek accent en een zeer geprononceerde voorkeur voor de huitenspelval, Bovendien schroomden de withemden niet,, „er ste- vig °P te zitten wat voor de gastheren met altud even prettig was. Maar het was wèl effectief, wat stop per an Huiten en zijn mannen deden; ea naar Van Hulten zélf opviel door de uitstekende wjjze waarop hij Oerlemans uitschakelde, móest het voornamelijk wel van Sparta's buitenspelers komen. Die deden er dan ook inderdaad het nodige voor: Van Male verplichtte de bekwame doelman Luytolaar met een hard hoog schot (één vuist via de lat corner) en met een knap gerichte kopbal (pal onder de lat gevangen) tot enige fraaie saves (zij het geen decimeter vóór de doellijn), schoten van Van Ede en ook van de pittig stuwende Zuidgeest, vlogen rake lings over. Kortom, er speelden zich zon der ophouden allerlei gevaarlijke tafere len voor het Longa-doel af, maar er HEI DOELPUNT DA1 SP ARIA RUST GAF: zouiel de gevallen Van Hulten als Franken zijn omspeeld en met een beheerst schot passeert Terlaak ook Longa'doelman Luytelaar, moest een strafschop aan te pas komen om de man aan het score-bord in actie te brengen, Een onnodige strafschop en het was eigenlijk meer inet een niet geheel vrij willige reflex-beweging, dat Van Hul len een nieuwe scherpe voorzet van Van Ede met de lianil corner sloeg. Strak cn onverbiddelijk joeg Oerlemans de bal van de witte stip hard en op kniehoogte voorbij de kansloze Luyte laar. Gedeprimeerd Het steeds vruchteloos stormlopen bleek na de rust, niet zonder morele uit werking op de Sparta-voorhoede te zijn geweest. De Kasteelheren speelden in die tweede helft wel een volle klasse minder. En zo kon Longa ook aan bod komen. Niet gemakkelijk, want de backs en de achter blijvende middenlinie bekommer den zich weinig om enige constructieve opbouw van het spel. En zo duurde het meestal erg lang, voor de Tiiburgse voor. hoede de „aanvoer" kreeg waarmee zij iets positiefs kon uitrichten. Dat con structieve voethal vond men dan echter wèl in het aanvals-kwintet, waarvan Van den Wassenberg en Van Diessén echter té ver terug moesten om enige „ophouw- materialen" te gaan halen dan dat zü ook bij de afwerking nog het volle pond konden geven. Desondanks werd vooral onder aan voering van de handige en beweegliike middenvoor De Kort menige aantrekke lijke aanval opgebouwd, maar al gaven Tiebout, en Terlouw met een op onrust duidend gebaar nogal eens een wilde hoekschop of een riskante terugspeelbal w.'eg en al waren de Tilburgers blijkens hun „gebalde-vuist.en"-manuaal en an- oere ,.zet-'m-op"-uitingen van mening da! hier kansen voor hen lagen, er school toch te weinig potentie in die aanvallen ons tot succes te kunnen leiden. En zo zakte het spelhccid zienderogen meen naar een bedenkelijk peil, dat pas weer enigszins opfleurde, toen Terlaak een onschuldig uitziend pasje oppikte, in een rustige dribbel Van Hulten en Fran ken omspeelde en kalm de uitgelopen Luytelaar passeerde. Toen vond de Spar- a-aanval weer het geloof in zichzelf, ring Van Ede weer „snijden" en kregen Bennineslinf's passes weer maat, maar omdat Terlaak en Van Male met de nog resterende kansen iets te nonchalant om sprongen. floot de zwak en t" veel op anpèls leidend" scheidsrechter Krens met de 20 stand het einde. Voor oefenmatch Ned. elftal Als scheidsrechter voor de oefenwed strijd tussen het voorlopige Nederlands elftal en dc F. C. Saarbrueckcn op Woens dag 5 November a.s. in het Olympisch Sta dion te Amsterdam is ditmaal niet zoals steeds gebruikelijk een Nederlandse arbi ter aangewezen maar zal de Belgische in ternationale arbiter Karl Lescart optre den. Als grensrechters zijn de heren C. J. Kraay (Edam) en J. C. Busso (Amster dam) aangewezen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 4