Personeel van gemeente en provincie in België ontstemd Rijk steunt ontwikkeling van vliegtuigindustrie Nationaal Lucht vaartlaboratorium wordt afgebouwd Plan tot staking, ingaande Vri jdag In October werd gespaard Franse tegenacties in Indo-China PAGINE 3 DINSDAG 4 OCTOBER 1952 Ik ben geen draaitol. Mij krijgen ze niet aan het proberen. Als ik wat goeds heb, weet ik het te waarderen. Ik blijf bij Caballero. Enig in zijn soort! ■.Afiërtgsff Gunstiger dan vorig jaar EINDE VAN „DE WATERVAL" Advertentie wordt, voorgesteld, welke tot taak heeft bü onderhandelingen tussen de regerin gen van India, Pakistan en de Unie van Zuid Afrika de behulpzame hand te bieden. Deze commissie zou aan de volgende Algemene Vergadering rap port moeten uitbrengen. Inmiddels zou op Zuid-Afrika een beroep worden ge daan de op de Indische bevolkingsgroep betrekking hebbende wetgeving op te schorten hangende de onderhandelin gen. CONSTANTE KWALITEIT Hoewel October over het algemeen geen gunstige spaarmaand is, vertoont deze maand dit jaar een gunstige ont wikkeling. Bij de Rijkspostspaarbank werd ingelegd 34 millioen en terugbe taald 31,8 millioen, zodat het spaar overschot 2,2 millioen bedraagt. In de maanden Januari-October is totaal inge legd 311,4 millioen en terugbetaald 306,5 millioen, zodat het. spaaroverschot thans btina 5 millioen beloopt. Dit cijfer steekt gunstig af tegenover vorig jaar, toen in dezelfde periode een bedrag van 06,2 millioen werd ontspaard. Bij de Spaarbank voor de stad Am sterdam is vorige maand 2.377.608 in gelegd en 2.115.588 terugbetaald, zodat hier een overschot is behaald van 262.020. Per ulto October hadden de inleggers te goed 72.527.883, hetgeen 45,2 millioen meer is dan aan het begin van 1952. Voor deze spaarbank betekent dit in de maanden Januari-October be haalde overschot een record wat de nor male spaarjaren betreft. Alleen in 1943 'oorlogsjaar) en 1945 (geldzuivering) werd een groter iniegoverschot behaald. Ook in 's Gravenhage vertonen de de spaarctifers een gunstige ontwikke ling. Bp de Nutsspaarbank aldaar werd n.l ingelegd f 5.160.322 en terugbetaald 4.595.131. Het tegoed der inleggers ver meerderde dus met. 565.191 en bedroeg per ulto October 95.328.237 tegen 88.511.315 per 1 Januari. Franse militaire kringen in Indo-China hebben vertrouwen in de houdbaarheid van de z.g. De Lattre-linie. een met 152 kazematten versterkte verdedigingslinie rond de haven van Haiphong, welke haar naam ontleent aati de vroegere opperbe velhebber, maarschalk De Lattre de Tas- signy. Na het offensief der Vietminh zijn de Fransen in het bergachtige Thai-gebied tot. een tegenaanval overgegaan. Zi.i ver overden het belangrü'ke knooppunt. Phoe- To, waar grote voorraden van de Viet minh werden buit gemaakt. Hoewel de Vietminh de verdere opmars der Franse troepen door verbeten tegenacties tracht tot staan te brengen, winnen de Fransen nog steeds terrein. ,,Wij hebben meer last van de moerassige bodem, dan van de vijand", zei een Franse zegsman in deze sector. Afdelingen van de genie, slaagden erin over de Zwarte rivier, in' de omgeving van het Hoenghoa-brugget* hoofd, een pontonbrug te slaan van 300 meter lengte. Ondanks de zware straffen, die de vorige week in Assen werden opgelegd aan personen, die geheime zenders be dienen, gaat men speciaal in Zuid-Oost- Drente onverschrokken door met het on veilig maken van de aether. Naar schat ting zijn er nog ongeveer 40 geheime zenders in Zuid-Oost-Drente. De op sporingsdienst van de P.T.T. en de ge- meente-politie van Emmen hebben op hun jacht naar aetherpiraten te Klazienaveen aan de Kloostermanswijk twee jongeman nen van omstreeks 20 jaar, van wie et- één militair is. betrapt bij de uitzending met hun zender ,.De Waterval". Zij zul ten voor de officier van Justitie tg Assen worden geleid.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3