IVieuws uit STAD en OMTREK MIST en GAS LAATSTE BERICHTEN Treinbotsing Breda station Leonidas—Excelsior '20 3—3 Groene Tafel-schermutselingen Deken A. J. Raaffels plechti geïnstalleerd zijt een andere Raphael WOLLEN DEKENS Ernstinq GORZEN'S NIEUWE PASTOOR GEÏNSTALLEERD WÊÊÊÊÊM En bovendien nog gladheid F Eenvoudigemaar indrukwekkende plechtigheid Behandeling van de begroting 40 Jaar collectant NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Diesel-electrisclie trein reed op rangerende wagens Drie personen licht gewond 40x de i/zuri dowt wxri 2S et. Gij Varkensprijs wordt herzien De moord op Keesje Schreurs mm 3.49 5.90 1.59 2.98 8.75 10.90 12.95 14.95 19.95 MAANDAG 8 DECEMBER 1952 PAGINA 2 AFLEGGING VAN DE AMBTSEED ST. NICOLAAS BIJ J. G. IN BUS DOOD GEBLEVEN H.B.S.S.-NIEUWS IN ROTTERDAM liiiiisr EXCELSIOR LOOPT EEN 3—0 ACHTERSTAND IN VERMINDERING VAN GASDRUK Het moeilijke verkeer EERLIJK ZULLEN WIJ ALLES ^ijst ^rd zijn" eerste plaats °p de DELEN BIJ READY Het 5e team zorgde voor de St Nicolaas- Noad Gusto T. V. W ilton Staaltjes van burgerzin /t WAT SCHIEDAM VOND EN VERLOOR MAN VAN PRINCIPEN Drukke receptie BURGERLIJKE STAND VEEMARKT TE ROTTERDAM Baconvarkens in Januari goedkoper Daderes tot twaalf jaar veroordeeld PASSAGIERSSCHEPEN DIT ZIJN ONZE STUNTS: s chie dam Gisteravond werd in de parochiekerk van het H. Hart in de Gorzen .pastoor W. E. Blok plechtig geïnstalleerd door de Hoogeerw. heer R. J. ÏReijnen, Deken van Schiedam. Voorafgegaan door een stoet bruidjes Betraden de Deken en de nieuwe Pastoor en zijn Kapelaans dc kerk door een ere-haag van Gidsen, Welpen en Verkenners, terwijl het koor het Taudate Dominum zong van B. Gransjean. Terwijl Pastoor Blok aan de {voet van 't altaar lag neergeknield, las de Hoogeerw. Deken de benoemings- itrief voor van de Bisschop van Haarlem, waarna koor en gelovigen het Veni Creator zongen. ▼ervolgens legde de nieuwe pastoor de ambtseed af, met de hand op het Evangelieboek: Onder ede beloof ik gehoorzaamheid, eerbied en eerbetoon aan Z. H. Paus Pius, aan Z. H. Exc. Joannes, bisschop van het bisdom Haarlem, en zijn opvolgers. Evenzo beloof ik onder ede mijn paro- ehie getrouw te bedienen en er persoon lijk te resideren naar de eis der daaraan verbonden lasten; de bezittingen van mijn parochie zal ik niet vervreemden; voor zover in mijn vermogen ligt zal ik mij getrouw beijveren om de goederen, die op onwettige wijze vervreemd werden, te rug te verkrijgen. Een specificatie van alle vruchten van mijn parochie en kerk zal ik met de ver schuldigde opgave van hypotheken, lasten en oppervlakten, zo dit gevorderd wordt, aan zijn hoogwaardige excellentie de bis schop van dit diocees overleggen. Staande op de altaarvloer reikte de deken vervolgens de sleutels der kerk aan de pastoor over, zeggende: „Door de over gave dezer sleutels stel ik en bevestig ik u in het zakelijk en werkelijk bezit van deze parochie in Schiedam, met al de Voorrechten, rechten en inkomsten". Eveneens ontving pastoor Blok het mis saal, de kelk en de misgewaden, waarna deken en pastoor een rondgang maakten door de kerk, langs preekstoel, biechtstoel, doopvont en sacristie, waarbij de pastoor de macht ontving het Evangelie te ver kondigen, de zonden te vergeven, leden in de Kerk op te nemen en in de behoeften •der Kerk te voorzien. Na deze plechtigheid besteeg de hoog eerw. deken de preekstoel om een korte feestpreek te houden. Het thema van zijn woorden was geïn spireerd op het Evangelie van deze Zon dag: „Zijt gij het die komen moet, of heb ben wij een ander te verwachten?" Alvorens de nieuwe pastoor te verwel komen, memoreerde spr eerst de vele verdiensten van diens voorganger, pastoor Raaffels. Na het Magnificat en het Tantum ergo gaf pastoor Blok voor de eerste maal aan zijn nieuwe parochianen de zegen met het Allerheiligste. Een gezamenlijk gezongen Marialied be sloot deze eenvoudige maar zeer indruk wekkende plechtigheid, die door een kerk vol Gorzenaars werd bijgewoond. Hedenavond half acht beginnen de ge meenteraadsvergaderingen, gevvjjd aan de behandeling van de begroting. Ter voldoening aan het verzoek van enige raadsleden is het de bedoeling de tegen Vrijdag a.s. uitgeschreven mid dagvergadering te beëindigen, zodra B. en W. in eerste instantie zullen hebben geantwoord. In verband hiermede is het aanvangsuur van de avondvergadering op die dag op 7 uur gesteld en is de avond van Vrijdag 19 December a.s. als extra vergadering gereserveerd. Zondamiddag was St. Nicolaas op bezoek bij de meisjes van de Jongeren Gemeenschap in de Singelparochie. Deze hadden een kinderfeest op touw gezet voor kinderen, die een eind bui ten de route van St. Nicolaas wonen. De kosten hiervoor werden gedekt door het batig saldo van de onlangs gehou den fancy-fair. De ca. 50 kleuters werden door de meisjes in afwachting van St. Nico laas' komst aangenaam bezig gehou den en voorzien van snoeperij. Van St. Nicolaas kregen zij elk wat speelgoed, waarna het roerige goedje bijna niet meer in toom te houden* was. Een goede beurt voor de meisjes van de J. G.! De 73-jarige mevrouw C. Lelyveld- Janssen gewoond hebbende Leliestraat, werd gisteren in een bus, in de Willem de Zwijgerlaan, plotseling onwel. Ze leunde tegen een medepassagier en zakte ineen. Toen men haar naar d# Nolet- stichting had overgebracht, bleek daar, dat ze reeds overleden was. In verband met de gesteldheid van de terreinen vonden de voor H.B.S.S. vast gestelde wedstrijden geen doorgang. Vooral voor de belangrijke wedstrijd H.B.S.S.—Z.W.S.H. was dit jammer. Door dat Die Haghe met 5—2 verloor van Sunlight werd Z.W.S.H. nu de voornaam ste concurrent van H.B.S.S. Dinsdag 9 December TONEEL, EN MUZIEK Schouwburg, 8 uur: Geschichten aus dem Wienerwald (Hoofdstadoperette). Luxor 8 uur Cabaret Cees de Lange etc. Ahoy- terrein, 8 uur: Circus Strassburger. Is dit Schiedam? We hoorden het hedenochtend een passagier van lijn 4 vragen, op het eindpunt aan de Rotterdamse dijk. Ja. antwoordde de conducteur, doe maar net alsof het, weer verduistering is. Handje aan de muur en je komt, waar je wezen moet. Maar denk aan Schiedams mooie grachten. Ze zijn nu een beetje kil De Schiedamse verkeerspolitie heeft bij de Werf W ilton-Fijenoord, bij het verlaten van de werf heel wat iverklieden te verwerken, die per fiets naar huis terugkeren. Nu is de acht-jarige Wessel Schulting zijn assistentie aan gaan bieden en dat doet hij met de meeste accuratesse en tot tevredenheid van de politie. Wessel weet orde en tucht onder de brom- en fietsrijders te bewaren. Het was een vreemde wedstrijd op het uitstekende veld van Leonidas. Toch geeft de uitslag ondanks het vreemde verloop bal gewerkt, door twee man. Strafschop. Dulfer voltrekt het vonnis (23). De strijd wordt feller, om het bezit van de bal wor den ware duels geleverd. De scheidsrech ter dreigt de wedstrijd geheel uit handen te géven door zijn zeer zwakke optreden. Excelsior hervindt het eerste zijn kalmte. wel een juist beeld van de onderlinge Keer op keer rolt de aanvai op het Rot- 1T"\ n n OA M 1IM iton Onder grote belangstelling heeft de heer C. Lansbergen gisteren zijn veer tig jarig jubileum als collectant ge vierd. Des morgens is door Deken Rey- nen een H. Mis van dankbaarheid op gedragen en nadien heeft er in Hotel Beyersbergen een receptie plants ge vonden. Hier heeft de deken de jubi laris toegesproken en hem als blijk van erkenteHjkheid een door een der ge broeders Henderickx vervaardigde tegel mt een voorstelling van de H. Liduina overhandigd. Namens het college van col lectanten van de Frankenlandsekerk sprak de voorzitter, de heer N. J. J. van Baarle. die de ingelijste zegen van Z. H. de Paus aanbood, alsmede een polshor loge. Namens het kerkbestuur voerde de heer F. G. van Essen het woord. De ju bilaris mocht nog vele gelukwensen en een aantal geschenken ontvangen. Ge lukwensen werden hem voorts mondeling overgebracht namens het koor van de St. Liduinakerk en de besturen der col lectantencolleges van de andere kerken hier ter stede. Is dit Schiedam? Dit zullen vannacht vele burgers zich hebben afgevraagd, toen ze op allerlei manieren uit hun zoete rust gewekt werden. Kinderen, in de naroes van Sinterklaastijd, geloofden, dat de Sint en Zwarte Piet op het dak rommelden. Men kon vragen, wat men wilde, maar het was Schiedam. Er is iets aan de hand geweest met de gasdruk. Midden in de nacht gingen de in de mist zo broodnodige gaslantaarns uit. Agenten, die dit meric- ten, sloegen direct alarm en de politie is een groot gedeelte van de nacht bezig ge weest met het waarschuwen van de men sen, om op geysér, gashaard en gasstel te letten. Immers, door het plotseling verminde ren van de gasdruk en het opeens geheel vexdwijnen daarvan was er een gevaar lijke situatie ontstaan. Men kon zo ge makkelijk vergeten hebben, het gas af te sluiten. Adjudant v. d. Spek van de poli tie heeft het sein gegeven tot een alge meen waarschuwingssysteem, waar ten slotte nog een geluidswagen aan te pas kwam. Oorzaak van de vermindering van de gasdruk? Een technische storing, welke, naar door het Gasbedrijf ten stelligste verzekerd wordt, zich niet meer zal kun nen herhalen. Dit hoorden we althans bij de politie. Van het Gasbedrijf zelf bereik ten ons dienaangaande geen mededelin gen. Tot in de vroege morgen toe is men blij ven waarschuwen. Dit had ook wel zijn goede zijde. Een montere melkboer vond, dat het iedere Ochtend ipoest gebeuren, dan had hij veel minder last, dat de klan ten nog sliepen en hij hen uit hun bed moest bellen ha„,i„ i.mirt,r ».„t i verrassing en behaalde een zeer verdien- h" standpunt uit'„Eerlijk zullen we ai- j "Lelijke 7-3 ^etTcMn A T'T delen" De eerste drie teams verloren ongeslagen Favonet 5. Captain A. Gouka nl. hun wedstrijden, terwijl het 4e. 5e en fie team voor de overwinningen zorgden. Het le team verloor in een zeer enerve rende strijd van het ongeslagen Elan 1. H. Braak, die in een buitengewone vorm stak, behaalde de twee enige overwinnin gen. De uitslag 2—8 is echter geenszins geflatteerd te noemen, daar zowel A. als ;w. Buuring ieder een partij verloren za gen gaan door een „netbal" in de 3e game. Zaterdag a.s. komt het zeer sterke „Car bon" 4 op bezoek. Het 2e team, dat tegen Justicia 1 uit kwam leed een 46 nederlaag. Deze wed strijd had eveneens een zeer spannend verloop, daar hier de dubbel-partij de be slissing moest brengen. G. Meijer, die be- hoorlijk op dreef was, zorgde voor twee overwinningen, terwijl M. Gouka en Chr. Kuil er ieder twee verloren. In de voor aapstaande week vastgestelde wedstrijd tegen Stawero 2 zal dit team moeten to nen, dat zij inderdaad nog meetelt in de kopgroep. Het 3e team verloor een belangrijke wedstrijd en wel tegen het sterke en on geslagen Overschie 2, met 28. Hiermede zijn zij met twee punten achterstand op de tweede plaats terecht gekomen. M. Buuring bleek in deze wedstrijd totaal uit vorm te zijn en verloor al zijn par tijen, terwijl B. Eoet en W. Baard ieder voor een overwinning zorgden. De twee resterende wedstrijden tegen GJR 1 en Robaver 2 zullen zij echter wel weten te winnen. Volgens de verwachting verpletterde 't 4e team het onder aan de ranglijst benge lende Eendracht 7 met 10-0 Dit team krijgt volgende week het niet te onder schatten RZ 4 op bezoek. In deze wedstrijd kunnen C. Feelders en zijn teamgenoten D40BIMO VOOSCUFDAM FM OMSr*fKf* 74ste Jaargang No. 22020 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn gevestigd te Schiedam, Dam 18. Telefoon 66152. Giro-nummer 590943. Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal, t 2.— per maand, f 0.47 per week. Advertentie-prijs op gewone Kolombreedte t 0 15 Der millimeter hoogte Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte f 0.30 per millimeter^ ho»gt« j1* Bi.i contract gelden lagere tarieven, welke bii de administratie of bij de erkende aavertentie-bureaux verkrijgbaar zijn Kampioenen (kleine advet tentiën) tot 20 woorden 50 cent Elk woord meer 3 cent. Maximum t»u woorden Plaatsing uitsluitend bn vooruitbetaling Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor hei Advertentie-wezen en zijn mede-Benjamins zijn met deze overwinning twee punten uitgelopen en staan nu stevig op de eerste plaats. Zij kunnen de eerste competitiehelft vermoe delijk ongeslagen beëindigen. Het 6e team is op de goede weg. Tegen v. Marle 2 werd met 64 gewonnen en indien zij de twee resterende wedstrijden eveneens tot een overwinning kunnen brengen, wat zeer goed mogelijk is. dan kan aanvoerder P. v. Raay toch nog te vreden zijn over zijn team. Met uitzondering van het 5e zijn alle Noadteams de afgelopen week in het strijdperk geweest. Het eerste team schaarde zich weer bij de leiders door een 8—2 overwinning op de stadgenoot TCK 2. Noad 2 speelde gelijk (5—5) tegen het op de 2de plaats staande Bevanko 1. Het gelijke spel, dat Noad 3 wist te be reiken tegen EME 1, was een teleurstel ling, daar het team hierdoor niet meer alleen op de eerste plaats staat. Het vierde verloor met 7—3 van Lafamo 2, terwijl het zesde met 7—3 het onder spit moest delven in de wedstrijd teg»n TTTC 4. GTV 2 speelde Dinsdag een uit-wed- strijcj tegen PTTS 1, een team, dat dit jaar voor het eerst in de competitie speelt. Tante Pos weerde zich uitstekend en GTV kreeg ternauwernood een voet aan de grond. Bovendien speelde het pechduivel tje hun parten met als resultaat een 91 nederlaag Het eex-ste team deed het beter in de wedstrijd tegen Robaver 1. Na vijf sets was de stand 4—1 in haar voordeel. Dit scheen Robaver echter te bar te worden en het speelde voor wat het waard was waardoor de stand op 5—4 werd gebracht. Het dubbelspel moest de beslissing brengen. GTV won in twee games met kwam op 64. Alle drie de Wilton-teams wisten deze week de overwinning te behalen. Het eerste won met 7—3 van Xerxes 7, het tweede met 6—4 van Sozaro 3 en het derde met 6—A van RET 4. Programma van deze week: 11 Dec. Wil ton 2-a-v. Hessen 2 (3e kl. A). v. Hessen is momenteel leider in deze afdeling; 12 Dec. Favoriet 5Wilton 3 (2e kl. R.O.); 13 Dee. HVO 1—Wilton 1 (3e kl. A). De eerste twee teams van Wilton krij gen beide een zware tegenstander in de komende week. Weten de Wilton-teams de overwinning in de wacht te slepen, dan doen zij hiermede een goede gooi naar het kampioenschap. Na het avontuur van het gas maakten we dat van de mist. door. De straten in de binnenstad leken wel donkere spelon ken, waar men het gevoel kreeg, dat Dan te eens omschreef als „gij, die hiér bin nentreedt, laat alle hope varen". Geluk kig kon men met wijs beleid toch zijn weg wel vinden, al bleef die dikké wattefllöag een heel eigenaardig gezicht opleveren, met al die vurige ogen van autokoplampen en rijwiellantaams. In de mist gladheid. Ze is oorzaak van verschillende min of meer ernstige onge vallen geweest. Op de Rotterdamsedijk zijn vanmorgen twee auto's en twee mo torrijders geslipt. Een motor werd bescha digd. In de Schoolstraat ontstond een bot sing tussen een vrachtauto en een jeep. Bij Wilto-n-Fijenoord kwam een motorrij der uit Vlaardingen te vallen, toen hij plotseling voor een auto moest stoppen. Hij werd door een achter hem komende auto een eind over de weg voortgeduwd. In de Van Swindenstraat is een dame, die met een bromfiets reed. komen te vallen. Ze bekwam een hersenschudding en een kniefractuur en moest naar het ziekenhuis vervoerd worden en op het Station viel door de gladheid een wielrijdster, waar door ze een hersenschudding opliep. Een autobus ramtle er een haltebord. Mist. gladheid en gas.... Het is een emotievolle tijd voor onze stad. Maar ve len hebben toch mooie staaltjes van bur gerzin weten op te brengen. Wij voor ons brengen een ere-saluut aan die me neer, die in pyama. met een bolhoed op, zijn buren ging waarschuwen en het „zegt het voort" ondanks mist en gladheid die overigens gisteravond geen noemens waardige ongelukken heeft veroorzaakt op bewonderenswaardige wijz,e in practijk bracht. Helaas bleek het vannacht niet mogelijk, via de Radiodistributie Rotterdam voor de ochtenduren een bericht door te geven ter waarschuwing van de Schiedamse bur gerij. De politie kreeg in Rotterdam te horen, dat een bericht alleen na goedkeu ring van het ministerie van onderwijs mag worden uitgezonden. Ze belde naar Den Haag. maar kreeg een slaperige portier aan de telefoon. Resultaat: geen bericht. Jammer, want het had om mensenlevens kunnen gaan. De politie hier had al het mogelijke gedaan. Maar, zo constateert ze terecht, men moet meer doen en zo'n be richt is altijd van belang. Misschien dat het in Rotterdam in het vervolg, bij on verhoopte, dergelijke gebeurtenissen, iets minder stroef zal gaan krachtsverhouding.. De eerste 20 minuten was Excelsior voornamelijk door beter veldspel weliswaar in de meerderheid, maar de zwart-witten wisten dit over wicht niet in doelpunten uit te drukken. Er werd als steeds te weinig en te zacht geschoten, bovendien hield men het spel veel te kort ,om verrassend te zijn. Geheel onverwacht neemt Leonidas de leiding, wanneer Kerklaan een tamme schuiver laat glippen (10). Binnen 10 minuten heeft Leonidas dc voorsprong vei-groot tot 30, door doelpunten van linksbuiten cn middenvoor, goede goals in vrije positie gescoord. Het 3e doelpunt hebben wij zelf niet meer aanschouwd, daar er een zeer dichte mist over het veld was gevallen en het geheel een grauw-witte massa was, waaruit zo nu en dan een schim te voor schijn kwam. In dit schimmenspel scoorde Huët met een prachtige kopbal het zozeer verdiende tegenpunt. Na rust was de mist een eind opgetrokken en het spel ook be ter te volgen. Excelsior pakte de zaken stevig aan en zette een fel offensief in. Een zeer unfaire aanval van de Leonidas links-back op Kerklaan, had als gevolg 'n groot geharrewar en een zeer gespannen verhouding op het veld. De Excelsiorploeg ging er nu fel tegen aan, fel werd elke bal betwist en plotseling was er weer de oude ploeg. Het tempo steeg; met, harde cross-passes werd de Leonidas-verdedi- ging uit elkaar gespeeld. Bom, zeer actief zijnde, scoorde een doelpunt, dat onzes inziens ten onrechte wegens buitenspel werd afgekeurd. Bij een snelle aanval over rechts pikt Boon de bal en wordt dan in het strafschopgebied zeer ruw van de terdamse döel en de verdiende gelijkma ker komt na een fraaie solo-rush van Boon, die de keeper passerend de bal in het net deponeert. Fel „bijt" Leonidas te rug, maar nu geven Vlugman e.s. geen kans. De laatste 10 minuten zijn geheel voor Excelsior, dat nu werkelijk uitste kend voetbal speelt, ook hier geeft de Rot terdamse achterhoude geen kans. Met 33 komt het einde van deze wel eens te harde doch toch vrij behoorlijke wedstrijd. (Van onze verslaggever). Met een vaart van zestig tot zeventig kilometer is hedenmorgen de Dicsel-elec- trische trein, die uit de richting Tilburg kwam en om 8.36 Breda moest binnenlo pen, op 7 a 800 meter voor het station Breda ingereden op een rangcerdeel, be staande uit een electromotor en vijf gons. Dit rangeerdeel stak van links „ar rechts twee sporen over om b|j een fa briek binnen te lopen. Waarschijnlijk heeft de wagenvoerder van de personen trein, welke op het middelste spoor reed, door de mist dit treintje niet tijdig opge merkt en zag hjj het pas op het allerlaat ste ogenblik. Toen was het echter al te dicht bij om nog een ongeluk te voorko men. De wagenvoerder zette alle remmen aan en verliet onmiddellijk zijn stuurcabine, waardoor de man waarschijnlijk zijn leven redde. Met een daverende klap reed de Diesel nl. op de derde wagen van het rangeerdeel, welke wagen onmiddellijk kantelde en een eind over de lijn werd gesleept, terwijl dc voorzijde van de D.E.- treln geheel werd ingedrukt. Door de vluchtende wagenvoerder wer den de passagiers in de eerste wagen derde klasse gewaarschuwd, doch voor degenen die helemaal vooraan zaten, was het al te laat. De wand van de trein werd opengereten en een zware ravage werd aangericht. De banken aan de linkerzijde werden losgebroken en naar de andere kant geslingerd. Een heer uit Den Bosch werd aan de knie gewond en op zijn ver zoek per taxi naar zijn woonplaats ge bracht. Een tweetal dames kreeg schaaf wonden en een lichte shock. Zij werden naar het St Ignatiusziekenhuis in Breda getransporteerd en daar behandeld. Alle vier de wagens van het eerste treinstel de dieseltrein bestond uit twee stellen kwamen naast de rails te staan, doch kantelden niet. De derde wagen van het rangeerdeel kwam eveneens naast de rails te staan. De laatste wagen hiervan raakte los en reed op zijn eentje in de richting Roosendaal; eerst voorbij het station Breda kwam hij tot stilstand. De locomotief en de eerste wagon van het rangeerdeel kregen geen schade. Overigens is de materiële schade zeer groot. De drie sporen werden uit de grond gerukt en over een lengte van enkele honderden meters ontzet. Doordat de die seltrein over drie sporen stond was het treinverkeer tussen Breda en Tilburg totaal geblokkeerd. De doorgaande treinen gingen dan ook niet verder dan de twee genoemde plaatsen. De reizigers werden per bus van Breda naar Tilburg en van Tilburg naar Breda overgebracht. De locale treinen rijden van Tilburg tot Gilze- Rijen en voor deze treinen werd busver voer ingesteld tussen Gilze-Rijen en Breda. Advertentie Nauwelijks is het „Dies Irae, dies illa*' verstomd, ol' in dc Parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart kon het blijde „Veni Creator opklinken, nadat Deken J. H. Nieuwenhuizen van Alphen a. d. Rijn gistermorgen voor de aanvang van de Hoogmis de benoemingsbrief va« Hoogeerw. Heer A. J. Raaffels tol Deken van Gouda en Pastoor van deze parochie had voorgelezen. Het was een korte, maar zinvolle plechtigheid, de installatie van de nieuwe Deken, die gevolgd werd door een plechtige Hoogmis tot liet geestelijk en tijdelijk welzijn van de .Parochie, zo meldt men ons uit Gouda. Te bevragen bij het Hoofdbureau van Politie: bruine kinderportemonnaie, grp- ze damesportemonnaie, blauwe vulpen, tafelmes, autonummerplaat G—77690, kinderpantoffel, zakbalans,koperen loper, huissleutel, ring met 3 sleutels bril Men gelieve deze voorwerpen af te halen s middags tussen 2 en 4 uur. f e bevragen bij de vinders: geruite wollen sjaal, F. Blom. L. Singelstr 32; bruin glacé herenhandschoen, J. Meer hof, Leliestraat 36a; I paar kinderwant- jes. J. Troost, Vlaardingerdyk 333a; wol len kinderdas. Schoppenhouwer, Ver brande Erven 8; bruine dameshandschoen H J. Veldhoven. Strijensestraat 43; brum Ieren herenhandschoen, Vogelenzang, Edisonstr 27; zwarte dameshandschoen, v. 't Hof, L. Kerkstraat 38b; woIIen_kin- dermuts, v. d. Berg, Galileistraat 77a; 1 paar groene wollen darheswanfen, P. Tricht, Kortelandstraat 15/10; donker blauwe glacé dameshandschoen, W. Schop, Lekstraat 44b; 1 paar kinderwanr- jes. L. van Zyi, Boerhavelaan 90b; munt biljet van 2,50, A. de Brinker, v. 's-Gra- yesandesl raat 38; paarlensnoer. W. Bok- kers, v. Osladelaan 41; vulpen, A. v. d. Krocht, Broersveld 149; paarse vulpen, Robbebregt, Vlaardingerstraat 33c: por- temonnaie met inh., J, Plooij, Nieuw- landflat 47; tasje met inh., W. J. Wa.n- smk Alb Cuijpstraat 15a: kinderarm- band.ie, W. van Eden, Broersvest 161' da mesportemonnaie met inh. Riikuiter Westvest 76b; handkap J'. Kleihee"' Hoofdstraat 239; handwagen. Fa Beu kers, L. Haven 37; groene autostep de Kort. Mariastraat 61b; 10 meter touw den Broeder, Tiejman Oemstraat 18; lips- sleutel aan ring, Zwijstra, Ridderkerkse- straat 31: bos sleutels, zeemanscantine Wilton-Fijenoord; witte rozenkrans in étui J. de Hooge, N. Haven 281; ring met 3 sleutels. Drukkerij Trio, Broersveld 27; huissleutel, Bronneman, afd. Personeels zaken Nieuwstraat 26; hondje, H. Zand- stra, Galileistraat 32: z.g, lipssleutel, W. Nefkens, Ch. de Bourbonstraat 27b. Men gelieve na het afhalen van de voorwerpen bij de vinders hét Hoofd bureau hiervan in kennis te stellen. Na het voorlezen van de benoemings brief volgde de installatieplechtigheid, zo als deze is vastgesteld in de diocesane sy node van 1929. Na het openen van het tabernakel en de bewieroking van het Allerheiligste werd het Gregoriaanse Veni Creator gezongen. Vervolgens legde Deken Raaffels de ambtseed af, waarna hij de sleutels van de kerk, het missaal, de kelk en de gewaden in ontvangst nam. Hierna werden de gebeden uitgesproken bij preek stoel, doopvont en sacristie, terwijl de installatieplechtigheid werd besloten met het zingen van het Tantum Ergo en de zegen, gegeven door de nieuwe Deken. In zijn toespraak ging Deken Nieuwen- huizen uit van een vers uit het Evangelie van $eze Zondag „Ziet Ik zend mijn ge zant, die Mij de weg bereiden zal". De ken Nieuwenhuizen herinnerde er aan, dat nauwelijks drie weken geleden de parochie in deze kerk bijeen was om de laatste eer te bewijzen aan de overleden Deken Bots. Zijn heengaan heeft een die pe wonde geslagen in het, geestelijk leven van de parochie, van de stad en van het Dekenaat. Het was de Bisschop, die deze wonde moest genezen, door een nieuwe herder te benoemen. Deken Nieuwenhui zen herinnerde er aan hoe mgr Huibers met de parochie is verbonden door zijn geboorte en hij wist zeker, dat de Bis schop naar een uitstekende herder beeft gezocht. De gewijde spreker noemde De ken Raaffels „een andere Rafaël. die ge nezing brengt en door God wordt gezon den". Gij zijt niet de man die gelijk even eens in het Evangelie van deze Zondag wordt gezegd, heên en weer beweegt als het riet in de wind. maar een man van principen. van werkkracht, een man met een hart. Pastoor Raaffels was in Schie dam de juiste man op de juiste plaats. Hij is daar door de bisschop weggehaald om in Gouda een zware taak te gaan vervul len. Deken Nieuwenhuizen deed een be roep op de parochianen om de nieuwe Deken, die de zaken met kracht ter hand gaat nemen, hulp en bijstand te geven, niet alleen door welwillendheid, maar ook door het gebed. Deken Nieuwenhuizen eindigde zijn installatie-toespraak met het uitspreken van de wens, dat de goede God de arbeid van Deken Raaffels rijkelijk zal zegenen. Hierna droeg Deken Raaffels de plech tige Hoogmis op, daarbij geassisteerd door de kapelaans Buys als diaken en v. d. Vliet als subdiaken, terwijl kapelaan Beek als ceremoniarius fungeerde. Op het pries terkoor hadden de zeereerw. heren pas toors Are. v. d. Hoeven O.F.M. en Naza- rius de Wit O.F.M., rector A. M. Niekel en pater Everardus C.P., rector van het Klooster der Paters Passionisten te Haas trecht plaats genomen. Klokslag half één stonden de eerste ver tegenwoordigers van vele organisaties, alsmede parochianen vöor de pastorie om van de gelegenheid gebruik te maken. De ken Raaffels welkom in Gouda te heten, hem geiuk te wensen met zijn benoeming en met hem kennis te maken. Van deze gelegenheid werd een zeer druk gebruik gemaakt, doch desondanks vond Deken Raaffels tijd om een ieder op beminnelijke wijze te woord te staan en kort van gedachten te wisselen, velen be lovend spoedig de kennismaking te her nieuwen. GEBOREN: Marinus z. v. C. J. Stout- handel en C, Wouters; Johannes z. v. J. de Jonge en C. M. Blomsteel; Johannes J. z. v. J. J. Vis en E. Touw. OVERLEDEN: W. J. Nolet 72 j.; W. ■T. van Gogh 85j.B. Kerkhof 78 j.; P. C. van Hartingsveldt 59 J.; K. C. Brus- saard 81 j. ROTTERDAM, Maandag 8 Dsc. Vette koeien en ossen (naar schatting 795) varkens 535, lammeren 93. Aanvoer in totaal 1423 dieren. Vette koeien le kw. 2.75—2.90. 2e Kw. f 2.60—2.70, 3e kw. ƒ2 10—2.30; Varkens (lev, gew.) le kw. ƒ2.00. 2e kw ƒ1.95» 3e kw 1.90; Lammeren; ie kw. 90 2e kw. io, '3e kw. ƒ60. Vette koeien: aanvoer korter, handel Leven dig. iets hoger in prijs enkele prima s boven notering; Varkens (lev. gewicht»: aanvoer iets minder, handel stroef, gemiddeld lager in prijs, enige boven notering; Lammeven: aanvoer matig handel vlug, goed prijsnou- dend. Minister Mansholt voert met het agra rische bedrijfsleven besprekingen in ver band met de moeilijkheden bij de afzet van varkensvlees. Er bestaat in principe overeenstemming over de instelling van een varkensfonds, dat handhaving van de gegarandeerde prijs voor baconvarkens tot taak zal hebben. Na overlég met de Stichting voor de Landbouw, welk overleg nog op enkele aanvullende punten moet worden voortge zet, heeft minister Mansholt besloten met ingang van heden, 8 December, de Speling in de gegarandeerde prijs voor baconvar kens, die tot nu toe 5 cent naar beneden en naar boven bedroeg, op 10 cent te brengén. De minister heeft voorts besloten de prijs voor baconvarkens in Januari 1953 te verlagen ais gevolg van de gedaalde voederpryzen op de wereldmarkt. Vanmorgen heeft het gerechtshof te 's-HertogenboSch de 42-jarige weduwe J. M. G. H. uit Zierikzee wegens móórd op het 80-jarige boertje Keesje Schreurs te Bergen op Zoom veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 12 jaar en ter beschik kingstelling van de regering. De advocaat- generaal had 15 Jaar en ter be»chikking- stelling geelst. Cottica, Georgetown naap Amsterdam, 6 op 490 mijl NO. van Barbados. Fairsea, Rotterdam naar Sydney, passeerde 7 Bona. Groote Beer, Amsterdam naar Kaapstad, 7 op 360 mijl Z. van Kaap Palmas. Johan van Oldenbarnevelt, Amsterdam naar Melbourne. 7 te Fremantle. Noordam. New-York naar Rotterdam 8 voor i-ïoek van Holland (mist). Oranje, Djakarta naar Amsterdam, pas seerde 6 Perim. Oranjestad, Amsterdam naar Cristobal, 7 op 1390 mijl N.O. v»n Barbados. Ryndam 7 van Rotterdam te N. York. Sibajak, Djakarta naar Rotterdam, 8 (3 u.) van Port Said Waterman, Wellington naar Rotterdam passeerde 7 Pantellaria. Westerdam, Rotterdam naar New-York, 7 op 190 mijl O. van lichtschip Nantucket Willem Ruys, Rotterdam naar Djakarta, 6 (1« uur) van Suez. Advertentie Op hun speurtocht, door Nederland ontdekten onze inkopers een prach tige partij Het heeft geen enkele Invloed on deze partij gehad, dat de wolprijzen stegen, en dc Kchtedamse huismoe ders zullen verrukt zijn over de kwa liteit. De prijzen zijn een verrassing. Gekleurde molton KINDERDEKENS met figuren, blauw en rose 75 x 100 cm. BLOKDEKEXS, in blauw en rose 90 x 140 cm Witte MOLTOJjT DEKENS 90 x 1*30 cm. 125 x 180 cm Voorafgegaan door Deken Nieuwenhuizen van Alphen a. d. Rijn, begeeft Deken Raaffels zich tijdens de installatie-plechtigheid als Deken van Gouda naar de preekstoel. Flanellen LAKENS, gestreept 155 x 200 cm 180/225 Gebloemd flanellen LAKENS 175 x 225 cm Effen groene DEKENS met streepdessins 150 x 200 Jacquard patroon 1-pers. 150 x 200 cm. 2-pers. 170 x 220 cm. 23.95 Alle bekende merkdekens (Leidse en AeBe) tegen oude lage prijzen. Profiteer nu! en

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 2