Kerstfeest op t Loo in intieme' m onze 3U)NG- oire leel in ne halfrond fabrikanten SLAGEN Koningin schonk dampende chocolade- „galavoorstelling", maar iets, waarbij PA I 1 nri A] 17P CT PPP hjke Familie Heel Nederland was aanwezig Opdrachten bepalen het talent Amerih. investeringen i?i het buitenland Beperking sigarenuitvoer naar België rPerzië stelt beperkingen aan vreemdelingen- bezoek Indonesische „spoorwegorder" voor Nederland TOELICHTING KERSTPRIJSVRAAG Vruchten van sociale boom Eerste Kamer over de middengroepen erwsAóPoeeeRs WOENSDAG 24 DECEMBER 1952 PAGINA 3 Wij vertrouwen gaarne, met deze toelichting niet al te duidelijk te zijn geweest, zien met ongemene belangstelling Uwe oplossingen vóór 15 Januari a.s. tegemoet en wensen U van harte: 'n paar pret tige puzzle-uren! verdrijven met succes aanvallen van KOORTS. ■0k KIESPJJN.HOOfPP'JM.etc. ANNO 1690 WAT LEVERT LEVERT IS GOED' best gedaan hebben op het ..Stille Naoht" I I als toen, met vlak voor zich de Konink- JL 'xJ.LLj.vy RALkHJL J I Het weldadige van dit alles was, dat het zo ..gewoon" ging, dat deze viering tot en met het nerveuze, tikje valse „Stil- O J- ook dat kleine Veluwse plattelandsmeisje 11 *.*1 1 1 ze was misschien vjjf jaar oud met Tyifkllz" 111T 71 I I." pip I die blonde krulletjes en dat popperige llieiJV LllL Z/llVClCIl JACLOI opgewonden gezichtje boven een heel - bonte Zondagse jurk doodstil kon zitten, Het bekroonde Kruisbeeld van \oire. Daar men voor industrieproducten een tamelijk.grote plaatselijke markt van node heeft, worden de grootste investeringen gevonden in landen die al geïndustriali seerd zijn zoals Canada, het Ver. Konink rijk en Frankrijk, of in landen die met hun industrialisatie reeds een goed begin hebben gemaakt, zoals Brazilië en Austra lië. band naar een accoord streven dat een beperking van de invoer voorziet zolang de lonen in België en Nederland niet on geveer gelijk zijn. De voornaamste Ne derlandse fabrikanten zo besluit de voor zitter van het Verbond van Belgische Sigarenhandelaren, die het goed menen met Benelux, zijn het overigens met deze zienswijze geheel eens. De Perzische regering heeft een speciale wet goedgekeurd, welke aan buitenlanders die al eerder in Perzië werkzaam ztfn ge weest, verbiedt het land opnieuw binnen te gaan, zo werd Dinsdag medegedeeld door dr Fatemi, de Perzische minister van buitenlandse zaken. Op een persconferentie zeide Fatemi, dat zij, die tijdens hun vorige verblijf gepoogd hadden de betrekkingen van hun land met Perzië te verbeteren wellicht met speciale vergunning van de commissie voor buitenlandse zaken van de Perzische Tweede Kamer Perzië zouden kunnen binnengaan. In het vervolg zullen het ministerie van buitenlandse zaken en de genoemde com missie van de Tweede Kamer de opening van buitenlandse consulaten in Perzië moeten goedkeuren. Fatemi noemde o.m. de voormalige Ame rikaanse ambassadeurs dr Henry Grady en Louis Dreyfus als personen, voor wie een uitzondering op bovengenoemd reis verbod is gemaakt. Deze diplomaten zul len, desgewenst naar Perzië mogen terug keren. (Grady is in 1950 en 1951 en Drey fus van 1933 tot 1939 ambassadeur in Per zië geweest). Advertentie De Indonesische spoorwegen hebben in Oostenrijk, Frankrijk en Nederland orders geplaatst voor rollend materieel. Deze orders betreffen eerste, tweede en derde klasse personenwagons, restauratie- en goederenwagons. Men verwacht de wagons medio 1953 en 1954 in Indonesië. De in Oostenrijk geplaatste orders omvatten 134 wagons, waaronder personenwagons, res tauratie- en goederenwagons. In Frankrijk worden besteld 76 perso nenwagons mat air-conditioning. in Ne derland zijn besteld 88 wagons. Honderd wagons derde klasse, die eerder in Neder land waren besteld en die onlangs in Indonesië zijn aangekomen, zullen ge bruikt worden voor het zgn. streekverkeer voor passargangers. Foto 8. Het spijt ons: wie dit dichtte en waar dit opschrift zich be vindt, kan vrijwel iedere inwoner van... U zonder enige aarzeling vertellen. Foto 9. Voor de drie abonne's, die dit gebouw niét onmiddellijk herkennen, deze aanwijzingen: het ligt vlak bij een stad en dicht bij een grens, en wat men op de foto op de voorgrond ziet is, dood gewoon, water... Poëzie 10. Iets moeilijker dan „Keesje" die gij verderop zult ontmoe ten. Doch wij helpen U: het hierbij af gedrukte gedicht is niét van Bertus Aafjes Foto 11. Uw archief zit vol met zijn gedenkschriften! Tien strafpunten voor wie nimmer van hem heeft ver nomen. NAAR aanleiding van dr Olierooks rede bemediteerden we gisteravond in deze hoek de noodzakelijkheid van begrip voor elkander op de basis der volledige en niet eenzijdige sociale ge rechtigheid. Het hoge feest van morgen geeft ons nog een uitgezochte gelegenheid enkele gedachten nader te ontwikkelen. Bjj alle zorg voor onze dikwijls heel zware noden mogen we toch nooit verge ten, dat het einddoel van de Menswording Christi was en is de stichting van het rijk Gods door het herstel der heilig- makende genade. Bovennatuurlijk leven werd ons terug geschonken. Al vatten velen deze diepe betekenis van het Kerst feest niet meer. Anderzijds zijn we niet gewelddadig van de natuur losgerukt. Ook Christus immers bekommerde zich om de natuur lijke en stoffelijke noden van de mens. Het Oude en Nieuwe Testament staan vol voorbeelden. Maar voortdurend wordt er tevens op gehamerd, dat eerst het rijk Gods moet worden gezocht. De rest zal worden toe geworpen. Maar aan dat woord wordt in verband met de overwaardering van het mate riële, naar wij menen, wel zeer sterk ge twijfeld. Zocht de mensheid in haar geheel naar Gods rijk, dan zouden armoe en gebrek op aarde niet meer heersen. Maar evenmin als Christus mogen wij ons tevreden stellen met de leer en verder wachten op bekeringen. Gezien de tal rijke genezingen, de wonderbare brood vermenigvuldiging en de extra wijn op Cana's bruiloft, moeten ook wij niet min of meer onverschillig langs geestelijke en tijdelijke noden van de medemens heen lopen. Uit alle macht telkens opnieuw dienen we te streven naar het rijk der sociale rechtvaardigheid. Eerstens door zélf te geven aan ieder, wat hem toekomt. Zulks kan zijn in geld, in dienstbetoon, dienst ijver, prest? tie vermogen en de belonin gen daarvan. Is er dan nog nood dan komt de in schakeling der liefde. Waar kan men die beter leren dan bij de Kribbe. Volledig succes, allemaal. In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de financiële beschouwingen van de rijksbegroting 1953 wordt ook de kwestie der middengroepen behandeld. Verscheidene leden sloten zich aan bij de opmerking, dienaangaande gemaakt door het lid der Tweede Kamer de heer Lucas. Deze leden wensten de regering er niet onkundig van te laten, dat zij het vraag stuk van de middengroepen van het grootste belang en van de uiterste ur gentie achtten. Naar hun mening wordt het door vermindering of vrijstelling van schoolgelden niet in de wenselijke zin aangepakt, laat staan opgelost. Naar aanleiding hiervan verwezen zij naar de onlangs gepubliceerde rapporten der door de K.V.P. ingestelde commissie voor de middengroepen. Met name vesti gen zij de aandacht op het derde rapport dier commissie, handelende over de ver betering van de positie der middengroe pen. Met aandrang bepleitten zij, dat de regering bij haar nader in concrete te ontvouwen beleid met de gedachten, in dat rapport ontwikkeld, ernstig rekening zou houden. De hier aan het woord zijnde leden ver zochten de regering ten spoedigste voor stellen ter bevordering van een oplossing van dit zo nijpende probleem aan de Sta- ten-Generaal voor te leggen. Andere leden, die reeds vele jaren hadden aangedrongen op verlichting van de lasten, op de middengroepen gelegd, verheugden zich over de steun, thans ook van de zijde der K.V.P. aan hun streven verleend. Proza 12. Vijf strafpunten voor de ongeletterde, die Keesje niet tot zijn kennissenkring mag rekenen. Foto 13. Fragment van een gebouw. Zó gemakkelijk te herkennen, dat wij onze fotograaf lieten „blitzen" teneinde het probleem niet al te simpel te maken. Foto 14. Er zit meer aan deze toren vast dan gij op het eerste oog zoudt vermoeden. Sherlock Holmes zou aan het feit, dat het tien minuten voor twee was, toen wij deze foto namen, uiter aard al meer dan genoeg hebben... Foto 15. Een veerpont waarover wij geven dat gaarne toe menigeen zal struikelen. Het silhouet van de plaats aan de overkant geeft U enig houvast. Wij hebben helaas vergeten, te onder zoeken of de veerman pruimt. Dat zou op Uw speurtocht een kostelijke aan wijzing zijn geweest.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3