HEERENVEEN LIEP UIT Kop-hattrick van Piet van Overbeek B.V.V. bleef in opgaande lijn; S.V.V. opnieuw zwaar geslagen. R.C.H. ditmaal slechts gelijk N.A.C. strafte MISVERSTAND De derby voor de tricolores Longa had aan perfecte halflinie niet genoeg Friese vlag hoog aan de mast Toch een HOOFDKLASSE? Heerenveen sloeg Stormvogels Wageningen profiteerde van „reprise" Limburgia zonder schutters Onze ruiters naar Badminton N.T.T.B.-Coupe voor Du Buy Willem II en B.V.V. verder in opmars. Succes voor staartclubs, except D.H.C. Versterkte degradatie gaat door Troosteloos voetbal bij Volewijckers Schaats-ultimatum wordt besproken tyAANDAG 29 DECEMBER 1952 Willi 0 Franken kopt Opnieuw gelijk Dré Saris weerde zich in het B.V.V.-doel op zijn best; boven zijn rechtsback Kerssens uitrijzend stompt hij met zekere vuist het leer voor de insprin gende S.V.V.-captain Gosens weg; Schrover (links) en Remmers houden de deur achter hem dicht. (Van onze verslaggever) SCHIEDAM, Zondag B.V.V.'s parmantige aanvalsleider Piet van Overbeek etaleerde vanmid dag aan de Schiedamse Havendijk een zeldzame bezienswaardigheid: zijnde de kleinste middenvoor die er dit seizoen op de eerste-klas-velden rond loopt, scoorde hij tegen S.V.V. een hattrick van uitsluitendkopballen! En bovendien leverde hij daarmee het leeuwenaandeel in de ruime 14. zege die de roodzwarten mee naar Den Bosch namen: alleszins verdiend en niet eens geflatteerd. HEEMSTEDE, Zondag. (Van onze sport-correspondent). De zekere overwinning van drie we ken geleden, toen RCH met 30 leidde tegen Wageningen, maar de strijd werd gestaakt wegens de mist, is de Haarlemse Racing ontgaan. Ditmaal kon de Haar lemse club het niet verder brengen dan een 11 gelijk spel en met dit resultaat mogen beide partijen tevreden zijn. Wa geningen heeft zich vooral in de tweede helft een volwaardig tegenstander ge toond en het groen-witte overwicht in deze speelhelft werd tenslotte beloond met de verdiende gelijkmaker. D strijd was evenwel hoopvol voor de Haarlemmers begonnen. Reeds na drie minuten scoorde Gallis uit een goede pass van De Wet te een fraai doel punt. maar deze spoedig verkregen 10 voorsprong deed de thuisclub blijkbaar geen goed. Wel behield RCH 'n veldover- wicht. maar de Wageningse backs Be.ver en Albérs hadden niet de minste moeite met RCH's buitenspe lers Couv.'en.ho ven en Van Lieshout (invaller voor Koster); en omdat spil Looys 't Haar lemse binnentrio aardig in be dwang kon hou den, ging er van de Haarlemse voorhoede bepaald weinig kracht uit. Enkele goede kan sen gingen voorts door treuzelen r atT tc verloren, zodat 't ju- £een verwonlde- goed begin rin,g waj<^ dat de score verder blank bleef. Ook aan de andere kant dreigde slechts weinig gevaar- Van der Weerd was de grote man in de Wagen voorhoede, maar ook hij mocht er in slagen de Haarlemse verdediging voor ai te grote moeilijkheden te plaatsen. Enmaal echter had doelman Wille geluk toen een söhot van spil Looys door de lat werd gekeerd. Zo kwam de rust met 10 voor RCH. Na de pauze hadden de bezoekers hun voorhoede gewijzigd, Van der Weerd be zette de middenvoorplaats Van der Kolk ging buiten spelen en Jacobs verhuisde naar de rechtsbinneraplaats. Deze omzet ting bad een gunstige uitwerking en reeds onmiddellijk moest RCH's defensie handelend optreden- Vooral v. d. Weerd bleek thans een doorlopend gevaar en hij was het ook die na twintig minuten n goed opgezette aanval met een fraaie pass aan Jacobs afwerkte. En deze spe ler had weinig moeite de reeds geslagen Wille te passeren, 1—1. In de resterende tijd deed RCH tal rijke vergeefse aanvallen op de Wage ningse veste. Ook de Haarlemse verde diging liet zich, ondanks ettelijke goede pogingen van Van der Weerd c.s-, niet meer verschalken, zodat met 1—1 het einde kwam. Het was opmerkelijk, met hoeveel sur plus aan techniek zowel de roodgroenen als de roodzwarten in de eerste helft de moeilijkheden van het gladde en zware veld wisten te overwinnen. Vooral ie SVV-voorhoede kon best uit de voeten en zo werd het een aardige wedstrijd met vóór de rust een Schiedams overwicht- Reeds na 5 minuten ging er een orkaan van gejuich over Sterre- bos en Gorzen: mid- voor Köneman was scherp doorgesprint op een harde pass van rechtsback Steenbergen en was met een snel en lis tig tikje de uitgelo pen Saris juist iets te vlug af. De her opstelling van de van ziekte genezen Köneman bleek ook daarna een belang rijke versterking voor de SVV-aan- val; zijn switches met rechtsbuiten VAN OVERBEEK Schrumpf eisten kop-hattrick van de Bossche afweer het volle pond en ook met zijn binnenspelers Gosens en Van Pelt bouwde hij een serie fraaie combi naties op, waaraan Utermark c. s. slechts met de grootste moeite het hoofd konden bieden. Was Dré Saris niet in een weer zo solide vorm geweest, met vliegende ko gels van Gosens en vooral van Van Pelt en ook met een verrassende vrije trap van Schrumpf zou SVV bij de rust méér dan een 10 voorsprong hebben verworven. Nu bleek deze voorsprong te gering. Want reeds in de eerste minuut van de hervatting bleek opnieuw, dat SVV het nu eenmaal niet zonder zijn grote spil Jan van Schijndel (nog steeds geelzucht) kan stellen. Ditmaal werd hij vervangen door Poulus (neef van het bekende Schiedamse voetbalbroers-duo), die echter na de rust geen tegenwicht wist te vormen tegen de radicale allure waarmee BVV's kanthalves Remmers en Huybrechts en binnenspelers Quaadvliet en Van Beurden toen hun heerschappij over het middenveld gingen uitoefenen. Vrijwel zohder slag of stoot werd SVV op eigen helft teruggedreven en het heeft zich nooit meer uit deze om klemming kunnen loswerken. In een kwartier tijd werd SVV eenvoudig weg gespeeld. Het was het kwartier van Van Over- beek's eerste twee kop-goals, beide uit voorzetten van rechtsbuiten Emans, na 5 resp. 15 minuten. De Bosschenaren vuurden trouwens niets anders dan kop ballen af en zjj deden dat goed: vóór de rust had Quaadvliet al onhoudbaar bo ven Kouwen de lat getroffen en had de SVV-doelman maar nauwelijks andere kopstoten van Quaadvliet en Van Over beek kunnen overmeesteren. De genadeslag kwam echter uit een schot. Een half uur voor het einde zig zagde de fors geworden Max van Beurden zich langs vijf te hoop gedreven Schie dammers om deze solo-actie fraai af te werken met een zuiver in de hoek geprikt schuivertje. SVV was reddeloos. En de greep van BVV's magische vierkant, de ruggegraat van het team en de basis voor de huidige opgaande lijn, wilde maar niet verslappen. Een in volle ren gelost schot van Van Overbeek onderstreepte, dreu nend op de deklat, het blijvende overwicht van de Bosschenaren, die tenslotte 2 mi nuten voor het einde met Van Overbeek's derde kop-goal, ditmaal uit een voorzet van linksbuiten Heymans, de eindstand op 14 brachten. Opnieuw een zware nederlaag voor SVV, dat niet alleen Van Schijndel node mist, maar ook teruggekomen is van zijn mis lukte proeven met een aantal jeugdige spelers en nu in de versleten veteraan Van Lith als linksbuiten en de eigenlijk ook al afgeschreven kanthalves Van Kan en Meerwijk opnieuw de ouderdom in de ploeg heeft gehaald, maar ook daarmee de dalende lijn niet heeft weten te door breken- (Van onze correspondent) BREDA, Zondag. Doelman Jacobs was de grote man in de Limburgia-ploeg en toen dan ook deze uitstekende doelverdediger kort na de rust uit een misverstand het eerste doelpunt zag geboren worden, was het alsof dit het keerpunt werd in de tot dan toe doelpuntloze wedstrijd. Tegen het nogal forse spel van de Limburgers had N.A.C. aanvankelijk een enthousiast partijtje voethal ge steld, dat evenwel niet tot doelpunten leidde. Hoewel de inschrijvingen voor de inter nationale ruiterwedstrjjden te Badminton (Engeland), die op 22, 23 en 24 April 1953 worden gehouden, nog niet gesloten zjjn. staat reeds vast, dat in elk geval twee Nederlandse ruiters aan deze samenge stelde wedstrijd zullen deelnemen en wel de gebroeders Van Loon uit Tilburg. Ernest Van Loon zal met „Ampère" uit komen en Max zal „Nerantsoula" berijden. Met goede schoten trachtte men doelman Jacobs te verschalken. Dit had in de eer ste helft geen succes, zodat na de hervat ting NAC uit een ander vaatje tapte. Na 6 minuten kwam het I nusverstanddoeipunt. I It)'' ï|j De bal lag rustig tus- sen Jacobs en de rechtsback Lemraens, iffMPhpi,! sj toen rechtsbinnen A Hoogenhuyzen van hun aarzeling gebruik 1 maakte en inschoot (1—0). Dit doelpunt maakte de Limburgse verdediging murw. Aanval op aanval sneed door hun ver- dediging, waarbij de JACOBS combinatie Kraus - betere dagen Hoogenhuyzen - Can-i jeis goede dingen j deed. Eerst schoot Kraus na handig om- spelen van linksback Droll tegen Jacobs, j doch enkele minuten later deed hij het beter. Canjels brak door, gal door naar Kraus en Jacobs, die iets te laat uitliep, zag de bal voor zijn neus verdwijnen in het lege doel (20). Even gaf dit doelpunt I Limburgia een mentale injectie. Rechts buiten De Graaf, die nog weinig fraais te zien gegeven had, lanceerde enkele afga- meten voorzetten. Bijna zorgde de NAC- spil Botermans uit één van die voorzetten voor een doelpunt in eigen goal. Hij kopte keurig in, maar v. Vliet stond goed op gesteld en tikte over de lat. Het offensief ging uit als een nachtkaars. Weer was het NAC, dat de toon aangaf. Tot doelpunten kwam het niet meer. Met twee corners op het Limburgia-doel besloot NAC zijn verdiende overwinning. Het Davo-dam-Kersttournooi dat te Tilburg werd gehouden, loerd gewonnen door de Belg Verpoest. Dc Tilburg se dammer Van Kollenburg bezette de tweede plaats. Na de jongste courses te Hilversum bleek, dat de totalisator in Nederland gedurende het achter ons liggende jaar niet minder dan 6.176.329 'heeft omge zet. In .1951 bedroeg deze omzet ruim een millioen minder. Een koppelrace in het Hallenstadion te Zürich werd gewonnen door de Fran se combinatie CarreraSenftleben. SchultePeters moesten zich verras send met vier ronden achterstand en de 10e plaats tevreden stellen. D.H.C.'s doelman Van Schaik, een dozijn maal verslagen, in een lastig parket met de A.D.O.-er Wasmus en de D.H.C.-er Kraus, met Jansen (A D.O.) attent terzijde. WEERT, Zondag- De Amsterdammer Cor du Buy heeft voor de 13de maal de strijd om de N.T.T.B.- coupe gewonnen. Te Weert eindigde hij met 7 gewonnen partijen als eerste, met de Hagenaar Hogendoorn met 6 gewonnen partijen op de tweede en de Rotterdam mer Willemstein met 4 overwinningen op de derde plaats. Dit jaarlijkse tornooi had sterk aan waarde ingeboet door het weg blijven van Van Zoelen, Pelser en Stoop. Voor hen vielen Klinkenberg, Heemskerk en Van Ham in. De meeste tegenstand on dervond Du Buy van de jeugdige Haagse speler Jan Hogendoorn, die hij met 21-15 21-16 de baas bleef. De eindstand luidt: 1 Du Buy (Amster dam) 7 gew. partijen 2 Hogendoorn (Den Haag) 6 gew. part.; 3 Willemstein (Rotter dam) 4 gew. part.; 4 Scheffer (Arnhem) 4 gew. part.; 5 Klinkenberg (Amsterdam) 4 gew. part.; 6 Heemskerk (Roelofarends- veen) 2 gew- part.; 7 Van der Spek (Den Haag) 1 gew. part.; 8 Van Ham (Hilver sum) 0 gew. part. Een zure dag voor RCH; enkele weken geleden stond het met 30 voor toen zjjn wedstrijd tegen Wa geningen 10 minuten voor het ein de wegens de mist werd afgebro ken; omwille van die 10 minuten moest nu die hele wedstrijd worden overgespeeld en ditmaal kwamen de Heemstedenaren niet verder dan een met veel pijn geforceerd 11 gelijk spel. Maar RCH kan wel een stootje velen. De drie andere wedstrijden in afd. A werden eveneens een gelijk spel. RCH's gevaarlijke concurrent DOS moest inderdaad bij het op het twee de volgers-plan bivakkerende GVAV de helft achterlaten en in de staart werd ook al gedeeld: VSV was ster ker dan Sneek maar kon toch slechts de afstand eender houden en Vole- wijekers en EDO gunden elkaar één puntje meer ruimte op het Friese staart-duo. Wederom een debacle voor de Gooi-öefensie, die nu wel helemaal van de kook bljjkt: de 01 voor AGOVV spreekt boekdelen. Verder twee belangrijke matches in de kopgroep van afd. B: Heerenveen vergrootte zijn voorsprong op nr 2 Stormvogels tot 4 punten door een 02 zege in IJmuiden en in het duei op de grens van kopgroep en middenmoot steeg Enschedé en daalde Vitesse (10). De enige af gelaste wedstrijd in dit i-nhaal-pro- gramma was ËlinkwjjkLeeuwar den. Willem II nam in een doelpunten- rijke Tilburgse dehby definitief de kanshebbersrol van Longa in afd. C over en ook BW onderstreepte zijn sterke ploeg na een zwakke start door een royale zege over het in de sukkel geraakte SVV. En dat de strijd in de staart hier inderdaad nog spannend gaat worden, werd in Tiel duidelijk, waar de twee hekkensluiters Theole en Juliana deelden. Het duel van Brabants snelle star ters in afd. D tussen RBC en NOAD eindigde onbeslist en het verlies was hier voor de Tilburgers die zich tot nu toe nog steeds in de kopgroep handhaven maar dit punt node mis sen. Van de twee opwaarts strevende staartclubs bleef NAC in de meerder heid over Limburgia, hetgeen des te somberder was voor DHC, dat door ADO met zware cijfers vast op de voorlaatste plaats werd gespijkerd. EERSTE KLASSE A. RCH 10 17 12 16 11 15 Heracles 11 13 GVAV 12 12 Wageningen 11 11 VSV 11 11 Ensched. Boys 12 11 NEC 11 10 De Volewijck. 11 9 Zwolse Boys 11 9 EDO 12 9 11 7 10 6 EERSTE KLASSE B Heerenveen 12 19 Stormvogels 12 15 Haarlem 11 14 Enschede 11 14 Leeuwarden - 11 13 Vitesse 11 13 DWS 11 11 AGOVV 11 10 Blauw Wit 11 10 't Gooi 12 10 Elin-kwijk 11 9 Be Quick 11 7 Achilles 12 7 Go Ahead 11 5 EERSTE KLASSE C Sparta 11 18 MVV 12 16 Emma 12 15 VVV 12 15 Willem II 12 15 BW 11 12 Longa 11 12 Excelsior 11 11 Sittardia11 11 SVV 12 9 Brabantia 12 8 11 7 HBS 12 7 Theole 12 6 EERSTE KLASSE D PSV 12 16 Eindhoven 12 15 NOAD 12 15 ADO 11 14 Feijenoord 12 14 11 12 Bleijerheide 12 12 RBC 12 11 NAC 12 11 Hermes DVS 11 10 Limburgia 12 10 Maurits 12 .9 11 8 TEC 12 7 (Van onze verslaggever) TILBURG, Zondag Het was weer zo'n ouderwetse derby, deze wedstrijd tussen Willem II en Longa. En ondanks de plaatselijke rivaliteit, die in de regel liet spelpeil nadelig beinvloedt, was er dit keer veel goeds te genieten en een goede dosis sensatie maakte bet geheel niet minder acceptabel. Willem II heeft dus met ruime cijfers gewonnen. Deze cijfers hadden nog duidelijker taal kunnen spreken als Willem II voor de rust reeds baar kans bad gegrepen. Het is echter goed dat dit niet gebeurd is omdat in dat geval Longa onrecht zou zijn aangedaan. De zwart-witte Tilburgenaren waren heus niet zo zwak als de uitslag dan zou hebben doen vermoeden. Longa sloeg nog even terug. Niet hard genoeg echter. De schoten van Wassen- berg waren te weinig serieus. En daarbij, Willem II stond niet méér toe. De tricolo res gingen hun eigen spelletje weer spelen. In de 20ste minuut boden Engel en de Bruickere v. Roessel een kans die deze niet liet glippen. En twaalf minuten later was het Becx die de Bruickere een bal op het hoofd speelde, hetgeen na een forse knik, een vijfde doelpunt opleverde. Meer doelpunten zouden er niet komen ondanks het feit, dat de tevoren zo soliede Longa- verdediging op slappe benen kwam te staan. Er was echter een duidelijk verschil in speltype. Waar men bij Willem II in de regel productiviteit paart aan een kundige techniek en desondanks soms een te kort aan inspiratie vertoont, moet men de Lon ga-wapens voornamelijk zoeken in ijver en hard werken. Zeker, de techniek heeft vorderingen gemaakt, maar in dat opzicht hebben de Longa-mensen toch nog wel wat te leren. Maar daarnaast is het bij £?sPreking Pl»ats gehad tussen het bestuur van de Vereniging \an Eerste Klasser» (V.E.K.) en het bestuur van de federatie van verenigingen ter behartiging van de belangen van 2e, 3e en ^klasse voetbalverenigingen over de competitie indeling voor de eerste klnsseclnhs dit in verband met het op de laatste bondsvergadering aangehouden voorstel' van de eerste klasse verenigingen om de indeling van vier eerste klassen- van elk 14 verenigingen te handhaven. Men herinnert zich, dat op 25 October onder leiding van het bondsbestuur een bespreking is gehouden, welke geen bevredigend resultaat heeft gehad In de bijeenkomst van Zaterdag j.l. kwam de V.E.K. met het voorste) tot het instellen van 5 eerste klassen van elk 12 verenigingen. Het bestuur van de federatie van 2e, 3e en 4e klasseclubs stond tegenover dit nieuwe voorstel van de V.E.K. afwijzend, maar niettemin kwamen de groepen dichter tot elkaar. Toen namelijk het bestuur van de V.E.K. de toezegging had gedaan, haar leden te zullen adviseren het voorstel 'van 4 x 14 eerste klassers in te trekken, traden de vertegenwoordigers van de lagere klassen meer tegemoetkomend op. Besloten werd n.l. een commissie in te stellen, waarin uit elke organisatie vier leden zitten. Deze commissie zal een suggestie bestuderen tot het instellen van 4 eerste klassen van 12 clubs en een top- of hoofdklasse, eveneens van 12 verenigingen teneinde aan de bezwaren van de eerste klassers tegemoet te komen zonder daarbij het Plan-Burgwal in zjjn wezen aan te tasten. De commissie bestaat uit de heren -I. Hekman (Groningen), J. p. van Balen Blanken (Haarlem), J. H. Asoherman (Enschedé) en Pöpplein (Den Bosch) voor de V.E.K. en de heren J. A. W. Bergfelt (Amsterdam), B. Meyer (Gorinchem), E. J. Gaas beek (Apeldoorn) en -I. C. Cools (Maastricht), voor de lagere klassen, waarby laatstgenoemde het secretariaat zal waarnemen. De vermelde suggestie is slechts één mogelijkheid, welke de commissie z-.l onderzoeken. Mocht de commissie succes hebben met haar werk, zodat overeenstemming tussen de V.E.K. en de federatie van 2e, 3e en 4e klassers tot stand zal komen, dan ligt het in de bedoeling op de gewone bondsverga dering, welke Zaterdag 26 September 1953 te Amsterdam plaats vindt, met een afgerond voorstel te komen. Het werk van de commissie vangt aan, wanneer het voorstel van de 4 x 14 door de eerste klassers formeel is ingetrokken, waarmede dan vaststaat, dat de versterkte degradatie aan het einde van het lopende seizoen doorgaat. Hoewel natuurlijk het bondsbestuur in deze te beslissen heeft, zou daar mede tevens de buitengewone algemene vergadering van 24 Januari a.s te Utrecht, overbodig worden. In een onstuitbare, typische Abe-rush is Heerenveen s grote man door de gelederen van de Stormvogels-defensie gedwarreld; mde botsing met doelman Venus is Lenstra ten val gekomen, maar hij kan al juichen: hij heeft de score voor de Friezen geopend. Van links af de verslagen IJmuidenaren: Van den Oever, Venus, Westers, Til en Heilig. (Van onze speciale verslaggever) IJMUIDEN, Zondag Heerenveen heeft de lastige klip in IJmuiden met succes weten te om zeilen. Na een strijd waarin de Friezen onbetwist het beste voetbal hebbeii vertoond, konden zij een 0—2 overwinning boeken; en hoewel Stormvogels ongetwijfeld hard voor een beter resultaat heeft gewerkt, is de Friese zege practisch niet in gevaar geweest. Een doelpunt in elke speelhelft heeft de meerderheid van de „Pompebladden" zeer goed tot uitdrukking gebracht. Het elftal van Heerenveen heeft in IJmuiden een uitstekende indruk achter gelaten. Het was niet enkel Abe Lenstra die deze overwinning heeft bewerkstel ligd. Het gehele elftal speelde 'n goede partij voetbal; en wanneer we een uit blinker zouden willen noemen, dan gaaii onze gedachten eerst uit naar spil Jan de Jon-g, die zowel aanvallend als ver dedigend bergen werk heeft verzet en de anders todh wel gevaarlijke IJmui- der voorhoede totaal schaakmat wist te zetten. Heerenveen had aanvankelijk 't beste van het spel, maar de IJmuidenaren wis ten toch vrij spoedig het spel naar de andere helft te verplaatsen. Toen echter bleek^ reeds dat er met de Friese ver dediging niet te spelen viel. De beide backs, Veenstra en Y. de Jong, hielden de vleugelspelers goed in bedwang en spil J. de Jong maakte het Angenent en Luppens dermate lastig, dat deze prac tisch niet gevaarlijk konden worden. Bo vendien was het schieten der IJmuider- voorwaartsen onzuiver en doelman hijenhuis kon het weinige rustig af. Ondertussen was Heerenveen lang zaam maar zeker meer in het offensief gekomen. Brandsma kreeg een kans, maar doelman Venus stopte het verra derlijke schot en even later wist de IJmuider-doelman door tijdig uitlopen 'n kans aan Lenstra te ontnemen. Maar na 25 minuten brak Lenstra fraai door en passeerde Venus met een kalm schot, 0—1. Tot aan de rust hielden de elftal len elkaar volkomen in evenwicht. De tweede helft begon met een ver woed offensief van de thuisclub. Aanval BRANDSMA genadeslag op aanval werd op de Friese veste ondernomen maar juist in deze pe riode toonde spél De Jong zijn gro te kracht en ont nam de Stormvo gels alle illusies- Verder dan een viertal hoekschop pen bracht de IJmuider voor hoede het niet; en al verkeerde het doel van Nijenhuis enkele malen in groot gevaar, doel punten bleven tot de vrome wensen be horen. Eindelijk wisten de. Friezen aan de omklemming te ontworstelen en op hun beurt diverse goede aanvallen op te zet ten. Hierbij bleek, dat het spel der be zoekers beter verzorgd was dan dat der thuisclub, w.anit de aanvallen droegen een gevaarlijker karakter. Een klein half uur was dc tweede helft oud, toen linksbuiten Hofma een goede voorzet gaf. Blaauw kopte de bal fraai door naar Brandsma en deze kon zonder veel moeite doelman Ve nus ten tweede male het nakijken ge ven. 02. Dit doelpunt besliste de strijd, want stormvogels speelde na deze genadeslag een verloren partij, en omdat de Friezen thans ook iets meer op eigen veiligheid gingen spelen, verliep het laatste kwar tier zonder emoties en eindi"^- als de bekende nachtkaars. Longa zo, dat het in de voorhoede teveel van één man moet komen, van midden voor De Kort, die de bewegelijkste figuur is in de aanval. Bij Willem II is feitelijk elk der aanvallers in staat tot doelpunten. Dat bewees trouwens deze wedstrijd, want behalve Verreyt maakten alle aan vallers één of meer doelpunten. Toch von den wij dit keer bij Longa iets, wat Wil lem II miste een middenlinie die haar dubbele taak tot in de perfectie vervulde. En dat deden Massuger en v. Helvert bij Longa vaak heel wat beter dan Forman- noy en v. Beers bij Willem II. Maar zelfs dit heeft Longa niet kunnen redden. Willem II greep reeds onmiddellijk na het begin signaal naar de macht, aan Lon ga een enkele ongevaarlijke uitva! latend. Becx kwam al spoedig alleen voor Luyte laar te staan zonder te kunnen scoren. De Bruickere deed het kort daarna ai niet be ter, maar toen Becx opnieuw werd gelan ceerd, dit keer door v. Roessel, was het schot van de Willem Il-Iinksbuiten zo scherp, dat Luytelaar geen kans kreeg en rechtsachter Franken niet beter wist dan de bal in eigen doel te koppen. Dat de Jong vlak daarop met een open doel voor zich faalde, past in de sfeer van het ogen- I blik. Buitenspelva] en opdringen der backs ieidde tot een tegenoffensief van Longa, dat stellig niet ongevaarlijk was. Het draaide op een aantal hoekschoppen uit waarbij de laatste (26ste minuut) succes had. Veldhuizen bracht de bal voor de voeten van v. Erven en deze weer voor die van Wassenberg, die, op een enkele meter voor het doel opgesteld, de bal rus tig achter Botermans deponeerde (11). En nog steeds bleef Longa gevaarlijk voor het Willem II opereren. De Willem II-ers waren korte tijd hun evenwicht kwijt. Een kogel van de Kort moest door Botermans resoluut op de vuist worden genomen en Wassenburg zat ook al niet stil. Maar juist in de laatste minuut voor de rust brak Willem II opnieuw uit. Een vlotte pass van v. Roessel naar Verreyt, van de ze een voorzet op juiste hoogte naar De Jong en een hoofdknik van deze rechts buiten bracht de score op 21. De eerste minuut na de pauze verwekte sensatie toen de snelle De Kort plotseling doorbrak en heel de Willem II-verdedi- ging aan zjjn laars lapte 2—2. Maar op nieuw sensatie 30 seconden later toen De Jong als een pijl uit een boog xjjn weg vond naar het Longa-doel en oerhard Luytelaar sloeg. Binnen de minuut dus van 2—1 op 32. AMSTERDAM, Zondag Een vooral in de eerste helft veel ster ker De Volewijckers heeft tegen EDO op eigerp terrein geen doelpunten kunnen maken. En als wij daarnaast vertellen, dat de Haarlemmers ook geen aanvallen konden opbouwen, die de bal achter doel man Hagenaars moesten brengen, dan begrijpt men wel, dat het aan de overkant van het Y een troosteloze boel is geweest. Toch zag het er in het begin niet naar uit, dat het een gevecht zonder treffers zou worden. De Volewijckers begonnen onmiddellijk zo'n fel offensief, dat wel naar succes moést leiden. Maar de hechte EDO-defensie zwichtte niet. De Haar lemmers kwamen na een kwartier zelfs tot enkele tegenaanvallen, waarvan er een in de 27ste minuut het gewenste resultaat opleverde. Althans, dat dacht men. Maar Mul, de geestelijke vader van het doel punt, had buitenspel gestaan. De Volewijckers zijn hiervan blijkbaar geschrokken. De Amsterdammers namen de aanval weer over en zij behielden het middenveld tot aan de rust. In de tweede helft heeft EDO dit van De Volewijckers overgenomen. Maar ook bij de Haarlem mers bleven resultaten achterwege, waar door de einduitslag 00 werd. Ee» week geleden nam de buiten gewone algemene vergadering van liet district Zuid-Holland van de K.N.S.B. (de voormalige Zuid-Hol landse Ijsbond) een motie aan. waarin verscheidene eisen werden gesteld aan bet bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond, bij niet voldoening waarvan het district Zuid-Holland op korte termijn uit de bond zou tre den. Naar wij vernemen, wordt op Zaterdag 3 Januari een bestuursver gadering van de K.N.S.B. belegd, waarin de inhoud van de motie van het district Zuid-Holland zal worden behandeld. ue hete Longa-verdedigmg protesteert bij de scheidsrechter tegen Willem Is tweede doelpunt door De Jong, op de voorgrond tegen de paal vlak r. - -re ^°r, rust gescoord. Maar in weerwil van de gestes van Veldhuy'en ïu™'llrJ^ot_1!S-.e"._elndlgde de striJd f V'u' v ^°rt C" doelman Luytelaar werd het doelpunt goedice' keurd. Psychologisch belangrijk moment in de Tilburgse derby

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3