Boeren bezorgd over het regeringsbeleid Voorzitter N.K.B.T.B. hekelt dreigend dirigisme Argentinië „vraagt Tijd voor samenspraak gekomen 1 Mei in Moskou dag van leuzen dictatuur Britse kroningsvlootschouw zal imposant worden Het is aan Peron om beslissingen te nemen"... Rampenfonds 110,1 millioen NEDERLANDSCHE CREDIETBANK N.V. Minister Suurhoff (op vrachtauto) hekelt „vleugelziekte" Worsteling van het Rode Kruis met cle kleding ten einde Zaterdag 2 Mei 1953 Boer mag geen kwasi-ambtenaar worden De 17-October affaire Analxst IIja Ehrenburg fungeerde als vredesapostel Naar volledige overeen stemming tussen reders en vissers Een-derde van de vloot van het Gemenebest aanwezig Moordaanslagen in Tunis DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN^OMSTREKEN C R E D I E T E N Onderzoek naar vraag nood zakelijk Sterk gestegen uitvoer V oor al juiste fiscale politiek van belang Boer geen kwasi-ambtenaar Indon. regering stelt vertrouwens kwestie „Pan I TWINTIG BENDELEDEN GEDOOD Bij Tjandjur op West-Ja va „Dictator noodzakelijk WEERBERICHT V UITSLUITEND TEN BEHOEVE VAN HANDEL EN INDUSTRIE (Van onze Utrechtse redacteur) „het BOERENVOLK wacht ge duldig. Het heeft er recht op, dat er nu eens een uitspraak komt over wat werkelijk de bedoeling van de regeringspolitiek is ten aanzien van de land- en tuinbouw. De boer en tuinder moeten dit op korte termijn weten. De Nederlandse boeren en tuinders hebben feitelijke rechten, gezien de in 1948 door de minister gedane toezegging van een redelijk inkomen voor bet goed geleide so ciaal-economisch verantwoorde be drijf. De boeren en tuinders fronsen het voorhoofd bij de ontwikkeling van hel agrariscli beleid der rege ring, dat vorig jaar duidelijk een zwenking gaf te zien. Is het wonder, dat er een zekere onrust in bun ge lederen is? In de eerste na-oorlogse jaren hebben zij genoegen genomen -•e miis dan de wereld markt bood terwille van de consu ment en de export". Dit geluid liet de heer G. W. Kamp- sehöer, voorzitter van de Ned. Doeren en Tuindersbond horen' op de jaarver gadering die gisteren in Utrecht werd gehouden. De heer Kampschöer had eerst met voldoening geconstateerd dat 1952 en de eerste twee maanden van 1953 in het algemeen economisch voor de boer goed zün geweest. Een uitzondering was het harde fruit, waarvan de prijzen met name voor de mindere kwaliteiten te Wensen overlieten. Daarna verwees spr. naar niet onbedenkelijke symptomen, zowel wat betreft de wereldmarkt, die een prijzenverloop te zien geeft als het regeringsbeleid. Er is een daling in de prijs waar te nemen, ja voor sommige artikelen gaat de daling zelfs tot beneden de kostprijs. Voorvechter van tuinders en boeren Bij zijn critiek op het regeringsbeleid had de heer Kampschöer allereerst de nieuwe garantie-prijs voor melk op Jhet oog, waarbij van de kale kostprijs mplaats Van de integrale kostprijs wordt uitge gaan Ook de nieuwe garantieprijs voor de bacon-varkens betekent een terugtocht van de regering. Vervolgens merkte de heer Kampschöer op, dat de land- en tuinbouw een groot Windeel heeft gehad in de gezondmaking V»n Nederland's financiële toestand. Hij hekelde Verder de toenemende dreiging Van een staatssocialistisch dirigisme, Waarbij hü zeer bekommerd was over de Vorm van het komende landbouwschap. Er zijn tendenties van klassenstrijd en Staatssocialisme. De heer Kampschöer vroeg zich af of aanneming van de Landbouwwet, zoals die op stapel staat, niet betekent, dat het subsidiariteitsbegins -er om hals wordt gebracht. De aanwa het staatsvermo gen gedurende de .te drie jaar met ruim 6 milliard gulden wijst er op, dat het Particulier vermogen steeds meer in het gedrang komt. Bij de huidige moeilijkheden ten aanzien van de varkenshouderij gaan er stemmen op, die aandringen op een teeltregeling, doch de heer Kampschöer meent, dat zulks voorlopig praematuur is. Men moet bij het overwegen van dergelijke maatregelen er terdege van overtuigd zijn, dat men het op de lange duur inderdaad niet zonder deze kan stellen. Op de eerste plaats is echter noodzake lijk een veelomvattend en nauwkeurig onderzoek naar de te verwachten vraag in de komende jaren. Hoe zal de invoer Politiek van de Verenigde Staten van Amerika zijn? Hoe worden de theorieën over economische integratie in daden om gezet? Wat kan verwacht worden voor de afzet van de zich in economisch opzicht emanciperende landen als India? Op den duur za! een vrij handelsverkeer niet zijn legen te houden en opbloei van het bedrijfsleven bij het behoud van de vrede heeft ook een gunstige invloed op de agra rische stand. Een zekere reserve moet in acht geno men worden, doch overigens behoeft men, aldu- de voorzitter, de toekomst niet som her tegemoet te zien. De heer Kampschöer verwees in aan sluiting op zijn rede nog naar het vorig jaar door de K.N.B.T.B. vastgestelde Beleidsprogram voor de Land- en Tuin bouw, waarin belangrijke richtlijnen wor den aangegeven. Met voldoening constateerde hij, dat de regering inmiddels met een plan tot her verkaveling voor Schouwen-Duiveland is gekomen. In verband met de verplaatsing van boeren naar de Noord-Oostpolder her innerde de heer Kampschöer aan de toe- *egging van de regering met betrekking 'ot de inpoldering van de Zuiderzee ge daan, dat de verhoudingen van de bevol king in het nieuwe land die in het oude land zouden benaderen. Spr juichte het ook toe, dat in de Emi- gratiewet de maatschappelijke organisa ties zijn erkend, waarbij hij nog eens sti puleerde, dat emigratie voor iedere mens vrij moet zijn. De directeur-generaal van de Voedsel voorziening, ir J. A. P. Franke, hield een voordracht over „Enkele problemen der Nederlandse landbouwpolitiek". De heer Franke noemde als essentieel punt hierin, dat naar zu groot mogelijke economische prestaties gestreefd moet worden. Van de overheid worden maat regelen verlangd om aan een goed geleid bedrijf een zekere bestaansmogelijkheid te verzekeren. Deze garantie kan men slechts koppelen aan de plicht van de landbouw tegenover de gehele bevolking. Met enige cijfers over de uitvoer in de na-oorlogse jaren toonde ir Franke de grote betekenis van de land- en tuinbouw aan. De uitvoer van producten van de landbouw- en voedselindustrie steeg achtereenvolgens in de jaren 1946, 1947, 1948, 1951 en 1952 van 400 millioen, tot resp. 860 millioen, 1280 millioen, 3232 millioen en 3500 millioen. De uitvoer van zuiver agrarische producten bedroeg in de jaren 1936-1938 325 millioen 347 millioen in 1986, 600 millioen in 1947, 900 millioen in 1948, 1400 mil lioen in 1949, 1748 millioen in 1950, 2215 millioen in 1951 en 2473 millioen in 1952. Wel zal gewaakt moeten worden voor on-economische productie. Er zullen wel altijd overschotten zijn, waarvoor een ga rantie niet steeds mogelijk is. In het ver leden heeft de landbouw de regeling bij grote surplussen te veel gan de overheid overgelaten, verklaarde ir Franke. Ten aanzien van de prijzenpolitiek maakte de heer Franke uit het rapport van de Stichting voor de Landbouw op, dat er tussen de regering en de land bouworganisaties geen ernstige menings verschillen zijn. Misschien wel over de uitvoering. Tenslotte maande ir Franke tot voor zichtigheid bij het uitbreiden van de varkensstapel en de pluimveestapel. Prof. dr Th. L. M. Thurlings uit Wa- geningen besprak „Het vraagstuk van de ondernemersfunctie en onderne mersbeloning in de Landbouw". Het vraagstuk speelt, aldus prof. Thur lings, ten aanzien van de pachtprijsbe- paling en ten aanzien van de minimum- prijs-politiek. Bij de pacht komt een tweetal desiderata aan de orde: het redelijk inkomen van de pachter en de instandhouding van areaal en opstallen. Het zou onjuist zijn het prijs-niveau van landbouw-artikelen blijvend op te schroeven teneinde aan beide desirata voor alle bedrijven te voldoen. Subsi diëring van bepaalde bedrijven moet dan maar de oplossing brengen als men een koude sanering niet aandurft. Bij de bepaling van het pachtersinkomen moet onderscheid gemaakt worden tus sen de daad van het ondernemen en het rendement van het risico-dragend kapitaal. Als gemiddelde over goede en slechte tijden moeten beide gehonoreerd wor den, doch in tijden van ongunstige con junctuur zuilen beide, de eigenlijke ondernemerspremie en de interest van het risico-dragend kapitaal, de eerste stoten moeten opvangen, alvorens de pachtprijs invloed ondergaat. 99 Zo zal ook in de opgaande conjunctuur de pachtprijs achter moeten blijven. Wat de prijspolitiek ten aanzien van de landbouwproducten aangaat, moet voorop staan, dat de boer zelfstandig moet blijven en niet mag verworden tot een kwasi-ambtenaar. De goede krachten van de vrije markt moet men ook niet uit schakelen. Daarom zal de minimum-prijs politiek niet een gegarandeerd vast inkomen moeten opleveren, doch fungeren als vangnet. Het is niet zonder meer te zeggen of men volstaan kan met de als landelijk ge middelde berekende-kale-kostprijs. Er zijn nu eenmaal grote verschillen in bedrijfs- typen. Men moet in de keten die schakel opzoeken, die men de zwakste acht van alle, die men wil behouden. Die zwakste schakel zal men op de maximale belasting moeten toetsen. Wellicht ware dit te doen door bedrijven van 7 a 10 ha. te nemen, de ondernemersarbeid, doch niet de ondernemerspremie in rekening te bren gen, evenmin ais de interest over het risico-dragend kapitaal. Men is dan ook gewapend tegen pogingen om de zoge naamde vrije uitloop af te remmen of af te romen. Overigens zal verhoging van het weer standsvermogen van de onderneming b.v. door een juiste fiscale politiek meer de aandacht moeten krijgen dan tot dus ver, en wellicht meer ook dan de mini- mum-prijs-politiek zelf Uiil™L JVan het Indonesische parlement blijkt, dat de regering op elf Mei in een openbare vergadering van het parlement eenverkfcring zal afleggen °Y?r de van de 17-October- affaire. Naar Aneta verneemt, zal zij ve%trouwensvotum\rhaegtenparlement een schrhft dat^hfu nr®rlac',eur" van Aneta fsCK'ggden. o/d^W"^ de6Xeringspaartkije"ngen' aa^ezien ™der mening bestaat. nog verschil van Het zusterschip Van dg fcntiser De Ruyter dat de naam draagt van admiraal de Ruyters beroemdste schip, nl. de „Zeven Provinciën", en op de werJ van de Rotterdamsche Droogdok mj. Werd gehouwd wrtToU op IJ, April voor een proefvaart op de Noordzee die zeer succesvol is ver lopen. Thans ligt het schip weer by de werf. De bovenbouw van 't schip. P W de onderhandelingen inzake het MM Korea-conflict, welke reeds zeer geruime tijd te Pan Moen Djon gevoerd worden, gaat het de laatste da gen blijkbaar wat stroever. Dat is jam mer; men scheen zo goed te vorderen. Moet de wereld zich echter zo ongerust maken over de „misverstanden" te Pan T In onze eigen omgeving toch is het immers ook wel eens een „pan", wan neer er onderhandeld wordt! En het blijkt dan, dat alles veelal wel in orde komt. B.v. op Koninginnedag by ondergeteken de thuis. De twee jongste spruiten wil den na reeds een „ysie" verorberd en een fluitje kapot gemaakt te hebben, met alle geweld een ballonnetje. Doch die vlieger i.e. een ballon ging niet op. Moeder liet het oordeel aan het .hoofd van het gezin". Toen wij dan thuis kwamen, moesten wy beslissen. Nu noopte ons de houding van onze echt genote, welke feitelijk neergekomen was op een weigering, om niet toe te geven. Vredelievend als wij zijn, begonnen wij te onderhandelen en beloofden nog een ijsicvan 10 cent. Zulks werd aanvan kelijk niet ongunstig opgenomen, maar na kort beraad kwam het verzet van de jongste zoon in de opmerking: ..Als U toch een dubbeltje voor een ijsie geeft, kan V even goed een ballonnetje geven Ja, daar zaten wij nu. En wij zaten nog meer, toen onze betere wederhelft 'n beter hart toonde door toe te geven De ballonnetjes i.e. „piepertjes"' werden gekocht ondanks het verzet van de „boze vader", die helemaal niet onge negen was om toe te geven, doch om tactische redenen weigerde. Enfin, een en ander heeft geen ander gevolg gehad dan dat na korte tijd de ballonnetjes met fluitjes sprongen. Toen was het een „pan"', waarbij Pan Moen Djon niets is In rle Argentijnse hoofdstad Buenos Aires zijn gisteren rond de figuur van president Heron weer enige opzienbarende gebeurtenissen voorgevallen. In e eerste plaats kwaöl er weer een boni tot ontploffing, ditmaal niet ver van iet congresgebouw, waar Peron juist een redevoering hield. De bom was zodanig geplaatst, dat zij geen schade veroorzaakte. Eerder op de dag waren in andere delen van de stad kleinere bommen tot ontploffing oekomen. Een tweede opzienbarend feit was de rede van de president. Hierin sprak hij bedreigingen uit aan het adres van de Amerikaanse persbureaux Associated Pres, United Press en International News Service. Hij verzocht de volksvertegen woordiging, een onderzoek in te stellen naar „de activiteit van deze persagent schappen in Argentinië". Volgens hem maakten deze zich schuldig aan opzette lijke ondermijning van het aanzien van Argentinië in het buitenland. Peron viel de drie Amerikaanse pers bureaux fel aan en hü vroeg het parle ment „na een snel en volledig onderzoek passende maatregelen te nemen, die een voorbeeld voor vele j'aren zijn van hoe een volk zich tegen zün vi)anden verde digt". Als een voorbeeld van valse berichtge ving noemde Peron o.a. dat „imperialis tische persbureaux slechts honderdduizend ambtenaren kunnen tellen als een heel millioen arbeiders zich heeft verzameld". Voorts waren volgens Peron door de pers agentschappen „valse berichten verspreid over de bomaanslag van enkele weken ge leden" (Er werd melding'gemaakt van ge ruchten, als zou de president zelf de aan slag in elkaar hebben gezet om de aan- eerste Mei is, evenais de vorige jaren in de communistische staten vooral een dag van leuzen geweest. Over het alge meen waren ze nogal gematigd: ze had den ditmaal geen agressieve klank jegens het Westen, maar bewierookten het com munisme en de rode leiders. Te Moskou werd een militaire parade gehouden, die de kortste en minst opvallende was van na de oorlog. Er werden redevoeringen afgestoken, die geen nieuwe gezichtspun ten openden. Berlijn was wederom als een symbool van de huidige verdeeldheid van de wereld. In de ene helft was het al sikkel en hamer wat er te zien was, terwijl in de andere vrijelijk gedemonstreerd en georeerd werd. Er deden zich, voor zover bekend, geen incidenten voor. Het meest opvallende communistische geluid op deze 1 Mei-dag bracht de „Pravda" in een artikel van de hand van de beroemde schrijver Ilja Ehren burg. Hij schreef onder meer, dat een be stand in de „hete oorlog, die Korea ver scheurt, dient te worden gevolgd door vrede en beëindiging van de koude oorlog, die alle volken ruïneert". Ehrenburg vervolgde: „De tijd voor de monoloog is voorbij; die voor de samen spraak aangebroken. Men kan elkander met slechts op het slagveld, zoals acht jaar geleden, op vriendschappelijke voet ontmoeten, maar ook in vredestijd. Een ontmoeting van de arbeidende bevolking aan de oever van de Moskwa of aan die van de Hudson zou even kameraadschap pelijk kunnen zijn als de ontmoeting tus sen soldaten aan de oever van de Elbe". De schrijver verzekerde „het hard werkende Britse volk, dat volk met grote geestelijke durf en prachtige waar digheid! dat de Sovjets 'de Britse cul tuur en traditie eerbiedigen en in vriend schap met het Britse volk willen samen leven". Hij verklaarde voorts, dat de Sovjets oprecht van Frankrijk houden en dat zij tot een vrede willen komen, die „zowel Minsk als Straatsburg tegen een nieuw gevaar zal beschermen". In Westelijke politieke kringen gelooft men, dat de redevoeringen in Moskou en het artikel van Ehrenburg klaarblijkelijk voornamelijk voor binnenlands politiek gebruik in de Sovjet-Unie zijn bedoeld. Volgens mededeling van de voorlich tingsdienst van de Indonesische strijd krachten is Donderdag j.l. een bende on der leiding van de ex-kapiteins Bosch en Smit in de omgeving van Tjandjur (West-Java) door het bataljon-313 aan gevallen. Daarbij zouden twintig leden van de bende zijn gedood. Het K.N.M I, deelt mede: Krachtige drukstijgingen op de Britse eilanden en in de omgeving daarvan hebben een uitgestrekt hogedrukgebied doen ontstaan, dat zich van de Azoren over de Noordzee uitstrekt. Tegelijkertijd heeft een boven Noord- Rusland aanwezig hogedrukgebied zich in Zuid-Westelijke richting over Scan dinavië uitgebreid, zodat de weerkaarten van vanmorgen een lange gordel van ho ge druk vertonen, van de Azoren tot Fin land toe. Hierdoor is West-Europa thans gevrijwaard van depressie-invloeden van de Oceaan. Toch is er wel enige depres sie-invloed. Er bevond zich vanmorgen namelijk een kleine lagedrukkern boven Zuid-Duitsland, die o.a. tot gevolg heeft, dat ;n ons jand Noordelijke winden voor komen. De genoemde kern is gevuld met i koude, onstabiele lucht, waarin zich ge- makkelijk onweersbuien kunnen ontwik kelen. De mogelijkheid, dat dergelijke onweders met de Zuidelijke hoogtewin den naar ons land zouden drijven ,is niet geheel uit te sluiten, maar de kans, dat dit Zondag zal gebeuren, is toch wel bij zonder klein. Met dit kleine voorbehoud kan op een droge Zondag worden ge rekend- Tot gistermiddag was in het Nationaal Rampenfonds in totaal 110.1 millioen bijeengebracht. Woensdag was de stand 110 millioen. dacht van binnenlandse moeilijkheden af te leiden). Vrijdagavond zijn politiemannen op wacht gezet bij de kantoren van de drie genoemde persbureaux in de Argentijnse hoofdstad. Intussen heeft de Amerikaanse ambassadeur in Argentinië de Argentijnse minister van buitenlandse zaken gevraagd, de veiligheid van de Amerikaanse corres pondenten in Argentinië te verzekeren. Het derde voorstel was wel het belang rijkste. De leider van de Argentü'nse ar beiders, Eduardo Vultetitch, deed namelijk niets minder dan Peron practiscbe het dic tatorschap aan te bieden. Van bet balklrn van het regeringsgebouw af riep hü uit, dat, „om de misdadige plegers van bom aanslagen en verraderlüke leden van de Peronistische partij uit te schakelen, een dictator noodzakelü'k is". Toen Vultetitch zijn rede uitsprak, stond- president Peron naast hem. „Deze dictator", aldus Vultetitch: „zoude enige dictator in de wereld zijn, die zou kunnen rekenen op de steun van heel het volk. Het is aan generaal Peron om de beslissing te nemen.Ons volk weet, dat, wanneer Peron spreekt, het slechts heeft te i de Stichting van de Arbeid in staat is Woensdag a.s. advies uit te brengen, zal het college van rijksbemiddelaars Vrijdag 8 Mei reeds een beslissing nemen. De Unie-Verkeer en de loonraad van de Nederlandse Redersvereniging hebben tij dens de afgelopen maanden gehouden be sprekingen geen volledige overeenstem ming bereikt over de loon- en andere arbeidsvoorwaarden voor de bemanningen van de trawlloggers, de haringdrijfnet- vissers en het schuur- en erfpersoneej. Weliswiar is over de hoofdpunten over eenstemming verkregen, doch het college van rijksbemiddelaars is gevraagd een be slissing te nemen over de vacantietoeslag voor het schuur- en erfpersoneel en de bemanningen van de trawllogers en over de afrekenperiode voor de bemanningen van de loggers, die op 26 Mei a.s. ter haringdrijfnetvisserij zullen gaan. Indien luisteren en te leren' Na de redevoeringen bleef de menigte de president toejuichen. HOOFDKANTOOR: KEIZERSGRACHT 507 517 AMSTERDAM C. Evenals alle kinderen niet veel fantasie bedenken Prins Charles en Prinses Anne steeds nieuwe spelletjes, waarmee ze urenlang „zoet" kunnen zijn. Thans hebben de Prins en zijn zusje een nieuwe manier van binnenkomen uitgevonden, die de fotograaf een „plaatje" waard vond. Via de open staande ramen van Balmoral Castle klauteren ze uit de tuin naar binnen en vice versa. Van links naar rechts: Prins Charles heeft de klauterpartij volbracht; de Prins heeft zijn moeders hulp niet nodig om naar „boven" te komen. Prinses Anne kan de sterke arm van haar moeder Koningin Elizabeth echter nog niet missen. Zelfs broertje moest cr aan te pas komen, om haar een zetje te geven. Staande op een grote vrachtwagen met oplegger, achter een met rode doeken omhangen podium en temidden van een twaalftal kleurige vaandels, heeft de mi nister van Sociale Zaken, J. G. Suurhoff, gisteravond op een massa-büeenkomst ter viering van de Eerste Mei, georganiseerd door de Amsterdamse P v.d.A., ruim 10.00# belangstellenden toegesproken, die waren samengestroomd op het Frederik Hendrikplantsoen. Hij hekelde in zijn rede de K.V.P., de C.H.U., de A R. en de C P N. voor wat Gisteren Is te Londen bekendgemaakt, -it aan de vlootschouw, welke op 15 Juni, 'er gelegenheid van de kroningsplechtig- |>cden, ter hoogte van Portsmouth door Koningin Elizabeth II zal worden af- gcnomen, 206 schepen van de Britse vloot en de vloten van het Gemenebest auUen deelnemen. Dit is ongeveer een derde van de totale numerieke sterkte. v°orts zullen driehonderd vliegtuigen Van de vloot meedoen. Er zullen voor deze gelegenheid geen ®ritse oorlogsschepen uit het Verre Oos- Oost-Indië of van Zuid-atlantische ~ases komen. Van de Middellandse-Zee- '°°t zal slechts een gedeelte aan de chouw deelnemen. Onder de aanwezige Britse schepen zal zich een tiental vliegdekschepen bevinden en slechts één slagschip, de „Vanguard", het enige slagschip van deze klasse dat Groot-Brittannië op het ogenblik in ac tieve dienst heeft. Meer dan twintig landen hebben toe gezegd met 'n oorlogsschip aan de schouw deel te zullen nemen. Nederland zal de lichte kruiser „T-romp" zenden. De Sovjet regering heeft beloofd, dë kruiser „Sverd- lof" te zullen zenden, een tienduizend ton ner, voorzien van moderne gevechts-in- stallaties. De Ver. Stalen zullen vertegen woordigd worden door de kruiser „Balti more", Frankrijk door de kruiser „Mont calm". M.nister SUURhürF ...wat wil men toch' hij noemde de „vleugelziekte", 'n ziekte, waar bij de ene vleu gel vooruit en de andere ach teruit wil en de vogel zelf der halve niet kan vliegen. „De voortzetting van de zegenrijke politiek, die onze minister - presi dent Drees de laatste jaren heeft doorge voerd" aldus minister Suur hoff, „wordt door deze vleugelziekte be dreigd. Men wil zoveel mogelijk woningen, maar als de huur omhoog gaat, dan wil men n:et, dat een deel van die hogere huren gebruikt wordt om daarvan n euwe woningen te bouwen. Men wil de belas tingen drastisch verlagen, maar tegelijker tijd beweert men voorstander te zijn van sociale voorzieningen" ,.Dat klopt niet met elkaar. Men zegt, dat men werk gelegenheid in den lande wil scheppen door de export te vergroten, maar men wil tegelijkertijd de geleid? loonpoi tiek omhoog brengen. Men wil de middenstand aan een redelijk bestaan helpen, doch niet deze middenstand saneren en orde nen", aldus de P.v.d.A.-minister. Vanmorgen is een aanslag gepleegd op de vice-voorzitter van de gemeenteraad van Tunis, Tsjadly Kastalli. Kastalli werd zwaar gewond naar een zieken huis overgebracht. Naar verluidt is Vrijdagavond een aan slag gepleegd op de Tunesische minister van handel, Ben Rais. De op hem afge vuurde schoten misten echter hun doel. Een politie-agent, die deel uitmaakt van de lijfwacht van de minister, werd ge wond. De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: Morgen overdag vrij zonnig en droog weer, maar vanavond in het Zuid-Oosten van het land een kleine kans op onweer. Overwegend matige wind tussen Noord en Oost. Dezelfde tempe raturen als vandaag of iets hogere. Zondag 3 Mei: Zon op 5.07 uur, onder 20.08 uur; Maan op 0.28 uur, onder 7.25 uur. Maandag 4 Mei: Zon op 5.05 uur, onder 20.09 uur; Maan op 1.13 uur, onder 8.39 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1