Adenauer sloeg Bonn weet nog niet goed met Oostduitse koerswijziging op de gong raad Van Oostelijk naar Kruiningen rijdt cle „Eb-express" BOUWERS in KWAAD LICHT Tumult in Rotterdamse Raad Colijn weer aan bod Eb-trein rijdt bij gunst van de vloed V acantie-toeslag voor rijkspersoneel Televisie Vier kilometer spoorbaan gaan twee keer per dag in bad Overheid dient haar heleid te wijzigen Russisch-Turks accoord Vastberaden burgemeester Van Walsiim laat publieke tribune ontruimen Scheldwoorden en pamfletten Vrijdag 12 Juni 1953 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN „Mea culpa" van Grotewohl en gezellen „met vacantie" Heftige tonelen in T s j echoslowakij e Woningen met „hobby kelders" Drieling te Winterswijk 5.Stout" idee van de heer Colijn werd werkelijkheid Kistdam met 16.000 paaltjes Melkproductie stijgt Straaljager maakte geslaagde noodlanding Communisten regisseren incident In de prullenmand Auriol doel beroep on André Marie Britse Spoorwegen sclmldis: WEERBERICHT Twee procent zónder begrenzingen Naar wij vernemen is te ver wachten, dat de regering het rijks personeel dit jaar weer n vacantie- toeslag zal geven van 2 pet, echter zonder begrenzingen, zoals dit tot verleden jaar gewoonte was. Deze grenzen waren het vorige jaar: voor ongehuwden 50, voor ge huwden 75. i Van half Juli tot half Aug. Evenals verleden jaar, zullen de televisie-uitzendingen in de zomer- maanden vier weken worden on aer- broken voor vacantie en revisie. Dit zal geschieden van half Juli tot half Augustus, waarbij er echter rekening mee wordt gehouden, dat eventueel in deze periode wel een extra uitzending kan worden ge geven. Oostduitse regering erkent haar fouten D« Oostduitse regering heeft Donder Tweede kath. bejaardencomplex (Van onze correspondent) AUDIËNTIES Personenvervoer na de drooglegging Vetgehalte dit jaar groter Vlaggen int het dakraam Over gemeenschappelijke aanleg van stuwdam Beide inzittenden bleven ongedeerd Aan ondergang van veerboot NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ueerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Half tot zwaar bewolkt, met hier en daar enige regen. Zwakke tot matige wind uit uiteen lopende richtingen. Weinig verandering in tem peratuur. Zaterdag 13 Juni: Zon op 4.20, onder 21.00; Maan op 5.40, onder 22.53. res op Duitsland* kosten Cong De koerswijziging van de Sovjet-politiek in Oost-Duitsland heeft de on zekerheid in regeringskringen in Bonn, die aan de dag is getreden sedert het houden van een conferentie door „grote vier" actueel is, nog aan zienlijk versterkt, aldus meldt de correspondent van A.N.P. uit de West- duitse hoofdstad. De regering-Adenauer is door de aankondiging van ver schillende belangrijke verlichtingen van de druk op de bevolking der Sovjet-zone kennelijk verrast. Algemeen ziet men in de genomen maat regelen en openlijke desavouering van de eenheidspartij der Sovjet-zone de eerste tekenen van een nieuwe koers, die door het Kremlin werd inge leid door de benoeming van ambassadeur Semjonof tot hoge commissaris in Oost-Duitsland. Men concludeert uit de jongste com-1 moet worden ingeleid", terwijl de Ber- munistische stappen, dat de Sovjet-Unie Ijjnse christelijke afgevaardigde Till er naar streeft met de westelijke geal- manns verklaarde: „hier wordt zonder 1i ..„J/,„l-inndn1ino<nn fWPr PP Tl twiilol Ornf O nnlifiolr oowinolrf nieuwe maatregelen voorgesteld om de I economische moeilijkheden door achter- I stand bij de aflevering van landbouw- producten te herstellen, aangezien vroe gere maatregelen met dit doel niet het gewenste resultaat hadden opgeleverd. Ook de „verkeerde nadruk" op uitbrei- ding van de zware industrie zal komen te vervallen. In het officiële verslag van de kabi netsvergadering tijdens welke de rege ring de gisteren gemelde beloften en verzachtingen van bepaalde maatregelen aanvaardde, werd geen melding gemaakt van de kwestie van vergunningen voor West-Duitsers en West-Berlijners om door Oost-Duitsland te reizen of daar te ver blijven. Dit was nochtans een van de pun ten. die volgens de verklaring van het S.E.D.-partijbestuur „moesten worden aangepast". lieerden tot onderhandelingen over een oplossing van het Duitse probleem te geraken Deze mening kwam onder meer tot uiting in verklaringen van twee der leiders der christelijke partij. Von Bren- tano zeide, dat „mogelijk met deze yer- lichtingen een conferentie der „vier" Tsjechische vluchtelingen, die te Wenen zijn aangekomen, beweren dat de onrust in Tsjechoslowakije tengevolge van de geldzuivering erger is geweest dan men aanvankelijk aannam. Op 1 Juni waren, aldus zeiden zij, te Pilsen hevige onlusten uitgebroken. Arbeiders hadden het stad huis bestormd, archieven verbrand en met Amerikaanse vlaggen gezwaaid. Portret ten van communistische leiders waren af gescheurd en afbeeldingen van Eduard Benes opgehangen, aldus deze zegslieden. De volgende dagen zou er hier en daar nog gevochten zijn. Natuurlijk konden de ontevredenen niets uitrichten tegen de zwaarbewapende politie. Zoals gemeld, heeft president Zapotochy het bestaan van ernstige onrust onder het volk toege geven. Een tornado, die de stad Worcester in de Amerikaanse staat Massachusetts heeft yeti of fen, richtte daar grote ver woestingen aan -en maakte vele slacht offers. Zelfs drie-verdiepingen woningen teerden door de hevige rukwinden, die met zware hagel gepaard gingen, ver woest. twijfel grote politiek gemaakt1 Meer en meer wint in Bonn thans de overtuiging veld, dat een conferentie met de Sovjet-Unie niet te ontgaan is. In officiële verklaringen verheelt men niet de vrees, dat zulk een conferentie wel eens „op Duitslands kosten" zou kun nen worden gehouden. Bondskanselier Adenauer heeft dat gisteren nogmaals voor de Westduitse radio benadrukt. Een conferentie der „vier" kan vol gens Adenauer van Duitse zijde alleen worden toegejuicht, wanneer er kans is op een resultaat, dat in overeenstemming is met de herhaaldelijk door de Duitse bondsdag geformuleerde voorwaarden. De beslissendste hiervan is, dat een toe komstige vrije Duitse regering volledige vrjjheid van handelen zou moeten krij gen en binnen het kader van de, begin selen van de Ver. Naties verbindingen zal kunnen aangaan met wie zij wenst. De leider van de christen-democra tische fractie, Von Bentano, waar schuwde er gisteren tegen, in de stop zetting der bolsjewisering in de Sovjet zone een bewijs van verandering der in zichten der Sovjets te zien. Zijn fractiegenoot Tilimanns preci- ceerde nader: „Hier toont zich voor de westelijke' wereld weer eens de elastici teit der Russische politiek. Zij blijft in haar einddoel consequent doch is in haar methoden veranderlijk als geen ander systeem. Men begint nu de daden te stel len .waarom het Westen heeft gevraagd, maar ongetwijfeld blijft het uiteindelijke doelonveranderlijk". De Duitse socialisten schijnen zich meer in het vooruitzicht van een confe rentie met Rusland te verheugen dan de regeringscoalitie. Zij menen, dat het na deze voor hen blijkbaar minder verras sende gestes van Semjonof meer dan ooit geboden is om van Duitse zijde een initiatief te nemen, dat de vier hoge commissarissen in Duitsland aan een tafel kan brengen. Het grot® debat over Adenauer's een- heidspohtiek, dat de bondsdag volgende week zal houden, wordt thans natuurlijk met gestegen belangstelling tegemoet gezien. m 1.i K/tliKnn De R.K. woningbouwstichting „Concor dia" te Groningen gaat binnenkort aldaar een tweede complex voor ouden van dagen met verzorgingscentrum stichten. Een eerste complex kwam enkele jaren geleden tot stand en gold als een voor beeld van moderne verzorging voor ouden van dagen, welk voorbeeld werd gevolgd door diverse plaatsen in het land. De eerste-steenlegging Van het complex aan de Noorderstationstraat zal eind Juli geschieden. Het volgende jaar zal Concordia 250 woningen bouwen, bfl welk complex een crèche zal worden gebouwd voor kinderen tot 6 jaar. Ook is gedacht aan het inbou wen van zgn. hobbykelders. De bouw van 187 woningen is nagenoeg voltooid. Het 21-jarige Bloemendaalse meisje Lia Speel bezit een privé diergaarde in hun eigen tuin en op een landgoed vlak bij hun huis. Uit liefhebberij en voortbou wende op haar oude vak van dieren verzorgster in Blijdorp maakt zij haar dierenverzameling steeds groter. Haar vader, die handelaar in Aziatische pro ducten is, stuurt haar de dieren op. Be gonnen met honden, katten en eenden, bezit zij nn de meest erotische dieren, 3 zebra's, struisvogels, lama's, wisents, witte en zwarte zebu's enz. Haar groot ste zorg heeft de 2 maanden oude Casuaris, 'n Nieuw-Guinese bergstruis- vogel, dit dier groot te brengen kost veel zorg. Het gezin Sikkink-Roettgers te Win terswijk is verbljjd met de voorspoedige geboorte van een drieling. Het zijn drie meisjes, die de namen Margarete, Bertha- Theodora en Vrouwgien kregen. Moeder en dochters maken het uitstekend. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 16 en Woensdag 17 Juni a.s. geen audiëntie verlenen. KRUININGEN, Donderdag. (Van onze speciale verslaggever) Tussen Kruiningen en Oostdijk in de „uitloper" van Zuid-Beveland ligt waarschijnlijk liet enige stukje grond ter wereld dat door Spoorwegen en Zee broederlijk wordt gedeeld; het is het baanvak tussen de twee genoemde plaatsjes waarvan twee keer per etmaal de zee, en een keer de locomotief bezit neemt. Bij vloed immers worden de vier kilonieter rails telkenmale overspoeld door de grauwe, kolkende massa die tot ruim een meter hoven de dwarsliggers stijgt en die het aanzien van deze, bij e|, VTjj acceptabele spoorlijn verandert in dat van een woeste vlakte, Waarin men zich moeilijk een rijdende trein kan voorstellen. DIE trein komt er toch, want zogauw niet heeft het water zich teruggetrokken achter het kistdammetje, of het wakkere N.S.-personeet haalt locomotieven en wagons weer voor de dag, de „coupures' in de binnendijken die het baanvak afsluiten worden opengedraaid en een motorlorrie wordt op verkenning uitgezonden om eventuele versperringen, die het water op de rails heeft achter gelaten, op te ruimen. En wanneer dan de lorrie, gelijk de duif van Noach, haar werk heeft verricht, dan gilt de eerste locomotief haar vertreksein en puft, met een snelheid van tien kilometer per uur, op de natte rails de polder in. De' N.S. neemt weer bezit van het baanvak waarop zij de enige Hln in haar historie ex ploiteert. waarvan de dienstregeling iedere dag verandert. Zij rijdt slechts één uur per dag, een uur dat immer verschuift, want ditmaal is het niet het „brein" in Utrecht, doch de eb en de vloed... de maan zelve die de dienst uitmaakt! die van het dakraam van een onderge lopen huisje uit met groene en rode vlag gen de al dan niet toegankelijkheid van het baanvak kenbaar maken. Doch dit is van minder belang. De trein rijdt weer tussen Kruiningen en Oostdijk en zij zal blijven rijden, zolang het waar achtig maar eb worden wil. Overigens zjjn de Nederlandse Spoor wegen toch niet helemaal ingenomen met dit „compromis met de Zee". Reeds staan de plannen op stapel om op de dag dat de vloed niet meer tot de spoorbaan zal komen, de dag van de drooglegging van de polder, een aanvang te maken met het personenvervoer. En tevens, om met ingang van de a.s. winterdienstregeling het tweede spoor weer dusdanig hersteld te hebben dat men deze, op het ogenblik historie makende ljjn door een in theorie nog onder water «taande polder, weer op dubbel spoor zal kunnen onderhouden. Tot de drooglegging blijft het echter nog Kie keboe spelen met de vloed Oorspronkelijk had men het plan, een trein te laten rijden door dit „waterland", niet eens durven opperen. Het baanvak in de Kruiningerpolder was door de stormvloed van 1 Februari grondig ver woest. Doch toen men eenmaal bezig was met de herstelwerkzaamheden, toen men aanvoerden, gemakkelijk over dit enkel- spoor wegreden, toen rees in het brein van de heer Colijn de gedachte dat het dag erkend „fouten te hebben gemaakt".er in slaagde van het oorspronkelijke Tegelijkertijd heeft zij de gisteren gepu-dubbelspoor nog een aannemelijk stuk bliceerde voorstellen van het bestuur der enkelspoor samen te stellen, toen de lor- communistische partij in Oost-Duits- ries die het materiaal voor het herstel land S.E.D. geheten om deze fouten te herstellen, aanvaard., In een regerings verklaring is bekend gemaakt, dat "8, - levensstandaard van de bevolking zal j allemaal toch wel eens zou kunnen en hij worden verhoogd en dat de economische i gaf zijn gedachten vorm in een telefoon pressie en andere maatregelen tegen gesprek, dat sindsdien historisch is gewor- niet-communisten zullen vervallen. den. Men voelde iets voor het „waagstuk' Premier Otto Grotewohl heeft voorts van de heer Colijn, het spoorweg-vracht- I vervoer met dit gedeelte van Zeeland was reeds zo lang gestagneerd geweest en het zou dat nog langer blijven, want het dich ten van de beschermende Westerschelde" dijk werd eerst in Juli verwacht. Natuur lijk, de technische bezwaren bleven, de krachtige watermassa zou de rails blij ven bedreigen, doch na een mislukte proef met een zandzakkendam was de suggestie gerezen langs de spoorbaan een kistdam op te werpen, die bij tijden van vloed het water als het ware over de rails heen zou wippen, zodat de stuwende kracht veel minder sterk zou zijn. Weliswaar beston den er hier en daar in het baanvak nog grote gaten, doch men had goede verwach tingen van de kistdam en daar de baan rustte op een kleilaag was de kans tot wegspoelen minder groot. Aldus begon men dit stoute werk uit te voeren, ener giek, met 350 arbeiders. Dit was overigens wel nodig als men bedenkt dat voor de kistdam alleen 16000 paaltjes met de hand de grond in moesten worden geheid. Blijkens mededelingen van de Kon. Ned. Zuivelbond. F.N.Z., beweegt de melkproductie zich in opgaande Ijjn. In de eerste vijf maanden van het lo pende jaar was de productie hoger dan in de overeenkomstige maanden van 1951 en 1952 en slechts twee percent lager dan in de eerste vijf maanden van het recordjaar 1950. Aangezien het vetgehalte in de melk thans groter is, werd de zuivelwaarde geëgaliseerd. In de week van 17 tot 25 Mei j.l. werd de tot nu toe hoogste melkaanvoer in een week geregistreerd, namelijk 134-700 ton. Het gemiddelde vetgehalte van de melk is dit jaar 3,67 percent tegen 3,62 percent in 1952. Het gevolg van dit alles is dat mr S. van Houten, hoofdinspecteur van de in spectie Breda, nu met trots een blauw- wit-rode grafiek kan tonen die aangeeft hoe vaak en wanneer deze bij eb lopende treinen js het een wonder dat men in Kruiningse kringen, bij het sinds 18 Mei dagelijks aanschouwen van deze kilo- meter-vreters, de naam „Eb-express" heeft uitgevonden? hun tocht maken. Natuurlijk ioopt de aansluiting niet iedere dag even soepel, maar geregelde verbin ding voor goederenvervoer tussen Zee land en N.-Brabant is een feit. Een feit, aat men vandaag dan ook met gerecht vaardigde trots tonen kon aan de film en krantenmensen, die voor deze enkele 5enheid als „vrachtgoed" geboekt ,M® en die eendrachtig als de v^öenandse pers dat wel eens wezen kan feen °Pen vrachtwagon vóór de locomo- verkozen boven het gerieflijke per- onenvoertuig dat voor deze speciale ge legenheid werd meegevoerd; daarbij wel- wfar „en longontsteking riskerend, doch kans aangrijpend dit primitieve Spoorweg-spel van zeer nabij mee te «eirmfi Primitief, waar de verwoeste dnnr v nog vervangen moeten worden plichtsgetrouwe spoorwegmannen, De Nederlandse Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland hield zijn jaarlijkse congres thans te Haarlem. In de vergadering, waarin de voorzitter van de Haarlemse afdeling, de heer P. C. Zonen uit Heemstede onder grote bijval tot erelid der vereniging werd benoemd, hield de voorzitter, de heer ir J. J. G van Hoek uit Leiden een jaarrede, waarin hij het beleid van de overheid ten aanzien van de grote vraagstukken op het terrein van het bouwvak aan een diepgaande be schouwing en somtijds aan ernstige critiek onderwierp, waarbij hij uiting gaf aan de verontwaardiging, die in de kringen van de leden leeft over de wijze, waarop zij worden blootgesteld aan eenzijdige ver dachtmaking en aan de ongerustheid over het beleid of beter het gebrek aair beleid, waarmede de overheid vele problemen tegemoet treedt. Spr. wees op de soms onmogelijke opeenhoping van werk in één bepaalde gemeente (hij noemde Alphen a./d. Rijn), waar reeds een ernstig tekort aan bouw vakarbeiders bestaat; daardoor is het loonpeil in zulk een omgeving natuurlijk niet te houden. Verder wees hij met be hulp van sprekende cijfers de aantijging van de hand, dat de particuliere huizen- Turkije heeft een Russisch voorstel aanvaard om de helft van de kosten te dragen van de aanleg van een stuwdam op Russisch gebied, die het mogelijk zal maken de Turkse provincie Kars van be- vloeiïngswater te voorzien. Er is twee jaar over het accoord onderhandeld. Het Turkse aandeel in de kosten is 400.000 dollar. bouw nalatig zou zijn. Aanleiding tot in grijpen van de regering ten aanzien van de prijsvorming in het bouwbedrijf, is er zeker niet, zo meende hij. Langdurig stond de vergadering stil bij de problemen rond de prijsvorming en de activiteit, die de overheid op dit punt ontwikkelt. Van alle zijden werd aandrang uitgeoefend op het hoofdbestuur om maat regelen te beramen tegen de verguizing, waaraan de leden zijn blootgesteld en de misplaatste aantijgingen en verwijten, die worden gelanceerd. Met algemene stemmen werd tenslotte een door verschillende afdelingen inge diende motie aanvaard, die de ontstem ming hierover tot uitdrukking bracht. Omstreeks vier uur gistermiddag heeft een Gloster Meteor van de Kon. Lucht macht, een iesvliegtuig, voor de dijk tus sen Schellingwoude en Durgerdam (N.-H.l een geslaagde noodlanding gemaakt. Het toestel is al glijdende een halve slag ver ticaal gedraaid en kwam achter de Dur gerdammerdijk op circa 30 meter afstand van een mast van een hoogspanningsnet, recht onder de stroomdraden, tot stil stand. Had de straaljager nog enkele me ters doorgevlogen, dan was hij in het IJsselmeer terecht gekomen. Bij de nood landing werden enkele schapen gedood en gewond. Beide motoren werden licht be schadigd, doch de brandstoftanks bleven intact. De beide inzittenden van het toestel, de 30-jarige lc luitenant-vlieger P. Sehrnid crans uit Voorschoten en de 21-jarige dpi. soldaat H. Lindeboom uit Weesp, kwamen met de schrik vrij. De brandweer en de G.G.D., die direct uitrukten, behoefden geen assistentie te verlenen. ROTTERDAM, Donderdag (Van onze redacteur) ^DOR het eerst sinds de bevrijding heeft zich hedenmiddag in de Rot terdamse gemeenteraad een door de communisten geregisseerd incident voorgedaan, dat de voorzitter noopte de ontruiming van de open bare tribune te gelasten. Onder het schreeuwen van scheldwoorden en de wel wat anachronistische uitroep: „Weg met Hitier!" en terwijl een regen van gestencilde pamfletjes met de gebruikelijke demagogische leuzen op de vroede hoofden van de raadsleden neerdaalde, verlieten de merendeels bejaarde demonstranten, die kennelijk een door de C.P.N. gegeven consigne opvolgden, de zaal, daartoe rustig maar onverbiddelijk aangemaand door boden en rechercheurs. Onmiddellijk werd met het oog op dit incident de politiebewaking bij de toegang tot de publieke tribune versterkt, maar tot verdere incidenten of demonstraties is het niet gekomen. d-e systeem, dat de adressanten ook in Rotterdam toegepast willen zien. beter is dan dat in Rotterdam in laatstgenoemde gemeente wordt de ondersteuning aan gepast aan de behoefte, terwijl men in Amsterdam, wat de verstrekking van kle ding betreft, nimmer uitkomt boven een negende deel van het jaarlijkse steun bedrag weerklonk van de openbare tribune de herhaalde uitroep: „Uitbuiters!" Burgemeester Van Walsum, die zich geen ogenblik uit het veld liet slaan en die de leiding van de vergadering kalm, maar vastberaden in handen hield, richt te een scherpe waarschuwing tot de schul dige, die terstond met zachte drang naar de deur van de publieke tribune werd ge leid. Desondanks klonk enkele ogenblik ken later een nieuwe uitroep, zodat de voorzitter last gaf de openbare tribune te ontruimen. Aanleiding tot dit onverkwikkelijke ge beuren, waarmee de communisten eens temeer hebben bewezen, dat zjj wel demo cratisch spreken, maar niet zo handelen en dat zij liever de argumenten van andersdenkenden overschreeuwen dan ze te weerleggen, was het prae-advles van B. en W. op een adres aan de raad over de verstrekking van kledinggeld aan ondersteunden. Nadat de communist M Bos-hart had betoogd, dat het prae-advies van het col lege op onjuiste gegevens berustte, nam de heer M. Frenkel (P.v.d.A.) de hand schoen op voor het college. Tijdens zijn rustig en overtuigend betoog, waarin hij betwijfelde, of het in Amsterdam gevolg- Terwijl het grauwe waterdat nog steeds de Kruininger-polder in bezit houdtook bij eb aan weerszijden tegen de spoor baan aanklotst, go,at de lange goederen trein, gedurende een uur per dag, onge stoord zijn gang. Vineent Auriol, de president van de Franse republiek, heeft André Marie, de radicale minister van Onderwjjs in de aftredende regering-Mayer, verzocht een nieuwe regering te vormen. Marie, een 55- j^rige advocaat uit Honfleur in Norman- die, heeft het verzoek in beraad gehouden. Hij wil eerst overleg plegen met zjjn poli tieke geestverwanten. Marie staat bekend als krachtig pro-Amerikaans gezind. Gisteren is gebleken, dat Georges Bidault door een vergissing van een der afgevaardigden de benodigde 314 stemmen niet heeft behaald. Een afgevaardigde van de dissendente Gaullisten, Napoleon Cochart, was namelijk van plan geweest vóór Bidault te stemmen, maar volgens de notering in het huis van afgevaardigden heeft hij zich van stemmen onthouden. Deze éne stem had de zaak voor Bidauït gered. Daarop brak het tumult eerst goed los Tal van beledigende kreten weerklonken en uit het publiek werd een grote hoe veelheid pamfletjes omla-aggeworpen, die door de boden zorgvuldig werden ver zameld en in de gemeentelijke prulle- mande-n gedeponeerd. Intussen werd de tribune ontruimd, zon der dat daarbij geweld behoefde te wor den gebruikt. De wethouder van Sociale Zaken, de heer A. Ho-geweg (A.R.) betoogde, toen f r,ust was teruggekeerd, dat het in Am sterdam gevolgde systeem niet de goed keuring heeft kunnen verwerven van de minister. In Rotterdam wordt een basis bedrag uitgekeerd met daarboven bijzon dere toeslagen (aan ouden van dagen, invaliden, geestelijk gestoorden, weduwen schoolmelk, -voeding en -kleding), aange-i „princess Victoria". Zoals men zich wel- rT Persoonlijke behoeften van delicht herinnert, is dit schip in Januari j.l ondersteunde en zijn gezin. Met een ge- bij een storm in de Ierse Zee gezonken f'Xeerd bedrag is dit met mogelijk. Zu'ik waarbij 133 personen om het leven kwamen. Door de deskundigen werden twee hoofdredenen gegeven voor de onzeewaar- dieheid van de veerboot: 1. Onvoldoende voorzieningen aan de achterpoorten van het schip en 2.: Onvol- voor-doende voorzieningen voor de afvoer van j het over het dek slaande water. De ach terpoorten waren in November 1951 be- o De Britse staatsspoorwegen zijn Donder dag schuldig verklaard aan de ondergang van de door hen geëxploiteerde veerboot „Princess Victoria" een systeem is zelfs onjuist, omdat wat voor de één teveel, voor de ander te weinig is. In tweede instantie werd door de com munist Boshart een voorstel ingediend om zo spoedig mogelijk tot verst rekk ng van kledinggeld naar Amsterdams beeld over te gaan. Dit voorstel vond uiteraard geen genade in de ogen van de raad, die het met 27jSchadigd, doch de verantwoordelijk;" p^- tegen vier communistische stemmen ver- sonen hadden geen voorzorgsmaatregelen genomen om herhaling te voorkomen. wierp.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1