Volgend jaar VERHOGING tot 135-148 procent GEDIFFERENTIEERD NAAR GEMEENTEKLASSEN Van huurbelasting kan geen sprake zijn Gevecht tegen de zee gaat door ADDIS en ABEBA zwichtten Gemoedelij ke Kurt Carlsen hield „petekind" ten doop dagblao voor sch,£daZen oAfsr*" u 1 WÊÈÈÊÈm E Om de compensatie voor hogere huren komt veel gepieker "Wordt immateriële schade wèl vergoed? Regering ziet af van voorschriften inzake onderhoudsplichten Maandag 15 Juni 1953 Geen vermindering van Rijkssteun voor woning bouw door particulieren Rampzalige brand in Sao Paulo D-day in Aboy-hal te Rotterdam 1 1 ■■MM* Geen extra verhoging wegens inwoning Voor bedrijfspanden maximum verhoging 30% van huidige huurprijs Ni leuwe overwinning op het water Stuk van zeedijk ver dween in Oosterschelde Krentenbrood bij de dans Export Duitsland Nederlandse dag in Lourdes Goudsmokkel op Neder lands schip Noordwijkse jongens zagen de held van hnn fantasie BonTs schipperskerk u. WEERBERICHT V.. „IVbmtschappelijk Werkzou regeling daartoe voorbereiden Paniek in danszaal Differentiatie Bond Zonder Naam Sleutelgelc Inwoning Huurprijs van bedrijfspanden Huurprijs ongebouwd onroe rend goed wordt opgeheven Europese luchtmacht bidt bij de grot Zorgen in de dieren-hraamkamer op de Grebbeberg LAATSTE ROEI-REDDINGS- BOOT VERDWENEN Steentjesactie van Kath. E. H. B. O. Neon-kruis ging naar De weerverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., van heden- tot morgenavond, luidt: Over het algemeen veel bewolking met op de meeste plaatsen enkele buien en kans op on weer. Overwegend matige wind tussen Zuid en West. Weinig verandering in temperatuur. Dinsdag 16 Juni: Zon op 4.19 uur, onder 21.02 uur. Maan op 9.23 uur, onder 23.50 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Huurverhaal gaat voort rpp«rhi1 van drie nnnfpn fnnnf Oprpkpir moeten worden gebracht. Alleen reeds om dat verwacht mag worden dat de bouw kosten zich op een lager niveau dan 250% zullen stabiliseren, zou het tot stand bren gen van een dergelijke huurverhoging niet verantwoord zijn. Ook is het echter on waarschijnlijk, dat de bouwkosten in de eerstvolgende jaren zodanig zul-len dalen, dat voor rendabele bouw zonder rijks- steun huren beneden 190 200% van het peil ^an 1940 mogelijk zouden zijn. Gelet op de beperkte mogelijkheden tot com pensatie kan er geen sprake van zijn de huren thans terstond op dit laatste peil af te stemmen. Anderzijds moet de ver hoging zodanig zijn, dat de eigenaren in de exploitatielasten van hun huidig 4vo- ndnigbezi't in bevredigende mate wordt te gemoetgekomen. De regering meent, dat een huurverhoging tot gemiddeld 141% van het huurpeil van 1940 aan deze laat ste eis voldoet. De voorgestelde beperkte huurverhoging is niet voldoende om de huren van de vooroorlogse en de na-oorlogse woningen geiyk te trekken. Dientengevolge zal de huurverhoging niet kunnen leiden tot een vermindering van de financiële steun, wel ke het rjjk verleent bij woningbouw door particulieren. Wel zullen de jaarlijkse bijdragen, welke Nadat reeds bekend is geworden op welke wijze de regering zich voorstelt de huurverhoging te compenseren n.l. voor een standaardgezin voor de helft van de verhoging door middel van belastingverlichting, terwijl voor werknemers in dienst van particulieren of van de overheid t ontbrekende zal dienen te worden aangevuld met een loonstijging is thans ook bij de Tweede Kamer ingediend het aangekondigde wetsontwerp tot wijziging van de huurwet (huurverhoging) Het strekt in de eerste plaats tot het aanbrengen van de wijzigingen wel ke nodig zijn ter verwerkelijking van de aangekondigde voornemens met betrekking tot de herziening van de huren van het onroerend goed. Daar naast is het noodzakelijk gebleken nog enkele andere wijzigingen in de regeling der huurprijzen aan te brengen met name met betrekking tot het bedingen van sleutelgeld en het gebruik van meubilair en stoffering. Na ampele overwegingen meent de re gering met de huurverhoging niet zover te kunnen gaan ais door de Sociaal-Eco nomische Raad wordt voorgesteld. De onafwijsbare noodzaak om voor huurver hogingen zoveel mogeljjk compensatie te verlenen en de beperkte mogelijkheden te dien aanzien dwingen ertoe de verhoging tot het strikt noodzakelijke te beperken. Zoals reeds gemeld acht de regering het daarom niet verantwoord de huren in de grootste gemeenten en haar randgebieden verder te doen stijgen dan tot 135% van het peil van 1940. Dit betekent een gemid delde huurverhoging van 141% van het peil van 1940, hetgeen neerkomt op een verhoging van de huidige huren met ge middeld 22)4%. Voorgesteld wordt de verhoging te doen ingaan op 1 Januari 1954. De regering is er zich van bewust dat deze huurverhoging niet voldoende is om een rendabele exploitatie te voeren op grondslag van de huidige bouwkosten. Voigens berekeningen van n0 Sociaal Economische Raad zouden de huren daar toe op 250% van het huurpeil van 1940 Vele Eerste Kamerleden hebben in het voorlopig verslag over de be groting 1953 van Maatschappelijk Werk minister Van Thiel gevraagd of het waar is, zoals zij menen, dat aan zfjïi departement in voorberei ding is een regeling voor de vergoe ding van de immateriële schade, door de watersnood-slachtoffers geleden, indien de bewindsman hierop beves tigend zal antwoorden, dan vragen deze senatoren zich af hoe zulks valt te rijmen met de mededeling, door de minister van Financiën bij zijn bezoek, van 8 Mei 1.1., aan de nood- gebieden gedaan, dat immateriële schade (winstderving, exploitatie- schade e.d.) niet van Rijkswege zal tvorden vergoed. B„?öoeen, h!Iise brand in een nachtclub te ,if aul° (Brazilië) zjjn Zondag minstens nn en zeventig personen om het leven ernstig?11 10° *eWOnd' va" wie enige De brand brak uit, toen 300 personen ln een bovenzaal aan een dansfeest deel namen. In paniek poogden de gasten langs öe enige trap het gebouw te verlaten. Hierbij werden vele. voor het merendeel Vrouwen, onder de voet gelopen. Een aan tal mensen sprong uit de ramen. Enige Personen werden gedood, doordat zij in aanraking kwamen met hoogspannings draden. Vele slachtoffers waren onherken- °aar verminkt. In de stad heeft de ramp j 2(2® verslagenheid gewekt. krachtens de Financieringsregeliingen Wo ningbouw 1947 en 1948 zijn verleend, wor den herzien op basis van de nieuwe huren voor zover de thans betaalde huurprijzen beneden het nieuwe huurpeil liggen. Zulks zal eveneens het geval zijn met de bijdra gen van in het verleden tot stand gekomen woningwetwoningen en van woningen, waarvan de bouwkosten zijn gefinancierd met credieten krachtens de oorlogsschade- regelingen. In deze zeer beperkte moge lijkheid va n een huurn.i vel lering zal moe ten worden berust. Het invoeren van een gedifferentieerde huurverhoging vordert uiteraard een in deling van de gemeenten, waarin de be trokken woningen zjjn gelegen. Temeer omdat het wenselijk is het aantal bestaan de indelingen in gemeentelijke klassen niet te vergroten, is voor de onderhavige indeling aansluiting gezocht bjj die, welke geldt voor de toepassing van de Noodwet Ouderdomsvoorziening. De differentiatie is aldus gesteld, dat tussen iedere twee gemeenteklassen de huurverhoging een verschil van drie punten toont. Gerekend naar de huidige huren bedraagt de huur verhoging dientengevolge resp. 17, 20, 23, 26 en 29%. Uitgedrukt in het huurpeil van 1940 bedragen de huren na deze verhoging resp. 135, 138. 141, 145 en 148%. De jaarlijkse D-day van de Bond Zonder Naam wordt dit jaar gehouden op 28 Juni en wel in de Ahoy'-hal'len te Rotterdam. Om elf uur zal daar een plechtige gezon gen Hoogirus worden opgedragen, waarbij de wisselende gezangen worden uitgevoerd door het knapenkoor van dr Kat uit Haar lem. Het middagprogramma begint om 2 u. met een openingswoord van pater W. Loop S.M.M. Deze houdit, nadat de Ko ninklijke Harmonie uit Den Bosch is op getreden, een toespraak. Tot slot is er een variétéprogramma. Bij een beperkte huurverhoging, zoals wordt voorgesteld zal van het invoeren van een huurbelasting en het instellen van een huure.ralisatiefoncls geen sprake kunnen zijn. Een en ander kan eerst aan de orde komen indien ter wille van de aanpassing van de huren van de oudbouw aan dè huren 4e »e»wbow de eer,tl,e,loeide d„,d„„ig 2„„de„ »„,den v„hoosd dat het redelijk kan worden geacht om de inkomsten van het vooroorlog huizenbezit extra te belasten. Bovendien zou een huurhelasthw een om vaiigrijkc administratie en belangrijke perceptiekosten vérgen. Te verwachten is, dat na de in dit ont werp voorgeschreven tweede huurverho ging, waarbij de eigenaren weder in de stijging der onderhoudskosten wordt te gemoet gekomen, waar nodig de wettelijk bestaande mogelijkheden inzake dwang tot behoorlijk onderhoud, op ruimer schaal toepassing zullen vinden. Op grond daarvan heeft de regering ervan afgezien ter zake de onderhoudsplichten nadere voorschriften in de huurwet op te nemen. Geregeld worden klachten vernomen omtrent door verhuurders gestelde eisen tot betaling van sleutelgeld. Het is daar om wenselflk duidelijk uit de wet te doen blijken, dat dergelijke betalingen deel uit maken van de overeengekomen huursom en dus mede in aanmerking moet worden genomen bfl de vergelijking van de over eengekomen prjjs met de bij of krachtens de wet bepaalde prijs. In hef wetsontwerp is daarom de prijs omschreven als het geheel van de verplichtingen welke de huurder tegenover de verhuurder op zich neemt. Met betrekking tot de invoering van de huurverhoging wordt voor woningen het systeem van het huidige artikel 3 gevolgd. Voor de bestaande huren is opzegging daarvan niet nodig om tot verhoging daarvan te geraken. De tweede huurver hoging treedt voor woningen automatisch in en de bestaande contracten worden der halve doorbroken. Ingevolge artikel 2 blijft daarbij voor partijen de vrijheid be staan om een lagere huurprijs dan de wet telijk overeen te komen. Voor bedrijfs panden zal beëindiging van de lopende huur en afsluiting van een nieuwe huur overeenkomst nodig zijn, wil de eigenaar meer dan 115 pet van de huur van 1940 ontvangen, tenzij partijen in der minne tot een herziening van een bestaande overeenkomst besluiten. De huurverhoging wegens inwoning, zo als deze met ingang van 1 Februari 1948 was toegestaan, moet worden gezien als voormüoper op de algemene huur verhoging. Vandaar dat de verhoging, waarop de verhuurders ingevolge het be- -iU'A u1U,rprijzen meervoudig bewoning reent hebben, werd beperkt tot 13 pet, bij wei Percentage de totale huursom de ou2e huurpijs bij enkelvoudige bewoning m?L pct te boven gaat. Dit is met het zelfde percentage als krachtens de huur- prijsuitvoerlngsbeschikking 1948 was toe gestaan. de huidige huren betekent zulks een verhoging met ten hoogste 30 pet daar van. Saterdag is bjj Kruiningen een nieuwe '"''winning op het water behaald. Ach- jj.r het derde djjkgat in de zeedjjk van r>1 Waterschap „Kruiningen", het meest hJ^liike gat, is om half negen met be lli van ecn caisson van 33 meter een gesloten. Ju res); waterstaat nog het geweldige go aan de Veerhaven. Deze sluiting zal vlieden met een Engelse ex-caisson Cn11 60 meter lengte een gevaarte dat in land nog nimmer is gebruikt, kr, °r Kruiningen betekent het gereed 2(JUen van de ringdijk achter het gat, dat W meter breed is en 10 meter diep, toch hiet nieuwe hoop. Deze ringdijk is 600 hen !an§ en bestaat uit zand, 50 beton- 1 „manchetten" en 25.000 m.3 klei. Is g tenslotte het gat aan de Veerhaven da^U'cht men hoopt vóór Augustus kan het 1495 ha. grote waterschap „Kruiningen" worden leeggemalen. Voor Rijkswaterstaat is dan op Zuid-Beveland het grote werk gedaan, maar voor de Kruiningers begint dan eerst het werk, namelijk de opbouw van hun zwaar ge teisterde dorp. Zaterdag is nabij „De Plompe Toren" onder de gemeente Haamstede een d\jkval voorgekomen, waardoor de buitenkant van de zeedijk ter plaatse^ over een af stand van ongeveer tachtig meter voor de helft in de Oosterschelde is verdwenen- Volgens de hoofdingenieur van Water staat, ir J. van de Velde, is de toestand niet hopeloos, omdat direct begonnen is zand in het gat te storten met zogenaam de onderlossers, terwijl ook onmiddellijk een buisleiding naar het gat werd gelegd. Door deze leiding zal een zandzuiger het gat vol spuiten. Op het internationaal folkloristische festival in Ruurlo zag H. M. de Koningin zich verrast met een fikse krentenivegge. Samen met twee kinderen uit het dorp at zij er met smaak een snede van, onder het toeziende oog van de burgemeester. De Westduitse invoercommdssie heeft Zaterdag de invoer uit Nederland toege staan van de volgende producten: gezou ten. haring ter waarde van 500.000 mark, rijst ter waarde van 1.575.000 mark, bloem bollen en -knollen voor een waarde van 15.075.000 mark. Nu de thans voorgestelde tweede al gemene huurverhoging voor de ver huurders betekent, dat de huurprijs de oude huurprijs bij enkelvoudige bewo ning met 3548 pet te boven gaat, is voor een verdergaande huurverhoging wegens het verlenen van mede-inwoning naar oordeel van de regering geen aan leiding meer. Evenals de S. E. R. heeft ook de rege ring zich afzonderlijk bezig gehouden met de huren van de bedrijfspanden. Hoewel de regering een algehele vrijlating van de huren der bedrijfspanden nog niet meent te kunnen voorstellen, vindt zij wel aanleiding voor een andere regeling van de huurprijzen, dan bij woningen het geval is. Met handhaving van de huur- bescherming zou zij partijen in beginsel vrij willen laten bij het overeenkomen van de huurprijs. Daarbij wil zij echter deze beperking aanbrengen: dat de overeen te komen huur niet meer mag bedragen dan 150 pet van de huur van 1940. Berekend naar Het is uiteraard noodzakelijk een grens te trekken voor de gevallen, waarin een pand zowel voor woning als voor uit oefening van een beroep of bedrijf dient. Indien de grootte van de bedrijfsruimte in verhouding tot het woongedeelte van ondergeschikt belang is, ware daarom de regeling, welke voor woningen geldt, te handhaven. Een aanvaardbare grens schijnt dat van een pand meer dan 40 pet van het vloeroppervlak voor bedrijfsdoel einden in gebruik moet zijn. Alleen voor winkelwoningen komt het voorschrijven van een minimum vloeroppervlak niet no dig voor. De vraag is gerezen, of het noodzake lijk is de huurprijsbeheersing voor het on gebouwd onroerend goed nog langer te handhaven. De regering meent deze vraag ontkennend te kunnen beantwoorden. In het onderhavige wetsontwerp wordt daar om vastgesteld de huurprijsbeheersing voor ongebouwd onroerend goed op te heffen. Evenals bij bedrijfspanden blijft de huur-bescherming echter gehandhaafd. De huidige Huurwet bepaalt de huur prijs van op of na 27 December 1940 tot stand gekomen gebouwd onroerend goed op de oude huurprijs. Het huidige wets ontwerp handhaaft dit stelsel. Behoudens een enkele uitzondering wordt de bedoel de huurprijs thans gesteld op de prijs op 31 December 1953. Drieduizend zeelui van 17 nationaliteiten hebben in Portsmouth deelgenomen aan een tuinfeest, dat voor hen ivas aange richt. Het meest spectaculaire was wel de deelneming van een groep Bussen van de kruiser „Sverdlov" en de Wrens (de Engelse Marva's) lielen hen niet aan hun lot over. Toch kon er bij deze Russische onderofficier geen royaal lachje af voor Cynthia James-Batsen, die het hem ondanks de regen gezellig trachtte te maken. Cynthia trok er zich echter niets van aan. Zij vermaakte zich alleen ook best. De Rus bleek niet alleen „verlegen" te zijn voor de knappe Cyn thia, maar ook voor de fotograaf, hij wilde zelfs zijn naam niet zeggen. LOURDES, Zaterdag. (Speciale berichtgeving) Iedere dag herhaald, doch steeds diep treffend en ontroerend blijft de zegening der zieken met het Allerheiligste in Lour des. Toen de bisschop van Roermond, in het bijzonder de vader van de zieke mede pelgrims. op het grote plein voor de Ro zenkranskerk, het Allerheiligste voor de zegening ophief, sprong uit het hart van elke Limburgse Lourdes-pelgrim de vu rige bede „Als het de zieke zalig is, ge nees hem dan". Lang duurde de tocht langs de uitgestrekte rijen, opgesteld drie en meer rijen dik onder de bomen, die het reusachtige plein omgeven. In bijzonder sprak de Nederlandse dag, vooral in de Sacraments- en Lichtproces sie tot de duizenden Franse soldaten, die deelnemen aan de leger-bedevaart, die staat onder leiding van de Franse leger bisschop, kardinaal Feittn, die met talrijke bisschoppen hier vertoeft. Deze bedevaart telt 18.000 deelnemers, onder wie 350 zie ken en invaliden. De lichtprocessie werd met de duizen den Nederlandse en Belgische pelgrims en de duizenden soldaten een imposante hulde aan Onze Lieve Vrouw van Lour des. Er waren ook Nederlandse en Bel gische soldaten onder. Hier was de Euro pese Defensie Gemeenschap op wonder baarlijke wijze op een hoger plan gebracht. Deze soldaten immers werden van verde digers van onze grenzen tot de verdedi gers van de vrede des harten. De Nederlandse dag is schoon geweest, al was het weer niet zo mooi als de Nederlanders het van Lourdes verwach ten. In Hongkong is door de douane aan boord van het Nederlandse vaartuig „Boissevain" (14.271 ton) een hoeveel heid van ongeveer 170 pounds goud in beslag genomen. De waarde is ongeveer 362.500 gulden. Niemand is gearresteerd. De „Boissevain", van de Kon. Java- China Paketvaart is, zou Zondag naar Japan vertrekken, aldus meldt Reuter. (Wjj ontvingen nog geen bericht, dat dit ook inderdaad is geschied Red.). R heerst op 't ogen blik leven in de die- renkraamkamer van Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg. Zo juist zagen vier jonge wolven het levenslicht, alsmede een jong dam hert. Inmiddels is de grote dierenfamilie ver der uitgebreid door de aankoop van een aantal pinguins, die deze week arriveren, terwijl 'n aan tal emu's (Australische struisvogels) reeds aan gekomen en ingekwar tierd zijn. Sedert Pink steren staat moeder ka meel reeds op stal, de boorte van een klein „woestijnscheepje" kan iedere dag verwacht wor den. De twee sjonge leeuw tjes, Addis en Abeba ge naamd, het geschenk van de keizer van Ethiopië, zijn medisch onderzocht en opnieuw uit veilig heidsoverwegingen in gespoten tegen de katten- ziekte. Teneinde de die ren wat te laten aanster ken, bleek toediening van een dagelijks rantsoen levertraan gewenst, maar de leeuwtjes vinden dit allerminst een lekkernij en verzetten zich uit alle macht. Het bleek ook geen oplossing, het te voederen vlees in deze medicijn te drenken, want de jongeheren lieten een en ander daarna onaan- roerd. Een der oppassers kreeg tenslotte een ideemet behulp van een injectie naald ging hij de brok ken vlees met levertraan inspuiten. De broertjes Addis en Abeba, die eerst de neuzen optrokken met een reactie van „th, this is babazijn inmiddels voor deze list gezwicht. wees er op, dat nu de laatste roei- reddingboot aan de Nederlandse Noord zeekust is verdwenen. Voor de ouders en vrouwen, die hun zonen en mannen af staan aan het gevaarlijke reddingswerk is er thans meer zekerheid, omdat dè nieuwe boot een maximum aan veiligheid bezit. (Van onze correspondent) „In het algemeen gesproken komt een kapitein van de grote vaart niet graag m aanraking met een reddingboot. Vandaag echter nu ik zonder weer en op de wal voor het eerst in mijn leven het peetvaderschap overeen dergelijke boot aanvaard, liggen de zaken anders. Ik vind het een eer de „Kurt Carlsen ten doop te mogen houden, die de roemrijke traditie van het Noordwijkse reddingstation zal voortzetten'". Na deze woorden trok de bekende kapitein van de „Flying Enterprise", Kurt Carlsen, Zaterdag de doeken weg die zijn naam op de boeg van de nieuwe motorreddingboot te Noordwijk verborgen hadden gehouden. Ter- wijl hij de mannen van het Noordwijkse reddingstation, die in oliejassen en met Zuidwesters op waren aangetreden een voor een de hand drukte, zorgden de duizenden belangstellenden, die via geluidsinstallaties de plech- tigheid voor het botenhuis volgden van de duinhellingen in de omgeving af voor een hartelijke ovatie. DE kleine, gezette kapitein met zjjn vnendeljjke glimlach, in wie de on telbare schooljongens nauwelijks de held van hun fantasie konden herkennen, die dertien dagen tegen een meedogen loze, woeste zee streed, was op deze dag een en al gemoedelijkheid. Een meisje, dat door de politie achter de afzetting werd teruggezet, bracht hij een handte kening achterna en als een persfotograaf slechts even zjjn naam noemde, wuifde hjj reeds met zijn pet en lachte bereid willig zjjn tanden bloot. In de rjj van sprekers zorgde de heer Quarles van Ufford, lid van het hoofdbestuur der Noord-Zuidholland- sche Redding Mij, voor de eerste ver rassing. Het was namelijk nog steeds een-geheim, wie de nieuwe boot aan Noordwjjk had geschonken. Men wist alleen, dat een Nederlander gedurende de periode, waarin kapitein Carlsen zjjn legendarische strijd voor het be houd van de „Elying Enterprise" streed tot deze gift had besloten. De heer Quarles van Ufford deelde mede, dat de schenker de directie was van het Van Leer's concern uit Amster dam. De heer Van Leer, die vervolgens het woord kreeg, sprak over de dappere be manningen van de reddingboten langs onze Noordzeekust. Onze plicht om hun werk van naastenliefde te steunen valt geheel in de schaduw, als wij bedenken wat deze mannen bij noodweer op zee presteren. Kapitein Carlsen is voor mij het symbool van deze moed en daarom heb ik aan dit geschenk de voorwaarde verbonden, dat het zjjn naam zou dra gen aldus spreker. Burgemeester v. Berckel van Noord- wijk, die tevens voorzitter is van de plaatselijke commissie van Je N.Z.H.R.M. dankte de heer Van Leer, die midden in de zomer als eeri perfecte St. Nicolaas dit geschenk was komen aanbieden. Spreker Er was aan deze vernieuwing ook nog een andere zjjde. Werd de oude boot door 13 mannen bezet, de nieuwe heeft ruim voldoen aan een bemanning van zes koppen, In verband daarmede zal een gedeelte van de reddingsploeg op non- actief gaan. De heer De Booy, direc teur van de N.Z.H.R.M., sprak reeds een woord van dank tot de scheidenden hoewel men het er nog niet over eens is wie er zullen gaan en deelde en kele medailles van de Mjj uit. Nadat kapitein Carlsen het inwendige van „zijn petekind" had bekeken en zich op alle mogelijke manieren had la ten fotograferen, bracht het gezelschap nog enige gezellige uurtjes door. Op de Zondag te Roermond gehouden wedstrijden van het district Limburg van de R.K. E.H.B.O. heeft de bondsvoorzitter, de heer Bergers uit Rotterdam, medege deeld, dat voor de steentjesactie, bij gele genheid van Honderd Jaar Kromstaf door de R.K. E.H.B.O. verzorgd, hei hoogste gemiddelde werd verkocht in het recto raat van de schipperskerk St Petrus te Grevenzicht-Papenhoven. Gemiddeld werd hier per rectoraatslnwoner 7.4 steentje verkocht. Hierdoor komt deze kerk, die eerst enige jaren geleden ten dienste van de schippers naast de benghaven van Born-Greverabicht werd gebouwd, in het bezit van een voor dit hoogste gemiddelde beschikbaar gestelde neon-kruis.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1