Eindhoven won TITEL-RACEl Kort na rust scoorde van Rooij winnend doelpunt Geen spanning rond Davis-Cup KIMBREN STRUIKELDEN EINDHOVEN won het duel \Y. J. Jochems memoriaal voor P. Louis II HET SPIEGHEL" VERLOOR Olympische Dag in revisie Jaguars wonnen in Le Mans Alfa's en Ferraris sneuvelden - a. Den Haag verloor in Brunssum Geertje Wielema won in Loosdrecht Doelmond bezweek Rigtersbleek won voor rust Uitslagen honkbal- competitie Kampioens-quartet nu compleet Bij de liordenren verrast^ Frédérique Vitesse op eigen grond Uitblinkers op Haagse Sintelbaan Fransman leidt kam pioenschap spring ruiters Zeilraces op Westeinder Plassen MAANDAG 15 JUNI 1953 alii -f MWIttl V> MAC KIMLEY WINT TE HAMBURG (Van onze sportcorrespondent) DEN BOSCH, Zaterdagavond Ten aanschouwen van 35.000 toeschouwers onder wie een 25.000 Eind- tovenaren, heeft Eindhoven in het bomvolle stadion „De Vliert" na een, ttowel voor supporters als spelers, enerverende strijd een verdiende 21 -«ege op P.S.V. behaald en daarmede het kampioenschap van afdeling D. Al kwant Eindhoven op ietwat gelukkige wijze aan haar eerste doelpunt, rfoo'-dat scheidsrechter Horn een strafschop toekende toen rechtsachter Bakers de Eindhoven linksbuiten Schmidt van de hal werkte waarna deze in het strafschopgebied ten val kwam, een o.i. veel te zware straf, toch zal eenieder het er wel over eens zijn, dat de sterkste en best spelende ploeg gewonnen heeft. Trouwens, de gelijkmaker, die Coen Dillen in de 22ste minuut scoorde kwam door een kapitale fout van doelman Hanssen, die over het lage, houdbare schot, heenviel. Twee minuten na de hervatting Viel het beslissende doelpunt en tofen trok Eindhoven zich in de verdediging terug en was er voor de overigens niet zo gevaarlijke P.S.V.-aanval geen doorkomen meer aan. Penalty Eindhoven had een snelle start en al spoedig draaide de aanvalsmotor op volle toeren. Uit een door v. Kemenade goed genomen vrije trap kopte Van Melis in, doch doelman Steiger redde. Toen knalde Van Rooij tegen de paal. In de twaalfde minuut rende Schmidt langs de lijn, doch in het strafschopgebied gekomen, werkte Bakers hem van de bal en onder adem loze stilte nam Frans van Tuijl zijn aan loop voor het nemen van de strafschop j en joeg de bal onhoudbaar, laag in het j PSV-doel, 0—1. Maar PSV herstel j de zich en onder nam enkele aanval len. Hoewel deze niet zo gevaarlijk waren, kon D len in de 22e minuut de gelijkmaker scoren, doordat doelman Hanssen niet vol doende reageerde op het lage schot van de PSV rechts buiten en over de bal heen viel 1—1 Even leek het er toen op, dat PSV een licht overwicht j zou gaan uitbuiten, maar het trio L. v. i pioenselftal moest, noodgedwongen, in de tunrzaal geschieden. Burgemeester Kolfschoten van Eindho ven was de eerste die, namens B. en W. de ploeg feliciteerde en aanvoerder Van Tuijl een enorme krans schonk. Loco-burgemee s ;er F. v. d. Eerenbeemt uit Den Bosch bood behalve gelukwensen aan winnaars en verliezers een Bossche koek aan. Ir Hopster, voorzitter van de K.N.V.B. huldigde het elftal en gaf de BAKERS .zware straf. Tuijl, Fr. v. Tuijl en Fr. Tebak pareerde elke aanval. Fel trok Eindhoven na de hervatting van leer. Nadat Louwers had naast geschoten, |i won Van Melis een duel met spil Wouters, stelde Snoek met een liakstoot in het be zit van de bal, die op zijn beurt het leder naar de vrijstaande v. Rooij doorgaf die met een harde diagonaal doelman Stei- j ger kansloos passeerde. (21). Toen trok Frans van Tuijl zijn mannen rond zich heen in de verdediging terug en was er voor de PSVers, die met man en macht tevergeefs probeerden de gelijkmaker te scoren, geen doorkomen meer aan. Naarmate' het einde in zicht kwam, schonk Eindhoven steeds minder aandacht aan de opbouw van de aanvallen. Enorm was het enthousiasme van de Eindhoven-supporters, toen scheidsrechter Horn voor de laatste maal in d'eze wed strijd floot. Men stoorde zich niet aan het verzoek om niet het veld op te rennen, doch de huldiging van het team door de burgemeester van Eindhoven vóór de tri— fcnne eerst af te wachten. Neen, het enthousiasme van de duizenden kende geen grenzen meer. I>e spelers werden op de schouders genomen, blauwwitte vlag gen ontrold en de huldiging van het kam- spelers de goede raad, nu niet naast hun schoenen te gaan staan, doch zich ze'f te blijven. Tot slot spraken jbr Molerus, na mens PSV en de heer Pöpplein namens BW en de FEK sympathieke woorden en boden een krans aan. Nadat de champagne was geserveerd, vertrok het gezelschap naar Eindhoven om daar de grootse huldiging in ontvangst te gaan nemen. Te Brunssum werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het Limburgse elftal en het Haagse elftal. De gastheren wonnen met 20, ruststand 10. Spanjerd van Limburgia scoorde het eerste doelpunt in de 35e minuut van de eerste helft en Gruyzer van Sittardia bracht de stand op 20 in de 34e minuut na de hervatting. v TflH (fh t (Van onze correspondent) Niet minder dan 242 deelnemers kwamen Zaterdag aan de start voor de jaarlijkse 2 kilometer zwemwedstrijden van de Rob ben te Loosdrecht. Geertje Wielema en Tine van Brenk leverden op de 200 meter vrije slag bij de dames een enerverend gevecht. Belde zwemsters bleven tot aan de finish precies gelijk; Geertje tikte ech ter een onderdeel van een seconde eerder aan dan haar rivale. Voor beiden werd een tjjd van 28.59.6 afgedrukt. Bjj de vrije slag heren ontwikkelde zich een spannend duel tussen Herman Wülemse van de Vechtstreek en Piet ten Thije van LZO uit Leeuwarden. Willemse bleek bij de eindsprint echter over een groter krach- Fan Tuyl voltrok het vonnis. De P.S.V.-doelman Steiger greep vergeejs naar de strafschop waarmee Eindhoven in de beslissingswedstrijd de score opende. Zonder dat er in één van de vier kwart-eindstrijden een beslissing viel die eerst in de laatste partij bevochten werd, hebben België, Frankrijk, Italië en Denemarken zich in de halve eindstrijden van de Europese zone geplaatst. België—Engeland 4—1, Een Washer, die zichtbaar last had van een pijnlijke schou der (matige service en smash), een Mot tram die veel beter op dreef was dan in zijn enkelspel, zorgden Zaterdag voor een voor de Belgen teleurstellende nederlaag in het dubbelspel: washer en Brichant verloren van Mottram en Paish met 86 16 26 46. In het eerste enkelspel van de derde dag, gisteren, won Brichant in uitstekende vorm van Mottram: 75 63 dus einuspnni ecnier over een groter uracn- hetgeen dus bereids de betc_ tenreservoir te beschikken dan Ten Thije ken^e En Washer bevestigde deze met de rake cijfers 6—2 6—2 6—2 op Paish. Tijdens de wedstrijd Baronie—R.A.C. (Zuid 1, tweede klasse b) beleefden enkele duizenden toeschouwers een sensationeel moment. Bij een sclier- Fragment uit de feestvreugde, direct na afloop van de wedstrijd P.S.V. Eindhoven in het Bossche studion' tvaar 25.000 Eindhovétiaren een kampioenschap vieren. en eindigde in 27.37 als eerste De schoolslag dames werd gewonnen door de Robben-zwemster Tonny Hom voor haar clubgenote Emmy de Graaf Bij de schoolslag heren nam Rinus van Daat selaar voor de eerste maal deel. Hij won zonder concurrentie. Bunschoten en Her mes, beiden evenals van Daatselaar van de Robben, ver achter zich latende. De uitslagen waren: dames vrije slag: 1 Geertje Wielema (HZC)) 28.59.6: 2 Tine van Brenk (Robben) z. t.; 3 F. Peters (Neptunus); 4. L. de Nijs (Robben); 5 E. de Kloeg (ADZ); 6. N. Seventer (Robben); schoolslag dames: L. Tonny Hom (Rob ben 33.09,17; 2 E. de Graaf (Robben) 33.38 9; 3 J. van Dint'er (AZC); 4 G. W. Klaen (Het IJ); 5 M. Westerveld (HZC); 6 .1. Welling CHZC); heren vrije slag: 1 H. Willemse (Vechtstreek) 27.37; 2 Piet ten Thije (LZO) 27.43.8; 3 Arbd Kayser 'Rob ben); 4 G. de Bun (Neptunus); 5 A De- moed (Zwemlust); 6 W. Beijd'erwellen (GZC Gouda); heren schoolslag: 1 R van Daatselaar (Robben) 32.49.8; 2 H. Bun schoten (Robben) 33.02.1; 3 M. Hermes (Robben); 4 C. Beijer (AZC); 5. J van Rijk (DJK)6 H. Rademaker (Dolfijn). (Van onze correspondent) ENSCHEDE, Zondag Rigtersbleek liceft met een 31 overwinning, aan Kimbria te kennen be geven, dat liet niet zonder meer zal toestaan, dat de Maastrichtenaren naar de eerste klas promoveren. De Enschedeërs waren vooral voor de rust, dank zij voortreffelijk spel van Bleijenberg, veel gevaarlijker en de ruststand zou voor hen heel wat voordeliger zijn geweest, als van de vele goede kan sen er enkele meer waren benut. Nu waren de cijfers met de rust 3—1, waarmee ook het einde kwam. België komt dus m de halve eindstrijd tegen Italië, wederom „thuis". Kans op een revanche voor de nederlaag van vorig jaar in de finale. DenemarkenI'hilippjjnen 41. Het dub- i belspel gaf de Denen reeds Zaterdag de zege. Beter afmaken van volleys en smashes, matig spel van Deyro bij de Philippijnen gaven Uirich en Nielsen 63 68 6—3 86 op Atppon en Deyro, waar mee de zege een feit was en de laatste enkelspelen geen invloed meer haddem Ampon had de voldoening Uirich te ver slaan met 6—4 6—2 6—3. Nielsen won van Deyro met 62 63 g Incident ItaliëZweden 44, Zonder incidenten schijnt een Davis Cup.wedstrijd in Italië niet gespeeld te kunnen worden. Ditmaal gaf het al of met doorspelen in regen op een doorweekt veld enig conflict. Het was in zekere gelukkig, dat de Italianen, na conflicten m vorige iarerli een Franse wedstrijdleider hadden en dat deze de beslissing gaf. Cucej]; en M. del Bello kwamen 62 1—S tegen Bergelin en Da- vidsson, waarna de regen verder spelen onmogelijk maakte. ne wedstrijd werd af- gelast, doch te zeven uur des avonds, toen al het publiek al lang Weg was, onder pro test van de Zweden. herVat. De Italianen wonnen beide volgende sets: 6—3 6—2 en plaatsten zich hiermee alvast in de halve eidstrijd. Het verdere verloop was wat zonderling. Gardini moest zijn enkelspel wegens ziekte gewonnen geven; Bergelin kon niet verder spelen wegens zijn schou deraandoening. Waarna het publiek ver gast werd op een exhilytie tussen Davids- son en Sirola, door de Zweed gewonnen met 62 3—6 57 3—6 64. Frankrijk—Duitsland 4—1. In het dubbe-1 spel was Von Cramm drie sets lang de grote figuur en het leek of Duitsland de stand van de wedstrijd op 21 ging bren gen. Daarna zakte zijn spel af en Goepfert was te nerveus en te matig om het Franse spel te keren. Met 26 64 36 62 64 wonnen Remy en Ducos van Von Cramm en Goepfert. De jonge Haillet gaf tegen Von Cramm zijn land de zege in vijf sets, nog wel na 16 26 in de eerste sets! Daarna won hij echter met 6—1 7—5 64. Remy versloeg tenslotte Koch met 62 6—4 6-2- De uitslagen van de voor de K.N.H.B. gespeelde wedstrijden luiden; Eerste klasse: Blauw WitR.C.H. 26, KennemerlandAjax 14 OVVO VVGA 15—1, Schoten—ABC 2—1, TIW HHC 0—4. Overgangsklasse A: EDOSC Haarlem 9—4, EHS—RFC 5—4, Sparta—Vole- wtjekers 2—2, VVGA 2—DWS 6—7. Overgangsklasse B; DECSchoten 2 5—13, DOS—Zeeburgia 6—5, HCK HFC 15—8, The Catchers—Tybb 9—10, Zaterdag viel in „De Vliert" dan de beslissing: „Eindhoven" viert dit jaar in de Lichtstad het kampioensfeest, en P.S.V., de plaatse lijke rivale die de race met de „Eindhovenaren" tot practisch de laatste minuten toe dapper en vinnig volhield, mag toekijken. Er werd overigens Zaterdagavond, toen bet nieuws van het Eindhoven- kampioenschap via een „eigen" radio-reportage in Eindhoven door drong, niet veel toegekeken. Het werd, spontaan en a Timpro viste een kampioensfeest dat alles overtrof wat Eindhoven op dit gebied tot nu toe meemaakte. Veel tijd tot feesten hebben de populaire Eindhovenaren intussen niet: Woensdag a.s. reeds verwacht men hen fris en monter in de kampioenscompetitie! De promotie-competitie In de promotiecompetitie der tweede klassers zijn we intussen al weer een stap verder. In Groep A startte Oosterparkers met een verdienstelijke 32 over winning op Veendam dat, na één draw en één nederlaag, zijn kansen practisch reeds verspeelde. De stand is hier: Z.F.C2 1 1 0 3 4—3 Oosterparkers .10 10 1 44 Veendam 2 0 111 45 In Groep B het tweede gelijke spel van Volendam envan E.B.O.H. Het lijkt er op, dat de drie tegen standers welke men in deze pro motie-competitie verzamelde precies tegen elkaar opgewassen zijn. Daar ook D.F.C. reeds twee draws op haar naam heeft, kreeg men hier een merkwaardige stand: D.F.C. 2 0 2 0 2 3—3 E.B.O.H. 2 0 2 0 2 2—2 Volendam 2 0 2 0 2 3—3 In groep D een surprise: de Maas trichtse Kimbren die verleden week op zo overdonderende manier deze promotiecompetitie binnenstormden, leden nu bij hen eerste uitwedstrijd, tegen Rigtersbleek, een verrassende 3—1 nederlaag. Waarmee de kansen van Rigtersbleek op een aanstaande promotie plotseling met vijftig pro cent gestegen zijn. De situatie: Rigtersbleek 1 1 0 0 2 31 Kimbria 2 10 12 63 Quick N1 0 0 1 0 05 Van de Zaterdag-meeting is te vermel den dat Q. William P. niet buiten de fou ten kon blijven, waardoor Odylia O. kon winnen. In de Bloklander-prijs profi teerde Louis F. H. aanvankelijk van zijn grote aanvangsnelheid, kwam echter stoom te kort. waarna P. Louis II zich naar de kop spoedde, om deze niet meer af te staan. Dat deze 5-jarige vosruin in uitstekende vorm verkeert, bewees hij eveneens de volgende das, door in de eerste heat van net W. J. Jochems Memo riaal tweede aan te komen, en in de tweede als eerste langs de rechter te gaan.. De uitslagen Goudvos-prijs, 2040 M., 10 deelnemers 1. Rentinus (de Vlieger) 1.33.2, 1.20, 1.10; 2. Peter Snel 1.20, C. 1.90; 3. Qui Suit 1.40, koppel 1.90. Rosevine-prijs, ren, 1700 M., 5 cleelne- De Enschedeërs speelden met ttiutseling voor het R.A.C.-doel kopte j teruggetrokken middenlinie, waardoor de Van Nuenen de hal uit het doel. Doelman Peerden en linksachter Van der Steen sprongen omhoog, doch zij waren net te laat om het leer nog te raken. Toen beiden omlaag kwamen, grepen zij de bovenlat, die onder het gewicht als een lucifershoutje af knapte. Onmiddellijk werd het vernielde doel uitgegraven, terwijl van een bij terrein een ander doel werd gehaald. Onder liet wakend oog van scheids rechter Lazeroms werd liet nieuwe doel opgezet, doch met dat al waren ruim 40 minuten verstreken voor dat de wedstrijd kon worden hervat. Hoewel aan de redelijke verlan gens van liet bestuur van Vitesse door het gemeentebestuur van Arnhem niet is tegemoet geko men en in feite de moeilijkheden niet zijn opgelost, heeft het Vites- se-bestuur na een bewogen bijeen-; komst van de kern der vereniging, bestaande uit de beschermheer, de ere-leden, leden van verdienste, bestuur en spelers van het eerste elftal, besloten de thuis wedstrijden van de kampioenscom petitie op eigen terrein te spelen Dit eenstemmige besluit is al leen genomen ter wille van de eerste elftal-spelers, die met zo'n grote overgave het afdelingskam pioenschap hebben behaald, om hun aanstaande tegenstanders niet te duperen en niet in de laatste plaats om de grote schare trouwe Vitesse-supporters met teleur te stellen. Maastrichtse aanval vrijwel werd lam gelegd. Het geraffineerde spel van mid- voor Bleijenberg was oorzaak, dat de ver dediging van Kimbria soms voor grote moeilijkheden kwam te staan. Een mooie aanval, waarbij Trooster, (met Bleijen berg de beste man in de Enschedese aan val) de bal goed voorzette leverde uit een kopbal het eerste doelpunt op voor Rigtersbleek. Een fout van doelman Pie- ters (na 37 minuten) was oorzaak van de gelijkmaker. De kopbal van rechts binnen Maas was zeker houdbaar. Maar eveneens een fout van de Maastrichtse verdediging leidde tot het tweede doel punt voor Rigtersbleek. Want toen Bleij enberg, twee minuten na de gelijkmaker een vrije schop mocht nemen, liet de Kimbria-verdediging verstek gaan en ging de bal tussen de bennen van het „muurtje" jn het net. Een voortreffe lijke aanval, met mooi solospel van Bleij enberg, bood Trooster de kans een vrij gemakkelijke kans In een doelpunt om te zetten. ïn de tweede helft was de wed- stiijd niet meer zo goed van gehalte als daarvoor. Kimbria was nu het meest aan vallend, maar van geen van beide kan tentwerden nog doelpunten gemaakt. Na de rust werd spil Loyen van Kim- bria, die geblesseerd raakte, vervangen door Albers. Rovers en Maliepaard van het Roosen- daalse Thor en Singerling van Holland uit Leiden hebben bh de Zondag op de Sintelbaan aan de Laan van Poot te Den Haag gehoüden regionale atletiekwed strijden de meeste aandacht voor zich opgeëist. Rovers en ^mgerlin vochten op de 800 meter een spannend duel uit, dat door eerstgenoemde gewonnen werd, maar waarbij beiden de perspectieven biedende tijd van 1 min. 58,4 sec. lieten afdrukken. En Maliepaard liep op de 5000 meter een uitstekende race, die hem in 15 min. 27.8 sec. de eerste plaats op leverde. Van der Voort (Trekvogels) ein digde in 15 min. 35.6 sec. als tweede en Van der Linden (Holland) jn 15 min. 38.4 sec. als derde. In t Veld, een nieuw gezicht bij de Trekvogels, bracht de 400 meter in 51.9 sec. op zijn naam. Bij de dames nam Jo van SchouwenCramer (Celebes) met 11.86 meter bij het kogel stoten de beste prestatie voor haar re kening. (Van onze tennismedewerker) Ondanks de voorsprong welke Enschedé op Dash in de onlangs afgebroken wed strijd had, 54, heelt de Twentse ploeg het niet tot een overwinning kunnen brengen. Het herendubbelspel ging snel verloren en het gemengd dubbelspel, waarin mevr. Roos-v. d. Wal uitkwam, doch lang niet geoefend bleek, ging na uiterste spanning met 86 68 57 verlo ren! Dash gaf daarna het damesdubbel spel gewonnen, zodat de eindstand 6—6 werd. Lichtelijk bedenkelijk voor Hilver sum, dat een harde strijd voerde tegen de kampioenen Philharmonie en dat wel iswaar verloor, met 5—7, doch met een zwaarder nederlaag qua partijen of sets beneden Enschedé had kunnen komen. Nu bleef het er met gelijk aantal punten (4) qua partijen met miniem verschil boven: 34—38 tegen 33—39! In afdeling 2 is de laatste plaats even eens beslist: Het Spieghel verloor van de afdelingskampioenen N.M.C., zoals te ver wachten was, met rake cijfers: 1—11. Hoe wel het in punten gelijk staat met Alta (3), staat het qua partijen veel minder gunstig: 24—48 tegen 32—40. N.M.C. en Philharmonie zullen dus (voor het derde achtereenvolgende jaar) de strijd moeten aanbinden om het gehele kampioenschap van hoofdklasse B. De winnaar komt daarna tegen Leimonias II, de laatste van hoofdklasse A. De uitslagen waren: EnschedéDash 6—6. Herendubbelspel: Breukink en Abendanon verl. van Hughan en Lalisang 26 26. Gemengd dubbelspel: de heer en mevr. Roos verl. van mej. Van Buuren en Lali sang 8—6 6—8 5—7. Het damesdubbelspel werd door Dash gewonnen gegeven. Hilversum—Philharmonie 57. Heren enkelspel: Thung verl. van Taminiau 64 57 06; Spiro sl. Passtoors 26 64 64; Meier Mattern sl. Kessels 46 62 63; Mendes de Leons verl. van Brands 7—5 2—6 4—6. Dames-enkelspel: mevr. Peters verl. van mej. Grosveld 57 16; mevr. Thung sl. mevr. Mesmaekers 61 6.1; mej. Herf- kens verl- van mej. Van Hal 5—7 36. Gemengd dubbelspel: de heer en mevr. Thung verl. van mej. Grosveld en Tami niau 68 63 26; mevr. Peters en Ras verl. van mevr. Van Miert en Passtoors 62 46 4-6. Herendubbelspel: Thung en Mendes de Leon verl. van Taminiau en Mesmaekers 36 62 36; Spiro en Meier Mattern sl. Kessels en Passtoors 63 62. Damesdubbelspel: mevr. Thung en mej. Herfkens sl. mevr. Van Miert en mej. Grosveld 64 62. mers I. Windora (H. Pije) 1.58, 58 kgr, 1.70, 1.40; 2. Thalia, 47 kgr., 2.30, C. 4.40; 3. Dead heatBrandal, 68 kgr. en Gitana, 58 kgr., koppel 7.—. Holsteinér-prijs, 2500 M., 5 deelnemers: 1. Quicksilver S. (Ten Hagen), 1.29.3, 1.30, 1.10; 2. Oddity 1.10, C. 2.70; 3. Peter Arlon koppel 2.—. Hoefslag-wisselbeker, ren, 2000 M., amateurs, 7 deelnemers 1. Boekanier (J. C. Dekkers). 2.18.6. 70 kgr,, 3.10. 1.70; 2. Aquavit, 72Vs kgr-, 3.90. C. 5.20; 3. In- victa, 70 kgr.. koppel 19.10. Hanoveraan-prijs, 2100 M-, 7 deelne mers1. Martini Spencer (Overeem), 1.26.1, 2.70, 1.60; 2, Nora Spencer, 1.50, C. 3.—; 3. Ooststar. koppel 5.80. Grote Sprinters Handicap, ren, 1350 M., 5 deelnemers 1. Clêone (v, d. Kraats), 57 kgr., 1.27.5, 4.40, 2.80; 2. Rendez-vous, 57 kgr., 2.30, C. 3.10; 3. Stormalong, 57 kgr., koppel 6.90. W. J. Jochems Memoriaal, heat, 1840 M., 6 deelnemers le heat1. Our Bonni B (de Vlieger), 1.25.7, 5.60. 2.60; 2. P. Louis II, 2.60, C. 2.90; 3. Madame B., kop pel 11.2e heat1. P. Louis II (Ten Hagen), 1.25.2, 5.2.40; 2. Madame B, 2.20, C. 3.—; 3. Pretty Polly, koppel 7.60. Def. uitslag 1. P. Louis II (Ten Ha gen) 5.14.7; 2. Madame B, 5.16.4; 3. Prettv Polly 5.17.6 (totaal-tijden.) Swell Guy-prijs, horden-ren 3000 M„ 4 deelnemers 1. Fréderique (H. Pije) 58 kgr., 3.45.4, 8.10, 2.90; 2. Moqueuse, 65 kg., 1.70, C. 2.60; 3. Corrida, 60 kgr., koppel 31.70. Toto-omzet 46653. De Nederlandse draver Mac Kinley, eigenaar de heer P. D. Dijkhuis, trainer en rijder W. H. Geersen, heeft Zondag op de baan te Hamburg-Farmsen de inter nationale course gewonnen. De hengst toonde daarbij een kilometer-tijd van 1.19.5 en het Is de eerste maal in de ge schiedenis van de Ned. Drafsport, dat 'n in Nederland gefokt paard beneden de 1.20 loopt. In bet Pare des Princes te Parijs werd een begin gemaakt met het tournooi om het wereldkampioenschap springruiters. Het kampioenschap bestaat uit 3 onder delen" een jachtspringconcours op tijd, een wedstrijd over een parcours van hinder nissen, zoals dit in een landenprijs ge schiedt, en een puissance concours. De vier best geplaatste ruiters van deze drie concoursen ontmoeten elkaar in a eindstrijd. Het eerste onderdeel ging over 15 hin dernissen, waaronder een driesprong en een dubbelsprong. De uitslag luidt voor de 6 eersten die met 0 fouten het parcours rond gingen: 1. luit. De Breuil (Fr.) met „Vengeur", 0 fou ten, 1 min. 31.7 sec.; 2. Pierre Jonqueres d'Oriola (Fr.) met „Ali Baba", 0 fouten 1.35.2; 3. luit. d'Inzeo (It.) met „Meranoz" 0 fouten 1.38 3; 4 Pierre Jonqueres d'Oriola (Fr.) met „Voulette" 0 fouten 1.42.5; 5. Thiedemann (Did.) met „Diamant" 0 f., 1.49.4; 6. kapitein Dudgeon (Ierl.) met „Go Lightly" 0 fouten 1.56.0. «Op de laatst gehouden Olympische Dag is van verschillende zijden critiek uitgeoefend. De critiek was gegrond. Het bestuur van iet za ei zich korte termijn over beraden wat gedaan moet worden om de Olympische Bag in ere te herstellen. Want wij willen voortaan niet lllecrnet risico lopen, dat die dag niet wordt wat het publiek ervan verwacht .Aldus jhr. U M. Quarles van Ufford in de korte toespraak waarmee ltij Zaterdag m 'U Daagse Dierentuin de jaarlijkse algemene vergadering van het N.l .L. °pende. n k Bij de rondvraag werd in overweging gegeven, de Olympische Dag ook oens in Rotterdam te houden. De heer P. C. Van Houten (Ned. Crickethond) bepleitte een wisselsysteem, het ene jaar Amsterdam, het volgende Rotter- ''ani, en meende dat men van het Feijenoord-Stadion ongetwijfeld dezelfde 'fedewerking zou ondervinden als van het Olympisch Stadion te Amsterdam 'et bestuur beloofde de kwestie in overweging te zullen nemen, alhoewel 'je onmogelijkheid om in liet Feijenoord-Stadion wielerwedstrijden te hou- 1 en> een groot bezwaar is. Ti i m EL MANS, Zondag JJe Britten Tony Rolt en Duncan Hamilton rijn met hun Jaguar in het eindklassement van de 24 uurs rit van Le Mans, eerste geworden. Zij leg den meer dan 4000 kilometer af. Stilling Moss en Peton Walker, met Jaguar, werden met drie seconden achterstand tweede, Phil Walters en John I'itch met Cunningham derde en Peter Whitehead en Ian Stewart met Jaguar vierde. Zestig wagens uit zes verschillende landen waren Zaterdag in tegenwoor- digheid van 150.000 toeschouwers gestart. De lichtste wagen had 611 c.c. cylindennhoud, de zwaarste bijna negen liter. Records gekraakt Na het eerste uur ging Stirling Moss aan de kop, gevolgd door Villoresi (Fer rari), Rolt (Jaguar), Chinetti (Ferrari) Walters (Cunningham), Fangio (Alfa Ro meo), Kling (Alfa Romeo), Bonetto (Lan cia) en Mieres (Gordini). Villoresi had inmiddels het ronde-record op 176,558 K.M.u. gebracht. De strijd was adembe nemend, maar men vroeg zich af hoe lang de motoren dergelijke grote snelhe den konden volhouden. Kling met zijn Alfa Romeo bracht Vil- loresi's record op 176,558 K.M./u., wat hij zelf weer verbeterde tot 178.333 K.M./u. Intussen was Farina (Alfa Romeo, die bijgetankt had voordat 't reglement hem dit veroorloofde, door de wedstrijd-com missarissen uit de race genomen. Fangio (Alfa Romeo) stopte voor zijn pit op het moment dat hij in vijfde positie lag, nog voordat de race twee uur geduurd had. Hij moest opgeven met een gebroken zuiger. Tal van Incidenten werden gemeld. De Peugeot van Chabas slipte bij „Tertre Rouge en boorde zich diep in het zand De Bristol van Macklin vloog bij Mube- sanne m brand. Na 2 uur leidden Rolt- Hamilton (Jaguar) met 13 sec. voor- sprong op Ascari-Villoresi (Ferrari) 1 min. 53 sec. op Sanesi-Carini (Alfa Ro meo) en 2 min. 34 sec. op Kling-Riess (Alfa Romeo). In de late avond van Zaterdag ontspon zich een heftige strijd tussen de Ferrari van Ascari-Villoresi en de Jaguar van Rolt-Hamilton. Ascari bracht het ronde- recörd op 181,144 K.M./u. en om 10 uur was de positie aan de kop1. Ascari- Villoresi met Ferrari, 2. Rolt-Hamilton met Jaguar, 3. Kling-Riess met Alfa Ro meo, 4. Sanesi-Carini met Alfo Romeo, 5. Walters-Pitch met Cunningham, 6 White- head-Stewart met Jaguar, 7. Moss-Wal ker met Jaguar. In de nacht werd de race voortgezet met snelheden die boven de 170 K.M./u. lagen. De meer dan vijftigduizend toe schouwers, die langs het circuit bleven wachten, keken geboeid toe hoe de Ja guars, de Ferrari's en de Alfa Romeo's elkaar verwoed bekampten, maar bij het krieken van de ochtend stopten Sa nesi-Carini en Kling-Riess, beiden ploe gen met Alfa Romeo, voor hun pits en gaven op, de een wegens een gebroken achterbrug en de ander met een defecte versnellingsbak. Drama De opkomende zon verdreef de och tendnevels en de strijd werd met her nieuwde hevigheid voortgezet. Omstreeks zeven uur in de morgen kwam de Fer rari van de Italiaan Chinetti en de Ame rikaan Tom Cole- niet meer door. Later werd meegedeeld, dat de wagen in een bocht was omgeslagen. Cole werd er uit geslingerd, kwam midden op de baan te recht en werd toen door een andere deelnemer overreden. Hij was op slag dood. Om 10 uur Zondagmorgen, 16 uur na de start, waren er nog 29 wagens in de wed strijd. Rolt-Hamilton, die het ronde-re cord andermaal verbeterd hadden, nu tot 183,772 K.M./u., leidden nog steeds voor Moss-Walker, Walter-Fitch, Whitehead- Stewart, Ascari-Villoresi, de gebrs. Mar- zotto en Trintignant-Schell, Enkele uren later moest de Lancia van de ploeg Gonzales-Biondetti opgeven. Omstreeks dezelfde tijd capituleerden eveneens Ascari en Villoresi omdat de versnellingsbak van hun Ferrari onbruik baar was geworden; en drie uur voor het einde, toen meer dan 200.000 kijkers langs het circuit waren geschaard, hadden Rolt- Hamilton met Jaguar nog steeds de lei ding, voor Moss-Walker met Jaguar (261 ronden). Het zag er toen naar uit, dat, behalve in geval van een ongeluk, de zege niet meer aan Rolt-Hamilton kon ontgaan en dat deze ploeg tevens voor 'n nieuwe wedstrijdrecord zou zorgen. De winnende ploeg Rolt-Hamilton leg de 4088,060 K.M. af, wat een gemiddelde snelheid betekende van 170,336 K.M.'u. Dit is een nieuw record voor deze wed strijd. Het oude stond met 155,575 K.M. u. op naam van de Duitsers Lang-Riess, die verleden jaar met hun Mercedes een of- stand van 3733,800 K.M. hadden gehaald. Van de 60 gestarte wagens hebben er 26 de wedstrijd uitgereden, Aan de race werd ook deelgenomen door Gatsonides (Ned.) en Lockett (Gr.- Br.) met een 2660 cc Austin-Healy. Zij behoorden tot degenen die de finish haal den en bezetten de 12e plaats, met een afstand van 3342,67 K.M., gem. snelheid 144,278 K.M./u. Het klassement, opgemaakt volgens een prestatie-coëfficiënt, waarbij met de cy- Iinder-inhoud en de afgelegde afstand re kening werd gehouden, luidt 1. P. en R. Chancel, Frankrijk, met Panhard; 2. Bonnet en Moynet, Frankrijk met D. B. Panhard; 3. Trintignant, Fr! en Schell, Ver. St., met Gordini; 4. Rolt en Hamilton, Eng., met Jaguar; 5. Moss en Walker, Gr.-Brittannië, met Jaguar; 6. Gignoux en Azema, Frankrijk, met D. B. Panhard; 7. Whitehead en Stewart, Gr.- Brittannië, met Jaguar; 8. Walter en Fltch, Ver. Staten, met Cunningham. Gatsonides en Locket bezetten in dit klassement de 22e plaats. De zomersporten hebben het niet gemakkelijk: koning voetbal houdt nog altijd voet bij stuk. Zoals gewoonlijk: tot in de buurt van de hondsdagen. Doch ook de zomersporten zijn taai. Voor duizenden die heel een winter op voetbaltribunes hebben doorgebracht zijn zij als een verfrissend bad. Men merhe dat onder meer bij de zeilwedstrijden op de Westeinder Plassen waarvan hierboven een markante close-up. „Voor de nationale zeilwedstrijden op de Westeindpr Plassen, waarmede Zaterdag een aanvang werd gemaakt, was een re cord aantal inschrijvingen 200 vaar tuigen in 15 klassen binnengekomen. Op de tweede dag van deze wedstrijden heeft de „Flying Dutchman" van Van Uyl de eerste van de twee te varen wedstrijden „wat is het snelste jacht" met een voorsprong van 5 minuten op de draak van Van Wijk gewonnen. Derde werd De Valk van Groot, vierde, regen boog van Van Staveren, vijfde Toenado van Van 't Hoogerhuys en zesde RORC van Mathleu. Het resultaat hangt af van een spe ciale berekening, waarbij zeil-oppervlak en lengte van de boot een rol spelen. Deze berekening zal na de tweede race (volgende Zondag 21 Juni gemaakt wor den). De uitslagen der overige wedstrijden van de tweede dag luiden: Flying Dutchmanklasse: 1) Frithjofna strmn. C. Th. Gülcher. Valkenklasse A: Popeye strmn. Mete- lekamp Cappenberg. Drakenklasse1 Joy strmn. Van den Berg. Regenboogklasse; 1 Annemarie strmn. De Wit. 1 12 M2-klasse: 1 Mariandel strmn. Van Staveren. Olympiajollenklasse A: 1 Pinguin 3 strmn. Markus. Vrijheidsklasse: 1 Barbary Ape strmn. Rodenhuis. 16 M2-klasse A: 1 She strmn De Vries jr. Pampusklasse zonder spinnaker- 1 Braassemermeer strmn Van Staveren 12 Voetsjollenklasse A: 1 Porky strmn Koopmans. Jeugdklasse: 1 Annemarie II strmn. Groot. Valkenklasse b, 1 De Ouwe Man strmn Berghoef. Olympiajollenklasse b: 1 N N strmn Potjer. 16 M2-klasse b: 1 Ruimte II strmn. Raave. De Franse wegwedstrijd Parijs—Limoges werd gewonnen door de Fransman Coste. Hij versloeg Redolfi, De Valck en Darri- gade in de eindsprint. Te Antwerpen won Ockers een crite rium over 125 K.M. voor zijn landgenoot Van der Eist. Wagtmans was derde. Van Est bezette de vijfde plaats, Gerrit Voor- ting plaatste zich zesde. Een wegwedstrijd voor profs over 195 K.M. van Brussel naar Bost, werd ge wonnen door de Belg Storms. Lambrichs bleek de beste Nederlander. Hij plaatste zich als elfde.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3