Loongrens soc. verzekering wordt slechts verhoogd met 5 pet tot x 5300.- Verscheidene amendementen ingediend op belastingvoorstellen srs. Het buitenland heeft Rotterdam in dezen niets meer te leren Burgemeester Van Walsum prijst Pater Koevoets' ijver ar t pijp Ministers hebben heel wat losgelaten bij Kamer-debatten Huurbijdrage voor sommige ouden van dagen d Watersnood in Italië houdt aan Radio-Belgrado: „Mitrailleurvuur" m m 'II DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Donderdag 29 October 1953 WEERBERICHT »IJn Geen eenstemmigheid over huurbelasting Nog eenmaal huurverhoging Beroep op de werkgevers V. KOSSEM'S Opening Stella Maris, internationale gebeurtenis „Beloofde Land Niets onmogelijk Er wordt hard gewerkt bij Ouwerkerk De rijksspijker Geen naijver Duitse nota over de Rijnvaart Financial en Fa lijn A?mlyst BIJ VOORBAAT HEIMWEE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachting van het KNMI, geldig tot Vrijdagavond, luidt: In de nacht en ochtend op vele plaatsen mist en in het Oosten van het land kans op enige regen. Morgen later op de dag droog en vrij zonnig. Weinig verandering in temperatuur Zwakke, later matige wind tussen Zuid en Zuid-West. Vrijdag SO October: Zon op 7.31 uur, onder 17.16 uur; Maan op 0.00 uur, onder 14.39 uur. In 1960 woningmarkt yerzadigd V WV niet jater was Het was teleur- 's-GRAVENHAGE, 28 October 1953. Drie ministers hebben vandaag nog geantwoord op de algemene be schouwingen, welke de vorige week waren gehouden over de Rijksbegroting 1953 en de ingediende belastingwetten. Het waren achtereenvolgens de heren Witte, Zijlstra en Suurhoff, die op de verschillende onderdelen, zoals de huurverhoging en de compensaties ingingen. Minister Suurhoff, die de sociale voorzieningen besprak, zette nog eens nader uiteen, dat de regering het advies van de Stichting van de Arbeid betreffende de kinderbijslag en de verhoging van de sociale uitkering ingevolge de Noodwet Ouderdomsvoorziening had gevolgd, zoals Dr Drees dpr vorige dag reeds had gezegd. Het volgen van dit advies door de komt hierop neer, dat voor de ouden vnn dagen een verhoging zat komen in de le en 2e gemeenteklasse van 84 per jaar voor gehuwden en 60 per Jaar V00r alleenstaanden, in de 3e. 4e en 5e ge- inecnteklassen resp. van 90 en 66 per jaar. De kinderbijslag zal dienaangaande worden verhoogd: voor het eerste kind tot 48 cent per dag, voor het tweede etï derde kind tot 54 oent per dag, voor het vierde kind tot 75 cent per dag, voor het zesde en volgende kinderen 85 Cent per dag. Voorts deelde hij mede, dat de inkomensgrens in de kinderbijslagwet voor de kleine zelfstandigen met 200 zal worden verhoogd en dus van 2400 op 2000 zal werden gebracht. De loongrens ter uitvoering van de Sociale Verzekeringswetten zal voorlopig nog slechts met de o pet. worden verhoogd en dus worden gebracht on f 5300 De geruchten, dat deze grens op 6000 zou worden gebracht werden hiermede dus tegengesproken. Deze grens zou, aldus minister Suurhoff den bezien bij de coördinatie van de Sociale Verzekeringen. Over de huren sprak minister Witte, I die een prettig en uitvoerig betoog gaf de kwesties, welke inhaerent zijn over aan de huurverhoging, al liep hij nood zakelijkerwijs hiermee wel iets vooruit op de behandeling van zijn begroting. Minister Zijlstra deed dit niet en ver wees voor de kwesties van de export en de industrialisatie naar zijn komende be groting. Voor minister Witte lag de zaak an ders. Hij had te maken met een wetsont werp, dat de huurverhoging inhield, hij had dus ook te verklaren, dat deze huur verhoging zeer noodzakelijk was voor de volkshuisvesting. De prognose voor de toekomst is, dat de huurprijzen 200 boven die van 1940, zouden komen te liggen. Maar met zekerheid kan dit niet worden gezegd, de S.e.r ^ad een be rekening ëemaakt van 250 De moei lijkheden bij de^,pf_og.n°se zijn: 1) dat Het moeilijkste probleem noemde mi nister Witte de huurbelasting. Hierover ie ceen eenstemmigheid tussen de KVp en °de PvdA. De PvdA wil de overmati ge winsten afromen met een huurbelas- t en hieruit de nieuwbouw fmancie- ci'eren. Zover rs het natunog niet Dit probleem gaat eerst spreken, als de woningnood is opgeheven en de huren zouden worden vrijgelaten. Eerst dan kan men de vraag stellen of de onredelijk op gedreven huren ten goede moe ten komen aan de verhuurder of aan de ge meenschap. Bij de beoordeling daarvan stelde --. de minister de Minister WfTTfc kwestie aldus huizen zyn kruisen <jat huizen niet altijd een aantrekkelijk object van be legging zijn, getuige het spreekwoord: huizen zijn kruisen". En het is hier dan ook moeilijk een algemene lijn te trek ken, omdat het ene huis 8% aan onder houdskosten zal vragen en het andere 30 Wat het rendabele huurpeil Is, hoever de verhoging zal moeten gaan, hoe men de discrepantie tussen oude en nieuwe huren zal moeten nivelleren en hoe lang dat zal moeten duren vragen, die de heer Van Vliet had gesteld daarop meende minister Witte geen antwoord te kunnen geven, gezien de onbekende fac toren van bouwprijzen en arbeidspro ductiviteit in de toekomst. De 300 mil lioen, die nu werd uitgegeven voor pre- niebouvv en woningwetbijdragen zou niet ten eeuwigen dage kunneii uit geven. Men moet bij deze berekeningen us wachten, tot een evenwicht in oude 1 nieuwe bouw zal zijn bereikt en dat zou volgens minister Witte eerst in 1960 1961 het geval kunnen zijn. Wanneer de woningmarkt dan verzadigd is, zullen de huren losgelaten kunnen worden. Tus sen nu en 1960 zal nog eenmaal een huurverhoging verwacht moeten worden. De minister noemde het onmogelijk om nu reeds met een huurplan te komen, zoals de heer Oud had gevraagd. Men kan om de onbekendheid met de toe komstige bouwprijzen en de arbeidspro ductiviteit niet bepalen, waar men naar toe gaat en dus ook niet welke stappen men moet ondernemen. Daarbij is ook de toekomstige economische ontwikkeling onbekend en dus ook de compensaties, welke dan kunnen worden gegeven. Wel deed hij de mededeling, dat het Rijk 2 per week toeslag zal geven aan de ouden van dagen, die wonen in wo ningwetwoningen, waarvan de huren niet wettelijk zijn vastgesteld en aan hen, die een inkomen hebben dat beneden de grens van de Noodwet Ouderdomsvoorziening ligt en die eveneens in woningwetwonin gen wonen. Van deze twee gulden zal het Rijk één gulden bijdragen en de gemeente één gulden. Een nota over de huren zou volgens de minister geen nieuw licht werpen op deze materie wegens de reeds genoemde je. ijpcilijkheden. Men zou eerst de ont wikkeling in de toekomst moeten afwach ten. Voorlopig zou men over de algemene huurpolitiek kunnen spreken bij de be handeling van zijn begroting. Een nota zou misschien eerst zin hebben in 1956. Minister Zijlstra heeft een uitvoerig college gegeven over het feit, hoe het mo gelijk was, dat de bepaling van het index cijfer, het wel', ten grondslag lag aan de loonsverhoging, foutief had kunnen ge schieden niet later was ontdekt. Het was stellend geweest voor de Raad van Vak- centralen, maar van een „slag onder de gordel", waarvan de heer Burger had ge waagd. kon men beslist niet spreken. Er was volkomen eerlijk te werk gegaan. Nadat de drie wiize en onafhankelijke mannen hun rapport hadden uitgebracht, had hij niet opnieuw me^ de werkgevers willen praten, omdat er haast bij was en omdat dan ook de Werknemers weer op nieuw bij hem zouden hebben aangeklopt. Dan zou men zich bovendien opnieuw in allerlei becijferingen hebben moeten be geven en zou het werk van de drie wijze mannen ongedaan zijn gemaakt. Hij gaf als zijn standpunt, dat de rege ring geen enkele mogelijkheid zag om ook voor hen. die niet onder een C.A.O. of bindende loonregeling vallen, de verho ging van 5 bindend op te leggen. Hij deed dus alleen een beroep o$ de werk gevers om ook deze werknemers de ver boging toe te kennen. Minister Zijistra beantwoordde overi gens enkele actuele vragen om de kwes ties van beleid uit te' stellen tot zijn be groting. Zo deelde hij mede, dat het soda-pro- ject in Delfzijl voortgang vond dat er spoed werd betracht en dat de Staat daarbij een financiële rol zou moeten spelen Over het aardgas zou hij binnen kort rnet de Kamer van gedachten wis selen en dan hoopte hü de schijn te kun nen wegnemen, dat het beleid niet juist zou zijn. Deze schijn was overigens slechts gewekt, omdat hij in 't publiek niet had geantwoord op de commentaar die reeds was gegeven in krant en ge sprek. Hij kondigde binnen niet ai te lange tijd een wetsontwerp aan, dat dp instelling van een garantiefonds zou inhouden om risico-mijdend kapitaal om te zetten in risico-dragend kapitaal. De bewindsman sprak voorts over ex port en de industrialisatie. De terug gang. waarvan in de eerste helft van dit jaar was ge waagd, "Mas 'echts relatief. Het betrof hier >en waardeda ling, omdat de prijzen waren jedaald. De ex port naar de V.S. was bij voorbeeld. wat het volume be treft. gestegen met 30 Het derde kwartaal was zeer gun stig en vertoon de een stijging van 15 Minister ZIJLSTRA „Als het niet kan..." Hij gaf toe, dat de industrialisatie en do investeringen moesten liggen in de sfeer van de particuliere bedrijven. De heer Janssen had gezegd, dat de rege ring zich, als de conjunctuur zou terug lopen, niet zou moeten laten verleiden tot staatsingrijpen. Hij zeide daarop dien aangaande niet al te dogmatisch te werk te willen gaan. Er moest worden geïn vesteerd en hij benadrukte dit in net Fries met het spreekwoord: „Als het niet kan zoals het moet dan moet het maar zoals het kan". Aan het begin der vergadering heelt staatssecretaris dr W. H. van den Berge (en niet Ten Berge, zoals wij gisteren abusievelijk schreven) nog antwoord ge geven op de vraag, die gisteren bij in terruptie door prof. Romme werd ge steld namelijk hoeveel de investerings aftrek ook beneden de 3000 de staat zou kosten. Hij vertelde nu. dat dit zes mil- lioen gulden zou bedragen. Hij deelde tevens mede, dat de vrij stelling van 5000 van de winst bij liqui datie of overdracht op vijf millioen zou komen te staan. De verhoging van het belastingvrije minimum bij de commis sarisbelasting van 100 naar 1000 zou het Rijk twee millioen kosten en de af trek van het commissarisloon bij de hef fing van de winst op de vennootschap pen tien millioen. Alles tezamen kosten de regeringstegemoetkomingen dus 23 millioen. Morgen zullen de replieken aan vangen. Er zijn bereids enkele amendementen ingediend op de be lastingvoorstellen en er zullen er nog wel meer komen, zodat de komende dagen nog een belangrijk debat kan worden tegemoet gezien. *|-i F. S. Advertentie f. 1.40 en K 1 Op twee plaatsen, namelijk bjj Verona en Ronco, zijn Woensdag de dijken langs de rivier de Adige bezweken, waardoor stukken van het oostelijk deel van de Povlakte onder water zijn komen te staan. Verder trad de Piave in de omgeving van Venetië buiten haar oevers en zette het land blank. Door de steeds voortdurende regen in dit gebied is het water in de ri vieren verder gestegen. In Zuid-Italië scheen Woensdag de zon. maar het gevaar van overstromingen is nog niet voorbij, doordat nog grote hoe veelheden water door de gezwollen beken van de bergen stromen. Ook bestaat nog steeds kans op nieuwe aardverschuivin gen. In verscheidene dorpen en steden stortten Woensdag tientallen in het water 'staande huizen in. De Italiaanse regering heeft Woensdag besloten zeventig millioen gulden uit te trekken voor hulp aan de in het Zuiden overstroomde gebieden. Minister Suur hoff ging daar nader op in en gaf de hele ge schiedenis weer van de onder handelingen mee de lonen souden moeten worden ver hoogd. De fout lag hierin, dat men terug had geredeneerd MINISTER SUURHOFF ^"per-" uitvoerig college centage, waar- cijfer van 1951 en hierbij waren misreke ningen gemaakt. Zo kwam men tenslotte tot het percentage van 4.8. Maar de heer Suurhoff prees zich gelukkig, dat dit nog Volgens Radio-Belgrado zijn Dinsdag avond van Italiaans gebied af vijf vuur schoten met een machinegeweer op Joego- siavisch gebied in de omgeving van Kanal afgegeven. Tot op 500 a 800 meter van de grens werden kogels gevonden, aldu1- de radio. Verder maakte de zender melding van nieuwe Italiaanse versterkingen in het grensgebied. Tijdens de aanbieding van het geschenk uit Amsterdam. Burgemeester Van Walsum (links) kijkt belangstellend naar de gravure. zenier Lambrechts hier ook aanwezig de Congolezen aan het huis wist te binden. Gezien het reeds gepresteerde door de Rotterdamse havenaalmoezeniers was hij ervan overtuigd, dat de z'eeman in Stella Maris alles zal vinden wat hij in een echt tehuis zoekt. Communie-uitreiking voor het opstijgen. De3 hfhnnrt tot 1,n in D vf"—~A~ir.A 7M hl Nederland %n het afgelopen jaar hebben vervaardigd Zijlts, in ueaenand exclusief voor ons blad, ge- copieerd van het origineel, datf- -tr:;dkm?htpt derde jaarlijkse fototen toonstelling van de Amerikaanse strijdkrachten, bekenlj onder de naam De fotografen, die officieel Jhtmacht hebhl>,°nder'lelen va" het Amerikaanse leger, de vloot en de luc-htnuact ebben M, de eerste piaats tot taak de opleiding, de actieve dienst te la er ee en in de iucht en andere facetten van het militaire leven in oeeiae i te documenteren. Een gröot deel van deze fotografen oefendezijn oeroep uit aan het Koreaanse frontwaar zij de troepen van de verenigae Naties in actie zagenVelen van hen liepen verwondingen op., somm gen vonden de dood. velen ook ontvingen eervolle vermeldingen voor moea cn ZGlfopofferimf, nadat zij hun leven hadden geriskeerd om op hun manier de herinnering lerend te houden aan de helaas soms noodzakelijke prestaties van mannen in de strijd. (Van onze verslaggever) „Rotterdam staat of valt met de zeevaart. Verheugend is bet, dat het besef ingang heeft gevonden dat de zeevaart een complement nodig heeft: de ontvangende haven beeft verplichtingen ten opzichte van de zeeva renden. Namens bet Rotterdams gemeentebestuur spreek ik bier onze bijzondere waardering uit voor de wijze, waarop de uitrusting van onze havenstad verrijkt is geworden. Deze dag zal zeer veel voldoening schenken aan Pater Koevoets. Het werk voor de zeevarenden beeft hij opgevoerd tot een hoogte die het duidelijk maakt dat een prachtig modern gebouw als dit nodig werd." Aldus de Rotterdamse burgemeester mr G. van Walsum bij de opening van „Stella Maris", bet Rotterdamse zeemansbuis van het Apostolaat ter Zee. m t Na het kerkelijk festijn van Dinsdag was het Woensdag de plechtige openings dag van het fraaie, onder leiding van de architecten A. J. M. Buys en ir Harry Nefkens en voor de vaklieden van de fa. Sondermeyer en Zn. tot stand gekomen R. K. Zeeliedentehuis aan de Willemska de te Rotterdam. Tal van prominenten waren aanwezig in de grote recreatiezaal. Het bestuur en de aalmoezeniers bevonden zich op het podium, waar ook de burgemeester en diens echtgenote werden ontvangen. Op de voorste rijen zagen wij o.a. de wethou ders van den Brule en Hogeweg, verte genwoordigers van de ministers van So ciale Zaken en Volksgezondheid en van Verkeer en Waterstaat, de Rotterdamse hoofdcommissaris van politie, de heer H. Staal, directeuren van grote Rotterdamse rederijen die zich overigens in bloe- mengaven niet onbetuigd hadden gelaten de havenmeester van Rotterdam kolo nel Van Leeuwen en van kerkelijke zijde wederom pater J. Jansen, provinciaal van de Priesters van het H. Hart en de tal rijke aalmoezeniers uit het buitenland. Opvallend was een groep in donkere uniform met rode banden geklede meis jes, die van „Regina Coeli" uit Vught wa ren gekomen om nu eens met eigen ogen te aanschouwen waarvoor zij ijveren. Zij vormen nl. op genoemd internaat een „Ankergroep" die allerlei doet voor zee varenden als Kerstpakketten maken, loterijen houden, enz. De heer A. Kuypers, vice-voorzitter, opende de bijeenkomst met een inleidende rede waarin hij erop wees, dat men zich sedert de verwoesting van het eigen huis in 1940 als ontheemden had gevoeld. De tocht van 1940 tot heden, naar dit moder ne zeemanshuis vergeleek hij met de moeilijke tocht der Joden naar het Be loofde Land dat eindelijk werd bereikt. Thans kan men zijn ereplicht vervullen, het bieden van gespecialiseerde gastvrij heid aan de zeelieden. Aan de katholie ken onder hen wordt gelegenheid gebo den, hun godsdienstplichten naar beho ren ha te komen, maar verder richt zich dit huis tot Zeelieden van alle gezindten van welke rang, kleur of nationaliteit ook. De gelegenheid voor logies en res tauratie zjjn wel de grote winsten van dit gebouw. Burgemeester Van Walsum voelde zich wel getroffen door de vergelijking met de tocht naar het Beloofde Land, al was de tocht van Stella Maris niet zo bloedig en duurde deze geen veertig jaren. Verblijd was de burgemeester ook, dat hij ditmaal het gemeentebestuur niet behoefde te ver dedigen, omdat bij de vele openingen van grote gebouwen in deze dagen nog wel eens gewezen wordt op de moeilijk heden die men met gemeentelijke instan ties had. Hij wenste niet alleen pater Koe voets geluk, maar ook diens medewer kers, want niets werkt zo stimulerend ais het werken in een omgeving, aangepast aan de behoeften van de tijd. Pater Koevoets dankte allen, die aan de totstandkoming van het nieuwe Stella Maris hadden medegewerkt. Hij zag daarin de bevestiging van zijn leuze: „Er is in dit werk onder Godes zegen niets onmogelijk". Er is op echt Rotter damse wijze eensgezind samengewerkt zonder geharrewar, want Rotterdam is een stad van sterke burgerzin die uitgaat boven alle scheidsmuren. Architecten en aannemer en de gemeentelijke autoritei ten kregen een extra warm woord van dank. „Het buitenland", durfde hij zeg gen, „heeft Rotterdam op dit gebied nu niets meer te leren". Hierop deed de heer Kuypers medede ling van een binnengekomen telegram van Kardinaal Frings uit Keulen: „Zur Feier der Schiffermadonna Gruss und Segen". De heer mr Meyes, vertegenwoordiger van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid wees op de grote bete- kenis van Stella Maris, dat alleen reeds het afgelopen jaar 54.000 zeelieden uit 50 nationaliteiten had ontvangen. Pater Koe voets bestuur en medewerkers mogen terecht trots zijn op dit resultaat en de buitengewoon aangename verstandhou ding met de functionarissen ten departe- mente noemde hij veelbelovend voor de toekomst. Kolonel Van Leeuwen, de Rotterdamse havenmeester, uitte zijn bijzondere ap preciatie voor de wijze waarop zij de zee lieden weten op te vangen. In de oorlogs jaren heeft hij dat persoonlijk ondervon den en ook later, in Antwerpen, werd hij getroffen door de manier, waarop aalmoe- Bij het stroomgat van Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland woedt de strijd tegen het water met. onverminderde hevigheid voort. Ook bij donker wordt doorgewerkt, dan stelt de natriumverlichting de arbei ders in staat gedurende deze laatste cn beslissende weken er nog 'n extra schepje bovenop te gooien. Nadat weken achtereen vrijwel uitsluitend onder water aan de bezinking werd gewerkt, is thans ook hier weer het meer spectaculaire werk aan de beurt gekomen. Zo wordt thans gewerkt aan een uitstulping aan de Oostelijke oever van het stroomgat. Deze uitstulping is te vergelijken met een soort landhoof^ waar op straks één van de Phoenix-caissons door middel van een zgn. guillotine zal aansluiten. Wanneer de weersomstandigheden geen spaak iri het wiel steken, is binnenkort de plaatsing van de eerste Phoenix aan de Westelijke zijde van het stroomgat te ver wachten. Deze zal haaks op de oude dijk worden geplaatst en een land^oofd vor men, dat dient als aansluiting voor de andere reuzencaissons, waarmee de Vier- bannenpolder zal worden afgedamd. De auditeur-militair by de krijgsraad te velde Oost heeft besloten in hoger be roep te gaan van het vonnis van genoem de krijgsraad, waarbij de 37-jarige kapi tein W. J. van de IJ. uit Ede werd ver oordeeld tot honderd gulden boete en een maand voorwaardelijk. IJ. had, zo als bekend een rijksspijker in de keuken stoel van zijn vrouw geslagen en van sloophout een laddertje laten maken. Hoofdaalmoezenier B. M. Haanendie tevens Amsterdams havenaalmoezenier is bood in een geestige speech een ge schenk van het Amsterdamse tehuis aan: een prachtige, gekleurde oude gravure van de Amsterdamse haven „uit de tijd toen er nog geen vliegvelden en Rijnver bindingen waren, die oorzaken van rivali teit konden worden" Overigens, zeide hij, is er op het gebied van het Apostolaat ter Zee helemaal geen rivaliteit. De Amster dammers verheugen zich van harte in de prachtige aanwinst van de Maasstad. Nadat een koortje van medewerksters cn medewerkers het aardige, vlotte Stella Maris-lied had gezongen, besteeg ds Schokking, de Rotterdamse havenpredi kant het spreekgestoelte om zijn geluk wensen aan te bieden mede namens zijn confrater ds Zijlstra. Hij deed dit met alle plezier want, zeide hij, het is het ken merkende in het zeemanswérk, dat op de schepen vaak de kerkmuren omvallen en men in waarachtig christelijke geest samenwerkt. Hij hoopte dat de bewonde ring voor het bereikte van vandaag zal worden voortgez'et in een hartelijke me dewerking. Nog enkele andere sprekers traden naar voren, w.o. de heer W. van 't Schip, die namens de Kath. Transportarbeiders een kruisbeeld voor het nieuwe huis' toe zegde. Als laatste spreker voerde architect Buys het woord, die het bestuur dankte voor de opdracht tot het scheppen van dit „gecompliceerd en ingewikkeld ge bouw". Hoewel het werk der architecten achter de rug is, willen zij niet afscheid nemen dan na een blijvend aandenken achter te laten. Daarom schenken zij een paar gesneden symbolen die in de open vakken van de communiebank worden aangebracht. Zij zijn van een medewerker Frans Fritschy, die in de voorgevel de hoge, in grafito uitgevoerde voorstelling, ontwierp. Pater Koevoets dankte tenslotte allen voor hun goede woorden en gaven en daarna ging men het gebouw rond, om het te bezichtigen. Terwijl men de prach tige, heldere, comfortabele en heerlijk verwamde vertrekken bekeek, even een blik sloeg in de bidkapel die met haar mo- zaiek-achtergrond een waar juweeltje is, zich verbaasde over de keuken die wed ijveren kan met die van een modern hotel, had in de recreatiezaal een won derlijk gesprek plaats tussen zeelieden van verschillende nationaliteiten. Tussen hen was een microfoon opgesteld. De We reld-omroep wilde ook het zijne hebben van deze gebeurtenis die immers van in ternationale betekenis was. Het antwoord van de Westduitse regering op de voor enkele maanden door de Neder landse regering aan Bonn gezonden nota inzake de Rijnvaart is gistermiddag aan de Nederlandse zaakgelastigde in Bonn. de heer C. Vreede, overhandigd. De inhoud van de antwoordnota is nog niet gepubli ceerd. DE mensen van „Financiën" mogen dan als regel niet zo heel veel vrien den tellen onder ons, brave burgers, ongetwijfeld zal men, als men eerlijk is, hun zijn bewondering niet kunnen ont houden. Minister v. d. Kieft en zijn staatssecretaris Van den Berge hebben 't nl. bestaan om gedurende 5 tot 6 uren over „Financiën" in dc Tweede Kamer te praten. Ongetwijfeld een prestatie, welke met, weggecijferd kan worden bij al die cijfers niet nullen, al kunnen de belas tingbetalers ook een zware en lange boom opzetten over belastingen. Neen, wij benijden de dames en heren in de Tweede Kamer niet. Het wordt op die manier een zuur verdiende schade loosstelling. Wij vonden het vroeger al heel onprettig om twee uur achtereen onderwezen ie worden in Latijn. En dit betekent toch eigenlijk nog niets in rer- aelijking met 5 tot 6 uren „Financiën". Vooral als deze „les" voor een groot deel van het auditorium „latijn" is Toen gisteren op de „Sibajak" de tijd van inscheping van emi granten voor Australië voorbij was en de passagierslijst aan een laatste controle werd onderwor pen, bleek er een nog zeer jong echtpaar uit Rotterdam afwezig te zijn. Omdat hun woning niet te lefonisch is aangesloten, liet de Kon. Rotterdamsche Lloyd aan een der buren verzoeken eens aan te bellen en de passagiers-in-spe eraan te herinneren, dat er om drie uur werd afgevaren. Enkeie minuten later kreeg de Lloyd over de draad het bericht terug, dat het echtpaar bij aantreffen alle symp tomen had vertoond van een gees telijke depressie, die men heim wee pleegt te noemen. De Llnyd- employé trok een verbaasd gezicht en zijn HBS-kennis nog eens op halend repliceerde hij: „Heim wee?". „Dat is een ziekelijk ver langen naar huis. Maar ze zijn nu toch nog thuis?" „Dat kan wel zijn" klonk de stem door de telefoon, „maar ik heb de indruk dat het stel pas tot zichzelf gekomen zal zijn ais het hoort, dat de „Sibajak" goed en wel In volle zee is".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1