N r Verlenging leerplicht gewenst Ten bate van voortgezette vorming der jeugd „BERMUDA" BEGON GOED Begin van besprekin. het vol en met Rusland Radio noch televisie kunnen kranten vervangen ion do nat AANBOD in arbeidsproces De Bilt beleefde warmste Decemberdag sinds 97jaar kolenhan- Liquiditeitspositie delaren wordt ernstig bedreigd Aanhoudend zacht weer drukte omzet reeds met 25 pet Nu de maan schijnt... TSSSS-rf-siasasB ■"TsStafss: 0\ Vorming van jeugd naar breder basis Verlenging leertijd Zaterdag 5 December 1953 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Spellingswoordenlijst komt half Februari Ook arbeidsverbod voor 15-jarige meisjes? Nieuwshonger der New-Yorkers blijft door staking onbevredigd Geleidelijk minder zacht weer Spaans vliegtuig neergestort F ranse parlementsleden naar Polen Analyst WEERBERICHT De spellingscommissie Hoger onderwijs In de toekomst \\uui Gisterenavond om 22.03 uur (Ned- tijd) begonnen president Eisenhower, Sir Winston Churchill en Joseph Laniel in de „Mid Ocean Club" op Bermuda hun eerste bespreking, welke duurde tot 0.20 uur. Tevoren hadden de ministers van buitenlandse zaken dei- Westelijke Grote Drie reeds een bijeenkomst. Daarbij werd, naar uit betrouwbare bron verluidt, snel overeenstemming bereikt over het antwoord op de jongste Sovjet-uitnodiging tot een viermogendhedenconferentie. Naar verluidt gaat het Westen accoord met een viermogendhedenconferentie, te houden in het begin van het volgend jaar, over Duitsland en Oostenrijk. Of ook Berlijn als zetel der conferentie is aan vaard, zoals de Russen voorstelden, is niet bekend: De tekst van het antwoord zal vermoedelijk, goedgekem d op het hoogste niveau, nog tijdens de conferentie naar Moskou worden gezonden. In kringen der drie delegaties verheelt men overigens niet, dat de verwachtingen van een eventuele ont moeting met de Russen niet hoog gespannen zijn. GEREKEND MOET WORDEN OP 45.000 WERKLOZEN Twee en twintig doden „Slechts geringe verschillen" Woordvoerders verklaarden, dat de staatslieden de wereldtoestand op zeer sterk overeenkomende wijze beschouwen. „Er bestaan slechts ge ringe verschillen in de beoordeling der Sovjetrussische politiek, doch deze zijn niet ernstig. Er bestaan geen verschillen van inzicht over de grondslagen der westerse politiek. Wij werken allen tezamen", aldus de woordvoerders. TOT NU WERD PER GEZIN PLM. 5 H.L. MINDER GESTOOKT „Op hete kolen' Geen Sinterklaas De weerverwarhting van he't KNMI, geldig tot Zondagavond, luidt: Veranderlijke bewolking en overwegend droog weer. In de nacht en ochtend hier en daar mis Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tusse Oost en Zuid. In het Noorden van het an vannacht vrij koud. Morgen overdag algemeen iets zachter dan va"dAa?' onder Zondag 6 December: Zon 16.30 uur; Maan op "op 8.33 uur, onder 1C ooand:IRJ DeCo™ 9 54 uur, onder 17.03 uur. 16.29 uur; Maan op 9-°^ NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT hij hieromtrent van de daarvoor geëigende instanties heeft gevraagd, alle zonder uit zondering afwijzend zijn. Het ligt verder in de bedoeling aan de rijksuniversiteit te Utrecht de benoeming van een hoogleraar in het publieke recht voor te dragen. Deze fotos Werden alle verleden jaar eind govember, begin December ge maakter blijft wel zeer duidelijk uit, in welk een bevoorrechte positie v:e wat hei Weer betreft dit jaar ver- l i boven: op Zondag 7 Dcc. laag ijs op het onderge- de Jan van Galenstraat te fl .dam. Een heerlijk speelterrein l'°° j Jeugd, die de koude en gure ioma niet voelde! Links onder: op Maan- n ec- werden er reeds schaatswed strijden 0p ondergelopen landerijen in Friesland Broek en Joure) gehouden. Rechts boven: op Zondag 30 Nov. konden de Nederlanders, die met hun ski's naar Kraantje Lek togen, zich wanen in Zwitserland of Oostenrijk. Rechts onder: op Zaterdag 29 November xvas Amster dam bedekt onder een sneeuwkleed, dat, vooral in de binnenstad, al gauw ver anderde in een vieze, modderige brei. Het plantsoentje aan de Prins Hendrik- e La3 daar echter in een witte ver zonken rust. Met de gedachte, dat een verlenging van i j de leerplicht c.q. een plicht tot voortge- zette vorming wenselijk is, kan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- pen zich in het algemeen verenigen. Echter, alvorens men tot regelingen in dit opzicht over zou kunnen gaan, dienen structuur en globale inhoud van het on derwijs onder die omstandigheden vast (c staan. Aldus luidt de mening van de mi nister in de memorie van antwoord aan dc Tweede Kamer inzake de begroting van Onderwijs, K. en W. In 1954 verwacht de minister, dat de achterstand wat de scholenbouw be treft, aanmerkelijk verkleind zal zijn. Een wijziging van het bezoldigingsbe sluit, waarin o.m. een salarisverbctering i voor de hoogleraren is opgenomen, kan dezer dagen worden verwacht. Voor wat het tekort aan bevoegde lera- ren betreft, wijst de minister er op, dat Ier bij het V.H.M.O. in 1950 118.705 lessen 1 bevoegd werden gegeven en 16.658 onbe- voegd. In 1953 werden er volgens de telling van 15 September 132.653 lesuren bevoegd I gegeven en 16.253 onbevoegd. Betreffende het onderwijzerstekort kan de minister mededelen, dat in het op 16 September 1953 rond 45.000 leerkrachten tellende verplichte onderwijzerspersoneel 93 plaatsen onvervuld waren, terwijl voor de 1332 op die datum door ziekte, verlof, enz. afwezige onderwijzers in 96 gevallen geen plaatsvervanger aanwezig was. Om het onderwijzerscorps te versterken zijn in de afgelopen jaren tal van maat- I regelen genomen. Dat deze maatregelen effect hebben gesorteerd, kan blijken uit de toeneming van het aantal geslaagden voor de onderwijzersakte. Dit aantal was in 1946: 1185, in 1953: 3184. Het streven van de minister om van hel systeem van renteloze voorschotten over te gaan naar een systeem van studiebeur zen a fonds perdu, meent hij geleidelijk ten uitvoer te moeten brengen. De minister is voorts van mening, dat de toelagen voor kweekschoolleerlingen herzieningen behoeven. Hij heeft zich met zijn ambtgenoot van financiën terzake in verbinding gesteld. De z.g. spellingscommissie, die tot taak had regels te ontwerpen ten aanzien van het voornaamwoordelijk gebruik en het gebruik van tweede-naamvalsvormen als der, dezer, zijner, de schrijfwijze van bastaardwoorden, alsmede de tussen klanken in samenstellingen, heeft ter zake een leidraad en een daarbij beho rende woordenlijst samengesteld. Het Kon. Besluit houdende -de bepaling da- genoemde leidraad en woordenlijst met betrekking tot bovengenoemde onder werpen zullen gelden, is gedateerd 31 October 1953, no 19, doch nog niet gepu bliceerd, aangezien hiermede wordt ge wacht, totdat de woordenlijst en de lei draad van de persen van het staatsdruk kerij- en uitgeverijbedrijf zijn gekomen hetgeen tegen half Februari van het komende jaar tegemoet kan worden gezien. Het ligt in de bedoeling, dat alsdan te gelijkertijd in Nederland en België het besiuit zal worden gepubliceerd, waarbij voor ieder van deze beide landen deze leidraad en woordenlijst geldend zal worden verklaard. Daar aan de minister gebleken is, dat in de juridische wereld zelf behoefte gevoeld wordt aan een op korte termijn in te voe- I ren nieuwe regeling der juridische studie, is hij bereid reeds nu een wijziging van het bestaande academische statuut op dit stuk te overwegen. Ten aanzien van de instelling van een leerstoel voor homoeopathie kan de minis ter slechts heryden, dat de adviezen, die Het voorgenomen verbod van bedrijfs- arbeid voor 14-jarige meisjes ziet ook minister Suurhoff, zo deelt hij de Tweede Kamer mede, niet als een eindphase in de ontwikkeling van de arbeidswetgeving T dit gebied. Veel van wat voor een zodan-g verbod met betrekking tot 14-jarige meis jes kan worden aangevoerd, geldt even zeer ten aanzien van 15-jarige meisjes Men dient echter wel te bedenken, dat het bij deze laatsten om een groter aantal gaat, waardoor het moeilijker zal zijn om voor haar zinvoile bezigheid te vinden, terwijl ook het economisch aspect van een verbod sterker naar voren komt. Met betrekking tot de mogelijkheden, het arbeidsmilieu van de jeugdige werkers in de bedrijven te beschermen, zal binnen kort 'n dienstcommissie worden ingeste;d, die tot taak za] krijgen na te gaan, welke middelen kunnen worden aangewend om de positieve factoren ten aanzien van dc- persoonsontwikkeling bij de arbeid van jeugdige werknemers zoveel mogelijk tot ontplooiing te brengen en de ongunstige invloeden te voorkomen of te verminderen Nu alle makkers hun raas moeten stakexi, willen de bladen van de maasbode-pers niet achterbleven blj meenschappelyk streven naar stil te en ongestoorde verwachting van de komst van Smt Nicolaas Reeds leidden wij U aj on i,rt feest van vandaag in, -org O V hedenUevermet met eenlver- 1 dat de Russische tactiek na het over lijden van Stalin is gewijzigd. Zij meenden daarom ook, dat de westerse defensie-inspanning onverminderd moet worden voortgezet. Sir Winston Churchill heeft er op gewezen, dat de westerse mogendhe den waakzaam moeten zijn, maar tege lijkertijd geen enkele gelegenheid voor een nuttige uitwisseling van gedachten met de Sovjetrussische leiders voorbij moeten laten gaan. President Eisenhower zou het hier mede eens zijn geweest, doch hij zou er de nadruk op hebben gelegd, dat het Westen ten deze niet te optimis tisch moet zijn. Uit Washington wordt gemeld, dat de niet aan de conferentie deelnemen de Westeuropese staten op de hoogte zullen worden gehouden van de voor naamste punten van bespreking. Dit zal geschieden op de bijeenkomst van vertegenwoordigers der veertien Nato- landen, die veertien dezer te Parijs zal Alle pogingen om op het New-Yorkse publiek het gemis van zijn dagelijkse courantenlectuur, veroor zaakt door de staking van de clichéfa brieksarbeiders, te vergoeden, zijn mei slechts matig succes bekroond. Grote menigten verdrongen zich rond kiosken, waar dagbladen uit andere ste den verkocht werden, daarmee blijk ge vende van haar voorkeur, om het nieuws uit de krant te putten en niet via radio of televisie te ontvangen. Twee spoorwegmaatschappijen zullen hun plan om een eigen gedrukt nieuws bulletin onder haar reizigers te versprei den, vermoedelijk moeten opgeven. De kosten van het opruimen van de in de coupé's achtergelaten bladen, blijken n.l. te hoog. Ook een poging van een radio-station om in het hiaat te voorzien, mislukte. De maatschappij had emplové's uitgezonden met draagbare ontvangtoestellen, om zo voorbijgangers een kans te geven van het nieuws op de hoogte te blijven. Er ont stond zo'n oploop rondom de toestellen, dat de politie moest ingrijpen daar het verkeer werd belemmerd. enigerlei wjjze daad aan lectuur uvvwv* de ooed heilig Man afleiden.. Vandaar dat onze cour ant vandaag %n een jets minder onwa"gJ,f]fe vorm ver schijnt dan op andere Zaterdagen. De Amerikaanse delegatie onder lei ding van president Eisenhower was kort vóór de ministerszitting op Bermu da gearriveerd. Hij is van de drie deel nemers het enige staatshoofd en hij werd dan ook met de grootste staatsie ontvangen. Britse oorlogsbodems vuurden 21 sa luutschoten af en Amerikaanse en Brit se militairen stonden stram in de hou ding, toen Eisenhower, met een stra lende glimlach het presidentsvliegtuig „Columbine" verliet. Hij werd hartelijk welkom geheten door Sir Winston en premier Laniel alsmede door hun mi- nisters van buitenlandse zaken. „Well, hello friend, dat is lang geleden", zei hij tegen Churchill. En ook Laniel werd hartelijk de hand geschud. Het K.N.M.I. deelt mede: Na een dagenlange aanvoer van warme lucht, afkomstig uit tropische streken van Afrika, is gisteren de temperatuur in ons land op tal van p'.aatsen zo hoog opgelopen, als in geen laren in December was geschied. In Beek werd een hoogste kwikstand van 16.8 graden genoteerd. In Vlissingen werd het bestaande maximum w.oï ni graad overschreden (14.4 tegen ia m in Groningen met 0.7 graad (13.4 wen 12 7) In De Bilt. werd het. met 14.2 Sn dl warmste Decemberdag van de sinds gisteren belangrijk gewpzigd. Door dat er boven de Britse f® bied van hoge luchtdruk ontstond, kwam m onze omgeving de aanvoer van warme lucht uit het Zuiden tot staan. In plaats van een Zuidenwind kregen we een wind uit het Noord-Oosten die de minder warme lucht. welke zieh boven Engeland en de Noordzee had verzameld, langzaam Nederland deed binnenvloeien Vanoch tend vroeg was het front, dat deze lucht aan de voorkant begrensde gevorderd tot de lijn VlissingenTwen the Vanavond zal het waarschijnlijk het gehele land zijn gepasseerd. Naarmate .de koudere lucht laag dikker wordt, neemt de kans op opklaringen toe. AIS gevolg hiervan moet op een merkbare daling van de tempera tuur in de nacht, worden gerekend. Over dag blijft het evenwel zacht, voor de Uid van het jaar, en het etmaal-gemiddelde van de temperatuur zal nog boven nor maal blijven. De neerslagkansen zijn voor het weekeinde klein. Een menigte van naar schatttmg 4000 j de^ gehoudcn Wmpro „an het eiland juichte de Amerikaanse president luidkeels toe. Ook West-Duitsland zal via de nor- D™militie en de politie van het eiland male diplomatieke kanalen worden in- waren volledig'op de been gebracht om gelicht, het vliegveld - de door de Amerikaan se luchtmacht gepachte basis Kindley en de weg naar de ruim zeven kilo meter verder gelegen „Mid Ocean Club" af te zetten. Op het vliegveld heeft Eisenhower voor een microfoon de volgende ver klaring afgelegd. „Het is mij een zeer groot voorrecht, op deze prachtige plaats oude vrienden te ontmoeten. Ik vertrouw er op en ik weet, dat onze besprekingen hier zullen leiden tot een beter begrip tussen de betrokken vol keren, en naar ik oprecht hoop tot lieil van onze respectieve landen. Ik dank ieder van u, die hier is gekomen, voor uw hartelijk welkom." De Amerikaanse delegatie is inmid dels nog uitgebreid met twee onder ministers van buitenlandse zaken, Hen ry Byroade, de deskundige voor het Midden-Oosten, en Walter Robertson, zijn collega voor het Verre Oosten. Op het laatste ogenblik was ook nog de voorzitter van de Amerikaanse com missie voor atoomenergie, Strauss, aan het gevolg van president Eisenhower toegevoegd, hetgeen er op wijst dat ook atoomkwesties ter sprake zullen ko men. Een werkloosheidscijfer van ruim 50.000 personen is nog altijd belangrijk. De werkloosheid kan echter nimmer tot nul worden gereduceerd. Aangenomen kan worden, dat de zgn. wrijvingswerkïoos- heid in Nederland gemiddeld 25.000 man bedraagt. Onder het aantal ingeschreven werklozen bevindt zich steeds een vrij groot aantal personen, die eigenlijk in geen enkel beroep tot een redelijke ar den in Nederland moet op een werkloos heid van ten minste rond 45.000 personen worden gerekend, aldus de minister van Soe. Zaken en Volksgezondheid in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag der Tweede Kamer. Ten aanzien van de vraag van vele leden, of het niet mogelijk zou zijn bijzon dere maatregelen te nemen ten behoeve van werklozen, die ouder zijn dar, 40 jaar, kan de minister mededelen, dat het moei lijke vraagstuk van de wederinschakeiing in het arbeidsproces van werkloze oudere arbeidskrachten sedert enkele maanden in studie is bij de centrale commissie van beidsprestatie in staat zijn en zelfs voor j bijstand en advies voor het rijksarbeids- eenvoudige arbeid moeilijk zijn te ge- j bureau. De minister verwacht binnen af- bruiken. Er kan wel wórden aangenomen, zienbare tijd een advies van de commissie dat onder het totaal ingeschreven werk- j Hij ontveinst zich evenwei niet, dat het lozen gemiddeld 15.000 personen tot deze j hier een uitermate moeilijk vraagstuk be- categorie van „moeilijk plaatsbaren" be- j treft, dat zonder medewerking van het horen. Onder de heersende omstandighe- J bedrijfsleven zeker niet oplosbaar zal zijn. In een restaurant wordt een nieuws bulletin onder de gasten verspreid als apératif. Het communistische blad Daily News, werd aanvankelijk wat beter verkocht dan gewoonlijk, maar ook dat behoort weer tot het verleden. Er worden vaker nieuwsberichten uit gezonden over de radio dan „nders, maar I de beknopte vorm van berichtgeving is geen volledige vergoeding, te meer daar de kranten bijzonder geliefde rubrieken bevatten. De federale bemiddelaars zouden Don derdag beide partijen in het geschil spreken, maar er bestaat slechts weinig hoop op een regeling. Een aantal Franse nict-communistische I parlementsleden vertrekt per vliegtuig naar Polen. De reis is georganiseerd op initiatief van I de voormalige Gaullistische atgevaardigde I Pierre Lebon. Onder de andere parle- J mentsleden bevinden zich oud-premier Da- ladier (radicaal-socialist), de leider der ex-1 Gaullisten Jacques Soustelle. Lanet (de- I mocratische en socialistische unie van het I verzet), Darou (socialist) en Loustaneau Lacau (onafhankelijke boeren partij). Tijdens het bezoek, dat tien dagen zal duren, zullen zij onder andere Warschau, Krakau en Gdansk (het vroegre Danzig) bezoeken. Het doel van de reis is volgens de heer I Lebon „een studiereis" om het probleem I van de Oder-Neissegrens te bestuderen van geografisch en ethografisch standpunt. De reis is z.g. niet op invitatie van Poolse I autoriteiten, maar van Poolse industriëlen, hetgeen in een totalitaire staat hetzelfde I (Van onze correspondent) Dat iedere medaille haar keerzijde heeft, geldt ook met betrekking tot het uitermate zachte weer, hetwelk wij in deze haast zomerse winter dag na dag beleven, een zeldzaam boffertje (jat ons zo maar in de schoot geworpen wordt doch welk, laten we zeggen: uniek natuurverschijnsel als catastrofaal wordt gekwalificeerd door de kolenhandelaren. Onze aangelaten mogen dan al stralen van vreugde bij het huidige, milde klimaat, die van de kolenhandelaren daarentegen drukken sombere bezorgdheid uit. Het stijgen van onze barometer begroeten wij handen wrijvend, niet van de kou natuurlijk! Het tot ver beneden het nulpunt dalen van de zakelijke thermometer der kolenhandelaren, wordt hunnerzijds bekeken met sombere lip en de handen werkeloos in de zak gestoken. Een vliegtuig van de Spaanse handels- luchtvaartmij. is, met 28 passagiers en een bemanning van 4 koppen ongeveer honderd kilometer van Madrid omlaag gestort. Twee en twintig inzittenden kwamen om het leven; d_e tien overigen zijn gewond. Het vliegtuig was op weg van Bilbao naar Madrid. Van betrouwbare zijde wordt verno men, dat de staatslieden het erover eens zijn, dat de Sovjet-Unie nog steeds streeft naar het beheersen van de wereld, al bestaat de mogelijkheid Zijde en keerzijde dus. Want inderdaad: werkeloos zit de handelaar bij zijn voor raad kolen. Zijn meer dan bescheiden tonnenmaat aan anthraciet geeft hem in dit verhand heus geen hoofdbrekens, on danks de optimistische uitlating van minis ter Zijlstra in zijn Memorie van Antwoord op de begroting van Economische Zaken, als zouden zich deze winter bij de anthraciet-voorziening geen moeilijkheden voordoen, gezien de grotere aanvoer van rond 77.000 ton in vergelijking met vorig jaar. Doch hoe raakt, de handelaar zijn enorme kwanta magerkolen kwijt, zijn eierkolen en cokes, wanneer heel Nederland bijna in colbertje en zomerjurk blijft lopen, haarden en kachels niet of zeer mat'g branden en voor de morgen- en avonduren even de gashaard of het electrische straal kacheltje dienst doet. Onze Nederlandse kolenhandel zit daar om opnieuw „op hete kolen" Eerst was alarm geslagen o.a. door de Ned. Katho lieke Bond van Handelaren in brand stoffen „St Theobald", die met het oog op de werkelijk zorgwekkende anthraciet- positie zijn verweer en verwondering uit sprak inzake 't bovenvermelde ministeriële oordeel, dat aanzienlijke practische ver schillen, met name t.a.v. de startvoor- raden, over het hoofd had gezien De alarmstemming van thans betreft de liquiditeitspositie van de kolenhandelaar, die zoals ons uit gezaghebbende bron meegedeeld werd waarlijk ernstig wordt bedreigd. Van de zijde van „St Theobald" werd ons verzekerd dat nu reeds per gezin vjjf H.L minder verstookt werd dan vorig jaar. En daar normaal per gezin 20 H.L. wordt afgenomen in het stookseizoen, betekent dit voor de handel een verlies aan omwl van 25 pet. De totale omzet in ons land beloopt per jaar doorgaans 4 tot 4.5 mil- lioen ton kolen; met de kille regendagen van September, benevens de maanden October en November kan het verbruik op 20 tot 25 pet van dc genoemde totale omzet worden geraamd. Het daarop berekende verlies van door het momentele mindere verbruik laat begrijpelijk zijn gevoelige -repercus sies op de Nederlandse kolenhandel gelden Een hoofdbestuurslid van „St Theobald" zelf man van de practijk, kwam ook langs andere bewijzen tot dezelfde conclusie door het feit te constateren dat thans per dag 10 15 orders worden genoteerd, terwijl dit aantal normaal 40 tot 60 be draagt. Ook vanuit deze gezichtshoek der halve een verlies van 25 pet. Voor sommige kolenhandelaren is het een geluk dat de leverantie aan de in dustrieën blijft doorgaan, waardoor zij althans een paar dagen per week hun mensen aan het werk kunnen houden. De particulier slaat echter pas in, de ervaring wijst het uit, als de koude invalt. Zeker ware het daarom zijnerzijds verstandig, deze exceptionele December-tempera turen mls-trouwend, gewoon door te gaan met de bevoor rading. Als de winter aanstonds zijn ware, grimmige gelaat toont, zal het gedrang om bestellingen van huisbrand vanzelfsprekend tot moeilijkheden aan leiding geven. En men moet er dan de hard-werkende kolenhandelaar niet boos op aanzien, dat hij toch maar twee handen tegelijk heeft om al die nalatige cliënten tijdig te kunnen bedienen.... NZE briefschrijver inzake de Ka tholieke eenheid laat niet af: voor de derde maal schreef hij ons een I epistel. Ons compliment voor deze vasthoudendheid! Het doet ons werkelijk pleizier, dat I wij niet langer langs elkander heen I moeten discussiëren, daar inzender zijn bedoeling nader omschreef. Wij hadden geconstateerd, dat del Katholieken, ook op politiek terrein,I een hechte eenheid dienen te vormen,! willen zij hun rechten verwerven. De I wethoudersverkiezingen kort voordat! xvy onze Loupe schreven, hadden z u ll:s I weer eens duidelijk bewezen. 7i;ceii-| der merkte op, dat de Katholieken onderling meer eenheid moeten be-1 trachten, hetgeen wij toeoax^en, do< niet rechtstreeks aan de orde achtten. Nxi schrijft onze opponent, dat het ge-1 drag van vele katholieken een gevaar I betekent voor die eexxheid en hij hadI gehoopt, dat xvij een xnedestandcr zouden zijn in deze opvatting. Wel, xvij zijn het met inzender volkomexx eens. Ergernis, welke Katho lieken geven door hun gedrag, dat inl tegenstelling is met de leer, betekent een zeer groot gevaar voor het Ka tholicisme op elk gebied en ook voor I de politieke eenheid. Dat is onuit-| gesproken standpunt. Wanneer del briefschrijver anders gemeend heeft. I dan moet zxilks gerekend worden tot „de betreurenswaardige misverstanden xvelke al zoveel ellende gebracht hebben. I Tenslotte een persoonlijk woord. In-I zexxder wijst ons terecht, omdat wij hemI wetende in nood, xxiet zijn komen opzoe-1 ken om te helpen. Hij hoxide het ons I ten goede, dat xvij dit verxojjt xxiet I kunnen accepteren. Er verkeren on-| getwijfeld tal vaxi mexxsen uit onz lezerskringen in moeilijkhedexi, «marl om deze allen persooxxlijk te helpen ontbreekt ons echt de tijd en de xxiid-1 delen'. Daarvoor zijn andere Instanties. I Tenslotte zijn xvij journalist en geen St. Nicolaas!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1