Rotterdam krijgt 3 vernieuwde stations m Erwtensoep SCHEEPVAARTBERICHTEN MAGGI SS 11fff m Forse afsluiting van Stationsplein Ronde 10 m hoge hal aan Hofplein Zuid krijgt station van 70 m lengte Het ongeluk met de diesel NIEUWE VERBINDING OUDE NOORDEN MET STADSCENTRUM belgischeTutomarkt met èchft rookspek WOENSDAG 27 JANUARI 1954 NT) C—S PAGINA 6 NL s/-. hi KOSTEN CENTRAAL: ONGEVEER 7 MILLIOEN Glazen voorwand „RIJKSSPIJKERAFFAIRE" Maand voorwaardelijk Eén trap BEDRIJFSLEIDER KREEG TIEN WEKEN Restauratie en buffetten Noorder-uitgang Situatie ROTTERDAM-ZUID Begin dit jaar HOFPLEIN Hall met glaswand -***' v - tf Redder trok aan noodrem KLEUTER NET OP TIJD UIT IJS GERED Paaspakketten voor MILITAIREN OP N.-GUINEA GOEDERENVERVOER PER AUTO OF BINNENSCHIP LAATSTE BERICHTEN Buiten dringt de kou in merg en been nu Koning Winter eindelijk regeert. Maar thuis regeert Moeder de Vrouw en zij wéét wat 'n ver rassing die royale MAGGP Erw tensoep voor verkleumde thuis komers isgeurige, voedzame erwtensoep volgens goed vader lands recept bereid door die béste Maggi-kok. En er zit vers rook spek in - reken maar! Vroeger uren van voor- bereiding: thans tovert U binnen 'n half uur 4 borden heerlijke erw- tensoep op tafel voor SLECHTS 58 CENT Neem een paar zakjes in huis Tracteer ter afwisseling op een fijn stukje rook worst in MAGGIS erwten soep. Om te watertanden NEDERLANDSE SCHEPEN IdStJ&t2y^m- n-°- V» RIVIERTIJDINGEN PASSAGIERS- SCHEPEN WATERSTANDEN VISSERIJ i l De centrale hal van 50 hij 22 meter van het toekomstige Centraal Station te Rotterdam. Rechts de plaatskaarten loketten, links de glazen mand en op de achtergrond de uitgang, geflankeerd door een sigaren- en een boekenwinkel. Eindelijk is liet dan zover, dat tekeningen en plannen voor de drie vernieuwde Rotterdamse stations op tafel konden komen. De plannen voor Rotterdam-C.S. zijn geheel voltooid, ten aanzien van de plannen met Zuid en Hofplein kennen wij alleen de projecten van de Ned.Spoorwegen, want liet Rotterdamse gemeentebestuur zal zich daarover nog moeten beraden. ten. Voorts zijn hier het stationsbureau en andere dienstruimten ontworpen. Op elk der zes perrons zal een restau- i ratie voor koud buffet worden ingericht, zoals reeds op het zesde, nog niet geheel voltooide, perron is geschied. Op de per rons komen voorts urinoirs; de afgeslo ten toiletten worden ingericht in een aan de reizigerstunnel grenzende ruimte on der het eerste perron. Het nieuwe voorgebouw van het Centraal Station met de bouw waarvan in het voorjaar van 1954 zal worden begonnen en welks afbouw men in 1956 hoopt te voltooien krijgt een bft de aard van het bouwwerk passende hoogte, n.l. 13,5 m. De zekerheid bestaat, dat de afsluiting van het grote Stationsplein bevredigend zal zijn. Van de achtergelegen overkapping van 6 perrons een ervan is gedeeltelijk klaar valt niets te zien en de ruimte werking van het plein zal door een minder hoog gebouw temidden van de hoge zij wanden van Groothandelsgebouw en evt. hotelbouw aan de andere zijde meer be vorderd worden dan door naar alle zjjden even hoge afsluitingen. In de voorgevel ter lengte van J10 m. is door de architect ir S. v Ravesteyn duidelijk uitgesproken de belangrijke functie van de centrale hal, welke één grote glazen wand, reikend van onder tot boven, krijgt. Aan weerszijden daarvan komen de vleugels, waarin dienstruimten worden ondergebracht. Voor de vleugels wordt zéér lichtkleuri ge natuursteen gebruikt, voor de hal glas en bovendien een de hal omgrenzende zware zwarte omlijsting, die zich op ge ringe hoogte boven de straat als 'n band langs de vleugels voortgezet. Deze band houdt niet bij de uiteinden der vleugels op, doch gaat door, luifelsgewijze, over de openingen die toegang geven tot de zij pleinen ter weerszijden van het gebouw. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft gisteren de kapitein W. J. van den I.T. uit Ede, aan wie ten laste was gelegd dat hij met planken van het Rijk een vliering en een trap daarheen in zijn huis had laten maken, een kast voor een aalmoe zenier met een dienstvervoermiddel had laten transporteren en een stoel had laten timmeren, eveneens met rijksmateriaal, veroordeeld tot een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd en een boete van 300. Deze zaak stond bekend als de zgn. rijksspijkeraffaire. Deze beide overluifelde doorritten worden bekroond door zeer grote, platte plastieken die als „slotaccoorden" de stationsgevei links en rechts afsluiten. De architect heeft met deze luifel en met de keuze der raamvorming in de vleugels een sterke horizontale werking bereikt, zodat het „middenblok'', de hal, wordt ingesloten en daardoor te sterker wordt beklemtoond. Het plafond van de hal wordt zacht ge bogen en de hal zelf indirect verlicht, zo dat men van het stationsplein af nimmer in een lamp zal zien en hinderlijke ver blinding dus niet zal voorkomen. De Bossche rechtbank heeft gisteren vonnis gewezen in de affaire van de pe- troleumvergassers. De 49-jarige bedrijfs leider A. S uit Someren, tegen wie een strafvervolging was ingesteld wegens dief stal van materialen is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien weken met af trek van voorarrest. Bij de openbare be handeling had de officier een gevangenis straf van drie maanden met aftrek ge- eist. De bedrijfsleider werd ten laste ge legd, dat hij ten nadele van Koppens Ma chinefabriek en Metaalgieterij te Someren tekeningen, mallen en andere essentialia ter vervaardiging van petroleumvergassers had ontvreemd ten gunste van zijn vroe gere werkgever F. O. te Tilburg. Met deze laatste had S. een N.V. gesticht en met behulp van het ontvreemde materiaal ver gassers in productie genomen en op de markt gebracht. Van diefstal van fabrieks geheimen kon volgens de officier geen sprake zijn, daar de vinding van de heer Koppens niet door een octrooi was gedekt. De 500.000 auto's, die België thans telt, leveren de Belgische fiscus jaarlijks een bedrag van fr 10 milliard op. Dit verklaar de de heer Brondeel, voorzitter van de Brusselse autosalon op een officieel diner. In het verdere verloop van zijn uiteen zetting zeide de heer Brondeel nog te be treuren, dat wat de oprichting van mon- tagefabrieken betreft, aan zulk een ster ke concurrentie het hoofd moet worden geboden van de zijde van de Nederlandse Beneluxpartner. Brits schip gezonken. Het Zweedse schip „Yvonne" (4171 ton) heeft Dinsdag avond geseind, dat het in aanvaring is geweest met het Britse schip „Wallace Rose" (632 ton), dat daarop dwars voor Cold Harbour Point Light is gezonken. Twee bemanningsleden van de „Wallace Rose" zijn gered, acht worden er vermist De „Wallace Rose" is eigendom van de Hughes Holden Shipping Ltd in Liverpool. Het nieuwe Centraal Station waarvan de kosten op 7 millioen gulden zijn begroot, zal worden gebouwd naar de moderne principes, zoals die reeds bij andere na oorlogse stations zijn toegepast. De hal en de tunnels onder de hooggelegen per rons liggen daarbij op het niveau van de straat, zodat de zich naar en van de trei nen begevende reizigers slechts gebruik behoeven te maken van één trap, namelijk die, welke de reizigerstunnel met de per rons verbindt. Binnentredend in de hal door de rechts in de glazen gevel geprojecteerde toe gangsdeuren vindt de reiziger aan zijn rechterhand achtereenvolgens de telefoon cellen, de trap naar de onder de hal ge legen stalling voor 3500 rijwielen en het inlichtingenkantoor Recht tegenover de ingang en gelegen voor de bagagetunnel, die door middel van liften in verbinding staat met de perrons, treft hij de bagagebank aan en links daar van in het midden van de hal de 14 loket ten van het plaatskaartenkantoor. Op zijn weg naar de treinen vindt de reiziger links van dit plaatskaartenkantoor de doorgangscontrole, die ook door met de treinen aangekomen reizigers wordt ge bruikt, zodat zowel vertrekkende als aan komende reizigers in de centrale hal wor den ontvangen. Geheel links in de hal en gunstig ge legen ten opzichte van de stroom van aan gekomen reizigers is het bagagedepot ont worpen en voorts een boekenkiosk en een sigarenwinkel met tussen de laatste twee een uitgang naar het Westelijk zijplein. Recht tegenover de doorgangscontrole voor de tunnel komt de uitgang naar het voorplein. Een wisselkantoor wordt onder gebracht op de begane grond van de rechtervleugel. Op het Westelijk zijplein zullen taxi's cn particuliere auto's hun standplaats krij gen. Op dit plein mondt ook de voet gangerstunnel uit, die de verbinding zal vormen tussen de Stationssingel ten Noor den van het station en het Stationplein Het gesloten gedeelte van de Westelijke vleugel van het station zal op de begane grond voornamelijk worden uitgevoerd als een overdekte doorgang voor het pu bliek, dat van de voetgangerstunnel ge bruik maakt. Hetzelfde is het geval met de begane grond van de Oostelijk vleugel, die een overdekte doorgang naar het Oostelijke zijplein zal bevatten. Dit Oostelijke plein zal voornamelijk worden gebruikt door reizigers met rijwielen, die hier via een helling de onder de hal gelegen rijwiel stalling kunnen bereiken en verlaten. Dit plein breidt zich in Oostelijke richting uit tot 'n groot autobusstation. De NoordeHjtce afsluiting van beide zijpleinen vormt de muur van het 4 meter hoog gelegen eerste perron, waaronder op sommige plaatsen enkele dienstruimten zijn ondergebracht, o.a. ten behoeve van douane en Wagons- Lits. Op de eerste etage die dus op het niveau van de perrons ligt en op de tweede etage worden in beide vleugels dienstlokalen ondergebracht, die van het eerste perron af bereikbaar zijn door bordessen, die in de korte zijden van de hal worden ingebouwd. De voor de in spectiebeheerders bestemde 'lokaliteiten in de Westelijke vleugel zullen ook van de straat af bereikbaar zijn. In de mid denpartij komt aan het eerste perron de restauratie met 80 zitplaatsen. Daarach ter de keuken, die aan de hal grenst, doch daarvan hermetisch wordt afgeslo- Recht tegenover het voorgebouw aan de andere zijde der zes perrons en aan sluitend op de reizigers- en bagagetun nels komt een kleiner voorgebouw, dat als Noordelijke in- en uitgang van het C.S. zal dienst doen. Het hiervoor door ir van Ravesteyn ontworpen station krijgt een gevellengte van 104 meter en De z.g.n. Noorderuit gang van het Centraal Station te Rotterdam. Rechts ziet men de tunnelingang, door welke men verbinding krijgt vati de zijde Spoorsingel-Prove- niersingel met het Stationsplein. een hoogte van 5 meter. In de ha) ter lengte van 20 meter worden een plaats kaartenkantoor met 4 loketten en een bagagebank ingericht. Rechts van het plaatskaartenkantoor komt de doorgang naar de reizigerstunnel, die de perrons verbindt. Links van de hal worden ruim ten voor snel- en expresgoed en voor de douane ingericht, rechts een stalling voor 636 rijwielen, die van de hal uit rechtstreeks bereikbaar is. De gehele gevel van het gebouw is verdeeld in vakken van 4 meter, die naar het gebruik van de erachter gelegen ruimte worden gevuld met glas, loods- deuren, enz. Het nieuwe Centraal Station zal Wes telijk van het tegenwoordige station en geheel vrij daarvan worden gebouwd.. Het zal van de brede stationsboulevard af bereibaar zijn door een afbuigende rijweg, zodat het doorgaande verkeer, dat door een tunnel wordt geleid om kruisingen met het naar en van het sta tion gaande verkeer te vermijden, het station nietaandoet. De trams zullen hun passagiers tot onmiddellijk voor het station kunnen brengen. Ook de accommodatie te R'dam Zuid zal worden verbeterd. Aan de zijde van de 2e Rosestraat vóór het perron, waar langs de treinen in de richting Dordrecht aankomen en vertrekken, komt een in gangsgebouw met een hal van 8 bij 12'/a m; een plaatskaartenkantoor en een bagagedepót met daarachter toiletten en dienstruimten en een stalling voor 700 a 800 rijwielen. In dit gebouw wordt voorts een aan het perron grenzende wachtkamer met restauratie en pergola ingericht. De uitgangscontröle terzijde van de hal zal worden overluifeld. Aan de zijde Stadionweg is zeer weinig ruimte be schikbaar. Hier komt aan het einde van het perron, waarlangs de treinen in de richting Rotterdam CS aankomen en vertrekken, eveneens een Ingangsge bouw, dat een hal met plaatskaartenkan toor en toiletten zal bevatten. Op het perron zal een wachtkamer worden ge bouwd. De gehele accommodatie te Rotterdam Zuid blijft betrekkelijk bescheiden van afmeting, doch door een goede moderne inrichting en een frisse architectuur zal toch het geheel beter in overeenstem ming worden gebracht met de betekenis van de halte en aan het publiek een zeer behoorlijke service worden geboden. Het ligt in de bedoeling nog dit jaar met de uitvoering te beginnen. Voor 1955 staat een verbetering van het station Hofplein op het programma. De plannen hiervoor voorzien in een vóór het viaduct te bouwen toegangshal en een vernieuwing van de achter het viaduct gelegen gedeelten. Eerst zal echter nog een belangrijke herstelling van oorlogsschade aan gewel ven, trappen en sporen moeten worden uitgevoerd. De voorbouw van dit station zal in zekere zin een camouflagebouw moeten worden, omdat alles wat er achter staat, nu juist geen lust voor het oog is. De grote hal wordt 36 bij 10 m. bij een hoog te van 10 m. De hal zou een grote glas wand krijgen. De bedoeling is, een trap te maken ook voor aankomende reizi gers. De trappen voor de gaanden en de komenden komen boven, op het perron, bijeen. Rond de halfcirkelvormige hal komt een krans van vertrekken w.o. een wachtkamer met keukentje. Het plaats kaartenkantoor wordt van links naar rechts overgebracht. Zowel de doorgang van de Weenastraat als die van de Raam poortstraat krijgen een witbetonnen om lijsting. Een witbetonnen muur zou de onderbouw van de perrons in de rich ting Vijverhofstraat een wat beter aan zien moeten geven. De kosten, verbonden aan deze her bouw, worden begroot op bijna 700.000 gulden. Het zal nog wel even duren, aleer uitvoering aan dit project wordt gegeven; dit jaar zal men misschien be ginnen met de herstelwerkzaamheden van de beschadigde en nog bruikbare gedeelten. Het Hofplein-project is, zowel als het project-Zuid nog maar voorlopig omdat, als reeds vermeld, het Rotterdamse ge meentebestuur hierover nog zijn mening moet geven. f, *4 Toen de trein, die gistèrmiddag om 2.20 uur uit Amsterdam naar de Zaanstreek vertrok, Wormerveer naderde, zag de heer A. Koomen uit Beverwijk in een van de sloten naast de spoorbaan een kind door het ijs gezakt in het water liggen. Hij trok onmiddellijk aan de noodrem, holde de trein uit en slaagde er in de 3-jarige Keesje Dik, woonachtig in de Frans Halsstraat te Wormerveer uit het water te halen. De kleine leefde en ging in de armen van de redder de trein in, waarna de heer Koo men het jongetje aan het station afle verde. De voorgevel van het Centraal Station aan het Stationsplein. In het midden de glaswand van de centrale hal, geflan keerd door de betonbouw van de dienst- vleugcls. Aan de beide uithoeken twee doorgangen naar de parkeerterreinen. Per zeepost te verzenden postpakketten, bestemd voor militairen van marine en landmacht, dienstdoende in Nieuw-Guinea of aan boord van Hr Ms schepen in de Nieuw-Guinese wateren, zullen geadres seerden nog vóór het komende Paasfeest bereiken, indien zij uiterlijk 2 Februari ten postkantore worden aangeboden Adressering als volgt: naam, rang of kwaliteit, marinenummer, aan boord van Hr Ms (volgt de naam van het schip), Amsterdam C. S., marine, per zeepost. Indien de betrokkene aan de wal is ge plaatst: naam, rang of kwaliteit, marine- of legernummer, adres van detachement of walinrichting, Nieuw-Guinea, per zee post. Voor personeel der Kon. Marine oo- vendien te vermelden: Amsterdam C. S., marine. In het Staatsblad is Maandag opgenomen een K. B. van 16 Januari, houdende vast stelling van een algemene maatregel van bestuur ter uitvoering van de wet auto vervoer goederen. Deze wet en het uit voeringsbesluit treden met ingang van 15 Februari a.s. in werking en bovendien een K. B. tot vaststelling van een algemene maatregel van bestuur ter uitvoering van de wet goederenvervoer binnenscheep vaart. Deze wet en het uitvoeringsbeslu.t treden In werking met ingang van 15 Fe bruari a-s. De slachtoffers van het treinongeluk bij Zwolle, waarvan wij op de voorpagina melding maken, zijn 't echtpaar H. Tiche laar en de 36-jarige M. Baas, gehuwd cn vader van twee kinderen. De trein, die ernstig beschadigd was, is op eigen kracht naar het station Zwolle doorgereden en daar uit de dienst ge nomen. De passagiers moesten met de volgende trein verder reizen. Het trein verkeer op de lijn, waar het ongeluk ge beurde, was gedurende een uur gestremd. «eif.iiA'iïy V.A MWW..V.V,i«V,V.' 2 cn LET OP HET ZILVERZAKJE MET DE NAAM MAQOt ROTTERDAM. Aangekomen J Boissevain 26 v. Kaapstad naar 26 Januari: Berby, Sarpsborg, Rio Janeiro, stukg., Burger. IJselh. O.Z.; Bornrif 26, 40 m. Z.W. van Ary Scheffer, Wisbech, stukg., Kaap Gris Nez. Olie-Scheepvaart, Merweh., 2e Boschfontein 26 v. Mombassa n. gat; Sandalwood, Newcastle, Tanga. ledig, v. Ommeren, B.P.M. st. 3; Marjan, Odense, graan, Van Oppen, Parkkade; Delfzijl, Ant werpen, ledig, Datema, Mer weh. 2e gat; Belkarin, Lobith, ledig, stroom ten anker; Inge- rois, Yxpila, erts, Muller, 2e Kat.h., V.K.M.; Alfred, Amstm, ledig, v. Ommeren, B.P,M. st. 30; Mazury, Gdynia, stg., N.T.B. Rijnh. Z.Z.; Cremon, Hamburg, ledig, v. Uden, Binnenh.; Psy che, Caen, erts, Muller, Waalh. T.H.B.; Westralia, Durban, stg., Durban, Muller, Merweh. M; Hondsbosch, Zaandam, ledig, James Smith, Merweh, 2e gat; Quentin, Grangemouth, stukg., Burger, IJselh.; Failaika, Menn al Ahmadi, olie, Ruys, B.P.M. st. 32; Verna H., Helsinki, graan Vinke, Maash. 4; Schie, Sevilla, stukg., Hudig Veder, Lekh.; T.eny Ebsjerg, ledig, James, Waalh. N.Z.; Ari, Tanger, Pak- huismeesteren. Pernis; Heluan, Jossingfjord, erts, Kersten Hu- nik, Waalh., Fr. Swarttouw; Athen, Piraeus, graan, Ruys, Maash. 9; Stavropol, Kalinin grad, graan, v. Uden, Rijnh. 6; Solvskjell, Oslo, ledig, Van Ommeren, B.P.M. st. 13; Alba tros, Stockholm, stukg., Burger, Lekkade; Reine Astrid, Gothen burg, stukg., Kuyper v. Dam Smeer, IJselh. W.Z. IJMUIDEN aangekomen 26 Januari: Hellmuth, Hamburg, ijzer; Nestor, W. Indië, stukg. Dieter Waltraud, Hamburg, stukg., alle voor Amstm; Stel lar, Hudiksvall, hout, voor Zaandam. 27 Januari: Capt. Andreas, Swansea, kolen; Bilma, Havre, stukg.Geziena Henderika, Bremen, ledig; Serula, Liver pool, stukg.; Arkadia, Rottm, ledig, alle voor Amstm. Aagtedyk 25 v. Paranagua n. New York. Aagtekerk p. 27 Ceylon. Aalsdyk 26 te Norfolk. Aardyk p. 27 Vliss. (uitg Abbedyk 26 v. Hamburg n. Bremen. Abbekerk 26, 70 mijl Z.O. v. Socotra. Abel Tasman p. 26 Dungeness. Admiraal Nelson 26 te Plymouth Admiralengracht p. 26 Gotland. Albergen 26 v. Cwansea n. Bor deaux. Alchiba 26, 90 mijl N.W. V. Finisterre. Aldabi p. 27 St Pauls Rock. Alderamin 26, 130 mijl N.O. V. Massowah. Algenib 27 te Hamburg. Alioth 26 te Vitoria. Alpha p. 27 Vliss. (uitg.). Alwaki 26. 200 mijl N.W. v. Paramaribo. Amazone 26 op rede v. Yarm. Ameland p. 27 Vliss. (uitg.). Arnor 26 v. Beyrouth n. Latta- Amstelbrug 26, 185 mijl Z.W. v. Ouessant. Amsteldyk 26 te Tampa. Amstelkroon 26, 215 mijl Z.W. v. Flores. Amstelland 26, 370 mijl Z.W. v. de Canarische eil. Amsteelvaart 26 v. Kingston n. Yokohama. Anna Henny 25 te Boston. Appingedam 26 v. Port Lyautey n. Nantes. Appingedyk 26 Portland Bill. Arendsdyk 26 v. New York n. Boston. Aries p. 27 N.kust v. Ierland. Arkeldyk 26. 430 mijl Z.W. v. de Bermuda's. Armilla 26, 440 m. Z.Z.W. van Kaap Padaran. Arnhem 24 te Aden. Auriga 26 op rede v. Bordeaux Averdyk 27 te New York. Bali 26, 440 m. O. v. Ceylon. Barendrecht 3 Febr. te Eva Peron verw. Barracuda 26 te Milfordhaven. Bebox p. 26 Eddystone. Berend N p. 26 Vliss. (uitg.). Bellatrix 26 op rede v. Swan sea, Bernisse 26 in de Firth of Forth geankerd. Bianca p. 26 Casquets. Billiton 27 te Portland. Bloemfontein 26 v. Port Eliza beth n. Kaapstad. Blommersdyk 26, 300 m. Z.O. v. Kaap Race. Blydendyk 26 te Baltimore. Brouwersgracht 26, 60 m. ZZW v. Sandhammern. Caltex Delft p. 26 Kreta. Caltex Leiden p. 26 Kreta. Caltex Pernis p. 26 Kaap Ben gut. Caltex the Hague 26 v. Rottm. n. Sidon. Caltex Utrecht p. 26 Pantcllaria Camphuys 26 v. Surabaja naar Makassar. Casablanca 26 te Rouaan. Castor 26, 600 m. Z.W. v Land's End. Celebes 26 v. Napels n. Amstm Ceronia 26 v. Manilla n. Balik Papan. Clavella 27 te Oran verw. Cleodora 31 te Cochin verw. Coolsingel p. 27 Holtenau. Corilla 26, 180 m. OZO. v. Kp Padaran. Cornelia B 1 p. 27 Beachyhead Cornelia B 2, 26 te Casablanca Delfland 26 v. Santos n Amstm Delfshaven 26 v. Rio Janeiro n. B. Aires. Delft 26, 490 m. NO. v. Bar bados. Deni 27. 20 m. NW. v. Rixhoft Diligentia 23 bij Sheerness ge ankerd Dongedyk 26, 325 m. NO. van eil. Sombrero. Drente 26 op rede v. Semarang Driebergen 30 te Portsmouth verw. Duivendrecht 26, 600 m. O. v. de Bermuda's. Duurswold p. 26 Vliss., uitg. Eemland 26 v. Baia n. Amstm Eendracht 26, 240 m. WNW. v. Malta. Ellewoutsdijk 27 v. Portsmouth n. Roscoff. Ena 26 v. Miri n. Singapore. Equator p. 26 de Balearen. Erkalin p. 26 Eddystone. Escaut 27 te Rottm. Esso Amsterdam p. 26 Kaap Caxinc. Esso Den Haag p. 27 Finisterre Esso Rotterdam 26, 330 m ONO v. Kaap Hatteras. Ferocia p. 20 Hartland Point. Fiducfa 26 in de Wash-Bay. Flamingo 26 op de Humber ge ankerd. Flevo 26 v. Barcelona n. Ta- ragona. Franka 2 p. 27 Ouess-mt. Frans vertr. 27 v. Selzaete n. Gothenburg. Friesland (SSM) p. 26 Hanst- holm. Gaasterkerk 27 (nm.) te Rottm verw. Gadila 26, 240 m. Z. v. Nica ragua. Ganymedes 26 v. Georgetown n. Paramaribo. Garoet 26 op rede v. Banju- wangi. Gefle 26, 10 m. Z.W. v. l.s. Texel. Hartel 28 te Amstm verw. Hecuba p. 26 Inagua. Heelsum 27 v. Hamburg naar Houston. Helena p. 26 Key West. Helicon 27 te Philadelphia. Henrica 27 te St Malo. Henrica 27 op de Elbe. Hera 25 v. Baltimore n. New York. Hermes 27 v. Curacao n. Aruba Hestia 26. 610 m. O.N.O. van de Bermuda's. Hilversum 26 v. Mena al Ah madi n. Land's End v.o. Hydra 26, 750 m. Z.Z.W. van Flores. Ingeborg 27 te Bergen verw. Jakob Oorburg 26 te Avon- mouth. Java 26 te Colombo. Jonex 1 p. 26 Vliss. (uitg.L Joost 27, 70 m. Z. v. Finisterre Jozef Swenden p. 26 Vliss. ling) Jozo p. 27 Vliss. (uitg.). Jupiter 25 te Venetië. Jutland p. 26 Oland. Karimun 28 te Djakarta verw. Karimata 27 te Londen. Kedoe 26 v. Suez n. Rottm. Keizersgracht 26 in de Baai v. Douarnenez. Kenitra 25 v. Bordeaux naar Casablanca. Kota Gede p. 27 Pcrim. Kota Inten 26 te Philadelphia. Kunlabori p. 26 Bass Rock. Laertes p. 27 Malta. Langkoeas 26, 450 m. Z.Z.O. v. Mauritius. Lemsterkerk 26, 60 m. O. van Algiers. Leonard T 27 te Schiedam. Leopoldskerk 26 te Genua. Leo S p. 26 Sandhammern. Leuvekerk p. 26 Straat Messina Lievevrouwekerk 27 nog op rede v. Chittagong. Linge 25, 790 m. ZO. v. Mon rovia. Liseta 26, 70 m. ZW. v. eil. Anamba. Lissekerk 27 te Bremen. Lombok 2G. 570 m. WZW. van eil. Asunsion. Loppersum 26 v. Hamburg n. Amstm. Lucas Bols 1, 25 te Hull. Lucita 26 v. Heysham n. Old- kilpatrick. Luna 26 te Oran. Lydia 26 te Helsinki. Lijnbaansgraqht p. 26 l.s. Ter- schellingerbank. Macoma 29 te Rottm verw. Madoera p. 26 Socotra. Malvina p. 26 Thursdayeil. Manoeran 26 v. Belawan naar Singapore. Marathon p. 26 l.s. Royal Sove reign. Mariekerk 26, 160 m. OZO. v. Freetown. Markab 26 op de Theems (schuilen). Marpessa 27 te Singapore. Mascotte 26, 20 m. Z. v. Fi nisterre. Mataram 26 v. New York naar Casablanca. Menkar N 27 te Antw. Mares N 27, 25 m. Z. v. Las Palmas. Merwede vertr. 28 v. Antw. n. Amstm. Mirza 26 te Miri. Missouri p. 26 Startpoint. Mitra 31 te Suez verw. Modjokerto 26 v. Penang naar Port Swettenham. Monica p. 26 Aberdeen. Mr Linthorst Homan 27 te Rottm. Muiderkerk 26 te Otaru. Murena 24 bij Liverpool geank. Myonia 11 Febr. n. Adelaide verw. Nederland p. 26 Vliss. (uitg.). Neeltje B vertr. 27 v. Liver pool n. Swansea. Nelly 26 bij Penzance geank. Neptunus p. 26 Ouessant. Nestor 26 te Amstm. Nettie 26 o prede v. Great Yar mouth. Nieuw Holland 26, 340 m. W. v. de Torresstraat. Notos p. 27 Kaap San Sebastian Oberon 27 te Ciudad Trujillo. Omala 30 te Brisbane verw. Omlandia 27, 25 m. W.N.W. v. de Burlings. Ondina 25 te Singapore. Ootmarsum 26, 510 m. W. van Flores. Oranjefontein 26 op 190 m. Z.W. v. Kaap Palmas. Orestes 26, 260 m. W.Z.W. van Flores. Overijssel 27 te Rottm verw. Ovula 26, 350 m. O.N.O. van Paramaribo. Pacific p. 26 l.s. Longstone. Pendrecht 26 v. Port Said n. Paultboro. Phoenix 26 op de rede Swine- munde. Pionier 25 v. Portsmouth naar Roscoff. Poelau Laut 26, 420 m. W. van Madeira. Polydorus 24 te Singapore. Pon^a 26, 5 m. Z.W. v. Bou logne. Poortvliet 26, 45 m. WNW van Land's End. Prins Frederik Hendrik p. 27 Vliss. (uitg.). Prins Frederik Willem p. £6 Gibraltar. Prins Marits 29 te Dakar verw. Prins Willem V 27 te Rottm. Prins Willem v. Oranje 27 van Havre n. Antw. Prinsengracht p. 26 Gotland. Pygmalion 26, 270 mijl N.O. v. Flores. Quo Vadis 26 te Vlissingerc Rafaela 26, 180 mijl Z.Z.O. v. Bangkok. Rotti 26 v. Port Said n. Dja- RUnkerk 27 te Genua. Salawati 27 v. Tilbury n. Mar seille. Salland p. 27 Abrolhos. Saparoea p. 26 Vliss. (ing.1. Saroena 26 v. Saigon n. Pladiu Schie 26 te Rottm. Schiedyk 26, 510 'mijl NO v Flores. Sheratan p. 26 de Bermuda's. Singkep 26 v. Surabaja n. Sem. Sirrah 27 te Lor. Marques. Sltedrecht 26, 240 mijl O. v. Kaapstad. Soestdyk 27 te Penang. Sloterdyk 27 te Antw. Spurt 27 te Lissabon. Stad Amsterdam 28 te Narvik verw. Stad Dordrecht p. 26 Algiers. Stad Maassluis 26, 55 mijl Z.W. v. Oporto. Stad Maastricht 26 te Palermo. Stad Rotterdam 26, 140 mijl W. v. Blaavandpunt. Stad Vlaardingen 26 te Baltim. Stanvac Benakat 27 te Penang. Straat Banka 26 v. Singapore n! Lor. Marquez, Straat Makassar 24 v. Pt Swet tenham n. Kobe. Straat Soenda 23 v. Yokohama n. Kaapstad. Strijpe vetr. 27 Boness n. Montrose. Sumatra 26 op rede v. Cherib. Swartenhondt 26 v. Makassar n. Surabaja. Tabian 25, 360 mijl N.N.O. v. eil. Wake. Tamo 28 (v.m.) te Rottm. verw. Tankhaven I 26 te Sungei Gerong. Tankhaven II 26 te Haiphong. Tankhaven III 26, ?30 mijl Z Z.O. v. Bangkok. Tara 27 te Rottm. Tarakan 26 te Damman. Taria 26, 410 mijl Z.Z.O. van St Helena. Tclamon 27 te Willemstad. Tempo 26 op de Theems. Tero 28 te Necochea verw. Teucer p. 26 Gibraltar. Theodora p. 26 Utsire. Tibia 26 v. Singapore n. Miri. Titus 26, 50 mijl O. v. Kaap de Gata. Tjibantjet p. 26 Hainan. Tjipondok 26 v. Bintang n. Shi- mizu. Tjitjalengka 26, 110 mijl Z.W. v. Rio Grande. Tomini 26, 120 mijl N.O. v. Hal- maheira. Tomori 26, 320 mijl West v. Minicoy. Tom van der Heide p. 26 Monte d'Or. Toos 26, 80 mijl N.W. v. Land's End. Utrecht p. 27 Guardafui. Van Linschoten 26, 160 mijl Z.O. v. Takoradi. Vivo 26 op de Schelde. Volharding p. 26 Lizard. Waal 27 te Lissabon. Wegro p. 27 Landskrona. Westerschelde 26 op de rede v. Waterford. Westlaan p. 26 Brunsbuttel. Wiebold Bohmer p. 27 Lissabon. Wieldrecht 26, 125 mijl Z.W. v. Corsica. Willem Barendsz 26 v. Cardiff n. Havre. IJssel p. 26 eil. Elba. Zaan vertr. 27 v. Stockholm n. Gefle. Zonnewijk 26 v. Tocopilla n. Izmir. Nagekomen tijdingen Algarve 27 in Bristolkanaal. Att S 26 v. Cardiff n. Rottm. Baarn 26 v. Curacao n. Trinidad Bab T p. 26 Bandsay-eil. Banka 26 te Hamburg. Batavier III p. 27 Kaap St Vin cent. Betty 27 te Londonderry. Betty Anne S vertr. 29 v. Aren- dal n. Bristol. Binnenhaven 26 v. Casablanca n. Duinkerken. Bintang p. 26 Perim. Birmingham 26 v. Leith n. de Tyne. Borculo 26 te Lissabon. Brem 27 v. Viiss. n. Oporto. Casana 26 te Gothenburg. Catharina 26 te Silloth. Coolhaven 27 v. Rottm. naar Duinkerken. Cornelis Houtman 27 te Bergen Daviena Goekoop 26 te Roscoff Deo Duce 26 te Gothenburg. Deo Gratias 26 v. Bilbao naar Gijon. Depa 27 nog te Goole (slecht weer). E en A Scheer 26 v. Port Lyauty n. Casablanca. Evertsen 26 v. Avonmouth n. Swansea. Farmsum 26 v. Seattle n. New Westminster. Frejo 26 v. Londen n. St Na- zaire. iT_ Friblo 27 v. Southend naar IJmuiden. Gaasterland 26 v. Kingslynn n Rottm. Gerry S 28 te Rottm verw HRoUmand V' GooI« "Valencia. Palma (MaJ') "a3r Import 27 te Zeebrugge. Jncoba Catharina 25 te Casa blanca. Jason 26 te Antw. Julia Mary 26 te Casablanca. Kemphaan 26 te Ventspils. Koningin Juliana 27 v. Londen n. Velsen. Lacra 26 v. Cardiff n. Avon- mouth. Leuvehaven 26 te Frederiks- haven. Lies 26 v. Belfast n. Newport (Mon.). Lukas M 26 v. Bandholm naar Grimsby. Maasland 27 v. Amstm naar B. Aires. Maasym N 27 te Grangemouth. Marcella 27 te Gdynia verw. Marwit 26 v. Atnstm n. Dublin Matthew p. 26 Whitby. Maystar (ch) 26 v. Bergen n. Rottm. Midsland 26 v. Rottm. n. Leith. Myfem 26 v. Gothenburg naar Parijs. Nassauhaven vertr. 27 v. Rottm. n. Antw. Nero 26 te Gothenburg. Netta 26 in de Golf v. Biscaye. Nieuwehaven 26 te Kopenhagen Nieuwland 26 v. Grangemouth n. Rottm. Noach 26 v. Plymouth n. Fal mouth. Noord 27 te Gdynia. Noorderhaven p. 27 l.s. Ter- schellingerbank. Olivier van Noort 26 te Gothen burg. Oosterburgh 26 te Stockholm. Pavo 26 te Liverpool. Peter p. 26 Lundy-eil. Pieter Hubert 26, 20 m. W. v. IJmuiden. Raki 26 v. Southampton naar Djakarta. Rosemarie 26 v. Hobro naar Rottm. Scherpendrecht vertr. 28 van Rottm. n. Puerto la Cruz. Servus 26 bij Gravesend geank. Silvaplana p. 26 Brunsbuttel. Spora 26 v. Garston n. Barry- dock. Sporota 26 v. Manchesfér naar Garston. Swift 25 v. Gothenburg naar Parijs. Tjibadak 25 v. Port Swetten ham n. Sydney. Tjikampek 23 v. Osaka naar Ghimizu. Trito 26 te Drogheda. Tromp 26 v. Goole n. Rochelfort Trompenburgh 26 v. Havre n. Londen. Tyro 26 v. Dublin n. Waterford Vlieland 26 te Parijs. Vrouwepolder 29 te Rottm verw Vrijburgh p. 27 La Coubre. Walenburgh p. 27 Ouessant. Woensdrecht 26 v. Punta Car- don n. Rottm. LOBITH 36 JANUARI Gepasseerd voor 12 uur en bestemd voor ROTTERDAM Borussia, Bauwmeister; Hela, Hartman; Valencia, v. Beek Hubertus, Verschuren; Jean, Lamein- Lekkerkerk, Vermeu len- Novo. De Boer; Wim 2, Boer; Herta, v. Woercom; Al- vracht 9, Scholten; Roeli. Win kel; Pelikaan, De Jonge; Neska 3, Hofman; Everdina, Dekker- Damco 71, Schellars; Alvracht 8, Piessens; Moron, Kempers; Esso Schweiz 3, Kranendonk; Potentilla, Heitz; Fanto 31, Taege. BERGUMERDAM: Hardi Sybrands. AMSTERDAM: Risi co, Jiscoot. ZUIDHORN: Caya, Wilhem. HAARLEM: Rio, Ver- woert. GRONINGEN: Express, De Kruyf. LEIDEN: Rijsburg, Plomp. ARNHEM: Enjo, Engels- ma; Engelina, v. d. Velde. ELST: Jo El, Witjes, HATTUM: Risico, Bleeker. HENGELO: Wiija. v. Ooyen. WAPENVELD: De Hoop, v. d. Heuvel. ZAAN DAM: observanda I, Osseh- waarde. BLAUVERLAAT: Fidu- tie, Véd Veer. UTRECHT: Pe- wil. Buil. DORDT: Johan, Kooiman. ZWOLLE: Animo, Asperen. ZUTPHEN: Wivina, Staes. WOERDEN: Infatigable. Weijnen. HAREN: Thijstad, Somers. ZEEBRUGGE: Clemen tine, Van Bi.il. MILLINGEN: Veronica, Reinert. BELGIë: Roma, Bruimcks, Johanna 2, Bosman; Fourage 2, Bloemen; Andre 2, Wagenma kers; Henma, Gerritsen; Gerne, Bruins; Nazaire, De Haas; Wesp Spoelstra; Mercurius, Van San ten; Berina. De Lamper; Doris Halier, Neuer; J0Ca, Sensen- Nautilus 10 Dung; Noel Ve?: becke; Antogoon, De Wilde; fnn^n Sleedwaert; St An- ï°"e',Pf1me; Koln, Bruns; Cos- ruopoliet, Lansberger; Bodde- werder, Meijer; Magdenburg, Korte. DUITSLAND: Diedy, Smit; Andante, Berehem; Tiny, Foe- kens; Aleida Cornelia, Dreisch- meijer; Wilhelmina, De Snoo; Risico, Dekker; Anton Higo, Pikaart; Almien 2, Hoving; Vondel, Oomens; Progress, Go- vaert; Fredrik, Deenen; Marola Dorenweert; Spes, Goudriaan; Geertje, Giessen; Vaals, Rit meester; Olievos, Volk; Entre- pise, De Jong; Vertrouwen, Van der Pluym; IJssel 5, Riksten: Kard. Mercier, Meijer; Joh. Andnanana, Schot; Én Avant, De Waardt; Rijan, De Bie- Soil Deo Gloria, Miggelbrink; Goede Hoop, De Waardt; Noord Hol land, Wanders; Egdi, Krol; Commerce, Jegen: Spes, Vos; Wolga, v. d. Bost; Gotthard, v. d. Bosch; Ludegast, Van 't Hof; Gungner, Zeeman; Rhein- gola. Vermeulen; Ad. Linden, Haferkamp; W.T.A.G. 118, Hu bertus; Neptun 5, Liskamp- Wanne. Kliek; Leoville, Klare- naar; Ocean, Ackelije; Jules Harskamp; Joseph, Visser- Rijn- schelde 5, De Roeck; Interna De Klerk; Marie JÓse, v d Meersche; Werra, Florier; Leon H^<v,1:„^anlye k FrombiAurore BARF? Bleecker. BASELMuMeïburg, Koster; Badema 62 Winter; Solothurn, Krommus; Artemisia, Schwarz. IIANSWEERT 26 JANUARI Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor ROTTERDAM: Dalmatia, Schot; Koopvaart 23, Van Blerck; Tijdstroom, Hamete Leendert Pieter, Van Groezen; Johannes, Kruithof; Geertruida, De Bruyn; Diaz, De Vries. ROSSUM; Clementine, Van Schijndel. VELSEN: Irene, Schram. NOORDSCHARWOU- DE: Time is Money, Droog; BERGEN OP ZOOM: Terneuzen. 27, Jongman. WALSOORDEN; Stad Hulst, Bouchaute. REN- KUM: Bertha, Broekaart. DOR DRECHT: Antigone, Grass. AM STERDAM: Hoop op Zegen, Oosterhof. UTRECHT: Deo Ju- vante, Van Leuven. ALBLAS- SERDAM: Adri, Van Wijk. LEERDAM: Citerna XI, Van Praet. WAGENINGEN: Jadi, Schurinck. VEGHEL: Mara, Vermeren. ANDEL: Emiie 3 Mandenmaker. WERKENDAM: Res Nova, Hoogendoorn. DUITSLAND: Rijn Schelde 3, Schuiten; Johan Baumeister. Kilikowski. BASEL: Arabia, Janssen; Condor, Rykèn; Rhelnpreusson 5, Albe'rs- Margriet, Van der Schaft; Luzern, Olieslagers; Wallis, Polfliet; Marmorera, Mohlberg. BELGIë: Martha Maria, Meeu- sen; Roemer Visser, Meeusen; Christiaan, Janssen; Luctor, Lindhout,; Wiladcor, Van der Starre; Alpina 2, Marti; Elisa beth, Studer; Maria, Stoop; Vertrouwen, Bergsma; Res Nova, Zijlstra; Succes, Schuur; Lorette, Cock; Main 73, Halm; Monique, Ruitenberg; Maria Helene, Reintaler; Express 24, Schmitt; Seam 16, Tack; Nel- leke, Moes; Bronsino, Brink; Chopin, Van Meel; Anja, Theu- nisse; Johannes, Slokkers; Pommard, Götz; Weser 18. Balck; Toiler 5, Van Geest; Eureka, Van Dam; Margot, Schout; Schafhausen, Kiefcr; Nelly, Van Zwol; Nema, Hoo gendoorn; Mari, v. d. Dussen- Fata Morgana, De Waal; Rio', Ruitenberg; Variatie, Versluis; Sancta Maria, Hovestadt; Obl, Lesage; Marie Louise, Blieck; Risico, Dekker; Overschie, Ver kalk; Vinkeveen, Wassenaar. Bonaire, Georgetown naar Amsterdam, 27 te Grenada ver wacht (verb.). Cottica, Amsterdam naar Georgetown, passeerde -26 Kaap St Vincent. Oranje, Amsterdam naar Dja karta, passeerde 26 Perim. Rijndam, Rotterdam naar New York, 26 van Southampton Waterman, Amsterdam naar Kaapstad, passeerde 26 Dakar. Willem Ruys. Djakarta naar Rotterdam, 26 op 170 mijl N.W van Port Said. Willemstad, Amsterdam naar Cristobal, 27 van Madeira. Zuiderkruis, Wellington naar Amsterdam, 26 op 480 miil Z Z.O. van eiland Pitcairn. SLEEPBEDRIJF Ebro 26 in de Waterweg. Gele Zee 26 dwars v. Kaap de Fer naar Bristolkanaal, met tanker. Goeree 2G. 120 mijl Oost van Bornholm, naar Memel met bok. Noord Holland passeerde 27 Malta naar Cardiff, met „Her mes". Ocaan 26 dwars van Portland Bill naar Rotterdam, met zui ger en bak. Poolzee 26 van Fayal naar Lissabon. Rode Zee 27 t.h.v. Vigo naar Rio Grande do Sul. Tyne 26 van Rotterdam te Bromboro, met baggermolen en bak. Witte Zee 26 van de Water weg te Delfzijl. Zwarte Zee 26, 140 mijl O. .Z.O. van Bermuda naar New port News, met ..Duivendyk". VAN 27 JANUARI Rheinfelclen 1.96 (+0 0U- Breisach 1.16 (+0.071; Straatc- «•«l'S (+0.01); Maxau 3.66 (—0.111; Mannheim 2.27 (—0.23) Mamz 2.37 (-0.39); Bingen 1.66 U—0.28)Caub 1.85 (—0.29); Trier L82 (—0.27); Coblenz 2.11 f—0.40); Keulen 2.19 (—0.46); Ruhrort 4.65 (—0.34); Lobilh 10.96 0.25); Nijmegen 8.79 0.22)Arnhem 8.71 (—0.17); Eefde (IJssel) 3.82 (—0.14); Deventer 2.80 (—0.14); Monsin 55.40 0.05); Visé 49.80 (—0.54) Borgharen 39.60 (—0.80); Bel- feld 11.32 0.10); Grave (be neden de sluis) 4.80 (—0.02): Namen 1.62 0.04). HOOGWATER TE ROTTERDAM 28 Jan.: Ie tij 10.23 uur, 2e til 23.15 uur. HOOGWATER TE DORDRECHT 23.46 u£: 16 tU n'02 uur' 2e l,J SCBEVENINCBN, 27 Januari. Vangstbenchf uit de Ierse Zee: Sch. 32 met 10 kantjes. De overige schepen meldden ee- ringe vangst. Hedenmorgen ge- ™ge aanvoer van verse vis uit

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 6