Oudenbosch bedreigd van Gaat Italiaanse regerin; zwenking maken? droom van Nederlandse monnik De gezondheidstoestand van de H. Vader Spoorwagon greep en vernielde D. K. W. Ruwe,geschaafde huid. PAGINA 3 DONDERDAG 28 JANUARI 1934 Halve dag wachten in hou beloond met Cadillac en 1250 kilo boter hek en botste vervolgens tegen een huis op. Een naast de chauffeur geze ten persoon, vermoedelijk een Belg, had inmiddels het hazenpad gekozen. De sectiechef was inmiddels slaags geraakt met de chauffeur van de smok kelauto. De laatste had de langste adem en wist te ontkomen. De twee douaniers, die door het lawaai waren gealarmeerd, hebben nog enige schoten gelost. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de smokkelaars. De auto en de boter zijn in beslag genomen. Onder de autokap was een pantserplaat aangebracht. Ook de benzinetank en de rugzijde van de cabine waren van pantserplaten voor zien. De gezondheidstoestand van de H. Vader, aldus meldt A-F.P., wordt bevredi gend geacht. Woensdag ontving Z.H. de pro-staatssecretaris mgr Montini in audiëntie. De H. Vader, zo wordt beves tigd, heeft van Zijn lijfarts prof. Galeazzi Lisi het advies gekregen zijn werkzaam heden voor enige tijd te beperken ten einde Zijn gestel te laten bekomen van de overmatige inspanningen, welke Hij Zich, tegen de voorschriften van zijn ge neesheer, heeft opgelegd. De stoornissen, die zich hebben voor gedaan, zijn zo goed als verdwenen. De H. Vader is echter nog zeer vermoeid. Een medisch onderzoek heeft uitgewezen dat het hart op het ogenblik beter func tioneert dan het vorig jaar, toen de H. Vader lijdende was aan een longaan doening. verleden week zijn regering vormde, is voorkomen door de eis van partijleiders om over zijn regeringsprogram, dat hjj Dinsdag voor het parlement uiteenzette, te debatteren. Achter de schermen zijn Woensdagavond reeds beraadslagingen over de samenstelling van een nieuwe regering begonnen. Aangenomen wordt, dat een nieuwe Italiaanse regering een zwenking naar rechts te zien zal geven. Men verwacht, dat het falen van Fanfani voor de monar chisten aanleiding zal zijn hun prijs te verhogen, als opnieuw een christen-demo cratische formateur bij hen om steifn in het parlement zal aankloppen. Mogelijk zal hierdoor een uiterst zware druk wor den gelegd op de partijtrouw van Fan- fani's groep, welke bijna een derde van alle christen-democratische afgevaardig- I den omvat. Uit betrouwbare bron is Woensdag avond vernomen, dat president Einaudi reeds twee geheime besprekingen heeft gevoerd met ex-premier Peila, Fanfani's voorganger, die reeds eerder voorstander bleek te zijn van een bondgenootschap met de rechtse monarchisten. Indien tegenstand van de groep-Fanfani benoe ming van Pella tot formateur zou uit sluiten, zou mogelijk Attiiio Piccioni, eveneens een leider van de rechtervleu gel der christen-democratische partij, worden aangezocht. De meerderheid in het Italiaanse par lement heeft besloten tegen het program van de nieuwe regering-Fanfani te stem men, als Donderdag of Vrijdag over het regeringsprogram zal worden gestemd. Hieruit concludeert men in Rome reeds tot het mislukken van de vierde poging in zeven maanden tijds om Italië een stabiele regering te geven. Onmiddellijk aftreden van Fanfani, die Advert en tie Door een wonder is de bestuurder van een splinternieuwe D. K. W. gisteren aan de dood ontsnapt, toen zijn auto even voorbij de spoorwegovergang op de Oos telijke Handelskade te Amsterdam door een spoorwagon w erd gegrepen en totaal vernield. De bestuurder werd slechts licht gewond. Komende van het emplacement nader de over de buiten de overgang liggende rails een locomotief met tien wagens, toen de bestuurder van de D.K.W. met een flinke gang voor een uit de tegen overgestelde richting optrekkende bus de rails wilde oversteken. Vermoedelijk heeft de bestuurder meer op de bus, dan op de naderende trein gelet. De auto werd door de eerste wagon gegrepen, enkele meters meegesleurd en raakte toen klem tussen de wagen en een naast de spoorbaan staande lantaarnpaal. Door een snelle sprong uit zijn wagen wist de be stuurder zich in veiligheid te stellen. De auto zat muurvast tussen wagon en lan taarnpaal geklemd. Tegen het middaguur was men nog bezig de ravage op te rui men. De lantaarnpaal kon niet worden afgebroken, want dan zou het havenge bied zonder stroom komen te zitten. Een paar Wybertjes zijn voldoende om de on aangename nasmaak van sigaar of sigaret te verdrijven. Wybert voor komt rokerscatarrh. Advertentie

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3