LAATSTE BERICHTEN Op „bezoek" in het vissenrijk Doe MEER met MINDER geld Brand in natuur reservaat T.N.O.-laboratorium in gebruik genomen Bestrijdingsmiddelen ¥l*WPf954 PAGINA 4 VRIJDAG 29 JANUARI 1954 „Liever nieuive crisis ROME, Donderdagavond. De wijze waarop het parlement het regeringsprogram ontving, dat Fanfani Dinsdag presenteerde, biedt weinig hoop. De beide dagen, die sedertdien verlopen zijn, heb- bij de laatste rest van deze hoop weggenomen. Op dit ogenblik lijkt het welhaast zeker, dat de nieuwe minister-president uiterlijk Zater dag het ontslag van zijn kabinet aan de president zal aanbieden. En zo duurt de crisis voort, tot groot onheil van het land, tot schade van het parlement en tot schande van de partijen. PASSAGIERS. SCHEPEN Belast met invoerrecht van 10 pet. JEUGDIGE „POLITIEKE VLUCHTELING NEDERLANDSE SCHEPEN ieder jaar weer Haantje de Voorste in prijs én kwaliteit! Gelria, Bokslag. ARNHEM: En Avant. Jongen; Gezina Elisa beth, v. Ooyeh. ELST: Theo dora, v. Kessel. DORDT: Ka tilt Gerritsen; Catharina, v. Kaam? Harpen 22, Schmidt. AMSTER DAM: Mevo, De Hoog. OLST: Dankbaarheid, Leininga, HA REN: Henny, Roosmalen* Nau tilus 9, Korstanje. BOOM: SaTf 6, Van den Poel. DEN HAAG: Ilse, Bomer. BELGIë: -Tan, Boon; Adri, Pols: Kriemhilde, v. d. Graaf; Muttersegen, Schepers: C-isal- pina 7, Bigler; Freiburg, Boschert; Volonte, Verhoeven; Commerce, Fijneman; Guillau- me, Barteles; Amandine, Kam- minga; Topase, Maas; Westkust 4, Timmermans; Elba, Ochs; Benda, Haverhoek; Colibri, Timmermans; Florima, Wester- linck; Vesta, Visser; Pascal, Blom. DUITSLAND: Germaine, Gold berg; Vitalitium, Klein; Rhein- preussen 2, Haasse; Nussia I, Schweikart; Johann Burmester, Klikowski; Dorotha Heine- meiier, Pietschker; Laurenz, Rolfuz; Michael. Schmacker; Esso Hamburg, Gergler; T.R.G. 12, Bach; Rheintank 5, Winter; Rheintank 9, Bansbach; Rhein tank 15, Knecht; Rheintank 16, Honig; Adda, Schoonewil: Vi- notra 32. De Rudder; Fatty, Venneman; Rupel, De Ronde; Lugi. Pouwels; 2 Gebr., Van Leeuwen; Neska 8, Blom; Hel vetia, Pruyn; Mercurlus, Spier; Hanne, Haas; Neska 10, Rohr- cass; Excelsior, Arends; Harry, Tuilemans; Stephan, Lukassen; Exvoto. De Jong; Rijn, Stobbe laar: Katla, v. d. Pol; Vulcaan 48, De Reuver; Hunding, Schot Wanderer, Kikkert; Skndi, v, d. Veen: Lindavia. Van Deurzen; 5.H.V. 94. Myling. STRAATSBURG: Munin, Ja cobs; Murett.o, Calenbout. BASEL: Bosco, Thanhauser; Berlioz, Hoogers; Beethoven, Gubbels; Axalp, Friedmann; Holland, Van Vliet. HANSWEERT, 28 JANUARI Gepasseerd voor 4 uur en bestemd voor ROTTERDAM: Chopin, Van Meel; Ambulant, De Waal; Alida, Boonstra; Toi ler 5. Van Geest; Cathajina, Van Baaien; Telegraaf 18, v. d. Mast; Telegraaf 1, Benjamin; 2 Gebroeders, Ham; Angèle, Ten Napel; Butania 2, Zwart- bol; Knollendam, Duinmeyer; Avontuur, Visser. AMSTER DAM: Albatros, Verbiest; CEM 4. Joele; Overschie, Verkaik; Aleida, De Wit. DORDRECHT; Hillegersberg, Peters; Rido, Janssen; Grete, Eikema; Pool ster 2, Borms. ZWOLLE: Vihila Ruitenberg. NIJMEGEN: Tan- tris, Huyssen; Gilbert, Teeuw. GOOR: Risico, Doodewaard. WERKENDAM: Voor den Tijd, Kornet. HILLEGOM: Vertrou wen, Borger. HANSWEERT: Gem ar, Hernow. WEMELDINGÉ Gerdina, Kreef. VIERLÏNGS- BEEK: Jannigje, Van Drimme- len. LEIDSCHENDAM: Colibri, v. d. Zee. ENSCHEDE: Paloma, De Waal. DUITSLAND: Zeelandia. Goed- hardt; Snif 3. Dua; Variatie, Van Dijk; Salland. Teekman; Jade, Grünbeck; Alex Brandt, Steegmans. BASEL: Madrano, Quist; Ex press 31. Reinders: Chateau Yquem, Van Geyn: Express 34, Van Drunen; Klijbeck, Klaas- sen, BELGIë: Orion, Carleburg; Mercurius, Van Zanten; Oka, De Decker; Harma, De Bruyn; Wuta, Janssen; Brandly, Fried mann; Phenix 13, v. 'd. Endt; Neska 1, Rensen; Argo, Kelpel; Tïauï$ Sarnow, Sarnow; Weser 34, WeiheRhenus 97, Bold; Cornelia Maria, Venema; Rhein- preussen 4, Schauck; Express 51, Onstwedder; Cresco, Mun ster; De Zeeuw, Aarnoudse; Doris Haller, Neuer; Pont Brule 2, Praet; Dankbaarheid, Slotje; Marie 5, Nelis; Vliegende Hol lander, Broekhuizen; St An- toine, Deline; „Internationaal, Verberght; Citerna 15, Van Ert- velde; Brenat, Vleugel; Butania 1, Janssen; Jean, Den Dikken; Linquenda, Hoogeveen; Llbei te, Meijer; Nacre, Smet; Rallus, Engelhardt; Citerna 16, Windey; Vinotra 3, De Roeck; Valkyrie, Waardenberg; Rhenania, Fran- chimont; Rijn Schelde 16, De Roeck; Koophandel, Verburg; Rijn Schelde 19, Vergauwen. Vistra hoofddoek Keuze uit 40 prachtige dessins, in de nieuwste modekleuren Fantasie mels|esslip wit katoen, maat 25, 10 c. stijging per maat Heren-zakdoeken geweven randdessins, in diverse kleuren, irr. Grote collectie Heren-dassen mooie kwaliteit, vele fraaie kleuren Vitrage lichte écru-kleur, sterk, 100°/» katoen, 80 cm. br. Plastic tafelkleed sterk, hygiënisch, leuk dessin, 110 x 140 cm. Echte doublé-ringen een buitengewoon sie raad met mooie steen tjes, 2 jaar garantie Pansponsen 4 voor Enveloppen wit met binnendruk, 50 st. per pakje De springende tol compleet met start mechanisme, springt van de tafel op de vloer en blijft draaien. Zie de demonstratie. Frany-beschuit Heerlijk bros, bereid met eieren en melk Propaganda-me lange, div. smaken, 200 gram Demi-lune biscuits, 250 gram f Chocolade-cake met fijne crème-vulling, vers uit eigen banket bakkerij Treksluiting-tas met solide afwerking, flink form., waterdicht Rotan-hanger met glazen vaasje, moderne combinatie 60 c en De bekende „Ever Clean" scheermesjes, thans in luxe doos van 10 pakjes Schuimrubber inlegzooltjes een weldaad voor Uw voeten, voorkomt ver moeidheid Nylon b.h. voor jeugdige fig-, on gekend voor deze prijs Satijnen b.h. met maagband, voor zien van elastieken tus senstuk, wit en zalm 'n Kous als een sprookje Zo móói als een avondkous en zo stérk als een wandelnylon 60 gauge, 30 denier, de ideale combinatie, volledig geminderd, irr. Theepot extra grote, „families- theepot, diverse effen kleuren Kraanslang met plastic mondstuk, verstelbaar voor straal en sproeier In Rotterdam uitsluitend verkrijgbaar in onze filialen Beursplein en Schiedam. Communisten en Nenni-socialisten ver klaarden onmiddellijk te zullen tegen stemmen. De fascisten eveneens. De mo narchisten achtten zich door de formateur gepasseerd en verklaarden zich eveneens tegen de nieuwe regering. Zo steunde Fanfani slechts op de Democrazia Chris tiana en de republikeinen, n.l. 270 van de 296 stemmen, die de vereiste meerderheid uitmaken. Maar omdat de 14 liberalen zich van stemmen zullen onthouden, wa ren het de 19 sociaal-democratisohe stem men, die de doorslag konden geven. En zoals in de aanvang gezegd lijkt elke hoop op dit moment verloren. Intussen heeft deze onverkwikkelijke gang van zaken zelfs de regeringspers er toe geleid als haar mening te kennen te geven, dat een meerderheid van enkele stemmen in de huidige verhouding feite lijk ongunstiger zou zijn dan een defini tieve nieuwe regeringscrisis Italië is im mers sedert Mei 1953 practisch zonder regering, omdat ook Pella niet in staat was om belangrijke stappen te doen. Hij sleepte zich voort van de ene stemming naar de andere. Fanfani zou over een nog geringere marge beschikken zijn lot zou van het aantal toevallig aanwezige ka merleden of van hun wisselend humeur afhankelijk zijn. Hoe dan ook, morgen (Vrijdag) zal de premier de verschillende sprekers van repliek dienen en de Kamer zal dan Za terdag tot stemmen overgaan. Aan de uit slag van deze stemming wordt op dit mo ment door niemand meer getwijfeld. Over het vermoedelijk verloop wordt reeds in brede kring gesproken. De meest uiteenlopende verwachtingen worden ge uit. Zij bewijzen wellicht nog het duide lijkst, de verwarring welke het politieke leven ontwricht. (Van onze Romeinse correspondent). Het is waar, dat Fanfani wist, dat hij niet over een tevoren vaststaande meer derheid zou beschikken. Hij wees er even wel op, dat het langzamerhand de hoog ste tijd werd, dat het land eindelijk weer een regering zou krijgen, die metterdaad tot regeren in staat zou zijn en dus waag de hij het en formuleerde een program ma, dat juist op die punten financiële, sociale en economische garanties bood, welke door de meerderheid geëist werden. En dit programma is alleszins aanvaard baar, althans voor wie nog een spoor van nationaal verantwoordelijkheidsbesef be zit. Hiermede bedoelen wij diegenen, die het landsbelang stellen boven de partij belangen, om van het persoonlijke eigen belang maar te zwijgen. Dit heeft niet mogen zijn Met toene mende verbazing heeft de publieke opi nie in Italië moeten constateren, dat de kleine en kleinste partijen hun gevaar lijk spel zijn blijven spelen; het zjjn voor al de Saragat-socialisten geweest, die met hun ziekmakende zig-zagkoers de ver warring tot het chaotische hebben doen toenemen. Vrijwel elke dag veranderde Saragat van mening, stelde hij andere eisen deed hij nieuwe beloften of verbrak hij reeds gedane toezeggingen. En daar het van alle andere belangrijke groepen vaststond, hoe hun antwoord op de regeringsverkla ring zou zijn, hing het lot van het kabinet Fanfani dus af van Saragat. Z.K.H. Prins Bernhard heeft heden morgen officieel het nieuwe gebouw in gebruik gesteld van het medisch-biolo- gisch laboratorium der rijksverdedigings organisatie T.N.O. aan de Lange Kleiweg te Rijswijk bij Delft. In dit laboratorium worden onderzoe kingen verricht op medisch-biologisch gebied ten behoeve van de verdediging cn de bescherming tegen chemische, bio logische en radiologische strijdmiddelen en ter genezing van hun gevolgen. Bij de plechtigheid was een beperkt aantal autoriteiten en genodigden aan wezig, die zich voor de opening verza melden in de cantine van de laboreer- werkplaatsen der artillerie-inrichtingen. Het woord werd gevoerd o.a. door de voorzitter der rijksverdedigingsorganisa tie T.N.O. prof. dr G. J. Sizoo en door de staatssecretaris van Oorlog mr F. J. Kra nenburg, die in zijn toespraak herinnerde aan het oude verband, dat er bestaat tus sen wetenschap en krijgsvoering, welk verband thans een nieuwe vorm heeft gevonden in de rijksverdedigingsorgani- Door Prins Bernhard werd de symbo lische openingshandeling verricht, ter herinnering waaraan een gedenkplaat werd onthuld. Het Tweede-Kamerlid de heer De Rui ter heeft de ministers van Financiën en van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening schriftelijk de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de invoer van bestrij dingsmiddelen voor de land- en tuinbouw belast zal worden met een invoerrecht van 10°/o? Is het waar, dat deze maatregel getrof fen wordt op aandringen van Nederlandse fabrikanten in deze bestrijdingsmiddelen? Is het de minister bekend, dat de Neder landse industrie niet in staat is alle no dige bestrijdingsmiddelen te leveren ip kwaliteit en prijzen, zoals thans het bui tenland die kan leveren? Verwachten de ministers ook, dat een dergelijke maatregel gevolgen zal hebben voor de uitvoer van onze land- en tuin bouwproducten, omdat hieruit tegenmaat regelen kunnen voortvloeien? Achten de ministers het thans niet nood zakelijk te voorkomen, dat de kostprijs van onze land- en tuinbouwproducten ver hoogd wordt? Westerdok, Londen. stukg.; Falcon, Londen, stukg.; Rijn stroom, Londen, stukg.; Har te], Par. klei; Duiveland, New castle, kolen. 29 Januari: Libelle, Rottm., stukg.; Ardetta, Rottm, stukg.; Vechtstroom, Huil, stukg.; Mendoza, Z. Amerika, stukg.; Merwede, Galveston, stukg.; Ingcrfem, W. Afrika, stukg.; Eemstroom, Leith. stukg.; Argos, Midd. Zee, stukg. Vertrokken 28 Jan.: Douro. Barcelona; Bygdoy, Gothen burg; Arkadia, Aalborg; Kap. Castello, Londen; Dido, Havre; Boreas, Hamburg: D. Wal- traud, Hamburg; Bilma, Antw; Noordstad, Rottm; Schie, Bre men; Alcinois, Swansea, Texel- stroom, Liverpool. 29 Jan.: Brook, Hamburg: Capt. Andreas, Hamburg; Ma- rianna, Bremen. r dernheim, Nemours, erts, Oud- kerk, 2e Kat.h. V.K.M.; Noord- stad, Amstm, stukg.. Burger, Lekkade; Afiena, Londen, pa- 1 pier, James, Parkkade; Armant, Alexandrië, stukg.. Muller, Merweh. M; Boreas, Amstm, stukg., Hudig Sc Veder, Lekh. O.Z.; Messina, Luanda, stukg., Wambersie, Merweh., C. Swart- touw; Malmland, Narvik, erts, Ruys, Waalh. 96; Anna Odland, Calcutta, stukg., Cornelder, Lekh. T.H.B.Rolandseck, Se- villa, stukg., Voigt, 2e Kat.h. O.Z.; Indian Exporter, Bremen, stukg., Muller, Merweh. M.; Oli- vian Coast, Newcastle, stukg., Burger, IJselh. O.Z.; Astrea, Bergen, stukg.. Burger, IJselh. O.Z.; Boccadasse. IJmuiden, ledig, Hanno, Rijnh. Z.Z.; Odile R., Londen, suiker, Fur- ness, Maash. N.Z.; Tong S., Sunderland, kolen, R. K. C., Waalh., Fr. Swarttouw; Prins Willem v. Oranje, St John, stg., Anth. Veder, IJselh. W.Z.; Pa- vonis, Londen, suiker, Furness, Waalh. N.Z.; Cumulus, Noord zee, v. Nievelt Goudriaan, Park kade; Rugen, Antw., stukg., N.T.B., Rijnh. Z.Z. Vertrokken 28 Jan.: Agnes Essberger, Hamburg; Aliki P., Mexico; Tosan, Helsinki- Tage- lius, Dakar; Delfzijl, Belfast; Failaika, Mena al Ahmadi; Drachenfels, Hamb.; Ary Schef- fer, Wisbech; Listo, Dagenham; Hondsbosch, Londen; Cremon, Casablanca; Imber. Manchester; Capella, Brest; Valentino Bibo- linj, Spezia; Perregaux, Noord zee; Rapid, Kingslynn; Pan Ocean, Piraeus; Rlverton, Kaapstad; Schokland. Sarps- borg; City of Manchester, Ham burg; Corregidor, Glasgow; Gaasterland, Harlingen; Elisa beth Brocker, Gent; Zeeland, Sunderland; Libelle, Breinen; Vilnus, Kaliningrad; Lionsgate, Londen; Berby, Amstm: Huidra, Kundby; Argos, Amstm; Leny. Rochester; Adolf Ronnebaum, Narvik; AU S.. Odense; Pskov, Savona; Glenartney, Hamburg; Rydboholm, Bremen; Richard Borchard, Haifa; Manto, Al giers; Haskerland, Harlingen; Mnlea, Saltend; Sambre, Parijs; Elisa, IJmuiden. IJMUIDEN aangekomen 23 Januari: Sarpedon, W. Indië, stukg.; Amazonas. Antw.. stkg, Beljeanne, Norfolk, kolen; Loppersum, Hamburg, ttukg.; ROTTERDAM. Aangekomen 28 Jan.: British Scout, psl°' ledig, v. Ommeren, B.P.M. Steckelhorn, Havre, stukg., T)U~ bel. Waalh. Q.D.; Maria Elisa beth, Hamburg, ledig, Slaven burg Heyser, Waalh. N.Z.» Ptarmigan, Londen, stukg-, V A. M., Merweh. K.V.; SiciUe, stukg., Ruys, Lekh. Gerry S, Swansea, kolen, K. C., Waalh. 2; Haskerland. Goole kolen, S.S.M., Merweh., 3e gat; Export, Londen, stukg.. Muller, Jobskade; Bianca, Corsica, bout Erhardt Dekkers, Rijnh. Z.Z. Gazelle, Kopenhagen, stukg., Wambersie, Schieh. N.Z.Arc- turus, Ipswich, ledig, Holscher, Rijnh. Z.Z.; Perregaux, terug proeftocht, ledig. Van Nievelt Goudriaan, Parkkade; Durward, Grangemouth, stukg., Burger, IJselh. O.Z.; Stork, Bremen, stg. Gen. Steam, Merweh. K.V.; Angeja, Londen, suiker, Fur ness. Maash. N.Z.; Westlaan, Hamburg, stukg., Van Nievelt Goudriaan, Binnenh.; Green ville Victory, Zee. stukg.. Mul ler, Merweh.; Fiat, Londen, stg.. Invotra, Binnenh.; Nieuw- land, Grangemouth, kolen en stg., S.S.M., Merweh., 3e gat; Wedder, IJmuiden. ledig, Cle- ton, Waalh. N.Z.; Dalkey Coast, Shoreham. stukg.. Anth. Veder, IJselh.; Minna, Steenwijk. led., v, d. Gevel, Overschie; Trans- atlanta, Hampton Roads, kolen, R.K.C., Waalh., Fr. Swarttouw; Grangctoft, Gent, ledig. R.K.C., Waalh. 30: Badzo. Londen, stg., U.L.L., Rijnh. O.Z.; Bury. Hull, stukg., Ver. Humber, Parkh.; Benattow, Londen, stg., Meyer, Waalh. N.Z.; Divina. Londen, led., Furness, B.P.M. 30; Ehren- feld. Hamburg, ledig, Worms, Waalh.; Brita. Sfax, fosfaat, Oudkerk, Waalh.. Fr. Swart touw; IJsel, Havre, stg.. Worms, Parkh.; Vrouwepolder. Oporto, stukg.. Lenders. Merweh. W.Z. 29 Jan.: Luise Bergmann, Hamb., stukg.. Muller, Pakh.m. st. 1; Groote Beer, Southampton passagiers, H.A.L., Maash. N.Z.; Trompenburgh, Londen, stukg., Muller, Entrepothaven; Men- kar N. Antw., stukg.. Van Nie velt Goudriaan. Lekh. T.H.B. Memel, Hamburg, stukg., II. Hanno. Parkkade; Ponza, Ter- neuzen. ledig. Vermaas. Stiel tjeskade: Springcrag, Londen, stukg.. Anth. Veder, IJselhaven W.Z.; Rosemarie, Hobro, stukg., Schellen, Merweh. K.V.; Hed- Bij een Rode-Kruispost voor vluchtelingen in West-Berlijn meldde zich dezer dagen een 12- jarige jongen, die zeide uit Kum- mersdorff in Oost-Duitsland af komstig te zijn. Hij vroeg politiek asyl. omdat hij het bij zijn vader, die communist was, niet kon uit houden. Zijn verhaal werd geloofd en hij werd ondergebracht in een kindertehuis. Bij een nader onderzoek bleek echter, dat de jongen niet in de Russische maar in de Amerikaan se sector van Berlijn woonde en dat hij niet zozeer wegens een po litiek meningsverschil met zijn vader de benen had genomen, als wel omdat hij tot zijn grote schrik zijn onderwijzer had zien aanko men, die weinig goeds had te ver tellen over zijn wetenschappelijke prestaties en zijn gedragingen op schoolToen dit eenmaal was vastgesteld, werd de jeugdige vluchteling waarschijnlijk tegen zijn zin, weer naar huis gebracht. verw. Aires n. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4