Meer „luchtbruggen geïsoleerde gebieden Geen scheepvaart meer op de Waddenzee voor I .Stad Zierikzee" zat bekneld Nationale Bevrijdings-f eestdag Nederland krijgt eenmaal een geheel gesloten kustlijn ■"•suse* s-iï"!- op 30 Apri I Koor van de Sixtijnse Kapel naar Kerkrade Sneltrein Zwolle-Amsterdam nabij Oldebroek ontspoord Geen persoonlijke ongelukken, grote materiële schade 1 Feestdag Succes7 van zeer bekrompen koopmanschap Koud baantje! en Ook esterschelde behoeden voor hoge Waterweg vloeden Stichting van de Arbeid en Verzets beweging adviseerden zelfde datum Donderdag 4 Februari 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Analyst Koningin ontving Maarschalk Papagos Pontificale Hoogmis tijdens Wereldmuziekconcours Kolentoeslag voor r' K_„ WEERBERICHT Met auto over de Rijn 1 Minder drijf ijs bij Zijpe Ook Vlieland en Terschelling De rivieren Duizenden vogels verhongeren Herdenking op 5 Mei blijft Per bus verder OORLOGS- EN RAMP SLACHTOFFERS NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tót morgenavond, luidt: Over het algemeen weinig bewolking. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Vannacht en morgenochtend strenge tot ma tige vorst. Morgenmiddag overwegend lichte vorst. Vrijdag 5 Februari: Zon op 8.15 uur, onder 17.34 uur; Maan op 8.42 uur, onder 20.29 uur. V.. Koude nog niet uit de lucht Het schijnt dan toch heus werkelijkheid te worden. Het hogedrukgebied, dat zo lange tijd onaantastbaar bleek, begint langzaam maar zeker in te krimpen. Steeds nieuwe aanvallen van krachtige depressies zijn er op ge richt. Een van deze depressies bracht zowaar in het land van sneeuw en ijs, in Noorwegen, dooi. Een andere, diepe depressie naderde gisteravond IJsland. De lucht, die thans wordt aangevoerd, is niet meer zo bar koud en er komen wolkenvelden in voor, die sneeuw kunnen brengen. Vóór heden avond echter zullen de veranderingen in de algemene weersgesteldheid ons land waarschijnlijk nog niet kunnen beïnvloeden. Het dieptepunt van de vorst is dus inderdaad voorbij. Vïat er zal komen, is nog onzeker, maar zo koud als bet geweest is zal het voorlopig niet meer worden. En dit is maar goed ook. Want zowel in het Zuid-Westen als in hel Noorden van het land, in bet gebied van de Wadden-eilanden, zijn de nor- male verbindingen zo goed als alle uitgevallen. Er heeft zich de laatste dagen een (tijdelijk) nationaal luchtnet boven de het meest onder de ban van de vorst lijdende gebieden ontwikkeld. Het vervoer door de lucht was hel enige communicatiemiddel, dat overbleef. Het is echter maar een nood oplossing en de bewoners van de betrokken gebieden zullen dankbaar zijn, wanneer aan de regering van koning Thialf een definitief einde zal zijn gekomen. Intussen werd op verschillende punten langs de grote rivieren het ovcr- zetprobleem door de vorst zelf opgelost. Het samengepakte ijs is zó sterk en hecht geworden, dat zelfs auto's zonder gevaar de rivier over konden steken. Gistermorgen hebben op het raadhuis te Middelharnis enige burgemeesters van Goeree-Overflakkee, de directeur van het hoofdpostkantoor te Middelharnis, de voorzitter van de middenstandsvereniging, de directeuren van de gas- en melkfabriek en enkele andere instanties de toestand besproken, daar het. eiland zo goed als geheel door het ijs is geïsoleerd. Uit de Wocnrekingen bleek dat de levensmiddelen- voorraad niet van dien aard is, dat er de eerste weken gebrek zal komen. De burge rij werd daarom aangeraden, niet te gaan hamsteren De directeur van het lutht- sproeibedrijf' te Melissant, de heer K. van Beek, bood het particuliere vliegveld van be: bedrijf aan ten gebruike. Drie Pipev- cubs van het bedrijf staan ter beschikking en gisteren zijn met deze vliegtuigjes enkele Vluchten gemaakt, waarbij kranten eli post' werden overgebracht. sleepboot, de „Walcheren!', arriveerde in Zijpe en men zou trachten het ijs open te breken. Op het eiland kreeg men gebrek aan melk en groenten en men hoopte dat spoedig grotere ijsbrekers zouden aan komen. Doch gistermiddag, waarschijnlijk tengevolge van de iets gedraaide wind, was er in Zijpe veel minder drijfijs. De veerboten „Zijpe" en „Grevelingen" heb ben gistermiddag daardoor geregeld heen en weer kunnen varen. Stukgoederen werden aangevoerd en auto's overgezet. Zoals gemeld onderhoudt de Kon. Lucht macht van de vliegbasis Woensdrecht uit vluchten naar het vliegveld Haamstede. Men maakt gebruik van Pipers, doch de eerste vlucht werd wegens de grote hoe veelheid post, 3 ton, die gereed lag voor het eiland, met een Dakota gemaakt. Deze Dakota landde op Haamstede. Het vlieg tuig nam post en een aantal passagiers mee terug. i Onder de passagiers, bevond zich een gezin van zeven personen, dat Vrijdag gaat emigreren. Het ligt in de bedoeling, dat elke dag een Dakota naar Haamstede vliegt, zo lang het isolement zal blijven voortduren. Het tijdelijk luchtnet, dat het vaste land met de ingevroren Wadden-eilanden ver bindt, wordt steeds uitgebreider- Van Leeuwarden uit werden al verbindingen onderhoudenmet Schiermonnikoog en Ameland. Gistermiddag zijn daaraan toe gevoegd Vlieland en Terschelling. Hit Noordelijk deel van de Waddenzee is door het zware drijfijs taboe geworden voor ie scheepvaart en ook het Zuidelijk deal wer gisteren „afgesloten voor alle scheeps verkeer". De veerboot tussen Den Helder en Texel slaagde er in gistermorgen in anderhalf Het kleine stoomschip „Zijpe" slaagde uur het eiland te bereiken. Vandaag zou er gisterochtend in om van Zijpe onde boot de reis terug ondernemen. De Schouwen-Duiveland uit Anna Jacoba op j bevoorrading van het eiland levert nog St Philipsland te bereiken. Een kleine 'geen moeilijkheden op. Het is maar goed ook, dat de vorst ge leidelijk aan wat begint te temperen, want steeds meer begint het ijs op de rivieren vast te raken. Al eerder werd gemeld van .vastzetting" van het ijs op de Maas van Maastricht tot Pannerden cn op de IJssel bij Deventer. De Waal bij Tiel raakte gistermorgen „verstopt", terwijl gistermiddag tegen twee uur ook bij Nij megen het ijs vastraakte Gistermorgen :s bij het pontveer Eek cn Wiel te Ameron- gen getracht, met een lichte auto de over kant van de Rijn te bereiken. Deze proef had tot gevolg, dat thans voorlopig dage lijks van 7 tot 22 uur wordt toegestaan, dat lichte auto's, motorrijwielen, wiel rijders en voetgangers via de uitgezette weg over het ijs in de rivier de overzijde bereiken. Gistermiddag is ook de eerste auto over het ijs van de Lek gereden. Een groothandelaar in tabaksartikelen uit Cu- lemborg reed met zijn auto (een volks wagenbusje) van Culembórg naar de over kant van de Lek in de richting Utrecht. Toen hij de tocht had volbracht volgden meer automobilisten zijn voorbeeld. Al stijgen de temperaturen, de vorst houdt toch nog aan, waardoor de toestand voor de vele watervogels, die zich in de omgeving van Kampen bevinden, buiten gewoon moeilijk wordt. Duizenden vogels hebben zich verzameld in de wakken, die zich in en nabij het IJsselmeer bevinden. In wakken bij het Keteldiep en ten Zuiden van de Kattenwaard zwemmen duizenden eendachtigen rond. Deze dieren lijden een kommervol bestaan door gebrek aan voed sel. Vele vogels zitten reeds op de wal, omdat zij van honger niet meer kunnen zwemmen. 'In het water is geen voedsel te vinden. Van Kampen uit wordt nu voedsel aan gevoerd in de vorm van oud brood, graan, slachtafval enz. Hiermede worden de vogels in het natuurreservaat „Het Zwar- temeer" in het leven gehouden. V.KOSSEM'S f. 1.40 «n f. 1.- ANNEER wij hen, die op straat If/hun „boterham" moeten verdie rf nen, in de barn koude zien zwne gen, krijgen wij medelijden met deze 'medemensen cn zijn dan toch maar dankbaar, dat wij hun vak niet gekozen hebben. Melt; b.r. moge dan goed voor elk zijn. het is ongetwijfeld niet een ieder gegeven om bij strenge vorst de „melkweg"' te gaan en toch nog gezond te blijven. En wat een tegenstelling b\j dc bakkers.' Eerst in de warmtt bak ken. maar dan in gure wind dc broden 5 verkopen. Ja, een mens moet wat doen voor zijn „broodje"! Een ding helpt; dc slagers behoeven het vlees niet, in de ijskast te hangen; de gehele winkel is een ijskast en iedere slager verkoopt tegenwoordig bevro ren vlees, made in Holland". Om zelf niet te bevriezen, houden wellicht enigen hun vlees onder de „pekel" en wiè zou zulks hun kwalijk nemen. Wij zouden zo kunnen doorgaan en alle koude leveranciers en arbeiders- met-buitenwerk in „het zonnetje" kun nen zetten, doch men behoeft slechts één keer de deur opengedaan te hebben om bij het rillend opzoeken van de warme kachel tc voelen, dat, zij, die binnen kunnen blijven, 't dichtst bij het vuur zitten en zich dus het best warmen. Laat dan ook de mensen aan Vw deur, zeker in deze vorstperiodeniet langer wachten dan nodig is. Het is tenslotte een „koud kunstje" om het koude baantjelichter te doen dragen. Zet alles klaar; dan zijn die mensen vlugger klaar en dus uit de kou. Klaar als een harde vrieslucht in de nacht'. Brrr'. De winnaar van de Elfstedentocht Jeen van der Berg met zyn moeder en vrouw. Hoge en uitgestrekte ijsbarrières, waar onder menigmaal een sterke, verraderlijke stroom gaat, versperren de haven van Middelharnis op Goeree-Overflakkee. Als een echte biokkadebreker tracht de veer boot „Stad Zierikzee" zich door deze mu ren van ijs heen te worstelen. Soms lukt het, het luk! pok wel eens niet, zoals Dins dagavond, toen het schip na een vrij voorspoedige tocht van Middelharnis naar Hellevoetsluis en na een even snelle te rugkeer naar de monding van de Flak- keese haven, vlak voor de pieren in een r zwaar ijsveld bekneld geraakte en zich niet meer kon bevrijden. Het schip, dat vele vrachtauto's en een aanzienlijk aan tal passagiers aan boord had bleef de ge hele avond en een groot deel van de nacht in zijn moeilijke en gevaarlijke positie zit ten. Soms naderde men dic.ht een der pie ren en hiervan durfden een twintigtal passagiers gebruik te maken om over het ijs de wal te zoeken. Een hunner zakte in een opening tussen de schotsen weg. maar kon gelukkig gered worden. ln een buitengewoon druk bezochte vergadering van het Wetenschappelijk Genootschap Goeree-Overflakkee heeft prof. ir Klein, hoofdiiig. directeur vuil Prov. Waterstaat gesproken over het herstel der zeedijken van I' lakker, over stormen en vloeden en over maatregelen om rampen als van vorig jaar zoveel als in menselijk vermogen ligt te kunnen voorkomen. Als bijzondere uitspraken van prof. ir Klein vermelden wij, dat het verhogen van de dijken overal in Zeeland en Holland tot een dusdanige hoogte dat men tegen de hoogste cn theoretisch hoogst bereken bare vloeden meer dan beschermd zou zijn, 7.0 enorm veel zou kosten dat het, zuiver economisch bezien en geen reke ning houdend met mensenlevens, onver antwoord zon zijn daartoe over te gaan. Het zou milliafden vergen. Prof. Klein bleek een veel eenvoudiger en wel kost bare, maar niet oneconomische oplossing, voor te staan, nl- die van afsluiting der zeegaten in Holland en Zeeland. Zelfs Westerschelde. Waterweg en de openingen tussen de Wadden-eilanden zullen eens gesloten worden voor hoge vloeden Neder land zal eenmaal een geheel gesloten kust bezitten! Sprekende over het herstel op Goeree- Overflakkee betoogde prof. ir Klein, dat men dit jaar de zwakke plekken, die na de ramp nog in de dijken overg<~b ïiin, zal moeten opruimen en met "ame noemde hij daarbij de omgeving van Stel lendam, waar hij overigens ook uit- nog rusten moeten de waterschappen klei nere plannen zelf uitvoeren In deze bijeenkomst van het Weten- v_ifPj?eHik Genootschap kwam sergeant J~fr Put van het 298e squadron der .fmSe Jtrii^krachten, die ten tijde van oorkonde 3sn de gonootschapsvoorzitter waarop de namen voorko- overhandigen, nemende mogelijkheden zag voor land aanwinningen. Prof. ir Klein gaf als zijn mening te kennen, dat het verder herstel en de verdere zorg over dijken enz. door cen traal beheerde waterschappen dient te geschieden, door een centraal orgaan dat grote materiele en bestuurlijke kracht moet kunnen ontwikkelen en financieel goed gefundeerd dient te zijn. Zolang de „plannen van langere adepi" H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard ontvingen gisterenmiddag op t paleis Soestdijk de Griekse eerste minister en mevrouw Papagos, de Griekse minister van Buitenlandse Zaken, de heer Stefano- poulos en de andere leden van het gevolg. Ook de Griekse gezant bij ons hof, de heer Nicolas G. Lely, was daarbij aanwe zig- Zij zaten aan een lunch aan, waarna het Griekse gezelschap naar Den Haag te rugkeerde. de zovele reddingen hebben vorig jaar Februari verricht. 'S-GRAVENHAGE, 3 Februari 1954 Het debat in de Tweede Kamer was hedenmiddag gewijd aan de viering van de Nationale Feestdag. Dit debat had eigenlijk moeten worden gehou den bij de behandeling van de Rijksbegroting van Algemene Zaken, maar was toen uitgesteld om er eens rustig een hele middag aan te kunnen wijden. Het is feitelijk een middag geworden van Holland-op-zijn-smalst. De ver scheidenheid van opvatting inzake de viering van de Nationale Feestdag heeft volkomen duidelijk geopenbaard, waarom de viering van de Nationale Feestdag moest mislukken. De bezwaren waren, dat de dag van de 5de Mei zo dicht volgde op die van Koninginne-verjaardag, dat andere delen van het land op andere dagen waren bevrijd, alsof die data geen voorschot waren op de algehele bevrijding van ons land, dat toen nog voor een groot deel verkommerde en zuchtte onder de druk van de Duitsers, zoals de haar Scheps opmerkte. Het schijnt in ons land en met onze mentaliteit nogal erg tc zijn om eens een paar dagen feest te vieren, al meende de Kamer dan ook, dat in de begintijd, na de bevrijding, toen wij economisch zo diep in de put zaten er geen dag kon worden gemist voor het herstel van ons land. Ook dat argument ontgaat ons. Zou liet economisch herstel minder zijn geweest, indien men in de eerste jaren na de bevrijding op de vijfde Mei niet zou hebben gewerkt? De beste" kreet slaakte dan ook de heer Welter (K.N.P.) die zeide, dat hij in zijn leven wel in landen gewoond had, waar men twee nationale feestdagen in de maand vierde. Laten we nu eens drie dagen feestvie ren, zei de heer Welter. We schaffen Kerstmis toch ook niet af, omdat vlak op de twee Kerstdagen weer een feest dag volgt op Nieuwjaar? En de heer Koersen (K.V.P.) herinner de eraan, dat de Belgen drie nationale feestdagen vieren en de Amerikanen zelfs acht. Hoe dacht de Kamer er nu over? Koersen: De regering is er niet in geslaagd door het scheppen van moge lijkheden en voorgaan in de overheids sector de betekenis van de bevrijding voor het volk duidelijk te maken. Wij zijn teveel een volk van kooplieden, het is de vi-aag of dit wel goed koopman schap is geweest. Als het dan één dag moet zijn, dan de bevrijding maar vie ren op 30 April, zodat dit dan een dag wordt met een dubbele doelstelling. Beernink (C.H.U.): 5 Mei herden ken. 30 April vieren. Scheps (P.v.d.A.): 5 Mei vieren is een nationale zaak. dus do viering op 5 Mei handhaven. De Kamer kan dat ech ter niet opleggen, men kan dus geen mo tie indienen, omdat deze grote nationale zaak dan een partij-aangelegenheid zou worden. Men moet streven naar een na tionaal standpunt en de tredmolen van de dagelijkse arbeid één dag stil zetten. Gortzak (Comm.): 5 Mei nationale feestdag, want het zijn de Amerikanen, die dit hebben verhinderd. Bruins Slot (A.R.): Graag natio nale feestdag. Constateert met bitterheid. Een van de galaconcerten, welke door vooraanstaande buitenlandse gezelschap pen zullen worden gegeven in het kader van het Wereldmuziekconcours, dat in Augustus a.s. te Kerkrade wordt gehouden, zal worden verzorgd door het koor van de Sixtijnse kapel te Rome Tevens zal dit koor op 26 Aug. de vaste gezangen ver- zorgen van een pontificale Hoogmis, welke die dag op het Kerkraadse concoursterrein in de muziekhal wordl opgedragen door de dat het is mislukt. Maar dat is in de ge schiedenis altijd mislukt, omdat het le ven het leed doet vergeten. De herden king van de Slag bij Waterloo is geen nationale feestdag geworden, noch 1 April, de inneming van Den Briel, noch de bevrijding van het juk van Napoleon in 1813. Wij moeten nu kiezen en dan kiezen mijn politieke vrienden en ik voor deze viering 30 April. W e 11 e r (K.N.P.)Het uitzoeken van één dag is herdenken op een koopje. 30 April en 5 Mei zijn twee verschillende feestdagen met verschillend karakter. Liever drie dagen feest vieren. Laat de regering overleg plegen pret de fracties in de Kamer om- tot overeenstemming te komen. Ritmeester V.V.D.)Viering van de nationale feestdag herstellen. 30 April heeft een ander karakter. De regering moet overleg plegen met het bedrijfs leven en dan trachten deze nationale feestdag te realiseren. Op al die suggesties heeft de minister president dr Drees geantwoord, dat de vijfde Mei niet was uitgeschakeld. Er was op die dag de herdenking van de geval lenen, waarbij hij zelf ieder jaar op de vijfde Mei in verschillende delen van het land het woord voerde. Daar was de herdenking door de radio en de opdracht aan de scholen die dag te herdenken Er waren in de jaren na de bevrijding tal- lóze vertogen tot de regering gericht met bezwaren tegen de viering op 5 Mei. De regering had zich toen doen adviseren door de organisaties uit het vroegere verzet, door de elf grootste gemeenten, die onderling ook weer van opvatting verschilde. Het advies van de vroegere verzetsbe weging was geweest de viering te ver plaatsen naar 30 April, een viering dus met een dubbel karakter en dr Drees be toogde, dat dit zeer wel mogelijk was. Ook het advies van de Stichting van de Arbeid luidde aldus. Dr Drees, deelde mede, dat de regering nu wilde vast houden aan de viering van de Nationale Feestdag op 30 April en dat er nu in af wijking van het vorig jaar een hele dag vrij zou worden gegeven. De communist Gortzak kwam natuur lijk toch met een motie voor de viering op de vijfde Mei, met vrij minstens van af 13 uur en betaald verlof. Daarop kreeg hij er op een gezellige ma nier van langs van de heer Scheps. De heer Gortzak had hem namelijk verweten, dat hij over deze viering wel overleg had ge pleegd met de andere partij - en, maar niet J. H. SCHEPS CP v.d.A.)niet de commu- onwaardige motie ...nistische frac tie. Natuurlijk niet. zei de heer Scheps. Wat is nu eigenlijk het kenmerk van de bevrijding? Dat is de vrijheid, de bevrij ding uit de concentratiekampen; maar de communisten hebben alleen bezwaar tegen de concentratiekampen, waar ze zelf inzitten. Geestelijke vrijheid is de voorwaarde voor het vieren van dit feest en daarom kan men hierover niet met de communisten praten. Daarom is ook deze communistische motie deze grote zaak onwaardig. Ook de heer Gerbrandy (A.R.) maakte nog een aardige opmerking, de heer Bruins Slot had bij zijn pleidooi voor de viering op 30 April gezegd, dat hij sprak namens zijn politieke vrienden. Daar behoor ik in dit geval niet bij. zei prof- Gerbrandy. Ik ben het met deze, mijne politieke vrienden, in dit geval met eens. Ik ben het eens met mijn politieke vrienden ad hoe, de heren Weiter en Scheps. De motie Gortzak werd natuurlijk ver worpen. Met 6 tegen 59 stemmen. Alleen de communisten stemden voor. Dan was er nog een wetsontwerp in zake het onttrekken van water aan de bodem door waterleidingbedrijven. Het ging hier hoofdzakelijk over het recht op schadevergoeding en over de uitspra ken van de leden der commissie voor de rechter over deze schadevergoeding. Het wetsontwerp werd z.h.st. aangenomen. De Kamer zal opnieuw bijeenkomen op 23 Februari. F. S. Gisteravond om kwart over zeven is even voor het stationnetje van de legerplaats Oldebroek op de lijn ZwolleAmersfoort de sneltrein Zwolle Amsterdam ontspoord. Als gevolg van deze ontsporing was het baanvak van Zwolle tot Nunspeet versperd. De wagons die ontspoorden kantelden gelukkig niet, zodat geen persoonlijke ongevallen zijn ontstaan. Doorgaande reizigers naar en van het Noorden moeten via Deventer reizen, daar alle sneltreindiensten tussen Amersfoort en Zwolle waren opgeheven. De stoptrei nen reden van Amersfoort tot Nunspeet, waar aansluiting op een autobusdienst naar Zwolle bestond. Na vanmorgen 3 uur werd de verbinding Nunspeet-Zwo'ïe onderhouden met een dieseltreinstel, dat te legerplaats Oldebroek over een zijspoor werd geleid. Men moest echter in Nun speet blijven overstappen. bisschop van Roermond of diens coadju tor. Het koor zal bfl die gelegenheid een zesstemmige Mis zingen van zijn dirigent Maestro Mgr Bartolucci De wisselende ge zangen van de pontificale Hoogmis zulten worden verzorgd door een koor, dat wordt samengesteld uit de beste zangers van alle kerkkoien in het dekenaat Kerkrade. Waarschijnlijk zullen bij deze Hoogmis ook dc bisschoppen van Aken en Luik te genwoordig zijn. Op het station legerplaats Oldebroek stond de stoptrein, die om kwart over zes uit Zwolle naar Amersfoort was vertrok ken. Deze trein had dit station om 18.31 moeten verlaten, maar er was een rijtuig defect geraakt, dat uit de trein moest wor den gerangeerd. De stoptrein hield hierdoor het spoor, dat de sneltrein moest volgen bezet en daarom werd de sneltrein, een D-trein, op het emplacement van het station over een ander spoor geleid De bestuurder zou de verandering kenbaar gemaakt zijn door middel van lichtsig nalen. De sneltrein, bestaande uit een clec- trische locomotief en twaalf wagons vloog evenwel, vermoedelijk doordat hij nog te grote snelheid had, bij de wis- de onder stroom staande bovenleiding op de grond lag. De trein, die behoorlijk bezet was, kan telde, zoals gezegd, gelukkig niet, enkele ruiten sneuvelden- De eerste wagon van de sneltrein schoof enige tientallen meters naast de locomotief waardoor beid hoofd sporen werden ontzet. De gestrande passagiers, zowel van de sneltrein als de stoptrein, wérden gister avond per bus naar Amersfoort gebracht, waarna ze van daar per trein verder kon den reizen. Het vervoer tussen Nunspeet en Zwolle geschiedde voorlopig per bus. Gisteravond moesten de reizigers uit het seis, die waren overgezet, uit deWesten V0Qr he(.' Noorden via Devent„r Zes wagons en de locomotief ont spoorden. Stukken rails knapten af als brandhout, de electrische installatie liep zware schade op. Vlak na het ongeval was het hoogst gevaarlijk de ravage te benaderen, omdat naar Zwolle reizen, hetgeen natuurlijk nogal vertraging opleverde. Onmiddellijk werd nog in de loop van de avond het werk aangepakt, om althans één van de sporen weer vrij te krijgen. Dat is echter gisteravond eQ vannacht niet meer gelukt, zodat het doorgaande treinverkeer vanmorgen nog niet kon worden hervat. De minister van Maatschappelijk Werk heeft aan B. en W. der gemeenten mee gedeeld, dat hij wegens de uitzonderlijke koude kan goedvinden dat, over de week van 1 Februari 1954 tot en met 6 Februari 1954, aan degenen die ingevolge dan wel met toepassing van de regeling hulpver lening oorlogsslachtoffers (1940-1945) een uitkering voor levensonderhoud ontvan gen, respectievelijk voor wie kwartierver- goe'ding als rampslachtoffer wordt ver strekt, een brandstoffen-bijslag wordt ver leend tot de hierna genoemde bedragen 3.60 aan gezinnen en alleenstaanden, die in eigen huishouding voorzien, en aan gezinnen, die bij derden zijn inge kwartierd en dus niet in eigen huishou ding voorzien 1.80 aan alleenstaanden, die niet in eigen huishouding voorzien (z.g. kost gangers).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1